Keresés

Részletes keresés

M.Sanyi Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21623

Volt nemi kapcsolat ? Házasságon kívül ?   Csak következetesek.  :)))

 

Biztos magyar bíró volt, mert különben nem mentik fel.  :)))

Előzmény: Pitrinkó (21622)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21622

Nagyon off, de Afganisztán ám jó példa.... De tán mégse,,,, Minap kapott kegyelmet egy csaj, 19 éves, mert miután megerőszakolták, a bíró elitélte házasságon kivuli nemi kapcsolatért, valami 10 év börtönre.

 

Ennyit az ottani biráskodásrol.

Előzmény: BringasLevy (21620)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21621

Nme tudom mi a törvényhozó célja ezzel - de ezt itthon senki se tudja, mert logika, az aztán nincs, csak megmagyarázás.

Előzmény: BringasLevy (21618)
BringasLevy Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21620

A rendőrség munkáját mindeütt segítik önkéntes civilek. Minden tiszteletem azoké, akik erre áldozzák a szabad idejüket. 

Vannak helyek a világban, ahol ezek az önkéntesek segítenek biztosítani az útvonalat pl egy futó verseny alkalmával, vagy terelik a forgalmat egy természeti katasztrófa esetén. Olyan dolgokat végeznek, mely a rendőri munka perifériája. Azzal a céllal, hogy szakszerűen legyenek elvégezve a feladatok, de ne kösse le rendőri állományt ilyen "piti" dolgokkal. 

Vannak helyek a világban, ahol az ítélkezés és az ítélet végrehajtás is ilyen emberek kezében van bizonyos esetekben (pár éve Afganisztán, Iárn, stb.).

 

Ebből következik, hogy önmagában nem az a baj, hogy növekszik az ilyen szervezetek létszáma. A fő baj az, ha olyan dolog is rájuk van bízva, amit nem nekik kellene végrehajtani. Legyen ennek bármi is az oka.

 

Szerintem -eltekintve néhány véletlen alkalomtól, mikor a polgárőr éppen a helyszínen volt, vagy halló/látótávolságon belül- felháborító, ha bárki előbb van a helyszínen, mint a rendőr, ha a rendőr időben risztva lett.

Igazavan   mindenkinek, aki azt állítja, hogy a magyar rendőrség nem alkalmas a feladata ellátására. De nem tartom jó megoldásnak, hogy szétosszák a feladatokat. Alkalmassá kell tenni a rendőrséget a rend őrzésére!

 

Drága? Az adó olcsó?

 

Persze, tudom, hogy az ide írogatok hatásköre ez...  

Előzmény: Macika (21617)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21619

Érdemes, tényleg, milyen szervezeteket véled rokonnak, nem én mondtam, te mondtad.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Hilfspolizei

 

Fel van sorolva a testvérszervezeteid között.

 

Ennyi. Sose találtam volna rá erre a linkre, ha nem mutatod. Nem kéne náci propaganda. Menj ezzel máshova.

 

 

Előzmény: Macika (21617)
BringasLevy Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21618

Legális lesz a gárda?

Előzmény: Pitrinkó (21615)
Macika Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21617

Ezzel nem vitatkoznék.

De amikor (egyetlen budapesti kerületről beszélek) 40 percen belül 3 közlekedési baleset történik, emellett van 2 rablás és 3 családi bajnokság és van 4 járőrautó ÖSSZESEN max. 10 járőrrel, akkor hogyan tennél csodát?

 

Mindig is mondom, hogy a polgárőrséget a rendőrség dilettantizmusa, fásultsága, létszámhiánya, lustasága, sok esetben alkalmatlansága tartja életben. Egy normálisan működő országban nem lenne ránk szükség.

A probléma, hogy nemzetközi polgárőr-találkozókon minden ország az állomány növekvő létszámáról számol be. Érdemes megnézni a Wikipédiát!

Előzmény: Pitrinkó (21612)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21616

Mondjuk a szerv meg szervezet közti különbség is érdekes... Mi vóna ha a jogszabályok magyarul beszélnének?????

Előzmény: Törölt nick (21614)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21615

Ja, szoval Macikának a BM-et kell hivni, nem a rendőrséget? :)

 

Ebből az egész jogszabálybol ugy tűnik, hogy megszüntetik a rendőrséget, de lesz több rendőrségi feladatot ellátó szerv. Hurrá, nem rendőrállam, hanem rendőrségi feladatokat ellátó szervek állama. (nem bírok smileyt írni...)

Előzmény: Törölt nick (21614)
Macika Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21613

Na, mazsolázz!

 

Ez a most hatályos, ez meg a jövő februártól hatályos jogszabály.

Előzmény: Pitrinkó (21609)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21612

Ezt én készséggel elhiszem, de ez tovább igazolja, hogy a rendőrségunk, rendszertől fuggetlenül, alkalmatlan értelmes dolgokra.

Előzmény: Macika (21610)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21611

Ok, látod.

 

A maiban az van, hogy a rendőrséget értesíted. Aztán az lesz, hogy valami nemtudom milyen szervet.

 

Az kicsoda?????? MIlyen szerv?????? Tudom, nemi...

Előzmény: Macika (21608)
Macika Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21610

Tudod, ha annyi ötezresem lenne, ahányszor hamarabb voltunk ott az elmúlt 11 év alatt balesetnél, mint derék rendőreink, akkor nem nagyon lenne anyagi gondom...

Előzmény: Pitrinkó (21607)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21609

ez a csucs absurdisztán

 

haladéktalanul értesíti az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szervet. 

 

tehát nem is a rendőrséget, hanem a rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szervet...

 

Az milyen szerv is??????

Előzmény: Pitrinkó (21607)
Macika Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21608

Nem, nem változott, nem írtam sehol, hogy változott volna, gondoltam, Hozzád is be van kötve a google.

 

A ma hatályosban ez így van:

 

"4/A. §

 (1) A polgárőr a közúti közlekedési baleset helyszínén a közlekedés zavartalanságának biztosítása érdekében jogosult jelzőőri feladatok ellátására. A rendőri intézkedést igénylő baleset helyszínén a polgárőr a rendőrség megérkezéséig önállóan, azt követően a rendőrség felkérésére és utasításainak megfelelően folytathatja a jelzőőri tevékenységét. A jelzőőr a tevékenységét legalább 10 méterrel a közúti közlekedési baleset helyszíne előtt látja el.

 

(2) A polgárőr a rendőri intézkedést igénylő baleset helyszínére érkezését követően haladéktalanul értesíti a rendőrséget. Az értesítés kiterjed a baleset jellegére, a sérültek számára, valamint arra, hogy a polgárőr megítélése szerint milyen veszélyhelyzet állt elő.

 

(3) A polgárőr - a polgárőrség és az óvoda, valamint az általános iskola fenntartójával kötött együttműködési megállapodás alapján - jogosult a gyermekek úttesten történő biztonságos átkelésének elősegítése érdekében az óvodák és általános iskolák közvetlen közelében jelzőőri feladatokat ellátni.

 

(4) Az (1) és (3) bekezdésben foglalt célból a jelzőőr nappal jelzőtárcsával, éjszaka és korlátozott látási viszonyok esetén piros fényt adó lámpával irányítja a forgalmat. Munkáját egyértelműen látható, illetőleg hallható jelzésekkel köteles összehangolni. A jelzőőrnek és jelzéseinek a megállási látótávolságból folyamatosan láthatóknak kell lenniük.

 

(5) Ha a közúti közlekedési baleset helyszínén a forgalmat jelzőőr irányítja, „Egyéb veszély” jelzőtáblát - jelzőőrre utaló kiegészítő táblával - kell elhelyezni:

a) lakott területen kívül minden esetben,

b) lakott területen, ha a jelzőőr és jelzése 50 méterről folyamatosan és egyértelműen nem látható.

 

(6) A jelzőőri feladatokat ellátó polgárőr e tevékenysége során a 3. § (4) bekezdésében meghatározott ruházatot visel."

Előzmény: Pitrinkó (21605)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21607

ez mondjuk abszurdisztán

 

(2) A polgárőr a rendőri intézkedést igénylő baleset helyszínére érkezését követően haladéktalanul értesíti az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szervet. Az értesítés kiterjed a baleset jellegére, a sérültek számára, valamint arra, hogy a polgárőr megítélése szerint milyen veszélyhelyzet állt elő.

 

Érkezzen a rendőrség elébb, azé fizetik, ne az amatőr. Amugy meg ha rendőri intézkedés szükséges, a balesetben résztvevőknek is kell értesíteni - igen, a rendőrt, nem a polgárőrt.

Előzmény: Macika (21603)
Macika Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21606

Én is ezt írtam, csak én rövidebben, hogy akinek papírja van róla.

Az al-al-alvállalkozónak, aki végzi a tényleges munkát, TUTI nincs ilyenje! Illetve iszonyatosan kicsi az esélye, hogy lenne.

 

És ha ennek ellenére MÉGIS csinálja, akkor .... na itt jön a képbe a BTK általam idézett paragrafusa. És ezt nem én találtam ki.

Előzmény: nopánick (21602)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21605

 Most változott,

 

ja.

 

Most. 

Előzmény: Macika (21597)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21604

De ez még nem hatályos, ugye, te is irtad. Azt kéne értelmezni, ami van, nem ami lesz.

Előzmény: Macika (21603)
Macika Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21603

A frissen elfogadott és jövő február 1-jétől hatályos új polgárőrtörvény így rendelkezik:

 

"20. §

(1) A polgárőr a közúti közlekedési balesetek, valamint a kiemelt rendezvények, katasztrófa sújtotta területek helyszínén, továbbá az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szerv, más rendvédelmi szervek és az önkormányzat felkérésére a közlekedés szavartalanságának biztosítása érdekében jogosult jelzőőri feladatok ellátására.

A rendőri intézkedést igénylő baleset helyszínén a polgárőr a jelzőőri tevékenységet a rendőr megérkezéséig önállóan, azt követően az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szerv felkérésére és utasításainak megfelelően végezheti.

 

(2) A polgárőr a rendőri intézkedést igénylő baleset helyszínére érkezését követően haladéktalanul értesíti az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szervet. Az értesítés kiterjed a baleset jellegére, a sérültek számára, valamint arra, hogy a polgárőr megítélése szerint milyen veszélyhelyzet állt elő.

 

(3) A polgárőr – a bölcsőde, az óvoda, valamint az általános és középiskola fenntartójának értesítése mellett – a megyei (fővárosi) rendőr-főkapitánysággal kötött együttműködési megállapodása alapján jogosult a gyermekek úttesten történő biztonságos átkelésének elősegítése érdekében a bölcsődék, az óvodák és az általános iskolák közvetlen közelében jelzőőri feladatokat ellátni.

 

(4) Az (1) és a (3) bekezdésben foglalt célból a jelzőőr nappal jelzőtárcsával, éjszaka és korlátozott látási viszonyok esetén piros fényt adó lámpával irányítja a forgalmat. Munkáját jól látható és hallható jelzésekkel köteles összehangolni. A jelzőőri tevékenységet végzőnek és jelzéseinek a megállási látótávolságból folyamatosan láthatóknak kell lenniük.

 

(5) Ha a közúti közlekedési baleset helyszínén a forgalmat jelzőőr irányítja, „Egyéb veszély”jelzőtáblát – jelzőőrre utaló kiegészítő táblával – kell elhelyezni

a) lakott területen kívül minden esetben,

b) lakott területen akkor, ha a jelzőőr és jelzése folyamatosan és jól láthatóan nem észlelhető.

 

(6) A jelzőőri feladatokat ellátó polgárőr e tevékenysége során láthatósági mellénnyel kiegészített formaruhát visel. A láthatósági mellényen jól láthatóan fel kell tüntetni a „polgárőrség” megjelölést.

Előzmény: nopánick (21596)
nopánick Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21602

ÉPP az imént mutattam, rá hogy sima vállalkozói tevékenység a forgalom technika "működtetése" :-)

 

Persze, tervvel-engedéllyel-nyilvántartással súlyosbítva...

Előzmény: Macika (21598)
nopánick Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21601

3. A jelzőtáblák nyilvántartása

A közúti jelzőtáblákról nyilvántartást kell vezetni. Kihelyezésüket, érvénytelenítésüket (annak időszakaival és időtartamaival), valamint megszüntetésüket dokumentálni kell.

 

4.2. A közúti jelzőtáblák csak szaktervező által készített és közútkezelői hozzájárulással ellátott dokumentációk (forgalomtechnikai terv, diszpozíciós vázlat) alapján helyezhetők ki.

 

6.4. A közúti jelzőtáblák érvénytelenítését

a) letakarással,

b) az A, B, C és D csoportba tartozó táblák kivételével áthúzással,

c) rövid ideig tartó ideiglenes forgalmi rend (pl. éjszakai hatálytalanítás) esetén - a közútkezelő külön engedélyével - elfordítással

kell elvégezni.

 

-------------

Ez alapján pedig, látszik, hogy a táblázás válakozói tevékenység...

Ami terv+engedély alapon műxik.

 

Ideiglenes közúti "KRESZ" jelzések kihelyezése

Az engedélyezett tervek alapján kihelyezzük az ideiglenes forgalomkorlátozás jelzéseit, forgalomtechnikai elemeit, "KRESZ" táblákat.

A jelzés elemeket a kivitelezés munkafázisaihoz igazítva naprakészen áthelyezzük, karbantartjuk, vagy bérbeadjuk.

 

Ebbe simán belefér, hogy este-reggel forgassák vagy takarják!

Akár az építő cég embrei, ha az a cég maga a forgalomszervező is egyben...

 

Mint, azt már sejtettem az imént, inkább a lustaság az oka, hogy

nem csinálják, merugye adminisztrálni kell, meg nyilvántartani sokáig

(elévülésig...) inkább tojnak a közlekedőkre, így no gond...

 

-----

 

De, hogy, a BTK hogy került a képbe, azt még mindig nem értem... 

BringasLevy Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21600

Háááát... Nekem ez ennyire nem egyértelmű, de legyen.

Előzmény: Macika (21597)
BringasLevy Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21599

köszönöm, legálább már van ahol van. Emlékszem, régen egyáltalán nem volt. (amerre én jártam)

Előzmény: Törölt nick (21595)
Macika Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21598

akár az egyszerű melós is lehet megbízott.

 

Arra iszonyatosan kicsi az esély, bár ki nem zárható.

Előzmény: Törölt nick (21592)
Macika Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21597

A tábla eredetileg egyéb veszély jelentésű, ehhez a kiegészítő tábla pedig a jelzőőr jele.

Az, hogy évtizedekeig ez egyetlen esetet jelzett, ha a vasúti jelzőőr dolgozott, az nem a tábla hibája. Most változott, mást is jelent.

Előzmény: BringasLevy (21591)
nopánick Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21596

Nem úgy nemláttam, hanem a polgár "előtt" kirakva, mondjuk amikor rendezvényél épp terelget...

Előzmény: Macika (21583)
BringasLevy Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21591

Köszönöm, tudom. 

 

De itt vagy valami félre értés van, vagy a KRESZ fogalmaz hanyagul.

 

A tábla, aminek a képét betetted ide, az mást jelent. Meg lehet érteni, összefüggésbe lehet hozni a polgárőr munkájával, de nem azt jelenti. 

Pont az a szitu, mint mikor a gyár portájánál a sorompón a kötelező megállás tábla helyett az Állj! elsőbbség adás kötelező tábla díszeleg. Érthető így is, de a tábla nem ezt jelenti.

 

A tábla amit beszurtál, az jelzi, hogy a vasúti átkelőt jelző őr biztosítja. Pont. Ha tényleg az a direktíva, hogy ezzel a táblával jelezzétek a munkátoka, akkor ezen a ponton át kellene fogalmazni a KRESZ-t!

Egyébiránt kellene egy "polgárőr" felirarattal, vagy egy új -a szabályba foglalt piktogrammal ellátott- kiegyészítő táblával ellátott egyéb veszély táblát használni.

 

Valaki valamit félre értett szerintem. Az is lehet, hogy én...

 

Előzmény: Macika (21590)
Macika Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21590

#21580

Előzmény: BringasLevy (21588)
Macika Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21589

Egyébként marhaság a jogszabály, ahogy van.

Ha egy balesethez polgárőrautó ér oda legelőször, akkor biztos is, hogy az lesz a legfontosabb, hogy kirakjuk a táblát megfelelő távolságba, jól látható helyre és nem az, hogy mentsük az életet, javakat és megakadályozzuk, hogy esetlegesen más is balesetet szenvedjen...

Előzmény: BringasLevy (21586)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!