Keresés

Részletes keresés

Trebitsch Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21551

Jajjmár. Egy hokedlinek több humorérzéke van, mint neked, ahogy elnézem.

Előzmény: Macika (21550)
Macika Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21550

Ez megint nyílt sértegetés, provokálás.

MIÉRT van erre szükség?

Előzmény: Trebitsch (21549)
Trebitsch Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21549

Hogyne hinném el. Biztos egy polgárőr csavarozta föl. :)

Előzmény: Macika (21546)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21548

"És a 09-re: mondd csak, Te ELHISZED, hogy valóban így kerülhetett ki egy közlekedési tábla?"

 

Azért egy fotó róla meg tudja győzni az embert...

 

Persze a photoshop korában, bármi lehet. Mégsem gondolom, hogy PS, valahogy a magyar valóságból kiindúlva kapásbol elhittem, hogy úgy van kint a tábla. :-)

Előzmény: Macika (21546)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21547

Család tagdolgozik egy magyarorsztági vízműtelepen. Feladatkörébe tartozik a javítási mumkák szervezése, felügyelete is. Tőle tudom, hogy működik ez a gyakorlatban. Engem is meglepett, de sokkal egyszerűbb, mint ahogy leírtad

 

Csőtörés van valahol, ami miatt az úton kell dolgozni. Akár az úttesten, akár közvetlen mellette. Törvény írja elő, hogy a munketület mellett 30km/h korlátozásnak kell lennie. Így a vízmű teherautóján mindig ott van egy pár ilyen tábla.

Nevezzük a munkavezetőt Józsinak!

A rokonom szól Józsinak, hogy csőtörés van a falu főútcáján, fel kell bontani a patkát, és meg kell javítani a hibás csőszakaszt.

Elindul a telephelyről pár munkás Józsival a teherautóval és egy markolóval. Mivel a teherautó előbb ér oda, elkerítik a munkaterületet és kiteszi Józsi a 30-as táblákat, ahová jónak látja. Ezután elkezdik a munkát, amint oda ér a markoló.

A munka végeztével, Józsi elbontja a korlátokat, leszedi a 30-as táblát. 

 

Namost, ha Józsi kiteheti és elbonthatja a 30-as táblát, akkor megteheti ezt akár minden este is, meg még ebéd időben is. Ha meg nem teheti meg esténként, akkor nem teheti meg a munka kezdetekor és a munka végeztével sem. Így nem is lehetne 30-as tábla a teherautó platóján. Legalábbis értelme nem volna ott tartani őket.

 

Szerintem valami olyasmi lehet a dolog megoldása, hogy Józsi a közútkezelő megbízásábol teheti meg azt, amit tesz a táblával. Vagyis jogosult hozzá. Ha pedig jogosult, akkor jogosult máskor is. 

 

...szerintem

 

Előzmény: Macika (21545)
Macika Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21546

Elnézést, hogy rákérdezek, de elolvastad az általam idézett jogszabály-részletet?

 

És a 09-re: mondd csak, Te ELHISZED, hogy valóban így kerülhetett ki egy közlekedési tábla?

Előzmény: Trebitsch (21543)
Macika Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21545

Az a baj, hogy nem érted a leírt szöveget.

Nem a közútkezelőről volt szó a cikkben (olvastad egyébként?), hanem egy ott dolgozó melósról. Aki jó magyar szokás szerint (legalább) a harmadik szinten lévő al-al-alvállalkozó. Nos, neki semmi joga nincs ehhez, áll az, amit leírtam.

 

Akármennyire is meg vagy győzödve már megint a tökéletességedről, ismét mellé ment. Rendesen.

Előzmény: Törölt nick (21538)
Macika Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21544

A közútkezelő megteheti, ahogy írod.

MÁS NEM!

Tehát egy ott dolgozó, pl. földmunkát végző munkás NEM takarhatja le a táblát, nem fordíthatja el munkája végeztével ill. vissza munkája kezdetével.

Csak ha erre van megfelelő engedélye a közútkezelőtől. De ilyen engedélyt még senki sem látott.

Előzmény: nopánick (21535)
Trebitsch Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21543

Jaja. Ott van megtévesztő jelzésnek az az agybeteg, a 09-es táblával. :)

Előzmény: Macika (21528)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21542

segítek andd-nak:)

 

a közútkezelő miért is ne rakhatna ki, illetve vehetne be bármilyen közlekedési táblát?

 

az autópályákon is kiteszik a korlátozó táblákat, amikor éppen a sövényt nyírják, a vonalakat festik, felújítják a burkolatot stb.

 

 

Előzmény: Macika (21528)
maribor Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21541

Lehet ezt személykedés nélkül is.

Előzmény: Törölt nick (21540)
maribor Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21539

Andd, kérlek, ne provokálj vitát. Semmire nem jó ez. Ha Macika reagál a személyeskedésre, mielőtt leállsz, ki kell vennem a lángszórót a fegyverszobából.

És ezt tartsd, kérlek, fejben a jövőre nézve is.

Előzmény: Törölt nick (21538)
nopánick Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21535

... mivan?!

 

- a közút kezelője (megbízottja) jogosult a jelzés megszüntetésére

- a 30 takarásával, amikor nincs épp meló az úton... nem veszélyeztet!

 

Vagy mire is gondoltál a BTK kapcsán?

Előzmény: Macika (21528)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21534

21520

Előzmény: Törölt nick (21525)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21533

Szerintem van erre valahol, valamilyen szabaly, hiszen pl a holanc hasznalatra figyelmet felhivo tabla sem allando, ugy tudom. Bar nem vagyok biztos benne, de tobbektol hallom ezt.

 

Az is egy fontos dolog lehet, hogy a cikkben emlitett "piros vonalon tul" szerintem Ausztriara utal. Ott meg lehetnek masok a szabalyok. De ma mar egyik szabaly sincsen kobe vesve, lehet azokat modositani.

 

Magam fontosnak tartok egy ilyen korlatozo tablat, ha eppen dolgoznak az ut menten. De ha 2 napig nem, akkor ennel enyhebnek kellen ott lennie. Mint keztem, ha erosen kutakodna valaki, lehet talalna is erre lehetoseget a szabalyok kozott. Ketlem, hogy nem. Mint kiderult a behajtani tilos tabla moge is mehet jarmu, mert kiadhato az engedely hozza, megha a KRESZ-ben nem is talalhato meg az erre utalo paragrafus.

 

 

Előzmény: Macika (21528)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21532

Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy a kommunikáció egyik feltétele a közös kód használata.

Jelen esetben a magyar nyelv, aminek vannak sajátosságai, szabályai.

 

Az az érdekes, hogy nem írsz mindig ennyire kirívóan helytelenül. Lehet, hogy sietsz, vagy nem tudom. Dobd be egy szövegszerkesztőbe, legalább látod a hibákat, az meg kijavítja !

Előzmény: BringasLevy (21501)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21531

"Így itt fontosabb vitázni tudni, mit helyesen írni."

Helyen írni mindig fontos. Ez bazmeg fórum, ÍRUNK!

Előzmény: BringasLevy (21524)
BoGar Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21530

"Ez egy KRESZ topik. Nem nyelvész topik, KRESZ topik. Itt a KRESZ szabályok a közlekedési kérdések vannak megvitatva. Nem a helyesírási és nyelvteni kérdések. Így itt fontosabb vitázni tudni, mit helyesen írni. "

 

Ez egy hatalmas tévedés! Mindenhol fontos a helyesírás. Alapvető elvárás, hogy ha írsz, akkor a lehető legjobban, helyesen írj.

Előzmény: BringasLevy (21524)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21529

Az a baj, hogy a mondanivalód bánja a helytelen írást.

 

Ha valaki alaposan átolvassa amit írsz, akkor bántóan zavaró, és a hibákra figyel.

Persze ha csak átfutja, akkor nem zavaró, mert leszűri a lényeget. De akkor a reagálására meg jönnek a nem pontosan ezt írtam válaszok. :)

Előzmény: BringasLevy (21524)
Macika Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21528

Érdekes, hogy nincs ember, aki leírná a hozzászólók között az igazat, hogy aki ezt cselekszi, amit a cikkben istenítenek, az tulajdonképpen a magyar jog szerint bűncselekményt követ el.

 

BTK 184. §

(1) Aki közlekedési útvonal, jármű, üzemi berendezés vagy ezek tartozéka megrongálásával vagy megsemmisítésével, akadály létesítésével, közlekedési jelzés eltávolításával vagy megváltoztatásával, megtévesztő jelzéssel, közlekedő jármű vezetője ellen erőszak vagy fenyegetés alkalmazásával avagy más, hasonló módon a vasúti, légi, vízi vagy közúti közlekedés biztonságát veszélyezteti, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Macika Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21527

Na, akkor utolsó kapaszkodód, hogy hogyan kell értelmezni az "eseti mentességet".

Aztán ha ezen is túl leszünk, megy egy újabb strigula a többiek mellé, amit nagy hangon kérkedve, ámde rosszul tudtál...

Előzmény: Törölt nick (21507)
Macika Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21526

Köszönöm.

És most figyelek, hogyan mászik ki andd ebből.

Tartok tőle, elegánsan nem...

Előzmény: nopánick (21505)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.30 0 0 21524

Érvelni lehet helyesírási hibákkal is. De hiába tud valaki helyesen írni, ha a komunkáció nem megy neki. 

 

Ez egy KRESZ topik. Nem nyelvész topik, KRESZ topik. Itt a KRESZ szabályok a közlekedési kérdések vannak megvitatva. Nem a helyesírási és nyelvteni kérdések. Így itt fontosabb vitázni tudni, mit helyesen írni. 

 

Az amit te művelsz, az csak a hozzászólások szapirítása sok értéktelen, pökhendi megjegyzéssel. Mi többiek, érvelünk, mégha tévedünk is.

 

Volt már olyan hozzászolásod, amiben érdemben is hozzá tudtál szolni a témához? Nincs időm évekre vissza olvasni, így nem tudom.   

Előzmény: Törölt nick (21523)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21522

Egyszer talán érvelni és vitázni is megfogsz tanúlni. 

 

Na akkor eljöhet a világvége, mert már minden megtörtént... :-)

Előzmény: Törölt nick (21517)
nopánick Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21521

járda= csak gyalogosok részére

kapubejáró=gyalogosok és járművek részére

Előzmény: nopánick (21519)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21520

Ez legalább érv és nem maszatolás. :-)

 

Tényleg úgy tudtam, hogy a kapubjáró az az út és járda között van, vagy a járda és a kapu között... :-)

Előzmény: nopánick (21519)
nopánick Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21519

Az a járda szakasz ott a kapu előtt az >> kapubejáró! ám kérem.

 

És a kapun behaitáskor nem a járdán haladsz,

merugye nem a járda hosszában autózól...

Előzmény: BringasLevy (21515)
nopánick Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21516

A hozzájárulás az eseti...gondolom...

Ami tartalmilag lehet "szükség szerint" vagy a " vezető döntése alapján" tartalmú is, akár.

 

Az önkorinak totálisan szabad rendelet alkotási joga van

ebben a témában, mert nincs semmilyen keret jogszabály róla.

 

Amit kitalál... az van és kész.

Előzmény: Törölt nick (21507)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21515

Tök mindegy. Ha a te gondolat menetedet követem, akkor a járdán sem lehet áthajtani, hogy a kertembe jussak. 

 

Ne maszatolj! Válaszolj egyenesen! Kersztül lehet hajtani a járdán, vagy sem?

 

Ha igen, akkor vélhetően hasonló jogalappal mehet a sétáló utcába a daruskocsi a tetőfelújtáshoz. 

Ha nem, akkor Magyaroszágon mindenki szabályt szeg, aki keresztezi a járdát az autójával, hogy kertben tartsa. 

 

Jól sejtem, hogy fogalmad sincsen, csak megint kötekedsz és maszatolsz? :-)

 

Egyébkén nopánick learta mi az ábra, csak olvasnod kellene...

Előzmény: Törölt nick (21514)
BringasLevy Creative Commons License 2011.11.29 0 0 21513

Ezt vegyem úgy, hogy Magyarországon tilos??? :-)

Előzmény: Törölt nick (21512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!