Keresés

Részletes keresés

kavicsos64 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32397

3 hétig biztos működik !

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32390)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32396

Mintha I kategóriába sorolták volna a Dimilint ! Venni nem lehet ez biztos mert akkor nekem volna ! Régen sokat használtam . Volt még másféle is talán Nomolt ha jól emlékszem de már ez sincs !

Előzmény: van_Persil (32383)
arsenalfan007 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32395

Szia!

 

Köszönöm válaszod, az előző hozzászólásoban igyekeztem neked is válaszolni.

Előzmény: szicsu1007 (32369)
arsenalfan007 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32394

Szia!

 

Gondoltam rá én is. De végiggondolva: ez a fa pont egy nagy cseresznyefa takarásában áll. Meg már megjelent a legtávolabbi vilmoskörtén is ez a tünet. :S Nem lehet, hogy vegyszer perzselés? Bár ez a fa minden évben ilyen tüneteket produkál, de idén extrémen.

Előzmény: Jani71 (32367)
arsenalfan007 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32393

Szia!

 

Megköszönve az akkori tippeket, 04.22-én válaszoltam is. 32180 sz. hozzászólás.

 

Megdörzsölve a levelet nem éreztem gombaszagot. Ma láttam fehér tojás szerű valamit rajta, meg talán egy kis fekete rovart. (Nagyon picit) Mást nem.

A mellette levő Vilmoskörte viszont tetves/atkás. Szabad szemmel is láttam a kis dögöket, és elvileg csak  3 pár lábat láttam. Akkor ez tetű ugye? Azt nem kellett volna megölnie az egy hete permetezett mospilannak? Ha nem, akkor ez ellen mi a hatásos? Lehetséges, hogy ugyanez a kártevő sodorja össze a szilva leveleit is? Vagy az más kártevő lesz?

 

Másik kérdés:

 

A tegnap még gyönyörű meggyem mára tele lett a képen látható hajtásokkal. Ha jól gondolom ez a virágmonília eredménye, ugye? Kapott lemosót, nagyjából a megfelelő időben Folicur solot és Chorust is, ill. pont egy hete a topsin+topas keveréket is. Azért többet vártam volna...

 

Lehet ezzel még valamit kezdeni? Menthető?  Csak mert annyi meggy lenne rajta, mint még soha. Az ágakat elég hosszan visszavágtam.

Előzmény: alfi13 (32368)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32392

Felszívodó rovarölő+ monilia elleni szer egymenetben keverve, már is !

Előzmény: taormina001 (32377)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32391

Kitettem a sárga lapot, de nem fogott még csak legyet és levéltetvet.

 

Amit én láttam, az a fa bogarászása közben a kezemre repült.

Előzmény: taormina001 (32388)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32390

Nagy tisztelője vagyok Bálint Gazdának, de... Elméletben jó az ötlet, de...:

 

- írták is, hogy a szomszéd fája alatt van bőven bábozódott cseresznyelégy, egy 2 mm-es légy 200 petét hordozhat és cseresznye szemet fertőzhet meg. 100 cseresznyelégy hazavághatja a legnagyobb fa termését.

- a Dimilin II. kategóriás lett, tehát nem mindenki számára hozzáférhető,

- nem tudjuk a fa alatt, a földön a Dimilin mennyi ideig őrzi meg a hatását. A cseresznyelegyek nem egyik napról a másikra "ugranak".

 

Sajnos a cseresznyelégy ellen a kiskertekben csak folyamatos permetezéssel tudsz védekezni. Nagyüzemben azért talán nem ennyire problémás a helyzet. Ott a jó időzítéssel fele annyi permetezés is elég.

Előzmény: van_Persil (32383)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32389

:-P

Előzmény: lapar (32384)
taormina001 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32388

Én tegnap rendeltem 10 sárga lapot. Az a helyzet, hogy óriási a fa, van vagy 100 éves, ráadásul cinegék fészkelnek benne; nem nagyon tudom/akarom fújni. És ha idöben le van szedve, nem szokott vészesen kukacos lenni. Ezért akarom kipróbálni a (sok) sárga lapos ritkítást. (Ne ijedjetek meg, nem leszek biokertész!)

Viszont az alma és a birs nagyon következetesen és vészesen kukacos és moniliás. Mit csináljak vele és mikor?

A szilváról meg fogalmam sincs, mi baja lehet.

 

Az almafán azt vettem ma észre, hogy az egyik legnagyobb ágán feltünöen hervadnak/lógnak a levelek, és a termések se fejlödnek megfelelöen. Fürész, gyógyítható betegség, vagy várni kell? A többi része teljesen normális.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32381)
beetee Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32387

Mivel a légy több száz métereket is repül... értelmetlen kiskertben ettől megoldást várni.

Tele a környék cseresznye és meggyfákkal...

Előzmény: van_Persil (32383)
simon53 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32386

Nekem egy birs produkalja ugyanezt. Szerintem tüzelhalás. Füresz lesz a vége.

 

Előzmény: szicsu1007 (32369)
lapar Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32385

Igen hasonlót én is olvastam, de ez inkább csak nagyüzemben műxik, mert  "bio" szomszédok fái alá semmit nem tudok szórni.

Előzmény: van_Persil (32383)
lapar Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32384

"Kicsit nagyon"

 

:-)

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32381)
van_Persil Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32383

Bálint gazda mondta valamikor pár éve, hogy a cseresznyelégy ellen akkor célszerű védekdzni, amikor még nem bábozódott be, a talajra veretett dimilinnel, mert így nem tud kifejlődni a kifejlett légy, mivel gátolja a kitin-szintézist. Azt nem tudom, lehet-e még kapni/kijuttatni dimilint, ill. azt se pontosan milyen fenológiai stádiumnál, mekkora hőösszegnél bábozódik be a nyű.

Előzmény: lapar (32380)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32382

Még én is korainak gondolnám. Május közepe vagy a szemek 2/3 mérete, színeződés kezdete.

Előzmény: lapar (32380)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32381

Jut eszembe, tegnap találkoztam egy cseresznyelégynek látszó rovarral. Kicsit nagyon korainak tartom, de kiteszek egy sárga lapot, ha a holnapi eső lemegy.

Előzmény: taormina001 (32377)
lapar Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32380

Ja, a cseresznyelégy ellen eddig én inkább csak a szinesedéstől kezdve védekeztem, de mintha olyasmit olvastam volna, hogy mostantól folyamatosan kell.

Előzmény: lapar (32379)
lapar Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32379

"Ösziés sárgabarackot most nem szándékozok kezelni"

 

Én meg de. Mintha láttam volna tafrinát, a kajszin meg lyukacsosodást látok.

 

Ezek ellen mit érdemes most?

És a cseresznye-meggyre?

Én a sárga lapos dologban nem nagyon hiszek. Csak a rajzás észlelése miatt szoktam tenni 1-2-t, eddig elvétve volt rajta pár cseresznyelégy, a termés mégis kukacos, ha nem permetezem betegesen.

Előzmény: taormina001 (32377)
ujbubo Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32378

 

sziasztok

díszfán ilyen fehér vattaszerű cucc van, nem látszik jól a képen de remélem felismerhető

mi ez?

Köszi

taormina001 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 32377

Ma profilaktikusan fogok szölöt permetezni Thiovittel és posztapokaliptikusan egrest:-(

 

Az óriási cseresznyefára és megyfára légycsapdákat fogok akasztani. Nem tudom használ-e, de talán ritkítja.

 

Ösziés sárgabarackot most nem szándékozok kezelni.

 

Viszont az alma, birsalma és szilva aktuális kezelése érdekelne még: elöbbiek reménytelenül kukacosak, és másodlagosan, a szúrások helyén moniliát is kapnak, úgyhogy rendszeresen elrohadnak. Ennek mivel és mikor lehet elejét venni?

 

A szilván semmiféle tünet nem látszik, egyszerüen csak évröl-évre éretlenül lehullik a fáról.

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.05.03 0 0 32376

Nehéz erre egzakt választ adni. A szélsőséges hőmérséklet biztosan hatással lehet a növényvédőszer hatóanyagára, de hogy ez pont a negatív szélsőség, a  fagy lenne? Nem tudom. A növényvédőszerek is különbözőek lehetnek ebből a szempontból.

Azt gondolom, hogy az emulziók érzékenyebbek lehetnek a fagyra. Van tapasztalatom fagyban hagyott szerről ami hatásos maradt, de ezt a dolgot nem erőltetném, mert ez is nagyon egyedi eset, egy örökölt 20 éves Bi58-al. Kíváncsi voltam, kipróbáltam (dísznövényen). Működött, de igazából ez a dolog z amit kerülnék a helyedben.

Nem értem, miért merül fel, hogy fagynak teszel ki növényvédőszert? Miért nem tudod tárolni fagymentes helyen?

Az egyik ingatlanomon ősszel teljes téliesítés van, olyankor az ott tárolt növényvédőszereket hazahozom.

Része a téliesítési ceremóniának: növényvédőszereket bepakolni!

De most ötletelek: ha másképpen nem megy, egy hermetikusan záródó műanyag dobozban beteheted a vízóra aknába a növényvédőszereidet, majd még pluszban letakarod az egészet.

Előzmény: paragramma (32375)
paragramma Creative Commons License 2020.05.03 0 0 32375

Újra megkérdezném máshogy, mert tulajdonképpen nem a kérdésemre kaptam választ. Van folyékony vegyszerem, amit nem tudok a telken fagymentes helyen tárolni, mert nincs pince, csak egy faház. Így télen ki van téve a mínuszoknak többféle nagy kiszerelésű szer, melyek némelyikére vagy lehet mindegyikére az van írva, hogy fagymentes helyen tároljuk. De máshol nem tudom. Ezeknél miből látnám, hogy tönkrementek, ha nincs kicsapódás, színváltozás s úgy tűnik évek óta hatnak is még. Valóban árt nekik a fagy, s szerkezetileg megváltoznak, esetleg gyengülnek, vagy a gyártó csak ráírta? Van Cyperkill, actara, calypso, score, folicur, topas, glifozátos gyomírtó, meg még kitudja mi, fejből ennyi jutott most eszembe.

wtman Creative Commons License 2020.05.03 0 0 32374

Az alacsony páratartalom és az időszakonkénti kiszáradás szokott ilyen tüneteket okozni tavaszra a citromnál, hogy elhullajtja a levelét. A levél csavarodással még nem találkoztam, akkor sem ha erős pajzs/gyapjas tetű fertőzés volt.

Előzmény: keret49 (32372)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 32373

Lehet a hideg okozza ! Azért a levél fonákot meg kell alaposan nézni !

Előzmény: keret49 (32372)
keret49 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 32372

Szervusztok!

Segítséget szeretnék kérni. A fényképen látható citromfa jelentősen elhullajtotta a levelet. Ami megmaradt felül annak a levele pedig kezd összecsavarodni. Mi lehet a probléma, mit csináljak?

Jani71 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 32371

Talán hőstressz. De a témára kicsit jobban rákeresve úgy látom, lehet atka, baktérium, levélbolha (mézharmat), 

és a talajban levő sófelesleg vagy vegyszer általi perzselés is. Szóval nem annyira egyértelmű a dolog... 

A körülményekből és tünetekből lehet viszonylag nagyobb biztonsággal meghatározni. 

Előzmény: szicsu1007 (32369)
spapda Creative Commons License 2020.05.03 0 0 32370

Köszönöm a tippeket vakond/pocok ügyben, nem fogom bántani. Ha rovar lenne, jobban aggódnék.

 

Az alábbi körtékről: ilyen nálam is minden évben előfordul, mindenféle körtén. Sosem sikerült egyértelműen kórokozóhoz vagy időjárási jelenséghez kötni, növényvédelmi tevékenységtől is független (a kezeletlen és a rendszeresen permetezett fákon is előjött). Mindemellett sem a terméssel, sem a hajtásnövekedéssel nem szokott gond lenni. Az elbarnuló leveleket le szoktam szedni. Igaz ez mind idősebb fa volt, most van két csemetém, azokon még nem tapasztaltam. Lehet, hogy a "korral jár". 

szicsu1007 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 32369

Ez a körte fám minden évben így néz ki. Zöld metszésben le szoktam vágni a levél-barnuló hajtásokat.

Info: ez a fa egy rézsű oldalában áll, építkezéskor magasan fel lett töltve (kb. 70 cm) rissz-rossz agyaggal. Gondolom az esővíz sem áll meg a rézsűn, ezért akár vízhiányos is lehet.

1 méterre van tőle a ház polisztirolos (nyáron délről felforrósodó) oldala (hőstressz??).

Amúgy a fajtáját nem ismerem - aki felismeri a körtéről, elárulhatja:-)

 

Előzmény: arsenalfan007 (32366)
alfi13 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 32368

A birfához adtunk pár tanácsot de nem írtad le hogy elvégezted az általunk javasolt vizsgálatokat, végül is mire jutottál? Mikor kapta meg a kezelést a fa és ha véletlenül atka akor ezek a szerek teljesen hatástalanok. Készítenél egy közeli képet a levél fonákjáról?

Előzmény: arsenalfan007 (32366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!