Keresés

Részletes keresés

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.22 0 0 3954
Ismerem az ivarzás jeleit. Nem ez az első kocám. Meg dolgoztam egy 80 kocás telepen is. A sógor is mindíg engem hív hogyha ivarzás gyanuja látható a kocáján és az én jóváhagyásommal hív kant. Minden kocámat így takarmányoztam. Minden rendben is ment mindegyiknél. Élesztőt azért kap mert ezt ajánlották az ivarzás kiváltására. Utánanézek milyen takarmányban van szelénforrás, aztán adok neki olyat is.
Előzmény: woods80 (3953)
woods80 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 3953

Szia! Megint ellenmondásokat látok a válaszodban: élesztő=vitamin(föleg B)=zöldtakarmány, akkor miért élesztő-só kúra, ha van zöld takarmány, gondolom a plusz löket, vagy nem? A másik dolog, pedig a szelén hiányra utal, hiszen te kérdezted vissza, hogy "jó lehet-e neki?". Most meg kiderül, hogy értesz a tak.-okhoz, akkor gondolom ezzel is tisztában voltál. 

Ja még valami, az ivarzó kocának nem csak az a jele, hogy rálehet ülni a hátára, vannak egyértelmű jelei, csak a kevésbé tapasztaltabbak nem veszik észre. Az, hogy barátságos a fialásnál jelenthet előnyt!

 

Előzmény: gyöngyikedvelő (3952)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3952
Sót azt azért adok neki plusszban, mert az az élesztős "kúra" része. A teljes értékű takarmány mellett meg zöldtakarmányt is kap, ami szerintem + vitamin forrás. Eléggé jártas vagyok a takarmányozás terén... Itt valami másról van szó. Lehet hogy ivarzik ő, csak csendesen, jelek nélkül. A lovaglópróbát is hiába csinálom mert ez olyan szelíd hogy bármikor rá lehet ülni. A hátaslovam nem volt ilyen szelíd... :-D
Előzmény: woods80 (3950)
woods80 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3951

Szia!

 

Ha van időm itt leszek!

Előzmény: Mirtill72 (3948)
woods80 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3950

A korábbiakban írtad, hogy adsz sót a tak.-hoz, de miért, ha teljes értékűt adsz? Én úgy tudom a legtöbb supplement tartalmaz sót. Ja és még valami amit nem értek, ha tenyészállatnak akarod, akkor miért nem koca konc.-t kap? De még akkor is, ha teljesértékű a tak., nem árt egy kis vitaminlöket időnként. A szelénhiány sok bajnak a forrása lehet, ha utána olvasol meglátod. Remélem előbb vagy utóbb megjön a várt eredmény. Sok sikert!!!

Előzmény: gyöngyikedvelő (3947)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3949
szia! Az már jó hir ha tehénnél működik,remélem a kocámnál is fog :))ha meg nem várok még ő ugy érzi itt az ideje.
Gyöngyikedvelő!látod másnál is van ilyen probléma hogy nem indul ki a koca.ne igy fogd fel hogy üresen eteted.sok probléma jöhet még,vemhesség,ellés,malacnevelés közben is.adj időt a kocádnak,én amugy sem bugatnám ennyi idősen,és súlyal.inkább várj egy kicsit,minthogy ellés után tönkremenjen a kocád.akkor oszt tényleg várhatsz hónapokst hogy felerősödjön.enyém 10 hónapos volt,és 147 kilo.mikor búgattam , gyönyörű malacai lettek,és nem ment tönkre .de ez csak egy tanács.
Előzmény: Mirtill72 (3948)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3948

Szia Woods :)

 

Örülök , hogy újra olvashatlak :) Remélem nem tűnsz el megint ilyen hosszú időre :)

 

Búzavirág , tehénnél én is alkalmaztam az élesztőt és működik , hogy sertésnél működik e arról nincs tapasztalatom de lassan én is ott tartok , hogy ki próbálom :( 3 kocám közül az első fial október 31-n a másik néhány héttel később a harmadik meg tojik búgni :( pedig egy időben fialtak . Nála az az érdekes , hogy a szoptatás nem viselte meg , gyakorlatilag alig fogyott viszont választás után rengeteget.

Előzmény: woods80 (3946)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3947
Köszönöm a tanácsokat. Teljes értékű takarmányt kap. Vegyesdara 30% -os hízó koncentrátumot keverek bele neki 15% -ban. + zöldtakarmányt. Van itthon szelénes nyalósó. Az jó lehet neki?
Előzmény: woods80 (3946)
woods80 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3946

Hali! Ne kapkodd el még a levágást, lehet még az ivarzó! A súlya alapján most még nem is igazán ajánlott termékenyíteni, A 130-140kg lenne az optimális. A korát tekintve megvan a tenyészérettség. A tanácsom mielőtt levágod: mindenképp adagolt etetésre térj át, s ne adj neki annyit amennyit kérne kb 2kg/nap elég, a másik dolog, hogy A,D,E,-vitaminnal meg kellene nyomni, valamint szelén kiegészítés is szükséges lenne. Elképzelhető, hogy a szervezetében kevés lehet ezekből, mivel nem te takarmányoztad kismalackorától, ha jól tudom. Írtad a koplaltatást, amit szakmai nyelven "flushing"-olásnak hívnak! A módja a következő: 1. nap se kaja, se víz, 2. nap este kevés víz, 3. nap a napi adag duplája a kajából+víz adni.

A következő hetekben sem lesz eredmény, akkor a hormon szóba jöhet, de inkább inszeminátort keress, ne állatorvost, kivéve ha normálisabb fajta.

Előzmény: gyöngyikedvelő (3945)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.21 0 0 3945
Eddig nem mutat semmi eredményt ezzel az élesztős megoldással sem. Lehet hogy hormon injekció lesz a vège. Vagy ha nagyon felharagít a dolog akkod megy a fagyasztóba. Ezt mondta a volt gazdája is nevetve hogy "ha nem indul ki majd levágod..." mondtam neki erre hogy anyádat! Egy jószívű ember azt mondta volna hogy hozdel és kicseréljük. Van ott neki még 4 ilyen. Én pont kifogtam közülük a rosszat.
Előzmény: Xaxonos (3944)
Xaxonos Creative Commons License 2014.09.20 0 0 3944
Akkor az pont ideális korban is sulyban is kocának. Csak rájön már a dolog remélhetöleg.
Előzmény: gyöngyikedvelő (3941)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.20 0 0 3943
Majd meglátjuk. Jó lenne már ha termelne a koca, nem üresen etetném.
Előzmény: buzavirág79 (3942)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3942
én 3x adok neki egy kocka élesztőt,és 3x egy marék sót az ételbe.3 napig kell neki adni.amugy nem tudom mit befolyásol az élesztő és a só.de ugy voltam vele megpróbálom.baja csak nem lehet ha többen is alkalmazzák ezt.nagyon kiváncsi leszek rá hogy kiindul-e.
Előzmény: gyöngyikedvelő (3941)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3941
Szia. 8 hónapos és 120 kg. Szép kocánakvaló süldő.
Előzmény: Xaxonos (3939)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3940
Napi 5 dkg élesztő, és napi egyszer félmarék só a kajájába.
Előzmény: buzavirág79 (3938)
Xaxonos Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3939
Szia. Mennyi idős az a süldö és kb hány kg?
Előzmény: gyöngyikedvelő (3935)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3938
és mennyit adsz neki a sóból és az élesztőből?
Előzmény: gyöngyikedvelő (3937)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3937
Én is ezzel próbálkozom most amivel te. Kíváncsi leszek h bejön e neked. Kívánom hogy sikerüljön!
Előzmény: buzavirág79 (3936)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3936
szia!én most próbálkozom a sóval,és az élesztővel.kérdeztem más gazdát is ,azt mondta ő is szokta adni a kocáknak,ha nem indulnak ki.csak nem mindegyiknél válik be.3 napig kell neki adnom.és azt mondta jövőhéten ki kellen indulnia.majd megirom mi lett az eredmény.
Előzmény: gyöngyikedvelő (3935)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3935
Hát azén kocasűldőm még mindíg nem akar kiindulni. Már koplaltattam, helyváltoztatást is csináltam, kant is hívtam hozzá. De semmi eredmény. Ajánlottak nekem egy kapszulát amitől biztos hogy ivarzása lenne. De itt nálunk nincs állatpatika. Ezért utaztam ma át a szomszéd városba. De ott nincs ilyen kapszula, meg rendelni sem tudnak! (vagy nem akarnak) a hormon injekció meg nagyon drága. Már nagyon bánom hogy megvettem ezt a disznót. Egy hónapja kinlódok vele.
woods80 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 3934

Nagyjából 1,5kg +,-25dkg. Függ a fajtától, kondíciótól és a tartástechnológiától. Jó esetben akár 75 dkg- t is hízhat naponta.

Előzmény: dreddy (3932)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 3933
az árat ilyenkor még nem lehet megmondami.mert az mindig változik.tavaszal drágább,télen olcsób.függ a termény árától is.ja és felénk ugy van ha elviszik egyszerre az összeset,engednek belőle.de ez természetesen nincs mindenhol igy.
Előzmény: Janeszbratyesz (3931)
dreddy Creative Commons License 2014.09.17 0 0 3932

helo.egy 35k-os süldő hány kg darát eszik meg egy nap?búza és kukorica keverék süldő koncentrátummal keverve.

Janeszbratyesz Creative Commons License 2014.09.17 0 0 3931

Köszönöm a tanácsokat!

Esetleg tud valaki olyan embert aki folyamatosan felsorolás nagy mennyiségben vàlasztàsi malacot ha igen milyen àrban mozognak kilóra vagy db ra veszik?

Előre is köszönöm!

buzavirág79 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 3930
sziasztok! Hát nem jött össze a randi a kocám és Rudi között :((azt javasolta az öreg aki hozta a kant,hogy adjak a kocának élesztőt ,meg sót az ételébe.3 napon keresztül.na ilyenről én még nem hallotam.de csak tudja,nem kezdőnek nézett ki az öreg
Xaxonos Creative Commons License 2014.09.17 0 0 3929
ps: ja és hát a fajtaválasztás sem mindegy, s a malac felvásárlót is meg kell találjad elöre mert 20koca az sac per 200 malac amit hamar el kell adj hogy ne egye le a hajad meg hogy forogjon a pénzed is.
Előzmény: Xaxonos (3928)
Xaxonos Creative Commons License 2014.09.17 0 0 3928
Nagyon alaphangon,és idei átlag 6 ezer takarmányáron számoltam,viszont még a malacok árát nem is gondoltam bele. Ugy hogy minimum a 80ezer mire le fial a koca. Annyi hogy ha 20 van,nyilvánvalóan nagy ker töl veszed vagy magadnak kevered ki a kajájukat! Az is igaz ha bejön egy fertözés az viheti mindet,tehát 20szoros odafigyelés kell meg egész napos elfoglaltság is egy embernek. Pláne ha meg lesznek a kismalacok. Az elgondolásod amugy jó csak alaposan járj utána mielőtt belevágsz. Tudod az állatok gazdagithatnak is de bele is verhetnek a nyomorba! Ez egy mondás de van alapja.
Előzmény: Janeszbratyesz (3926)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 3927
szia! Van már amúgy tapasztalatod sertés tartás terén?van esetleg saját földet ahol a terményt meg tudod nekik termelni?nem tudom xan beleszámolta-e a malacok herélését,etetését,stb.
Előzmény: Janeszbratyesz (3926)
Janeszbratyesz Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3926

Szia! Köszönöm a gyors választ!

A 70.000 be beletartozik az 5 mázsa takarmány a +4hónap kaja villany vitamin fedeztetés àllatorvos?

Előzmény: Xaxonos (3925)
Xaxonos Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3925
szia. Csak jószándékom van,tapasztalatom csak 1 anyás és sosem irtam a költségeket (akartam de egy idö után hajmeresztö volt és inkább nem számolgatok) de kb 5 mázsa takarmány kell mire 120 kilós lesz a malac kb ekkor pároztatható, + még 4 hónap kaja,villany daralashoz, vitaminok,fedeztetési dij, állatorvos stb. Ez nem kevés összeg,jó áron is minimum 70ezer ha nincs saját takarmányod,na ezt 20al beszorozva nem kis pénz. Ha jól fialnak s jó ára van a malacnak akkor megéri de rizikós. De ez csak én véleményem remélem a tapasztaltak is irnak
Előzmény: Janeszbratyesz (3924)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!