Keresés

Részletes keresés

vasbicikli Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89301

Hoopsz, meg is van.

Ügyes kis portékának néz ki.

Előzmény: vasbicikli (89300)
vasbicikli Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89300

Na, itthonról megvan nekem is a labanc snapszos oldal.

Ilyet látott már valaki? Így ránézésre gyári dolog lehet, nem barkács.

Előzmény: csalitos (89245)
csenksz Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89299

Sziasztok!

 

Kicsit gondolkoztam ezen a víz kérdésen. (én is ioncserélt vizet használok hígításra, bár meggyőztetek és nem fogok többé vele  hígítani) Biztonsági adatlap alapján nincs káros hatása, de emberi és állati fogyasztásra nem alkalmas. Ha jól értelmezem kis mennyiségben semmiféle káros hatása nincs, gondolom az a mennyiség, ami a pálinkával együtt lecsúszik nem túl nagy.

 

A másik, hogy ha én ioncserélő gyantán átküldöm a csapvizet akkor elvileg azzal simán hígíthatók és forralnom se kell mint ahogy itt páran csinálják.  Bár mivel a csapvíz és egyéb víz nem íztelen befolyásolhatja a pálinka ízét.

 

Van valakinek tapasztalata mennyire lehet észre venni h milyen vízzel lett hígítva?

 

Snapszmester ez jó megoldás lenne a hígító vízre?

 

Üdv:Zoli

Feriba51 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89298

Nem ártana ezt a gondolatmenetet tovább folytatni, de megint visszafogtad magad:-))))

Jó nedűt!!!!

Előzmény: kupeci (89296)
Feriba51 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89297

Józsipapa, köszönöm a helyreigazítást a kovászos uborkával kapcsolatban!

Így egy kicsit sántít az általam vont párhuzam. A technológiában nem lehet a hiba, mert nem először csinálta a fiam se. Aztán meg, két sikertelen próbálkozás után, a más forrásból beszerzett uborka már ok volt.

Elmondásod szerint a dolog lehet még komolyabb is, hisz az emésztőrendszerünk tele van mindenféle hasznos baktériummal. Hát ezeknek sem használ egy olyan uborka, ami leállítja a baktériumok működését.

Minden szart megetetnek velünk. Magyarországon élő fiamnak egyik barátja arról számolt be, hogy egyszerre elpusztult két dísznyulja. A boncolásnál kiderült, hogy a kereskedelemből vásárolt saláták túl sok nitrogént tartalmaztak, ezt nem bírták a nyulak. Még jó, hogy mi bírjuk:-(((

Jó nedűt!!!

Előzmény: csalitos (89281)
kupeci Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89296

Egyénileg döntöd el hogy lejtsen e, vagy merre lejtsen. Szerencsés ha az üst felé lejt.  A szöge is eldöntés kérdése, minél vízszintasebb annál lassabban folyik a kicsapódott fllegma vissza az üstbe.

Előzmény: elek81 (89277)
kezman46 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89295

Egyet értek veled, de, azért ezt http://www.nemesitalok.hu/palinkak/erlelt-palinkak

érdemes átolvasni :)

Előzmény: Tucso69 (89283)
Doktorbela Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89294

Mennyi ideig hagyod rajta ?

Ezt már a kész pálinkára teszed ugye ? nem a cefrébe ?

 

Előzmény: Érdi_bőtermő (89282)
kezman46 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89293

Kovászos uborkánál mindenki kenyérre gondol, én sokszor kenyér helyett öreg krumplit meghámozok, kettévágom és azt teszem az uborkára egyebek mellett, ugyan olyan finom lessz ha nem finomabb, pedig kenyeret még hírből se látott, akkor hol a kovász?? Bocs az off-ért.

Előzmény: vasbicikli (89288)
sogi01 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89292

                                              vf1 linkgyüjteménye 

 

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Előzmény: sogi01 (89220)
boonboon Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89291

Azért káros az ioncserélt, mert nincs benne ásványi anyag, tehát midennapi ivásra nem való. Pálinkába tökéletes. A minőség mindig ugynaz. Ha nem az, nem lehet ioncseréltnek nevezni. Azzal meg nem viccelnek, mert nem viccelhetnek.

Előzmény: Kaszti Imre (89290)
Kaszti Imre Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89290

Jó reggelt!

 

Faxa! Én csak nem akartam belefolyni ebbe a víz-ügybe, viszpnt én is az ioncserélt vizet használók táborába tartozom. A wiki szerint az ioncserélt víz "káros" az egészségre. Akkor mivel is higítsam ki a páleszt, ha ez nem alkalmas rá, a csapvizünk olyan kemény,hogy ha fejest ugranék bele, akkor betörne a fejem, az ásványvíz pedig a neve alapján ugyebár áaványi anyagokban gazdag fajta és a desztilált vízhez csak arany árban lehet hozzájutni? 

 

Jó nedűt!

 

 

Előzmény: vasbicikli (89289)
vasbicikli Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89289
Előzmény: csalitos (89273)
vasbicikli Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89288

"Permetezni meg gombaölő szerrel szokásos, uborkát, ha jól tudom, azt meg bírják a bacik."

Van baktériumos betegsége is az uborkának, és a réztartalmú szerek pl. bacik ellen is hatásosak.

 

"a kovászos uborka a tejsavas erjedéstől lesz kellemes savanyú ízű. Ezt a folyamatot meg baktériumok végzik"

A tejsavas erjedés kétségtelen, de talán az élesztő is bejátszhat a dologba (máskülönben minek kellene rá a kenyér, ugye). Bár az kérdéses, hogy a sütést vajon mennyire élhetik túl az élesztők. Mondjuk az is lehet, hogy a kenyér csak élesztő táptalajnak kell, vadélesztő meg ugye mindenütt van, mint tudjuk... A kvász-kovász párhuzam is eszembe jutott, ott megint csak előjön az élesztő... Meg az a fehéres lepedék is inkább (élesztő)gomba lehet a kovászos ubi tetején... naszóval nemtudom....

 

Előzmény: csalitos (89281)
boonboon Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89287

De igen.

Előzmény: vasbicikli (89286)
vasbicikli Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89286

"...ioncserélt víz ...nem kell tőle félni"

 

Nem magával az ioncserével van a baj. A benzinkutas, ipari célú i.cs. víz nem feltétlenül olyan higiéniai körülmények között készül, mint az emberi fogyasztásra szánt dolgok.

A magam részéről jobban megbízom a csapvízben (tudom, az se jó mindenütt, de nálunk igen).

Előzmény: foxrudi (89284)
boonboon Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89285

Én még bárhol vettem uborkát, nagyon jó kovászos lett belőle. De ehhez kell ismerni az uborkát, nem mindegy milyen kenyeret teszel a tetejére és nem mindegy meddig érleled. (Persze az se mindegy milyen fűszereket raksz bele, de attól csak az íze lesz némileg más.)

Előzmény: csalitos (89281)
foxrudi Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89284

A Pennyben néztem,olvastam,kereskedelmi forgalomban lévő pálinkának(szilva,körte)az összetevőit.

   Az van ráírva,:összetevők:körtepálinka,és ioncserélt víz.

Megnézheti bárki,tehát nem kell tőle félni.

Előzmény: Jroux1 (89250)
Tucso69 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 89283

Egy jó kajszinak miért kell, hogy tölgyfa íze legyen?

Előzmény: Érdi_bőtermő (89282)
Érdi_bőtermő Creative Commons License 2013.09.09 0 0 89282

Én itt szereztem be:

http://www.palinkaust.hu/catalog/eszenci%C3%A1k-aroma-anyagok/fa-aroma

 

Most érik egy adag kajszi, közepesen égetett tölgyfa "hordóban".

 

(Egyébként a borászok sem mindig vesznek vadiúj tölgyfa hordókat a barrique-olt borhoz. Csak ezt nem reklámozzák!)

 

Érdemes próbálkozni!

 

Előzmény: Doktorbela (89248)
csalitos Creative Commons License 2013.09.09 0 0 89281

   Csakhogy itt egy a bukta. Úgyanis a kovászos uborka a tejsavas erjedéstől lesz kellemes savanyú ízű. Ezt a folyamatot meg baktériumok végzik, mégpedig a tejsavbaktérium. Permetezni meg gombaölő szerrel szokásos, uborkát, ha jól tudom, azt meg bírják a bacik. Talán a technológia, vagy a kenyér?

   Minden jót.

   Jőzsipapa

Előzmény: Feriba51 (89280)
Feriba51 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 89280

Szia hal65!

 

Ehhez a történethez én is elmondanák egyet.

A fiam, szakács és az idén elég kora tavasszal kovászos uborkát akart készíteni, nagykereskedelemben vásárolt uborkából. Hát bizony nem sikerült, pedig közben telefonon ugyancsak biztatgattam, hogy nekünk milyen egyszerűen és gyorsan sikerül. Végül mi is abban egyeztünk meg, hogy az uborka komoly gombaölővel lehetett kezelve. Vásárolt kistermelőtől és az rögtön jó volt.

 

Na, ezért motyogtam én többször is, hogy megértem miért kell élesztőznötök. Ugyanakkor az én gyümölcseim mindig, saját élesztővel erjednek, semmi gond nélkül.

Jó nedűt!!!

Előzmény: hal65 (89259)
Amateur-no1. Creative Commons License 2013.09.09 0 0 89279

Eccerű a képlet.

 

Van aki a szőkét, van aki a barnát vagy a feketét szereti, én a vereset, meg ne vessetek és megne nevessetek, amúgy megiszom a pocsolyavizet is ha kell.  :)

Előzmény: obsitos3 (89276)
csalitos Creative Commons License 2013.09.09 0 0 89278

   Ahaaa... már értem. De azt nem értem, hogy egyesek mit szerencsétlenkednek itt a vizzel. Ha forraláskor kicsapódnak az eddig nem látható anyagok és láthatóvá válnak, akkor hol itt a probléma? Fogsz egy bödön vizet, felforralod, majd lehűtöd, leöntöd a fölét és kész az oldott anyagoktól mentes víz. Vagy ez vakvágány? Szerintetek jobb a drágább ismeretlen tecnológiával tísztitott víz, vagy valami más inger késztet csökönyösen egyeseket, hogy feleslegesen növelje a költségeit? A fórumon ezt a témát unalomig megtárgyaltuk már. Ja persze, "Nincsenek régi viccek, csak új emberek. Egy újszülöttnek minden vicc új", hogy éljek a Ludas Matyi szlogenjével.

   Minden jót.

   Józsipapa

Előzmény: Amateur-no1. (89275)
elek81 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 89277

Sziasztok!

 

Mekkora lejtést kell adni a páracsőnek az üst felé? Vagy ez engyénileg megválasztandó, csak lejtsen?

 

Jó nedűt!

obsitos3 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 89276

Te zsenge gyermekkorodban sem ittál tiszta vizet?Vagy ha ittál,hogy élted túl?

Előzmény: Amateur-no1. (89272)
Amateur-no1. Creative Commons License 2013.09.09 0 0 89275

A vízben lévő, oldott állapotban nem látható ásványi anyagok összessége.

Előzmény: csalitos (89273)
Amateur-no1. Creative Commons License 2013.09.09 0 0 89274

Tréfásnak nem mondható a történet, de mondok egy másikat,- én a savanyúcefrés hercehurcával jártam hasonlóképp, aztán szépen lassan beleadagoltam a következőekbe (nehogy kárbaveszen az invesztáció) és bevette, persze apránként.

Előzmény: hal65 (89259)
csalitos Creative Commons License 2013.09.09 0 0 89273

   Meg tudná e nékem mondani valaki, hogy mi az a "vízkő" ami az edény falára kicsapódik?

Amateur-no1. Creative Commons License 2013.09.09 0 0 89272

Hát én nem teszem kockára a nehéz munkával előállított cuccot.

Gyöngyvirágosan, mint ha páleszt főznék, megcsinálom magamnak a desztillált vizemet, ez a tuti, ebben nem lehet csalódni.

Lefőzés után, látom, hogy ott "figyel"" az üst alján a vízkő, no az nekem nem kell!

Előzmény: Jroux1 (89195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!