Keresés

Részletes keresés

Jancsii Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33062
Ezért találták ki a külső hőmérséklet érzékelő alapján történő szabályzást. Persze ez sem tökéletes, de talán még ez a legjobb megoldás.
Előzmény: janijani (33061)
janijani Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33061

Elvileg nem jó, de a gyakorlatban működhet. Ezt teszi a jó hőszigetelés, így talán a padló hőfokával be tudod lőni a helyiségek hőmérsékletét.

De akinek nincs jól hőszigetelve ott ez nem működhet jól, mert hideg szeles időben melegebb padlóval, enyhébb szélcsendes időben pedig kevésbé meleg padlóval, tudja állandó értéken tartani a szobahőmérsékletet.

Előzmény: dpek (33060)
dpek Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33060
Ez attól függ hogy milyen a ház szigetelés, és a nyílászárók, meg a kinti hőmérséklet.

Nálam 38-as falon van 10cm dryvit, és K=1-es ablakok átlagban.
De a tetőtér még nincs szigetelve, és a födémben csak 4cm lépésálló gyapot van.
Ha neked ettől jobb akkor elég a 26 fok, ha roszabb, akkor talán kicsit több.
Azért kell kikisérletezni.
Ha folyamatosan járatod, mondjuk beállítod 28 fokra, és figyeled a szoba hőfokát, ha eléri a kívánt hőmérsékletet, akkor megnézed hol áll a padló hőfok, és arra beállítod a padló termosztátot.
Ha nem változik kint az idő akkor beáll egy egyensúly a padló és a szoba hőfoka közt.
Ha kint melegszik az idő, akkor bent is kezd melegedni, ha kint hül még akkor bent is kezd hűlni, de a pt-al utána lehet korigálni.
Vagy ha vezeték nélküli a termosztátod, akkor tedd le a padlóra, és tegyél rá egy ruhát hogy szigetelje a szoba levegőtől. És máris padlótermosztátként működik.
Ennél jobb módszer a kiforrasztott leragasztott érzékelő.
De a legjobb olyan mint az enyém, hogy a betonban van 18-as rézcső, és abba van bedugva a pt érzékelője, meg a hőmérő érzékelője is.
Így még kisebb a kilengés, és közvetlen a padló hőfokát szabályzom nem a felületét.
De ez már csak részletkérdés.
Így +-1 fokon belül mozog a padlóhőfoka, és mégse megy a szivattyú állandóan.
Ja, és nem kell puffer, mert a padló maga a puffer, Ha elég gyorsan járatod a vizet a palóba, és adsz neki 45-50 fokot, akkor még a kazán se nagyon fog kapcsolgatni az alatt még fűt. Viszont nem fogja a pt túlfűteni engedni.
Előzmény: whity (33058)
csoki74 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33059

Sziasztok!

 

Tanácsot, tapasztalatot kérnék:

acél lemez vegyes kazánom egy körbe lesz kötve rézből készült csövekkel, más alkatrészekkel. (Alu nem lesz a rendszerben!) A vas-réz potenciál különbség miatt a vas korróziája biztosan el fog kezdődni.

Milyen adalékot tegyek a fűtővízbe?? 2 félét találtam eddig: egy a DÉGes, egy pedig BCG K 32 névre hallgat, ez utóbbi sokkal drágább.

Melyiket vegyem?? Esetleg másikat ? Ki használt már ilyent?

 

Kösz előre is!

Csoki

whity Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33058

Jó jó, de nem lessz nekem túlfűtésem ?

Ha állandó 28 fokra kapcsolom a padlót nem fog egy idő után a lakás hőmérsékelt túlmenni ?

 

Előzmény: dpek (33054)
whity Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33057

Igen, Ez a 0,2 fok nekem is gyanus.

Igaz azt irja a papperos hogy a kijelző csak 05, fokot tud kijelezni.

Érdekes

 

Előzmény: janijani (33052)
Lacivill Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33056

A vezérelt fázist, és vezérelt nulla vezetőt kell a vezérelt FI reléjén átengedni, ha csak a nappalin van van FI akkor meg valahogy rosszul van bekötve.

A vezérelt, és a nem vezérelt fázist nem szabad egy relébe kötni!!!

Előzmény: Törölt nick (33055)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33055
Szia,

Lehetne egy kérdésem?

A dolog lényege, hogy egy nemrégiben felújított mérőszekrényben van 32 A ami Fi relével védetten megy a fogyasztási helyekre és van a lakásban vezérelt áram, ami láthatólag nem védett, de nincsen fogyasztó sem rákötve, sőt a régi boyler fölötti, falból kilógó vezeték szigetelten lógott csak, korábbi szándék szerint megszűntetésre ítélve, de mégis csak maradjon felkiáltással helyén hagyva egy autómata mosógépnek.
Mivel a folyó felújítási munkák igényelték volna a fűtést egy-két hétig abban a helységben(de a központi fűtés szintén felújítás alatt) szerettem volna elektromos hősugárzót beüzemelni és a költségek csökkentése végett az éjszakai áram vezetékére akartam rákötni, de folyamatosan levágta a Fi relét, feltehetően akkor, amikor megjött a vezérelt áram.

Érdeklődnék, hogy jól gondolom-e, hogy a nulla vezeték a Fi relé utáni pontról ágazik a talált vezetékbe, de a fázis nincs Fi relébe kötve és ezért vágja le?

Kérdésem konkrétan az volna, hogy egy három fázisú Fi relé, ahol a normál és a vezérelt fázis, valamint a nulla vezeték lenne bekötve, megoldaná a problémát?

Köszönöm a választ előre is.

dpek Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33054
Azt pár napon belül be lehet lőni.
Igaz a kinti nagyobb tartós hőmérséklet változáskor kicsit korigálni kell.
De azt is meg lehet oldani, hogy a kinti időjárás függvényében szabályozza a padló hőfokát.
Benti 22 fokhoz ebben az időben kb. 28 fokos padló kell.
Amikor kint +5-10 fok volt, akkor elég a 25-26 fokos.
De amikor 22 fokot mutat fejmagasságban, akkor már kicsit meleg van, aludni meg végképp.
Ahol alszunk, ott kb. 20-21 fok van, és így kellemes. 22 fokban már az elalvás is nehezebben megy.

Előzmény: whity (33044)
janijani Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33053

Ilyenkor nem az adó kapcsolgatja, nem is kapcsolgat csak a vevőn saját magától villog a zöld led.

Szerintem ilyenkor lefagy benne az elektronika.

Előzmény: whity (33048)
janijani Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33052

Nekem is van egy ilyen Q7 RF agyonbonyolított vacak.

 

Megvettem de minek,nem igaz a 0,2 fokos érzékenysége amit írnak, 0,5 fok a valós.

 

Kb 2 hete nekem is ezt csinálta, pislogott a zöld led, dugót kihúztam és vissza, azóta működik. Passz. Úgy látszik ezeknek lelkük van. 

Előzmény: dpetibane (33045)
Lacivill Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33051

Többen is irtak itt erről a hibáról, szerintem konstrukciós baja van, au adó meg azért "zabálja" az elemeket, mert az adáshoz nagy teljesitmény kell. Szerintem épp ezért felesleges drága tartós elem bele. Sima márkás jó az ilyenekhez. Legalábbis egy próbát megér.

Előzmény: dpetibane (33045)
whity Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33050

Szerintem meg az  a legjobb ha vesz 2db fasza minőségű cerka elemet és ennyi. ( pl VARTA HIGH ENERGY )

Nekem benne van a fűtés kezdete óta .

2. Szerintem minden évben függetlenűl mindenntől a fűtés kezdetén érdemes elemet cserélni.

 

 

Előzmény: janijani (33049)
janijani Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33049
Tegyél bele lítiumost
Előzmény: zordonC3 (33047)
whity Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33048

Szia

én is ilyet használok. Szerintem próbáld meg elöször is újrahangolnai a vevőt az adóval.
Mind a kettőn ejelntkezik? 2 csak nem lehet hibás!
Amire figyelni kell: Csakis normális cerka elemet tegyél bele.
ha gyengűl az elem de még a kijelző nem mutatja hajlamos az adó is megbolondulni és ki be kapcsolgatja a vevőt. ( ez cask a jövőre nézve )


Szia

 

Előzmény: dpetibane (33045)
zordonC3 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33047
nekem is computherm termosztátom van, nekempl nem bírja az újratölthető elemet (1.2V) csak a lítiumost (1.5V). Tipp?
Előzmény: dpetibane (33045)
zordonC3 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33046
fázis + nulla az egyikre ez biztos? Közös pontra kéne kötni ez így nem stimmt, ezzel csak levered a biztosítékot/kismegszakítót...
Előzmény: dpetibane (33045)
dpetibane Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33045

Hello!

 

Volt szó itt a Computherm Q7 RF rádiós termosztátról már. Akkor jókat olvastam róla. Vettem is, kettőt is két lakás miatt és sajnos előfordul vele az, hogy a zöld led el kezd villogni és csak a táp megszüntetése után hagyja abba.

 

Mindkettőn előfordult már, szóval nem selejtre gyanakszom. A bekötése úgy van, ahogy a könyvben le van írva: fázis+nulla az egyikre, a másik kettőre meg a megszakítandó vezeték.

 

Mitől lehet a villogás? Persze olyankor nem is kapcsol a termosztát...

whity Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33044

Köszönöm mindenkinek a választ. Eddig még csak az eggyik helységet hajtom meg állandóan a szivattyúval.

Kérdés: Ha a padlótermosztát féle balhét akarom használni akkor nem lesz túlfűtésem a lakásban?

Illetve hogyan kell beszabályoznom hogy állandó 22 fok legyen a lakásban? Ha mondjuk 26 fokra állitom a padló felületi hőmérsélketét nem lessz túlfűtésem?

 

Köszönöm

 

Előzmény: dpek (33015)
_reinhard_ Creative Commons License 2008.11.28 0 0 33043
Köszönöm! Felhívom őket...
Előzmény: Who111 (33040)
Who111 Creative Commons License 2008.11.27 0 0 33042

Én összehasonlítanám a két lépcsőház egyedi mért adatait a lakásokat

megfeleltetve egymásnak.

Gondolom tükörszimmetrikus vagy szimmetrikus az építés.

Azonos helyen lévő lakásnak közel azonosat kéne fogyasztania fűtésből, a lakók

számától függetlenül.

Kis számolással kiderülne kik machinálják a mérőjüket...

Előzmény: zoorka (33038)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.27 0 0 33041
mekkora az eltérés ? a hatásfok a kazánnál, mint előállításnál? a szállításnál?

keKec
Előzmény: zoorka (33038)
Who111 Creative Commons License 2008.11.27 0 0 33040
Előzmény: _reinhard_ (33036)
Jesu Creative Commons License 2008.11.27 0 0 33039
Ezt most nem értem:
- A melegvízhez elfogyasztott gázzal van a baj, így a melegvízfogyasztással-> vízórával?
- Vagy a fűtésre elhasznált gázmennyiséget nem fedik le a hőmennyiségmérők?
Előzmény: zoorka (33038)
zoorka Creative Commons License 2008.11.27 0 0 33038

Sziasztok :)

Egy kis segítséget szeretnék kérni az itt megforduló szakemberektől..

 

Újépítésű társasházban lakunk, amely két lépcsőházból áll, két gázórával. A fűtés és a melegvíz-szolgáltatás házközponti, egyedi mérőórákkal a lakásokban (egy nem plombált hőmennyiségmérő és külön - plombált - vízóra a melegvíznek).

A közös képviselő észlelte, hogy bár a két tömbben közel hasonló a gázfogyasztás óraállás szerint, a lakók által diktált egyedi óraállások (összesítve természetesen) az egyik lépcsőházban nem érik el a gázórán található értéket. Tekintve, hogy személyesen ellenőrizák az órákat és minden rendben találtatott, így az a döntés született, hogy biztosan "túlnyomásos" a rendszer, ezáltal a rendszer sokkot kapott (!), és elrontotta kb. 100 lakásban a mérőórákat, így azok rosszul mérnek. Erre tekintettel most az a terv, hogy nem a mért óraállások szerint kell majd fizetni, hanem átalányt, lakásnagyság szerint.

Mivel szakvéleményt nem láttunk a problémáról, csak "bemondásra" tudjuk, hogy valószínűleg ez a gond, ezért kérdezem Tőletek: lehetséges, hogy túlnyomás ellenére minden teljesen jól működik (fűtés, melegvíz), és csak az órák romlottak el? Mintegy 100 lakásban, egyszerre?? (a vízóra kapcsán a Vízműveknél azt mondták, hogy vagy mér vagy nem mér, olyan, hogy rosszul mér, fizikailag kizárt)

 

Nekem ez eléggé kamuszagúnak tűnik, de egyáltalán nem értek hozzá.

 

Remélem tudtok segíteni és köszönöm előre is! (bocs ha hosszú voltam)

z.

 

monyesz Creative Commons License 2008.11.27 0 0 33037
Hát ez a kérdés nem igazán érthető, illetve nem releváns a dolog a fűtési rendszer zártságát tekintve.
Előzmény: firemanus75 (33033)
_reinhard_ Creative Commons License 2008.11.27 0 0 33036
Sziasztok!

Segítséget kérnék, nem tudjátok hol kapok kondenzációs kazánhoz Brilon vagy Tricox ellenőrző T-idomot?
60/100as és alu nem jó.
Jesu Creative Commons License 2008.11.27 0 0 33035
Biztos azért "romantik" a radiátor, mer a tűz is pattogott régen ;)
Előzmény: Infomaker (33019)
janijani Creative Commons License 2008.11.27 0 0 33034

Nekem is ilyen Ecosy F28 AS van harmadik éve gond nélkül teszi a dolgát és elégedetten hasonlítgatom össze a fogyasztását a szomszédok gázfogyasztásával.

 

Akkoriban olcsónak számított, akcióban vettem 265 000 Ft-ért. Azóta lejjebb mentek az árak, de nem bántam meg hogy megvettem mert 2 év alatt visszahozta az árát amennyivel kevesebbet fogyaszt mint a régi FÉG kazánom. Úgyhogy most már ingyenben van, sőt már spórolt is nekem.

 

Az, hogy túlfesz miatt tönkrement benne valami? Hát ez pech. Nekem egy videóm ment így tönkre. Előfordul az ilyen,én sem örültem neki.

Előzmény: Kolty (33032)
firemanus75 Creative Commons License 2008.11.27 0 0 33033
Egy kis segítséget szeretnék!

Zárt rendszerbe milyen kazánt érdemes berakni?

LEMEZ Vs. Öntvény?

S.O.S

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!