Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23295

Vigyázzatok, újabb csaló a vaterán !

 

http://gyujtemeny.vatera.hu/erme_penz_papirpenz/magyar_penzerme_vegyes_haz_1307_1540/vegyes_penzermek_ezusttel_1655704559.html

 

 

Írtam neki egy finom úri levelet , kiváncsi leszek mi lesz a reakció...

Kérdező: Procopiuskft(2150) Téma: Általános kérdés a termékkel kapcsolatban Tisztelt attilar973! Az érmék nagy része szemmel láthatóan hamis. Az oldalt lementettem, ha nem szakítja meg az árverést, eladás után rendőrségi feljelentést fogok tenni, ahol aztán majd ráérnek tisztázni, hogy melyik nyaralóban találta. - Procopiuskft

 

Sz.F. Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23294
_Blasi_ Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23293

Köszi!

Akkor értéket tekintve ez a 10.000 környéke reális lehet érte?

Egyéb papír Ft-nál is előfordulnak ezek a vízjelek?

Előzmény: baby-lon (23277)
baby-lon Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23292

Nna ezt például nem tudtam...

Előzmény: darabanth-numi (23279)
Sz.F. Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23291

Ha már hamisak, pici de hasznos ez is: http://hamispenzek.hu/

Előzmény: Törölt nick (23290)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23290

A bolgár hamisítók néhány "remekműve" (balra a hamis, jobbra az igazi érmék):

http://www.classicalcoins.com/bulgarian.html

 

Az egyik legnagyobb adatbázis (több, mint 11.000 érmével), ahol keresni is lehet:

http://www.forumancientcoins.com/fakes/index.php

 

Itt is brutális mennyiségű hamis érme van összegyűjtve, szintén jó keresési opciókkal:

http://forgerynetwork.com/

 

 

Előzmény: Törölt nick (23289)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23289

Itt sokmindent meg lehet tudni a forgalomban lévő hamis antik érmékről (ha esetleg valaki nem ismeri):

 

http://www.calgarycoin.com/reference/fakes/fakestypes.htm

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23288

A kép lemaradt...

 

Előzmény: Törölt nick (23287)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23287

No, akkor egy kis Gordianus. Érdekes, hogy mindig van felfedeznivaló! Több tízezer Gordi érmét láttam már képről, de az alábbi különbséget

csak két napja vettem észre. Nincs nagy jelentősége, de akkor is markáns az eltérés. A hátlapon Mars a felső verzióban nyújtott lábakkal áll,

az alsón meg berogyasztott térdekkel. Pontosabban nem áll, hanem halad jobbra (angolul advancing right). Egyik referencia sem hozza két

altípusnak, de ha pl. Severa vízilovas hátlapjánál megkülönböztetik azt, hogy előre vagy lefelé néz-e a víziló, akkor esetleg ez az eltérés is

szóba jöhetne. De nem érdekes, emiatt nem fogok tüntetni a British Múzeum előtt...

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23286

Maestro! Nem kell ide NASA projektet indítani az oldat töménységének belövéséhez, pár köbcentibe belepergetsz egy kis port, jól összekevered, aztán mehet az áztatás.

Pár perc elteltével már lesz hatása. Én sokszor alkalmazom a fültisztítós cseppentést a problémás területeken, így nem terhelem feleslegesen a tiszta érmefelületet.

Előzmény: Szometisz (23282)
mittel Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23285

Kedves Procopius!

Ha már meg lettem szólítva... 

Bárkivel előfordulhat, hogy téved, NINCS TÉVEDHETETLEN ember, ahogy tévedhetetlen gyűjtő vagy tévedhetetlen szakértő sem. Nincs az a szaktekintély, aki sohasem tévedett még, az "egyszerű" gyűjtőről nem is beszélve. Ezt kellene elfogadni és megérteni mindenkinek. Nemzetközi hírű árverőházaknál is megtörtént, hogy becsúszott egy-egy hamis tétel, ami csak az eladás után derült ki. Úgy hiszem veled is előfordult már, hogy valamit esetleg hamisnak gondoltál, de nem volt az, vagy fordítva. 

Az ügyet kirobbantó két belinkelt érme tekintetében egyébként egyetértek a véleményeddel, szerintem sem hamisak. De hogy mi az én véleményem, annak nincs jelentősége, mert én sem vagyok tévedhetetlen.

Szerintem szót se vesztegessünk tovább az ügyre.

Előzmény: Törölt nick (23283)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23284

És egyébként ez egy nagyon látogatott fórum, csak a lappangó 90 % nem szóll hozzá, csak olvassa... 

Előzmény: mittel (23281)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23283

Kedves Mittel

 

Kicsit igazad van, be szoktam látni a hibámat, megfogalmazhattam volna udvariasabban is biztos. Mentségemre szolgáljon, hogy ez azért volt, mert velem is előfordult ilyen és nagyon utálom ezt a dolgot, akárkivel teszik.

 

Ha úgy linkelte volna be a kolléga a hamisgyanús érmét, hogy csak a képet, akkor szavam sem lenne. De mivel a linkből kiderül az eladó, így nem túl udvarias a dolog.

 

 

 

 

 

Előzmény: mittel (23281)
Szometisz Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23282

Sziasztok, római ezüst tisztitásához milyen %-os citromsav oldatot célszerű használni és kb. mennyi ideig fürödjenek benne az érmék? Előre is köszönöm a segítséget!

mittel Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23281

Nem kell elnézést kérni a reklámért, mások is szoktak itt reklámozni, nem követtél el semmi kirívót.

Nekem egyébként kifejezetten tetszik a magyar érme felhozatal, néhány darabot "figyelőbe" is tettem. Egyetlen kritikám, hogy a papírpénz választék ennél nagyobb szokott lenni, illetve amit hiányolok, az a numizmatikai kellékek és a szakirodalom. 

 

Ami a megjegyzésedet illeti. Mivel ez egy numizmatikai fórum, így mások is belinekeltek már hamisgyanús érméket, ami néha jogos volt, néha nem, de most elég különösnek tartom ezt a heves ellenreakciót... Személyesen ismerem az eladót, és nem gondolom, hogy zokon venne egy ilyen megjegyzést, ami ráadásul egy kevesek által látogatott fórumon jelent meg. Az üzlet emiatt biztosan nem megy majd rosszabbul neki. Úgy érzem, hogy valamiért most kicsit túl lett reagálva ez a dolog.

 

Előzmény: darabanth-numi (23258)
luppe Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23280

Szerintem meg kellene kérdezni az árverőháztól hogy eredeti-e, privátban, és nem így hátulról.

Előzmény: darabanth-numi (23278)
darabanth-numi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23279

Egyet értek, csak annyi hozzáfűzni valóm lenne, hogy nálunk is sok ilyen megfordult és megvizsgálás után tisztán megállapítható volt, hogy vmi zsíros anyagot kennek rá mindenféle variációba. Nem ritka csak házilag gyártott.

Előzmény: baby-lon (23277)
darabanth-numi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23278

Szerintem olvasd el mégegyszer a hozzászólásomat, mert nem igazán jól értelmezed.

Semmi kritizálás nem volt, csak kérdés, rossz indulat nélkül.

Azt, hogy a Szilárd miket mond neked és miket terjeszt rólunk nem érdekel mert Ő már bizonyított

sok ember szemében, hogy milyen ember is valójában.

Azt, hogy nagypapám (sajnos meghalt már) és édesapám máig is komoly gyűjtő így gyerekkoromtól kezdve tanulhattam tőlük olyan dolgokról és részletekről az érméket, bankjegyek, kitüntetéseket illetően amiket sem klubban sem szakértőktől nem tudhattam volna meg soha!

Én sosem járok klubba jópofizni meg okoskodni mert sem időm (két gyerek mellett) sem vonzódásom nincs hozzá.

Azt, hogy fejlődünk alátámasztom és köszönöm az elismerésedet, mert mi a "kis" (értem ezalatt a szegényebb réteget akinek nincs sok pénze csak nagy numizmatika szeretete) réteggel is foglalkozunk.

Minden téren tisztességesek vagyunk ha valakinek segítségre van szüksége vagy panasza van akkor segítünk.

Szóval visszakanyarodva minket nem ilyen furmányos konkurencia tipró eszme vezet.

Én senkit és semmit nem tartok konkurensnek mert nem versenyszellemben dolgozom hanem, hogy gyarapítsam a numizmatika gyűjtők körét és gyerekeim szemében is csillogást lássak majd egy eredeti érme láttán és ne könnyeket, hogy átverték és elvették tőle a szenvedély szépségét.

Ha tudnám törölném a hozzászólásomat mert félresiklott a dolog és

ezúton kérek bocsánatot tőle, ha ezzel megsértettem volna vagy aláástam volna a tekintélyét!

 

Bálint

 

Előzmény: Törölt nick (23276)
baby-lon Creative Commons License 2012.10.13 0 0 23277

Szia!

 

Ezek a bankjegyek alapból nem vízjelesek. Ezen van egy nyíl alakú vízjel a bankjegy oldalán. Nehéz jól fotózni. Vannak kör alakú vízjelek is, ez a nyíl alakú a gyakoribb. A katalógusok egyenlőre nem jegyzik, de gyűjtői körökben ismert.

 

Üdv: baby-lon

Előzmény: _Blasi_ (23265)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.12 0 0 23276

A kínálatotokat nézve és mások elmondásából is ítélve tudom, hogy fejlődtök numizmatikai téren is, de akinek az érmeit kritizáltad, Ő már akkor gyűjtőtte a rómait, amikor a sem a Procopius, sem a Darabanth Kft. nem volt még sehol, ért hozzá.(és mégegyszer hozzáteszem, még haveri viszonyban sem vagyunk)

 

Tudom, hogy a Szilárd eljövetele után pottyantál csak bele a dologba, de ha nem vagy biztos valamiben akkor még diplomáciai köntösbe burkolva sem illik felveni ilyen marhaságot.

Van sok hamis római, de ezeken tökéletesen látszik, hogy eredetiek, hol jön itt szóba az öntés?

 

Nem tudom, ti mit szólltatok volna hozzá, ha kinézek nálatok egy érmet és belinkelem ide ilyen felhanggal? Nem örültetek volna.

Előzmény: darabanth-numi (23271)
tamas1000 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 23275
Igen, nagyon erdekelnek a kulfoldi xv os veretek is, meg van egy osztrak gyujto baratom, annak is kell mindig valami :)
Előzmény: Törölt nick (23274)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.12 0 0 23274

Jó volt az árverés, mondták a lányok, hogy tényleg jöttek be a boltba Új "arcok", de ennek csak örülni tudok....:)

Kiterjesztetted a gyűjtési területet a külföldiekre?

Előzmény: tamas1000 (23272)
480-006 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 23273

Sziasztok!

 

Ehhez mit szóltok? Egy barátomé az érme. Állítólag van belőle több is a forgalomban.

 

 

tamas1000 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 23272
Sajnos nem, valami uj arc vasarolt be nalad, de azert en is hozzajarultam az elert arakhoz :)))
Előzmény: Törölt nick (23270)
darabanth-numi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 23271

Kedves Procopius!

 

Semmi áztatás jellegű nem volt a hozzászólásomban és ezt írtam is.

Nem konkurencia elleni lejárató dolgot írtam csak kép alapján nekem nem igazán egyértelmű az eredetisége.

Sajnálom, hogy pont Te reagáltad így ezt le.

Sajnos rengeteg hamisítvány van kint a piacon amit mind tudunk és a mai napig találkozhat az ember ilyenekkel.

Nem láttam személyesen így nem mondom, hogy hamis, csak a kép alapján feltételeztem és ezért kérdeztem.

Vitába nem tudok szállni egy olyan elismert tekintéllyel mint Te és köszönöm a jövőbeli bíztatásodat is!

 

Kellemes hétvégét Mindenkinek!

Előzmény: Törölt nick (23266)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.12 0 0 23270

Feltettem ami volt. Nyertél valamit? El is felejtettem megnézni.

Előzmény: tamas1000 (23269)
tamas1000 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 23269
Külföldi Lipót xv krajcarosaid nincsenek?
Előzmény: Törölt nick (23268)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.12 0 0 23268

Bizományban nálam van egy 1927-es forgalmi 1000 Pengő. Hiányzik ez esetleg valakinek....:) ?

További információ emailben, ha vakait érdekel.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.12 0 0 23267

A misét hagyjuk meg a papoknak....:)

Előzmény: tamas1000 (23246)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.12 0 0 23266

Semmi bajuk azoknak az érméknek, de nincs baj, pár év után te is belejössz.

 

 

Nem haverkodok az eladóval, de ha nem tudsz valamit, akkor miért kell áztatni a konkurenciát? 

 

Nem túl úri viselkedés !

 

Procopius

Előzmény: darabanth-numi (23258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!