Keresés

Részletes keresés

paul2 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10416

A korund 9, és az, ha nem szép, ékkő minőségűt akarsz, akkor elég közönséges anyag. (smirgli)

Előzmény: pizzaboy_ (10412)
paul2 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10415

A legnagyobb blokkok 10 km-ről származnak, nem egy eget rengető távolság (az asszuáni 900 km-hez képest) a kisebbek egy része 90 km-ről van.
A kevés oxigén és a fa hiánya nehezíti a dolgot, de nem teszi lehetetlenné.
Dioritmegmunkálásban jobbak, mint az egyiptomiak voltak 3000 évvel korábban?

És a kolumbián-témához:
a pre columbian az angolban használatos az általad megadott jelentéssel, de a columbian már kolumbiait jelent. Mi viszont magyarul írunk.

Előzmény: Törölt nick (10409)
pizzaboy_ Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10414

Gyorsan utánanéztem, a tiszta kvarchomok a Mohs-skálán 7.

Előzmény: pizzaboy_ (10412)
Elnar Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10413

Ezek szerint volt felmérés. Ha viszont ez nyilvános, legalábbis az elemek konszignációs katalógusa, az bizonyító erejű lehet. Ha nem is a földönkívüli vagy bármi más eredetben, de abban biztosan, hogy az elemek előre gyártottak voltak. Ezután össze kell rakni az egészet. Mert mindenhol csak a H-kövekről van szó, de sok másfajta is van ott a fotók szerint. Ha pedig össze lehet rakni, akkor az épületet is rekonstruálni lehet. Viszont erről Atlantiszos/paleoasztronautikás/etc oldalakon kívül semmit nem látni. Az én véleményem szerinte először azt kellene kideríteni, hogy mi állt ott, aztán jöhet a miért és végül a hogyan kérdése.

Előzmény: Törölt nick (10406)
pizzaboy_ Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10412

A keménységi skálán a gyémánt 10-es számú, a diorit 8-as.

 

Ami nem jelenti, hogy ne lehetne kellő energiaráfordítással megmunkálni, akár kvarchomokkal. (A gyémántban nem vagyok 100% biztos)

Előzmény: Törölt nick (10403)
paul2 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10411

eszközeikben, építkezési szokásaikban a magukénak vallották volna/vallanák ma is Puma Punku szerkezeteit,

 

Na pont erre említettem Afrikát, ahol a 20. század elején lombkunyhóban lakó, fűszoknyában (vagy abban sem) járó, gyűjtögető "vademberek" ősei nem 1000, hanem legfeljebb 500 évvel korábban még városokban laktak, rézzel borított tetejű házakban. És nem meséltek róla még legendákat sem.

Előzmény: Törölt nick (10394)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10410

prekolumbián: Kolumbusz előtti (1492) idők

kolumbián: Kolumbusz felfedezése utáni idők, pl. XVI. századtól

Előzmény: paul2 (10408)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10409

 Konkrétan mi modern kori ott?

A kövek messziről való szállítása 4100 méter magasan, kevés oxigénnel, fa nélkül.  A diorit precíziós megmunkálása, tervezés. 

Előzmény: paul2 (10407)
paul2 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10408

...dél-amerikai kolumbián vagy prekolumbián indiánok hozták volna létre.

Már a prekolumbián sem igazán tetszik, de a kérdés az, hogy miféle jószág az a kolumbián indián???

Előzmény: Törölt nick (10392)
paul2 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10407

igen magas hőmérsékleten kellett előállítaniuk.

Ez egy igen pongyola megfogalmazás. Hány fokon? Aztán hogy az magas-e, azt ki-ki eldöntheti.

 

a réz és a nikkel aránya már sokkal magasabb volt az ötvözetben

Annyi volt, amennyit beledobáltak, a kérdés az, hogy honnan szedték az érceket hozzá. Az még nem high tech, csak szakácskönyv, hogy ércek keverékét használták, és ráadásul nem véletlen, hanem kikísérletezett arányban.

 

valahogyan lépésről lépésre biztosítani tudták a fém olvadt állapotban tartását

Az olvadáspontnál magasabb hőmérsékleten csapolva marad némi idejük, hogy az öntés helyére vigyék, kell hozzá némi ügyesség, de ez sem high tech, szerintem elmegy a 6. században (ami mellesleg már nem ókor)

 

Egy modern kori technológia vonult fel

Ezt úgy mondod, mintha tranzisztoros rádiót, meg karbonszálas csónaktesteket is találtak volna. Konkrétan mi modern kori ott?

Előzmény: Törölt nick (10382)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10406

16 perctől 18,20 percig van erről. Más ilyen elemzés is létezhet, de nem tudok róla.

 

https://www.youtube.com/watch?v=O1h44RkFc-s

 

Előzmény: Elnar (10404)
paul2 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10405

Ez az igényesség nem illeszthető az ókorba!

Legalábbis az eddigi ismereteid szerint. Már megint olyan magabiztosan állítasz valamit, mintha ott lettél volna.

Pontosan mire keresel ésszerű magyarázatot? Arra, hogy meg lehetett csinálni a "H- és egyéb modulok"-at, vagy arra, hogy minek csinálták?

Tudsz valami hiteles leírást a furatokról?

Előzmény: hyspano (10380)
Elnar Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10404

Sok tömbön egyenlő távolságokra kifúrt lyukak, kialakított élek, vájatok is arra utalnak, hogy valamikor a sok-sok építőelem összepasszolt, egymásba illett, mint a legok.

Nem követem az ásatásokat, de esélyes hogy ezt valakik már felmérték (legalábbis kellett volna). onnan csak egy térinformatikusnak kell(ene) digitalizálni, és megnézhető hogy összeillenek-e a meglévő darabok, és ha igen, hogyan.
/Nem jut eszembe, milyen dombormű az, ami tömérdek darabra van törve, és a netes olvasók segítségével próbálják rekonstruálni a digitalizált darabokat. A juharizsuzsannán olvastam róla egy cikket még régebben/

Előzmény: Törölt nick (10403)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10403

Tiahuanacoban és a tőle 400 méter távolságra lévő Puma Punku hatalmas gránit, diorit és andezit köveit 40-100, illetve 300 km-ről szállították oda. 4000-4100 méter magasságban fa sem nő, a levegő oxigéntartalma is alacsony. Hogyan szállították a helyszínre a több 100 tonnás kőtömböket az építők (indiánok)?

A XIX. században még volt Puma Punkunál egy, eredetileg 89 méteres, diorittömbből  álló platform. Azóta ez a tömb 3 részre szakadt a földrengések miatt (a fémkapcsokat több helyen kiszedték ott). A dioritplatform súlya eredeti nagyságában 900 tonnás volt. A H-modulok is dioritból lettek precíziósan kimunkálva, mögöttük tervezés van. Sok tömbön egyenlő távolságokra kifúrt lyukak, kialakított élek, vájatok is arra utalnak, hogy valamikor a sok-sok építőelem összepasszolt, egymásba illett, mint a legok. 

A keménységi skálán a gyémánt 10-es számú, a diorit 8-as. 

emem Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10402

ez a te saját, a tudomány által semmilyen módon nem támogatott elméleted, de sajnos ez még csak nem is szép.

Előzmény: Törölt nick (10400)
Badmotorfinger Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10401

Pedig csak ki kéne számolni, hogy a titokzatos H-betűk mikor néztek a H-attyú csillagkép felé, és kész. :)

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10400

Szép elméletek vannak. Ez is a rituális (absztrakt) terek elmélet. De igazából senki sem tudja, hogy kik, mikor és milyen technológiával hozták létre Puma Punku struktúráit, elemeit. 

Előzmény: emem (10399)
emem Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10399

például innen:

 

Interpreting the meaning of ritual spaces: The temple complex of Pumapunku, Tiwanaku, Bolivia

 

az így kapott értéket más, antropológiai vizsgálatok (pl. keresztdatálás) is megerősítették.

 

 

Előzmény: Törölt nick (10398)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10398

Az építkezés idejét honnan tudni?

Előzmény: emem (10397)
emem Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10397

persze, de a graffitid nem is egyezik meg az építkezés idején, az adott területet lakó nép által használt írásjelekkel :-)

Előzmény: Törölt nick (10396)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10396

Ráfestek egy gyönyörű graffitit a tiahuanacoi kövekre, suttyonban, turistaként. Attól még nem én hoztam létre a köveket. 

Előzmény: emem (10395)
emem Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10395

"...hagyományaikban, kollektív emlékezetükben, eszközeikben, építkezési szokásaikban a magukénak vallották... "

 

a tömbökön található írásjeleket a Yaya Mama kultúra képviselői, többek között az építőkként azonosított Aymara törzs képviselői használták. szerintem ez kimeríti a magukénak vallás fogalmát.

ezen kívül megvan, hogy az inkák ellátogattak a környékre, majd felbéreltek néhány szakembert, hogy segédkezzenek az építkezéseiken? ez vajon hogy volt lehetséges?

nyilván úgy, hogy az aymara szakik magukénak vallottták Puma Punku építményeit.

joogal, hiszen ők építették. 

 

"nem annak a kornak a technológiáját tükrözik"

 

szerinted. valami miatt azonban a régészek nem osztják a véleményedet.

Előzmény: Törölt nick (10394)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10394

Azt már bizonyítékként fogadnám el, ha az indián őslakosok (a kolumbuszi és a mai időkben is) hagyományaikban, kollektív emlékezetükben, eszközeikben, építkezési szokásaikban a magukénak vallották volna/vallanák ma is Puma Punku szerkezeteit, építményeit. De ilyenről szó sem volt/szó sincs. A kollektív emlékezet hiánya mellett a Puma Punkunál látható preciziós kivitelezésű, megmunkálású elemek, platformok nem annak a kornak a technológiáját tükrözik, amit az indián kultúráknak valaha is tulajdonítottak volna vagy tulajdonítanának.  

Előzmény: emem (10393)
emem Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10393

ezzel a hozzáállással mit fogadnál el bizonyítékként?

a tanulmány azt bizonyítja, hogy rendelkezésükre álltak a megfelelő eszközök. mi kell még?

 

Előzmény: Törölt nick (10392)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10392

A "csatornaelemek" csak egy alternatív megjelölése azoknak az ott talált tárgyaknak. Érdekes, hogy sok helyütt fordítva vannak/voltak a földben.

"A bizonyos helyeken alkalmazott bronzkapcsos alkalmazás különlegességének oka az, hogy a prekolumbián Amerikában a fémek használata dísztárgyak készítésére korlátozódott, a fémek technikai alkalmazása nagyrészt ismeretlen volt. Nem ismert, hogy ezeket a fémeket hol nyerték ki és készítették elő feldolgozásra és nem ismert ezen ötvözeteknek sem az előképe, nem találták később sem alkalmazásuk nyomait Dél-Amerika indián magaskultúráiban. Ezen kívül ismert, hogy az indiánok főként aranyat használtak, mint fémet." wikipédia

Ilyen bronzkapocsból csak nagyon kevés maradt fenn. A vizsgálat által megállípított összetétel:

95 % réz

2 % arzén

1,7 % nikkel

0,9 % szilicium

0.4 % vas

Ilyen fémkapocsból csak kevés került elő a tömbökből. Máshol nem találtak ilyen anyagból készült eszközöket. Persze, vannak tanulmányok, rengeteg tanulmány van. Lényeg, hogy semmilyen bizonyíték nincs arra, hogy Puma Punkut az indián dél-amerikai kolumbián vagy prekolumbián indiánok hozták volna létre. Az viszont ismert, hogy amikor Tiahuanacoba érkezésükkor a spanyolok a puma punkui romok eredetéről kérdezték az indián vezetőket, ők azt válaszolták, hogy nem az ő őseik építették azokat, hanem az istenek. Erre az isteni eredetre való emlékezésként, tiszteletként építették meg az őseik a múltban Tiahuanaco városát, amely aztán később zarándokhely lett az istenek tiszteletére.

Miattam aztán építhették Puma Punkut az indiánok is (nem ragaszkodom az ellenkezőjéhez), de nincs rá bizonyíték, max. elmélet. 

 

 

Előzmény: emem (10390)
emem Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10391

ezt a témát már kiveséztük a paleoasztronautikában, igaz, ott sem értetted:

 

a H-modulok a korban elérhető pontossággal készültek, ennél fogva nem csereszabatosak.

Előzmény: hyspano (10380)
emem Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10390

"Illetve a csatornaelemek, valamint bronzkapcsok (réz-arzén-nikkel ötvözet), amikor az ehhez szükséges olvasztási technológia és a fémek technikai alkalmazása ismeretlen volt az indián kultúrákban."

 

óriási, kapitális hiba ilyesmit állítani. a megfelelő topikban többször is betettem az állításodat cáfoló tanulmányt, tessék tájékozódni:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=128440806&t=9215608

Előzmény: Törölt nick (10375)
emem Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10389

"Tudtommal több, tudósok által vitatható hitelességű szerző számolt be róla, mint tényről."

 

ez egészen konkrétan a kása kerülgetése, nincs ebben semmi rosszindulat. egy kattintással kideríthető, hogy Hancock a forrás, akinek a hitelessége valóban megkérdőjelezhető :-)

az általad megmagyarázhatatlannak tartott maradványok tökéletesen illeszkednek a helyükre, legfeljebb neked ez nem elfogadható.

Előzmény: hyspano (10374)
Elnar Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10388

Az én forrásom maga a 84-es kiadás utószava volt (Sribden fent van). Wikipédiát nem túl érdemes forrásnak használni, ha lehet mást is.  A jóindulat hiányát meg nem jelzi semmi, csupán tárgyilagos voltam. Aki radikális történelemszemléettel foglalkozik, nem engedhet meg ilyen csúszásokat. /Egyetemen is tanítanak olyan könyvből hogy egy építési dátum három helyen háromféleképp szerepel, szóvá is tettem a tanárnak/
A Sziriattal különben is vigyázni kell. Többnyire ellenőrizhetetlen, akárcsak Däniken. De legalább nem annyira hatásvadász.

Előzmény: hyspano (10387)
hyspano Creative Commons License 2014.09.29 0 0 10387

Ez volt a forrás - Wikipédia

 

"A Sziriat oszlopai tetralógiája

Eredetileg az első könyv címe Elsüllyedt kultúrák lett volna.

  • Sziriat oszlopai (1942 és 1943; 1972 és 1984 cenzúrázott kiadás; 2002 teljes kiadás)"

Csak érzékeltetni szerettem volna, hogy nem a meghúzott szoci kiadásból idéztem...

 

De tartalmi hozzászólásodból sugárzik a jóindulat! :(

Előzmény: Elnar (10386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!