Keresés

Részletes keresés

nopánick Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21516

A hozzájárulás az eseti...gondolom...

Ami tartalmilag lehet "szükség szerint" vagy a " vezető döntése alapján" tartalmú is, akár.

 

Az önkorinak totálisan szabad rendelet alkotási joga van

ebben a témában, mert nincs semmilyen keret jogszabály róla.

 

Amit kitalál... az van és kész.

Előzmény: Törölt nick (21507)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21515

Tök mindegy. Ha a te gondolat menetedet követem, akkor a járdán sem lehet áthajtani, hogy a kertembe jussak. 

 

Ne maszatolj! Válaszolj egyenesen! Kersztül lehet hajtani a járdán, vagy sem?

 

Ha igen, akkor vélhetően hasonló jogalappal mehet a sétáló utcába a daruskocsi a tetőfelújtáshoz. 

Ha nem, akkor Magyaroszágon mindenki szabályt szeg, aki keresztezi a járdát az autójával, hogy kertben tartsa. 

 

Jól sejtem, hogy fogalmad sincsen, csak megint kötekedsz és maszatolsz? :-)

 

Egyébkén nopánick learta mi az ábra, csak olvasnod kellene...

Előzmény: Törölt nick (21514)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21513

Ezt vegyem úgy, hogy Magyarországon tilos??? :-)

Előzmény: Törölt nick (21512)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21511

A boldog-boldogtalan nyílván tulzás. De az is, ha az sem mehet be, akinek -a korábban általam írottak szerint- be kell mennie. 

Előzmény: nopánick (21505)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21510

viszont érdemben egysem, hogy nem. 

Előzmény: Törölt nick (21508)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21509

De valahogy bejutok a kertbe és ki is jutok onnan. Borzalom, de a járdán keresztül... Ahol gyalogosok közlekednek....

Előzmény: Törölt nick (21506)
nopánick Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21505

Ettől nyúlósabb a helyzet...

 

A 20/1984. (XII. 21.) KM rendeletben van ilyen hogy:

 

34.5. Ha a 34.1. pontban említett szempontok a behajtási tilalom elrendelését teszik indokolttá,

de nem célszerű megtiltani azoknak a járműveknek a forgalmát, amelyek úti célja az érintett úton van,

a járművek behajtását a KRESZ 14. §-ának (3), (4) és (11) bekezdésében említett kiegészítő táblák alkalmazásával kell lehetővé tenni.

A 34.1. pontban elrendelt korlátozás alól a közút kezelője eseti behajtási hozzájárulással felmentést adhat.

 

 

Na, innentől (vastag kék betű) az önkori által kezelt utakra, gyakorlatilag szabad a vásár...

Boldog-boldogtalan bemehet, ha a helyi rendelet alapján kap "engedélyt".

Akár van kieg tábla, akár nincs :-)

Előzmény: BringasLevy (21503)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21504

kösöznöm.

 

Sajnos jogos kritika. 

 

De vannak akiknek muszály valamibe belekötniük, ha nem tetszik amit olvasnak. 

Ha más kapaszkodó nincsen, hát marad a helytelen írás. 

Nem azt mondom, hogy nincsen igazuk, mert sajnos tény, hogy nem megy nyelv és gépelni sem tudok. De az elégedettséggel tölt el, hogy csak ebbe tudnak érdemben belekötni és nem a mondandómba. 

Előzmény: Macika (21494)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21503

Szerintem korrekt.

Előzmény: nopánick (21500)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21502

"olyat, hogy a járdán keresztül-kasul behajthat valaki a gyalogosok közé?"

 

Szabályos, ha beállok a kertembe az autómmal??? A járdán kell áthajtanom hozzá. Vagy festessek fel zebrát a kapu  előtti járda szakaszra? 

Előzmény: Törölt nick (21495)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21501

OFF

 

Ha ez egy nyelvész topik volna, megértelek. De ez nem az.

 

A nyelv elsődleges célja a komunikáció. Mivel értetted, hogy Budapst mely részére utaltam, ennek eleget is tettem. Az, hogy nem helyesen írtam le, valóban szomorú. Erre vagyok képes sajnos.

Ne várjál el tőlem olyat, amit nem tudok megugrani. Egy nyelvész topikban OK, de ez KRESZ topik.

 

Leülni lehet egy szálkás lócára is, meg egy csudakényelmes, stílusos fotelbe is. Mindkettő esetben űlsz, csak az egyik stílusos, a másik ciki. Én így írok. Igen, rámnézve ciki. De ha én beérem a lócával, akkor ne akarj a fotelbe kényszeríteni!

 

köszi 

Előzmény: Pitrinkó (21486)
nopánick Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21500

Mármint, jogszerűen, akkor, ha

VAN kiegészítő tábla is "Kivéve engedéllyel" felírattal... ugye?

 

Mert különben mi a jogalap?! az engedély adásra...

Előzmény: Macika (21492)
Trebitsch Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21498

Há' épp azt próbálja, te meg nem válaszolsz neki. Szép dolog, mondhatom. :)

Előzmény: Törölt nick (21496)
Macika Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21494

Nagyon zavar a helyesírás (pedagógusként) engem is. Ezt szeretném leszögezni.

 

Ám SEMMIVEL nem lesz kevésbé igaza, ha bosszantó helyesírási hibákkal teletűzdelve írja le AZ IGAZAT!

Macika Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21493

PONTOSAN így van!!!!

 

Ezért is írtam az előző hsz-t!

Előzmény: BringasLevy (21485)
Macika Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21492

Nem hiszem, hogy nem láttad eddig soha életedben az V. kerületi behajtási engedélyt különböző cégek számára. Létezik belőle ideiglene, akár csak pár órára/napra szóló, létezik havi és éves is.

Na, ilyet adhatnak ki JOGOSAN azoknak, akiknek be KELL hajtani az ilyen területekre munkavégzésükhöz.

Előzmény: Törölt nick (21482)
Macika Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21491

A jogtarban egy olyan tabla van rajzon, amin km szerepel a szám után.

Én nem állítottam mást, mint azt, hogy a 2/1962-ben ilyen tábla volt. Ezt továbbra is tartom. Az meg nem jelent manapság már semmit, hogy mit jelentett akkoriban.

 

Értem, köszi.

Azt azért szerintem nem hihető, hogy 1975 előttről maradt meg ez a tábla. Mert 1975 óta viszont nem szabályos a mértékegységgel ellátott tábla. Ha jól tudom.

 

 

Szóval én a régi megfogalmazást azért jobbnak tartom.

 

Én is. Feltéve, hogy VALÓBAN az a cél, hogy a teljes közlekedést tiltsák, ne a csak a két végén behajtást.

 

 

Képet nem tudok kimásolni. De a "Megállni tilos" tábla rajza (fekete-fehérben, tehát lehet, hogy tévedek) megegyezik a mai várakozni tiloséval. A várakozni tilosnak megfelelő tábla pedig egy fehér alapon piros szegélyű kör alakú tábla, benne fekete P betű pirossal áthúzva.

A színeket csak logikusan gondolom, az is fekete-fehér.

 

Értem, köszi!

Előzmény: Byk001 (21480)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.28 0 0 21490

lya

Előzmény: M.Sanyi (21487)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.28 0 0 21489

Komolyan, ahova én jártam suliba, ott komolyan harmadik általánosban ez bukás. 

Előzmény: M.Sanyi (21487)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.11.28 0 0 21487

Monnyuk azt tényleg nem ártana legalább kigúglizni...

Előzmény: Pitrinkó (21486)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.28 0 0 21486

Ember.

 

A Szózat - meg egyéb más - költőjének a nevét írjad már helyesen. Jó? 

Előzmény: BringasLevy (21485)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.28 0 0 21485

Közeledik a karácsony.

 

Régen minden évben volt karácsonyi vásár a Vörösmarthy Téren. Ott kis faházak voltak ideiglenesen építve, hogy az árusoknak helyet adjanak. Talán mostanában is van ilyesmi arra, nem tudom.

 

Tételezzük fel, hogy van!

 

Az építők az anyagokat, szerszámokat, stb. hátukon viszik oda? Kétlem. El sem várom. Nem tudom, hogy mi a szabály, de a logika azt mondatja velem, hogy az ilyen jellegő munkát végzők, oda kell tudjanak menni a munkaterülethez a járművével (aruval, szerszámmal, stb.).

De könyvelője a boltnak, az aktatáskájával, nem idokolt, hogy autóval menjen oda. Azt táskát sétálva is oda tudja vinni, mint a villanyszerelő is oda tud sétálni, ha csak egy izzót kell kicserélnie a díszvilágításban. Nem akkor, ha az új kapcsoló szekrényt megy letelepíteni.

 

Valószínüleg, van is erre valami szabály, ami megfelel a fent írott igényeknek.     

Előzmény: Törölt nick (21484)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.28 0 0 21483

Pedig simán minden szabálynak megfelelnének, ha kapnának ilyen pilácsot. Ami amúgy a szemetesnek van. Teljesen helyesen.

Előzmény: Törölt nick (21482)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.28 0 0 21481

Elvileg erre volna való a sárga körbenforgó lámpa.

Előzmény: Törölt nick (21479)
Byk001 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 21480

A jogtarban egy olyan tabla van rajzon, amin km szerepel a szám után.

Én nem állítottam mást, mint azt, hogy a 2/1962-ben ilyen tábla volt. Ezt továbbra is tartom. Az meg nem jelent manapság már semmit, hogy mit jelentett akkoriban.

 

Semmi bajom nincs a "Minden jármű forgalma mindkét irányban tilos" című táblával, csak érdekességként jegyeztem meg. Pont azért, amit Te is leírtál. A régi szerint akkor sem mehettem az utcában, ha mondjuk egy üres telken átvágva be tudtam jutni szabályosan. Most erre lehetőségem van elvileg. Szóval én a régi megfogalmazást azért jobbnak tartom.

 

Képet nem tudok kimásolni. De a "Megállni tilos" tábla rajza (fekete-fehérben, tehát lehet, hogy tévedek) megegyezik a mai várakozni tiloséval. A várakozni tilosnak megfelelő tábla pedig egy fehér alapon piros szegélyű kör alakú tábla, benne fekete P betű pirossal áthúzva.

A színeket csak logikusan gondolom, az is fekete-fehér.

Előzmény: Macika (21477)
Macika Creative Commons License 2011.11.28 0 0 21478

Neeeeem, az te vagy, aki folyamatosan - a kötözködés érdekében - mindig ellentmond. Hol mindenki másnak, hol - ha kell - magának.

 

Rajtad kívül mindenki értette, hogy jogszabály (ill. külön - valamely hatóság által - által biztosított) engedmény birtokában hajthat be valaki olyan szakaszra, ami másnak TILOS!

 

Csalódás, hogy ennyire magas fokú szövegértési gondod van, ennyire nem tudod, hogy az "ott dolgozik" és a "dolga van arrafelé" egyáltalán nem szinonim kifejezés. Lehet, hogy megint én vártam túl sokat.

Így aztán a kérdésedre válaszolva, hogy ha a bíróságon dolgozol (tehát nem beidéztek elkövetőként, hanem mondjuk te idézel be másokat), akkor IGEN, megállhatsz ott a bíróság előtt (igen nagy valószínűséggel van várakozási engedélyed, amelyet a munkahelyeden (a bíróságon) adtak), ahol MÁSOK NEM!

És ez így is van jól.

Előzmény: Törölt nick (21475)
Macika Creative Commons License 2011.11.28 0 0 21477

Akkor ebben az esetben valakinek szövegértelmezési problémája van, annak, aki ezt a mondatot az igazának alátámasztásának tartja:

 

"e) "Sebességkorlátozás", a járművel a táblán km/órában megadott sebességnél nagyobb sebességgel közlekedni tilos:"

 

A fotón látható táblán pedig NEM egy szám ("km/h-ban megadott sebesség") van, hanem egy hosszmértékegységgel ellátott szám.

 

 

b) "Minden jármű forgalma mindkét irányban tilos"

 

Ezzel mi is a baj? A piros szélű fehér kör tábla ez.

 

Mondjuk a szób.szók számára lehet témát találni ezen, mert a legutóbbi változtatásig a mindkét irányú forgalmat, azóta pedig a mindkét irányú behajtást tiltja ez a tábla. Ebből következik, hogy ha már bent van a jármű az ezzel a táblával jelzett szakaszon és nem készült a behajtás pillanatáról hiteles fotó, ami bizonyítja a szabálysértést, akkor már nem sért szabályt az adott szakaszon közlekedéssel. Fura, de - úgy tűnik - így van.

 

 

Ezt a megállni/várakozni tilos témát be tudnád még másolni? (mindkettőt, léggyszi! Köszönöm!)

 

Előzmény: Byk001 (21473)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.11.28 0 0 21476

:)

Előzmény: Törölt nick (21475)
Macika Creative Commons License 2011.11.28 0 0 21474

Ez miért baj?

Aki a munkáját végzi, az IGENIS kapjon mentességet bizonyos - munkájával összefüggő -  szabályok alól.

Teljesen jogos, hogy aki pl. fagylaltozni menne a  Váci utcába autóval, az ne tehesse meg, de aki pénzt szállítani, vagy árut feltölteni, az megtehesse.

Ehhez igazán csak minimális szociális érzék, gondolkodási képesség kell.

Előzmény: Törölt nick (21467)
Byk001 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 21473

Mivel jogtárban találtam, nem tudom teljes egészében megosztani, de a kérdésedre:

 

e) "Sebességkorlátozás", a járművel a táblán km/órában megadott sebességnél nagyobb sebességgel közlekedni tilos:

 

De van olyan is, hogy:

b) "Minden jármű forgalma mindkét irányban tilos":

 

És ami még érdekes, hogy ebben a "Megállni tilos" tábla a mai "Várakozni tilos"-nak felel meg.
   

Előzmény: Macika (21372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!