Keresés

Részletes keresés

Dínó Creative Commons License 2008.03.26 0 0 1

Majdnem beírtam, hogy emberek mit ki nem találnak  a kerti budi PC átnevezésére :)

 

De aztán gugliztam egy kicsit:

link

 

Az itt szereplő adatokkal kapcsolatban van némi fenntartásom:

 

"Mégsem azonos a rosszemlékű kerti budikkal, mert teljesen szagtalanul működik " 

pár mondattal lejjebb:

"A tartály szellőzőkürtőn keresztül a tetőn át a szabadba szellőztetett, így távozik a tartályba került nedvesség és a nemkívánatos illatok"

magyarul ez is büdös, csak el van vezetve.

 

" komposzt az érlelés alatt eredeti tömegének kb. 25%-ára esik össze"

"Évente személyenként mintegy 20 kg humusz keletkezik "

Tehát személyenként 80kg produktumot feltételez évente. Ez szerintem elég kevés. :)

 

"Mivel vízöblítésre nincs szükség, ezzel személyenként napi 50 liter értékes ivóvizet takarítunk meg"

Mekkora egy WC tartály? 5-15l max. Szerintem nem a napi ötszöri WC használat az átlagos....

 

"Vízdíj 30-40%-os csökkentése"

"Csatornadíj 30-40%-os csökkentése "

Mivel a vízfogyasztás egyharmada a WC lehúzásból ered....nyilván :/ . Szerintem a valós érték max 10-15% lehet.

 

"szemétszállítási díj 40%-os csökkentése "

Nálunk (és szerintem sok helyen) éves díj van, amiben heti 1 kukányi cucc elszállítása van benne. Hogyan lehetne ezt csökkenteni??? Az évente egyszer nagy mennyiségben felhalmozódó levelet,növényi maradékot általában senki sem szállítja el, hanem vagy komposztálja, vagy eltüzeli. Egyébként ha el akarnám vinni, akkor bizonyos mennyiségig  ingyen átvenné a helyi komposztálótelep...

 

" a háztartás egyéb szennyvizeit - a mosogató, a mosógép és a fürdő vizét - kertes ház esetén egyszerű tisztítás után altalaj-öntözés céljára újrahasznosíthatjuk"

Ezt angol WC estén is megtehetjük, sőt annak öblítését is megoldhatjuk ezzel a "szürke vízzel".

 

 

Szóval szerintem eléggé sok a marketinges félrevezető duma, de cáfoljatok meg.

 

 

Két esetben látom értelmét:

- ha nincs mód angol WC építésére (vagy kerti budi helyett)

- ha valaki kellően környezettudatos, és igyekszik csökkenteni az általa termelt szennyviz menniységét.

 

Itt van még némi leírás

mullerp Creative Commons License 2008.03.26 0 0 0
00 - ?
misikt Creative Commons License 2008.03.26 0 0 topiknyitó
Ötleteket, megoldásokat keresek komposzt toalett ügyben. Milyen az ideális beépíthető, és az utólag behelyezhető változat? És persze jó Magyar szokás szerint: hogyan készítsünk házilag?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!