Keresés

Részletes keresés

CsaboLOD Creative Commons License 2002.03.19 0 0 234
Igen, arról beszélünk. De sajnos maga a lap is hibás, és nem világos. "Code a demo that has to be maximum 16 Kbytes long..." Szóval csak 16K hosszú a $0000-ás címtől kezdve :-)

Tavaly januárban még nem voltál rajta a levelező listán, ugye? Itt van amit akkor írta Lavina (a rendező):

---
Hey Guys,

I do not want megademos loading small 16k parts from 2 disks... This is a 16k democompo, EVERYTHING should fit in it. Please do not use any ram above 3FFF. Do not put stuff there temporarily, etc.

Ok, If you want, use SID musax, but I really want pretty code. Small and effective, guys. And do not care about deadlines... :)
---

Megnézheted a levelező lista archívumában itt.

Remélem ettől nem megy el a kedved a demóírástól. De tudod mit? Ha akarod használj több memóriát csak írj valamit :-)

Előzmény: bubis (233)
bubis Creative Commons License 2002.03.19 0 0 233
Szia!

Ha errol beszelunt, akkor itt szo sincs arrol, hogy C16-on kell, hogy fusson. Ennek mar csak azert is orulnek, mert a legerdekesebb kodjaim hasznalna egy 16K-s tablazatot ami nehezen ferne bele a C16-ba. :) Persze van olyan is, ami igen, de ez igy jobb lenne.

Andras

Előzmény: CsaboLOD (232)
CsaboLOD Creative Commons License 2002.03.18 0 0 232
Igen, a C=16-nak nincs annyi "szabad" memóriája, csak annyi memóriája. Viszont a C=16 democompo egyetlen követelménye, hogy a demo fusson C=16-on (vagyis nem használhatsz $3FFF-től feljebb memóriát). Elnézést, hogy ha ezt nem mondtam el elég világosan. Az enyém majdnem kész, persze csak 12K. Mindenesetre nagyon klassz, hogy te is írsz :-) Üdv

Csabo

Előzmény: bubis (231)
bubis Creative Commons License 2002.03.18 0 0 231
Eddig azt hiszem csak Luca/Fire (olasz gyerek, szintén aktív) írt, meg én.

Lucarol jut eszembe, megneztem most hetvegen megesett Forever party latogato listajat es rajta volt a srac, de ugyanezen lista alapjan nem ment el. Elmeletileg zenet vitt volna.

Na akkor en is osszedobok majd egy demot erre a versenyre. Brekeges (zene) nem lesz benne, mert ahhoz nem ertek, es C=16-on sem fog futni, de ez nincs is benne a feltetelekben. Kulonben ha 16K limitet kovetelunk meg, nem is lehet szo C16-rol, hiszen nincs is ennyi szabad memoriaja.

Andras

Előzmény: CsaboLOD (225)
Genialis Creative Commons License 2002.03.17 0 0 230
Argh...
Előzmény: Herr X (212)
Gaia Creative Commons License 2002.03.13 0 0 229
Az voltam volna :) Megneztem a honlapod! Hat en ismerlek am teged, de honnan is??? Nem a Gepeszeti Technikumba jartal Szasa-val???
Előzmény: nyman (226)
putyi Creative Commons License 2002.03.13 0 0 228
Hali Csabo!

Nemrég küldtem egy mail-t!

Üdv: Putyi

Előzmény: CsaboLOD (227)
CsaboLOD Creative Commons License 2002.03.13 0 0 227
De igen. Most épp Hollandiában van. Miért, ismered?
Előzmény: nyman (226)
nyman Creative Commons License 2002.03.12 0 0 226
Grosz Attila nem bekescsabai? marmint hogy vot.
Előzmény: CsaboLOD (225)
CsaboLOD Creative Commons License 2002.03.12 0 0 225
Aha, még Plus/4-ezünk :-) Hogy kik vannak még? Elég változó. A mostani Plus/4-es élet kb ennyi ('aktívsági' sorrendben)

1) a Plus/4 levelező lista: itt vannak a legtöbben, Pigmy, Crown, Lavina of GOTU, TLC, stb, csak mindenki hallgat. Bár most van egy C=16 democompo rendezve Lavina által, amit már több mint egy éve 'rendezünk'. Demot kell írni 16Kban (úgy hogy C=16 is fusson). Eddig azt hiszem csak Luca/Fire (olasz gyerek, szintén aktív) írt, meg én.

2) a Lando és az én webpage-em, meg a fórumja:
http://plus4.emucamp.com/index.php

3) ez a fórum

4) Meg a németek szenvednek itt valamit: www.c16.de Nekik is van fórumjuk, csak nem értem :-)

Ott fentebb a mi lapunk az még nem igazán nyilvános, csak "béta" (vagyis a levelező listára még nem írtam meg). Szeretném szépen befejezni, és csinálni egy 'nagy'(?) 'ünnepélyes'(?!) megnyitót neki. Ez talán lök valamit a Plus/4-es életen, meg akit csak a progik meg a csapatok érdekelnek, az is talál valamit.

Ezen kívül Ati-val (Grósz Attila, régen PPCS volt a nickje) levelezek majdnem naponta, segítek neki fejleszgetni a YAPE-t: http://www.keepitretro.com/plus4/news.htm

Szóval ha tudsz segíteni és van időd nézd meg ezeket, és írj meg mindent amire emlékszel a régi időkből...

http://plus4.emucamp.com/md.php?mid=1005
http://plus4.emucamp.com/gd.php?gid=8006

Egyszer váltottam leveleket SJPvel is, ő is kisegített egy adag info-val. Na kezdetnek ennyit... Üdv:

Csabo

Előzmény: putyi (224)
putyi Creative Commons License 2002.03.12 0 0 224
Üdv Csabo!

Mit is írtál nekem kb. egy éve?
Valami rémlik!
Bocs, hogy nem válaszoltam!!!
Mi is a kérdés?

Te még tényleg Plus/4-ezel?

Kik vannak még?

Miket csináltok???

PLUS/4 forever

Üdv: Putyi

Előzmény: CsaboLOD (221)
bubis Creative Commons License 2002.03.06 0 0 223
Level ment.
Előzmény: CsaboLOD (221)
bubis Creative Commons License 2002.03.06 0 0 222
Ha mar ott vagy, nyaggasd ...

Meg senkivel nem talalkoztam a bandabol.

Persze, hogy nem indul senki Plus/4-es cuccokal partykon. A még (fél)aktív emberek az kb. te meg én, meg egy maroknyi ember itt-ott... Sajnos.

Nem ertem ez miert van igy. A Forever party-n meg SID-es Plus/4 is indulhatna a Crossplattform Wild Compo-n. Lasd itt. Ugy tunik, meg a C16-on is nagyobb elet van (elsosorban nemetorszagban).

Előzmény: CsaboLOD (221)
CsaboLOD Creative Commons License 2002.03.05 0 0 221
Szóval Resource tag leszel? Ha mar ott vagy, nyaggasd a nevemben SJP-t (most Edhellon néven nyomul) hogy adják ki (vagy ide) a félbehagyott cuccokat. Egyébként lentebb írtad, hogy levetted a demokat a netről, de a cylinder és a fractalz még fent van. Le is töltöttem őket, klasszak. Egyébként voltak már ilyesmik, de nem pont ilyenek.

Persze, hogy nem indul senki Plus/4-es cuccokal partykon. A még (fél)aktív emberek az kb. te meg én, meg egy maroknyi ember itt-ott... Sajnos.

Előzmény: bubis (220)
bubis Creative Commons License 2002.03.05 0 0 220
Szia!

Ha a nosules utan nem tunik el a lelkesedesem es a szabad idom (mar mindketto tunedezik), akkor a produkcioim a Resource nevu magyar C64 banda keretein belul fognak megjelenni. Amit lehet, atteszek +4-re is. Ha lenne +4-es elet (partik), nem vetemedtem volna ilyesmire. Egyebkent vannak olyan party-k amin a compokon siman indulhatnanak c16-ok vagy +4-ek. Ilyen peldaul az Assembly vagy Forever. Valamier nem indul senki. Pedig meg Vic20-ra is vannak aktiv bandak! Szerintem peldaul 4K intro kategoriaban a +4 a kiraly: a hangja ugyan gyenge (mint a 4K-s introke), de szinekben nem marad alul, es vagy 70%-al gyorsabb a procija mint egy C64-ese.

A rajzolo rutinokat csak akkor lenne erdemes kiadni, ha megtalalnak a kezdocimeket. Nehany rutin kivetelevel ez nem sikerult. Ettol fuggetlenul lehet, hogy majd kiteszem.

Udv.
Andras

Előzmény: CsaboLOD (216)
Darkman30 Creative Commons License 2002.03.04 0 0 219
szasztog!
honnan lehetne mexerezni a "Mr puniverse"- t?
A Fijamat jáccatnám vele. meg kéne a roboknight meg a tuttifrutti. kazettán. emennék érte, áldoznék reá.
CsaboLOD Creative Commons License 2002.03.04 0 0 218
Voltak cikkek magyar es angol lapokban is. Ha nem tudsz jól angolul, akkor ez lehet hogy nem fog segíteni. Itt egy angol újság, Lando (a haver akivel a lapot csináljuk) még csak az egy részét scan-elte be, de tele van cikkekkel, fényceruza, RS232, stb.

http://plus4.emucamp.com/your_commodore/jan1987.htm

Lavina (Szűcs Laci) lapján van leírás a fényceruzáról:

http://www.nexus.hu/plus4/gotuha.htm

Claude Nehme (ausztrál srác) lapján van egy pár hardware-es dolog:

http://www.geocities.com/cbmplus4/

Itt pedig feliratkozhatsz a Plus/4-es levelező listára (szintén angolul). Rengeteg okos fej van rajta, valaki biztos tud segíteni ha gondod van.

http://c64.rulez.org/plus4list/index.cgi

A lapunkon pedig a GAMES link alatt nézd át mi van, van egy csomó magyar nevű és nyelvű játék (kép+program):

http://plus4.emucamp.com/games.php

Előzmény: Adeptus (217)
Adeptus Creative Commons License 2002.03.04 0 0 217
Kössz az infót CsaboLOD !
Az általad említett 'megépíthető dolgokat' hol publikálták? (Hogy lehetséges, azt én is tudom, de mint írtam a C=64-nek jobb volt az irodalma, lásd: Rádiótechnika, stb. ...)
Egyébként szép a honlapod, ha egyszer sikerül megtanulnom angolul, majd elolvasom miről is írsz...
Előzmény: CsaboLOD (216)
CsaboLOD Creative Commons License 2002.03.04 0 0 216
Hello Mindenkinek!

Putyi (Omega/EVS) irj mar nekem! Vagy egy eve kuldtem egy emailt, de nem jott valasz.

Adeptus: Amiket emlitettel, azokat a Plusihoz is meg lehetett epiteni, es meg is epitettek. A Plus/4 vilag meg mindig el, csak szet van szorodva, ezert probalkozom egyesiteni ami meg megmaradt.

Bubis: De igen is elolvassa mas is az iromanyaidat. A demok screenshotjai nagyon klasszak, aztan miert nem teszed fel oket a net-re? Megerositem a regebbi vinnyogasomat, miszerint add ki a rajzolo programot, meg mindent amit csak lehet.

Akit erdekel, nezze meg, hogy a Plus/4 adatbazis hogy alakul:

http://plus4.emucamp.com/index.php

Meg nincs kesz. Viszont *rengeteg* regi informaciot elobanyasztunk (pl. MAT igazni nevet, ha meg valaki emlekszik ra...) Varok minden informaciot amit kuldeni tudtok a Plus/4-el kapcsolatban. Foleg a Csoky group-rol, szoval az 1990 elotti idokrol. Koszi elore is. Udv:

Csabo of LOD

Adeptus Creative Commons License 2002.02.26 0 0 215
Üdv Commodore plus/4 rajongók!

Nékem is van egy masinám, amit '88-ban kaptam , ált.isk. ballagásra. Egész nyáron gyűrtem BASIC v3.5 -öt, meg a játékokat kazettáról. A szépséghiba csak az volt, hogy ősszel mentem kollégiumba a gép pedig maradt otthon.
Néha leporolom, előszedem a Treasure Island-ot, Icicle works-öt, meg a Hungaroring-et és nosztalgiázom. Aztán mérgelődöm egy sort, mert az ezeréves magnószalagokon sorra döglenek meg a programok.
Flopim sajnos nincs hozzá (annak idején többe került mint a gép és az is drága mulatság volt) pedig jó dolog lenne. Apropó nem tud valaki egy eladót, kipróbálnám ezt a "letöltömaNETről-aztán-PCrekábel+154X-éslentisaprogram-lehetjátszani" dolgot! (5.25-ös lemezt is lehet kapni?)
Vagy még egyszerűbb lenne: _hol lehet kazettán programokhoz jutni_ ?

Mindíg irígykedtem a C64 tulajokra (én a BASIC miatt kértem +/4-est) mert ahoz mindenféle dolgot fejlesztettek (amit meg lehetett építeni): fényceruzát, meg EPROM-égetőt, stb.... Az én programozói tudásom pedig sosem volt olyan jó hogy bármi komolyabb szerkentyűt hozzábiggyesszek (azért volt egy 'fényeffekt' vezérlőm (BASIC-ben írtam egy primitív programot) amit a userport-ra lehetett rádugni :o) !

Ennyi lenne a +/4 és az én történetem. (?)

Gaia Creative Commons License 2002.02.11 0 0 214
Jelenleg eppen amszterdami vagyok :( De azota itt a bolhapiacon talaltam egy kabelt, teljesen valoszinutlen modon. Elektronikai boltban meg sajna remenytelen volt.

Most viszont tapegyseg problemam van. Az ebay-en vettem egy plus/4-et de tap nem volt hozza. Na azt hol lehet szerezni...?

Előzmény: putyi (209)
bubis Creative Commons License 2002.02.08 0 0 213
En igen! :)
Előzmény: putyi (211)
Herr X Creative Commons License 2002.02.08 0 0 212
Hát irgum burgum...

Nem biztos, hogy 10-ig számoltál el.

Az LDX $00 a 0-ás memóriacímet olvassa be, ami a Plussyn "magától" sose volt 0.

LDX #$00 így már OK. Ja és a CPX-nél is #$0A

A BNE meg 2 byte-os utasítás, hiszen relatív ugrás

Előzmény: Genialis (200)
putyi Creative Commons License 2002.02.08 0 0 211
Ja! MIért, tán te is?

Előzmény: bubis (210)
bubis Creative Commons License 2002.02.03 0 0 210
Tan te is szegedi vagy? :)
Előzmény: putyi (209)
putyi Creative Commons License 2002.02.02 0 0 209
Ha Szegedi vagy tudok segíteni kábel ügyben, ha nem akkor menj be bármelyik elektronikai boltba és vegyél egyet. Persze lehet, hogy nincs mindenütt...

Na üdv...

Putyi

Előzmény: Gaia (206)
bubis Creative Commons License 2002.02.01 0 0 208
Szerintem poen.
Előzmény: Törölt nick (207)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.31 0 0 207
És konkrétan hol árulnak +4-et? Én nem láttam mostanában sehol.
Előzmény: putyi (204)
Gaia Creative Commons License 2002.01.31 0 0 206
Egesz pontosan mit jelent, hogy tele vannak a boltok? Engem lehet, hogy erdekelne... illetve szuksegem lenne meg egy TV-kabelre is. Nem tudja valaki mi annak a rendes neve, ill. lehet-e kulon kapni (elvileg valami RF kabel volt, nem?)
Előzmény: putyi (204)
bubis Creative Commons License 2002.01.31 0 0 205
Irok. :)
Előzmény: putyi (204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!