Keresés

Részletes keresés

zszsuzs Creative Commons License 2010.10.06 0 0 3519
hú, most már 5 percenként nézek be az itk oldalára... most tették át az írásbelimet is lezárttá, de még nincs eredmény. Kezdek izgulni. :D No, nem csak az eredmény miatt, mert azt kb. tudom, csak kérdés az, hogy az írásbelit is ismételnem kell, vagy elég csak a szóbelit majd...
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.06 0 0 3518
település:
intézmény neve:
szerintem ezt kérdezi. bocsi, ha nem.
Előzmény: Törölt nick (3517)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.06 0 0 3517
ha a rigó utcába kéred, a rigó utcában vizsgázol. mit nem értesz pontosan? megpróbálok segíteni. mit tartasz nehéznek a jelentkezésben?
Előzmény: dorcocska (3505)
zszsuzs Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3516

Kedves UMEA!!! Így nagy betűkkel!

El sem tudod képzelni, hogy mennyire a nagypapámat látom a tevékenységedben! :D :D Tudod, meséltem már róla, ismerted is személyesen!

Nagypapám ugyanilyen aktív volt az eszperantisták között, és valószínűleg ennek is köszönhette a hosszú életét, 88. évében volt, amikor elhunyt.

Azt hiszem az ő "örökség"-em a pörgésem, apukám dettó ilyen, ő is elmúlt most már 80 és szintén nagyon aktív!

 

Szóval, ha meg nem sértődsz, UMEA, virtuális nagypapámnak kérlek fel! Bocsánat, de minden mozdulatod, minden mondatod tényleg a papámra emlélezetet! Köszönöm, hogy ilyen vagy! :D

 

Ja, és amiért ez most eszembe jutott, az ez a mondatod: Most még ne kérjétek tőlem, majd megirom, hogy mikor leszek készen vele.

Előzmény: Törölt nick (3506)
-merci- Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3515

Kedves Umea,

 

Köszönjük szépen a sok segítséget, hamarosan jelentkezem, azt hiszem novemberbe csak az felsőfokú irasbelire. Jövő héttől lesz igazán időm, 9-15 ig tanulni. Elutazni Bp-re a szóbeli csak akkor megyek, ha előtte sokat tudok magnózni, ez pedig az írásbeli után lesz.

 

Valóban a jelentkezést meghosszabították, szerintem ez jó ötlet.

Előzmény: Törölt nick (3506)
mirtelo Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3514
Email címem: timo07@citromail.hu
Előzmény: mirtelo (3513)
mirtelo Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3513
Szia! Én Pesthez közel lakom, tehát Pesti tanár lenne jó.
Előzmény: Törölt nick (3511)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3512
na jó, most kell aludni menni...azt olvastam, elhülyülés következett be :)
Előzmény: Törölt nick (3506)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3511

Szia!

A magyar Eszperantó Tanítók Arcképcsarnoka című könyvből tudok ajánlani eszperantó-nyelvet oktató tanárt, ha megírod, hol laksz. Én győri vagyok.

Üdv. umea

Előzmény: mirtelo (3508)
mirtelo Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3510
Egyet értek Zsuzzsal.
Nekem is pocsék a nyelv érzékem. Munka mellett tanulni is nem könnyű.
Előzmény: zszsuzs (3446)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3509
bízom benne, hogy nem lesz rá szükségünk... :)
Előzmény: Barbica20 (3507)
mirtelo Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3508
Szia!
Én örülnék ha tudnátok jó tanárt ajánlani.
Rossz volt a gépem ezért nem tudtam idáig írni.
Előzmény: Törölt nick (3410)
Barbica20 Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3507
Szia! Köszi az infót, ezt jó tudni, örülök, hogy szóltál! Remélem addig megtudjuk az eredményt!
Előzmény: Törölt nick (3504)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3506

 

Tanulók a vizsgán gyakran kapnak napilapokból lefordítandó cikkeket. Most egy kis ízelítőt adok egyes kifejezésekből. Későbbiekben lesz egy több oldalas kifejezés gyüjteményem. Most még ne kérjétek tőlem, majd megirom, hogy mikor leszek készen vele.

üdv. umea

 

 

Ujságokból.  El  ĵurnaloj

 

        készenléti állapotba helyezték= metis en alarmstaton

        készenlétben állnak= staras alarme

        a díszszemle elvonult= la paradmarŝo forpasis

        enyhülés következett be= iĝis maltensio

        olajvezeték= nafto-tublinio

        munkanélküli segély= senlaborula subvencio

        kevés időt szentel rá= ne oferas multan tempon al . . . .

        már eldöntött kérdés= jam decidita afero

        nagy vihart váltott ki= estigis grandan bruon

        keddre virradóra= je tagiĝo al mardo

        szökési kísérlet közben= dum provo de fuĝo

        a katonaság fellépése= la gestoj de la trupoj

        kormányzó polgármester=  reganta urbestro

        késő délután= antaŭvespere

        eltökéltség a további harcra= firmdecido plu batali

        a feszültség továbbra is fennáll= la tensio daŭras

        eszkalációs politika= eskalado

 

dorcocska Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3505
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy én vagyok csöppet begyepesedett vagy tényleg olyan nehéz bejelentkezni nyelvvizsgára? Én azt hittem hipp-hopp, jelentkezési lap, csekk, posta és már kész is. Ha az intézmény neveként a Rigó utat jelölöm meg attól még kihelyezhetnek máshová? Ha valaki tud olyan információt, amit első hallásra meg lehet érteni, kérem írja meg! Előre is köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3504
sziasztok!
nem tudom láttátok-e, meghosszabbították a vizsgajelentkezést!
2010.10.13.
online jelentkezés esetén: 2010.10.10.
maxik Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3503

Szia Umea!

 

Elküldtem a megoldásokat az e-mail-címedre!

 

Várom a válaszodat!

 

 

Üdv: maxik

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3502
papagáj helyesen. (Néha én is, - ha sietek, - tévedek. Bccsika)
Előzmény: Törölt nick (3501)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3501

Egy kis segítség a tanulóknak, azaz szótár.

mondani=diri,  barátnő= amikino,  dél-amerikai=sudamerika, zöld= verda

papagály= papago,  szomszédasszony= najbarino, fekete= nigra, macska= kato,

száj= busho.

Nem lehet gond, csak a birtokos-birtok viszonyra kell odafigyelni és összerakni a szavakat.  Rajta!

Üdv. umea

Előzmény: Ewunia (3500)
Ewunia Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3500
Köszönöm umea!
Valóban, csak egy megoldást kaptam (magánlevélben, Kszanadutól), és az valóban hibátlan volt.
Többiek...?
Nem hinném, hogy senki nem tudja lefordítani - míg várjátok az eredményeket, egy kis játék, lazításképpen...

A mondat folytatása: ... mondta a barátnőm dél-amerikai, zöld papagája a szomszédasszony fekete macskájának szájában.

Továbbra is várom a megoldásokat!
Előzmény: Törölt nick (3494)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3499
szia!
ezeken az oldalakon tudsz nézelődni, sokat segítenek:
http://sasvarigabor.extra.hu/toplap.htm
http://www.roma-nyelvstudio.com/
nekem Sztojkó Ilona volt a tanárnőm. jó volt, csak töményen 2 hét, elég sok volt, és kevés... ő vállal netes oktatást is. úgy tudom. írj neki mailt, szinte rögtön válaszol...
vannak még a neten jó oldalak, majd megnézem... de az a Sasváris nagyon jó!
én 4 éve voltam a tanfolyamon, de igazából kb 1éve tanulom. persze, nem tudom minden nap, volt, hogy hetek is kimaradtak. sajnos csak egy alapírásbelivel "büszkélkedhetek", és most a szóbeli eredményre várok... /nekem még elég az alap C, vagy közép egyik, de közép írásbeli nem ment :(
remélem neked jobban fog menni :)
Előzmény: Jucoá (3497)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3498

Gratulálok a megfejtéshez és majd igyekszem én is egy két szöveget fordításra ajánlani. Van még néhány ujságcikkem, hozzá az eszperantó nyelvű fordítás, majd a következő napokban belőlük itt kis izelítőt adok. (A teljes szöveget pedig kérésre megküldöm.)

Üdv. umea

Előzmény: Kszanadu (3496)
Jucoá Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3497
Sziasztok!
Lováriból voltam nyelvvizsgázni, mert nekem is kell a diplomához, de nem egyszerű. Ha valaki tudna szegeden egy jó magántanárt, kélek szóljatok, mert nagy szükségem lenne rá!
Előre is köszönöm!
E-mail címem: ceca88@freemail.hu
Kszanadu Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3496
Én elküldtem neki e-mail-ben, és azt válaszolta, hogy hibátlan. Szándékosan nem írtam ki ide, hogy más is törje rajta a fejét. De Tőled is szívesen fogadnék megoldandó feladványokat, hasonlóan a nevetésről szóló cikkhez, amit örömmel olvastam és nem is találtam túl nehéznek.
Most egy kicsit "leült" a fórum, szerintem mindenki a vizsgaeredményt várja, az újak meg még nem elég bátrak. De majd fellendülünk megint, remélhetőleg. Amióta nem kell olyan intenzíven tanulni, nekem szinte ez az egyetlen szórakozásom, ezért is örülnék bármilyen nekem való feladványnak.
Előzmény: Törölt nick (3494)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3495
márt helyett csak már. Bocsika az elirásért.
Előzmény: Törölt nick (3494)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3494

Ewunia 3421 szám alatt egy feladatot adott kizárólag tanulók részére: "Nem kell félni senkitől és semmitől" Nos erre senki sem küldött megfejtést, fordítást.Hát kedves vizsgára készülő tanulók, ha ezt nem tudjátok, akkor vizsgán mit tudtok?

Én segítek most a tanulóknak, de nem én oldom meg. Csak a szavakat írom le: félni=timi (figyelem: vonzat!) devi=kelleni,  neniu=senki, nenio= semmi. Egy szót még kell beletenni, de azt szándékosan nem irom meg, hogy mit. Most már csak össze kell rakni és kész a fordítás. Ezt márt alapfokon is "illik" tudni. Rajta!

üdv. umea

 

Kszanadu Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3493
Most néztem, nekem is felkerült a szóbelim eredménye a netre, gondolom, a többi részeredményeket a kijavítás sorrendjében teszik fel, nem várják be az összeset. Szóval, még van idő, legalább 2 hét várakozás. Majd csak eltelik valahogy.
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3492
akkor most kicsit megnyugodtam. bár, nekem már pénteken átkerült, eredmény nélkül :( és még most sincs... bízom benne, hogy ma már lesz :)
Előzmény: zszsuzs (3491)
zszsuzs Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3491

Megnyugtatásul írom, hogy már az én szóbelim is a lezárt részbe került pár perce,mert reggel még nem itt volt, szóval azt hiszem hamarosan meg lesznek az eredmények. ;)

Írásbeli még ott van, ahol eddig is volt, de reményeim szerint annak is meg lesz hamarosan az eredménye, nagyon reménykedem, hogy az írásbeli legalább sikerült!

Előzmény: Törölt nick (3488)
Kszanadu Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3490
Szia, mint "tapasztalt " azt javaslom, ha egyedül akarsz tanulni, érdemes regisztrálnod a www.lernu.net oldalon, itt teljesen ingyen és változatos módszerekkel és eszközökkel juthatsz el akár felsőfokig. De ha időközben sikerül egy tanfolyamot találnod, és rászánod az anyagiakat, ott szakember vezetésével és persze megfelelő tankönyvvel biztosabban célhoz érsz.Velem pontosan ez történt, először magamtól tanultam a Lernu segítségével, aztán beiratkoztam egy tanfolyamra. Mindez kb.4-5 hónapja kezdődött, és most várom a vizsgaeredményemet.
De tudnod kell, hogy naponta több órát is rá kell szánni a tanulásra, én pl kiszótáraztam mindent, és csaknem 3000 szóból álló szókinccsel, és biztos nyelvtani alapokkal indultam neki a vizsgának.de még így is sokminden nem jutott eszembe a vizsga hevében.
Mindez attól függ, hogy hol laksz, és van-e elegendő szabadidőd a tanulásra. És az sem mindegy, hogy más nyelvekből van-e tapasztalatod, mert nagy segítség egy másik nyelv ismerete.

Sok sikert, remélhetőleg megosztod velünk a tapasztalataidat.
Előzmény: ALaci 77 (3489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!