Keresés

Részletes keresés

Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.03 0 0 21642

Hát, amiket itten előadtok, ha mondjuk választanom kéne, hogy kivel zárnak össze egy lakatlan szigeten, nem kérdés, hogy andd és Macika közül andd-ot választanám. Bár egyikőtöket se ismerem, de valszleg hamarabb menekülnék meg vele, és később kapnék idegbajt. Szóval jó helyre küldesz, nem tiltakozom:)

Angolul nem tudóknak: arra, hogy mi is a polgárőrség, Macika belinkelt egy honlapot, ahol fel voltak sorolva azon szervezetek (izé, ujmagyarul szervek), akiket elődjeinek tekint. Közöttük volt egy náci. Egy is sok, szerintem.

Előzmény: Macika (21641)
Macika Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21641

Degizzzzda. És megint egy szerény ember...

 

Ennek ellenére, amit itt előadtál, mégsem ment megérteni, mit jelent a historical szó.

 

Ezek szerint (pontosabban szerinted) a világ ÖSSZES polgárőrsége náci szervezet.

 

Hát akkor te is mész andd mellé...

Előzmény: Pitrinkó (21631)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21640

Most az egyszer...  Legközelebb megyek és bepanaszollak az alkoholos nevű csősznek és majd jól kitilt.

Ja, az nem jó, mert képes engem kihajintani.  Na 111111.  :)))

Előzmény: Törölt nick (21636)
BringasLevy Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21639

"nos, miért is kellett volna öltönyben vagy farmerben lennie?"

 

kérdezd attól, aki felvette! :-)

 

segítek. a 21632-es hozzászolás az...

 

Sosem érdekelt, hogy ki rakja ki a táblát. Sem Írországbanm, sem Magyarországon. Te úgy gondolod, hogy ez rám tartozik? 

Előzmény: Törölt nick (21638)
BringasLevy Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21637

Hát ezt most te nézted be!

 

Azért lett kérdezve, hogy öltönyben szerelik-e  táblát, mert hogy vélhetően a tábla szerelő is melósruhában van. Éppen te írtad, hogy nem öltönyben, vagy farmerban volt. De miért is kellett volna abban lennie?

 

Ezen a szövegértésen most ne nagyon lovagolj, mert öngól lett. :-) 

Előzmény: Törölt nick (21634)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21635

Naa, ez az én szövegem ! :)

Előzmény: Törölt nick (21634)
BoGar Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21633

Szerinted öltönyben szerelnek közlekedési táblát?! Bruhahahahahaha!

Előzmény: Törölt nick (21632)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21631

Its not your business at all but I think my English is better than yours. Ang yes, you compared your gang to that of the NaZi one, as you quoted a Wiki article what lists them together. Wishful thinking, right?

Előzmény: Macika (21625)
BoGar Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21630

X. kerület, Vaslónál láthatsz ilyet, ahova vasúton érkezik a vas, illetve azzal távozik.

Előzmény: nopánick (21581)
BoGar Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21629

És az is, aki elől is bekapcsolja. És az is, aki azért kapcsolja be, mert az egyik oldalon a helyzetjelző és a tompított is kiment. (Nem baj, ha a ködlámpa sem ég azon az oldalon!)

Előzmény: Pitrinkó (21578)
BoGar Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21628

Bocs, hogy beleszólok a vitátokba, de feltennék neked egy egyszerű kérdés. Milyen melóst láttál te táblát szerelni? Honnan tudod, hogy az úton dolgozó, útépítő melós volt, aki táblázott, vagy a közútkezelő munkása? Hogyan különbözteted meg a kettőt? Megálltál és kérted a megbízói papírjait, munkaszerződést?

Előzmény: Törölt nick (21560)
nopánick Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21627

Mit jelent?

Előzmény: Macika (21625)
Macika Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21626

A civilek sose legyenek rendőrök, bírók, hóhérok, stb.! De a forgalom terelését, telejesen normális rájuk bízni szerintem. Ahogy járőrözést is, a közbiztonságot javítandó, de intézkedési, extra beavatkozási jogkör nélkül.  -szerintem.

 

Megjegyezvén, hogy a rendőrök/bírók/hóhérok is civilnek születtek, amúgy egyetértek teljesen veled.

Intézkedési joga, SŐT kötelezettsége viszont mindig is volt a polgárőrnek, ezt hozzá kell tenni. Extra jogkört adni viszont nekik...

 

Azzal sem értek egyet, hogy rendszeresítve lett nálunk a rendőrségi könnygázszóró-palack. Igaz, kizárólag vizsga, meg pár órás (inkább jogi témájú) tanfolyam után lehet csak használni, de akkor sem.

A másik dolog viszont, hogy rengeteg polgárőrt ér támadás.

Meglátjuk, mi lesz ebből, új még nagyon ez a szabályzás...

Előzmény: BringasLevy (21624)
Macika Creative Commons License 2011.12.02 0 0 21625

Úgy tűnik, hogy nem értesz angolul, nem tudod, mit jelent a "Historical auxiliary police units".

Előzmény: Pitrinkó (21619)
BringasLevy Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21624

Afganisztánt azért írtam mert ott -szerintem- túlzásba vitték/viszik a szervezett civil mozgalmak jogkörét. 

 

Egy nő, aki nem a megfelelő viseletben jelent meg nyilvánosan, a helyi öregek (civil ítélő tábla) halálra köveztette a helyi önkéntesekkel.

De volt hasonló Iránban is. 

 

Pont ezért hoztam példának, mert a fő baj az, ha túl sok jogköre van a "polgárőrnek".

 

A civilek sose legyenek rendőrök, bírók, hóhérok, stb.! De a forgalom terelését, telejesen normális rájuk bízni szerintem. Ahogy járőrözést is, a közbiztonságot javítandó, de intézkedési, extra beavatkozási jogkör nélkül.  -szerintem. 

Előzmény: Pitrinkó (21622)
M.Sanyi Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21623

Volt nemi kapcsolat ? Házasságon kívül ?   Csak következetesek.  :)))

 

Biztos magyar bíró volt, mert különben nem mentik fel.  :)))

Előzmény: Pitrinkó (21622)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21622

Nagyon off, de Afganisztán ám jó példa.... De tán mégse,,,, Minap kapott kegyelmet egy csaj, 19 éves, mert miután megerőszakolták, a bíró elitélte házasságon kivuli nemi kapcsolatért, valami 10 év börtönre.

 

Ennyit az ottani biráskodásrol.

Előzmény: BringasLevy (21620)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21621

Nme tudom mi a törvényhozó célja ezzel - de ezt itthon senki se tudja, mert logika, az aztán nincs, csak megmagyarázás.

Előzmény: BringasLevy (21618)
BringasLevy Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21620

A rendőrség munkáját mindeütt segítik önkéntes civilek. Minden tiszteletem azoké, akik erre áldozzák a szabad idejüket. 

Vannak helyek a világban, ahol ezek az önkéntesek segítenek biztosítani az útvonalat pl egy futó verseny alkalmával, vagy terelik a forgalmat egy természeti katasztrófa esetén. Olyan dolgokat végeznek, mely a rendőri munka perifériája. Azzal a céllal, hogy szakszerűen legyenek elvégezve a feladatok, de ne kösse le rendőri állományt ilyen "piti" dolgokkal. 

Vannak helyek a világban, ahol az ítélkezés és az ítélet végrehajtás is ilyen emberek kezében van bizonyos esetekben (pár éve Afganisztán, Iárn, stb.).

 

Ebből következik, hogy önmagában nem az a baj, hogy növekszik az ilyen szervezetek létszáma. A fő baj az, ha olyan dolog is rájuk van bízva, amit nem nekik kellene végrehajtani. Legyen ennek bármi is az oka.

 

Szerintem -eltekintve néhány véletlen alkalomtól, mikor a polgárőr éppen a helyszínen volt, vagy halló/látótávolságon belül- felháborító, ha bárki előbb van a helyszínen, mint a rendőr, ha a rendőr időben risztva lett.

Igazavan   mindenkinek, aki azt állítja, hogy a magyar rendőrség nem alkalmas a feladata ellátására. De nem tartom jó megoldásnak, hogy szétosszák a feladatokat. Alkalmassá kell tenni a rendőrséget a rend őrzésére!

 

Drága? Az adó olcsó?

 

Persze, tudom, hogy az ide írogatok hatásköre ez...  

Előzmény: Macika (21617)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21619

Érdemes, tényleg, milyen szervezeteket véled rokonnak, nem én mondtam, te mondtad.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Hilfspolizei

 

Fel van sorolva a testvérszervezeteid között.

 

Ennyi. Sose találtam volna rá erre a linkre, ha nem mutatod. Nem kéne náci propaganda. Menj ezzel máshova.

 

 

Előzmény: Macika (21617)
BringasLevy Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21618

Legális lesz a gárda?

Előzmény: Pitrinkó (21615)
Macika Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21617

Ezzel nem vitatkoznék.

De amikor (egyetlen budapesti kerületről beszélek) 40 percen belül 3 közlekedési baleset történik, emellett van 2 rablás és 3 családi bajnokság és van 4 járőrautó ÖSSZESEN max. 10 járőrrel, akkor hogyan tennél csodát?

 

Mindig is mondom, hogy a polgárőrséget a rendőrség dilettantizmusa, fásultsága, létszámhiánya, lustasága, sok esetben alkalmatlansága tartja életben. Egy normálisan működő országban nem lenne ránk szükség.

A probléma, hogy nemzetközi polgárőr-találkozókon minden ország az állomány növekvő létszámáról számol be. Érdemes megnézni a Wikipédiát!

Előzmény: Pitrinkó (21612)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21616

Mondjuk a szerv meg szervezet közti különbség is érdekes... Mi vóna ha a jogszabályok magyarul beszélnének?????

Előzmény: Törölt nick (21614)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21615

Ja, szoval Macikának a BM-et kell hivni, nem a rendőrséget? :)

 

Ebből az egész jogszabálybol ugy tűnik, hogy megszüntetik a rendőrséget, de lesz több rendőrségi feladatot ellátó szerv. Hurrá, nem rendőrállam, hanem rendőrségi feladatokat ellátó szervek állama. (nem bírok smileyt írni...)

Előzmény: Törölt nick (21614)
Macika Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21613

Na, mazsolázz!

 

Ez a most hatályos, ez meg a jövő februártól hatályos jogszabály.

Előzmény: Pitrinkó (21609)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21612

Ezt én készséggel elhiszem, de ez tovább igazolja, hogy a rendőrségunk, rendszertől fuggetlenül, alkalmatlan értelmes dolgokra.

Előzmény: Macika (21610)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21611

Ok, látod.

 

A maiban az van, hogy a rendőrséget értesíted. Aztán az lesz, hogy valami nemtudom milyen szervet.

 

Az kicsoda?????? MIlyen szerv?????? Tudom, nemi...

Előzmény: Macika (21608)
Macika Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21610

Tudod, ha annyi ötezresem lenne, ahányszor hamarabb voltunk ott az elmúlt 11 év alatt balesetnél, mint derék rendőreink, akkor nem nagyon lenne anyagi gondom...

Előzmény: Pitrinkó (21607)
Pitrinkó Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21609

ez a csucs absurdisztán

 

haladéktalanul értesíti az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szervet. 

 

tehát nem is a rendőrséget, hanem a rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szervet...

 

Az milyen szerv is??????

Előzmény: Pitrinkó (21607)
Macika Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21608

Nem, nem változott, nem írtam sehol, hogy változott volna, gondoltam, Hozzád is be van kötve a google.

 

A ma hatályosban ez így van:

 

"4/A. §

 (1) A polgárőr a közúti közlekedési baleset helyszínén a közlekedés zavartalanságának biztosítása érdekében jogosult jelzőőri feladatok ellátására. A rendőri intézkedést igénylő baleset helyszínén a polgárőr a rendőrség megérkezéséig önállóan, azt követően a rendőrség felkérésére és utasításainak megfelelően folytathatja a jelzőőri tevékenységét. A jelzőőr a tevékenységét legalább 10 méterrel a közúti közlekedési baleset helyszíne előtt látja el.

 

(2) A polgárőr a rendőri intézkedést igénylő baleset helyszínére érkezését követően haladéktalanul értesíti a rendőrséget. Az értesítés kiterjed a baleset jellegére, a sérültek számára, valamint arra, hogy a polgárőr megítélése szerint milyen veszélyhelyzet állt elő.

 

(3) A polgárőr - a polgárőrség és az óvoda, valamint az általános iskola fenntartójával kötött együttműködési megállapodás alapján - jogosult a gyermekek úttesten történő biztonságos átkelésének elősegítése érdekében az óvodák és általános iskolák közvetlen közelében jelzőőri feladatokat ellátni.

 

(4) Az (1) és (3) bekezdésben foglalt célból a jelzőőr nappal jelzőtárcsával, éjszaka és korlátozott látási viszonyok esetén piros fényt adó lámpával irányítja a forgalmat. Munkáját egyértelműen látható, illetőleg hallható jelzésekkel köteles összehangolni. A jelzőőrnek és jelzéseinek a megállási látótávolságból folyamatosan láthatóknak kell lenniük.

 

(5) Ha a közúti közlekedési baleset helyszínén a forgalmat jelzőőr irányítja, „Egyéb veszély” jelzőtáblát - jelzőőrre utaló kiegészítő táblával - kell elhelyezni:

a) lakott területen kívül minden esetben,

b) lakott területen, ha a jelzőőr és jelzése 50 méterről folyamatosan és egyértelműen nem látható.

 

(6) A jelzőőri feladatokat ellátó polgárőr e tevékenysége során a 3. § (4) bekezdésében meghatározott ruházatot visel."

Előzmény: Pitrinkó (21605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!