Keresés

Részletes keresés

Rebarbara10 Creative Commons License 2007.10.14 0 0 186
Szia! amikor én terhes voltam, és nem tudtam még róla, nekem is görcsölt lenn, mintha meg akarna jönni. Jártam futni, és annyira görcsöltem, hogy meg kellett állnom, leülnom. Szóval igenis lehet terhesség. Tesztelj szerintem!
Előzmény: Dalina0814 (184)
MaMy Creative Commons License 2007.10.13 0 0 185
Szia Dalina!
Vegyél egy tesztet, csináld meg, és látni fogod a két csíkot. Szerintem. ;-)
Előzmény: Dalina0814 (184)
Dalina0814 Creative Commons License 2007.10.13 0 0 184

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni...3napja bújom a netet választ találva a problémámra.
Tehát:3éve szedtem a fogamzásgátlómat amikor is idén februárban úgy döntöttünk a férjemmel,hogy jöhet a gyerekáldás...:)..hát abbahyagytam.Nem volt semmi gond igazából,a menstruációm teljesen normális módon megjött,kimaradás és minden probléma nélkül.(soha nem volt semmi gondom ezzel,gyógyszer előtt sem...semmi késés stb)Hát rááltunk a gyerekprojecktre...de nem jött még össze...(tudom a görcsös akarás,stressz stb sbt..)Viszont most az van hogy 3 napja..lassan 4 :) nem jött meg...rögtön ugye..elkezdtem örülni,de megbeszéltük,hogy legalább várunk 1 hetet a tesztig nehogy megint csalódás legyen.Viszont fáj a mellem,a gyomrom is vacakol,de nem émelygés..inkább sok lett a savam,és néha fáj a méhemnél,úgy mint amikor megakar jönni.Beszéltem egy ismerősömmel aki azt mondta,hogy ez nem lehet terhesség mert a méh görcsölése nem az.Nade akkor mi az amitől nem jön meg ?(hangsúlyozom még soha nem volt ilyen)
Mit gondoltok?

előre is köszi a véleményeket
puszi
Dalina

plavka Creative Commons License 2007.10.13 0 0 183
Szóval szerintem várj egy kicsit, nekem a 37. napon egy hét késés után a clearblue mutatta ki :)
plavka Creative Commons License 2007.10.13 0 0 182
Szia! Én vártam a mensit, mint a messiást, aztán a 37. napon tesztelte.Igazából nekem TÚLSÁGOSAN mindjárt megjön érzésem volt. A mellfeszülés szinte a ciklus közepétől elkezdődött, már gyanakodhattam volna, de csak tetemes késés után illetve, mikor a 37. napon biciklivel mentem, és az összes döccenésnél fájt a mellem, annyira feszült, akkor kaptam fel a fejem. :) Jó, mondjuk sejtettem, mert akkor már a férjemmel nem álltunk a babó útjába, és késni s igazán szokott.
Előzmény: Frida25 (180)
Zorka_ Creative Commons License 2007.10.13 0 0 181

Ilyenkor a többség pont azt érzi, amit leírtál.:) Hányinger és tsai később szoktak jönni.

Én csinálnék még egy tesztet:).

Előzmény: Frida25 (180)
Frida25 Creative Commons License 2007.10.13 0 0 180

Sziasztok!

 

Nem túl szabályos a ciklusom, de még sosem késett a mensim. most késik 3 napja, csináltam egy Gabriel tesztet ami negatív. A hónapban biztosan volt peteérésem, méghozzá a 14. napon. Ekkortájt együtt is voltunk a párommal.

Tünetek: mellérzékenység (ez mindig van mensi előtt is), álmosság, más különösebb nincs, ezért sem tudom elhinni, hogy esetleg babám lenne. Tegnap azt hittem megjön, mert enyhe mindjártmegjön görcsölésem volt és 2 csepp vér távozott, azóta sem semmi. A hőmet csak 5 napja mérem: első 3 nap 36,8, tegnap-tegnapelőtt 37,0.

Ha volt peteérésem akkor mi lehet az oka a babán kívül a mensi kimaradásnak?  

Szinte nulla terhességi tünet mellett is lehetek babás?? ilyenkor már mindenki mindenfélét érez :)

 

Köszi a választ!

 

 

Allia Creative Commons License 2007.08.05 0 0 179
Ne dokihoz menjél, hanem előbb csinálj még egy tesztet pár nap, esetleg egy hét múlva. És utána menjél dokihoz. :-) Ha terhes vagy valóban, erősödni fog a csík.
Előzmény: allegrita1 (178)
allegrita1 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 178

Végülis úgy döntöttem, várok egy hetet és újra elmegyek a dokihoz. Talán még fiatal a terhesség, ezért nem látta. A ma reggeli tesztem is halvány pozitív lett és feszül a hasam alja. Remélem nem csak képzelgek...:-(

Mikolt Creative Commons License 2007.08.03 0 0 177
gondolom mondtad az orvosodnak, hogy az a gyanud, hogy terhes vagy. az o szava lenne igazabol a mervado.
Előzmény: allegrita1 (176)
allegrita1 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 176

Sziasztok!

Bevallom új vagyok a fórumon.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Tegnap kellett volna megjönnie (pár csepp volt is valóban, azt hittem megjött :-(  ). Az utóbbi másfél 7ben 4 tesztet vettem, tesztőrült vagyok hiába. :-) 3 teszten halvány csík volt látható a tesztvonal alatt, a negyediken semmi. (Az utolsó szintén halvány csíkos volt) Egyiket sem reggel csináltam. A negatív teszt Lily volt, 2 halványka pozitív GraviHCG volt, egyre pedig nem emlékszem, szintén halvány pozitív.

Szerintetek reménykedhetek, hogy terhes vagyok? Vagy megint a képzeletem vette át az uralmat.

Tegnap voltam nődokinál, csinált rákszűrést is. Attól lehetett a tegnapi vérzés?

köszönöm a segítséget

Allegrita

Mikolt Creative Commons License 2007.07.28 0 0 175
ilyet orvos nem javasolhatott, mert ez egy meretes baromsag.
Előzmény: jopepike (172)
Allia Creative Commons License 2007.07.23 0 0 174
Ez nem egészen így van. Az LH tesztek többsége 20-40-es érzékenységű, míg a HCG tesztekből van 10-es is. Szinte kizárt, hogy az LH teszt hamarabb mutassa ki a terhességet, mint a terhességi teszt, bár a két hormon molekulája valóban szinte azonos.
Előzmény: jopepike (172)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.23 0 0 173

Sziasztok!

 

Ez egy nagyon erősen leegyszerűsített beszámoló.

Az LH (vagy ovulációs) teszt az ovulációért felelős LH hormon szintjének a követésére való. Amikor ez a hormonszint a csúcson van, onnantól számítva 24-36 órán belül fog valószínűleg bekövetkezni az ovuláció.

Tudni kell, hogy az LH-szint minden nőben más, van akinek egész hónapban kétcsíkos az LH tesztje (az LH teszt nem akkor pozitív, amikor kétcsíkos, hanem amikor a tesztcsík sötétebb a kontroll csíknál), van akinek csak közvetlenül ovuláció előtt.

Tény, hogy az LH teszt kis mértékben HCG-re IS érzékeny, de igen erős csúsztatás az, hogy aki a 22. napon pozitív LH-tesztet produkál, az biztos terhes, hiszen simán lehet annyi LH a vizeletben, hogy azt kimutassa az LH teszt.

A legjobb kivárni az esedékes menstruáció idejét és akkor tesztelni; akkor nem lesznek hiú ábrándok, csak tények.

 

Azért tartottam fontosnak ezt leírni, hogy nehogy valaki egy 22. napi pozitív LH teszt után vetélésnek vélje a nem várt menstruációt.

 

Ana

Előzmény: jopepike (172)
jopepike Creative Commons License 2007.07.22 0 0 172
Korai terhességet tesztelőknek érdemes elolvasni!!!!
Dorcsinka!
Lehet hogy már neked nem aktuális de hátha valaki másnak segít.
Én már az elmaradt menstruáció előtt egy héttel kitudtam mutatni hogy terhes vagyok. A dokim javasolta mivel tervezett baba volt és már nagyon izgultam hogy vegyek egy ovulációs tesztet(DM be van) mert az hamarabb kimutatja a tehességet mert érzékenyebb mint bármelyik terhességi teszt( és ugyananzon az elven alapul) igaz és ez fontos hogy a tesztelés után 1 órával lett egy halvány csík( ezt mondta is adoki hogy kis terhességnél várni kell, de LETT! aznap csináltam egy terhességi tesztet is az nem mutatott semmit pedig a legérzékenyebbet vettem!Én a peteérésemet is ezzel állapítottam meg és aznap együtt voltunk a férjemmel és terhes is lettem!
csak ajánlani tudom minden türelmetlen kismamának!!!
Várom az eredményeket!!!! Sok sikert!!!!
angel88 Creative Commons License 2007.06.24 0 0 171
nem.. de h is.. csak a bnőmmel találtuk ki ezt a címet nem 13 vok azért annál több:D köszönöm a választ!
Előzmény: Törölt nick (170)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.24 0 0 170

Te komolyan 13 éves vagy?! (mailcímed alapján...)

 

Jó hírem van: az ondó nem mászik át a bugyin.

Előzmény: angel88 (169)
angel88 Creative Commons License 2007.06.24 0 0 169
Szijasztok! kérlek segítsetek nekem. nagyon félek h terhes lettem...  a barátom megujjazott engem és bugyiba voltam.. ő meg meztelenül..  félre húzta a bugyimat.. majd amikor beindult szorosan magához húzott és oda nyomta a bugyimhoz a nemiszervét.. sztném megkérdezni h ami akkor kijött ikis folyadék bugyin keresztül be e juthat? és nem tudom h már átszakadt e.. mert régen tárggyal csináltam.. és már kb 3-4 napja kéne h megjöjjön és nem jött meg... menniy időn belül kéne már megjönnie ienkor?és ha esetleg pozitívot mutat az ugye zat jelenti h terhes vagyok... és mit tehetnék ellene ha az jön ki? mivel a szüleimnek nem sztnék szólni.. mert naon fiatal vagyok ehez kérlek segítsetek előre is köszi! szijasztok!
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.06 0 0 168
Sziasztok!

A rossmanban vettem a Lily nevu tesztet 499 Ft-ert.
A menzeszem kimaradasa utan 5 nappal 3 masodperc alatt kimutatta a pozitiv eredmenyt. Nem reggeli elso vizeletbol, hanem delelott 10 orakkor.
Ez egy jo teszt :-)
Dorcsinka11 Creative Commons License 2007.05.29 0 0 167
Köszi!
Előzmény: Mikolt (166)
Mikolt Creative Commons License 2007.05.29 0 0 166

az LH teszt sokkal nagyobb hcg koncentraciot kivan, mint a terhesteszt. igy tehat amikor az LH teszt pozitivan mutatja a terhesseget, akkor a hcg tesztrol mar leugrik a masodik csik. meg egyszerubben: abban az esetben, amikor a hcg negativ, de az LH teszt pozitiv, nem terhessegrol van szo.

 

az LH teszt amugy az esetek 90%-ban 2 csikot mutat, nem jelent semmit.

Előzmény: Dorcsinka11 (165)
Dorcsinka11 Creative Commons License 2007.05.29 0 0 165

Szia Mikolt!

Más topikban olvastam, hogy ha az LH-teszt a menzesz körüli napon 2 csíkot jelez, az reménytkeltő, mivel az lh és a hcg molekula hasonló, így az lh is képes hcg-t mutatni, ugyan fordítva nem működik.

Ha ezek után egy hcg teszt (a 12. dpo-n) negatívat jelez, akkor a pozitív LH csak "megtévesztés"?

Köszi a válaszodat!

D

Mikolt Creative Commons License 2007.05.29 0 0 164
DM, Rossmann tuti. olyan 500 es 1800 ft kozott vannak. minel kisebb egysegu a teszt, annal jobb. a nagy atlan 25-os erzekenysegu, ezzel az elmaradt menzesz utan par nappal kimutathato a terhesseg, 10es erzekenyseguvel mar talan a tuszorepedes utani 11-12. napon is. amugy minden teszt egyforma, csak az szamit, hogy milyen erzekeny.
Előzmény: angel3 (163)
angel3 Creative Commons License 2007.05.29 0 0 163
Gyógyszertáron kívül még hol lehet terhességi teszthez jutni? DM, Rossmann?
Melyik teszt a legjobb? Mennyibe kerülnek ezek a tesztek?
Mikolt Creative Commons License 2007.05.23 0 0 162
igen, ki kell varni. ennyi ido alatt be sem agyazodik az agyazodnivalo.
Előzmény: angel3 (161)
angel3 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 161
aktus után 4 nappal még semmit nem ér a teszt ugye?
ki kell várni a 2 hetet?
Luca0803 Creative Commons License 2007.05.21 0 0 160
31 nap Clearblue gyonyoru pozitiv volt egy perc alatt.
Mikolt Creative Commons License 2007.05.20 0 0 159

egyes esetekben elofordul a menstruacio terhesseg alatt. akkor zarhatod ki a terhesseget teljesen, ha az aktus utan 15 nappal negativ a teszted, es a negativ teszt utan 7 nappal is negativ egy masik teszt.

 

magyaran, a tesztek nagyon biztosak, felteve, ha mar eleg idos a terhesseg ahhoz, hogy kimutassa.

Előzmény: angel3 (158)
angel3 Creative Commons License 2007.05.20 0 0 158
Köszönöm a választ! A teszt mennyire biztos? Védekeztünk az aktus során, mindig szoktunk,de most vmi miatt úgy érzem baj lesz. Ha pár napon belül (max. 1 hét) megjön a menstruációm, akkor kizárhatom a terhességet és nem lesz szükség tesztre?
Előzmény: Mikolt (157)
Mikolt Creative Commons License 2007.05.20 0 0 157
az aktus utan 15 nappal.
Előzmény: angel3 (156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!