Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

cruiserem Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1582
--b@ssza meg a jegesmedve,de elvagyok keseredve-ahogy olvaslak benneteket,lassan,lassan rájövök,hogy tulajdonképpen-hivatásos Pöti gyilkosok közé evett a fene. Lehet,hogy kinevettek,de én mindíg az alkalomhoz és pénztárcámhoz illő autókat vásároltam,-ha csak dolgozni,hát olyant!!-ha vegyes terephez kellett,akkor olyant.Valahogy úgy érzem a Pöti olyan,mint egy feleség!!-vele sem csinálunk meg mindent!!-ez csak a saját véleményem és senkit nem szerettem volna megbántani.Én vigyázni szeretnék rá,/lehet gyerekeimnek-magamnak,másnak/és nem felújítani.Nagyon tetszik,amikor műszaki kérdésekben,cseréltek véleményt!!-én abszolút kuka vagyok ezekhez és úgy érzem,rengeteget segítetek-hogy szervízben ne tudjanak falhoz állítani.Klassz amikor a vélemények,tapasztalatok szikráznak.
csak john Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1581
Nyáron menekülés közben amikor állok a gázon, inkább mindig azt néztem, hogy elférek-e még, vagy nekem jönnek. Hajnalban feltünt a villogó felirat. De az első próbánál a gázfröccsöknél forgott el a kerék, a többi próbánál egyenletes gáznál véletlenszerűen. A fordulatszám limit mennyi lenne?
A nehéz terepen egy jó terepgumi sokat tud dobni az esélyeiden! :)
Előzmény: JGab (1580)
JGab Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1580
Ha dolgozik a kipörgésgátló, a műszerfalon villog a TRAC felirat, illetve van valami ciripelő hang is.
A kerék el tud kaparni azzal együtt is, (különben mondjuk havon állandóan lefulladna ha elakadsz), de limitált fordulatszámon.

Nehéz terepre meg egy aranyszabály van, nincs rossz terepjáró, csak kevés lendület :))
Előzmény: csak john (1579)
csak john Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1579
Hajnalban kipróbáltam a kipörgésgátlót. A nyáron egy-két alkalommal amikor nagy gázzal nemekülni kellett egy kereszteződésből, mindig kapart a kerék, arra gondoltam, hogy nem működik megfelelően az elektronika. Kinéztem egy havas emelkedőt és kis lendülettel, nagy gázzal felmentem rajta. A kerék elég sokat kapart, de gond nélkül fent voltam. Visszamentem és megpróbáltam kissebb lenedülettel és elektronika nélkül. Nem sokáig jutottam. Aztán újra ugyanonnét elktronikával. Majdnem felment a tetejére. Végig remegett és csattogott az egész autó, ahogy kétségbeesetten próbálta megtalálni a tapadást. A végén már elindult oldalra és nem ment fölfelé, így kuplunk ki és fék. Erre elindult álló kerekekkel visszafelé. Itt rá kellett jönnöm, hogy nem havon próbálkozok, hanem jégen. Végül fék felenged és finom fékezésekkel, az abs bekavatkozása nélkül óvatosan letolattam a dombról. Eddig nem voltak elektronikával megtámogatott kocsijaim, de a kipörgésgátló határozottan tetszik. Az abs a forgalomban jól jön, de ha az ember egy kicsit belettozni akar, akkor már nagyon zavaró. De a Pt-t inkább családi autónak vettem, mint rosszalkodós kocsinak. :)
csak john Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1578
A nyáron még az áfa emelés előtt bevásároltam gumikból. A nyári Michelin Primacy HP 205/55-16, a téli Pirelli Winter 190 Snowcontrol 195/65-15. A téli azzal, hogy egy mérettel kisebb, a külön vásárolt használt alukerékkel is kevesebbre jött ki, mintha a nyári méretében vettem volna. Azért lett alukerék, mert így nem egészen duplája lett, mintha acélt vettem volna, a kinézetről meg nem is érdemes beszélni. A kisebb felni miatt meg csökkent a veszélye annak, hogy egy tankcsapdában szétcsapom. Mivel a két méret váltómérete egymásnak, így az átmérő csak 3 mm-rel különbözik (0.3%), ami elhanyagolható.
Az előbb említett 225/55-16-os méretnél már 22 mm az eltérés (3,4%), ami már jelentkezik a sebességmérőnél is.
JGab Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1577
Elvileg pont 1,1cm-rel kéne magasabbnak lennie... Érdekes.
Mindegy, lényeg, hogy jó legyen.
Előzmény: drrencz (1576)
drrencz Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1576
A felnire ez a méret való amit írtál,amit mi tettünk fel az 2cm-rel szélesebb és nem magasabb egy cm-rel sem.Bőven elfért és nagyon jól néz ki rajta.
Előzmény: JGab (1574)
Hajma Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1575
Bolhapiacon vettem 4 Semperitet 18e. -ért 80-90 % -os gumik . Új ára ugyanennek a típusnak 25e./db. Nem szégyen a használt. Nem rosz a fehér gumiperem.
JGab Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1574
Nekem Barum van (téli), és nem vagyok tőle nagyon meghatva...

Viszont a 225/55R16 nem tűnik gyári méretnek. Az 205/55R16.
Előzmény: drrencz (1572)
cruiserem Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1573
Sziasztok-Jó Reggelt!-aki nem reggelt-annak is.Érdekes volt a video,de mindenkinek minden nem tetszhet.Jó gumiknak párja nincs,mint olvashattuk.-tehát aki még nem tette,az most,mint az utolsó lehetőség után egy lépéssel,most tegye meg és ne akarjon kamikázé lenni!!Vigyázzatok magatokra és a cruiserekre!!
drrencz Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1572
Sziasztok!A múlt héten rakattam át a kerekeket télire.
225/55/16 Goodyear ,szóval szép rajt,nagyon-nagyon:-)
és nincs gond a hóban,pedig itt nálunk a hegyen van hó rendesen,az utakat meg nem takarítják.
Balesetmentes közlekedést kívánok Mindenkinek!
csak john Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1571
Itt egy kis videó egy fehér peremű gumiról. A japónak elszalad egy kicsit a keze, de nekem bejön: japán Pt
Előzmény: Hajma (1430)
csak john Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1570
Akkor egy másik videó még lefekvés előtt, vagy reggel ébresztőnek:
Őőőőő...Izé!
cruiserem Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1569

Búcsuzóul a mai napra-http://www.youtube.com/watch?v=M11SvDtPBhA

egy kis ritmus,jó autók és csinos csajok.-Sziasztok!-

cruiserem Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1568

Hó,ha hó!

Azért van itt élet,bárki bármit mond és történnek az események.Aktív vadász koromban ugyanígy jártam egy renault 1,8-as dti-is kangooval.Igaz nem hó volt-hanem nyár.Egy kiadós eső után,méteres búzában a csapáson húztam a les felé,amikor hírtelen vége lett a gabonának és egy kb 30cm-es kukoricásban a két első kerék úgy leült,mintha falnak mentem volna.Ráadásul a párom is velem volt-/aki többszöri rábeszélés után,most első ízben jött volna velem vadászni.Telefon vadőrnek és csak terepjáróval tudtuk kisegíteni a kocsit úgy felült.Természetesen a vadászásnak annyi volt,-nem is jött többé velem vadat űzni.-ahogy leírtad az esetet,őszintén sajnáltam a pötit.

Előzmény: nacbalamber (1567)
nacbalamber Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1567
Üdv mindenkinek... :-D
Szépek a havas hozzászólások....hát én sem teszek másként ......a mi kis utcánkba márvány van, rajta pici hóval. Élvezetes a dolog. De a főbb utak jól járhatóak. Viszont ma egy traktor által szétcseszett földúton ragadtam....de nagyon....hmm... nem-nem azért jártam arra, a mamiért mentünk...szóval hitem szerint annyira megfagyott a teteje, hogy nem lett volna gond, ám mint később megtudtam, egy okos traktoros szétcseszte az egész utat, mivel felkerestem, és mondta, hogy fát köllött behozni, hát merre menjek?? mondtam neki szépet, illetve, hogy hát húzzon már ki szépen kérem...mire mondta, nem indul a trakesz....na ennyit erről...szóval gyerek-asszony be a mamihoz, oszt rúgatás....sajna annyira elsüllyedtem már az elején, hogy a motor alatti műanyag köténylemez felült a földre...hát csúnya látvány volt...

Aztán amit adott a természet, kerítésre felkúszott száraz inda, kapa, meg egy kis jónidulat a földút elején lakó 70 éves bácsitól, és kb. 30 perc kínlódás, taktikázás, tolatgatás, (pici tologatás) aztán nagynezzen megmozdult...próbáltam trac.-al, a nélkül, kis gázzal, nagy gázzal... de maradt az általam az eddigi helyzetben a legjobbnak bizonyult kicsi gáz, mozgatás előre-hátra.
Szóval csak azért írtam le az egészet, hogy okuljatok, bár nem hiszem, hogy rajtam kívül lenne olyan eszetlen ember, aki ilyen úton szeretne bejutni, ilyen időjárási helyzetben.

Kár hogy fényképet nem csináltam, az még szép lett volna...

Üdv, vigyázzatok az autótókra.

choppers13 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1566
Hali Hó!
Mifelénk ma egy óra után kezdett szállingózni ,majd estefelé erősödött a hó esés.Be is járattam alaposan a kipörggátlót ,ABS-t , egy-két keresztbe forgás, kézifék stb. hogy szokjuk a közeget, de azt nem gondoltam hogy fékkel 50-röl tizenöt méteren túl álltam meg , nem is tudom mire számít aki nyári gumival megy, sőt száguldozik.Ráadásul ezeket a mutatványokat, egy céghez a bevezető útján műveltem és bemenve a recepciós hölgyek jókat derültek és megjegyezték nagyon szupi kocsi, ezt azért sok helyen megjegyzik.Minél előbb majd le kell mosnom a pt-t mert iszonyúan látszik rajt a só az útról ,sajnos.
cruiserem Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1565

Ezt most gyűjtöttem be,mindenki ítélje meg maga.

 

http://moriremalom.blogspot.com/

cruiserem Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1564
Ugye-ugye!!-mindenkinek megszépíti az idő és a romantikus hóesés távoli emlékeit.Én alig várom már,hogy unokám legyen/erre jövő év tavaszán minden esély meg van/és mesélhessek neki "az én időmről",emberekről,dolgokról,valamint megtaníthassam egy-két olyan dologra amit csak a nagypapák tudnak átadni unokáiknak.Igen,ma jó érzés iszogatni egy-egy deci hideg,finom borocskát,lapátolgatni a havacskát és etetni a kályhát.
Előzmény: csak john (1563)
csak john Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1563
Gyerekkoromból én is emlékszem még hószünetre. Ami a fővárosban már akkoriban is érdekes volt, lévén kis területről, elvileg tisztított utakon kéne bejárni a gyerekeknek. Sokaknak nem sikerült. Nekem is a negyed órás sétát sikerült egy óra alatt kalandtúraként teljesítenem, gyakran térd fölé érő hóval. Amikor sorkatona voltam, akkor is elég kemény és hosszú tél volt, ott is gyakran járőröztünk térdig érő hóban. Erre manapság már nem igazán van esély. De a mostani havazásnak örülök! Igaz, nem kell sehová sem mennem, a környéken pedig megoldható a gyaloglás. :)
Előzmény: cruiserem (1562)
cruiserem Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1562
Gyerekkoromban,-50-es évek vége és 60-as évek eleje-mindíg volt hó és a Balaton is minden télen befagyott.Rengeteget korcsolyáztunk/sok bakancs talpat fogyasztottunk a kulcsos, korcsolya felfogató pofák miatt/sokat szánkóztunk/lovas kocsik hordták a Balatonról a jégvermekbe a vágott jeget/ezen fogatok után kötve szánkóinkat, élveztük a havon siklás örömét.Sajnos gyerekeink már kimaradtak ezekből a hangulatos élményekből és 1964 óta/Balatoni első nagy halpusztulás/az időjárás is kiszámíthatatlanná vált,saját tapasztalat alapján.Én a téli szünetet akkor rendelném el a mai sulisoknak-amikor már korizhatóak a vízek és szánkózhatóak a hegyek, dombok.
Előzmény: csak john (1560)
cruiserem Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1561

Kicsit jobban ráérek ebben a nászutas időben  és mazsoláztam megint valamit!!-ki nem akar a gázért kevesebbet fizetni??-ha van ilyen ezen sorok olvasói között,az erre a linkre ne kattanjon rá!!

http://www.sporoljgazon.eu/?gclid=CNu9yOTR2p4CFcGAzAod8Ua8Ng

csak john Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1560
Végre ide is megérkezett a hó! Szépen esik, a mellékutakon meg is marad. A szánkó már előkerült a pincéből és üzemkész. :D
Előzmény: cruiserem (1559)
cruiserem Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1559
Üdvözlök mindenkit és remélem, ma már mindenki kiveszi részét a hóból.Sűrű apró pelyhekben esik és néha-néha már utaztatja a szél.Aki teheti jobb,ha otthon marad,mert nem javulni fog az idő!!Vigyázzatok magatokra és a pt-ikre.Szerencsés hazaérést!!Jotul kályhákról továbbra is várnák véleményeket,esetleg tapasztalatból eredő benyomásokat.-ha vannak.
cruiserem Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1558
Megkaptam a kért adatokat a kályhákkal kapcsolatban.Nekem kb-252légköbmétert kellene egyenletes hőmérsékleten befűtenem,hőmérséklet ingadozás nélkül.Az egyik 280.000ft a kályha és 33.500ft a szikrafogó,a másik 457.500+27.200ft szikrafogó és 6900 ft a friss levegő ellátó.
cruiserem Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1557
Válaszodat nagyon köszönöm.Most kértem árajánlatot két fajta /Jotul-ra/Cserépkályha tavalyi áron 500.000ft-ba kerülne nekem.Jotul-nal kedvezőnek tűnik a 10éves garancia,a hosszú égéstartam,ezáltal az egyenletes hőleadás,az olcsónak tűnő üzemeltetés,a ritkább hamuzás.Alapállásom midíg az,hogy "nem vagyok olyan gazdag,hogy olcsót vegyek".Ezért is szeretnék továbbra is olyanoktól véleményeket hallani,akik már üzemeltetnek ilyent,illetve akik ismernek ilyen fűtési alkalmatosságot használó emberkéket.
Előzmény: szilvafan (1556)
szilvafan Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1556

Igen, egy ismerősöm vett egy forgathatósat belőle.

Tényleg nagyon profi a kályha is, a kivitelezés is, de ha az árát kérdezed, szerintem ülve, vagy méginkább fekve telefonálj, így sokkal kevésbé fáj majd, ha dobsz egy hátast ! :)

Mi is maradunk a cserépkályhánál, abból még a kerek formájút is megússzuk felrakással együtt kb 400-ból.

 

 

Előzmény: cruiserem (1555)
cruiserem Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1555

Tetszik a hozzá állásod,bár mindenki így gondolkodna.Tanakodom,hogy cserépkályha rakatás helyett vajon jó lenne-e az alábbi cég terméke??-van valakinek tapasztalata-közelebbi infója??-megköszönném!www.jotul.hu

 

Előzmény: JGab (1554)
JGab Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1554
Minden marék jégmentesítő, amit én kiszórok, az vagy a füvön, vagy a virágágyásban köt ki. Úgyhogy szó sem lehet arról, hogy sima sót használjak.
Ami furcsa, hogy nagyon sokan nem is tudják, hogy léteznek erre környezetbarát anyagok is.
Előzmény: cruiserem (1553)
cruiserem Creative Commons License 2009.12.15 0 0 1553

Örülök,hogy ismered.Semmi érdekem nem fűződik forgalmazásához,nem is ismerem személyesen őket,de a terméket ajánlani tudom olyan embereknek akik ilyen időjárásban is vigyázni szeretnének megteremtett értékeikre.A zeolitot a gyógyászatban is felhasználják remek eredményekkel.Itt a neten utána lehet keresni-akit érdekel.

Előzmény: JGab (1552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!