Keresés

Részletes keresés

M R Creative Commons License 2013.02.28 0 0 1198

Vagy ha valakit esetleg érdekel ez, nagyon jó könyv!!!A könyvet Miklódi Erika, a Ciprusi mágus (http://daszkalosz.mindenkilapja.hu/html/18023297/render/daszkalosz-elete) tanítványának Dr. Nicholas C. Demetry (http://www.etherikos.hu/index.php?page=drnick) tanítványa, fordította (személyesen is ismerem a hölgyet).

 

 

 

http://hu.scribd.com/doc/42442390/Saint-Germain-az-alkimiarol

 

 

A könyv nagyon ott van, akit érdekel, az alkímia!

 

 

 

 

Bár de Mello könyveit, vagy az advaitát, vagy a zent jobban ajánlom, de nagyon jók ezek is, akit érdekelnek ezek!

M R Creative Commons License 2013.02.28 0 0 1195

Nem tudom ismered e Anthony de Mello könyveit (bár biztos), de ha még sem nagyon jók!

 

Vagy a különböző, Rózsakeresztes és egyéb rendek könyvei, a neten bármi megtalálható és letölthető.

 

Vagy akár, ha érdekel a  nyugati keresztény misztika (ezt én is úgy kaptam egy barátomtól):

 

A feltöltés tartalma (jelszó nincs, akinek szeme van lássa!
Kyriacos C. Markides - 1985 A Ciprusi Mágus
Kyriacos C. Markides - 1987 Hódolat a napnak
Kyriacos C. Markides - Lángoló szív (első fele)
Stylianos Atteshlis - Gnózis I. 1991
Stylianos Atteshlis - Gnózis II. 1994

 

http://data.hu/get/6244524/Dascalos.rar

 

 

Bár de Mello könyvei sokkal "jobbak", azok nagyon jók!

 

 

Csak felraktam, ha valakit érdekelnek ezek esetleg.

Előzmény: Törölt nick (1189)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.27 0 0 1193

Szerintem nagyon jó kezdeményezés.Remélem minnél több keresztény dönt ugy hogy elkezd foglalkozni meditációval.

Előzmény: Törölt nick (1189)
digest68 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 1192

Hát jó lenne, ha már semmi köze nem lenne a Vatikánnak az eredeti kereszténységhez (amit Jézus hirdetett).

A Vatikán a pénzről és a hatalomról szól, Jézus pedig a szeretetről.

Előzmény: Törölt nick (1191)
digest68 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 1190

Hát jablonka2 remélem, nem nagy gáz, ha most épp nem vagyok vevő a "nyugati keresztény" meditációra. :)

Nem igazán szeretném a vatikáni pedofil papok egyikének sem az útmutatását követni. :D

Sorry! :D :D

Előzmény: Törölt nick (1189)
digest68 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 1188

Ott bizony!

Néhány egó estében ki is fogja verni a biztosítékot. :)

Előzmény: M R (1187)
M R Creative Commons License 2013.02.27 0 0 1187

Likeolom!:)Ez az írás nagyon ott van, szerény véleményem szerint!

Előzmény: digest68 (1186)
digest68 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 1186

KeryE!

Tökéletesen egyetértek veled!

Egy újabb gyöngyszem Meditation Master (onvalomeditacio.org) holdudvarából:

http://www.onvalomeditacio.org/images/stories/A_megvilagosodas_tiz_mocskos_titka.pdf

Előzmény: KeryE (1184)
M R Creative Commons License 2013.02.26 0 0 1185

Szia Tomi!

 

Most láttam csak ezt a bejegyzésed és erre azért szeretnék reagálni.De én soha az életben nem oktattam, főképp nem tanítottam senkinek semmit!Nincs is mit!Az hogy jónak tartom, azt a két oldalt 

(közel 22 évi kőkemény keresés után) és ezért belinkeltem néhány helyre, -hátha másokat is érdekel- , ez egy dolog, nem igazán értem mi ezzel a problémád.De azért ne essünk már félreértésbe, soha sehol, senkinek semmit sem oktattam, tanítottam és nem is áll szándékomban, nem is nagyon lehet mit.Én Mocsári Roland vagyok, az pedig amit belinkeltem Kovács Attila (MM) oldala, azon kívül, hogy ismerem őt, sokat segített nekem és jónak tartom, azt amit "tanít", az égvilágon semmi közöm ahhoz az oldalhoz, azon kívül, hogy néha leírtam ezt-azt a fórumára.Niszargadattin oldalához, a nem2-höz, meg aztán végképp semmi közöm, nem is ismerem őt, de az oldaláról, a véleményem az, hogy egy gyöngyszem, ennyi.Kérlek ne irogass le ilyeneket, mert én nem oktatok, se yogát, se meditációt, se semmit sehol, eddig se tettem és ezután sem fogom!Köszönöm!

Előzmény: tigristomi (1165)
KeryE Creative Commons License 2013.02.26 0 0 1184

Tigristomi,

 

Ne vedd sértésnek, amiket írok.

 

Nagyon sok mindent olvashattál, és rengeteg elképzelésed alakult ki, hogy mi az "önmegvalósítás", "meditáció", "levitáció" és milyen tapasztalataid kell legyenek a gyakorlás során.. Elvárásaid vannak, már előre tudod, hogy minek kell történnie..  Szakszavakkal vagdalkozol és azt gondolod, hogy már úton vagy és rövidesen megérkezel. Ez sajnos a nyugati kultúrába meghonosított keleti bölcsesség útja: a spiritualitásból is egót akarunk fejleszteni. Ha egót akarsz építeni, tanítványokat szerezni magadnak, hogy megélhetést biztosítsanak - jó uton vagy. De ha önmagad keresed, akkor fordulj meg az útadon.

 

Maharshi gyönyörűen rámutatott arra, hogy mit kell keresni. Kinyújtotta a mutatóujját s az ujjon túlra kell nézni, oda, ahová mutat. De sokan vannak, akik meglátják ezt az ujjat, szerelmesek lesznek belé, szájukba kapják és cumizni kezdik - így nem csoda, hogy a mutatóujjon túlra nem látnak.

Tigristomi, vedd ki az ujjat a szádból és nézz rá. Hová mutat?

 

De tényleg nem akarok erről vitát nyítani. Nincs miért. Hagylak és átlépek ide

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9104643&la=124075429

 

Előzmény: tigristomi (1180)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.25 0 0 1183

Na de ijjet ne tessék mán mondani. Ha valakit nem tanít meg az anyukája rá, hogy nem lehet végtelenségig pelenkába szarni, akkó azt fogja gondolni, hogy a maga alá való szarás természetes?

Előzmény: Paleokrites (1182)
Paleokrites Creative Commons License 2013.02.24 0 0 1182

a kész átverésshow meditésőntechnikai hókuszálások és cirkuszi mutatványelemek......, a psziché szinte mindenre képes, guruk és egyéb okosító tanfolyamok nélkül is! :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.24 0 0 1181

"Én kételkedem, hogy egyáltalán a meditáció állapotát elérted."-Nem szoktak kételkedni más megvalósitott tudatállapotaiba,hacsak nem derül ki egyértelmüen az ellenkezője.A szamádi nekem is megvolt,mégsem volt szamajama.

Ha jól tudom a szamajama nem következik a szamádiból,csak utánna mint lehetőség adott.

Ráadásul ha jól tudom többféle szamádi van.Például a nirvikalpa szamádiból nem is következik a szamajama ha jól tudom.

Előzmény: tigristomi (1179)
tigristomi Creative Commons License 2013.02.23 0 0 1180

Vissza a TM-re, nem tudom, az mennyire köztudott, hogy a TM-Rajaknak 1 millió eurót (dollárt?) kell leperkálniuk ahhoz, hogy betöltsék ezt a tisztet.

Ha jól tudom 12 Raja van a TM-ben. Mi köze van ezeknek a csillagászati összegeknek a magasabb tudatállapotokhoz?

 

A véda-land projectre akik beadták a minimum 25 millió forintot, meg százezer dollárokat, azok vissza kapták a pénzüket?

Mi van azzal a közel 100 emberrel, akik kifizették az 1 millió dollárt az egy hónapos megvilágosodás kurzusért. Jelentkezett vki, hogy magasabb tudatállapotot ért el?

 

Shivananda egyébként azt írja, hogy 6 hónap alatt komoly előrelépést lehet elérni a jógában. Ha lenne erre 6 hónapom, azt hiszem én is sokat tudnék előrelépni.

A TM purusha vagy modern divine programja azonban erre alkalmatlan, ahogy ezt volt szerencsém közelről is megfigyelni.

 

 

Ha 1 hónap alatt 1 millió dollárért ilyen smafu megvilágosodást lehet csak kapni a tm-ben, akkor milyen meditációt lehet kapni pár nap alatt 100 ezer forintért?

Igazából nem tudom mennyi most a TM ára. Lehet, hogy kicsit olcsóbb most, de ugye ott van még az üdvösséghez a 7 haladó technika, szintén hasonló összegért.

Azt mondják a TM-el el lehet érni a tiszta tudat mezejét. Mire jó akkor a többi haladó technika?

 

Persze a tévénéző, facebookozó, türelmetlen ember, aki egyszerre akar szórakozni és magasabb tudatállapotokat elérni, mindig vevő lesz az eféle könnyen elérhető üdvösségre.

tigristomi Creative Commons License 2013.02.23 0 0 1179

Felüdülés, ha egy olyan komoly gyakorlót látok itt, mint amilyennek te tűnsz.

Biztos vannak, voltak szép tapasztalataid.

 

Mindezzel együtt a következőket tudom csak írni.

Benéztem a honlapodra, azt írtad, hogy a meditációs irodalom szerint mostanra állandóan eléred a samadhit.

Szerintem túl sokan túl sokat írnak a meditációról, anélkül, hogy tudnák miről is van szó.

 

Az, hogy szerinted elérted a samadhit, számomra azt jelenti, hogy nincs elképzelésed arról, hogy hogyan lépjél tovább.

Én kételkedem, hogy egyáltalán a meditáció állapotát elérted.

Ha a samadhit elérted volna, akkor a samyamának működnie kellene nálad. Mivel ez nem működik, így csak az elért tapasztalataidat próbálod

intellektuálisan összepaszítani azzal, amit itt ott olvastál.

 

  Nem mindenkiből lesz élsportoló, még kevesebb emberből nemzetközi klasszis. Hasonlóan, Patanjali által leírt meditációs állapotot is nagyon kevesen érik el,

samadhit megcsak néhány jóga mester.

 

 Zongorázni, pingpongozni se tanul meg mester nélkül az ember, nem tudom miért gondolják sokan úgy, hogy megfelelő utána járás és mester nélkül

saját módszerekkel, néhány könyv elolvasása után samadhit elérhet valaki.

 

 

 Jómagam nem tudom elérni a meditációs állapotot (már ez egy nagyon magas szint, ha vki ezt eléri), de legalább utána jártam, és megtaláltam, hogy mi az, és mi nem az,

és tudom, hogy merre kell folytatnom a gyakorlásom, hogy tovább tudjak lépni.

Előzmény: KeryE (1167)
tigristomi Creative Commons License 2013.02.23 0 0 1178

A hozzáállásod kezdő, az hogy leegyszerűsítve látod a dolgokat. Azt mondod, hogy akkor működik a tmsiddhi, ha vki ugrál.

Ez egy nagyon átgondolatlan nézet.

Ahogy kivettem, nem gyakorolsz rendszeresen, ez is egy fajta hozzáállás.

Én azokkal voltam kapcsolatban évekig a tm-ből, akik rendszeresen meditáltak.

Lehet persze élethelyzet, stb., ha vkinek nincs ideje rendszeresen csinálni azt amit csinál, ez számomra azért egy komolytalan hozzáállás.

 

Bevan Morrist láttad már ugrálni lótuszban?

Van olyan, aki a tmsiddhi tanfolyam alatt elkezd ugrálni. Ezek szerint az az ember 2 hét alatt elkezd levitálni, az álláspontod szerint?

Rengeteg kérdés felmerül mind a tm és a magasabb tudatállapotok, mind a tmsiddhi hatásossága körül.

Ha ezek benned nem merülnek fel, ez nem nagyon érdekel engem. Ha neked jó, csináld. Csak gondold át magadban, mennyire vagy tisztában azokkal a dolgokkal,

amikre nekem visszaírsz.

 

 

Előzmény: digest68 (1177)
digest68 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 1177

Ha így gondolod, akkor valóban felesleges kommunikálnunk egymással. :)

Egyébként tudok angolul, és tudom mi az a levitálás.

Soha nem állítottam, hogy a TM-Sidhi programon levitációt tanítanak.

A TM-Sidhi jógarepülés technikája a test gravitációs paramétereit változtatja meg (kvázi jelentős mértékben lecsökkenti a testsúlyt).

Ebből fakadóan, az "ugra-bugra" azt prezentálja, hogy a technika nélkül lehetetlen lenne ilyen mértékű felemelkedés lótusz ülésből (élsportoló tornászok sem képesek erőből erre).

Persze, ez csak az én véleményem (és megtapasztalásom), na de én még csak kezdő vagyok, ki vagyok én hozzád képest?! :D :D :D

Előzmény: tigristomi (1174)
tigristomi Creative Commons License 2013.02.16 0 0 1176

Itt a híres tmsiddhi programod.

http://www.youtube.com/watch?v=Kelb5IGbLXM

A szöveg nem érdekes, ködös mézesmadzag.

 

Itt van egy levitációs versenynek hirdetett TM-Siddhi ugrabugra is.

http://www.youtube.com/watch?v=aM9UpoR64Wg

 

Tapasztalatom szerint ez a békázás nem más, mint egy laza tudatállapotban tömeghipnózis eredményeképpen felszabadult ugrálás.

 

 

Előzmény: digest68 (1171)
tigristomi Creative Commons License 2013.02.16 0 0 1175

Szia Ervin!

 

 A TM-et csináltad is, vagy csak olvastál róla? A kettő nem ugyanaz.

Dobsz egy emailt, ott értekezhetünk bővebben is.

Kicsit visszaolvasol, vagy benézel a jóga topikba, megtalálod mit gyakorlok most, de őszintén azzak se leszel sokkal előrébb, csak egy kicsit. Talán.

Hatalmas a felhalmozott technika, gyakorlat, és irodalom abban a jógában, gyakorolva bele kell ásnod magad, hogy megtaláld a merrét. Úgy viszont sok hasznos dolgot találhatsz.

 

Gondolom testi relaxációval foglalkoztál már. Alapvetően a rendszeres pránajáma gyakorlás irányába kellene menned, az előző relaxáció gyakorlása mellett, más egyéb dolgokkal együtt.

 

Üdv,

Tamás

 

 

Előzmény: KeryE (1167)
tigristomi Creative Commons License 2013.02.16 0 0 1174

Te vmi kezdő vagy. Úgy gondolom, felesleges lenne kommunikálnunk egymással.

Angolul tudsz?

Tudod mi az a levitálás?

Előzmény: digest68 (1171)
digest68 Creative Commons License 2013.02.13 0 0 1173

Igen, többször is, amikor rendszeresen gyakoroltam.

Nem csak úgy éreztem. :)

Előzmény: Herold (1172)
Herold Creative Commons License 2013.02.11 -1 0 1172

Neked felemelkedett? Vagy csak úgy érezted?

Előzmény: digest68 (1171)
digest68 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1171

Amúgy meg ha 14 évig gyakoroltad volna a TM-Sidhi programot, akkor nem írnál ekkora marhaságokat róla.

Szerintem, kedves tigristomi hazudsz itt mindenkinek (de legfőképpen önmagadnak).

A TM-Sidhi elsajátítása után, legkésőbb 1 éven belül, felemelkedik az a popó a szivacsról.

Ha valakinek ez nem sikerül 14 év alatt, annak csak egy oka lehet.

Nem vett részt a kurzuson.

Előzmény: digest68 (1170)
digest68 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1170

"Jómagam 14 évig gyakoroltam rendszeresen a TM-Siddhi programot, több évet a TM mozgalom központjaiban.

Jelenleg jóga tanár vagyok, 7 évi gyakorlással abban a jóga rendszerben, amiben tanár vagyok.

A kettő között kipróbáltam más meditációs iskolát is, 2-őt is, és kundalini jógát is.

22-23 éves napi gyakorlásom, szerény tapasztalataim és a mestereim írása alapján, a fentieket tudom mondani."

 

Hát (tudom hát-al nem kezdünk mondatot :) ), ha 23 év után idáig jutottál, én biztosan nem lennék a tanítványod. :)

De a "Mestereid" autentikusságával kapcsolatban is erőteljes kételyeim vannak. :)

 

Előzmény: tigristomi (1164)
digest68 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1169

"A jóga mestereim szerint a szútra amit a TM-Siddhiben használnak a repülésre, a fizikai testet sosem fogja mozgatni."

 

Ennek ellenére, millióan gyakorolják a TM-Siddhi ezen technikáját (köztük én is), és igen, a fizikai testükkel csinálják.

Nézz már utána, mielőtt hülyeségeket írsz le!

Biztos, hogy tévedhetetlenek a "jóga tanáraid"?

Előzmény: tigristomi (1153)
digest68 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1168

Tigristomi!

Sugárzik a hozzászólásaidból az egoizmus.

Biztos, hogy jó úton haladsz?

KeryE Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1167

 

Sziasztok!

 

Bekukkantottam ide. A "transzcendentális" szó nagyon érdekes, mert a kivülállóknak azt sugallja, hogy valami nem "evilági" dologról, hanem túlvilági dologról van szó. De szerintem Maharishi Mahesh nem erre gondolt, hanem arra, hogy a rólunk és a világról alkotott gondolatokat kell meghaladni (transzcend - meghaladja) úgy, hogy felismerjük, hogy mi van a gondolatok felhőjén túl - a tudat tiszta egéről beszélt.

 

Úgy 20 évet meditáltam. Irányított meditáció, imaginációs, stb - amik most is "menők", de szerintem tk. nem nevezhetők meditációnak, mivel a tudatban tartalmakat hoznak létre, arra figyelnek.. s a meditáció valójában a bennünk rejtőző figyelem figyelése, az éber üresség önmaga tudatára ébredése. Nos, nagyszerű a  TM-ben, hogy pontosan felhívja erre a figyelmet. Úgyhogy az utolsó 4 évet a figyelem figyelésével töltöttem. Ha valakit érdekel, itt leírtam a tapasztalatokat: http://ervinkery.blogspot.hu

 

Ti hogy vagytok ezzel? Milyen tapasztalatotok van? Mind Maharishi TM-jének gyakorlói vagytok vagy más meditációs formákat is gyakoroltok?

 

Tigristomi, látom, hogy neked is 20 év körüli tm/jóga tapasztalatod van. Kíváncsivá tettél: milyen jógarendszert oktatsz?

 

Na még valami: nem trollkodni jöttem, úgyhogy ha nem jó helyen járok, szóljatok, jó?

Köszönöm,

Ervin

 

tigristomi Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1166

Az önismerettel barátságos akartam lenni, de inkább visszavonom, így látatlanban.

Előzmény: tigristomi (1165)
tigristomi Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1165

Te a tapasztalatod és a tudásod alapján legfeljebb relaxációt, esetleg önismeretet oktathatsz.

Előzmény: M R (1155)
tigristomi Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1164

Ez a több évezredes hagyomány az első mondatban nem igaz.

 

Maga a transzcendentális meditáció név igazából félrevezető, ha valaki komolyan szeretne meditációval foglalkozni.

Ha Pihentető Relaxáció Mahesh Mantrával lenne a neve, akkor sokkal beszédesebb lenne a technika.

A meditációhoz vezető út hosszú, és munkás, nem lehet meditációval kezdeni. Mivel maga a jógának a meditációja nem ismert,

ezért persze a kezdő érdeklődővel mindent el lehet hitetni. A meditációhoz több éves előkészítés kell,

és maguknak a meditációhoz vezető meditációs módszereknek is teljesen más a felépítése.

 

A TM-et vagy TM-Siddhit ha valaki elkezdi, ugyanazt gyakorolja 20-30 évig, számottevő változás nélkül a technika gyakorlása alatt.

Ez fanatizmus előrelépés nélkül. 100 évig is gyakorolhatnák így, akkor sem jutnának el a meditációhoz. Ugyanúgy, ahogy a testi képességek fejlesztésénél is van fejlődés,

a meditációs technikák gyakorlása közben is kellene lennie ilyen változásoknak, amik nincsenek.

A TM-technika közben az emberek jórészt elalszanak, a napi gondokon merengenek, vagy fantáziálnak. Ez egyik sem meditáció, amit Patanjali le is ír.

 

A TM a tömegeknek készült, a meditáció nem való a tömegeknek. Ez már eleve ellent mondás. A relaxáció mindenkinek való, ezért jó a TM is a tömegeknek, mert az se több,

mint egy mantra relaxáció. Azonban ugyanúgy, ahogy az izmok és koordináció, testi ügyesség fejlesztésénél sincs hétvégi gyors talpalló, hasonlóan a meditációban sincs.

Lehet divatos, hangzatos és népszerű megnevezés a meditáció, ennek ellenére nem létezik benne gyorstalpalló, sem hétvégi meditációs tanfolyam.

Becsaphatunk másokat, elsősorban azonban saját magunkat, élhetünk tudatlanságban a meditációt illetően miközben azt hisszük, hogy mindennap meditálunk, ettől azonban

még nem fogunk a jóga tényleges jelentésében meditálni. Vannak nyugdíjasok akik mindennap úsznak 500 métert a saját tempójukban, csinálhatják 20-30 évig is,

ettől még rendesen meg sem tanulják az úszás technikáját. Ugyanígy relaxálhat valaki 40 éven keresztül is, ettől még azt sem tudja, mi is a meditáció.

 Ezzel együtt a TM-mantra-relaxációs technika valóban pihentet, ugyanúgy, mint ahogyan bármilyen más relaxációs technika.

 

 A TM-Siddhi program feleslegesen sokkal több időt elrabol az ember életéből, akit ilyen erősen érdekel a meditáció, annak nem szabad ezt megtanulnia,

mert így mentálisan egy rossz technikát fog begyakorolni, ami semmivel sem viszi előre a meditáció felé. Patanjali szerint a különleges képességek úgy működnek, hogy a samyamát

kell alkalmazni különböző tárgyakon, pontokokon, vagy gondolaton. Ehhez a pratyahara, dharana, dhyana mesterévé kell válni, utána lehet a samyamát alkalmazni ezeken.

Ha valaki nem vált ennek a mesterévé, akkor nincs mit alkalmazni. A TM-Siddhi technika ilymódon hamis, nem működő fal-bámulás, merengés, alvás, önhipnózis. A levitációra pedig eleve rossz szútra is van kiválasztva. A különleges képességek amúgy is a 3. fejezete Patanjalinak, amibe nem lehet egy relaxációs technika tapasztalatával beleugrani.

 

 Patanjali könyve nem filozófia, hanem gyakorlati útmutató a tudatunk fejlesztéséhez. Ehhez kell egy mester, aki pl. a samyamát tökéletesen elsajátította, és az ő útmutatása szerint

lehet értelmezni Patanjali könyvét a gyakorlásunkhoz. Maharishi Mahesh nem írt magyarázatokat Patanjalihoz. Mivel Patanjali könyve az első fejezet első szútrájával kezdődik, így a TM-eseknek nincs mit gyakorolnia e szerint, mivel nincs hozzá útmutatójuk. Ez nem is olyan könyv, amit intellektuálisan meg kellene érteni, egyszerűen ez nem erre lett írva.

 Nyilván az sem működik, hogy valaki gyakorol egy fajta jóga rendszert, egy másik jóga mestertől olvassa Patanjali magyarázatát, miközben esetleg egy 3. mesternek a filozófiáját vallja.

 Ennek fényében nem óhajtok értelmetlen beszélgetésbe se menni Patanjaliról. Annyit azonban megjegyzek, hogy Patanjali könyve messze nem merül ki a Yoga Chitta Vritti Nirodha szútra értelmezésében. Pláne olyan szerzőtől nem, aki nem mester, vagy olyan olvasótól, aki nem az általa gyakorolt rendszer mesterének a Patanjali-magyarázatát mondja. Sokszor ugye ennek a kombinációjáról van szó, egy átlag érdeklődő egy másik mester írását olvassa az említett útmutatóról.

 

 

Jómagam 14 évig gyakoroltam rendszeresen a TM-Siddhi programot, több évet a TM mozgalom központjaiban.

Jelenleg jóga tanár vagyok, 7 évi gyakorlással abban a jóga rendszerben, amiben tanár vagyok.

A kettő között kipróbáltam más meditációs iskolát is, 2-őt is, és kundalini jógát is.

22-23 éves napi gyakorlásom, szerény tapasztalataim és a mestereim írása alapján, a fentieket tudom mondani.

 

Om

 

Előzmény: AttilaDios (1154)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!