Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2015.04.27 0 0 56190

Mi a banatnak akarsz a csomagban kuldeni?

Elkuldheted mailben is neki, normalis helyen mindent elfogadnak.

 

Előzmény: Irgum76 (56189)
Irgum76 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 56189

csak azt nem tudom mi van akkor ha a vámosok szétszedik a csomagolást és megtalálják az eredeti számlát

vagy azt inkább ne küldjek?

vagy küldjem külön levélben?

Előzmény: Irgum76 (56187)
Irgum76 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 56188

a másik, paypal topikban már kérdeztem

de azért itt is megpróbálom a limitek érdekeltek volna rámentem a limits-re de ott csak az éves lehívható összeg szerepel

ez azért van mert csatoltam az ebay-hez a paypal számlát és a havi limitek nem érvényesek vagy csak rossz helyen keresgélek?

Irgum76 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 56187

ez jó ötlet kösz

 

Előzmény: t.lantos (56185)
t.lantos Creative Commons License 2015.04.27 0 0 56186

Amugy a buzi nemeteknek miert nem kotelezo a paypal elfogadasa?

t.lantos Creative Commons License 2015.04.27 0 0 56185

Vagy lesz.rod az egeszet, es max 100e- vetelarrol nyilatkozol.

Ugyis vevo meg allapotfuggo, nincs ezeknek kobevesett aruk.

Meg manapsag gyartanak neked eleg rovid ido alatt 100 eves szeket :)

 

Előzmény: Irgum76 (56183)
csutka121 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 56184

Sziasztok!

Már jó párszor vásároltam az ebay-en ez-eddig semmi gond nem volt. Most viszont beleszaladtam valamibe amivel nem tudok mit kezdeni. Mivel nem vagyok ebay szakértő csak egy "mezei" vásárló ezért kérem az alábbiakban vázolt eset kapcsán a segítségeteket.

Ez is egy szimpla vásárlásnak indult minden a szokásos a fizetésig. Próbálok fizetni a Paypalról ahogy kell, a Paypal megtagadja a kifizetést és írja, hogy vegyem fel a kapcsolatot az eladóval. Felveszem a kapcsolatot az eladóval, az valamiféle "retorzióra" hivatkozik /nem értem mire gondol / de írja, hogy semmi gond adjam meg a Paypal címemet ö küld nekik számlát utána majd én ott fizethetek. Ebbe én nem mentem bele írtam neki, hogy tegye lehetővé az oldalról /mar mint az ebayról/ történő normál fizetési módot. Választ nem kaptam. Megint írtam az eladónak, ha nem válaszol kénytelen leszek elállni vásárlástól lévén hiába akarok, nem tudok fizetni. Válasz megint csak semmi, közben lejárt a fizetési határidő...

Az én részemről minden rendben van, mióta ezzel az emberkével "vajúdunk", két esetben vásároltam az ebayról minden ment hiba nélkül mint annak előtte.

Mi ilyenkor a teendő, egyáltalán hogyan tudok elállni a vásárlástól, mit lehet kezdeni egy olyan eladóval aki hibázik, és utána gyak. nem áll szóba a vásárlóval?

Az áru kellene meg is tudnám venni másik eladótól de nem merem amíg ez a helyzet nem tisztázódik...

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Irgum76 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 56183

most így 3 lehetőségem maradt:

kiteszem ebayre 100+ ezerért és rohangálhatok a papírért

kiteszem ebayre max 100 ezerért és akkor nem kell papír

kiteszem vaterára 100+ ért ahol nem veszik meg mert ennyiért ott étkezőgarnitúrát vesznek nem egy széket

Előzmény: Irgum76 (56182)
Irgum76 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 56182

UPS-t néztem ki magamnak ott azt mondták az ügyfélszolgálaton, hogy csatoljak mellé fényképet (hogy a vámosoknak ne kelljen felbontani a csomagot) ott egyből kiderül, hogy 50 évnél idősebb konkrétan 1890-es

a számláról meg kiderül az összeg

és azt is mondták, hogy az örökségvédelmi papír nélkül nem szállítják el

úgy gondolom ez a többi csomagküldőre is igaz

Előzmény: t.lantos (56181)
t.lantos Creative Commons License 2015.04.25 0 0 56181

Nagy es nehez?

Elkuldenem EMS-el, es azt irom a papirra, hy mar nagyon kell, hogy 49 eves, csak kisse megragta a szu.

 

"A szu nem rag meg semmi. Dehogynem fiam, nezd meg az orszag oldalat" :)

Előzmény: Irgum76 (56180)
Irgum76 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 56180

most hogy nagyjából átolvastam a dolgokat kiderült, hogy ha aukción kel el egy tárgy akkor az után kell bevizsgáltatni

(meg a nyomtatványon is be kell írni az értékét célországot amit előre ugye nem tudok)

egy haverom rendszeresen jár fel pestre kocsival munkába

viszont ügyfélfogadás csak egy héten egyszer kedden van 9-12-ig 13-16-ig szóval munkaidőben

és a haver össze-vissza megy fel mikor szolgálatban van

 

most akkor csináljam azt, hogy beírom a leírásba 1-3 hét átfutási idő van mert ilyen elbaszott törvények vannak nálunk addig ne utaljon csak ha írok neki, hogy meg van az igazolás és tudom postázni?

ti mit csinálnátok?

Előzmény: Irgum76 (56176)
t.lantos Creative Commons License 2015.04.25 0 0 56179

Ha kartyaval fizettel, akkor a kartyadra is megy vissza az osszeg.

Mivel megvan az eredeti tranzakcio osszes adata nekik, automatikusan arra fogja visszanyomni.

Az is par nap, aztan majd visszapattan nekik, es akkor- csak ne kerdezd, mikor - valoszinuleg megjelenik majd a pp egyenlegeden az osszeg.

 

Előzmény: s_titánia (56178)
s_titánia Creative Commons License 2015.04.25 0 0 56178

Sziasztok!

 

A következő a problémám, és tanácsra lenne szükségem: még februárban vásároltam valamit angol eBayen. Kifizettem, ő megjelölte elküldöttnek, nem volt semmi gond. Közben márciusban lejárt a bankkártyám, megkaptam az újat. Ennek az adatait beírtam Paypal-re, a régit kitöröltem, hiszen expired, lejárt. Az újhoz megérkezett a 400 Ft-os levonás a 4jegyű kóddal, ezt visszajelöltem, a kártya szabályszerűen be lett regisztrálva, rendben vásároltam, utaltam vele, stb.

 

Közben az angol eladótól a cucc csak nem jött meg, végül claim-et kellett nyitnom. Kb. 10ezer Ft-ról volt szó, nem fillérekről. Eleinte még válaszolt az eladó, aztán ez is elmaradt. Végül jeleztem az ebay-nek, hogy lépjelen közbe. Ma meg is kaptam az üzenetet, hogy az én javamra döntöttek, és a teljes összeget visszakaptam.

 

Beléptem Paypal-re, és azt látom, hogy 0 Ft az ottani számlám, aztán a részletes számlatörténetben megtaláltam a visszautalás részelteit. Kiderült, hogy azonnal át lett konvertálva Ft-ba a Font, és már ment is a kártyámra (eddig nekem kellett ezt átküldeni a PP számláról, már ezt sem értem, hogy történhetett ilyen automatikusan)

 

Itt jön a probléma: a részletes leírás szerint az eladó a régi kártyaszámomra utalta vissza a pénzt. Csak az xxxx-1234 adat van megadva, vagyis a kártya utolsó négy számjegye, de tudom, hogy az a régi. Mert ugye közben nekem új kártyám lett!

Egyáltalán hogy mehetett a régi kártyaszámra a pénz, mikor azt már a PP adataimból is kitöröltem?

 

Mi a teendő ilyenkor? Vissza fog ugrani a pénz az eladóhoz? Vagy azért csak rákerül a számlaszámomra, ennek ellenére? Esetleg valahol jeleznem kellene ezt az eBay-nél, vagy az eladónak? Elég vacak helyzet :/

synex Creative Commons License 2015.04.24 0 0 56177

Kösz szépen! Megpróbálom! Még annyi kérdésem lenne, hogy a 40 napos szállítási határidőn belül tudom csak vissza kérni a pénzt?

Előzmény: t.lantos (56163)
Irgum76 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 56176

jól beszoptam ezzel az antik bizniccel :(

mint kiderült minden 50 évnél idősebb és 100 ezer forint fölött értékű tárgyat be kell vizsgáltatni az örökség védelemnél pesten

különben nem lehet kivinni az országból még EU-ba sem

7000 Ft azzal még nincs baj de nempesti vagyok kocsi nélkül most minden szarral buszozzak fel amit elakarok adni?

(kétszer mert egy hét a vizsgálat)

már tök örültem, hogy végre sikerült meghirdetnem egy faja terméket erre most muszáj volt levennem

ehhh

mindenki bekaphassa

Előzmény: Irgum76 (56165)
blaze73 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 56175

Bevétel nálad landol nem, akkor : Kérdés ? 

Előzmény: xeroxs (56174)
xeroxs Creative Commons License 2015.04.24 0 0 56174

Azért kérdeztem ezt az adó kérdést, mert dropshipping - be keztem bele, és jól megszaladt az üzlet... te hát én magyarból nem küldök semmit,, még így is adó esélyes ? mert nem akarok a NAV-al kekeckedni .

Tevemadár Creative Commons License 2015.04.24 0 0 56173

Köszönöm a választ.

:-)

Kicsit reménykedtem azért....

Előzmény: blaze73 (56172)
blaze73 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 56172

Esély talán 5-10%

Előzmény: Tevemadár (56171)
Tevemadár Creative Commons License 2015.04.24 0 0 56171

Sziasztok!

 

Érdeklődő kérdéssel fordulok hozzátok, hátha valakinek van tapasztalata. :-)

Rendeltem Japánból egy használt objektívet fényképezőgéphez. 54e huf szállítással.

Mivel használt, de az ára 150 eu fölött van ezért áfa+vám is lenne rá.

Van rá esély, hogy megkapom anélkül, vagy az ilyesmit mindig ellenőrzik?

 

Köszönöm előre is az esetleges választ(okat). :-)

 

Tevemadár

Irgum76 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 56170

na kértem időpontot az adószakértőtől jövőhét csütörtökön fogad remélem fel tud homályosítani, hogy mit is kéne csinálnom

Előzmény: t.lantos (56168)
Axióma Creative Commons License 2015.04.24 0 0 56169

Azert ennel kicsit cizellaltabb a helyzet tudtommal... nem a bevetelre, hanem a jovedelemre van adomentessegi korlat, es a jovedelem megallapitasanak csak az egyik, ill. jobb hijan alkalmazando egyszerusitett modja az, hogy (asszem) 80% bekerulesi erteket felteteleznek, a tobbi a jovedelem.

Amennyiben megunt jatek, kinott ruha stb. eladasarol van szo, es az elorelato anyuka elrakta a szamlat, akkor azon nyilvan latvanyosan nulla jovedelme lesz, kevesebbert adja el mint a beszerzesi ertek, sehova se szamit (csak jellemzoen nincs meg a szamla).

 

Előzmény: t.lantos (56168)
t.lantos Creative Commons License 2015.04.24 0 0 56168

Az adok-veszek gazdasagi tevekenyseg.

Az adok elvileg errol szol, hogy megunt, kinott, stb, es eladogatod. Ebbol ha 600e alatt marad a bevetel, akkor nem kell semmit se csinalni, adobevallasba se kell beleirni.

Logikus az osszeg, mert ugyanez a hatar az ostermelore is, ha 600e alatt van, nem fizet semmit.

 

leginkabb azon kellene elgondolkozniuk, hogy az ilyen minimalis tevekenyseget vegzoket nem kellene megfojtani mindenfele szarral, foleg jarulekokkal.

KATA havi 50e, az teljesen kitoltve a keretet 10%. Ez egy korrekt adomertek. Mas kerdes, hogy emelhetnek egy kicsit fentebb a limitet, korrektebb lenne.

 

Előzmény: Irgum76 (56167)
Irgum76 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 56167

na bazzeg nekem nem így mesélte a könyvelő akivel beszéltem mint ahogy a cikkben van

tehát ha adok-veszek a 600 ezer alatti is adó köteles 16%-al

a 600 ezer fölötti + 27 százalékos egészségügyi hozzájárulás??? WTF

hogy van ez?

a hasznom 43%-át elviszi az adó???

 

"Bonyolultabb a helyzet, ha valaki gazdasági tevékenység keretében kereskedik a neten. Aki ide tartozik, elvileg be kell jelentkeznie az adóhatósághoz, és számlát, nyugtát kell adnia."

hmmm

 

Előzmény: Irgum76 (56166)
Irgum76 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 56166
Előzmény: xeroxs (56162)
Irgum76 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 56165

közben én fölhívtam a UPS ügyfélszolgálatot mert e-mailre basztak válaszolni

azt mondták fénykép legyen mellékelve, számla, meg kiviteli engedély a műemlék védelemtől mivel ez egy antik szék

a számlát még mindig nem tudom hogy állítsak ki valamit mondott, hogy ők küldenek valami formanyomtatványt

meg adott egy másik telefonszámot a vám osztályhoz ott 2-után lehet érdeklődni akkor már okosabb leszek

Irgum76 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 56164

volt már róla szó többször is 600 ezer éves bevétel alatt nem kell fizetni semit

600 fölötti rész adó köteles ha jól tudom 10%

de olvass vissza hátha okosabb leszel

Előzmény: xeroxs (56162)
t.lantos Creative Commons License 2015.04.24 0 0 56163

Paypal fizetes eseten igen.

Indithatod az ebay es a pp feluleterol is.

Le van irva minden szepen. Alap nyelvtudas azert kell hozza, bar erre meg a google translate is tokeletesen alkalmas.

 

Előzmény: synex (56161)
xeroxs Creative Commons License 2015.04.23 0 0 56162

Engem foglalkoztat a kérdés, hogy ha valaki az Ebay-en értékesít az után nem kell itt magyarban adót fizetni ? a NAV nem fog rászállni ? 

synex Creative Commons License 2015.04.23 0 0 56161

Sziasztok! 

 

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi van akkor, ha az akitől rendeltem, eltűnt az Ebay oldaláról. Lehet amit rendeltem tőle , el sem küldte, csak úgy csinált mintha elküldte volna. Van e lehetőségem visszakérni a pénzemet? Ha igen, hogyan? Kaphatnék egy lépésről lépésre segítséget? Előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!