Keresés

Részletes keresés

Attir Creative Commons License 2011.03.19 0 0 676

Köszönöm a véleményeteket!

Úgy néz ki maradunk Athenban és a közvetlen környékén pár napig, a többiet  meg majd legközelebb.

Viszont kérném még másban is a segítségeteket: milyen fapados repülőjáratokról tudtok Athenba? A malévnak  egészen jó ajánlata van, csak az a baj, hogy akkor olcsó ha odavissza veszek jegyet. én viszon visszafelé Krétáról szeretnék jönni.

És még valami, Ti melyik autókölcsönzőben béreltetetk autót? Elég nagy választék van a neten, de nyugodtabban foglalnék, ha vki mondaná, hogy már bérelt náluk és nem volt probléma:) (tudom, olvastam, hogy még olcsóbb is lehet ha majd ott megyek bérelni, de...jobban szeretem előtte megnézegetni.

köszönöm

 

 

Borzas Creative Commons License 2011.03.19 0 0 675

körút javaslat: Athén, Meteórák, Joannina, Párga, Patrasz, majd a Peloponnészosz északi partján vissza Korinthosz, Athén. ahol rátok esteledik, kivesztek egy szobát oszt jónapot.

Előzmény: Attir (671)
Pontikos Creative Commons License 2011.03.19 0 0 674

Szia! Mi az Omoniától északra laktunk, nem a legvidámabb környék, de semmi probléma nem volt. Egyedül mondjuk nem szívesen mászkálnék ott sötétben (sem), de ár-érték arányban nem is volt több várható. Szerintem. Egyébként, ha metróvonalon laktok, akkor édesmindegy, hol szálltok meg, nekem nagyon bejött a tömegközlekedés.

És a többiekhez csatlakozva: ha kocsival akartok még barangolni, akkor valóban ne csillagtúrázzatok, hanem máshol is keressetek szállást. A 3-4 napnál azért vegyétek figyelembe a távolságokat, meg azt is, hogy sok a látnivaló! :) (Ráadásul a meteórák és a peloponnészosz pont a másik irány.)

Ötlet: mi lenne, ha az Athén környéki helyekre koncentrálnátok?

Aztán egy másik út alkalmával irány a félsziget! :)

Előzmény: Attir (671)
Verka_ Creative Commons License 2011.03.19 0 0 673

Szia!

Csatlakozom az előttem szólóhoz - nagyon nem jó ötlet. Először inkább maradjatok pár napot Athénban, nézzetek körül, majd béreljetek autót az utána következő napokra, és vágjatok neki a Peloponnészosznak, és majd ott keressetek szállást. Mi is így csináltuk tavalyelőtt :), működik: www.utazas.fw.hu/greece.html (Athén és a P. keleti része 2009). Athénba oda-visszaautózni minden nap semmi értelme, napi több óra időveszteség és fölösleges benzinkiadás.

 

 

Előzmény: Attir (671)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.19 0 0 672

Sztem nem jó ötlet, mert rengeteg km. Inkább vmi körútféle, útközben még olcsóbbak lehetnek a szállások is, meg kellemesebbek.

Előzmény: Attir (671)
Attir Creative Commons License 2011.03.19 0 0 671

Sziasztok!

Az Omonia tértől melyik irányba kevésbé gáz a hely (É, K, D, NY?)?? vagy tök mindegy?

Azt terveztük, hogy úgy megyünk Görögországba, hogy repülővel Athenba megyünk, ott szállnánk meg és onnan mennék kocsival az ország nevezetes helyeit megnézni pl.  a meteorákat,  a Pelloponnészoszi sziget nevezetes részeit, stb.. mennyire jó ötlet ez? 2 napot kb Athenban is töltenénk, hogy megnézzük, de érdemes azért még 3-4 napot pluszba ottl akni, hogy az említett helyekre elautózzunk?

jó ötletnek tűnt elsőre, de most kicsit elbizonytalanodtam:)

Mit gondoltok?

Borzas Creative Commons License 2011.03.14 0 0 670

én nem láttam hasonlót se. biztosan unták magukat.

Előzmény: Törölt nick (669)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.14 0 0 669

Akkor jó, mi láttunk pár kisebb incidenst. A járdáról beugrált 1-1 kutya. Ültek a 4-6 sávos út szélén, és amikor közelített egy motoros, rárontottak oldalról. De csak pár métert üldözték, aztán mentek a következőhöz. + 1x ugyanez volt, de azok kisebb utcán és jó 50 métert üldözték. :-) lehet, hogy csak 1-1 kutya berágott a motorosokra. Legtöbb nagyon szelíd volt.

Előzmény: Borzas (668)
Borzas Creative Commons License 2011.03.14 0 0 668

azok a kutyák szerintem nem vadásznak semmire :)))

 

az autókkal meg jól el lehet bírni, mert nagyon megszokták a sofőrök a motorosokat, és így jut agyuk a bringásokra figyelni is. legalábbis ez az elméletem. viszont az utak nem túl bringabarátok.

Előzmény: Törölt nick (667)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.14 0 0 667

ok :-) Tényleg közel van legtöbb látnivaló, de napokig egész nap járkálni elég fárasztó az átlagembereknek. Meglepően :-)

 

A  kutyák nem vadásznak a kerékpárosokra? Tényleg nem gondoltam volna, hogy jó ott tekerni, rosszabbnak tűnt az autós közlekedés, mint itthon.

Előzmény: Borzas (665)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.14 0 0 666

A lényeg: nem "mérődik". Ez csak egy utazási fórum.

Előzmény: Törölt nick (664)
Borzas Creative Commons License 2011.03.14 0 0 665

szerintem nem szóltunk le senkit, csak csodálkozásunkat fejeztük ki. Athén "érdemi része" olyan pici...

 

egyébként én biciklista vagyok, nem gyaloglóbajnok. legutóbb kipróbáltam Athénban egyébként, és sokkal biztonságosabb, mint hinné az ember.

Előzmény: Törölt nick (663)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.14 0 0 664

Miután tisztáztuk, h itt az eltunyult lábatlanokhoz mérődik Athén, jót derültem e alaptalan dicsekvésen.... ...mert ki az itt, aki elismerést hajkurász?...

 

(Csak ennek meglátásához némi objektivitás is szükséges lenne, meg magyarul tanulni, nem pedig helyettesítő projekciókat gyártani.)

Előzmény: Törölt nick (663)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.14 0 0 663

Kedves Borzas és 1001!

Nem kaptok elég elismerést gyalogló bajnokok? :-) A metró munkába járásra való, nem turistáskodni?!? Ugyan már! Ha olyan sok időtök, és szuper konditok van, hogy gyalog mentek mindenhová, örüljetek neki, az a ti dolgotok. Attól még nem kell mást leszólni, mert szerintetek kevés gyaloglás neki sok. Átlagemberként nekem is sok ennyi séta, különösen azért, mert még nem találtam olyan lábbelit, ami alkalmas egész napos gyalogláshoz.

 

Mellesleg a városlátogatások érdekes része a tömegközlekedés feltérképezése is, ha minden nagyvárosban csak gyalogoltunk volna, sosem láttuk volna pl. Barcelona fantasztikus mennyiségű és minőségű metró hálózatát a kapus beléptető rendszerrel és kártyás jegyekkel, a párizsi különböző metróállomásokat (pl. tengeralattjáró belső kinézetű), emeletes vonatokat, a rendkívül tiszta athéni metró alagutakat és szerelvényeket, a baromi szép athéni design villamosokat, megállókat és füvesített síneket, stb.

Előzmény: Borzas (660)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.13 0 0 662

Mármint neked nem kevés, nyilván ezért lettek hólyagok is, mert egyébként lófütty :-)

Előzmény: StabiloBoss (659)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.13 0 0 661

Így van :-)

Előzmény: Borzas (660)
Borzas Creative Commons License 2011.03.13 0 0 660

A metró munkába járásra való, nem turistáskodni. Én annó a Pangratiról/ból rendszeresen mentem be gyalog az egyetemre (a központba meg a ellenkező irányba, a Zografou-ba is). Persze kinek mekkora a kapacitása :D

Előzmény: StabiloBoss (659)
StabiloBoss Creative Commons License 2011.03.13 0 0 659

Bocs de sztem ez egyáltalán nem kevés. Persze, más biztosan többet gyalogol nekem így is vízhólyagok lettek a lábamon, fáj a talpam és a hátam.

Nem véletlenül épül ki a metró meg busz stb hálózat a városokban, hogy ekkora távokat ne gyalog tegyenek meg emberek.

Előzmény: Törölt nick (658)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.13 0 0 658

(Alapállapotban mennyit mozogsz? (Mert amit leírsz, cska töredéke annak, amennyit Athénban (v bhol) talpalni szoktam, szal enynivel még nagyon nem vágnék fel.))

Előzmény: StabiloBoss (657)
StabiloBoss Creative Commons License 2011.03.13 0 0 657

De akkorákat gyalogolok, hogy ez azért nem mindennapi. Írtam a tegnapi napomat, jó lenne valahogy összeadni hány km lehet.

Ma is megjártam még többet, mert felmentem az Acropolisra is, nemrég értem "haza".

Holnap Lykavittos.

 

Előzmény: Törölt nick (655)
StabiloBoss Creative Commons License 2011.03.13 0 0 656

Ezt pont így csináltam, megnéztem a naplementét :) Lement, szép volt :)

Előzmény: Törölt nick (654)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.13 0 0 655

az Akadémia mögötti kis utcákon elindulva elég hamar fel lehet jutni a Lykavittosra, nem vészes

Előzmény: StabiloBoss (647)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.13 0 0 654

villamos: amelyiknek Voula a végállomása, az megy hosszabban a tengerparton és a szebb helyeken. Szerintem menj végig a vonalon, és szállj le visszafelé ott, amelyik a legjobban tetszett :-)

Előzmény: StabiloBoss (649)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.13 0 0 653

Jaja, ezért sem, ráadásul amúgyis földalatt megy, nem látni smit se...

Előzmény: Borzas (652)
Borzas Creative Commons License 2011.03.13 0 0 652

ja, én is úgy vagyok/voltam vele, hogy száradjon le a lábam, ha annyit nem bírok ki :). ezért se tudom máig sem, hogy hol van a fogaskerekű, ha van.

Előzmény: Törölt nick (651)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.13 0 0 651

Egyáltalán nem kín :-))))

 

Amúgy meg taxi pár perc alatt.

Előzmény: Borzas (650)
Borzas Creative Commons License 2011.03.13 0 0 650

mind a kettő a tengerhez visz, csak az egyik jobbra, a másik balra fordul el, amikor leér partra. nemtom melyik melyik.

 

a likavitosztra meg azért nem akkor kín felmászni. a fogaskerekű nem tudom, hol indul.

Előzmény: StabiloBoss (649)
StabiloBoss Creative Commons License 2011.03.13 0 0 649

Az pont jó. Meg tudod mondani hanyas villamos ez? Vagy amit láttam a Syntagmán az az 1db amiről szó van? 5ös volt ha jól emlékszem.

Előzmény: Borzas (648)
Borzas Creative Commons License 2011.03.13 0 0 648

Az egyik giroszt cseréld le egy szpanakopitára.

A villamos nem a kikötőbe visz, hanem a fürdőzős sétányos tengerpartra (igaz, sporthajókikötő az van ott).

Jó mulatást!

Előzmény: StabiloBoss (647)
StabiloBoss Creative Commons License 2011.03.13 0 0 647

Bejelentkezek, mindjárt megyek reggelizni. Nagyon jól érzem magam :)

Tegnap gyalog bejártam a Hoteltől: Archeológiai múzeum, végig a Patission utcán el a könyvtár, egyetem, akadémia előtt, Syntagmánál lefordultam távolodva a Parlamenttől Monastiraki felé, ott megint egy fordulás a Plaka felé, Hadrianus diadalíve, Olympiai Zeusz templom, Zappio palota, Márványstadion, Parlamanet kertje és kint a Pasrlament, láttam őrségváltást. Hazafele az Omonián vettem egy gyrost :) Eléggé elfáradtam, még koraeste volt, 1 órát üldögéltem a Syntagmán, fel kellett volna menni a Lykavittosra, de mondom nincs az az Isten, hogy én felgyalogoljak.

Mára Acroplis, a portán mondták ingyenes, úgyhogy ma is eszem egy gyrost az árán, sőt, holnap is :)

És szerintem lenne még ma idő, vagy ma kellene a Likavittost, de kell valami jármű, amivel fel tudok menni

vagy

villamossal (mert láttam egy szép modernet) le kellene menni valahová a partra, a kikötőhöz. Valami tipp a villamossal hová kérdésre?

Megyek enni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!