Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

JGab Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1649
Itt van a Galaxis is:

Galaxis útikalauz stopposoknak

Mondjuk ettől ki fog esni a szemed. De olvass bele, és ha tetszik inkább vedd meg.

És egy általános jótanács a Galaxis útikalauztól, ami ezeken a havas napokon is jól jön:
NE ESS PÁNIKBA!
Előzmény: szilvafan (1648)
szilvafan Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1648

http://www.aszta.tuti.hu/keret.cgi?/azelet/epizod6.htm

 

én ezt találtam, és itt tudtam beleolvasni, de hát eléggé kapkodtam a fejem :)

persze, lehet, hogy még nem tudtam eléggé leereszteni az egész éves hajtás, meg a havas közlekedés és a disznósivítás okozta sokk után :) de ha most Karácsonyra behavazódunk, asszem lesz mit olvasni :)

Előzmény: csak john (1643)
csak john Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1647
Akkor megvan mi lesz a következő könyv, amit el fogok olvasni. Csak meg kell keresni. Még apám volt nagy gyüjtő, szerencsére ez is benne van a gyüjteményben. :)
Akkor én is ajánlok egy könyvet: A pokolba tartó vonat. Ez egy sci-fi novella gyüjtemény. Szerintem az egyik legjobb.
Előzmény: JGab (1644)
JGab Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1646
Na még annyit, hogy ha elolvassátok, eldobjátok a forralt bort, és állandóan pángalaktikus gégepukkasztóra fogtok vágyni. Na de most már irány a könyvesbolt :)
Előzmény: JGab (1644)
JGab Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1645
A Galaxis utikalauzzal kezdjétek! Utána jöhet a többi :)
Előzmény: csak john (1643)
JGab Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1644
Douglas Adams: Galaxis útikalauz stopposoknak.
Sci-fi paródia, 'alapmű'. Film is készült belőle, de inkább a könyvet ajánlom.

Ha esetleg valakitől kérdezel valamit, és csak annyit mond, hogy a végső válasz 42, akkor is ezt a könyvet keresd :) Remélem felcsigáztalak.


De tényleg jó. Azt viszont nem mondanám el, hogy miről szól, nem lőném le a poént.
Sajnos én kölcsönadtam valakinek az enyémet, és akkor láttam utoljára...

Több kötet is van, ugyanez az író és témakör:
Vendéglő a világ végén
Viszlát és kösz a halakat
Az élet, a világmindenség meg minden
Előzmény: szilvafan (1642)
csak john Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1643
Űdv újra itthon! Klikk a nevére és megvan a fjord. De én hiába kerestem a neten, csak ezt találtam: novella
Az általad talált novellát linkeld be légyszíves!
Előzmény: szilvafan (1642)
szilvafan Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1642

 

=====>>>> OFF OFF OFF

 

JGab, homályosíts már fel lécci, mi ez a marhaság ? Téged kérdezlek, mert a nick tulajdonosa gondolom, most el van havazva :) Kétmillió évvel ezelőtti tonettszékkel meg kovácsoltvas lépcsővel berendezett robotpincéres Univerzum-járó hivatásos sértegető, vagy mi vaaaan ??? :):):)

mást nem találtam a nickre keresve, csak ezt a novellát (?) de azt se h ki írta, és miért, és miről szól tulképpen ???

bocs mindenkitől a nagyon -nagyon OFF OFF OFF -ért  <<<<====

Előzmény: JGab (1641)
JGab Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1641
Aki ilyen szép fjordokat tervezett, annak a bikázás sem lehet gond :)

Az indítás kicsit nagyobb áramfelvétellel jár mint az a néhány led a műszerfalon.
Ha csak kattog, akkor az a lemerült akksi jele (legalábbis nekem mindkétszer így volt - egyik offtopic járművön)

Igaz egyszer volt egy olyan akkuhalál is, ahol még a kis kvarcóra sem ment...
Előzmény: Szlartibartfaszt__ (1639)
szilvafan Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1640
de igen, csak ne nyírd ki az akksit. ( ne merítsd le teljesen ) próbáld bikával ahogy írtam, ne sarut-sarura, hanem pozítív a pozitívra, a negatín meg valami fémes érintkezőre.
Előzmény: Szlartibartfaszt__ (1639)
Szlartibartfaszt__ Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1639

az autó 2 éves 2 hónapos


akkor is lemerültnek tekinthető, ha a műszerfal és minden ikon meg lámpa, vagy a rádió is működik??

..csak közben indításra nem csinál semmit, csak kattan párat, amíg rajtatartom....?


mert ha igen, akkor gondolom a bikázás segít, vagy ne ugorjak neki??


...áhh, a fene ebbe az amatorizmusba....:)
szilvafan Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1638

ahogy kell ! :) és ahogy az elvárható a PT-től ! :) egyébként én is sima dízellel járok, csak most vettem a drágábbat, hogy ezzel a mínusz hússzal riogattak. Sajnálok 30 forinttal többet adni érte, viszont, azt el kell ismernem, hogy nem kalapált annyira hidegen a motor.

 

cruiserem, az akksi négy évesen még nem feltétlenül kuka, a baj akkor van, ha az öreg akksi lemerül, és a tapasztalatom szerint, azzal nem érdemes sz@rakodni, hanem újat kell venni.

Adalékot én nem használok, mert a téli dízelhez nem kell, de ha lebattyogsz a shellkúthoz, biztos hogy van valami cetánjavító lötty jó drágán. Viszont az nem ér semmit, ha csak a garázsban álló kocsi tankjába öntöd, hanem azzal meg is kéne járatni, hogy keveredjen, és a rendszer azt szívja fel. Mikor tankoltál utoljára ? Mert a kutakon általában október közepe-vége felé már a téli gázolajat adják.

Előzmény: JGab (1637)
JGab Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1637
Az enyém -13-ban sima dízellel másodikra indult, kb 2-3 mp tekerés után.

szlartibartfaszt,
Nincs nagy dráma, az akksi lesz az.
Előzmény: szilvafan (1635)
cruiserem Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1636
köszönöm a tanácsot.Megírnád milyen adalékot tegyek bele?majdnem tele tankkal tettem el.shell,mol és lukoil kutak,ezek van itt.
Előzmény: szilvafan (1635)
szilvafan Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1635

erre azért nem vennék mérget, mert a nyári dízel -5 alatt kicsapódik, és hiába van a szűrön fűtés, nem indul el vele.

Ha biztos, hogy egész télen nem fogod beindítani, akkor persze nem lesz semmi baj. De ha igen, akkor szerintem előtte tankolj rá alpesit, vagy ha nem fér bele, akkor legalább adalékot tegyél hozzá.

Előzmény: cruiserem (1632)
cruiserem Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1634
az enyém 4 éves múlt,-akkor ez most már tréé?-igaz,nem akarom most megtudni jó-e,de ahogy bejön a jobb idő indítózni fogok
szilvafan Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1633

Nem kell ahhoz rögtön mentőt hívni.

Ha az akksi 1-2 éves, töltsd fel és takarítsd meg a sarukat, ha 3 éves vagy több, akkor vegyél 1 másikat és cseréld ki. El kell annak indulni.

Előzmény: Szlartibartfaszt__ (1630)
cruiserem Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1632

Szervusz "Te-kis malacgyilkos"".Örülök,hogy újra otthon és gép előtt vagy.Amit leírtál az klassznak tűnik és a Pt is kitett magáért.-23C az sem lehett semmi.Alpesi dízel?Én nyárival tettem el aludni,a garage nem fűtött,de remélem nem lesz semmi baj!!

Előzmény: szilvafan (1631)
szilvafan Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1631

Jó reggelt PT-sek, köszönöm az aggódást és a jókívánságokat, szerencsére minden simán ment.

Szombat este az M3-ason lefelé csak a belső sáv volt takarítva, így minden nyárigumis és gyáva seggfej ott ment 40-50-nel a sorban, mi meg pár felkészült és bátor fiúval a külső sávban a havon, 80-90-nel, teljesen biztonságosan.

Vasárnap hajnali 5-kor "csak " -10 volt, a PT simán indult, a disznóvágás is jól sikerült, a szilvapálinka is finom volt :) Este 6-kor indultunk haza, akkor már -18 volt a városban, aztán a 37es úton kint -21, majd Szerencs és Miskolc között -23-at mutatott a PT hőmérője.

Este 9re értünk haza, és lazításnak jött még 1 óra hólapátolás. Jó kis húzós hétvége volt !

Előzmény: cruiserem (1629)
Szlartibartfaszt__ Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1630


HELP!!


ahogy bejött a hideg, nagyon nehezen indult a kocsi ( 1.6 cl.), kb 5x kellett teljesen elfordítani a kulcsot, oda vissza...és akkor pöcre indult.

Ja és előtte csak manuálisan nyílt az ajtó is...


ma reggel (-13 ) már 20x-ra sem!! most már a gyújtással sem próbálkozik, ha indítom, csak kattan párat!!!


Autómentés legyen belőle?


cruiserem Creative Commons License 2009.12.21 0 0 1629
-15 C-fok és üdvözöllek Benneteket!!Ezen a télen nálunk ez volt idáig a leghidegebb nap.Vajon mi lehet Szilvafan barátunkkal??Biztosan elfáradt és később,majd tart élménybeszámolót.Kiváncsian várjuk.
cruiserem Creative Commons License 2009.12.20 0 0 1628
A Tv-ben láttam ma és rákerestem.Érdekesnek tartottam,de nem vagyok műszaki vénával megáldva,ezért megítélni nem tudom.Azért jó,hogy megírtad hol kapható!!
Előzmény: JGab (1627)
JGab Creative Commons License 2009.12.20 0 0 1627
Az ötlet nem hülyeség, csinálnak ilyet iparilag is.
Bár amennyire én korábban utánanéztem, első sorban csak kiegészítésnek, illetve üres házak (nyaraló télen) szellőztetésére való.

Mondjuk itt lehet kapni
Előzmény: cruiserem (1626)
cruiserem Creative Commons License 2009.12.20 0 0 1626

Téli napokra,amikor több idő van agyalni,barkácsolni,ajánlanám ügyeskezű embereknek,

 

http://www.zoldbolt.hu/cikkek.php?cikk_id=38

cruiserem Creative Commons License 2009.12.20 0 0 1625
Szép-jó reggelt Pötisek!!Gyönyörű nyílt idő van,a napocska is kacsingat/valószínüleg ámulva nézi a leesett havat/.Szél Úr dolgozgat,halmozza a jót,-buckákat építve a kertkapuk,fenyők és tuják mögött.Miért nem tudja elfújni a havat a bejárattól?-és lepucolhatná a járdát is!!Jó hideg lehet kinnt!!-Brrr!
cruiserem Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1624
Holnap finom, kis forraltboros hóhányást fogok végrahajtani.Már egyre kisebb pelyhekben hull,este 10 óra körül mondták,hogy itt már szünetelni fog.Úgy legyen!!
choppers13 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1623
Klassz, és mindenfelé havazik, közben egy kis vörösbor kortyolgatás a cserépkályha melegénél...
Előzmény: csak john (1620)
choppers13 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1622
Nálam a pötit is befedte a hó ,és már kétszer toltam havat, és csak hull egyfolytában ,nagyon jól néz ki a környék.
dreencz ,nálad aztán igazán elkél a lendület a kaptatón!
Ja ,a reggeli indulás pöcc, röff minden oké!
cruiserem Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1621
időkép ez klasszul bejött és végignéztem.Köszi
csak john Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1620
A bp-i kamerák időnként nálam sem akarnak működni, többször rá kell nézni. Ők még csak kísérletiben adják, és a programjuk sokat eszik a gépből és a sávszélességből, de érdemes próbálkozni.
Még egy gyüjtemény időjárási webkamerákból: időkép

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!