Keresés

Részletes keresés

SolnesN Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7773

 Itt nem feljelenteni kell , hanem panasszal élni !

 Kettő nem ugyan az !!

Előzmény: csipy31 (7770)
csipy31 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7772

Akkor vegyél egy jó méteres huzatfokozót neki ajándékba. Ha szerencséd van akkor éppen kiemeli a füstöt a légáramlatból.

Előzmény: landrassy (7771)
landrassy Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7771

Jóval később építkezett mint én! A feljelentés nem biztos hogy segít! 

Előzmény: csipy31 (7770)
csipy31 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7770

Szia

Mikor építette a szomszéd a kéményét? Ha előbb mint a te a  házadat akkor  csak a szép szó segíthet, ha később akkor jelentsd fel.

Amúgy lepd meg karácsonyra egy jó méteres huzatfokozóval.

Előzmény: landrassy (7769)
landrassy Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7769

Üdv. Mindenkinek!

 

Szeretném tudni, hogy kéményre milyen magassági előírás vonatkozik!

A helyzet az, hogy a kedves szomszédomnak a melléképületben van a kazánja ami jóval alacsonyabb a lakóépülettől, viszont mivel minden szemetet műanyagot eléget a füst mindennapos vendég nálunk!

Tud-e valaki nekem ez ügyben tanácsot adni?

Előre is köszi a válaszokat!

zozomax Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7768

Köszi, valamiféle szakemberre fogom majd bízni, de nem árt előre tájékozódni...

Előzmény: Zöldár (7766)
Zöldár Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7767

 Nem túlzol kissé ?

 Tény én is láttam kályhacsövet, ami már lukas volt, de nem a zománcos. Fekete az hamar szét ég.

 Arról a juta zsákról : de a felett volt egy tégla vagy  sárdugó.

 képzeld ideiglenesen -mivel a beton ajtó eltörött és igy ronggyal zártam. Igaz az első dugó duplán volt /vagy tiplán alufóliába csomagolva , feltolva, a másik meg csak úgy natúr, aztán másfél kettő hét után pótoltam rendes beton ajtóval, sőt , hogy többet ne törjön el, még egy lemezt is rácsavaroztam.

 Kiesett az nyomorult ajtó !

Előzmény: kod1111 (7765)
Zöldár Creative Commons License 2010.11.15 0 0 7766

 Akkor vedd ki.!

 A szilárdhoz nem jó. De a teljesítmény miatt se oda való - kicsi a szelvény.

 Kiveszed a bélelést és vagy béleletlenül használod, vagy   egy korr. acélcsővel bélelteted. De abba csak a 130 -as megy bele. Határeset.

 Előbb naturan kell kipróbálni.

Előzmény: zozomax (7764)
kod1111 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7765

Nem akarlak tromfolni, de ennél sokkal vadabb dolgokat láttam, sajnos képet nem tudok hozzá eszközölni, csak leírom: Kicsi pince vegyes kazánnal, a kémény, ajtó helyett jutazsákkal betömve, a helység mennyezetig fával pakolva, vagy a másik helyen a zománcos füstcső olyan lyukas volt, hogy szerintem egy szúnyogháló tömörebb mint a cső.

Előzmény: gmkiev (7763)
zozomax Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7764

Hello,
Most kerültem net elé megint... Szóval a bélés szerintem aluminium cső.

Készüléket csak egyet tervezek... pinceszintre egy olat ami illeszthető a gáz központihoz, vagy szükségből

valami kályhát, kandallót a földszintre...
De alakul még az ügy, jövőre kellene megvalósítani a dolgot.

Előzmény: Zöldár (7756)
gmkiev Creative Commons License 2010.11.14 0 0 7763

Talán négy éve írtam e kis szösszenetet.

 

A szolgáltatás nyújtása, annak igénybe vétele, nem lehet egyenlő a kiszolgáltatottsággal!

A szolgáltatást nyújtó, és az azt fogadó részére sem!

 

 

 

Ki a szelet nem szereti…!

 

,,Sok éve egy gáz és vegyes tüzelésű berendezéseket gyártó céghez kerültem, véletlenül, és ott maradtam, talán nem véletlenül.

Az említett gyár szervizében háromnál több évtizeden keresztül jártam az országot. Záhony és Hegyeshalom között, szinte nincs olyan lakott hely, ahol ne végeztem volna valamilyen feladatot.

Amiért most írok az a következő.

A Fogyasztó Védelme!

De néha feltettem a kérdést: kitől?

A szervizekben panaszt tevők nem ritka esetben abban a szerencsés helyzetben vannak, hogy az életüket menti meg az amúgy nem is jótállási kötelezettség keretébe vélt, gond-baj az általuk használt  berendezéssel.

Az Én fő szakmai tevékenységem egy fehér folt a fűtéstechnika amúgy sem kék területén.

Szilárd tüzelés, kicsiben.

Kályhában szükségből, kandallóban (anyagi) tehetségből.

Magyarországon természetesen vannak szabályok szilárdtüzelésű berendezések telepítésére, cseréjére de ezeket sem nem propagálják, sem nem betartják.

Magam is csak azért kerültem a témával közelebbi szinte már intim kapcsolatba, mert ,,kenyéradó gazdám“, a gyár, időnként vissza-vissza tér e termék gyártásához. ,,

 

Ezek a mondatok az első könyvem hátszavai.

Lássuk.

Hogyan állunk azóta?

 

A szilárdtüzelésű fűtő készülékek gyártásának újra indítása, hol nosztalgiából, de lépjünk a földre, inkább anyagi megfontolásból kerül porondra, a cégnél, amelynek évtizedek óta dolgozom.

Így a gyári szervizben eltöltött pályafutásom alatt, immár a második fordulóját élem meg ennek a terméknek, mint gyártmány, illetve a szerviztevékenység gerincét képviselő termékcsoport.

Ha valaki komolyabb fűtést készíttet lakásában annak előkészítését szakemberek végzik, tervezés, kivitelezés, műszaki-biztonsági megfelelőség.

 

De ki vesz igénybe szakembert egy 4.5-6 kW-os kályha, vagy akciós hordozható kandalló üzembe helyezéséhez?

Senki.!

Az itt említett esetek egy napon kerültek látókörömbe, az elvégezendő munkáim során.

Első eset reggel.

Főváros melletti falu. szép kultúrált ház az udvaron, kettő lakás. A hátsó az enyém mint munkaterület, mint a panasz tárgyának színhelye.

Gyönyörű nappali, tiszta rendes, értelmes emberek. (ez fontos)

Panasz a frissen vásárolt, a ma kapható legjobb minőségű kéménybe csatlakoztatott kandallóra prózai egyszerűséggel az, hogy füstöl.

Begyújtok, minden tudást fortélyt bevetek, ez füstöl!

Telefon, a régi társnak, Ő fejlesztő mérnök a gyártónál, megállapodunk jön, megnézi mi lehet a baj.

Tovább egy közeli faluba ahol a hiba, ugyanaz!

Pech!

A helyzet fordított mint az egyszeri viccben:

Ötletem nincs, a kandallók meg, döglenek!

Két nap múlva a fejlesztő kollégával az első helyszínre megyek.

Begyújt, a kandallóban idilli magasságokba csap a láng, a füst illendően kizárólag a kéményen távozik.

Füstbement füst!

A dolgot nem értem. Még!

Este viszont kapom a telefont, a berendezés újból füstöl.

Megígérem, jön a szombat viszek egy másikat, a többit meglátjuk.

A berendezés cseréje közben a házigazda kérdezi: ha már ennyire ,,ÉRT” a szilárdfűtéshez mondja meg melyik kéményt emeljem meg, hogy a párhuzamosan felmenő gázkéményen ne jöjjön a füst időnként vissza a fürdőszobába?

A lámpa kigyúlt! Az agyamban.

Asszonyom kérdem a háziasszonytól, meg van még a gázterv? Igen. Kérem keresse elő. Míg előkerül az okmány, vizsgálódom, és lám az ablakok fokozottan záródóak.

Levegő se ki, se be.

Szabadba vezetett páraelszívó a nappalival egy légterű konyhában!!!

A francia lefejező gép feltalálása óta ilyen precíz kivégző szerkezetet ember nem alkotott!

Természetesen az engedélyezett gáztervben határozott tiltással éltek az ilyen fajta megoldás ellen.

Az én szerencsétlenségem, szakmai szempontból a következő.

Első vizsgálat: kint az idő hűvös, nyílászárók becsukva. Füst.

Második vizsgálat (már ketten): kint az idő kellemes őszi meleg, bejárati ajtó nyitva, biztosítja a jó légellátását a fűtőberendezésnek.

Füst? Füst az nincs!

Harmadik vizsgálat: kandalló csere, majd demonstrációs fűtés, ajtó, ablak zárva, pár perc után a berendezésben a tűz kialvásra készülve, füstöl.

A zárt nyílászárók mellett beindítom a szagelszívót, a gázkéményen, és a fűtőberendezés légellátó nyílásain ömlik a füst a lakótérbe.

A tulajdonosok értik, de nem hiszik, hogy amit látnak tragikussá is fordulhatott volna!

Tipikus, már teljesen megszokott fogyasztói viselkedésforma. Meghalhatnak, de változtatni nem akarnak.

Mit tehetek Én? Nem vagyok hatóság, (hála Istennek).

A józan észre apellálok, lehet hogy sikerrel.

Az újságok hírrovatában nem olvastam a házaspárról.

Remélem még élnek!

kod1111 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7762

Ha meghal valaki, akkor hány év a tarifa, ez nem játék.

Azért tart  itt az ország, mert sokan így gondolják az ügyek intézését.

Előzmény: Zoltanuss (7760)
babelking Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7761

Az 1996 október érdekes dátum, mert mi éppen 1996 szeptember végén kötöttünk a kéményre.

 

 

 

 

Ugyan hogyan deríthető ki, hogy kátrány, vagy csak az átszivárgó vizes kátrányos lé a gond. Ha a kátrányos esővíz, akkor talán az is elképzelhető, hogy a megfelelő szigetelések után még használható lesz a kémény? Az nagyon-nagyon jó lenne!

Zoltanuss Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7760

 Szép szavak ezek a

  ".§. (2) Közvetlen élet- vagy tűzveszély "

 

 

 Csakhogy ezek megállapítása néha nagyon szubjektiv.

 

 Néha egy 5 ezres csúszópénzzel már meg is szünik.

 Még mindig kisebb ez a tarifa mint amit a nagyok kérnek  !!

Előzmény: pjotrkolja (7758)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7759

 Na ja !

 A fekete lé kétféle lehet : a valódi kátrány, ami bentről kifelé és lefelé támad.

A másik az eső víz által kioldott mocskoslé ami a korom kiodásából származik.

 Először a tökéletes vízszigetelést/ becsurgás védelmet kell megoldani, aztán mehet a hőszig is.

Előzmény: babelking (7757)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7758

1996 óta!

27/1996 (X.30.) BM rendelet:

  • 2.§. (2) Közvetlen élet- vagy tűzveszély: ..... h) a külön jogszabályban meghatározott feltételek hiánya miatt nem használható kémény használatbavétele, működtetése.
  • 10.§. (5) Közvetlen élet- vagy tűzveszély esetén a szolgáltató köteles a kémény, illetőleg a tüzelőberendezés használatának azonnali megszüntetésére a tulajdonost írásban felhívni. Egyidejűleg a szolgáltató az első fokú tűzvédelmi, illetőleg építésügyi hatóságnak, továbbá gáz-tüzelőberendezés esetén a területi gázszolgáltatónak bejelentést tesz.
  • 11.§. (3) Újonnan épített vagy javított, illetőleg újból használatba vett és felülvizsgálati kötelezettség alá eső kéményeket és tartozékait csak azok megfelelőségét tanúsító szakvélemény birtokában lehet üzemeltetni.

 

Előzmény: babelking (7757)
babelking Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7757

"Ha megfelelőséget igazoló szakvélemény nélkül veszel használatba kéményt, akkor a kéményseprő írásban "felszólít" a tüzelőberendezés és az égéstermék elvezető használatának azonnali beszüntetésére, az esetet jelenti az elsőfokú építési és vagy tűzrendészeti hatóságnak, gáztüzelés esetén a gázszolgáltatónak. Eljárni veled szemben csak a fentiek tudnak."

 

Ez mióta van? 

 

 

 

Nemigen írtatok választ, kérem segítsetek:


Az ikerkémény rám eső része tégla méretű (12x12-es, 50 éve épült, az is lehet, hogy 14x14-es). Van huzatja, tiszta a kémény, a belsejében azért van csekély kátrány felrakódás. A 20-25 KW-os kazán 96-tól gond nélkül üzemelt, a probléma az elmúlt télen jelentkezett. Az tényleg lehet, hogy a padlás részén a végigcsurgott fekete kátrány nem a kémény belsejéből származik. A fugát megkaparván mélyebben egyre fehérebb színű. Lehet, hogy végigcsurgott a rossz palatető miatt. De a padlásszintben a tető tövénél összegyűlt és ez szivároghatott át az alatta lakóhoz. Ha a javaslat szerint a lakónál vakolunk, én úgy gondolom, hogy a tető szakaszát pedig üveggyapottal le kellene szigetelnem.

Nagyon nem egyszerű ez az egész!

 


Zöldár Creative Commons License 2010.11.11 0 0 7756

 Tehát mivel van béleleve ? Milyen anyaggal ??

 Van még egy másik szabály is. Több készüléket csak azonos szintről lehet/szabad egy kéménybe kötni.

 

 

  "bele a pincei kazánházban, illetve a földszinti nappaliban csatlakoztatva?"

 

 

 Most akkor nem úgy lett volna a kérdés  :

 

  "bele a pincei kazánházban, vagy a földszinti nappaliban csatlakoztatva?"

 

 

   

"Vagy milyen módon, milyen eszközzel lehetne felhasználni ezt a kéményt a 100 nm-es alapterületű ház szilárdtüzelésű kifűtéséhez?Köszi."

 Így körülményes !

 

 

 De ki kell próbálni : ha nem megy, akkor rá érzs még  egy másik kéménnyel is folytatni.

 Más nem történhet mint hogy visszafüstől. A szelvény igazán ami kevés.

 és az anyagot is illene tudni _ a korr. acél az idevaló.

 Ha nem megy _ kiveszed a bélelést, nyilván egy 14x 14 kémény van/lett béleleve. Megvizsgálod /tatod az állapotát, ha jó  fűtesz vidámam , amig meg nem halsz  !

 Végelgyengülésben , természetesen  !!

Előzmény: zozomax (7744)
Zöldár Creative Commons License 2010.11.11 0 0 7755

 Ezenkivül erre is illet volna rákérdezni :

 

ami bélelve van 120 mm-es fém csővel."

 

A fém az sok féle lehet : aluminium , korr. acél sőt arany is.

Előzmény: gmkiev (7747)
zozomax Creative Commons License 2010.11.11 0 0 7754

Köszi...Szóval elvinné a 24 kw-os kazánt... , de azoknak jellemzően legalább 150-es a füstcsöve.. Én a Totya 18-20 kw -os kazánt találtam a legközelebb álló csőmérettel, annak 130 mm... ennél csak nagyobbat láttam.Ilyen pelletes létezik 120-asra is?

 

 

 

Előzmény: gmkiev (7747)
csipy31 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 7753

na, a fenének se akarja a képet.

Előzmény: csipy31 (7752)
csipy31 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 7752

aaaaaa

Előzmény: csipy31 (7751)
csipy31 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 7751

Ha az lenne a baja kivésném, de sokkal cikibb a helyzet.

Balról jobbra: emeleti cserépkályha---középső az enyim földszinten vegyes kazán---emeletnek kondenzációs kazán. Mögötte 8 méterre tűzfal, full légörvénybe az egész, a kondenzációs meg az enyim füstjét szívja be friss levegő gyanánt. Hatóság megállapította hogy minden a legnagyobb rendben, csak nálam 2 helyett 3 méteres a kályhacsöve a kazánnak.

Előzmény: kod1111 (7750)
kod1111 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 7750

Szia!

Hát az teljesen "szabályos", működési engedély bevonva. ))))))))))))))))

Előzmény: csipy31 (7749)
csipy31 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 7749

Szia

Az valami födémbetonnak lehet a széle. A gépen nincs beállítva a dátum csak az idő.

 

Előzmény: kod1111 (7746)
kod1111 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 7748

Százalékosan tekintve mennyivel drágább a beszerzése és üzemeltetése a vegyeshez képest.

Előzmény: gmkiev (7747)
gmkiev Creative Commons License 2010.11.10 0 0 7747

Pl.: egy 24 kW.-os pelletkazánt, simán.

Sajna a 150-es visszaszűkétését nem tudnám támogatni, hacsak nem akarsz "bérfüstölést" vállalni a gépházban.:)))

Előzmény: zozomax (7744)
kod1111 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 7746

A normális  kémény így néz ki, 1 baj van vele ez 10 évvel ezelőtti a felvétel. Mi az belógás a jobb oldalon?

Előzmény: csipy31 (7741)
motorolaj Creative Commons License 2010.11.10 0 0 7745

Akkor irány konixért!

Bízom benne, hogy valamit segítenek ezek a csodaszerek.

 

A fabrikett most akciós-nagyáruházi áron 50Ft/kg. Na, ha elkezd valaki számolni és használni akkor rájön, hogy ez nem olyan olcsó. Jó, függ a minőségtől, ártól stb, de nem olcsó.

Ha tud vki igazi kandallószáraz fát kérem írja meg, mert engem érdekelne valamennyi.

Köszi.

 

Előzmény: kod1111 (7739)
zozomax Creative Commons License 2010.11.10 0 0 7744

Hallihó,

 

Van egy használaton kívüli kéményem, ami bélelve van 120 mm-es fém csővel. Összesen kb. 10-11 méter magas, ebből 2.5 méter a pincében, 2.5 méter a földszinten át megy.Milyen teljesítményű szilárd tüzelésű készüléket köthetnék bele a pincei kazánházban, illetve a földszinti nappaliban csatlakoztatva? 150-es füstcső csatlakozású készüléket még rá szabad szűkíteni erre a 120 mm -es csőre?

Vagy milyen módon, milyen eszközzel lehetne felhasználni ezt a kéményt a 100 nm-es alapterületű ház szilárdtüzelésű kifűtéséhez?Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!