Keresés

Részletes keresés

Sala Bé Creative Commons License 2022.02.28 -1 0 38339

Na igen,ez sajnos igaz! Köszi!

Majd azért előtte Rad írnék,mert az időjárás-jelentés is ahol nézem,mind mást mond.

Szivem szerint cabrioval mennék,de azon meg nincs téli gumi.

Előzmény: szervezkedő (38338)
szervezkedő Creative Commons License 2022.02.21 -3 1 38338

Kettő hetente ötletelnek és hoznak újabbnál újabb szabályokat. Az elmúlt másfél évben minden közúti határátkelés során elkértek minden papírt, külön a tesztet is. 

 

Úgy gondolom, az érvényes szabályzók szerint célszerű a határra érkezni. Ötletelni, agyalni felesleges. Indulás előtt kell eldönteni vállalja valaki az országba az érvényes szabályzók szerint a belépést vagy nem.

Előzmény: Sala Bé (38337)
Sala Bé Creative Commons License 2022.02.21 -4 0 38337

Kedves vagy,köszönöm szépen. Azt az oldalt ismerem,de főként tapasztalatokra lennék kiváncsi. 

 

3 éve nem voltam,màr nagyon szeretnék ott lenni újra !

szervezkedő Creative Commons License 2022.02.21 -3 1 38336

A konzuli szolgálat oldalán láthatod az aktuális előírásokat.

Előzmény: Sala Bé (38335)
Sala Bé Creative Commons License 2022.02.20 -4 0 38335

Sziasztok. Márciusban mennénk Montiba.

Tudom,hogy addig változhat,de Ja esetleg valaki volt arra mostanság….

Ha csak egy oltás van,akkor gyorsteszt kell a határon? 
Vagy meg sem nézik ?

Köszönöm.

Bombyna Creative Commons License 2022.02.04 -3 0 38334

Na akkor jól láttam. Látod a szemem a régi :D 

Előzmény: Béci 72 (38333)
Béci 72 Creative Commons License 2022.02.01 -4 0 38333

Persze.

Kicsit megáradt...🙂

Előzmény: Bombyna (38332)
Bombyna Creative Commons License 2022.01.31 -3 0 38332

Ez a duna Mohácsnál?

Előzmény: szervezkedő (38325)
Béci 72 Creative Commons License 2022.01.31 -3 0 38331

Aha...

A zászló színét nem is láttam rendesen,így be sem tudtam azonosítani...

Jó nyaralást!

Előzmény: szervezkedő (38329)
Akos_IKS Creative Commons License 2022.01.31 -3 0 38330

Megoldottam. Megyünk taxival közvetlenül a reptérről (25 euró). Ha tudtok jobb fuvart, ne kíméljetek! :)

Volt a Halo taxi, amíg Hyudai taxikkal rohangáltak. Most nem tudom, mi van velük, de ők voltak a legolcsóbbak, mellé nagyon kedvesek. Illetve a magánzók a reptéren, de ők meg semmilyen hirdetésben nem jelennek meg.

Előzmény: Akos_IKS (38321)
szervezkedő Creative Commons License 2022.01.31 -3 1 38329

Friss, tegnapi mind2 kép.

Vörös tengeren, Jordaniában készült.

Ezért nincs montenegroi csak jordan lobogó a ladikon.

 

 

Dobro jutro Aqaba!

:-D))))

 

Előzmény: Béci 72 (38328)
Béci 72 Creative Commons License 2022.01.31 -2 0 38328

Akkor hol készült,és mikor?

Gondolom nem most...

(bár a múlt hónapban fürödtem az Adriában)

Előzmény: szervezkedő (38327)
szervezkedő Creative Commons License 2022.01.31 -3 0 38327

Lobogó vonalon gondoltam hogy elindulsz, abban van/ott van a megfejtés.

:-D)))))

 

(Kb a fotó készítése környékén vitattuk meg a tapasztalatainkat és azt kell mondanom, Montenegro kuuuuurva jó hely!- mégha ez a kép nem is ott készült!)

 

 

A fortunella az egyik olvtárs sutomorie kertjében termett és vacsora előtt ettük meg a strandon. (Csak hogy ne legyek teljesen OFF!)

 

Előzmény: Béci 72 (38326)
Béci 72 Creative Commons License 2022.01.30 -3 0 38326

Ezt a képet hol csináltad?

Januárban nem szoktak sportcélú hajók lenni a tengeren,a fürdőnadrág még inkább elképzelhető.Miért nincs a hajón montenegrói lobogó?

Bar város környékén nyílt víz van,ez inkább olyan,mintha Zelenika környékéről fotózták volna.

Előzmény: szervezkedő (38325)
szervezkedő Creative Commons License 2022.01.30 -4 0 38325

Ha más nem, te úgyis rájössz a csalásra.

 

 

Ez egy ma délutáni kép!

Előzmény: Béci 72 (38324)
Béci 72 Creative Commons License 2022.01.30 -3 0 38324

Képeket ígértél...

Előzmény: szervezkedő (38323)
szervezkedő Creative Commons License 2022.01.30 0 2 38323

Rendesen az!

Előzmény: pupákdézi (38322)
pupákdézi Creative Commons License 2022.01.30 -3 0 38322

Sziasztok!

A Cacak-Zabljak (Durmitor) közötti szakasz mennyire hegyes, emelkedős, kacskaringós?

Akos_IKS Creative Commons License 2022.01.28 -4 0 38321

Van Ostrog nevű vonatmegálló is.

Pontosan úgy van (Niksicbe vonattal mentünk, megállt ott is a vonat), csak fent a hegygerincen, Ostrog pedig a másik hegy tetején, szóval előbb le a völgybe, aztán fel a másik hegyre. Vezet egy ösvény ugyan, de eléggé járatlan, nem ajánlanám senkinek, esetleg nyáron, amikor kiszárad valamennyire és csak túraszerelésben.

Előzmény: portugéza (38319)
Akos_IKS Creative Commons License 2022.01.28 -4 0 38320

Az úgy volt, hogy megvettük a jegyet Niksicben, az ostrogi elágazásig. Mutattuk a sofőrnek, hogy ott szeretnénk leszállni, oké. Sajnos elfelejtette, nem állt meg és mire gyanús lett, már messze voltunk, úgyhogy bocsi, de már elvisz Podgoricáig, csakhogy ott nem fordul be a pályaudvarra (ahonnan mentünk volna tovább vonattal), hanem elmegy a Deltáig és majd onnan jön vissza a buszvégre. Útközben szóltunk neki, hogy akkor most már eleget buszoztunk, pedig nem is akartunk, szóval leszállnánk. :)

Rendes volt, mert rámutatott előttünk egy buszmegállóra, hogy na onnan mennek a buszok fel a kolostorba óránként és lám, pont be is állt egy mikrobusz, ami túl messze volt, hogy elérjük, én pedig túl mafla, hogy POI-ként hozzáadjam Osmandban a megállót. :(

Előzmény: portugéza (38319)
portugéza Creative Commons License 2022.01.27 -3 1 38319

Lehet tudni milyen busz? A fáma szerint nincs közvetlen menetrendszerinti. Ha túraszervező indítja, ilyen irodára érdemes lehet rákeresni.

 

"Tömegközlekedve" adott a Pg - Niksic busz, szerintem erre gondolsz. Járattól függően 1-2 fix helyen megállnak a buszpályaudvar után még Podgoricán belül (Delta City - Cetinjski put, Niksicki put). Leszálláskor megfelelő helyen sofőrnek szólni, elvileg Bogetici településnél. Onnan taxi vagy túra. Van Ostrog nevű vonatmegálló is.

Előzmény: Akos_IKS (38316)
ede111 Creative Commons License 2022.01.26 -3 0 38318

Kösz, írok

Előzmény: Béci 72 (38317)
Béci 72 Creative Commons License 2022.01.26 -5 0 38317

nempublikus@gmail.com 🙂

Előzmény: ede111 (38315)
Akos_IKS Creative Commons License 2022.01.26 -3 0 38316

Sziasztok!

Van egy buszmegálló Podgorica újvárosban, ahol megállnak az Ostrog Kolostorba menő buszok. Tudtok mondani kérlek egy utca-házszámot, vagy GPS koordinátát? :)

Mintha a Bulevar Svetog Petra Cetinjskog lett volna...

Esetleg menetrendet is? :)

Köszönöm!

ede111 Creative Commons License 2022.01.25 -5 0 38315

Ha tudnék egy email címet??

 

Előzmény: szervezkedő (38314)
szervezkedő Creative Commons License 2022.01.25 -5 0 38314

Ha gondolod, küld at emailban a helyrajzi számot és ránézek a földhivatalban hogy van nyilvántartásba véve.

 

A lent nyaraló magyarok részéről egy klasszikus, milliószor feltett kérdés, mennyiért lehet itt lent venni valamit. Egy százalék max akinél egyszerre adott a pénz és a valós szándék, de azok sem vágnak bele végül.

 

Pedig az ember élete megváltozik azonnal!!!!!!

:-))))

Előzmény: ede111 (38312)
szervezkedő Creative Commons License 2022.01.25 0 0 38313

Olyan volt a meghatalmazás...?

 

Én először ismerkedni, barátkozni jártam ki.

 

 

Az ilyen meghatalmazások úgy a legjobbak, ha a közjegyző előtt készül, teljesen biankóba, üres papirra, több darab. Így csak arra kell figyelni, mindig legyen tartalékban. 

:-D)))))

 

Az ismerős azt mondta, vannak dolgok, amiket nem lehet megcsinálni, mert mindenki tudja, barkinek lehet fegyvere, tehát nem kell félni hogy visszaélnek a biankóba kiadott meghatalmazással, mert olyat "nem lehet csinálni". 

 

2-3éve lelöttek a szomszéd falu mellett a közúton autóval haladva egy fickot a szezon kellős közepén egy kora reggel. Amikor kiderült hogy ki volt az, a szomszédom annyit mondott, "hja, azt már rég kellett volna lőni!".

 

Bizony apró hirdetési újság volt!!!! :-)

Illetve a festékes doboz teteje, vagy egy lemezdarab a kerítésen, amiken csak egy szerb mobil szám volt.Ezeket szedték össze kis nyikhaj taknyos gyerekek és nepperkedtek feketén. 

 

Ma ilyen már nincs.

Lassan kezd fogyni az a generáció, akik bennünket akkor tapasztalt a helyet ismerős középkorú vagy friss nyugdíjas emberként fogadott és mindenkit ismert, mindent tudott. Az ugyeskedeseket felváltották a nagy beruházások, amik felszippantják a munkásokat, mestereket is, ami a saját ötletek kivitelezését nehezíti/ drágítja.

 

Engem csak egy ember akart becsapni, de nagyon csúnyán, szerencsére nem sikerült neki. Azt mindenki saját fantáziájára bizom hogy egy szerb, egy montenegrói vagy egy k*csög magyar volt e?!

:-D))))

 

Előzmény: The_Rible (38310)
ede111 Creative Commons License 2022.01.23 -4 0 38312

Ha már ennél a témánál vagyunk megemlitem neked,hogy anno 2006 baj én is vettem egy telket kis faházzal Tivatban,az új kikötőtől nem messze, szép rálátással a tengerre,S ami ott nagyon fontos saját  kuttal. Időközben leragadtam a sokkal közelebbi Viren,így akár el is adnám.Ha esetleg tudsz valakit,vagy jó ingatlanost, privátban folytathatjuk

Előzmény: szervezkedő (38306)
Béci 72 Creative Commons License 2022.01.23 -3 0 38311

Én a pictures resizer-t hasznàlom,az is jól teszi a dolgát...

Előzmény: H_G (38309)
The_Rible Creative Commons License 2022.01.23 -4 1 38310

Ezekkel egyet tudok érteni, mondjuk nekem pont nem volt semmilyen ismerősöm, de elég jól eligazodok mindenhol, úgyhogy nem volt gond.  Így is azon gondolkodtam a repülőn ülve Splitből hazafele menet, hogy pont ilyen átvert hülyéket szoktak mutogatni, mint most én, a Kékfényben.

Olyan meghatalmazásokat írattak velem alá a cégalapításhoz, és az ingatlanvásárláshoz, amit el sem tudtam olvasni, a tolmács csak félig tudta elmagyarázni angolul, és a meghatalmazott ott sem volt :))). Azzal nyugtattam magam, hogy végül is pénzt még nem utaltam, és addig nem is fogok, amíg mindent rendesen le nem fordítok, és mindennek utána nem járok. Így is lett, és minden rendben volt a végén.

 

Mint szinte mindig, itt is igaz, hogy olcsó húsnak, híg a leve. Nem véletlenül olcsóbb az átlagnál, az ami olcsóbb. Több tucat ingatlant néztem meg, az egész Adrián. Kerestem volna Montenegróban is, de akkor ott még az internetes ingatlanhirdetések sehol sem voltak, szinte csak szöveges apróhirdetések voltak.

Egy ilyen befektetés pedig nem játék, az ember sok gondot is magára vesz vele, sőt, ahogy az évek múlnak, a problémák nem, hogy nem csökkennek, de sokasodnak. Pedig, sokan csak nyaralni szerettek volna, élvezni az életet. Na hát ilyen nincs, csak az Instagrammon, meg a Facebookon létezik az ilyen. Én pl. egy évig jártam utána, hogy milyen fűtőszál kell a bojlerbe, ami otthon nem volt forgalomban, és ezért alkatrész sem volt hozzá. Ha otthon gondokkal jár egy ingatlan, akkor egy külföldi ingatlan esetében nyugodtan megszorozhatjuk hárommal.

 

De ha az örömök még mindig túlsúlyban vannak a gondokkal szemben, akkor minden rendben. Ennyi.

 

Te meg kockáztattál, és ezek szerint nyertél. Sokan nem így jártak. Beleugrottak az ismeretlenbe, a bizonytalanba, megbíztak másokban, helyiekben, és jó rácsesztek. Szerintem mindannyian sok ilyen példát láttunk az egész régióban. 

Előzmény: szervezkedő (38306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!