Keresés

Részletes keresés

Barba81 Creative Commons License 2011.02.26 0 0 7547

Ja Zinnatot írt fel most szerintetek beszedjem,nagyon ég kívül.Most vettem canesztent hátha jobb lesz,bevettem 1 szem gyógyszert de már ettől is félek

Barba81 Creative Commons License 2011.02.26 0 0 7546

Elmentem reggel a sürgősségire mert nagyon csípett és már a katéterrel is megbarátkoztam csak csináljanak valamit,pont az a doki volt aki vizsgált elötte +másik is volt ott.Mondom neki akkor legyen a katéter ne szedjem már fölöslegesen a gyógyszert ha ott pang bennem,azt mondja annyira minimális marad bent hogy az nem okoz gondot,nem kell a kt.Kérdezi a másik orvos mi van erre mondja neki hogy műtöttek és van egy pici neurológiai dolog de nem vészes ennyi másnak is előfordulhat,annyi hogy esetleg könnyebben felfázok,nézek rá bambán gondoltam akkor mi a fa...snak kellett beijeszteni,írtak fel gyógyszert,mert eddig nem is jót szedtem állítólag,eddig ennyi.Simlis ne manuálterapeutához menj hanem Marina Kovalenkohoz,nekem segített,de mindenki maga tudja nem akarok rábeszélni senkit mindenkinek más jó,elösször én is manuált voltam jól ki is cseszett velem,mert utánna már a nyakam a lapockám a  másik fenék részem is fáj,de annyira hogy a fejem is fájt ha mozgattam a nyakam,ez a tűszúrásos dolog segített jól ellazított,kioldotta a blokkokat,a derék-háti részen nem tudott segíten mert azt mondta tiszta gyulladt,kerestessem meg a gócot és kezel tovább,amti ugye a mandulám tart fent,jöv hét csüt azt is megbeszélem a másik orvossal kapják ki.

Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.26 0 0 7545

Jaj még csak jövőhét péntek,ááááááááááááááááááááááááááááá!

Előzmény: Törölt nick (7544)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.26 0 0 7544

Még csak röntgenen voltam, jövőhéten pénteken megyek MR-re. Még messze van. :-(

Előzmény: Malagurski75 (7543)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.26 0 0 7543

Nagyon-nagyon! Voltál MR-en?

Előzmény: Törölt nick (7542)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.25 0 0 7542

Szia Malagurski!

 

Hogy vagy? Milyen a rehab? Gondolom jó izom lázad van.

similis Creative Commons License 2011.02.25 0 0 7541

Hát a manuálterápia olyasmi mint a csontkovács csak lájtosabb, és csak orvos v. gyógytornász csinálhatja.

 

Igen, műtött engem az EA. Sajnos :(

Előzmény: Törölt nick (7540)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.25 0 0 7540

Szia Similis!

 

Mi az a manuálterápia? Mit csináltak veled? Műtve vagy te is?

Előzmény: similis (7538)
lamanai Creative Commons License 2011.02.25 0 0 7539

Akkor tényleg nagyon kell vigyázni, ha begyullad a veséd. A vese nem regenerálódik, úgyhogy ha hőemelkedésed van, vagy érzed, hogy fáj a veséd, azonnal irány a kórház. Ne várj egy percet se!

 

Ehhez a vizeletpangásos dologhoz nem értek - úgyogy sajnos evvel kapcsolatban nem is tudok semmi használható jótanácsot írni. :-(

Előzmény: Barba81 (7537)
similis Creative Commons License 2011.02.25 0 0 7538

Barb tényleg vegyél tőzegáfonya kapszulát és szedjed, én a műltkor mikor így jártam, az első antibiotikum után nem voltam hajlandó többet beszedni, ha nem tenyésztik ki hogy mire rezisztens, akkor úgyis nagy eséllyel tök fölöslegesen szeded. Nekem bevált. És minndenkinek akitől halottam róla. És nem lesz gomba sem tőle.

 

Amúgy tök jó voltam manuálterápián, előtte nem is nagyon volt bajom, cak mondták h. helyre kéne tenni a csigolyáimat mert össze-vissza állnak, és rá 2 napra úgy megfájdult a csípőm, hogy se menni se ülni se feküdni, semmit se jó. Ráadásul a műtét előtt pont a másik oldalra sugárzott ki, meg azóta is az fájt néha kicsit, ez az oldal sose. Ilyenkor mi van???

Előzmény: Barba81 (7537)
Barba81 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 7537

már 3 hete csíp és megőrülök tőle,addig szarakodnak,hogy jól elfertőződök,mivel a vesém is tágabb simán begyulladhat,de szart ez rá

 

Barba81 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 7536

Szia

 

annyit tudok hogy marad bent pisi,és gondolom így ihatok annyit mint a ló nem tud kitisztulni,a katétert emlegette,de érdekes felírta a gyógyszert,de akkor minek ha úgysem tudom kiüríteni.Akkor mondta volna azt használjm a katétert és mellette szedjem a gyógyszert,hogy hasson is.de még ultrahangot se nézett.

lamanai Creative Commons License 2011.02.25 0 0 7535

A doki azért nem mond semmit, mert nem tudnak mit kezdeni ezzel a problémával. Sajnos az orvostudománynak is, mint minden tudománynak megvannak a maga korlátai. Az orvostudomány jelenlegi fejlettségi szintje mellett nem tudnak sajnos mit kezdeni ezzel a problémával. Az egyetlen, amit tenni tudnak, hogy ha elszaporodnak a bacik, akkor antibiotikumot adnak. Ha sűrűn jön elő, sűrűn kell antibiotikumot szedni, előbb-utóbb egyre több fajta antibiotikum-hatóanyagra lesz rezisztens a paciens. És végül alig, vagy egyáltalán nem marad már olyan antibiotikum, amire reagálna a szervezet. Szóval hosszú távon ez nem megoldás.

 

Ezért írom, hogy neked, magadnak kell megtalálnod azokat az életvezetési módszereket, amelyek mellett nem alakul ki, vagy nem túl sűrűn alakul ki a probléma. Én annak idején végigjártam a főváros talán összes :-) urológusát - mindegyik csak annyit tudott hozzátenni a témához, hogy széttárta a kezét. Nem tudják, hogy mi hajlamosít erre a problémára, mint ahogyan igazából azt sem tudják, hogy az adott egyedi esetben éppen miért jön elő. Végül minden hasznos infot a netről vadásztam össze - jórészt külföldi honlapokról. Ma már - ezen ismeretek birtokában - élhető az életem - ilyen szempontból legalábbis. :-)

Mégegyszer mondom: nem az orvosoknak köszönhetően. Sajnos ezzel a problémával ők nem tudnak mit kezdeni.

 

 

Előzmény: Barba81 (7534)
Barba81 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 7534

Köszi a tanácsokat,ezt mind csinálom,de a grapefruit csepp az jó,mert lúgos.Nem tudom mi lesz majd csütörtökön a nagyokos orvos megmondja,bár elég félvállról veszi,nem neki van baja,azt sem mondta mennyi pisi marad bent,csak az volt a papíron minimális.Köszi.

Az meg a gyulladástól is lehet nem?

lamanai Creative Commons License 2011.02.25 0 0 7533

Szia, már régen olvaslak - én is sokat kűzdöttem mindkét fennforgó problémával (sérv, visszatérő hólyaghurut). Némi odafigyeléssel és szolid életmódváltással az utóbbi probléma szinte teljesen kiküszöbölhető.

 

Írom, hogy mit tegyél, ill. mit ne tegyél:

- Savas ételeket, italokat kerülni kell - úgyhogy a greapfruitlé ivást sürgősen fejezd be.

- Koffeintartalmú italokat kerülni kell - kóla, kávé, energiaitalok kilőve, ha egy mód van rá, most egy darabig fekete és zöld teát se igyál.

- Mindig csak zuhanyozz, ne fürödj otthon kádban sem és ne járj semmiféle közfürdőbe se.

- Rengeteget igyál - főként vizet és mindig menj el pisilni, akkor is ha csíp, vagy fáj, vagy kellemetlen. Igyál, pisilj, igyál, pisilj - egyfolytában. :-) Szeretkezés után különösen figyelj rá, hogy mindig igyál meg két-három deci vizet, majd ezt követően, viszonylag rövid időn belül menj el pisilni.

- Vegyél tőzegáfonyakivonatot tartalmazó tablettát, kapszulát (pl. Urovital) és szedjed.

- Teakeverék: zsurló, medveszőlőlevél, kálmosgyökér. Egy púpos evőkanál keveréket áztass be kb. 5 deci forró vízbe, hagyd állni fél órát, majd egész napra elosztva iszogasd meg - langyosra melegítve.

- Vigyázz, hogy ne hűljön ki a talpad - ha lehűl a lábad, csökken benne a keringés intenzitása, a vese, húgyhólyag nem kap elég friss vért, legyengül a kórokozókkal szembeni ellenállása.

Előzmény: Barba81 (7532)
Barba81 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 7532

Sziasztok!:-( még mindíg csíp,már kikészít,szedem ezt a rohadt gyógyszert de semmit se hat,se az antib nem hatott se ez a gombaölő,iszom a grapefruitot,gyógyteákat,de semmi,már kezdek aggódni de nagyon,ilyen még nem nagyon volt velem,mármint ilyen fokú csípés,már 3 hete lesz hogy kínlódom vele.

drtm Creative Commons License 2011.02.25 0 0 7531

délbudán vannak 303056253. megéri....sok sikert, jó egészséget.

Előzmény: János55 (7529)
luci71 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 7530

Szia!SK!

Köszönöm,kimeritő válaszod.

Ezek szerint te gyógymasszőr vagy.

Szerencsére nekem az orvosaimmal ilyen téren nincs gond,kapok beutalót masszázsra.Akár a rehabon,akár sztk-ba is.De van masszőr ismerősöm is,még olyan is aki thai masszázst is csinál,és tényleg nagyon sokszor igen jól jött amit tud,már többször lábra állított,enyhültek a fájdalmak.Én arra voltam kiváncsi hogy drtm-nek hol tudnak segíteni,milyen kezeléseket kapott.Főleg azért mert nem kell annyit várni és nem olyan húzós árba.

De mégegyszer köszönöm.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (7518)
János55 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 7529

    Kedves drtm (7483) Kérlek küld meg az említett elérhetőséget. Köszönettel!
 

Előzmény: János55 (7499)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 7528

0613262794 Mirtilnek üzenetet kell hagyni nével,telefonszámal és vissza hív.Megkérdezi majd hogy ambulanciára vagy magán rendelésre.

Előzmény: ani1978 (7527)
ani1978 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 7527

malagurski légyszíves add már meg a Veres professzor úr asszisztensének a számát . Köszi szépen

Barba81 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 7526

Csak azt hittem ilyen sokat kell inni elötte :-)Sose volt még ilyen vizsgálatom,érdeztem egy nőt mellettem,és azt mondta ő nem ivott annyit,meg más sem járkált fel alá a bepisiláés miatt mint én :-)A vizsgálaton azt hittem bepisilek mikor csinálta a doki

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 7525

Hát nem jó az sem, hogy úgy tele ittad magad és utána olyan sokáig tartogattad, ha mész legközelebb azért olyan sokat ne igyál. Hátha csak az okozta.

Előzmény: Barba81 (7524)
Barba81 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 7524

Gica még abban bízok,hogy mivel csinálták ezt az uh én elötte megittam 2 liter vizet kb fél óra alatt,és kb 2 órát vártam mire sorra kerültem azt hittem bep...lek.És azt olvastam ugye ha nagy a nyomás akkor kitágu meg a kapacitása megnő akkor is ideiglenesen kitágull,nem lehet szerinted ettől is,én kb fél litert ha megiszok amúgy egy nap.És mikor jött ez az egész simán 3-4 liter benyeltem,meg mondom az uh elött én úgy tele ittam magam,azt hittem bepisilek.

Barba81 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 7523

Tudom sajna ezeket,a nyomás fokozódás nálam az hogy pang a vizelet,gondolom én,de hátha jövőhéten rendben lesz,az is csoda lenne,végül is kb 3 hete lesz akkor az UH,ha 5 hónap alatt nőtt 2-2,5 cm akkor már 3 hét alatt is változia kell,meg hát majd gondolom megnézi mennyi pisi marad bent,házi orvost hívtam ma,mert tiszta ideg vagyok,ő azt mondta nem vészes ez a szám,de hát ő nem urologus.Jövő hét csütörtökön kiderül,nagyon félek!!!

Barba81 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 7522

Tudom sajna ezeket,a nyomás fokozódás nálam az hogy pang a vizelet,gondolom én,de hátha jövőhéten rendben lesz,az is csoda lenne,végül is kb 3 hete lesz akkor az UH,ha 5 hónap alatt nőtt 2-2,5 cm akkor már 3 hét alatt is változia kell,meg hát majd gondolom megnézi mennyi pisi marad bent,házi orvost hívtam ma,mert tiszta ideg vagyok,ő azt mondta nem vészes ez a szám,de hát ő nem urologus.Jövő hét csütörtökön kiderül,nagyon félek!!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 7521

Barba! Hülyeséget írtam bocsi, csak menjél rá és olvasd el.

Előzmény: Törölt nick (7520)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 7520


Nyomtatás - Dr.Info - Lakossági egészségügyi információs portálA hidronefrózis a vesék üregrendszeri tágulata, amely az elzáródás következtében fennálló nyomásfokozódás miatt alakul ki. ...

 

Menjél fel ide és olvasd el! A linket nem bírtam be másolni, mert nem engedte, azért küldöm így. Írd be a Googléba.

Előzmény: Barba81 (7519)
Barba81 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 7519

Hát Gica nekem már lassan 3 hete lesz hogy csíp,eddig antibiotikumot szedtem,és a tükrözésen meg kiderült hogy gomba,még jó hogy tápláltam őket,3 napja szedem mondjuk még csak a gyógyszert de még mindíg csíp,mondjuk nem annyira mint csípett,de még mindíg rossz.Nekem más van mint neked volt,mert van ez a tágulat is a vesémben,most az orvos nagyon a gerinc műtétre akarja fogni.

 

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2011.02.24 0 0 7518

Kedves Luci!

 

Mivel rákérdeztél a masszázsra, a téma ismerőjeként válaszolok.

 

A masszázs nagyon sok mindenen tud segíteni, szinte minden reumatológiai és nagyon sok ortopédiai betegség esetén is, csigolyaproblémáknál is jó.

 

Általában kiegészítő kezelésre való, fájdalomcsillapításra, karbantartásra, az izmok, a keringés, a bőr, a kötőszövet állapotjavítására, roborálásra, tartósan fekvő beteg esetén a tüdőgyulladás (potenciálisan halálos betegség!) és az izomsorvadás megelőzésére, közérzetjavításra, stresszoldásra, görcsoldásra, ödémakezelésre, sérülések utáni rehabilitációra, még a belső szervi problémák kezelésére is a speciális gyógymasszázsok révén.

 

Műtétet megúszni a masszázs révén ritkán lehet, de van rá példa. Elisabeth Dicke német gyógytornásznak például már beígértek egy lábamputációt az orvosok, amikor kétségbeesésében feltalálta a kötőszöveti masszázst, amivel eredményesen megúszta a fűrészt, és azóta is minden gyógymasszőrnek vizsgázni kell ebből a masszázsból. Neki keringési problémája volt, az egy kicsit más jellegű.

 

A leggyakoribb probléma, amivel egy masszőr találkozik, a hátfájás, még egészséges embereknél is. Ez a masszázs leggyakoribb területe. De nagyon sok minden másra jó, amiről az orvosok többsége sem tud. Még a reumatológusok tudnak a legtöbbet a masszázsról, de nekik se mindig jut eszükbe ajánlani, másoknak meg szinte soha, nem is tanulnak róla.

 

A topiklakók problémáiban van egy közös. Mindenféle gerinc körüli, ill. mozgásszervi betegség, csigolya-, csípőprobléma  kihat az izmok állapotára, eltéríti őket a normálistól. Valahol lesz egy aszimmetria, egy tudat alatti antalgiás (fájdalomelkerülő) járási stílus, vagy sokat fekszik a beteg, és mindenképpen kíméli magát a mozgástól, mert fáj, és ettől egyes izmok elsorvadnak, mások meg spasztikussá, görcsössé válnak. Ettől még kevésbé lesz kedve mozogni vagy rendesen, normális járással mozogni, az izmok még egyenetlenebbül terhelődnek, és máris kialakul "a fájdalom ördögi köre" nevű jelenség, amikor valaki azért nem mozog, mert fáj, és azért fáj, mert nem mozog. Ebből hatékonyan segíthet kilépni a masszázs.

 

A fájdalom gyakran továbbterjed a keletkezés helyéről, és áttevődik más izmokra, ilyen módon okozhat akár a lúdtalp is fejfájást. A csuklyásizom például a hát közepétől a tarkóig ér, így nem nehéz belátni, hogy egy hátközepi probléma fejfájást idézhet elő, de ennél bonyolultabb áttételek is lehetnek, és ezeken is segí a masszázs.

 

Általában az összes lelettel, problémával célszerű a masszőrhöz fordulni, illetve az orvos véleményének kikérésével. Orvos a masszázst ritkán fogja ajánlani magától, és még ritkábban felírni TB-re (eleve csak a reumatológusoknak van ilyen joguk tudtommal, a többi beteg meg le van sajnálva), viszont arról mindenképpen célszerű megkérdezni, hogy van-e a masszázsnak kontraindikációja. Sérvet például tilos masszírozni, de a környező izmokat, kötőszövetet lehet, és az jó. Ahol csigolyaelmozdulás van, ott értelemszerűen nem normális az izmok állapota, ezen mindenképp lehet javítani a masszázzsal, de az okot a masszázs valószínűtlen, hogy megszüntesse. Ilyenben én nem reménykednék. De a fájdalom ellen jó, és az sem kevés.

 

Műtét előtti felkészítésre, erősítésre, műtét utáni rehabilitációra is jó a masszázs, de ilyenkor nagyon szigorúan csak a műtétet végző orvos engedélyével! Papírforma szerint a masszázs egyébként egy komplex rehabilitációs eljárás láncszeme, a masszőr a rehab. team tagja. Például ha előbb megy a masszőrhöz a beteg, utána a gyógytornászhoz, akkor a gyógytorna hatékonyabb lehet.

 

Fontos, hogy OKJ-s végzettségű gyógymasszőrhöz kell fordulni, nem pedig gyorstalpalós masszőrhöz, aki csak egészséges embereknek adhat frissítő masszázst.

 

Reklámozni itt a fórumban nem illik, de magánban kereshet bárki.

Előzmény: luci71 (7484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!