Keresés

Részletes keresés

decca Creative Commons License 2017.09.29 0 0 173586

Szia! Lehet, hogy még gyűjtögetni kéne, túl szűkösnek tűnik ez a keret. A Gaggia Classic PID-elve

kitűnő választás, de ennyiért nem nagyon lehet találni, óriási mázli kéne, kb. kétszer annyi manapság

egy ilyen gép. És akkor még darálóról nem beszéltünk, milyen van neked?

Előzmény: rooberto (173585)
rooberto Creative Commons License 2017.09.29 0 0 173585

Sziasztok,

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Most kezdek ismerkedni a minőségi kávézással, és a minőségi kávéfőzőkkel.

Mit tanácsoltok kezdő kávéfőzőnek melyik válasszam inkább? 

Használt Gaggia Classic (PIDelve) vagy Lelit Anna használtan 1,5 éves.

A keretem kicsit korlátolt, (50-60 e Ft). 

 

 

Előre is köszi a segítséget.

 

Esetleg ha ilyen gép van valakinek eladó akkor érdekelne :)

decca Creative Commons License 2017.09.29 0 0 173584

Jó az a Pavoni, én vagyok béna, kijöttem a gyakorlatból. De tegnap egész jót sikerült csinálni vele,

ma még jobb lesz. Sokkal háklisabb a Pavoni a GC-nál, minden hibát büntet.

Az a "baj", hogy mi egyszer szimplát iszunk, egyszer duplát, általában kétféle kávé van otthon, azok

is változnak szép lassan, ezt egy érzékeny géppel, mint a Pavoni, nagyon nehéz követni. Ha mindig szimplát innék,

ugyanabból a kávéból, és nem kísértene a PID-elt GC, amivel nehéz hibázni, akkor már profi Pavoni-s lennék...

Előzmény: Törölt nick (173570)
paljoc Creative Commons License 2017.09.28 0 0 173583

Ok, értem már. :) 

Előzmény: _MrB_ (173582)
_MrB_ Creative Commons License 2017.09.28 0 0 173582

Csak 6-7 éve. És nem veszek ágyút. Talán. :)

Előzmény: paljoc (173579)
_MrB_ Creative Commons License 2017.09.28 0 0 173581

"van a pakliban, hogy agyhalott :-)"

 

Az én vagyok. :)

Előzmény: paljoc (173579)
_MrB_ Creative Commons License 2017.09.28 0 0 173580

Nekem elég régóta CP a reggeli KVm. Egy ideje több, mint 1 hónap, mire elfogy 1 kg. Évente van vagy átlagban 1 hónap, mikor nem kávézok.

 

Nem feltétlen a keretem kicsi rá, hanem kialakult egy nyugalmi állapot, ahol az ár-érték arány megfelelő.

 

Még PID-elésen is gondolkodtam, de nekem ez a házra kocka nem tetszik. Mivel beállt kávé, arra jó a hőfok is... értelme sem lenne. (egyszer régen vicces kedvemben felzavartam egy PID-es gép árát Bélánknak egy 150e-rel magasabbra, mint amiért elvihette volna... Mondjuk ha akkor én veszem meg, ki tudja. Lehet már rég túladok rajta, lehet most is azt használnám)

Tanulógépben meg még nagyon másként szocializálódtam, mint jó páran. És vannak itt még páran akik azt az utat járták be.

 

A kávé egy ideje eléggé marginális szerepet játszik. Stabil reggeli utáni program, s ennyi.

Előzmény: Törölt nick (173575)
paljoc Creative Commons License 2017.09.28 0 0 173579

Mi??? Ilyet használsz otthon? Én még ott tartottam hogy yeahhh rézbojleres gépe landolt nálad a Krups után...igaz az már jópár éve volt...

Előzmény: _MrB_ (173578)
_MrB_ Creative Commons License 2017.09.28 0 0 173578

Az én vagyok. :)

Előzmény: paljoc (173577)
paljoc Creative Commons License 2017.09.28 0 0 173577

Simi írta hogy az első gépfelújítós projectjei között szerepelt egy ilyen gép és elég jó, azt otthon használják, nálam mondjuk nem ez a terv, de amíg nem lesz helye tuti beállítom a Catler helyett vagy mellé ha kész lesz. /és nincs vele gáz, mert ugye ez is benne van a pakliban, hogy agyhalott :-)/

Előzmény: Törölt nick (173576)
paljoc Creative Commons License 2017.09.28 0 0 173574

Ugyan a kis Catler még nem romlott el és teszi a dolgát, de tónkövetelő érkezett, egy fészerben fellelt egyed személyében, Nuova Simonelli Personal 1 fellelt állapotban, de a gombok alapján ezt nem sokat nyomkodták. 5 literes bojler és roto szivattyú, egy használt PID mentes Gaggia áráért, hát ez ittmaradt!:-)

 

Surda :D Creative Commons License 2017.09.28 0 0 173573

Lucaffe Piccolo & Dolce capuccino csészét keresek!



Surda :D Creative Commons License 2017.09.28 -1 1 173572

Áruld már el nekem,hogy mi a baj azzal,ha az ember fixálja az egyik legfontosabb változót, a hőmérsékletet és képes minden nap reprodukálni ugyanazt a kávét...?
Én azokat nem értem,akik komolyan gondolják,hogy reggelente az ember ott áll a gép mellett és visszaszámolja a másodperceket,hogy ha hűtőcsapolás után újra elkezd felfűteni a gép.akkor 34mp múlva lesz olyan a víz hőmérséklete,amilyen az adott kávénak kell.
Ez szerintem a gyakorlatban egy marhaság.
Mint ahogy az is,hogy a PID fölösleges egy kezdőnek...

Előzmény: _MrB_ (173571)
_MrB_ Creative Commons License 2017.09.28 0 0 173571

Van élettere a PID-nek, azt nem kétlem. Kezdőgépnek viszont egyből pid-est....

Vicces itt zsebembe turkálni is, nekem spec a nemsokára gép nagygenerálja is többe lesz simi nagyon jutányos árán is, mint amennyi az éves kávékeretem. A pid is bőven felette van.

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.28 0 0 173570

A Pavoni még mindig nem jó? Januárban még jókat írtál róla. Mi változott? Tömítések, víz, kávé, őrlő?

Előzmény: decca (173569)
decca Creative Commons License 2017.09.28 0 0 173569

Az nem tűnt el, de PID nélkül rosszabb volt, az biztos.

Előzmény: Törölt nick (173568)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.28 0 0 173568

És mi a helyzet a kesernyés utóízzel?

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=141478467&t=9014122

Előzmény: decca (173567)
decca Creative Commons License 2017.09.28 0 0 173567

Szerintem a PID beszerelése a legjobb dolog, ami egy GC-kal történhet. És csak akkor kerül ennyibe,

ha mással csináltatod. Én nem vagyok egy barkácsolós típus, de némi utánjárás után megrendeltem Kínából,

és beszereltem magam, azóta is kiválóan működik.

Előzmény: _MrB_ (173552)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 173566

Akkor már egyik se hanem La Pavoni Europiccola. Abból is csak a régi fajta amibe bátran haraphat a rozsda.

blues_fan Creative Commons License 2017.09.27 0 0 173565

s.simi nick-re keresve megtalálod.

Előzmény: Andris983 (173563)
Mylord3 Creative Commons License 2017.09.27 -1 0 173564

Nem, abszolút nem jó ötlet, csak hát, megint az jött elő akaratomon kívül, hogy "rosszindulatúan", "szarkasztikusan" "megtévesztően", meg a bánat sem tudja már követni, hogy milyen formában még, lejáratom azt a másik géptípust...stb. Ezekre, az ismételten személyeskedő  hsz-ekre kellett reagálnom, és bevallom, nekem is unalmas már. Amúgy pedig nem tudom, kire gondoltál, de ha őrá..., na, ő olvassa.

 

...de lépjünk túl újra ezen a témán!

Előzmény: H_G (173562)
Andris983 Creative Commons License 2017.09.27 0 2 173563

Bocsánat, hogy vitába vágok, de a nagy AVX-PH-Index-Béla-Szeged-alupara-Lelit-Gaggia erdőben elveszett a kérdésem, ami arra irányult, hogy kit kereshetnék Gaggia Baby tuningolás ügyében. Olvastam egy Simi nevet, de hozzá melyik felhasználónév társul, vagy hogy keressem? Vagy lehet feladom és veszek egy PID-es Lelitet :D Béke!

H_G Creative Commons License 2017.09.27 0 0 173562

És tényleg úgy tűnik neked, hogy jó ötlet valakinek az egészen máshol terjesztett hülyeségeit itt, ahol ő valszeg nem is olvas, helyreigazítani?

 

Előzmény: Mylord3 (173559)
blues_fan Creative Commons License 2017.09.27 -3 1 173560

Tetszik, hogy kiemelsz részleteket a hozzászólásokból és azokra reagálsz, belemosva itt szóba sem került dolgokat(alupara, seftesek), a többi rész felett pedig elegánsan átsiklasz. Nagy jövő állna előtted a politikusi pályán. Egy szót sem írtam a Lelit forgalmazó védelmében, ha problémád van az illetővel, azt vele vitasd meg. Nekem ez nem ér annyit, hogy naphosszat ezen rugózzak és azoknak a sorát sem fogom gyarapítani, akik az ehhez hasonló dialógusokat azzal zártak le, hogy törölték magukat a fórumról.

Köszönöm, én leírtam a véleményem, ezzel részemről lezártnak tekintem a kérdést.

Előzmény: Mylord3 (173559)
Mylord3 Creative Commons License 2017.09.27 0 3 173559

www.avx.hu 

 

".... az általános hangulatkeltés miatt, ami nálad a márkához társul. A hsz-em, amit indulatosnak vélsz, a kanyarban sincs ahhoz a szarkasztikus rosszindulathoz, amit az érintett téma irányában mutatsz, bár ezt mindig megpróbálod jópofán előadni"

 

Ha feltétlenül így látod, akkor kérlek, ezt tudd be az én esetemben az aluminium több éves (évtizezedes) károsító mellékhatásának, következményének. ...és természetesen ezt sem minden él nélkül írtam, mert amikor ezen a fenti másik KV-s fórumon lehetett/lehet olvasni a vezér valóban hangulatkeltő, megtévesztő hsz-eit akár alu-témában akár minden olyan kérdésban, ami az ő üzleti érdekeit sértheti, vagy akár az általad is említett itteni vagy épp a péhás KV-s szakik permanens lejáratását, akkor valahogy nem láttam, hogy ugyanilyen elánnan és indulattal akartál/mertél volna megnyilvánulni.

 

 

Előzmény: blues_fan (173557)
SeLe909 Creative Commons License 2017.09.27 -1 1 173558

Üdv.

 

Én is Lelit tulajdonos vagyok. Senki nem beszélt rá a márkára én szerettem volna ilyet venni és nem bántam meg. Véleményem szerint aki új gépben gondolkodik annak ár/érték arányban verhetetlen. Otthoni felhasználásra tökéletes. Azon rugózni, hogy meg ér-e x100E Ft-ot szerintem felesleges. Viszont csak azért lehúzni mert valakiknek az érdekeit sérti, inkorrekt. Mivel még elég új termékről van szó majd az idő eldönti, hogy 5-10 év múlva mennyire lesz ajánlott használtan, otthoni körülmények között. Az ipari gépekkel nyilván nem veszi fel a versenyt, de nem is arra van.

Az örlő 150W-os motorja pedig szerintem elégséges a napi 2x5 adag max.100g kávé ledarálásához.

 

 

Köszönettel: SeLe909

blues_fan Creative Commons License 2017.09.26 -3 3 173557

Örülök, hogy minden kiemelt mondatrészre sikerült választ találnod.

Abszolút nem egy kérdezőnek adott tanács miatt ragadtam billentyűzetet, hanem az általános hangulatkeltés miatt, ami nálad a márkához társul. A hsz-em, amit indulatosnak vélsz, a kanyarban sincs ahhoz a szarkasztikus rosszindulathoz, amit az érintett téma irányában mutatsz, bár ezt mindig megpróbálod jópofán előadni.

Előzmény: Mylord3 (173556)
Mylord3 Creative Commons License 2017.09.26 0 2 173556

"Ezek a Lelit csodák tényleg nagyon hitványak lehetnek...."

...hát, ha te mondod..., ezzel nem tudok vitázni, mert tőlem ilyent nem olvastál.

"Mindeki pánikszerűen szabadulna tőlük, ezért vannak tele eladó használt Lelit gépekkel az apróhírdetési oldalak...."

...de olyan sem olvastam még sem itt, sem a péhán, hogy "használt Lelitet vennék, illetve keresek"

"Kizárólag kíváncsiság és a magasabb műszaki, kényelmi tartalom miatt váltottam...

Váljék egészségedre az újabb Lelit csoda, de a kérdező fórumtársat itt nem ez befolyásolta, amikor gépet és darálót vett.

"...egyszerűen bicskanyitogató ez a fóbia a Lelit gépekkel szemben."

Ez pedig max a te problémád lehet, nekemtuti nincs  és valszeg másoknak sincs ilyen gondjuk. :-)

Annyi felelősséget viszont elismerek a magam részéről, hogy az előző hsz-eimben nem hivatkoztam (pedig becs szó, eszemben volt még ez is) az avikszes fórumra, ahol bővebb infókat lehet szerezni a Lelitekkel kapcsolatban, habár úgy láttam, hogy a fórumtársat nem érdekli ez a típus.

Indulatból pedig ne szerintem fórumozz, nincs sok értelme..., persze az is igaz, ha más a véleményed, azért innen, erről a fórumról nem raknak ki. :-)

Előzmény: blues_fan (173554)
Katoczi Creative Commons License 2017.09.26 0 1 173555

Természetesen tudom, feltehetően gyakrabban is kerülök kapcsolatba ilyen családokkal mint te. De egyiknél sem láttam 6000ft/kg árú kávét, sem 30000ft-os kávéfőzőt ugyanennyibe kerülő darálóval így mertem feltételezni, hogy az érdeklődő esetében nem ez a helyzet. Az, hogy az évekkel ezelőtti gaggia helyett most gaggia+pidet ajánlanak egyesek mint kezdő szettet azért van mert megfizethetővé vált a dolog, és van aki beszereli. Mikor én érkeztem a kávés világba épp vákum volt e téren is (SID már nem volt, Lali meg épp egészségi problémák miatt nem vállalt) ittam is a szenes presszókat sorban, de a pid hasznosságát vitatni nem érdemes. Mert mit ajánlunk kezdő presszósoknak? Klasszikus, sötétebb blendeket, Urambocsáss robusztás blendeket, amik kifelyezetten nem szeretik a magas hőmérsékletet. Azt a fél évet amíg nem volt pid a Gaggiámban, és az ez idő alatt elpocsékolt néhány kiló kávét kidobott pénznek és időnek érzem még évek távlatából is.

Előzmény: _MrB_ (173552)
blues_fan Creative Commons License 2017.09.26 -3 3 173554

Ezek a Lelit csodák tényleg nagyon hitványak lehetnek. Mindeki pánikszerűen szabadulna tőlük, ezért vannak tele eladó használt Lelit gépekkel az apróhírdetési oldalak. Én jelenleg a harmadik típusát használom a márkának. Mindhármat szerettem(szeretem) és mindegyiket saját jószántamból vettem, nem pedig eladták nekem. Kizárólag kíváncsiság és a magasabb műszaki, kényelmi tartalom miatt váltottam. Amikor eladtam, az Annára 8, a Gildára 4 órával a hírdetés feladása után jött potenciális vevő. Lehet szeretni, vagy nem a gép forgalmazóját, de ezt direktben összemosni a forgalmazott márkával a legkevésbé sem kulturált és objektív hozzáállás, valamint az itt érdeklődők számára kifejezetten félrevezető lehet.  Még nem volt Gaggia kávégépem, de pocskondiázni nem jutna eszembe anélkül, hogy negatív tapasztalatom volna róla, vagy mert utálom a céget, ahol árulják.

Mielőtt bárki megvádolna, nincs részvényem a szegedi cégben és senki nem kért, hogy ezt ideírjam, de már többekkel beszélgettem róla, hogy egyszerűen bicskanyitogató ez a fóbia a Lelit gépekkel szemben. Az Anna és a Gilda vásárlása előtt is, egyébként általad is nagyra tartott szaktekintélyt is megkérdeztem, aki megnyugtatott a gépek minősége felől.

Előzmény: Mylord3 (173553)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!