Keresés

Részletes keresés

BoGar Creative Commons License 2011.12.04 0 0 21672

Én nem tartom annyira durvának, hiszen benne ült a vezető, ha valaki oda be akar állni, arrébb tud menni.

Előzmény: Pitrinkó (21671)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.04 0 0 21671

Mégdurvább. Parkoló elé nem állunk, amugy. Gyors ki-beszállásra a bejárat előtt meg lehet állni. Van hely.

Előzmény: BoGar (21670)
BoGar Creative Commons License 2011.12.04 0 0 21670

De nem a mozgáskorlátozott helyére állt, hanem a mozgáskorlátozott helyek elé.

Előzmény: Pitrinkó (21667)
BoGar Creative Commons License 2011.12.04 0 0 21669

1, Érdekes, ketten is egy állasponton vagyunk az írásodról. Lehet, nem azt írtad, amit akartál, de amit leírtál, ezt jelenti. Szóval értelmezési próblémáid még mindg nked vannak. Vagy nem tudod magad normálisan kifejezni.

2, Le vagyok maradva, mert nem követem minden órában ezt a fórumot.

Előzmény: Törölt nick (21665)
BoGar Creative Commons License 2011.12.04 0 0 21668

Tegnap este az Auchan parkolóban egy család ott pakolt a parkoló autók mögött, a másik oldalról egy autós nem tudott kikanyarodni, de kihajtott. Aztán a forgalom meg is bénult, míg vissza nem tolatott az, aki nem tudott abba az irányba kihajtani. (Mondjuk a másik irányba is kihajthatott volna.)

Előzmény: nopánick (21660)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.04 0 0 21667

Szerintem egyértelmű. Ha valaki mozgáskorlátozott helyre, elé, stb áll jogtalanul, simán megoldható a helyzet. Azonnal el kell törni a lábát, és máris jogosan áll.

 

Ennyi.

Előzmény: Macika (21662)
BoGar Creative Commons License 2011.12.04 0 0 21663

"az illető sima melós ruhában volt, nem öltönyben, nem farmerben, nem olyan bonyolult dolog valakiről megállapítani, hogy a munkásbrigád vezetője-e vagy csak egy sima melós a sok közül.

 

 

Ebből kitűnik, kinek is rossz a szövegértése. (Nem nekem.) Ez ugyanis azt jelenti, hogy szerinted a közlekedési táblát csak brigádvezető cserélheti, aki öltönyös, vagy farmeres, holott ez elég komolytalan feltételezés a részedről.

Előzmény: Törölt nick (21634)
Macika Creative Commons License 2011.12.04 0 0 21662

Nos igen, mind így vannak azok, akik (hangulatkeltésből) leírják az egyik oldal álláspontja szerint a dolgokat, teljesen kihagyva a másik oldalt (Audiatur et altera pars!).

És amiket itt felsorolt nopánick, azokon kívül van még a JÓERKÖLCS (sokan már nem ismerik ezt a szót) arcba rúgása, hogy nem állunk oda, ahol másokat (főleg nem elesett embertársainkat) akadályozhatjuk (akkor is, ha épp akkor nincs ott egyetlen sem - látszólag - közülük), oda, ahol másoknak kellemetlenséget, netán - akár csak minimális - veszélyt okozhatunk.

Sajnos a végtelen önzőség elég komoly szinten kezdi aláásni társadalmunkat, egyre kevesebben vagyunk hozzá, akik próbáljuk visszafordítan iezt a - szerintem és szerencsére mások szerint is - nagyon rossz irányt.

 

Amennyit leírtál a sztoriból (és az nagyon kevés, tényleg csak hatalomellenes hangulatkeltésre jó), abból nekem az jön le (ismerve azért az intézkedések mikéntjét), hogy valószínűleg felszólították, hogy hagyja el azt a helyet haladéktalanul, amire valószínűleg nem farkát behúzva AZONNAL odébállt, hanem visszaokoskodott. HA tényleg igaz, hogy ott tartózkodott mindvégig a jármű vezetőülésén.

Mondom, ez tapasztalat, általában a rendőrök először csak felszólítják a szabálysértés abbahagyására ilyen esetekben (túl lusták dolgozni, sok a papírmunka az ilyennel), de ha visszapofázással, nyegleséggel (netán szemtelenséggel) találkoznak, akkor már lesz kedvük írogatni A4-es papírok tucatjait.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az ismerősöd is így viselkedett volna, csak ez a nagy általánosság.

Előzmény: ficere50 (21661)
ficere50 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 21661

Sajnos ennyire részletesen nem ismerem a helyzetet, sőt, én csak az egyik álláspontot...

Előzmény: nopánick (21660)
nopánick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 21660

Hamarjában belegondolva, gond lehet, ha...

 

- nem a menetirány szerinti jobb oldalon állt

- ha a menetiránynal szemben állt

- nem volt meg a 3 méter az úttesten mellette

- nem volt meg az 5 méter a sarokig

- tompítottal várakozott

- akadályozta a jelzőtábla meglátását

 

------------

 

Amúgy meg rühellem, az ilyen megállókat, mert

- szagolgatnom kell a kipuff gázát

- figyelni kell, nem nyitj a ki az ajtót a barma

- figyelni kel, nem indul-e el a figyelmetlenül a húgyagyú

- kerülgetni kell őket, akár bevásárló kocsivaval, akár autóval, akár gyalog

 

Szóval, elég bunkó dolog az ilyesmi...

Előzmény: ficere50 (21656)
ficere50 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 21659

Ismerősöm (barátom) fia, én sem értek egyet a cselekménnyel, de az intézés módja is kissé "meredek".

Most arra várnak, hogy milyen paragrafusra fog a t. Bírónő hivatkozni az ítélet indoklásában.

Előzmény: Pitrinkó (21657)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.04 0 0 21658

Mondjuk nem kicsit oxymoron volt amit írtam..:)

Előzmény: Pitrinkó (21657)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.04 0 0 21657

Jogilag nem várakozás, tiszta.

Amugy meg aki ott áll meg, szopjon le, mert egy fasz. Máshol nem volt hely?

Előzmény: ficere50 (21656)
ficere50 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 21656

Ti, hogyan értelmezitek a tényállást?: TESCO parkolóban, mozgássérülteknek kijelölt parkolók (2) előtt ,keresztben, álló gépkocsi, járó motorral, vezető a kocsiban, 5 percnél rövidebb ideig. Parkoló üres, akadályoztatás nincs. Vezető várja utasát, aki 3 percen belül érkezik.--> feljelentés---> tárgyalás kérés.

Az ügy már bírósági szakaszban, de még törvényre hivatkozásu írásos ítélet nem érkezett meg. A bírónő indoklás nélkül a rendőrnek adott igazat az egyetlen tárgyaláson.

Macika Creative Commons License 2011.12.04 0 0 21655

Azt, hogy tervezik, azt én is hallottam, csak a múlt időről nem. Tehát akkor megtörtént valóban, múlt idő végleg?

Most épp olyan csinál a zindex, hogy minden saját linkre üres fehér lapot ad (már vagy bő 1 órája).

Előzmény: M.Sanyi (21654)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.12.04 0 0 21654

Nagy nehezen, de korrigálták a bajszos csávó státuszát.  :)

 

Eltörlik Sztálin díszpolgári címét

A szovjet vezető mellett Haynau, Jellasics és Windisgrätz is elveszíti díszpolgárságát. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: BringasLevy (21650)
BringasLevy Creative Commons License 2011.12.03 0 0 21653

Lesz aki szerint okoskodás. Nem mondom meg, hogy ki szerint, tudod úgy is...

Előzmény: Macika (21651)
BringasLevy Creative Commons License 2011.12.03 0 0 21652

Is it about me? I have to say, unfortunately I can not speak English at all. Are you happy about it? :-)

Előzmény: Törölt nick (21649)
Macika Creative Commons License 2011.12.03 0 0 21651

Ez milyen átgondolt, korrekt hozzászólás.

Előzmény: BringasLevy (21650)
BringasLevy Creative Commons License 2011.12.03 0 0 21650

OFF

 

Látom nem érted... :-)

 

Ha egy városban van egy náci, akkor az összes városlakó még nem biztos, hogy náci. Akkor sem, ha város többi lakója közöséget vállal ezzel a nácival a lokal patriotizmus keretein belül. 

 

Az igazság szerintem itt is végletek között van. 

Az egyik véglet, amit te képviselsz, hogy van ott náci szövetség, akkor mindegyik polgárőr náci. Butaság.

A másik véglet, mikor nácit pont úgy nem közösíti a közösség a politikai társulásokból, mint ahogy egy utca bálról. 

 

Sztálin talán még mindig Budapest díszpolgára. Ezek szerint Budapest szélsőbal város?

 

Ezzel szemben attól tartok, hogy mivel nem kedveled Macikát, csak az olyan dolgokra fókuszálsz vele kapcsolatban, ami rosz fényt vethet rá, vagy a hitelére. Ez pedig nem más, mint az igazság elferdítése. Ezért írtam azt, hogy értelmetlen volt a vitatott hozzászólásod. Ilyen alapon bárkiről bármit lehet állítani.

 

Az a furcsa, hogy bár -nagyon helyesen- elítéled a nacizmust, pont olyan stratéiát követsz, amit a szélsőséges mozgalmak, mint pl a kommunisták, vagy a nácik. :-(

Előzmény: Pitrinkó (21647)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.03 0 0 21647

Olvass vissza. Te szerintem tán angolul is tudsz. 

Előzmény: BringasLevy (21645)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.03 0 0 21646

:)))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (21643)
BringasLevy Creative Commons License 2011.12.03 0 0 21645

"Egy is sok, szerintem."

 

Ha a többit nem írod le, akkor egy értelmes hozzászólás lett volna. Bár akkor meg sosem tudjuk meg, hogy miből is sok egy... 

Előzmény: Pitrinkó (21642)
Macika Creative Commons License 2011.12.03 0 0 21644

...akiket elődjeinek tekint...

 

Ki tekinti elődjének???

 

Na ez érdekelne, hogy PONTOSAN EZ hol volt leírva. Ez a kifejezés az eredeti angolban!!!!

Előzmény: Pitrinkó (21642)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.03 0 0 21642

Hát, amiket itten előadtok, ha mondjuk választanom kéne, hogy kivel zárnak össze egy lakatlan szigeten, nem kérdés, hogy andd és Macika közül andd-ot választanám. Bár egyikőtöket se ismerem, de valszleg hamarabb menekülnék meg vele, és később kapnék idegbajt. Szóval jó helyre küldesz, nem tiltakozom:)

Angolul nem tudóknak: arra, hogy mi is a polgárőrség, Macika belinkelt egy honlapot, ahol fel voltak sorolva azon szervezetek (izé, ujmagyarul szervek), akiket elődjeinek tekint. Közöttük volt egy náci. Egy is sok, szerintem.

Előzmény: Macika (21641)
Macika Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21641

Degizzzzda. És megint egy szerény ember...

 

Ennek ellenére, amit itt előadtál, mégsem ment megérteni, mit jelent a historical szó.

 

Ezek szerint (pontosabban szerinted) a világ ÖSSZES polgárőrsége náci szervezet.

 

Hát akkor te is mész andd mellé...

Előzmény: Pitrinkó (21631)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21640

Most az egyszer...  Legközelebb megyek és bepanaszollak az alkoholos nevű csősznek és majd jól kitilt.

Ja, az nem jó, mert képes engem kihajintani.  Na 111111.  :)))

Előzmény: Törölt nick (21636)
BringasLevy Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21639

"nos, miért is kellett volna öltönyben vagy farmerben lennie?"

 

kérdezd attól, aki felvette! :-)

 

segítek. a 21632-es hozzászolás az...

 

Sosem érdekelt, hogy ki rakja ki a táblát. Sem Írországbanm, sem Magyarországon. Te úgy gondolod, hogy ez rám tartozik? 

Előzmény: Törölt nick (21638)
BringasLevy Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21637

Hát ezt most te nézted be!

 

Azért lett kérdezve, hogy öltönyben szerelik-e  táblát, mert hogy vélhetően a tábla szerelő is melósruhában van. Éppen te írtad, hogy nem öltönyben, vagy farmerban volt. De miért is kellett volna abban lennie?

 

Ezen a szövegértésen most ne nagyon lovagolj, mert öngól lett. :-) 

Előzmény: Törölt nick (21634)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21635

Naa, ez az én szövegem ! :)

Előzmény: Törölt nick (21634)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!