Keresés

Részletes keresés

Djapor96 Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32979

Egy korházat ne hasonlíts össze egy lakással!

 

A korházban elég sok a csissz-csaszz beteg-ki beteg be, látogató ki -be... Eleve átalában táfvűtés van, így az ablakok folyamatosan nyitva vannak.

 

A takarítónők meg sajnos a portörlést nem ismerik hírből sem. Itt az irodában már egy párszor el kellett magyaráznom a takarítónőnek ( és nem egy volt, amióta itt dolgozom), hogy nem csak "ahol a papok táncolna" ott kell felmosni, hanem az egész irodát, nem csak az asztalokat kell letörölni, hanem a szekrényeket is... Nem értik... Én még nem láttam takarítónőt kórházban porrongyal...

 

 

De persze az életünk része a por, mindenhol van. De egy normális ütemű rendszeres takarítással minimális szinten lehet tartani. A párom hetente felporszívóz, felmos letörölget, de minimális por gyűlik össze a bútorokon 1 hét alatt... És a szöszmösz is alacsony szinten marad. Ha egy kimarad, akkor a szöszmösz "elbúrjánzik" 

Előzmény: enginer (32971)
Kolty Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32978

Na végre megjött a bypass szaki! :-)

 

Engem nagyon érdekelne ez a by-pass dolog...

 

A kazánom kondenzációs SD Ecosy, szerintem se kéne bele a bypass ág, de mégis ott van a fránya és ugyan értem, miért van ott, de nem szeretem, hogy nem lehet 0-ra szabályozni...

Előzmény: enginer (32975)
Pitylogós Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32977
Azoknak írtam, akik tévhitben élnek ;)
Előzmény: Djapor96 (32976)
Djapor96 Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32976
Nem vitatkozok, én is padlófűtés párti vagyok....
Előzmény: Pitylogós (32963)
enginer Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32975
Olyan szépen el lett itt magyarázva ez a "by-pass" dolog. :D

Fogalmuk sincs, hogy micsoda is az, de vagy tizen magyarázzák. :) :)

Kondenzációs kazánhoz nem kell (tilos) "by-pass" szelep.
KONDENZÁCIÓS FÜTŐ KAZÁN FORDULATSZÁMSZABÁLYZOTT SZIVATTYÚVAL rendelkezik, így nincs szüksége túláram szelepre a termofejek miatt, amit itt nemes egyszerűséggel by-pass-nak emlegetnek.

Az a by-pass ami a nem kondenzációs kazánba kellene (25-100%), hogy legyen az meg nem a termófejek miatt kellene. :D
Előzmény: Kolty (32942)
dpek Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32974
És ha a padló hőfoka ugyan annyi mint a szoba levegője, attól még nem lebegteti.
Miért kell hogy alacsonyabb legyen?
Persze mindkét esetben elengedhetetlen fűtés rásegítés mással.
Különben nem lenne melegebb vagy ugyan annyi hőfokú a levegő mint a padló.
Előzmény: Kolty (32970)
smith Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32973
Látom, Vajk közben megelőzött. Nincs mit hozzátennem.
Előzmény: Kolty (32958)
MZ/Y Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32972
Na de képzeld el, ha valahol nem takarítanak és még a morzsa is lebeg. :o)
Előzmény: enginer (32971)
enginer Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32971
már magában a levegőben is rengeteg por van sajnos.
Volt alkalmam egy olyan kóroházban is tapasztalni, ahol a takaritónők kb. félóránként felmostak, hogy ablakokon, szekrényeken, mindenhol állt a por, meg ilyen fehér szöszmő vagy mi.
Kétlem, hogy nálatok sűrübben lenne takaritás. :D
Előzmény: Djapor96 (32962)
Kolty Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32970

Köszi vajk!

 

Nekünk a 19 fokos padló is teljes komfortérzetet ad ( vagy tökéletesen hozzászoktunk) 22,5 fokos szobahőmérséklet mellett, ellenben ami saját tapasztalat, hogy ha ennél feljebb vittük a padló hőmérsékletét, az egész család érezhetően többet tüsszögött, szipogott stb. természetesen takarítás mellett. Én továbbra is hiszek annak a cikknek ahol a szakértő -3 fokos hőmérséklet különbséget irányzott elő a padlóban, a por cirkuláció elkerüléséhez. Természetesen aztán lehet, hogy nálunk mindig pont akkor volt valami miatt több por és az elméletnek nincs sok köze hozzá, de az allergiásoknak egy próbát megér szerintem...    

Előzmény: halaloszto (32966)
farriss Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32969
Köszi,

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy bátyámék egy 60-as években épült kockaházban élnek, semmi szigetelés, csak a nyíilászárókat cserélték ki új, műanyagra....
Ezért sem értem....
Előzmény: monyesz (32957)
mcs1 Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32968

Ha esetleg érdekel van egy eladó Termomax Amica PA/Eco 4V kazánom. 2005 végén üzemelték be és most is ezzel fűtök. Solár rendszer bevezetés miatt adom el 150eFt -ért.

Szerintem megfelel az elvárásaidnak. Ez egy kétfokozatú 29kW -os álló kazán 100 literes HMV tárolóval.

 

Üdv

Csaba

Előzmény: zol.t (30896)
Kolty Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32967

Köszi monyesz!

 

Megyek veszek egy szelepet... :-)

Előzmény: monyesz (32959)
halaloszto Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32966
A por ellen mar tobben megirtak, a takaritas a megoldas.

A komforterzethez a 25 fokos padlo nekem tokeletes.

A gazszamlanak meg az egeszhez nem sok koze van. Ha alacsony gazszamlat akarsz, akkor eloszor szigeteld le rendesen a hazat. Ha ezzel megvagy, akkor eleg a 25 fokos padlo a haz kifutesere, es az atmeneti idoszakban nem is kell futeni.

vajk
Előzmény: Kolty (32965)
Kolty Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32965

Természetesen ez igy van, ezt a részét értem... de ettől miért rossz a rendszer? Általában egy radiátor mindig melegebb, mint egy padló. Kivéve ahol nem,

és általában villával és késsel eszik a rántott húst..kivéve, ahol kanállal.. a lényeg: mindkéttő jóllakik...

 

Sajnos semmi érdemi információval nem lettem gazdagabb...

 

Mindenesetre akkor ha már itt vagyunk, mi az arany középút, hogy a por se szálljon, a komfortérzet is megmaradjon és a gázszámla se nőjön? Vagy egyáltalán van-e arany középút, hiszen, ha jól le van szigetelve egy ház, a kisebb hőveszteség miatt, a hőmérsékletek is jobban kiegyenlítődnek (padló/ levegő).  

Előzmény: halaloszto (32960)
Djapor96 Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32964
Német nyelvű cikket olvastam, ígérem megkeresem! De egyébként logikus amit írtam.. nem???
Előzmény: monyesz (32961)
Pitylogós Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32963
Nem lebegteti.
Előzmény: Djapor96 (32956)
Djapor96 Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32962
Persze. Ha nincs por, nincs mit felkavarni....  Takarítás a kulcsszó!
Előzmény: monyesz (32961)
monyesz Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32961

"Azért tudod, hogy ezzel ma már többen vitatkoznak!"

Mutass olyan orvosi cikket amiben ezt cáfolják !

 

A lebegő port aztán te kavarod fel, hiszen mozogsz, a gyerek játszik a földön, stb. és beszívod.

Előzmény: Djapor96 (32956)
halaloszto Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32960
A fizika nem viccel. Ha a padlo hidegebb mint a levego, akkor a padlo a levegobol hot vesz fel.

vajk
Előzmény: Kolty (32958)
monyesz Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32959

Az öntöttvas kazánod nem fog elrozsdásodni a kondenzációtól, attól nem kell félned.

Előzmény: Kolty (32950)
Kolty Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32958

Kedves Smith,

Köszi az észrevételt, de nálam teljesen rendben van a fűtés, (akár temperálásról vagy csak radiátoros fűtésről vagy csak padlófűtésről beszélünk, ez utóbbi viszont nem túl egészséges!), a hőfok, a gázfogyasztás, a komfortérzet vagyis majdnem minden... egyedül az SanierD kondenzációs kazán talán nem volt a legjobb választás.

 

Mások problémájára próbáltam reagálni, úgyhogy félreértesz, nálam 22,5 fok van elég egyenletesen és jól érzem magam zokniban is, de anélkül is, ugyanakkor fele annyi a gázszámlám, kétszer akkora területre, mint a szomszédomnak. Annyira rossz mégsem lehet?

 

Viszont a radiátorokból bevitt energiának az elvonását, ugye te sem gondolod komolyan? tehát radiátorból fűtöm a padlót vagy mire gondoltál, mert ezt mondod nem? Légy szíves fejtsd ki részletesebben, hátha felfedezek mégis valami újdonságot és akkor nagyon hasznos, hogy olvaslak, ha már a fizikaórákról annyit hiányoztam.:-)   

 

 

Előzmény: smith (32947)
monyesz Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32957
A ti fogyasztásotokba a hőszig hiánya is belejátszik, de nagyban, és nem csak a túlméretes kazán. Számold ki mi éri meg jobban, kidobni a mostanit és betenni helyette egy SDminit, vagy kihúzni a telet a jelenlegivel és tavaszig elgondolni hogy legyen tovább.
Előzmény: farriss (32948)
Djapor96 Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32956

Azért tudod, hogy ezzel ma már többen vitatkoznak!

 

A lábnak rossz? Én úgy tudom, hogy a nap felmelegíti a földet és a föld a levegőt. Így melegszik fel a levegő a kontinensek felett!

 

Én azt olvastam, hogy az, hogy az ember lába melegen jár az nem feltétlenül okz gondot... Lásd, a busmanoknak sincsenek izületi problémáik... Pedig nap mint nap meleg "padlón" járnak....

 

 

A lebegő porra egyetlen megoldás van: Takarítani kell!

A 60-70 fokos radiátor cirkuláltatja a port, a padlófűtés lebegteti...

Előzmény: monyesz (32904)
smith Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32955
Nekem sincs kondenzkazánom, mégis állandó a padlóba előremenőm. :-)
Az állandó hőmérsékletű előremenőt sokféleképpen meg lehet oldani. Nálam egy távérzékelős termoszelep van a hőcserélőhöz menő ágon, az érzékelője a padló előremenőn.
Ha nem akarsz hőcserélőt, mert most is közvetlenül tolod a vizet a padlóba, akkor is megoldható.
A vgf.hu-n volt fenn egy képekkel is illusztrált cikk, most a lejjebb idézett vgfonline-on sajnos csak az egyik cikkben vannak képek, ábrák, de úgy rémlik, valahol itt párezerrel lejjebb szerepeltek is beszúrva.
Itt a két cikk, a másodikban vannak ábrák is.

http://www.vgfszaklap.hu/cikkek.php?id=1023

http://www.vgfszaklap.hu/cikkek.php?id=762
Előzmény: zordonC3 (32930)
hanzymester Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32954
okés, köszi a segítséget ! Marad a mérés !
Előzmény: rferi (32953)
rferi Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32953

Ehhez tudni kéne szerintem a hőátadó felületek közötti hőellenállást.

Anélkül nem megy a számítás.

De gondolom ez valami saját tervezésű cucc, ahol ezt nem tudod.

Nem marad más, csak a mérés.

Szerintem.

Előzmény: hanzymester (32940)
kalifa77 Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32952
Sziasztok!

A következő problémában kérem a tőlem nagyobb tudással rendelkezők segítségét.
Egy pesti belvárosi társasházban lakom, az első emeleten. A földszinten volt egy üres helység, melyet most kiadtak, és átalakítanak. A bérlő feljött ma hozzám és azt mondta, hogy folyamatosan áztatom az ő plafonját. Nekem nincsen látható csőtörésem, és nem tudom hogy ilyen esetben mire kötelezhet. (A beázást még nem mutatta meg.) Nekem van egy alap lakásbiztosításom, de a háznak nincsen.

Előre is köszi.
Jesu Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32951
Fűteni durván, közben szellőztetni, vagy páramanetesítő készülékkel tolni bent, mert különben a falakon is kicsapódhat a víz és akkor sose szárad meg, ráadásul ha megindul a penészképődés, akkor kaparhatod le az új festéket/ tapétát. :-(
Előzmény: Tusi_ (32949)
Kolty Creative Commons License 2008.11.26 0 0 32950
Köszi. Azonban ez már megoldott a rendszeren, komplett, minden helyzetben kielégítő tömegáram szabályozás is van. Valójában így egyáltalán nincs szükségem a kazán by-passjára.  Arra kéne nyugta vkitől, hogy az esetlegesen jéghideg visszatérő víz nem károsítja-e a kazánt legalább annyira -abban az esetben ha a beépített bypass ki lenne kötve- , mint amennyit lehetne nyerni a kondenzációs hatásfokon. Anno Sanierék nem mertek (tudtak)erről konkrétan nyilatkozni. A kérdés csak az, hogy a kazán öntvénye mennyire bírná hosszútávon? Szerintetek?
Előzmény: monyesz (32944)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!