Keresés

Részletes keresés

tahisi Creative Commons License 2017.01.01 0 4 19275

Boldog ujévet mindenkinek!

 

Holnap megyek fv.ra a Bp.Thököly útra.

Elötte bekérték a papírjaimat de nemtudtak dönteni és behívtak.

sz16 Creative Commons License 2017.01.01 0 0 19274
mithogyan Creative Commons License 2017.01.01 0 5 19273

A körülményekhez képest jó (jobb) erőt, egészséget, boldog új évet kívánok minden Kedves Sorstársamnak!

Szeretettel gondolok Rátok!

donpepe9 Creative Commons License 2017.01.01 0 4 19272

Boldog új évet kívánok.

 

megane two Creative Commons License 2016.12.31 0 5 19271

 

 

 

 

 

Boldog Újévet Kívánok minden kedves betegtársamnak!

hagyma boly Creative Commons License 2016.12.31 0 5 19270

Midnightx Creative Commons License 2016.12.31 0 4 19269

BUÉK!

pásztorkutyaterel Creative Commons License 2016.12.31 0 5 19268

Boldog Új Évet Kívánok  !

otthonülő Creative Commons License 2016.12.31 0 5 19267

Boldog Új Évet Kívánok minden kedves Sorstársamnak!

Fájdalmak, stresszes időszakok kerüljenek el Mindenkit a 2017-es évben!

szeretettel: otthonülő

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.31 0 4 19266
bandolesa Creative Commons License 2016.12.31 0 3 19265

B.U.É.K.-mindenkinek!

 

Kiváncsi leszek jövőre mit terveznek a nyugdíj minimummal 2018-ra változtatnak-e?

 

Amúgy a nyugdíj egy kiszámítható, biztos jövőt ad,amíg az ellátások,rokkant ellátás, EGYT-ellátás-ezek pedig létbizonytalanságot és nyugtalanságot okoznak az emberben? Vélemény?

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.31 -2 5 19264

Nem tiltok le senkit, akkor honnan tudnám, mit ír, mit gondol és végül, mit tesz.Majd a moderátor letiltja, ha szükséges.

 

Szeretettel gondolok mindenkire, nevek kiírása nélkül, bárki kiemelése nélkül, nagyon hosszú lenne a sor...


Azokra is, akiket nem ismerhettem meg, az előttem sok évvel szólókra, ismeretet adókra, mert egy jó szóval, mondattal, segítséggel tovább lendítették, életben tartották a topikot a holtpontokon és gyermekbetegségein. Ennek köszönhetően 2008 óta még mindig betölti funkcióját, minden nehézség ellenére, most is is él.Ehhez mindenki segítségére szükség volt és lesz a jövőben is!

 

Köszömöm.

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.31 -2 2 19263

Elnézést, hogy csak most tudok válaszolni!

 

Félreértetted, vagy rosszul fogalmaztam. Nem akartalak megijeszteni! 
B és C-nél könnyen kipottyanthatnak- erről volt is riport-
vagy ha jónak mondottak a körülmények, szigorúbban minősítenek - szerintem. Kevesebb százalékot adnak, alacsonyabb kategória és ebból következően kevesebb pénz.
Nekem nem minden lényeges betegségemet számítottak be, de mivel nem fellebbeztem, erről én tehetek.

Én ezt tapasztaltam, örülök, ha valaki mást. Nyilván van példa erre is, meg arra is. Emberek vagyunk.

Előzmény: mrduckhead (19254)
Ruth22 Creative Commons License 2016.12.31 -5 3 19262

Kedves Hagyma boly,

igaz, ahogy mondod. :-)

 

MÁS. Amikor valaki szalonképtelenül szól hozzá, mindig elgondolkodom, hogy a modorával van baj, a gyógyszerét nem vette be, vagy rendelőbe nem jár, ahová jó lenne, ha járna. Mindenesetre letiltom, így nem látom.

 

Szeretettel gondolok Rád és szalonképes kedves Sorstársainkra, közöttük önzetlen Segítőnkre BJ-re  :-) <3

 

Előzmény: hagyma boly (19259)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.30 -6 2 19261

Ki a fenét érdekel, hogy ki segít nekem vagy nem, ha igen: mi közük hozzá, ha nem akkor majd

ők segítenek: menjen a családsegítőhöz ennyit mondanak, nagy segítség.

Látni kéne ez álszent pökhendiség más magánéletébe való gátlástalan vájkálódás egy

gusztustalanul undorító dolog.

Előzmény: hagyma boly (19259)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.30 -5 3 19260

Talán utoljára kellett felülvizsgálatra mennem, mivel hatvan leszek. A határozatba ezt írták, de ez

semmit nem jelent, bármikor behívhatnak, az eddigi törvénykezés rá a példa.

Engem hamar kidobtak, nem kellett végig bohóckodni a szoc meg fog baromságokat, gondoltam is

még utolsó lehetőségként elveszik az „ellátást” de végül nagy sajnálatukra ép kórházból jöttem ki

és az előzőekben megállapított eg kár ról is voltak leleteim ami szerint még sajna meg vannak és ez

a kórházi eset újként jelentkezett.

Meg is jegyezték nincs állapotrosszabbodásom és kezembe nyomták a leleteket, végül a kapott

ítéletben csak annyi szerepelt a pénzt tovább folyósítják és felülvizsg nem szükséges.

Több mint három éve voltam utoljára, reméltem már nem hívnak be, de azért mindent megtesznek,

hogy akitől lehet elvegyék vagy csökkentsék a pénzét.

Utoljára végigbohóckodtam a szoc és fog kihallgatásokat és azt javaslom mindenkinek senki ne

vegye ezeket komolyan, semmi közük kivel lakom, ki él velem stb. Azt kell mondani ami a

„legkedvezőbb” ki ellenőrzi és mivel, majd kijönnek és megnézik kivel élek, ugyan már.

Idétlenkedés az egész ha a környéken nincs munkalehetőség amit mindenki feltud mérni akkor mit

akarnak csak szívatni, hogy milyen lusta vagy meg stb.

A munkahelyem megszűnése után bejelentkeztem a közvetítőbe és folyamatosan három havonta

be pecsételtek, eltelt több mint 6 év, semmilyen ajánlat segítség akármi nem volt, de ez egy

hivatalos igazolás, hogy azért próbálkozom.

Amúgy hatvan fele már sehol nem alkalmaznak, csak a nagy süket duma a munkaerő hiány és egyebek, ez gátlástalan össze-vissza hazudozás megy minden hol.

 

hagyma boly Creative Commons License 2016.12.30 0 3 19259

Nem is számítják be a családtagok jövedelmét.Tehát az ellátás kiszámításánál  csak a te jövedelmedet veszik figyelembe. A  családtagok jövedelmére  az én  meglátásom alapján azért voltak kíváncsiak ,hogyha esetleg nem vagy jogosult ellátásra akkor van-e aki segít a megélhetésben  míg te valamilyen  munkát nem találsz .

 

Előzmény: mrduckhead (19258)
mrduckhead Creative Commons License 2016.12.30 0 2 19258

Még mindig zavart érzek az erőben.

 

 

Mi köze a családtagok jövedelme az én "meghatározott" minősítés alapján kapott ellátási összeg kiszámolásához?

Van erre valami jogszabály,ami előírja azt,hogyha engem leszázalékolnak ,és azokkal a család tagokkal,akikkel együtt élek egy háztartásban,az ő jövedelmük alapján az én ellátási összegem kevesebb lehet a meghatározott  minősítésnél?

Hogy kaphatnék kevesebb ellátási összeget a meghatározott százalék után,ami jogilag meg van határozva?

 

Ez a dolog nekem új,amit kollokvium

írt.

 

Egyébként a cikkben nem látom,vagy a jogszabályban,hogy a családtagok jövedelmét is bele kell számítani az ellátás kiszámolásába.

Előzmény: hagyma boly (19255)
pásztorkutyaterel Creative Commons License 2016.12.30 0 2 19257

Sztem  , csak arra megy ki a játék ,hogy ne kelljen fizetni, ha mégis muszáj akkor sokkal kevesebbet .

Ennek a dolognak van alárendelve az egész . Én több  ellátást is  kapok   így mindenhová külön kell mennem  a nyugdíjbiztosítónál már ismer mindenki ::)) Annyi  oldalt töltöttem már ki ,hogy nem is számolom, az a cél ,hogy

und meg a vegzálást és hagyd ott az egészet, döntsél úgy ezért a ~ 20-30ezer forintért nem kínlódsz ennyit  .

Én ma is voltam és el kell kérnem a 2015 jövedelemigazolást havi lebontásban ami teljesen felesleges mert a törvény szerint 4 órában nem kerestem annyit ,hogy a minimum járadékot túllépjem,  tehát az alját fogom kapni ha fogom , plusz az is röhej ,hogy a 2015 nincs + náluk ( ott kell lennie ) ezen kívül még pár dolgot be kell szereznem kaptam listát .

Így az új év úgy folytatódik ahogy az előző végződött, én megyek és viszem a papírokat és soha napján búcsúkor talán vége lesz :)

Előzmény: olvasztó (19250)
Balage-81 Creative Commons License 2016.12.30 -1 0 19256

Sziasztok!

 

Egy ismerősömnek 10 éve eltört a jobb bokája, külső és belső is. Megműtötték, fémlapot, csavarokat tettek be neki. Rendesen felépült, jól tud járni, de a bokája persze már nem 100%-os. Néha fáj neki frontoknál, időnként annyira, hogy csak sántítva tud járni. De nem ez a jellemző persze, legtöbbször jól szuperál.

 

Lehet ezzel kezdeni valamit? Néhány % erejéig beleszámíthatják az ÖEK-ba? Vagy ezek alapján inkább gyógyultnak minősül?

hagyma boly Creative Commons License 2016.12.30 0 1 19255

 

Kedves mrduckhead !

 Itt megtalálod a válasz a kérdésedre!

 

Boldog új évet kívánok!

 

 

https://www.nyugdijguru.hu/elveszett-paradicsom/a-rokkantsagi-ellatasrol

 

 

Előzmény: mrduckhead (19254)
mrduckhead Creative Commons License 2016.12.30 0 1 19254

Bocs,de ezt nem értem teljesen.

Ha az összegészség károsodás mértéke 77%,akkor lehet,hogy nem D minősítésbe kerül a beteg?

 

 

Első lépésben van az orvosi vizsgálat:

Itt az orvosszakértő-k megállapítják a megmarad egészségi állapotot különböző leletek,zárójelentés,aktuális állapot felmérés összegzésével.

 

Második lépésben jön:

a szociális és a foglalkozási rehabilitációs vizsgálatok,ami az egészségi állapot alapján "is" történik.(minősítési állapot alapján,pontosan rehabilitálhatónak minősül)

 

Vagyis,a főbb szempont az orvosi vizsgálat,ahol "minősítést" kap a beteg,és ez alapján folytatják le a további szociális,egyéb vizsgálatokat.Érdemben nem kaphat kevesebb pénzbeli juttatást.

 

Ezért nem értem,hogy lehet valaki  kevesebb ellátásra jogosult,amit a jogszabály meghatározz.

Egy bizonyos összeghatárt nem léphet át az ellátás összege,van minimális és maximális határ.

Ha nekem az átlagjövedelmem 225.000 ft volt,és az egészség károsodásom 77%,akkor D minősítésben leszek,és az átlagfizetés 65%-át veszik.

Vagy nem,mivel ha a család tagjaim fizetése(akikel együtt lakók egy háztartásban) szintúgy 200-250.000 forint,akkor kevesebb lesz az ellátásom összege?

 

Előzmény: Törölt nick (19252)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.29 0 1 19253

Akiket már többszörösen átrostáltak, minősítettek, azok semmiképpen sem lehetnek csalók, ellenben ők a szigorodó jogszabályváltozások  vesztesei. 

Előzmény: Törölt nick (19252)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.29 0 1 19252

Úgy gondolják, ha családos vagy, akkor a családod el tud tartani (már amennyiben van munkájuk, vagy jövedelmük), így kevesebb ellátásra lehetsz jogosult.  A betegségedhez ehhez  semmi köze.

Ha vagyonos ember vagy, úgy gondolják, ha megszorulsz, van mit pénzzé tenned, holott lehet, hogy éppen a ház építésébe, a törlesztő részletekbe rokkantál bele. Ezt is lehet kisebb ellátással "honorálni".

Költségvetési megtakarítást jelent az ellátások összegének visszavágása.

 

A nyugdíj biztonságot jelentett, az "ellátás" kiszolgáltatottságot, létbizonytalanságot!

Előzmény: olvasztó (19250)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.29 0 2 19251

Régen,2008-előtt,diagnózisra adták

a besorolást.

Amit leírtál a mostantól,max.egyetértek.

Előzmény: olvasztó (19250)
olvasztó Creative Commons License 2016.12.29 0 2 19250

Az lehet ,hogy megfelel. De régen nem volt az a pontrendszer amit alkalmaznak. Sőt az se volt régen, hogy elkellett menni valami rehabilitációs munkaszakértőhőz és szociális szakértőhőz, és a kérdésükre a betegségen kivüli dolgokra válaszolgatni. Ezért tarom én a komplexet egy baromságnak. Mert mi köze az én egézségi állapotomhoz, hogy családos vagyok vagy sem. És mennyi a vagyonom. És mikor dolgoztam utoljára és mikor akarok dolgozni. Semmi. A kitalálta az meg igen csak megérte a pénzét. Még azt is elfogadom ,hogy volt csaló, de azt nem igy szokták a tömegekbe szelektálni, más országba. A rokkantnyugdíj megszünéséről már nem is szóltam. Mert már csak ellátás címszóval létezik valami.

Előzmény: Törölt nick (19248)
pásztorkutyaterel Creative Commons License 2016.12.29 0 0 19249

Mindenki nevében nem beszélhetek ,de én megkaptam még karácsony előtt  .

Előzmény: szakács68 (19243)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.29 0 1 19248

"Az új és a régi értékelési rendszer megfeleltetése

 

A régi és az új értékelési rendszer kölcsönös megfeleltetésének, együttes alkalmazásának alapvetô elvei a következôk:

 

• Az össz-szervezeti egészségkárosodás fogalma lényegében megfelel a régebben használt, általános munkaképesség-csökkenés fogalomnak.

 

• A 80%-ot elérô vagy az azt meghaladó összszervezeti egészségkárosodás megfelel a korábbi rendszerbeli 100%-os munkaképesség-csökkenésnek, a 80%-ot meghaladó egészségkárosodás kategóriáján belül mind az új, mind a régi rendszer kategóriáinak megfelelôen meghatározható a napi tevékenység jelentôs korlátozottsága esetén a „mások segítségére szorul” minôsítésû csoport.

 

• Az 50%-os vagy az ennél súlyosabb fokú össz-szervezeti egészségkárosodás a 67%-os vagy ezt meghaladó általános munkaképesség-csökkenésnek felel meg.

 

 

• A közepes mértékû (számottevô), 25–49%- os össz-szervezeti egészségkárosodás lé- nyegében megfelel a korábbi 30–50%-os általános munkaképesség-csökkenésnek.

 

• A baleseti ellátásra jogosító 67%-nál kisebb mértékû munkaképesség-csökkenés esetén a 1,25-os szorzó alkalmazásával az összszervezeti egészségkárosodás értékébôl meghatározható a baleseti munkaképességcsökkenés foka és százalékos értéke "

 

 

olvasztó Creative Commons License 2016.12.29 0 0 19247

Az, hogy megszünik nem jelent semmit. Ha egybe olvaszák mással vagy a névváltozik akkor sem. A rokkantak komplex felülvizsgálata ugyan ugy zajlik, jóre senki se számitson. Ha ezekhez kerül más név de ugyan az.

Előzmény: sz16 (19242)
szakács68 Creative Commons License 2016.12.29 0 1 19246

Köszönöm a választ. Van még rajtam kívül más is aki még nem kapta meg?

Előzmény: Törölt nick (19245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!