Keresés

Részletes keresés

_MrB_ Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173552

Belegondoltál, hogy a 20-25 pénz van ahol a havi étel ára?

Előzmény: Katoczi (173550)
Mylord3 Creative Commons License 2017.09.26 -1 1 173551

"Az anyagi jólét szerintem nem lett nagyobb, játszani meg azért ezek már fájó szettek kezdőknek." 

 

Ezzel egyet értek én is. 

Előzmény: _MrB_ (173549)
Katoczi Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173550

Miért is hifisedett el? Mert merünk ajánlani egy kb 20-25000 ft-ba kerülő tuningot, ami könnyebbé teszi az életed? Mit kapsz enyiért hifiben, ami kb megkétszerezi a hallgatott zene élvezeti értékét?

Előzmény: _MrB_ (173545)
_MrB_ Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173549

Rég nem néztem.

 

Összességében már pár éve is itt mindenki arcba kapta a GC+Ibi kezdőszettet. Most már ezt tetéztük PID-elt GC+Ibi vagy bármi-klónja darálóval.

Belegondolva, GC még érthető is lenne, mert most már alóla kikoptak azok a tipikus még nem fájó árú kezdő szettek, amiken mi kísérleteztünk... De na... Az anyagi jólét szerintem nem lett nagyobb, játszani meg azért ezek már fájó szettek kezdőknek. 

Előzmény: Mylord3 (173547)
james006 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173548

Nem nagyon olvastam utána, de úgy láttam az is olasz gép, nem olcsó, csak feltételezem, hogy jó is, bár jelenleg ilyen gépben nem gondolkodom, egy újabb típusú GC lett volna a cél használtan, de a Baby-t nem tudtam otthagyni, illetve a GC-ről is azt olvastam, hogy a régebbiek " ( talán 2014 előttiek???) jobbak".

Mylord3 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173547

"Minden esetre tanulságosan el-HI-Fi-sedett ez a topik is..."

 

Akkor nézz át időnként a PH-értékre, mert ez a Kávéológia ahhoz képest - legalábbis amivé a péhá vált az utóbbi pár évben -, szerintem még mindig inkább van közelebb az úgymond normális hétköznapi KV-záshoz. ...de ez persze csak az én meglátásom.

Előzmény: _MrB_ (173545)
Mylord3 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173546

A retro poharakból nekem sincs hiányom, nálam viszont ezek a sima kis reggeli kotyesz KV-nál vagy a brikka üzemeltetésekor vannak használatban, a "gépi KV-imhoz"még egyetlen egyszer sem használtam ezeket az üvegpoharakat. :-)

Szerintem nektek, a pároddal együtt kezdőgépnek ár/érték arányban most jobban megérte a Gaggia (+ Graef), mintha egy ilyen itteni lenti Lelit csodába ruháztátok volna be a pénzeteket. Én nem ma kezdtem ezt a KV-s bulit, és figyelem magamat, mikor száll meg az ihlet és vágom ki az ablakon ezt a szintén "mezítlábas" ős Gaggiát, hogy átadja a helyét bármilyen Lelit néven futó "káprázatnak". Nem tennék arra nagy tétben pénzt, hogy ez a változás bármikor is bekövetkezik nálam. :-)

Előzmény: james006 (173544)
_MrB_ Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173545

Mondjuk mire összehozod vele, hogy a gép hőtehetetlenségét figyelembe véve tartsa a kért hőfokot rendesen. Lehet én vagyok öreg, de itt nem két ember szívott a PID-del elég nagyokat... vagy a vezérlők lettek ennyivel jobbak, vagy arra a pár típusra már ki lett kísérletezve a profil... bármi lehet.

 

Minden esetre tanulságosan el-HI-Fi-sedett ez a topik is...

Előzmény: Törölt nick (173542)
james006 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173544

Nincs miért, én is utánanéztem, valóban 2014-ben ezidőtájt voltam itt hasonló témában, akkor pont egy ilyen régi fehér GB-ről, maradtam le, amit itt a fórumon hirdettek, sajnos 3. voltam az érdeklődők sorában. Valami biztos beugrott, ezért is csaptam le a mostanira. Asszonkámnak biztos jobban tetszene egy új gép,  -pl. az itt lentebb hirdetett szép Lelit-, de edződött a retro hajlamomhoz, a '69-es receiver és a '75-'75-ös gyalu és hs mellett ez a Gaggia a maga '94-es évjáratával új.

Ez most az utolsó, sebtében készített kávém, minden szemre, régebbi kávéból, nem büszkeségből rakom fel a képet, az egyik leggyengébb, ami eddig sikerült...

(a retro kocsmai kávéspohárért is elnézést, most vettem v 8 db-ot, nem mehet állandóan a mosogatógép, lesz "igazi" is)

Előzmény: Mylord3 (173541)
Andris983 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173543

PID temäban en mar hatärozottan döntöttem, mäsfel eve nyuzok egy Gaggia Babyt es megerett bennem a tudat, hogy kell. Erdemes e ezt a Babyt tuningoltatni (ez mär romäniäban keszült), vagy jobban järok, ha kifogok egy elado valamilyen tuningolt darabot? Ha igen, akkor kit keressek, aki ätnezi, leszervizeli ha szükseges es beepit egy PID-et, meg ami esetleg meg sokat dob a kave elvezeti erteken?

Mylord3 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173541

Vjannus volt az illető.

 

Azért csak megleltem ezt a hsz-t. James tőled ismételten elnézést! :-)

Előzmény: Mylord3 (168248)
james006 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173540

Két pont, hamu a fejemre, így volt, bár a szemrehányásra nem emlékszem. Kb akkor vettem a Graef-et és a Brikkát, tanácsot megfogadva először őrlő. Aztán csak egy DL Bar 14 került mellé, de kevéske kísérletezgetés után hamar feladtam és megmaradt porfogónak, a Brikkával készült kávé jobban ízlett. Akkoriban n(s)em akartam "sokat" költeni a kávézásra, túlzásnak tartottam azt az árat, amibe egy "normál " főző - őrlő kombó kerül, elbrikkáztam vígan eddig is, de mivel most kedvező áron láttam ezt a GB-t, autóztam érte 2 órát, megpuccantottam és már alapból, mérleg nélkül, hasraütős darálóbeállítással is sikerült elfogadható kv-t kisajtolnom belőle, látok benne fantáziát.

Korábban a hifis marhaságaimra költöttem, most a téren pihi van...

Előzmény: Mylord3 (173539)
Mylord3 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173539

Kedves James!

 

Nekem már tegnap este "felrémlett", majd hirtelen "gyanúsan ismerős" lett a nickneved, és hogy mintha egy-két évvel ezelőtt már kértél volna itt tanácsot gépvásárlás ügyében. :-) ...és mintha akkor elsőkörben nem automata gépet kerestél a párodnak? ...és mintha akkor épp nekem írtál volna egy kissé szemrehányó hsz-t, hogy én is, meg az akkor,i ottani fórumtársak "rád akarunk erőltetni" vmi használt Gaggiát. /??/ :-) Nyugi, nehogy félreérts, abszolút nem szemrehányás vagy épp a múlt felhánytogatása most ez a részemről, pláne nem úgy, hogy látjuk, mit is vettél, csak vmiért ez most beugrott az emlékzetembe. ...és természetesen az sem kizárt, hogy vkivel összekeverlek ezen ügy kapcsán. Próbáltam keresgélni, úgy kb. 2014 nyara lehet az időpont, az én válaszom tartalmára is emléxem, csak magát ezt a levelezést nem találtam már meg. Ismételten bocs, ha tévedtem. :-) 

Előzmény: james006 (173534)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173538

Ja ha valaki csak kávét akar inni...

Akkor a legjobb az egy gombos automata. Feltéve, hogy jó a hőstabilitása, jó az őrlője stb... Ha nincs ilyen gép, akkor már macera az őrölgetés, tamperelés, minden. Ahogy a szörfölés is. A PID tényleg jó lépés, a sok változóból legalább egy-kettő fix lehet.

 

Előzmény: Katoczi (173533)
james006 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173537

Bejön az ára a parkolási díjakból, ahogy nemrég olvastam, a környéken drágább, mint a belépő.

Mylord3 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173536

"... cibetmacskásig itt sem szándékozom eljutni."

Csak jelzem, hogy ennek már van "elefántos változata is". :D

 

Hétvégén pedig az infóim szerint a zuglói lakosoknak ingyenes lesz a bp-i Állatkert belépője. Én special zuglói vagyok, és már gondolkodom azon, hogy honnan tudok SOS-ben zöld KV-t beszerezni, majd pedig bevinni az elefántok kifutójába/Elefánt-házba. :-)

Előzmény: james006 (173534)
Katoczi Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173535

Össze nem veszünk, túl vagyunk ennek a témának a lerágásán rég. Nem is akarjuk egymást meggyőzni, de igazán téged sem. Csak arra hajtunk, hogy legyen meg a kellő infód a döntéshez :)

Előzmény: james006 (173534)
james006 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173534

Köszönöm a tanácsaitokat, örülök, hogy itt legalább foglalkoztok a blőd kérdéseimmel, de össze ne vesszetek rajta. Egyelőre tart a gyakorlási fázis, pironkodva bevallom, hogy volt olyan este, amikor a gépet elfelejtettem bekapcsolni, csak az időzítő kapcsoló ment, de mégis Brikka lett reggel gyorsban, tényleg kell a legalább fél óra előmelegítés...

Próbálok majd a kávékra is jobban figyelni, de azt hiszem eddig is jobbat ittam, mint egy átlag kávéfogyasztó, de itt is rengeteget kell még tapasztalnom, gyakran vettem 1 kg-os kiszerelésben a kávét, a jövőben majd kisebb adagokat veszek, míg megtalálom a számomra ízletes típust, cibetmacskásig itt sem szándékozom eljutni.

 

Katoczi Creative Commons License 2017.09.26 0 0 173533

Nem, nem kell megtanulni. Az egy szükségmegoldás, ha nincs más, teljesen kihagyható, és még később sem veszi hasznát ha pides a gép. Ha a tanulási folyamatot szeretnéd egyszerűbbé tenni az elején, belövöd stabil 92-95°C közé valahova, és gyakorolsz. Akkor is hasznos, ha csak egy féle kávét iszol egész életedben, mert abból mindig ugyanazt kapod. A pid nélküli géphez meg kell találnod azt a kávét ami elég széles hőmérséklet tartományban jó, amíg ezek megvannak kidobod a pid árának felét (vagy legalábbus nulla élvezeti faktorral fogyasztod el, ami számomra ugyanaz). Ez nem motorozás, hogy ne adjunk nagymotort a kezdőnek mert megöli magát, hátránya nincs a pidnek csak előnye. Persze ha ezekre az előnyökre nem vágyik, vagy nincs rá keret akkor el lehet hagyni de hogy meg kellene tanulni szörfözni az nem igaz.

Előzmény: Törölt nick (173532)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.25 0 0 173532

Meg kell tanulni szörfölni is.

Előzmény: Katoczi (173530)
_MrB_ Creative Commons License 2017.09.25 0 0 173531

Utólag beszerelt PID-del is voltak, vannak problémák, betanulás, együttélés jóval komplikáltabb vele.

 

De valóban, minden kezdőnek egy Izzo Alex Duetto lenne ideális alapgép, egy hozzá méltó őrlővel...

 

Atombombával verébre.

Előzmény: Katoczi (173530)
Katoczi Creative Commons License 2017.09.25 0 1 173530

Hifis hasonlat most nem ugrik be, de ami miatt szerintem szükséges az olyanoknak is mint te az az, hogy a gyári termosztát épp az alap, olaszos kávékat küldi meg hővel amik ezt nem szeretik. Tudásához képest potom pénz. Persze lehet nélküle is jó kávét készíteni, de gyakrabban lesz kesrű az eredmény mint nélküle mint vele. Igaz utólag is beszerelhető ha meggondolod magad, csak egy ötlet volt, ami nekem segített volna mikor kezdtem.

 

Mylord: ebben nem értünk egyet, de nem is kell. Jól összefoglaltuk a mellette/ellene érveket, james0006 majd dönt. Ahogy szoktam mondani a mi feladatunk ilyen esetben a tájékoztatás, nem a meggyőzés.

Előzmény: james006 (173528)
Mylord3 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 173529

Ez a "mezitlábas" :-) régi Gaggiámmal készült, mindenféle tuning nélküli kisgép volt, nagyon szerettem.

Szerintem, ha jó KV-kat szeretnétek készíteni a mostani otthoni gépparkotokkal, a szemes KV-alapanyagra figyeljetek, mert lehet, hogy a PID-et talán megérdemli (majd egyszer) az a kis világítós GB, de hogy a kilós Omniára nem szolgált rá mint büntetésre, az viszont tuti! :-)

Előzmény: james006 (173528)
james006 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 173528

Az utolsó hozzászólás igen közel áll az általam kitűzött célhoz. Ez persze még változhat, de most elégedett vagyok.  Nem írogattam ide, de szántam rá némi időt, hogy a kiválasztott gép került hozzám. Újat nem akartam, használtan pedig mindenképpen egy régebbi Gaggia Baby v Classic volt, melyek szóba jöhettek. Visszatérve a hifis hasonlathoz, ez a PID, jobbfajta szűrő olyan, mint ott a kábelezés, biztos kell a kánaánhoz, de ha már ezen múlik a végeredmény, megette a fene az egészet. Nem akarok Reneka szűrőt a gép harmadáráért, stb. A Brikkával is ízlett eddig a kávé, addig eljutottam, hogy vettem kb 2 éve a darálót, igaz kávéból az alap  Pacificaffé és más magyar kézműves kávékat ittam, igazán ínyenc és drága kávékat nem, nagyon megszorulva(kifogyva) évente 1 kg Omnia is beugrott, de tényleg nem akarok elmerülni, mert már így is úgy érzem megérte megvásárolnom ezt a gépet, az intenzívebb ízt persze még szoknunk kell a párommal, főleg a kisebb adagot, mert reggel és délután a 4 személyes kotyeszt megfelezve simán betoltuk.

 

Mylord3 Creative Commons License 2017.09.25 0 2 173527

...hát, ebben nem értünk egyet, különösen olyan esetekben - akár pl. mint most ennek a fórumtársnak az esetében is -, amikor valaki abszolút kezdőként jön ide kérdezni, és ráadásul külön ki is mondja, hogy nem akar elmélyedni még a PID szintjén sem a karos eszpresszózásban, KV-zásban. Megnyugtatlak: ezzel a szettel PID nélkül is lehet kiváló KV-italokat készíteni, pláne olyan kezdőként, akinél, mondjuk az összehasonlítási alap a kotyogó, vagy akár brikka, vagy épp valamilyen konzerv (pod, kapszula) KV-ital. Ezt pedig nem az elképzelésem, hanem a saját KV-s utam alapján mondom. Van még továbbá ide is írogató "szaki", aki még mindig a 3járatú szelep létszükségén rugózik, pedig már tisztáztuk: az otthoni eszpresszózásnál nem igazán, az elkészítendő KV-ital minőségén pedig semmit nem befolyásol ezen alkatrész léte, vagy épp hiánya.

 

Szerintem a PID-et (is) kezdőknek alapvetően olyanoknak kellene ajánlgatni, akiket ez kifejezetten érdekel, erre kifejezetten rákérdeznek, mert amúgy elvihetjük a kérdező kezdőket nagyon az erdőbe úgy, hogy oda egyáltalán nem akarnak bemenni.

Előzmény: Katoczi (173526)
Katoczi Creative Commons License 2017.09.25 0 0 173526

A pid nem valami úri huncutság magas hegyének a csúcsa, hanem alapkövetelmény ha már enyit szánsz a gépekre. 3 fokos hőmérséklet különbséget simán érzel, és a gyári termosztat >10°C kilengéssel dolgozik.

Előzmény: james006 (173524)
adamsss666 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 173525

Eladom szeretett Lelit Anna gépemet. 1,5 éves, havonta vízkőtelenített, rendszeresen visszaöblített, csak lágyított vízzel használt masina. Kisebb, használatból adódó karcok előfordulnak rajta, de patika az állapota.

 

Adom hozzá, egy és kétszemélyes gyári szűrőjét, továbbá egy vak szűrőt, egy IMS Competizione (https://www.avxcafe....m-es-Szurokosar) kétszemélyes kosarat és egy Lelit XMC013 57mm-es Nyitott szűrőtartó kart. Valamint szintén jár hozzá egy 57-es Lelit tamper, ennek az elén egy helyen minimális tompulás van, de nem zavaró.

 

Elsősorban egyben szeretnék megválni tőle, 92 ezer Ft az ára. A gép Halásztelken van, de keddenként a XI kerületben is átvehető.

 

james006 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 173524

Igen. Ott már a határon voltam, szerencsére gyógyulási stádiumban, úgy látom e területen is a régebbi készülékek az időtállóbbak.

Sajna azért is volt hibás a kérdésem, mert az első nekifutásra elszállt a poszt, ebben még írtam, hogy nem török PID-es magasságba, a gyors második - fórumra került- igen hevenyészett és magyartalan lett.

Előzmény: Mylord3 (173523)
Mylord3 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 173523

"... nincs szándékomban a kávézás terén hifi szindrómába esni." (!!)

:-)

Előzmény: Katoczi (173521)
Mylord3 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 173522

"...Egyelőre csapvízzel használom, ez hazavághatja? Olvastam itt alább, hogy ásványvizet használnak a kávéhoz, ennek is utánanézek..."

http://www.danetti.hu/products/9766/O-S-C-A-R-150-V%C3%8DZL%C3%81GY%C3%8DT--ZS%C3%81K?return_path=%2Fsearch%2Findex

Előzmény: james006 (173520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!