Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

stevie wonder Creative Commons License 1999.12.05 0 0 563
Szerintem varjal azzal a vegfokkal. Nyaron, ha meglesz az uj autom, lehet hogy lesz egy elado QX4150. :-)
Előzmény: Adm (562)
Adm Creative Commons License 1999.12.05 0 0 562
Én ugy érzékelem, hogy nincs neki... pedig hát az fontos dolog...

Lehet, hogy kipuff helyett kéne vennem egy új végfokot? Vagy cseréljem le az első szettet? Nem tudom... Végülis a hangja ok, csak már túl régóta megvan, és nem költöttem rá... Lehet, hogy veszek egy kondit :o)

Előzmény: stevie wonder (559)
Adm Creative Commons License 1999.12.05 0 0 561
Nem ismerem, hogy az automata kocsik milyenek... Valahogy jobban szeretem a kéziváltót :o) De egy jó kis mély brummogó hang... tuti lenne :o)
Előzmény: Adm (560)
Adm Creative Commons License 1999.12.04 0 0 560
Hüpp, hüpp :o(

Na akkor lehet, hogy mégeccer elküldöm nekik a levelet.

Előzmény: stevie wonder (557)
stevie wonder Creative Commons License 1999.12.04 0 0 559
trap,

mielott teljesen atmegyunk Auto Tuning topicba, hadd kerdezzem mar meg: ezek szerint Neked most nincs is hangszorod elol? ;-0

Előzmény: Trap (558)
Trap Creative Commons License 1999.12.04 0 0 558
Hali...

Adm : én is egyre jobban gondolkodom egy sportkipuffon, minden attól függ, mi lesz müszvizsgán.... De nagyon kéne egy, valami morgós, marhára bejönne a vezetési stilusommal és az automata váltóval kombinálva (nekem legalábbis ;>>>)... Automatával u.is ha gázt adsz, akkor nemcsak gyorsul, de viszonyitva a szabad futáshoz / motorfékhez fel is pörög a motor a slip miatt, de mivel ez jól leterheli a motort, ezért valahogy mélyebb hangja van alapból is... Vagy ez csak audi - tulajdonság lenne ? :)))

Trap

stevie wonder Creative Commons License 1999.12.04 0 0 557
Nekem bezzeg valaszolt a KK, bibibiiii! Mer' engem jobban szeretnek! :-)
Előzmény: Adm (555)
Adm Creative Commons License 1999.12.04 0 0 556
Trap, itten az Alfában mostanában főleg adáslebonyolitók... Van egy doksifilm, amit most vagdosok, más munkám most éppen nincs... De bőven elég, igy is kezdek kicsit szétesni :o(
Előzmény: Trap (553)
Adm Creative Commons License 1999.12.04 0 0 555
Autohifi honlap? Azt hittem, hogy csak azért nem találok rajta infót, mert nincs föltelepitve nekem a flash.. de ezekszerint... amugy emléxem, hogy már vagy egy éve van honlapjuk, és vagy fél évig vissza vissza néztem, és állandóan csak under konstrukciókat olvastam...

A kipuf klinikána meg régebben irtam egy email, hát nem igazán válaszoltak rá :o(

Amugy asszem karira meglepem magam egy sportpuffal, de lehet, hogy valami autohifi cucc lesz belőle :o)

Előzmény: stevie wonder (554)
stevie wonder Creative Commons License 1999.12.04 0 0 554
Hat ez az!

Flash meg minden csiribiri, valosagos informacio meg sehol. Legalabbis, ami az autohifi studiot illeti. A Kipuffogo Klinika honlapja akkor mar jobb, legalabb a cimuk rajta van ;-)

Előzmény: Trap (553)
Trap Creative Commons License 1999.12.04 0 0 553
Hali....

Koszi a tippeket, eleg sok zse nez ki, de elobb a vizsgara legyen felkeszitve az auto...

BTW 1ik honlap se tetszik igazan, utalom a flash -t ;>>>
De az autohifi studio honlapjan van mas is, mint egy animacio ? Nekem mast nem sikerult harmadszorra se kicsiholni belole...
Kipuffon meg az a coming soon nem tetszik ;>>>>> De sok bajom van de elvegre szagmai szemel nezem a dolgot vagymi....

ADM : es amugy mi jot csinalsz az Alpha -nal ?

Amugy a valtozatossag kedveert tegnapelott is volt egy jokis baleset, a valtozatossag kedveert egy civil auto, tetejen kis szirenaval utkozott ossze egy b*zi nagy pajeroval.... A dolog erejet asszem erzekelteti, hogy a pajero jobb eleje teljesen osszenyekkent.... Gyerekek, nem kene mindenkinek szirenat adni a kezebe, plane ahogy elneztem a multkori meg a mostani baleset utan a helyszinre sieto szirenaval kozlekedo kocsikat, tobb bajt csinalnak, mint hasznot......

Ja, hogy a temanal maradjunk, kepzeljetek, tegnap ramszallt egy nemzetbiztonsagis fazon... BMErol vallaltam most kis munkat, ami abbol allt, hogy egy teruleten felorankent korbejarni, es felirogatni a parkolo autok rendszamait... Persze sokan kerdezgettek hogy mit csinalok, de mindenki elhitte, kiveve ezt a nemzetbiztis urget, aki megbizolevelet kert... Az persze nem volt nalam, ahogy az lenni szokott, hat kozolte, hogy akkor jarort hivat es bevitet.... Aztan lebeszeltem rola, de a szivinfarktus megvolt... A vicc az egeszben, hogy kb egy oraval kesobb egy masik nemzetbiztis is meginterjuvolt mit csinalok, de neki esze agaban sem volt kekeckedni.... Meg egy rendorjaror is megkerdezte, kozolte hogy "Azt a mindenit, mik vannak !..." de egyik se kekeckedett.... Fura dolgokat muvel biz. emberekkel, ha hatalom kerul a kezukbe, nem ?....

Trap

Ja, marhara kene mar egy elso szett, talan ki tudom suvvasztani most, de felek, futomuvel van valami gond, akkor ugrott ;<<< ABS sem ugy mukodik, ahogy kene...

Nektek amugy van valami tapasztalat ABSel ? ha igen, akkor milyen ?

Adm Creative Commons License 1999.12.02 0 0 552
Trap, igen tévé... Alfa tévé.. Budapesti helyi tévé, de túlnyulik, tegnap volt adóteljesitménynővelés, ugyhogy lemegy egész kecskemétig, meg jön még am mikrón, a műsor pedig szar, mert a fönököm egy barom és nem ért a tévézéshez... De valamiből meg kell élni, és meg is lehet, mellesleg szeretem is csinálni, és van mellette még mindenféle munkácska, elég szabadon értelmezett munkaidő... Képtelen vagyok korán kelni, nekem legalább 12 óra alvásra van szükségem. Ennyi.

Az autohifi honlap? Hát a benti gépen nincs flashem még, de fölrámolom majd, igy elsőre borzasztó!

Sportpuffot a kipuf klinikán csináltass Trap.

A kocsin meg nekem is lesz mit csinálni, nagy lakatolás asszem, fényezés, teljes hangszigetelés, és lehet, hogy kéne bele valami nagyobb hifi is... Kezdek süketülni, és hiányzanak a decibellek :o)

stevie wonder Creative Commons License 1999.12.02 0 0 551
Trap,

www.kipufogo.hu

nagyon at van dizajnolva... kupon is van, arengedmennyel... szoval hajra...

Ja, meg

www.autohifi.hu

hogy huek maradjunk a topikhoz is. Mind a kettohoz flash software kell. Hiaba, haladunk a korral :-) Ez utobbi egyebkent... na mindegy, nem mondok elore velemenyt, majd megmondjatok Ti az oszintet.

Előzmény: Trap (550)
Trap Creative Commons License 1999.12.01 0 0 550
Hali...

Ez tényleg korrket magyarázat...

Adm : valami TVnél dolgozol ha jól sejtem... Melyiknél is ha nem titok ? ;>

AntForce : ha kell egy szakképzett potitekergető segédmunkás szólj ;>

Ennyi mára asszem... Autó létemre tegnap meg ma 5-5 órát gyalogoltam... Alkalmi munka rulz, de kell a pénz, megy a kocsi műszakira januárban ;> Két gumi tuti, és futóművel is van valami... Meg nekem 200 ötletem, pl sportkipuff nagyon kéne... Valami jó... 8kerben van egy Audi S-8 -as, gyönyörű, világosbarna bőrbelső, megy mint meszes, de olyan hangja van, mint egy Forma-1 kocsinak... Azt meg alapból nem szeretem, egy 8 -as audihoz meg nem is illik szvsz.. .szal ki is tud olcsón sportkipuffot 80 -as audira ? ;>>>

Trap

stevie wonder Creative Commons License 1999.12.01 0 0 549
Korrekt.
Előzmény: Macimedve (548)
Macimedve Creative Commons License 1999.12.01 0 0 548
Na itt a Juventus Rádió válasza is közlekedési infó ügyben...

Már megint az AHRT....
Úgy látszik megvan a Minden Bajok Okozója...

Tisztelt Hallgató!
A Juventus Rádió az RDS szolgáltatások kiterjesztésével, illetve annak
lehetőségével elég sokat foglalkozott az utóbbi időben, így pld. a DGPS
,azaz a differenciális műholdas helymeghatározó szolgáltatás próbaüzeme is a
mi RDS jelünk felhasználásával indult az országban.A konkrét kérdésre a
válasz kicsit hosszadalmasabb:az ORTT és a Juventus Rádió között megkötött
műsorszolgáltatási szerződés szigorúan szabályozza a rádiónk tevékenységét,
műsorának jellegét, így rögzíti az RDS kiegészítő szolgáltatások körét is ,
amely azonban sajnos egyelőre a TA-t nem tartalmazza, így azt csak
szerződésmódosítás után indíthatnánk be.Továbbá:műsorunk sugárzását az
Antenna Hungária Rt végzi, az RDS kóder is az Ő tulajdonuk, amely fizikailag
a Széchenyi-hegyen, az adóberendezésnél van elhelyezve, így bármilyen, a
műsorkészítőtől érkező egyéb vezérlés fogadásához egy adatcsatorna
működtetésére is szükség van, amely természetesen beruházást igényel
valamelyik fél részéről, és természetesen a további fenntartása,
üzemeltetése is anyagiakat igényel.Mindezek ellenére, mivel mi magunk is
autós emberek vagyunk szeretnénk elindítani a szolgáltatást, ezért megkértük
az Antenna Hungária Rt-t, hogy a beruházási és működtetési várható
költségekről tájékoztasson bennünket, mert mint üzleti vállalkozás, csak
ezek ismeretében bővíthetjük szolgáltatásaink körét.Így sajnos egyelőre nem
tudom a beindítás várható időpontjáról tájékoztatni.
Megértését, és türelmét kérem.
Üdvözlettel: Szalkai József (műszaki vezető)

Adm Creative Commons License 1999.11.30 0 0 547
Azt nem kérdezem, hogy miért nem RF. Általában az amerikai cuccok nagyon jók, és nagyon szeressük őket :o) A PG erősitő mellett pedig egyértelmü, hogy RF vagy PG. Én pl majd azért szeretném a végfokom lecserélni egy RF-re, csak azért most elöbb inkább autót épitek a hifi köré :o)

Abban pedig tényleg van igazság, hogy egy nagy hangszoróhoz biza erősitő is kell, tapasztaltam is, amikor egy JBL control 10 hangfalat rákötöttem egy kis Videoton végfokra... Aztán átcipeltem a 2*300-as Ramsa végfokot, és egyböl megjavult minden, pedig ugyanugy halkan (is) hallgattam.

Antforce, már melegitem az aranycsavarhuzóimat :o)

Sajna a munkaidőm holnaptól eléggé megkavarodik.... Minden nap 16-ól 24-ig lesz adás. Tiszta gáz! Pl szilveszterkor is melózom.... :o(

antforce Creative Commons License 1999.11.30 0 0 546
na ugyn ez ki hogy nem kell visszaadnomazaudison erositomet, sdzoval egyszer neki kene esni beallitgatni.. :)

kedv valakinek segiteni ???

AntForce

stevie wonder Creative Commons License 1999.11.30 0 0 545
Azt hittem, azt fogod kerdezni, miert nem RF? Ez utobbira nem is lenne konkret valaszom, talan a PG erosito miatt, de lehet, hogy mind a kettot kiprobalnam.

A 25 centis atmeroben meg az a jo, hogy azt az erosito konnyebben meginditja es megallitja. A nagyobb atmeroju hangszorohoz nagyobb teljesitmenyu (nagyobb kontrollu) erosito is kellene, kulonben a hang nem feltetlenul javul, hanem esetleg meg romlik is! Persze a doboz meretezesetol meg egy sor masodlagos parametertol is fugg a dolog, nemcsak a teljesitmenytol, de ez egy "safe bet," ahogy az angol mondana (=kockazatmentes tipp). Akusztikus zenekhez kulonben is a 25 centis atmerot szoktak ajanlani, a 30-as inkabb a szintetikus muzsikakhoz jon jol.

Egyebkent ez a 25-os lada is baromi nagy, ugyhogy az a megoldas sincs kizarva, hogy a pici Kenwood is megmarad, es amikor tele a csomagtarto (=gyakran), akkor azt viszem magammal, az elso es a hatso ulesek kozotti melyedesbe cuppantva.

Ennyit a lelki eletemrol... :-)

Előzmény: Adm (544)
Adm Creative Commons License 1999.11.30 0 0 544
25-ös PG? Hmmm, jól hangzik :o) Amugy ha anyagilag és literileg is belefér a csomitartóba, érdemes elgondokkozni egy 30-ason.... Igaz, hogy enm a méret számit, de azért ha elfér, akkor miért ne? Ha most vennék, én már nagyon kacsintgatnék a 30-as felé :o)

Trap, a közlekedési szituáció elég érdekes.... :o)

Az RDS meg sajna gyerekcipőben jár errefelé.... :o(

Trap Creative Commons License 1999.11.30 0 0 543
Hali...

Ez a közlekedési hirek dolog : régebben a rádijó folyton átváltott a petőfire. Ahol általában a kövér hölgy énekelt. Valószínűleg le is szúrták a végén, arra nem emléxem ;> Hát annál a helyzetnél jobb szvsz, ha inkább ki van kapcsolva...
Namármost tapasztalat hijján nemtom hogy működik : 14:00kor minden adó híreket mond és az óráik pár mp -es késéhez mérten a fejegység eszeveszetten elkezd kapcsolgatni, vagy egyre odakapcsol és ott is marad ? Az előbbit gondolom nem kell magyarázni, az utóbbinak a mi kis magyar honunkban az lenne az eredménye, hogy elkezdenének pár mp -el egymás alá licitálni a hirek terén... Nem igazán tudom mi lenne a dolog vége, mindenesetre arra azért kiváncsi lennék ;>
Egyébként magyar útinfó elég érdekes, egyszer bemondták parkolás közben hogy innen pár utcányira kigyulladt egy lada és épp oltják és nagy dugó van... Persze nekem se kellett több, odarohantam... Dugó nem volt ugyan, de tűz se, a lada addigra már rég ki is hűlt, még csak nem is füstölgött... Szóval furi ;>

Ha már itt tartunk láttam tegnap az alkotmány utcában egy elég fura balesetet... 2*2 sávos utat képzeljetek el, benne kereszteződés, a parlament felé vezető sávból jobbra lehet kanyarodni egy utcára. Ja, lámpa. Namármost : a belső sávban egy kispolák, forgalommal szemben, az oldala megtörve. Mögötte az úton keresztben, de a keresztező utcánál egy picit visszább egy sértetlen Lada, jobbra néz az orra (mindent szemből nézve, a parlament felé állva...) Mögötte egy rendőrautó keresztben, orra balra néz (tehát az egyirányú utca irányával szembe), és enyhén a parlament felé. Rendőrautó orra rommá törve és szirénázik... Egy darabig törtem a fejem, hogy mi történt, de nem sikerült rájönni... 5letek ? ;> Persze volt nagy felhajtás, jött csomó civil, kitehető szirénás kocsi, járőrök, mentő, de el nem birom képzelni, hogy hogy álltak be így... Még egy adalék : ha szemből jössz, akkor lehet balra kanyarodni az egyirányú mellékutcára...

Naszal én meg élek de inkább halok, most csinálunk haver honlapjára CGI keresőt (na jó, csinálok ;>) otthagyom az egyetemet asszem meg ilyesmik...

Még egy adalék rds -esdihez : átlag autós nem ért a rádiójához jobban, mint a ki/be kapcsolás, és nem hiszem, hogy túl sokan be tudnák állítani (mármint hogy odakapcsoljon ha hirek vannak, stb) a mi pár szép szemünkért meg nem hiszem, hogy csak úgy beinditják... Amugy mi köze is van antenna hungáriának az rdsesdihez ? ;> /me lammaz ;>

Trap

stevie wonder Creative Commons License 1999.11.30 0 0 542
Adm:

PG 25 centis akciosban a Kohalom utcabol... mit szolsz? De egyelore senki sem erdeklodott a Kenwood irant. (Csak a csajom, de neki ingyen kene, meg vegyek neki egy erositot is... na persze.)

mEdvE:

szerintem valami gond van a bekotessel. Amit leirsz, az tipikusan az a hang, amikor valami forditott fazissal van bekotve! Feltetlenul ellenorizd! Ezt az is megerositi, hogy nekem nagyon hasonlo elrendezes jatszott egy darabig, azaz 35 ezres Pio fejegyseg (3400 volt a tipusszama, vagy valami hasonlo; lenyeg, hogy harmassal kezdodott), elol szett (DLS 16 cm), hatul a kalaptartoban ket koax (Phoenix Gold 16 cm), es bar nyilvan nem volt olyan a hang mint most (2 x 75W elore, 1x210W a melysugarzora), azert nem volt veszes.

Egyebkent szerintem teljes az egyetertes, hogy az igazan jo hanghoz szukseg van egy kulon erositore.

Adm Creative Commons License 1999.11.30 0 0 541
És már kiválasztottad az utódot Stevie?
Előzmény: stevie wonder (538)
Macimedve Creative Commons License 1999.11.30 0 0 540
Igen, tudom. Setupból ki lehet kapcsolni. 3 állapot van: Drimmer On/Off/Auto.
Előzmény: stevie wonder (533)
mEdvE Creative Commons License 1999.11.30 0 0 539
hi,

ha még nem késő: nekem egy VW-ben van kb. nyár óta egy
közepesen olcsó Pioneer magnó (kb. 35 pénz volt) + 6 hangszóró:
elöl a szélvédőnél két picsogó, az első ajtókban egy-egy közép,
és hátul egy-egy ovális, szintén középszerű. Szubjektív véleményem,
hogy a basszus nagyon erőtlen, és kicsit halk a rendszer, ha
éppen közlekedek vele - amikor nem megy a motor, akkor szépen szól,
valószínű némi hangszigetelés azért elkelne. Szerintem nagyon
sokat számít, hogy elöl-hátul van hangszóró, viszont őszintén szólva
a magnó már nem annyira jó, a magas hangokkal küszködik, a mélyeket
pedig kiemeli, de erőtlenül. Szerintem, ha komolyabb fejegységet
akarsz, akkor muszáj nagyobb hangfalakat+erősítőt beszervezni,
mert anélkül úgysem hallod rendesen. IMHO kidobott pénz, ha veszel
100 rugóért egy fejegységet, aztán meg hallgatod a szokol hangszórókon...
üdv,

medve

Előzmény: gézé (512)
stevie wonder Creative Commons License 1999.11.30 0 0 538
Tudod hogy van ez... A minap hallottam egy RF-et egy szlalomverseny apropojan... :-))
Előzmény: Adm (535)
stevie wonder Creative Commons License 1999.11.30 0 0 537
Tudod hogy van ez... A minap hallottam egy RF-et egy szlalomverseny apropojan... :-))
Előzmény: Adm (535)
gézé Creative Commons License 1999.11.29 0 0 536
Kössz Mindenkinek a segítségért!!
Próbálok majd ésszeruen dönteni...
gézé
Adm Creative Commons License 1999.11.29 0 0 535
Stevie, csak nem eladod a brummogodat?
Adm Creative Commons License 1999.11.29 0 0 534
Hihi, jóllvan, ügyes vagyok, a Bosch helyett Hirschmannt akartam irni...

Előzmény: stevie wonder (533)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!