Keresés

Részletes keresés

Theorista Creative Commons License 2009.09.27 0 0 905
Először magában olvastam. Tetszett, de nem voltam tőle elájulva. Aztán később elolvastam egymás után Az Ország titkát és Az emberiség ellenségeit. Na így sokkal ütősebb. (Továbbra sem a kedvenc Waltarim, de sokat nőtt a megítélése!)
Előzmény: Moll Flanders (904)
Moll Flanders Creative Commons License 2009.09.27 0 0 904
Szerintem "Az ország titka" csak gyűjtőknek, de a többi tényleg kiváló.
Előzmény: Theorista (902)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.26 0 0 903
A Hannibál sztem is jó, de az Utolsó légió "csavarása "csak mese .Passuth László : Ravennában temették Rómát...hihetőbb forgatókönyv lett volna.
Előzmény: staubach (729)
Theorista Creative Commons License 2009.09.25 0 0 902
Mika Waltari örök kedvenc. A többi munkáját is érdemes megemlíteni.

Turms a halhatatlan (Ősi etruszk, római, görög, pun)

Mikael, ill. Mikael Hakim (Pazar 16. századi történet Skandináviától Németországon át Itália és a Kelet!)

Az Ország titka (Az emberiség ellenségeihez kötődik-A kereszténység születése)

Johannesz Angelosz és Angelosz ifjúsága (15. század Itália-oszmánok, Bizánc végnapjai)
Előzmény: Törölt nick (901)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.24 0 0 901

Egy kis könyvajánló a középkort kedvelőknek. Egy trilógia Robyn Youngtól. Most a harmadik könyv közepénél járok.

1. A testvériség

2. A hadjárat

3. Rekviem

 

Templomos lovagok, kereszteshadjáratok, velencei és genovai kereskedők, mamelukok, összeesküvések, hatalmi harcok. Valós és kitalált szereplők, a regény kitalált cselekménye követi a valós történelmi eseményeket - amiket ezért néhány helyen átírt, kiegészített, de erről ír a könyv végén a jegyzetben.

Szereplők: Bajbarsz, Kalavan, II. Edward, Szép Fülöp, Jaques de Molay, William Wallace és sok más valós és kitalált személy.

 

Még két könyv, de már ókori téma:

Mika Waltari: Szinuhe (Ehnaton fáraó kora)

Mika Waltari: Az emberiség ellenségei (Nero, keresztények) 

Motun Creative Commons License 2009.09.23 0 0 900
Utálom mikor valami filmet újból elővesznek, és kivágnak részeket.
Ez történt most a "Hazafi" című Mel Gibson filmmel.
Többek közt kivágták a tomahawkos jelenetet is, mikor az utolsó vöröskabátost szétveri a patakban. Ha túl véres akkor ne tegyék műsorra. Megcsonkítani valamit barbárság.
Ez volt a Beverly Hills-i zsarukkal is. Igaz az nem történelmi. Kivágták vagy teljesen más szöveget írtak pl. mikor Axel azt mondja, ő megérzi a disznó szagot, mert ő muzulmán.
Tudom WTC után nem szeretik a muzulmánokat, de akkor mi értelme van a mondatnak ha csak úgy hangzik.....megérzem a disznó szagot.....
Így is lehet mondani, de így mi értelme????????? Mi a csattanója??????

Rengeteg filmmel van így. Ezek vagyunk mi, magyarok. Telepakoljuk a képernyőt mindenféle emblémákkal feliratokkal oly módon hogy sokszor nem lehet látnia filmet.
Ákos70 Creative Commons License 2009.08.31 0 0 899
Köszönöm, ez volt az elsö... :)
Előzmény: Motun (898)
Motun Creative Commons License 2009.08.31 0 0 898
http://www.opensubtitles.org/hu      itt nézz szét, hátha...............
Előzmény: Ákos70 (897)
Ákos70 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 897
Sziasztok!
A "Jöjj és láss" és a "Sahara" (1995) c. filmekhez keresnék magyar feliratot. Van valakinek lelöhelye a neten?
Afrikaans8 Creative Commons License 2009.08.09 0 0 896

Már régebben be akartam tenni találós kérdésnek Sir David Lean híres filmjének indulójával kapcsolatban: ki az eredeti szerző, mikor írta az indulót, és miféle gúnyversikéket költöttek rá később Angliában...? :))

 

(A filmbéli "betét", gondolom, nem kérdés.)

_midnite Creative Commons License 2009.07.21 0 0 895


Ment moziban, igaz nem multiplexben.

A nagyobb baj az, hogy nem nagyon kapott nyilvánosságot, így aki véletlenül nem esett be egy vetítésre, az lemaradt mert nem tudott róla...


Tényleg nagyon jó amúgy!


Nálunk "A Baader Meinhof csoport" címen ment.
Előzmény: Zicherman Istvan (890)
M.Zoli Creative Commons License 2009.07.21 0 0 894

Udv.

 

Sajnos nalunk mar volt a mozikban, lekestem.

 

Sikerult megnezned a Tobrukot?

 

Kuldok neked levelet.

 

Udv.

Előzmény: Zicherman Istvan (890)
- duplagondol - Creative Commons License 2009.07.21 0 0 892
Nem a reklám kedvéért: http://www.csapoteka.hu/index.php?id=104045
Előzmény: Zicherman Istvan (890)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.07.20 0 0 891
Meg egy:
http://www.youtube.com/watch?v=Ar4Hg9M_1fU&feature=related
Előzmény: Zicherman Istvan (890)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.07.20 0 0 890
A nemetek ismet nagyot alakitottak.
Mindenkinek ajanlom, hogy szerezze be es nezze meg a kovetkezo filmet, ami valszeg nem igazan lesz forgalmazva Magyarorszagon (mint ahogyan az uj Guevara diptih sem):

,,Der Baader-Meinhof komplex@

Snittek:
http://www.youtube.com/watch?v=90SoTDeils8&feature=related
_midnite Creative Commons License 2009.06.23 0 0 889

Az Elit alakulatban voltak részek amik nagyon tetszettek, szóval ennek majd adok egy esélyt:

http://index.hu/kultur/media/2009/06/22/a_tv2-re_erkezik_az_elit_alakulat_folytatasa/

trailer:

http://www.indavideo.hu/video/The_Pacific_Trailer?action=video_site&video_title=The_Pacific_Trailer%3Ftoken%3D2865bd77fb3b2e8c38f4b2ea4076a6e7
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.11 0 0 887
No, túl vagyok a négy közül az első részen - mint mindig, szinte tökéletes munka és kellemes esztétikai und történelmi élvezet. Bravo. Kiválóan át van adva a korhangulat. Teljesen hitelesen és jól vannak átadva a viták a gyárosok kamarájában, amikor Morozov hallatlan dolgot jelent be, hogy angol mintára vezessék be a 8 órás munkanapot. Nagy vita után 10 órára csökkentik (12-ről). Kraszin, Nimerovics, Sztaniszlavszkij, Gorkij - mintha a korabeli fotókról jöttek volna le.
Az első részben csupán két bakit fedeztem fel:
1. Szavva Morozov az asztalánál ülve ,,autót" rendel a háza elé (sajátját). Egy kis stilisztikai baki kategória,ugyanis abban az időben a gépkocsit Oroszországban ,,automobilnak" vagy ,,motornak" nevezték. Az, hogy nem egy De Dion szerepel a filmben érthető, és teljesen megbocsátható: már az eredeti, mozgó Russo-Balt C14 is egy külön élvezet. Ez egy stilisztikai hiba.

2. Andrejeva színésznő, amikor hitrovkai csibészek próbálják megtámadni őket egy 1906-os Browning Baby pisztolyt vesz elő, pedig abból ítélve, hogy az első részben éppen börtönbe zárják Szavva Mamontov kupecet (nagykereskedőt) és Witte bírósági ügyeiről van szó, ez nagyjából 1898 és 1900 körül játszódik. Akkoriban ,,bébiméretben" kizárólag belga REVOLVEREK voltak forgalomban, illetve PISZTOLYOKBÓL a német ,,Herschstahl" modell. De ez is inkább megbocsájtható bűn, már az is hatalmas élmény és előny, hogy korban megközelítőleg megfelelő fegyvert adtak a szereplő kezébe.

Élvezettel készülök a második részre, és várom, mikor lesz feltöltve a másik két rész.

Szóval, egyelőre nem ért csalódás és az első rész tökéletesen megfelel az eddigi nívónak.
Előzmény: Zicherman Istvan (886)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.05.10 0 0 886
Folytatódik a Makarov - Szafaralijev páros nagyszerű, történelmi ,,dokumentum" sorozatok gyártása (már említettem a teljesen korhű, sznte dokumentumértékű (dokumentumok és visszaemlékezések alapján készült két megasorozatukat: ,,Birodalom csapások alatt" és a ,,Birodalom pusztulásá"-t).
Most jelent meg új, szintén a XX. század elei Oroszország állami szerveit, társadalmát és forradalmi terrorját bemutató négy részes sorozat:

,,Szavva Morozov".

http://www.loptopfilm.ru/33636-onlajjnsavva-morozov-1-2-serii-iz-4-2009.html

Most kezdem nézni, és az előző két sorozat miatt igen magas mércét támasztok az új film elé.
Majd beszámolok a benyomásokról...
Cascabel Creative Commons License 2009.04.26 0 0 885

   Szia

 

Kosz a valaszt. Kik csinaltak vagy csinaljak a sorozatok? Ukranok?

Es hol lehet ezt megszerezni? Internet? Torrentek?

 

Visszaterve egy regebbi levelvaltasra, a rokonod elete is meger-

demelne egy filmet. Sok film, regeny kezdodik azzal, hogy az kesoi

utodok talanak egy fenykepet:-) Nem is tudok mas magyarrol, aki

harcolt volna Pancho Villa oldalan. Raadasul jovore lesz a Mexikoi

Forradalom centenariuma!!! Es a mexikoiak adnak az evfordulokra.

 

Cascabel

Előzmény: Zicherman Istvan (884)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.04.25 0 0 884
A ,,Mahno 9 élete" sorozat tűrhető, bár csak egyszer nézhető.
Előzmény: Cascabel (883)
Cascabel Creative Commons License 2009.04.25 0 0 883

Tiszteletem  
 
   Nem vagyok nagy filmrajongo, esetleg tortenelmi
vagy azzal kapcsolatos filmeket nezek meg nagyritkan.
A Che Guevararol keszult ketreszeset par hete lattam,
tenyleg jo, semmi halivud. Sajnos a 70-es evekben ke-
szult, rola szolo filmet nem lattam, Omar Sheriff fo-
szereplesevel.
   A Pancho Villarol szolo film is erdekes, kulonosen
az orosz  szarmazasu geppuskas alakja. Valos szemely
volt, neve Sam Dreben.
   Kar, hogy Ivor Thord-Gray alakja nem szerepelt a
filmben. Neki aztan volt kalandos elete: szuletett
Svedorszagban, reszt vett a bur haboruban, harcolt
Azsiaban, a mexikoi forradalomban, Sziberiaban, az
USA-ban halt meg.

   Mas: ki latta a Mahnorol szolo orosz v. ukran filmet?
Csak reszleteket lattam belole a Youtube-on, gagyinak
tunt.

   Filmmel kapcsolatos legmegrazobb elmenyem a Red Down
amerikai propaganda volt. 84-ben Calgaryban a haverommal
elmentunk megnezni, es a film vegen a kozonseg felallva,
tapsolva tombolt!!! Soha nem felejtem el. Feltem. Komo-
lyan. Hogy milyen konnyen meg lehet a tomeget vezetni.

 

Cascabel

b.újvárosi Creative Commons License 2009.04.25 0 0 882
Üdv
valaki nem tudja hogy hol találok magyar esestleg angol feliratot az új Tarasz Bulba filmhez?
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.04.20 0 0 881
Láttam. Lényegében egyszer nézhető. De azért akadnak bakik, rendesen. Engem nem fogott meg túlságosan. K.b. a ,,Vasszázad" kategória (ha emlékszel még az UPA-filmre).
Gerilla-témában már megszületett az évtized filmje, és nem hiszem, hogy überelni tudná jelenleg bárki is.
Még a fiszonylag igen jó RAF film is enyhe tavaszi lepkeszellő a Che-diptihhez képest.

(Most ülök neki még egyszer a második résznek, mert állandóan késő este nézem, így félálomból emlékszem a részletekre).
Előzmény: M.Zoli (880)
M.Zoli Creative Commons License 2009.04.20 0 0 880

Udv.

 

Defiance

 

Belorusszia, zsido partizanok. Lattad? Velemeny? Szerdatol van nalunk moziban.

 

Udv.

Előzmény: Zicherman Istvan (879)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.04.16 0 0 879
Aligha. Németországban sem élt meg egy ymásodik kiadást a könyv, és szinte totálisan ismeretlen. (Amúgy erre a sorsra jutott szinte minden ex-önkéntes visszaemlékezése). A magyar önkéntesek közül is mindössze ketten írták meg emlékeiket, ráadásul az egyiknek a könyve csupán Ausztráliában lelhető fel EGY példányban, a másiknak meg a könyve (,,Levelek a Déli-Afrikai angol-buer háborúból") Mindössze két példányban van Magyarországon.:/
Nem volt egy népszerű háború a politikai vezetésben, mivel a kezdeti nagy szólamok után mindenki szarban hagyta a búrokat. Még a búrok küldöttségét, Kruger elnökkel az élen, sem fogadta senki, mindössze Wilhelmina holland királynő.
Előzmény: M.Zoli (878)
M.Zoli Creative Commons License 2009.04.16 0 0 878

Van.:)))))

 

Fogd fel, mint kihivast! :)))))

 

No jo nem szivatlak. Majd megnezem, hogy a csehek veletlenul nem-e forditottak mar le.

Előzmény: Zicherman Istvan (877)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.04.16 0 0 877
Aham. Németből?
Nncs az a pálészmennyiség, Zoli, hogy én megbirkózzak egy ilyen feladattal.
Előzmény: M.Zoli (876)
M.Zoli Creative Commons License 2009.04.16 0 0 876

Leforditani nem akarod? Adok paleszt.:)))

 

Udv.

Előzmény: Zicherman Istvan (875)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.04.16 0 0 875
Történelmi regény.

Ernst Neumann ,,Christian De Wet, der Heldengeneral im südafrikanischen Guerilla-Kriege." Enßlin & Laiblin, Reutlingen, 1902.

Végül is dokumentum-regény vagy elbeszélés, egy német önkéntes tollából.

Nagy élvezettel készülök majd nekiesni a szótárral és tolmács-programokkal.:DDD
Gyönyörű darab a könyv!

Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.04.15 0 0 874
Amúgy meg azt hiszem, hogy még nem egy könnyen fogják elérni a forradalom és polgárháború témájában az oroszok a régi, szovjet, monumentális szintet.

Abból a legjobb két film, ami készült, a Bulgakov regénye alapján forgatott ,,Futás" és ,,Fehér Gárda" volt. Esetleg még kitűnik a ,,Szolgált két bajtárs..." és kész.

,,Turbinok napjai" (a ,,Fehér Gárda" filmadoptációja):
,,Ukrainizáció" 1918 mintájára. A tábornok megszólal a jelentéstételnél:
- Kérem, hogy beszéljen ukránul.
- P-parancsára, ura... pan parancsnok.
- Szégyen, egyetlen egy tisztem sem beszéli az ország nyelvét.
(Mindezt persze oroszul ondja.://)
http://www.youtube.com/watch?v=i0TNp-_Ni5E

A ,,Futás" (szintén Bulgakov regény).
Az egész:
http://www.youtube.com/watch?v=HEq_LewSqqg&feature=PlayList&p=99BB2D07AE46D6A6&index=0&playnext=1

No meg a klasszikus, a ,,Csendes Don".

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!