Keresés

Részletes keresés

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.22 0 1 67008

Hát végülis... a túrázóknak nem kell lightweight hálózsák, önfelfújható matrac... vagy könnyű matrac.

Tök felesleges, haszontalan mind.

 

Köszi Nagypapi, hogy szóltál! Szerintem jók az ajánlatok!

jzp2107 Creative Commons License 2018.06.22 0 0 67007

az újságban sátrat hálózsákot és önfelfújó matracot látok, de ránézésre egyik sem hátizsákosoknak való, inkább autós fesztiválozóknak

vagy nem erről van szó?

Előzmény: nagypapi (67006)
nagypapi Creative Commons License 2018.06.22 -13 0 67006

Az L betűs áruházláncban elég jónak tűnő túraholmikat raktak ki tegnap. Akit az ilyesmi érdekel, érdemes benéznie.

olahtamas Creative Commons License 2018.06.21 0 1 67005

Én pl. szívesen vezetnék akár Marslakókat is, de leginkább hétvégén van szükség segítségre, amikor viszont én is túrázok valamerre :)

Esetleg még egy olyat lehetne kitalálni, hogy kinek hol van szüksége segítségre, mert logisztikailag segítheti egymást két különálló (kék)túrázó csoport.

Most nézem, hogy elkészült heyjoe TopoMap-es háttere is, lehet már szabályos szintvonalakat is látni így :)

Előzmény: Fődíszpinty (67003)
zozo.1982 Creative Commons License 2018.06.21 0 2 67004

Szerintem majd az idő eldönti!

Fődíszpinty Creative Commons License 2018.06.21 0 0 67003

Üdv a Helyi Idegenvezető kollégáknak. :). Segítsetek! Érdemes még időnként agitálni a face csoportokban/ tekintettel az új tagokra/ vagy nem. Hogy lehetne rábírni embereket a csatlakozásra. Nekem elfogytak az ötleteim. Vagy nem is kell tovább foglalkozni, majd az idő dönt az Helyi Idegenvezető kezdeményezés életképességéről  :)

Előzmény: zozo.1982 (66990)
V43 1279 Creative Commons License 2018.06.20 -13 1 67002

Erre már gondoltam én is, lehet a kevesebb több alapon jobban járnánk kevesebb, de karbantartottabb úttal.

Előzmény: garass (67001)
garass Creative Commons License 2018.06.20 0 13 67001

És még hány ilyen utunk van, aminek a fenntartása fölösleges. De szinte mindig van, aki harcol értük. Persze a harc többnyire otthonról történik.

Előzmény: olahtamas (66999)
nagypapi Creative Commons License 2018.06.20 -13 1 67000

Ráadásul a Kék ugyebár országos (vagy legalábbis regionális) jelentőségű turistautat kellene, hogy jelöljön, itt abszolút indokolatlan.

Előzmény: olahtamas (66999)
olahtamas Creative Commons License 2018.06.20 0 2 66999

Ezzel az erővel a Palatinus strandra is lehetne turistajelzést vezetni a nulla km-kőtől :)

Én erőltetettnek érzem ezen út tematikáját, ha valaki a fürdőbe akar menni, legkevésbé fog gyalogszerrel menni, inkább kibiciklizik a bicikliúton.

Ha fordítva nézzük és van igény gyalogos túrázásra a környéken, akkor persze nem baj, hogy elmegy a fürdő mellett, mert legalább van frissítési lehetőség.

De a nagy kérdés, hogy mekkora az igény?

Annak sok értelme nincs, ha a jelzésfestő az egyetlen, aki végig megy az útvonalon.

 

Előzmény: pozo (66998)
pozo Creative Commons License 2018.06.20 0 0 66998

Több mint 10 éve megszűnt a Dűne-Dű teljesítménytúra, ami Ceglédről indult és a kék jelzésen is haladt. Tudomásom szerint akkoriban Pető Tamás (A Dűne-Dű főrendezője) és csapata tartotta karban az utat...

Aki Ceglédről gyalogosan szeretné megközelíteni  a gyógyfürdőt, annak jól jön a kék jelzés, mivel a gyógyfürdőt is érinti.

Előzmény: olahtamas (66995)
jzp2107 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 66997

ez a kék már 8-10 éve is határeset volt, azóta csak kopott (1-2 éve jártam Albertirsa körül a sárgán, talán 2 kék jelzés volt ami véletlenül ottmaradt..)
szóval ebből szerintem a térképen ne szerepeljen semmi

egyáltalán a 4-es alatt át lehet még menni?

Előzmény: olahtamas (66995)
Güsziológus Creative Commons License 2018.06.20 -13 0 66996

Én jártam egy szakaszon, Ceglédbercel vasútállomástól Cegléd felé:-)

Az érdekelt, hogy a TUHU térképén lévő kiágazó K+ jelzés létezik-e.

 

Az elágazásig, ahol a vasúti kereszteződés van, tűrhetőek voltak a jelzések, a K+, ahogy az várható volt, nem létező.

Szürkítettem akkor.

 

Ami a KÉK jelzést illeti, két éve az volt az info, hogy nincs aki vállalná a felújítását, ezért vélelmezhetően ez nem lesz felújítva.

Azóta már más a technikai vezető, ki tudja?

 

Én problémásként tartom nyilván, egyike annak az 5-nek, amivel nagyon nem tudok mit kezdeni.

 

Ebben a csoportban volt a PIROS, mely "kiválik" az OKT útvonalából, itt:

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=168856

Amikor a POI készült, akkor a PIROS még "haldokló" állapotban volt, most úgy néz ki felújították, bár nem úgy, ahogy azt 2016-ban tervezték, hisz a hagyományos térképen a tervezett útvonal máshol van, mint ahol a festés megvalósult.

Sebaj, ez már a múlt, Uzsabánya határáig úgy néz ki OK.

 

Az útvonal vége Lesencefalu határában, a Kő-orra alatt az OKT útvonalánál van. Ez tuti.

Ez is problémásként volt nyilvántartva, de már csak napok kérdése, és felmérem a hiányzó szakaszt, legalábbis remélem:-)

A kép feltöltése továbbra sem lehetséges:-(

Előzmény: olahtamas (66995)
olahtamas Creative Commons License 2018.06.20 0 0 66995

A képfeltöltéssel én is gondban vagyok, mostanában inkább csak feltöltött képeket linkelgetek pl:

https://www.mapillary.com/app/?lat=47.194455999999995&lng=19.752135&z=17&pKey=ESq3xmNh9MJRtlpGJgE8lw&focus=photo&x=0.5248185925613319&y=0.6275581024024368&zoom=1.8633540372670807

 

Ezt a kék jelzést kb. 10 éve még le tudtam követni térkép nélkül, most már annyira kevés a jelzés, hogy kell a térképi segítség.

Most a Cegléd-Ceglédbercel szakaszt jártam le, ez nagyrészt jól járható utakon vezet, csak néhány terepi szakaszt kezd már bevenni a természet, de még nem vészes a helyzet.

A következő 10 évet nem biztos, hogy ki fogja bírni.

Ilyenkor adott a filozófiai kérdés, hogy vajon hányan járhatják évente, van e értelme felújítani és mi szerepeljen a digitális térképeken róla.

Előzmény: Güsziológus (66984)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.19 -1 2 66994

Rosszindulattal, gonoszsággal nem tudok mit kezdeni. Egyikőtök részéről sem. :)

 

Ami bent az kint. 

Előzmény: jzp2107 (66993)
jzp2107 Creative Commons License 2018.06.19 -1 0 66993

eeegen, reménytelen..

Előzmény: V43 1279 (66992)
V43 1279 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 66992

Cserébe kaptál még egy megmagyarázást :)

Előzmény: jzp2107 (66985)
Pulmy Creative Commons License 2018.06.19 -13 2 66991

Köszönjük és vica versa!Bár mi nem a kékek mellett élünk,de a Balaton déli partján tudunk segíteni.Én is fent vagyok az "idegenvezetők" közt.

Előzmény: zozo.1982 (66990)
zozo.1982 Creative Commons License 2018.06.19 0 2 66990

 

Szia!

 

 

Ha Szarvas felé jártok bármiben szívesen segítünk, akár csak egy találkozás erejéig is. Heyjoe oldalán is fent vagyunk az Idegenvezetők között. Jelenleg Szarvason az egyetlenek.

 

Örülünk, hogy pozitív volt az első benyomásotok az AK-ról.

Előzmény: Pulmy (66989)
Pulmy Creative Commons License 2018.06.19 -13 3 66989

Eljött ennek is az ideje.Belekóstoltunk az AK-ba. Két nap alatt cca 70 kilcsit gyalogoltunk a Kis-Kunságban,de,hogy stílszerű legyek,majd brummogok vmit. Első blickre azt mondom várakozáson felül fog tetszeni,nagyon más mint a társai,de határozott feelingje lesz.A lényeg :víz,víz és megint víz(innivaló :D) s megint csak aktuálisan: "a medve nem játék".

 

Ha leülepednek az élmények jövök a részletekkel. jajj nektek :d :)

 

rönofan02 Creative Commons License 2018.06.19 0 2 66988

Én először megdöbbentem, hogy mitől 18 éven felüli egy medve-hír...

Aztán viszont vonyítva röhögtem rajta!!!

"Mi van, medve?"

:o)

Barátsággal

Tóni

Előzmény: Tavaszi Széll (66987)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2018.06.19 0 9 66987

Itt a medve, he!

Méltatlanul háttérbe szorult a miskolci medveészlelést feldolgozó természetfilm egyik narrátorának briliáns mondatszerkesztése. :-)) Nem merem kizárni azt a lehetőséget, hogy az Anyanyelvápolók Szövetségének éjszakába nyúló tisztújító közgyűléséről autóztak éppen haza, midőn egy jól fejlett medve keresztezte útjukat. És ekkor megvirradt egy újabb G-nap. :-)

Előzmény: akárkibárki (66947)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.19 -1 15 66986

Jó, akkor most a többiektől elnézést kérek, de ezt meg kell beszélni.

 

Vegyük Fancsalt és Ótátrafüredet.

Ha a fancsali kocsmáros vállalja, hogy őrzi a pecsétet, akkor nem korrekt segíteni őt azzal, hogy 150 picula nagyságrendben vásárolsz valamit szemben a turizmussal ellátott, cserébe kellően emelt árfekvésű helyen?

 

A kapitalista világrend termelésének lefelezésével most is egyetértek, de nem értem, hogy az én fogyasztásomban hol nyilvánul meg tömegtermelés generálása? 

 

 

Az utolsó mondatoddal egyetértek, azzal toldanám meg, hogy ennek úgy lehet elejét venni, ha az ember maga kezdi el azt csinálni, amit szeretne megváltoztatni. 

Előzmény: jzp2107 (66985)
jzp2107 Creative Commons License 2018.06.19 -13 6 66985

miért fáj más hülyesége?

 

nem jó a kérdés

nem más hülyesége fáj, hanem a következetlenség

ment itt múltkor napokon keresztül csapatosan hogy mekkora tuskó mán aki nem vesz reggel 8-kor sört bort kávét csokit kiskutyafülit mikor stemplizik

ment itt múltkor hogy az egész kapitalista világrendnek le kéne felezni a termelését mert ez már tarthatatlan

(ezt hívtam megmondóemberségnek)

 

ugyanakkor ha a megmondóembernek lehetne egy milliméterrel máshogy csinálni a dolgait, akkor meg jönnek a magyarázatok hogy azt miért nem lehet

 

máshogy mondva: minden probléma megoldható, ha VALAKI MÁS valamit máshogy csinál

ráadásul nem csak magában gondolja, hanem melldöngetve kürtöli világgá

ez a terjedő jelenség, ami elszomorító

Előzmény: Gizi aljas Feri (66982)
Güsziológus Creative Commons License 2018.06.19 -13 0 66984

Bocs, de nem tudom feltölteni a képet.

Később megpróbálom.

Előzmény: Güsziológus (66983)
Güsziológus Creative Commons License 2018.06.19 -14 0 66983

OKT

Kijáratok (Uzsa)

 

Ha valaki megnézi a POI dátumát, hát az bizony nagyon rég volt:

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=161338

 

Akkoriban majdnem eltévedtem, továbbmentem, és egy nagy fánál vettem észre a jelzést. Mármint a P+ jelzést.

Mára az útvonal jelzéseit szépen felújították, a mellékelt GE képen a 004 és 008 pontok között sikerült bejárni.

Várvölgy felől mentem, de csak később kapcsoltam be a készüléket, egy útelágazásnál.

 

Észak felé egy hatalmas hegy lábánál vannak a telkek, meglepően gondozottak. Autóval is kényelmesen járható az út, a 004-es pontig aszfaltos.

Uzsán nem találtam táblát, pedig a P+ jelek az OKT útvonalához vezetnek:-(

A falu igen takaros, hatalmas szállító járművek szinte folyamatosan dübörögnek a bánya és az országút között.

 

Nagy csalódás volt a bánya közelében, hisz a hagyományos térképen az van, hogy a PIROS nem a kavicsos úton, a bányától északra vezet, hanem a völgyben átvág. A térképen tervezett útvonal a valóságban nincs, viszont a P+ jelzésekkel fonódva ott vannak a szépen felújított P- jelek, ahogy az OSM térképén látható is.

Természetesen dél felé van folytatás is (hogy ez miért nincs a térképen azt nem tudom), valahol a 005 és a 006 pont között, de ennek felmérése ezúttal elmaradt.

 

A MÁV miatt kellett dél felől közelíteni, Tapolcán ui. az elvben csatlakozó vonatot elengedték, nem várta be az IC-t.

Sebaj, szép helyeken jártam, és egy lépéssel előbb vagyunk, az OKT és az OKT között előbb-utóbb lesz PIROS a digitális térképeken is.

 

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.19 -1 15 66982

az a baj, hogy veled nem lehet komolyan beszélgetni, mert rögtön demagógba váltasz seperc alatt.

Ad hominem.  

 

 

szállásfoglalás vs sminkkészlet

ez már a szürreális kategória, amit így cáfolni sem igen tudok

Az azért eszembe jut, hogy mintha caminóról beszéltél volna a közeljövőben, oda is azzal mész majd, full sminkkészlettel?

Nagyon ritka az az alkalom, amikor én sminkelek. Viszont humorizálni szeretek a női lét jelenségei felett.

Valamiért ez téged idegesít.

 

A másik ami eszembe jut mikor ekézve lettek akik nem átallanak szolgáltatást nem igénybevenni a pecsételésnél (szegény kocsmáros boltos miattuk hal éhen)

Hát mi lesz így a szegény zimmer karolokkal?

Bár nem vagyok köteles beszámolni a dolgaimról neked, mert közünk nincs egymáshoz, de gondolkodjunk együtt. Adott egy X összeg, amit a túrára tudok fordítani. A prioritásom, hogy oda tudjak menni, ott tudjak közlekedni és kajálni - napi egy meleg kaja helyi falodában. Na most a terveimhez mérten kell néznem, mire van keretem és mire kell még számoljak különös tekintettel az Euro árfolyamra. Nekem a szállás a legkevésbé fontos. A helyi közlekedés - én nem fogok bliccelni - a helyi ételek és a látnivalók ebben az esetben a költségvetésemben nagyobb prioritást élveznek. Tekintettel arra, hogy ez egy turisztikai központ nem fenyegeti a kihalás veszélye a szállásadókat, ha én nem ott alszom meg, cserébe viszont invesztálok a közlekedésükbe és a vendéglátásukba.

 

A Tátrát összevetni az Országos Kéktúra eldugott településeinek kocsmáival....

 

 

 

(persze mindenki úgy csinálja ahogy akarja, nekem csak az szokott fájni mikor a nagyon megmondóemberek mennek szembe a saját megmondásukkal
ez valami kiskori becsípődés, csomó ideje próbálok megszabadulni tőle de mit tegyek, képtelenség

viszont amikor kiírom magamból, akkor egy darabig jobb :-)

Ez egy nagyon őszinte mondat volt tőled. Érdemes feltenni a kérdést, hogy miért kell hogy neked ennyire fájjon más hülyesége? Megéri ennyi energiát beletölteni egy általad semmilyen szinten nem ismert másik emberbe? ;)

 

Előzmény: jzp2107 (66977)
Kékdroid Creative Commons License 2018.06.19 -1 1 66981

Vadálló-kövek, korábban Hobo-Bobo vmelyik újabb nickjén (nem tudom már, hogy melyiken) töltött fel ide pár képet róluk.

 

Na de nem is ezért néztem be ide, hanem azért, mert tegnap láttam meg a táblát, hogy újra át lehet kelni Dömösi átkelésnél. Telefonozni is kell előtte, meg későn is indul az első, de valami van:

 

http://www.mahartpassnave.hu/hu/hajojaratok/dunakanyari-kirandulohajok/domosi-atkelohajo-jarat/

 

Hátha ON egy kicsit, meg talán nem is vótmá.

Előzmény: V43 1279 (66978)
V43 1279 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 66980

:)

 

Amúgy tényleg vannak Poprád-Zakopane buszjáratok, napi 2-3, természetesen Lysá Polanán keresztül, szerintem nem is kerül sokba, Tátra környéki túrához ideális lehet ezzel tervezni. Nekem a Sas úthoz is passzolna, egyszer néztem már.

Előzmény: jzp2107 (66977)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.18 -2 14 66979

Mit vársz JZP? Mit írjak?

 

Vagy mi az, amit rajtam akarsz leverni? Nyugodtan tedd meg, nem te leszel az első, aki kényszert érez arra, hogy belém törölje akár a máshol besározott lábát.

 

Előzmény: jzp2107 (66977)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!