Keresés

Részletes keresés

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.24 0 2 67028

Two in One

 

Ma letudtam délelőtt a Simon halálát és délután-este a Vadálló köveket

Köszönöm a tippeket, mindkettő nagyon hasznos és tanulságos volt!

Sziklatörő Creative Commons License 2018.06.24 0 0 67027

Koszonom szepen mindenkinek az otleteket!

 

Kulfoldi webshopok kozul, bevallom oszinten, csak az ebayt neztem, nem sok sikerrel.

 

A decathlonos cuccok minidig  is a kedvenceim voltak ar-ertek szempontjabol.

Van is ilyen satram (pontosabban az elozo modell), de a rud akaszto es covekelo pantok mind leszakadtak a sarkaibol. Megis ugy dontottem, hogy adok neki egy utolso eselyt, tegnap felvarrtam ra 4 uj pantot. Kivancsi leszek, hogy teljesit. Nagyon jo kis sator, de annyit hasznaltam, hogy mar az aljan akkora lyukak vannak, ahol kifer az ujjam :D

 

Pulmy Creative Commons License 2018.06.24 -13 0 67026

 ez a szakasz nekem is tetszett,elég látványos,sok érdekességgel. Mi ellenkezőleg mentünk,a Nagy-Gella kissé nehezen adta meg magát :D .

 

        A szakaszon nagy csalódás volt Zádorvár,mi a kúthoz nem tértünk ki.Viszont a Halomhegyi vulkánpark nagyon bejött.Logisztikailag legközelebb érdemes Zánkáról próbálkoznod,onnét minden nap 6,45 kor megy busz,ami bejárja a Nivegy-völgy összes falvát.Mi Mencshelyig mentünk 2x,onnét a piroson csak 10 perc a K csomópont.A végén bárhol is fejezed be nagyon egyszerű visszajutni Zánkára. 

Előzmény: vViktor13 (67025)
vViktor13 Creative Commons License 2018.06.24 0 2 67025

Balaton-Felvidéki kéktúra Balatonfüred - Halom-hegy

 


Az időjárás remek túraidőt jósolt hétvégere, mivel a családtól kimenőt kaptam, balatonudvari szállásunkról egyedi logisztikával oldottam meg a szakasz előtti és utáni közlekedést. Reggel 7kor kerékpárra pattantam és feltekertem Vászolyba, hogy ott 7.38kor a füredi buszra szállhassak fel.


A túrát úgy kellett szervezni,mivel lakott települést nem érintett így a vízvételi lehetőség az egyetlen Zádor kútra korlátozódott, ennek megfelelően kettő liter folyadékkal készültem.


A túrát 8 óra után kezdtem el a Közösségi háztól, de előtte leellenőríztem a pecsétet. A lakóházas övezetből kiérve az erdei úton ketten majd egy hölgy egymagában jött szembe és érdeklődőtt hogy a teljesítménytúrán vagyok-e? Nemleges válaszom után kezdtem gyanakodni, hogy a közelben ezen a hétvégen ttúra is zajlik (Füred és vasárnap Pécsely).


A szakaszról elmondható, hogy a jelzettség jó, a plussz kék jelek és most a szalagozás valamint néha a gps segített abban, hogy jó irányba haladjak. Nekem legjobban a szakasz közepe tetszett a Cseri kastélyhotel és a Vászoly felé menő zöld jelzés leágazása között.


Összességében a kitérőkkel (Zádor kút, Zádorvár,Halom hegyi kilátó) 25.5 km-t mentem(5km/h mozgási átlaggal), most másnap érzem is, hogy nagyon régen mentem ennyit.  A túra után az első autó felvett és egy felvidéki pár egészen a napközben helyben várakozó kerékpáromig fuvarozott Vászolyba. Onnan már csak gurulni kellett Udvari felé a szállásra.


Tervek szerint még két szakaszra bontom a maradék távot: Halom-hegy – Kővágóörs és Kővágóörs – Badacsony.

 

AttHunter Creative Commons License 2018.06.24 0 0 67024

Nekem is ilyen van, csak ajánlani tudom, bár nekem mostanság a függőágy a nyerő. :)

Előzmény: hörpölin (67023)
hörpölin Creative Commons License 2018.06.24 -13 0 67023

Egy konkrét tipp:

https://www.decathlon.hu/arpenaz-2-szemelyes-sator-id_8293539.html

2014 kora tavaszán 6990 Ft-ért vettem a dekátlanban (most is annyi), azóta 49 éjszakát töltöttem benne, ebben aludtam végig az RPDDK-t és az AK-t. Még semmi bajom nincs vele; nem szakadt el, a rúdjai nem törtek el, még egyszer sem ázott be, bárhol seperc alatt felverhető. Ha nem félsz, hogy elviszi a szél, ki sem kell cövekelni, mert önhordó típus.

Hátránya, hogy nincs előteteje, ezért a cipzárat be kell húzni, ha esőre számítasz. Ilyenkor viszont rossz a szellőzése. 

Előzmény: Sziklatörő (67019)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.24 -1 2 67022

Szerintem keress rá árukeresőben, árgépen, vaterán meg ilyen helyeken. Jobb sátrat fogsz találni használtan, mint ami van a piacon, nekem az a tapasztalatom. Rengeteg FB oldal van, ahol használtan tudsz jó túracuccot venni. Pl Használt sportfelszerelések, aztán ott van a Used Stuff for Sales Budapest, itt külföldiek árulják a cuccaikat, van köztük nem egy jó túracucc is és korrektek és az árak is jók. 

 

Valami nagyon nem stimmel a boltokkal - szerintem sikerült a régi hozzáértő beszerzőgárdát elvadítani és most újak lehetnek, akiknek se a szezonalitáshoz, se a termékekhez nem lehet sok közük, mert még egy évvel ezelőtt is sokkal jobb volt a választék pont ilyenkor, mint most. És ezt nem csak túraboltnál tapasztalom.

Előzmény: Sziklatörő (67019)
zozo.1982 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 67021

Esetleg online rendelés külföldről? Rengeteg bolt van, lehet, hogy ki lehet fogni valami jó akciót, csak rá kell szánni az időt mire azt a sok boltot átbogarássza az ember.

Előzmény: Sziklatörő (67019)
jzp2107 Creative Commons License 2018.06.23 -1 0 67020

decathlon, mountex, tengerszem

itt is szokott lenni, most épp nincs

szezon van..

 

auchan is árul sátrat ha olyanja van, bár az többnyire inkább 2 személyes iglu

nekem is olyan volt sokáig, nem olyan rossz, de nem könnyű

Előzmény: Sziklatörő (67019)
Sziklatörő Creative Commons License 2018.06.23 0 0 67019

Szia,

Koszi az otletet!

Neztem mar a satraikat, de sajnos, nincs 40-50-em egy satorra.

Talan egy ''olcsobbat'' lattam 20ert.

De azert koszonom!

Esetleg valami mas helyen?

Előzmény: jzp2107 (67018)
jzp2107 Creative Commons License 2018.06.23 0 0 67018

trexpert.hu?

Előzmény: Sziklatörő (67017)
Sziklatörő Creative Commons License 2018.06.23 -1 0 67017

Üdv!

Tud valaki magyar forrást egyszemélyes túrasátorra?

C50 Creative Commons License 2018.06.22 0 0 67016
jzp2107 Creative Commons License 2018.06.22 -1 0 67015

az esőnadrágom lidlis, a softshell pulcsim aldis és imádom mindkettőt

túrazokni is szokott jó lenni

meg kenyérsütő gép :-)

Előzmény: AttHunter (67014)
AttHunter Creative Commons License 2018.06.22 0 1 67014

Igazad van abban, hogy ár-érték-szolgáltatás arány nem mindegy. Ráadásul sokan lenézik(ték) a Tesco gazdaságos márkát, pedig tizenéve főként, de még négy-öt éve is, bevizsgált, aránylag minőségibb termékekhez adta a nevét. Tizennégy évig használtuk a porzsák nélküli porszívójukat és nem önszántából ment tönkre.

Amikor visszatértem a függőágyas szálláshoz, nem egyből a méregdrága Ticket To The Moon márkát vettem meg, hanem agy L-es lánc függőágyát, és nem csalódtam. Mai napig tökéletesen használom kiegészítve egy moszkítóhálóval és egy ponyvával.

 

Sokszor a szakosodott boltok kihasználják az egyre erősödő sznobizmust. Vannak akik a márkáikkal kérkednek, vakítanak a méregdrága cuccaikkal és közben alig használják azokat.

 

Minden annyit ér, amennyit használod.

 

Azért természetesen csak a leggazdagabbak adnak pénzt a rossz termékért.

Jól megnézni és aztán mehet. No meg ott van a zinternyet, vélemények, tesztek ott is vannak.

 

u.i.: Az L-es üzletlánc is néha árul gagyit, de napi szinten járok hozzájuk, elég megbízható termékeik vannak.

Előzmény: Gizi aljas Feri (67012)
pavarotti Creative Commons License 2018.06.22 0 1 67013

Kis tapasztalat-megosztás:

Sátorban gyalogtúránál két dolog a fontos: a súly és a vízállóság.

Gondoltam addig amíg meg nem vettük a könnyű és jó minőségű túrasátrat. Bár nem bántuk meg, azért azt jó tudni, hogy a könnyebb anyag általában - az aljat tekintve - kevésbé strapabíró is, tehát a könnyű sátor alá hogy tartósan használható maradjon kell egy + ponyvát is vinni:)

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.22 0 14 67012

Nekem van egy olyan mondásom, hogy amíg nem próbálom, nem tudom.

15 éves tesco-ban 9000ért vásárolt sátorral járok. Túlélt már velem kb a mindent is és még mindig egyben van. Csak a rúd tört el két éve, de az egy olyan szupercella volt,hogy fákat csavart ki.

 

Egy tesco-s szar sátor.

 

Ezzel szemben három hete bent voltam a nagy turisztikára szakosodott boltban és összesen azt az egy darab iglusátrat láttam, amit a büdös életben nem vennék meg, mert olyan gyatra az anyaga, ráadásul a bejárata sincs védve.

 

Kinek mire van kerete és ki hogyan túrázik. Kezdőknek nem rossz a kezdő olcsóbb szett. idővel kitapasztalják.

 

Öreg lovasedzőm mondta mindig, hogy eszünkbe ne jusson addig többezres lovasgatyát, meg csizmát venni, amíg nem vagyunk benne száz százalékig biztosak, hogy komolyan gondoljuk a dolgot és komolyan csináljuk. Addig elég volt a talpasan varrt klottgatya és, a tornacipő és a bokrokról letört mogyorófavessző

 

Még hányszor fogunk veszekedni? Csak azért kérdezem, mert per spec én már most unom.

 

AttHunter Creative Commons License 2018.06.22 0 0 67011
jzp2107 Creative Commons License 2018.06.22 0 3 67010

nagypapi, a hozzászólásomat lehetett a Te ekézésednek értelmezni?

ha igen: bocsánat, nem annak szántam

 

az újságban sehol nem írnak méreteket, de ránézésre a képen a sátor is bazinagy összehajtva (talán nehéz is, nem tudom csak tippelek, írtam is hogy első ránézésre, újságban is az a cím hogy fesztiválokra vagy valami hasonló, innen vezettem le)

matracnál nincs ott hány gramm

hálózsáknál szintén nem látom mekkora összehajtva és hány fokig jó

 

ez futott át rajtam miközben lapoztam az újságot

de nem azért hogy tudjak kötözködni, hanem azért mert én is beleszaladtam már ezekbe, vettem egy olcsó hálózsákot és kiderült hogy csak nyáron jó amikor igazából nem is nagyon kell hálózsák

Lett egy másik ami telet kivéve jó volt de az meg akkora volt hogy a fél hátizsákomat elfoglalta és nem fértem el benne (mármint a zsák maradékában)

kénytelen voltam venni egy harmadikat ( -5 fokos ámde pici) egy fél vagyonért (és persze az első használatnál el is szakadt a varrás mentén, meg lett stoppolva azóta jó, mondjuk azóta nem is merek csak óvatosan forogni benne :-(


sátorral szintén megszívtam, egy olcsót használtam de túl nehéz volt és nem mertem vele magashegyre menni nehogy eltörjön a rudazat, vettem jónevű alurudast, de én marha nem néztem meg hogy az alja nem olyan vastag strapabíró műanyag mint az előzőnek (hja kérem, nem véletlen könnyebb) hanem csak egy vékony vászon, félő hogy onnan fog beázni (még nem érte akkora eső hogy ez kiderüljön)


van egy olyan mondás, hogy az okos más kárán tanul, a buta a sajátján, kezdem megérteni az igazságát :-)

 

a bicskát viszont nem vettem észre az újságban, ez igaz :-)

 

Előzmény: nagypapi (67006)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.22 0 0 67009

Van kempingkés, evőeszköz készlet is, vesetáska - ezt pl én már nem tudom, mióta kajtatom. Meg a bicskából is kifogytam, úgyhogy szerintem megyek! :)

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.06.22 0 1 67008

Hát végülis... a túrázóknak nem kell lightweight hálózsák, önfelfújható matrac... vagy könnyű matrac.

Tök felesleges, haszontalan mind.

 

Köszi Nagypapi, hogy szóltál! Szerintem jók az ajánlatok!

jzp2107 Creative Commons License 2018.06.22 0 0 67007

az újságban sátrat hálózsákot és önfelfújó matracot látok, de ránézésre egyik sem hátizsákosoknak való, inkább autós fesztiválozóknak

vagy nem erről van szó?

Előzmény: nagypapi (67006)
nagypapi Creative Commons License 2018.06.22 -13 0 67006

Az L betűs áruházláncban elég jónak tűnő túraholmikat raktak ki tegnap. Akit az ilyesmi érdekel, érdemes benéznie.

olahtamas Creative Commons License 2018.06.21 0 1 67005

Én pl. szívesen vezetnék akár Marslakókat is, de leginkább hétvégén van szükség segítségre, amikor viszont én is túrázok valamerre :)

Esetleg még egy olyat lehetne kitalálni, hogy kinek hol van szüksége segítségre, mert logisztikailag segítheti egymást két különálló (kék)túrázó csoport.

Most nézem, hogy elkészült heyjoe TopoMap-es háttere is, lehet már szabályos szintvonalakat is látni így :)

Előzmény: Fődíszpinty (67003)
zozo.1982 Creative Commons License 2018.06.21 0 2 67004

Szerintem majd az idő eldönti!

Fődíszpinty Creative Commons License 2018.06.21 0 0 67003

Üdv a Helyi Idegenvezető kollégáknak. :). Segítsetek! Érdemes még időnként agitálni a face csoportokban/ tekintettel az új tagokra/ vagy nem. Hogy lehetne rábírni embereket a csatlakozásra. Nekem elfogytak az ötleteim. Vagy nem is kell tovább foglalkozni, majd az idő dönt az Helyi Idegenvezető kezdeményezés életképességéről  :)

Előzmény: zozo.1982 (66990)
V43 1279 Creative Commons License 2018.06.20 -13 1 67002

Erre már gondoltam én is, lehet a kevesebb több alapon jobban járnánk kevesebb, de karbantartottabb úttal.

Előzmény: garass (67001)
garass Creative Commons License 2018.06.20 0 13 67001

És még hány ilyen utunk van, aminek a fenntartása fölösleges. De szinte mindig van, aki harcol értük. Persze a harc többnyire otthonról történik.

Előzmény: olahtamas (66999)
nagypapi Creative Commons License 2018.06.20 -13 1 67000

Ráadásul a Kék ugyebár országos (vagy legalábbis regionális) jelentőségű turistautat kellene, hogy jelöljön, itt abszolút indokolatlan.

Előzmény: olahtamas (66999)
olahtamas Creative Commons License 2018.06.20 0 2 66999

Ezzel az erővel a Palatinus strandra is lehetne turistajelzést vezetni a nulla km-kőtől :)

Én erőltetettnek érzem ezen út tematikáját, ha valaki a fürdőbe akar menni, legkevésbé fog gyalogszerrel menni, inkább kibiciklizik a bicikliúton.

Ha fordítva nézzük és van igény gyalogos túrázásra a környéken, akkor persze nem baj, hogy elmegy a fürdő mellett, mert legalább van frissítési lehetőség.

De a nagy kérdés, hogy mekkora az igény?

Annak sok értelme nincs, ha a jelzésfestő az egyetlen, aki végig megy az útvonalon.

 

Előzmény: pozo (66998)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!