Keresés

Részletes keresés

Freddy4 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 22136

Üdv. Che !                   Van valóság alapja annak a  "legendának" , annyi eltéréssel,

hogy az a bizonyos meddő fúrás nem Vácrátóton, hanem a szomszédos településen

Vácdukán történt. Az ősrégi kastély kertjében.

 

Ezt nagyon hiteles forrásból tudom, mivel az én cégem végezte el azt a próbafúrás !

 

A geofikikai mérések mindenki megdöbbenésére nem találtak vizadó réteget a fúró -

lyukban. Pedig több mélységközben komoly iszapveszteségeink is voltak, kemény

repedékes homokkövekben.  A hivatkozott kékes- szürkés agyagok átfúrása után !

 

 

Előzmény: köszörűs XXI Che (22122)
Freddy4 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 22135

Üdv. Barret02 !                                 Kb. éppen  1 évvel ezelőtt, családunk nőtagjai is  "rákattantak"  erre a szivattyú tipusra, hogy micsoda olcsó és még  100 m. -t is tud.

 

2 db. -ot rendeltünk. ( rendeltek )   Egerből jött a csomag, utánvétellel. Az egyik be -

sem indult, mig a másik max.  20 órát üzemelt, majd megadta magát. Leégett a mo -

torja. Szétszedtük, -  és akkor láttuk, hogy ez  1 bóvli vakolószivattyúnak a koppin -

tása.  1 un.  "kutya - pőcse"  forgótengely, max.  8 cm. volt a hossza. Beetetés csak!

Előzmény: Barret02 (22132)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.13 0 0 22134

Kínai olcsó szar ....

 

----

 

A használható, tartós, megbízhatóan jó, megfizethető árú cuccok, minőségi sorrendben.

Pentax

Six-Team

Pedrollo

 

Elmegy még ...
DAB

Grundfos Basic

 

 

A többi felejtős :-(

Olcsó húsnak, híg a leve kategória...

Előzmény: Barret02 (22132)
epoxi Creative Commons License 2014.06.13 0 0 22133

Szia.

Egyszerűen hulladék.

Előzmény: Barret02 (22132)
Barret02 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 22132

Sziasztok! Mi a véleményetek erről a szivattyúról?

Ugyan olyan lehet a felépítése mint a jobbaknak?

Arra gondolok,hogy víztől elzárt állórész stb.(nem szimmeringgel)

A jobb szivattyúknál az sem gond,ha víz megy a forgórészbe.

Nem kell nagy teljesítmény,csak tartós,és javítható legyen.

 

http://www.jofogas.hu/budapest/Straus_Melykut_szivattyu_550W_Melykuti_14504079.htm#xtor=AL-2696-1[olcsohasznalt]#xtor=AL-2696-1[olcsohasznalt]

NagyKornel77 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 22131

Üdv. Kapocska!

köszi, igen megkaptam!

meg teszem az előkészületeket és majd jelentkezem az eredménnyel, vagy ha van kérdésem :-)

üdv.

K.

Előzmény: Kapocska (22130)
Kapocska Creative Commons License 2014.06.13 0 0 22130

Üdv NagyKornel77 !

Megkaptad?
Mert ma 15 órától kedd estig v.nem vagyok elérhető.
De a többiek segítenek,ha kell,szerintem.
Üdv

Kapocska Creative Commons License 2014.06.13 0 0 22129

Hali
Ez egy elvi kapcsolási rajz ami jött a dobozzal együtt.
Azt,hogy BP10 már hónapok óta nem írtam le.
A motor bekötés szempontjából érdektelen.hogy mi van előtte
(visszajelző lámpák,kapcsoló,túláram véd.,dugvilla,dugalj stb)
Akkor lenne más,ha a motorhoz 5 ér menne ki, viszont az azonosításhoz segítség.Ami a BP 10 és dobozában van:

De Te ezt jobban tudod.

Előzmény: Törölt nick (22128)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.13 0 0 22128

Hali

Ez nem a BP10 doboza. Az fekete. Sőt  van két visszajelző lámpa is viszont a rajzodon nincs. Persze a motor bekötés még lehet jó de nem árt az óvatosság.

Előzmény: Kapocska (22127)
Kapocska Creative Commons License 2014.06.13 0 0 22127

Üdv MGX1!

Úgy gondolom ez a rajz segítségedre lesz mivel az ISO
összetartja őket.
Ha a színek mégsem stimmelnek támpont,hogy az egyik sk- ban
nincs szembekötve semmi mivel a kondit kikötötted.
Ekkor kösd a kondi egyik lábát ide a másikat valamelyik 220-as
(kapcs.szerelvények után)bejövőre a sorkapocsban.
Vízzel teli hordóban próba .Ha nem nyom gond nincs hisz csak az
történt,hogy a segédfázis mind két vége azonos potenciálra került.
Ekkor kösd át a másik bejövőre.

Üdv

Előzmény: MGX1 (22086)
GAttila75 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 22126

Sziasztok,

 

Egy kis segitseget szeretnek kerni, kutfuras temakorben, nemi koritessel eloljaroban. :)

 

Jelenleg harmadmagammal (3 szomszed) hasznalunk egy asott kutat, ami szerencsetlensegemre tolem van a legtavolabb... konkretan a szivattyu kb 25 meterre csucsul a kerticsapomtol. A kut korulbelul 10 meter talpmelysegu, viz kb 6-7 meteren van.

 

Szeretnek azonban errol levallni (sokminden miatt), es sajat kutat csinaltatni. Kizarolag locsolas lenne a cel, igy nem fontos az ihato vizminoseg. A kutfuras/kutasas arak azonban meglehetosen hajmeresztoek, raadasul rengeteg lyukrafutasi lehetoseggel, hogy mast ne emlitsek a legnagyob felelmem, hogy nem lesz viz meg 60 meteren sem, fuggetlenul attol, hogy mondjuk 20 meterre tolem van 10meteren is.

 

Szoval mielott atgondolatlanul ontenem ki ezt a rengeteg penzt, szeretnem megtudni, hogy egyaltalan milyen talajviz/karsztviz viszonyokkal rendelkezik a lakohelyem, ami konkretan Klotildliget/Piliscsaba.

 

Nem tudtok esetleg ajanlani weboldalt, elerhetoseget, ahol lathato a mukodo kutakrol terkep, vagy ahonnan kideritheto lenne, hogy az egyes teruleteken milyen melysegben varhato retegviz /talajviz elofordulasa? Nem volna tul jo, egy 15-18 meteres csontszaraz godorrel egyutt elni a kertben :)

 

Elore is koszonom

Udv:

Atte

CyberShot Creative Commons License 2014.06.12 0 0 22121

Sziasztok, Nagykovácsi Széna utca környékén tudja valaki, hogy milyenek a kút-lehetőségek?

köszi!

Kapocska Creative Commons License 2014.06.12 0 0 22120

Üdv NagyKornel77 !

Megírtam!
Üdv

Előzmény: NagyKornel77 (22119)
NagyKornel77 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 22119

Üdv. Kapocska!

Köszi az ötletet (e-mail is megvan, elvileg értem is)!

Izgalmasan hangzik, meg szeretem a kihívásokat, úgyhogy asszem meg fogom próbálni :-)

Csak 1 m-t fúrtam az agyag alá, mert elfogyott a fúrószáram. Nem tudom, hogy mennyi homok van még, megpróbálok még lejjebb fúrni és meglátom, hogy omlik-e. Komprosszorozás után a szivattyúzástól 30-40 cm-t visszatöltődött.

Azt honnan fogom tudni, hogy mikor elég a szűrőkavics?

K.

 

Előzmény: Kapocska (22117)
Üvegestóth Creative Commons License 2014.06.12 0 0 22118

Köszönöm a mélyreható elemzést Freddy4!

 

Amúgy ilyen információkat a szakmai tapasztalat ad, vagy létezik valami nyílt adatbázis ahol ezek elérhetőek?

Előzmény: Freddy4 (22112)
Kapocska Creative Commons License 2014.06.11 0 0 22117


Üdv NagyKornel77 !

Amikor aláfúrtál "csak" 1m homok volt?
Az üreg a mélységgel együtt meg van még v.feltöltődött?
A tisztításhoz,homoktermeléshez a kompresszor a nyerő de a
levegő mennyiséget szabályozható módon vezesd be.
Az egyszerűbb megoldás a jelenlegi állapotban,(feltéve,hogy a mélységed
megvan ) hogy a homokba szűrőcsövet teszel és felcsövezed a 125-ös cső
aljába központosítóval 20-30cm-es átfedéssel majd feltöltöd szűrőkaviccsal.
Részletek postán.
Üdv

Előzmény: NagyKornel77 (22111)
Freddy4 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 22116

Elnézést kérek, elirtam.     Az üzemi vizszint az ismeretlen a szőlőhegyi kútban  :-)

Előzmény: Freddy4 (22115)
Freddy4 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 22115

Üdv. Béla !                          Bár személyes tapasztalatom nincsen Vácrátót -ról, de a

nyilvántartások között találtam 2 db dokumentált kutat, amelyeket támpontként, in-

fóként szivesen megadok.

Ezek alapján ott rengeteg viz van, ráadásúl sekély mélységben !

 

Pld. - a Vizműkút  -12,0 m. mélységű !!!  Ez a tengerszint felett 102,0 m. -en van.

         a nyug.vizszint -4,2m.  az üzemi pedig  -6,3 m.  460 l./perc vizhozam mellett !

         Homokos kavics a vizadóréteg. Szűrő: -4,0 m- től -9,0 m. -ig a vizhőfok : 14 C.

 

       - Öreghegy  10. szám alatt, amely a tengerszint szint felett  154,48 m. -en van

         talpmélysége  -15,0 m.  Szűrőzés  -9,8 m. -től  -12,8 m. -ig. 

         itt a nyugalmi vizszint  -5,2 m. A vizhozam és nyugalmi vizsz. ismeretlen. 11,8 C

Előzmény: BelaJanecsko (22114)
BelaJanecsko Creative Commons License 2014.06.11 0 0 22114

Sziasztok!

 

Vácrátót Hunyadi utcáról van valakinek valamilyen információja. Egyáltalán Vácrátóton lehet kutat fúrni, több legendát is hallottam, hogy volt aki 100m-re lefúratott és nem volt víz. Kíváncsi vagyok, hogy ez igaz vagy mendemonda.

 

Üdv

Béla

Freddy4 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 22113

Talán, most sikerül nagyobb felbontású képeket feltöltenem :::

 

                      

 

                                            Ok. !

Előzmény: Üvegestóth (22110)
Freddy4 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 22112

Solymár nyugat - délnyugati részén nem szabad -30,0 m. alá fúrni, mert ott a mészkő

-ben előbb - utóbb  "bejönnek"  az üregek és a barlangok. ( sárgás-barnás sz. mkő )

 

Ugyanis a telepúlés alatt kb.  5.550 m. -es szélességben nagyon sok ilyen barlang ta-

lálható, kb. -80,0 m. -es mélységig.

 

Pl. -  a Solymári - barlang, amelynek  2 db. felszini kijárata, ill. bejárata is van

     - a Solymári - Ördöglyuk, amely  -78,0 m. mélységű

     - a Solymári - Zsomboly, amely még nincsen teljesen feltárva

 

Az északi részen, ahol szürke szinű homokos repedezett un. Hárshegyi homokkő van, ott érdemes a több viz reményében tovább fúrni, illetve mélyebb kutat furattatni.

 

A keleti részen már az un. Kiscelli szürkés-zöldes szinű agyag található, amely totál

vizzáró és viztelen. Itt voltak régebben az agyagbányák és a téglagyárak. Ez van !

 

                                               

 

                                                        

Előzmény: Üvegestóth (22110)
NagyKornel77 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 22111

Ezeket tudom mondani a kútról:

200 mm-es fejjel fúrtam 12 m-ig, 125 mm-es csövet tettem bele, körülötte szűrőkavics.

Kb. 4-5 m volt vízadó, az utolsó agyag felett, de sajnos csak 3 m-nyi réselt csövet tettem bele (elqrtam).

Ekkor egyébként egyáltalán nem homokolt, de keveseltem a vizet és aláfúrtam egy 10-es fúróval.

10-14 m-ig volt egy agyag réteg, kb. 1 m-el fúrtam alá és elég sok homokot kinyomattam belőle, úgy saccolom, hogy 0,5-1m3 lehetett.

Sajnos csak egy 2,5 LE-ős kompresszort használtam, úgyhogy már nem láttam tovább értelmét folytatni (32-es csőbe vezettem vissza egy fél colos slagot).

 

10-15l-el az aláfúrás után sem homokolt, 20l-nél minimálisan, viszont 30-nál már szemmel láthatóan.

25l-el nem próbáltam, de igazából az még kevés, mert akkor túl sok kör kellene.

 

Azt még lehet, hogy megpróbálom, hogy kikölcsönzök egy erősebb kompresszort (itt a kölcsönzőben Balma NS 18/50 a legerősebb, de úgynézem, ezek sem valami erősek), vagy egy szivattyúval (Honda WB20, WB 30) megszívatom az alját. Melyik célszerűbb?

 

Ha nem jön be, akkor marad a tartály, vagy fúrok egy újat, immár okosabban :-)

 

Előzmény: Kapocska (22107)
Üvegestóth Creative Commons License 2014.06.11 0 0 22110

A kút Solymáron van.

Előzmény: Freddy4 (22109)
Freddy4 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 22109

Üdv. Üvegestóth !                    Az érdemi válaszadáshoz több infó kellene a kútról és

a helyszinről, főldrajzilag.   Legalább a település neve.  ( utca és házszám nem kell )

 

Mert ugye vizfőldtanilag sem mindegy, hogy hegyen, vagy völgységben van a kutad.

Előzmény: Üvegestóth (22108)
Üvegestóth Creative Commons License 2014.06.10 0 0 22108

Üdv Urak!

 

Van egy 30m-es kutam 15m vízoszloppal, de nyáron néha elfogy belőle a víz. 

Kérdésem, hogy ezt lehet e ill. szabályos e mélyíteni?

Vagy, ha fúratok egy másik kutat, akkor milyen messze kell elhelyezni a meglévőtől?

Lehet vagy érdemes 30m alá menni? (vízhozam miatt)

Ha esetleg tartályt rakok föld alá, tudnék e vizet pufferelni úgy, hogy nem poshad be a víz? (mennyi ideig lehet tárolni a vizet?)

Ja, nálam nincs vezetékes víz és nem is várható sajnos, ezért nem luxusból kellene.

 

 

 

Kapocska Creative Commons License 2014.06.10 0 0 22107

Üdv NagyKornel77 !

Az 50%-os ugrás soknak tűnik a jelek szerint.
Közte nincs mért adat?
Szerintem a második megoldás a gazdaságosabb és ideg kímélőbb
hidrociklon tisztítás, szivattyú javítás).
1-2 körrel több "olcsóbb" mint a homok okozta gond.
De ,ha pl. kiméred,hogy 24l-nél nem homokol akkor max. körönként 2db 10l/p fogyasztású
szórófejekkel tervezz mert nem kell csúcsra járatni a kutat és még
aszály is lehet.
A kutaddal kapcsolatban van még sok ismeretlen ezért "látatlanban"
nehéz konkrét javaslatot adni.
Még egy ilyen kút (kút csoport) és már is 40l.:-)
Üdv

Előzmény: NagyKornel77 (22097)
krisztian98 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 22106

Köszi. A részletes tájékoztatást. Nem is szeretném ezt itt tovább firtatni.

Sajnos magamnak nem tudom kifúrni.

Előzmény: vizeslaci (22105)
vizeslaci Creative Commons License 2014.06.10 0 0 22105

Helló krisztian 98!

 

Nem veszem dobálozásnak,de lenne egy kérdésem.

Az összeget amit számoltál egy napra vagyis 10-12 vagy esetlegesen az úttal egybevetve 16 órára számoltad?

De hagyjuk az utat és számoljunk  10 óra melót egy napra.

Nagyon ritka az az eset hogy egy nap alatt elkészül egy kút( 2 -3 nap már reálisabban hangzik)

Tehát ha 2napot azaz minimum 2x 10 órát számolsz akkor mennyire is jön ki az összeg? Már igy alatta van az általad említett 10000 ft/ órás összegnek.

Azzal nem számolsz hogy ebből még vannak egyéb költségek amit már előző hsz ben említettek is mint pl a segéd bére.

Te mekkora összegért robotolnál tűzö napon esetleg szakadó esőben vagy ki tudja milyen körülmények között? Mindegy de ezt az összeget is vedd le a kútfúró zsebében maradó összegből...

Vannak esetlegesen előforduló meghibásodások amik nem 2 ft-ba kerülnek és mind ez időkiesés anyagköltség és sokszor nem kevés utánjárás ami megint csak a kútfúrót zsebében maradó összegből jön le.

Tehát kérdésedre válaszolva csak és kizárólagosan az adott méterre kiszámolt anyagköltséget tudod pontosan meghatározni (eltekintve a szűrőkavics mennyiségétől) A fúrás munkadiját pedig csak a munka végeztével tudod esetlegesen órára kivetítve kiszámolni

Lehet olyan terület hogy nem 10 hanem akár 5 ezer ft óradíjjal is sokkal rosszabbul járnál amikor fizetni kell az elvégzett meló költségeit.

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: krisztian98 (22103)
true75 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 22104

A minőségnek ára van, annak meg ugye mennie kell felfele :)))))))))

-

Miért nem fúrod ki magadnak?

Előzmény: krisztian98 (22103)
krisztian98 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 22103

Szia,

 

Nem dobálózni szeretnék, de nem látom, hogy mi is kerül ilyen sokba.

(Egyáltalán nem kötözködni szeretnék).

 

Akkor pontosítom a kérdést, hogy pontosan mennyi az anyagköltsége egy fúrásnak és mennyi a munkadíja?

 

Köszönöm, Bocsánat:

K

Előzmény: Törölt nick (22102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!