Keresés

Részletes keresés

DonEnrico Creative Commons License 2010.11.07 0 0 7727

A kérdés az, hogy mi minősül régi és mi új kéménynek?

Lehet, hogy eddig szellőzőnek volt minősítve. megpróbálom megtudni a volt tulajtól. 

A kérdés még mindig az, hogy mit tudnak csinálni a kéményseprők? Szívesen hallanám egy autentikus személytől!

Előzmény: Zoltanuss (7720)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.11.07 0 0 7726

 Jó 3 éve, de lehet már talán 4 is itt egy seprő azon méltatlankodott, hogy micsoda dolog, hogy a tűzifa kereskedéseknél nem ellenőriz (het)ik  a tüzelő anyag szakszerű felhasználását.

 

 Hát igen, vannak  akik aggódnak a lakosság biztonságáért - vagy inkább e magatartás mögé bujtatják a jól fizető, fix, felelőségnélküli, konkurencia mentes tevékenységük féltését  !!

 

 

 Ha valamit kihagytam, szóljatok  !!

Előzmény: DonEnrico (7717)
gmkiev Creative Commons License 2010.11.07 0 0 7725

Hát ez így szarügy.

Előzmény: csipy31 (7724)
csipy31 Creative Commons License 2010.11.07 0 0 7724

Amúgy a mellém épített társasházat illeti minden büntetés, ugyanis kötelezve lettek a kéményem megcsinálására, és annak a határozatnak nem hajlandó érvényt szerezni.

 

Előzmény: gmkiev (7722)
csipy31 Creative Commons License 2010.11.07 0 0 7723

Nem mer semmit tenni!!! Nyakig benne van a buliban.

Előzmény: gmkiev (7722)
gmkiev Creative Commons License 2010.11.07 0 0 7722

Aztán egyszer úgy dönt a jegyző, hogy elege van belőled és kivarr egy 500 ef.-os bírságot,(mert ezt megteheti) oszt mindjárt lesz miből alkudni!

Előzmény: csipy31 (7719)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.11.07 0 0 7721

 Vigyázz mert a kéményseprők tudnak nagyon aljasok is lenni  !!

Előzmény: csipy31 (7719)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.11.07 0 0 7720

 Más egy régi kémény és más egy új.

 Amúgy  ez a béleltetés a tipikus példája a kéményseprők  túlterjeszkedésének-

 Értem ezt a családi házaknál - atársasház a más !!

Előzmény: DonEnrico (7715)
csipy31 Creative Commons License 2010.11.07 0 0 7719

Hozzám havonta jönnek ellenőrizni, azt írnak egy új papírt melyben megtiltják hogy használjam, azt ismét nem történik semmi. Pedig napi szinten vagyok feljelentgetve az önkormányzatnál. Küldenek határozatot- megy a fellebbezés vissza azonnal azt itt a vége.

Előzmény: DonEnrico (7717)
csipy31 Creative Commons License 2010.11.07 0 0 7718

Vagy mi? Bemászik a kéménybe a télapó:):):) Max figyelmeztetnek hogy ne használd, ezt 6x megfellebbezed azt annyi.

Előzmény: DonEnrico (7717)
DonEnrico Creative Commons License 2010.11.07 0 0 7717

Na ige, ha ez valószínűleg nélkül lenne, akkor nem gondolkodnék. :)

Mert ugye gázkazánnál kiköttethetik a gázt, de itt? Bírság? vagy?

Előzmény: csipy31 (7716)
csipy31 Creative Commons License 2010.11.07 0 0 7716

Valószínűleg semmit, max nézhetnek.

Előzmény: DonEnrico (7715)
DonEnrico Creative Commons License 2010.11.07 0 0 7715

Január elseje óta kötelező a szilárd tüzelésű berendezések kéményeinél isl a bélelés. 

A kérdés az, hogy kéményként volt-e eddig nyilvántartva, vagy csak szellőző kürtőként. (a házat most vettem, 2 másik kémény is van  a gázkészülékeknek, azokkal nincs gond.)

Szóval a kérdés továbbra is az, hogy mi van ha bekötök és nem béleltetek ki? Mit tudnak tenni?

 

 

 

csipy31 Creative Commons License 2010.11.07 0 0 7714

Szia

Szerintem régi meglévő kéménybe azt kötsz amit akarsz. Max ha kérdezik akkor a tartalékfűtésedet használod.

Előzmény: DonEnrico (7712)
DonEnrico Creative Commons License 2010.11.07 0 0 7712

Sziasztok!

 

kéménnyel kapcsolatban várnék ötleteket. Van egy 14*24 cm-es kémény, tökéletes állapotban (vakolt, még soha nem használták). Ebbe szeretnék 24 kW-os kandallót bekötni, aminek a füstgáz elvezetője 180 mm. A kéményesek azt mondják, hogy bélelni kell, - az új szabályok szerint - , de 180-as cső nem megy bele, szögletes béléstestet meg nem fogadnak el a kéményseprők, mert nincs rá ÉMI minősítés. 

 

Kaptam ajánlatot hornyolásos bővítésre, de az horror (400ezer fölötti összeg). 

 

Ti milyen megoldást javasoltok?

 

Mi van ha bekötöm a kéménybe a kandallót? Milyen jogi következményei lehetnek?

 

Köszönöm a válaszokat!

filagoria Creative Commons License 2010.11.04 0 0 7711
Nagyon jo, koszonom :-)
Előzmény: Törölt nick (7710)
filagoria Creative Commons License 2010.11.04 0 0 7709
Elnezest kerek, ha trivialisak lennenek a kovetkezo kerdesek:

1970-es evekben epitett ketszintes haz felso szintjen jol mukodo cserepkalyha van.

A szabalyok ertelmeben ugyanebbe a kemenybe be lehet-e kotni egy masik kalyhat a foldszinten ugy, hogy a felso szinten levo kalyha tovabbra is uzemkepes maradjon?

Mivel a kemeny regi epitesu ugyan, de jol uzemel, be lehet-e kotni a foldszinti kalyhat a jelenlegi kemelybe annak atalakitasa nelkul, ha a felso szinten a kalyhat megszuntetik es a fustcso nyilasat lefalazzak?
babelking Creative Commons License 2010.11.04 0 0 7708

Köszönöm, hogy ennyien írtok! Az ikerkémény rám eső része tégla méretű (12x12-es, 50 éve épült, az is lehet, hogy 14x14-es). Van huzatja, tiszta a kémény, a belsejében azért van csekély kátrány felrakódás. A 20-25 KW-os kazán 96-tól gond nélkül üzemelt, a probléma az elmúlt télen jelentkezett. Az tényleg lehet, hogy a padlás részén a végigcsurgott fekete kátrány nem a kémény belsejéből származik. A fugát megkaparván mélyebben egyre fehérebb színű. Lehet, hogy végigcsurgott a rossz palatető miatt. De a padlásszintben a tető tövénél összegyűlt és ez szivároghatott át az alatta lakóhoz. Ha a javaslat szerint a lakónál vakolunk, én úgy gondolom, hogy a tető szakaszát pedig üveggyapottal le kellene szigetelnem.

Nagyon nem egyszerű ez az egész!

kentaura Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7707
Csak a kéményseprők meg ne tudják a lécvázat! :D
Előzmény: kod1111 (7706)
kod1111 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7706
Láttam 1-szer egy megoldást hasonlóra, iszonyú szag bent a lakásban, nagy barnafoltok a kéményoldalán szintén a lakásban, lécváz a kémény köré és arra gipszkarton, ez 3éve és azóta nincs szag bent.
Előzmény: KalásziM (7705)
KalásziM Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7705

  Dunit barátom üzeni :

 mielőtt abba a nagy munkába kezdtek

 

 "mert ennyi pénze a háznak nincs. A kémény azonkívül, hogy " vérzik"  (a külső falán végigcsúrgott a kátránya) semmi baja nincs."

 

  Hiszen jó a kémény és pénzetek sincs, vakoljátok újra   jó erős cementes habarcsal   a kéményt, mad ragasszatok rá többrétegben alú fóliát és végül gipszkatonnal burkojátok.  Kijön max egy huszasból. Ha szerencsétek van  a bűz nem jön át, és pár százezeret megspóroltok.

 Ha nem jön be , elbontjátok a kéményt és terv szerint visszaépítitek  !

Előzmény: babelking (7699)
KalásziM Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7704

 Na ja , mivel a kormot földgázból gyártják.

 A kátrányt meg különféle szenekből. Van  kőszén kátrány , barnaszén kátrány és fakátrány !!

 

 Azért az igazi kátrányt ami a téglába ivódott elég nehéz , sőt lehetetlen eltávolítani.

 de mint írta a barátunk lehet nem is kátrány van ott, hanem  az eső által beoldott holmi koromlé - a ház nagyon elhanyagolt (rossz tető stb.)

Előzmény: kod1111 (7701)
kod1111 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7703
Manapság már semmin nem kell csodálkozni, de szerintem nem így van.
Előzmény: kentaura (7702)
kentaura Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7702
Mi van, ha egy régi, elkátrányosodott kéménybe kötötték be később a gázos készüléket?
Előzmény: kod1111 (7701)
kod1111 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7701
Gáznál még nem láttam kátrányt, kormot viszont már többször is, a rosszul beállított égő miatt. Szerintem bontás nélkül is helyreállítható a dolog, először is a kátrányosodást kiváltó okot kell megszüntetni, majd a vakolatot kell leverni a tégláig és újra vakolni.
Előzmény: kentaura (7700)
kentaura Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7700
Milyen méretű a kéménykürtő? Milyen készülék van belekötve? Mekkora teljesítményű, gáz, vagy szilárd tüzelésű?
Előzmény: babelking (7690)
babelking Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7699

Egy lakó lakna majd fölöttem, de ő épp lakásfelújítás alatt van. Most lehetőség lenne e kémyényszakasz javítására.

A közös képviselőnk építésszel terveztetett a régi kémény helyére egy új kéményt. A lakók hozzájárultak, az önkormányzat megadta az építési engedélyt, hatályos lett. Csak a háznak a kivitelező által ajánlott összeg túl magas. Nem lesz belőle semmi, mert ennyi pénze a háznak nincs. A kémény azonkívül, hogy " vérzik"  (a külső falán végigcsúrgott a kátránya) semmi baja nincs. Tiszta, csodálatosan működik  - füst visszaáramlás nélkül - a rá kötött kazán. Fáj a szívem, ha végképp HALOTT ez a kémény, jó lenne ha lenne rá valami elfogadható megoldás. Ezért is írtam erre az oldalra. Ez a dolog nekem nem szakmám, így csak találgatni tudok. Ha valaki írna valami lehetséges megoldást, köszönném.

::--)))I(

Dunit Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7698

 

  "A kémény végképp halott?"

 

 

 

Hát azt nem lehet tudni !

 

 De ebből :

  "Egy  egy emeletes régi társasház földszintjén lakom."

 

 Tehát minimum még egy szint van felettetek, vagy több is.

 És főleg mert  társasház

 csak úgy lehet , hogy lebontod és újra építed, ami nem óccsó áés több szabály is vanatkozik az építésre.

 Egy családi háznál még csak - csak elmegy a házilagos átépítés (nem vered nagydobra - a kéményseprőket nem vonod be ), de egy társasháznál kicsi a valószinűsége.

 

 

  "ha a kémény használatát megszüntetem és a felettem lakó szakaszát újratéglázzuk, akkor megszüntethető nála az elviselhetetlen szag?"

 Igen, de  ez az újra téglázás azért nem ilyen eccerű. Komoly építési művelet és jogi is.

 

  

Előzmény: babelking (7697)
babelking Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7697

Az biztos, hogy a ház elhanyagolt. Minden szempontból. Nem én laktam és fűtöttem a lakásban, mert egy barátnak van évek óta átadva. De kértem, a kéményt tisztítsa, takarítsa.

 

A baj már megvan. Én komolyan gondolom, ha a kémény használatát megszüntetem és a felettem lakó szakaszát újratéglázzuk, akkor megszüntethető nála az elviselhetetlen szag? A kémény végképp halott?

Dunit Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7696

  "A házunknak nincs arra pénze, hogy új kéményt építtessünk,"

 

 

  Érthető.

 De a karbantartásra csak kellett volna pénznek lenni  és főleg jó gazda szemével oda kellett volna figyelni a házra.

 Tipikus példa az elhanyagolt ház esetére !!

Előzmény: babelking (7690)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!