Keresés

Részletes keresés

csabika11 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 239
Ott is néztem már, de sajnos ott sincsenek meg a hiányzó levelek.
Azért köszönöm a hozzászólásodat!
Üdv.: csabika11
Előzmény: locsemege (237)
locsemege Creative Commons License 2009.12.23 0 0 238
Előzmény: csabika11 (236)
locsemege Creative Commons License 2009.12.23 0 0 237
Ha a profilban, ahol a leveleket tárolja, az illető text állományban keresel, úgy sincs meg?
Előzmény: csabika11 (236)
csabika11 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 236
Sziasztok!

Még új vagyok itt ezen a fórumon, pontosabban ma találtam rá. Még nem volt időm átfutni az összes oldalt ezért lehet, hogy olyan dologban kérem a segítségeteket, amelyről már volt szó és a megoldás is le van már írva.

A problémám a következő:
Már évek óta a Thunderbirdet használom levelezőprogramként, gyakorlatilag az egész család levelezését ezen keresztül intézzük (7 postafiókot kezel, köztük fibermail és gmail fiókokat). Az elmúlt időszakig nem is volt vele semmi probléma. Néhány héttel ezelőtt vettem észre azt, hogy az egyik postafióknál az elküldött elemek közül csak kb. az elmúlt 2 hónap levelei vannak meg, a korábbi levelek egy az egyben eltűntek. Próbáltam megkeresni a korábbi leveleket is, de nem jártam sikerrel. aztán el is feledkeztem a dologról.
A mai nap egy másik postafióknál kellett volna utánanéznem egy 1 évvel ezelőtt kiküldött levélnek (a rá érkezett válasz meg is van), de a levelek csak 2009.10.26-tól vannak meg, a korábbiak teljes egészében eltűntek. Ránéztem a többi postafiókra is, amelyek között van olyan, amely az összes elküldött leveleket tartalmazza, de van két olyan postafiók is, amelyből teljes egészében hiányoznak az elküldött levelek. Az összes mappát átnéztem, de a hiányzó elküldött leveleket nem találom sehol. Ez azért is vicces, mert a törölt elemek mappában a korábban ténylegesen törölt elemek ránézésre mind megvannak, de a nem törölt elküldött levelek jelentős része hiányzik, mintha törölték volna. A postafiókok és a hozzájuk tartozó mappák beállításai teljesen azonosak, ezért sem értem azt, hogy hogyan és hova tűnhetett el egyes postafiókokból a kimenő levelek.

Ha tudtok valami megoldást, kérem jelezzétek! Azt is jelezzétek, ha már erről korábban volt már szó, mert akkor mihamarabb nekiállok visszaolvasni.

Üdv.: csabika11
locsemege Creative Commons License 2009.12.20 0 0 235
Már leírtam, meg a képet is beszúrtam. Pusztán annyi, hogy nálad windows-os elérési út fog szerepelni.
Előzmény: géeles (234)
géeles Creative Commons License 2009.12.20 0 0 234
Mindenesetre én is bevettem a fejembe, hogy megcsinálom.
Taníts...
Előzmény: locsemege (233)
locsemege Creative Commons License 2009.12.20 0 0 233
Kell lennie ilyen változónak, gondolhatod, nem magamtól találtam ki, hanem a Google mondta, meg emlékszem, egyszer volt ilyen gondom nekem is, és meg is tudtam csinálni így. Az alapértelmezett böngésző az legyen, amelyiket szeretnéd, hogy behívja linkre kattintáskor. Amúgy meg idenézz:



Ez mondjuk Linuxon van, de ez legfeljebb az indítandó program szempontjából jelent eltérést. Nálam a /usr/lib64/thunderbird-3.0/open-browser.sh bash script indítja azt a böngészőt, amelyik a rendszerben default-nak van beállítva. De ide bedrótozhatod közvetlenül az egyik böngésződet, függetlenül a default-tól.
Előzmény: géeles (232)
géeles Creative Commons License 2009.12.20 0 0 232
Nincsen ilyen változó.
Léterhoztam. Semmi változás.
Friss telepités, elméletileg alpbeállitás mindenhol minden.
Thunderbird/3.0; Firefox/3.5.4....
Előzmény: locsemege (231)
locsemege Creative Commons License 2009.12.20 0 0 231
A network.protocol-handler.app.http illetve network.protocol-handler.app.https változók értéke legyen a kívánt böngésződ. Ha az nincs az elérési útban, akkor azzal együtt. A beállítás a preferences, advanced, general fül config editor... gombján érhető el.
Előzmény: géeles (230)
géeles Creative Commons License 2009.12.19 0 0 230
Ha levélben a linkre kattintok nem történik semmi.
Mit módosítsak?
monitor36 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 229

Köszönöm, most már így rendben is van a dolog, műxik, ahogy javasoltad.

üdv

monitor36

Előzmény: Dulifuli (228)
Dulifuli Creative Commons License 2009.12.16 0 0 228
Nálam ez így működik: ha megnyitom a Címjegyzéket, akkor fent a menü alatt van egy Új üzenet gomb. Ha erre kattintok, amikor ki van választva egy vagy több cím, akkor máris megnyit egy új levelet, amelynek a kiválasztott cím(ek) a címzettje(i).
Ha ez nem elég jó, akkor javaslom a következőt: Új üzenet gomb a Címjegyzék indítása nélkül, majd soronként elkezded beírni a címeket (vagy akár a vezeték- vagy keresztneveket), és amikor megjelenik a megfelelő cím (vagy lista), akkor azt elfogadod (illetve kiválasztod a listából). Én így használom a programot, és eddig elég jól bevált.
Előzmény: monitor36 (227)
monitor36 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 227

Köszönöm a válaszodat, de ez nem sikerült.

Sikerült viszont a címjegyzéket áthoznom a régi gép Outlook Expresséből és Névjegytárként betöltenem. Most így az a gondom, hogy hogy tudok egy címjegyzéket csinálni a Thunderbirdbe, ami az Outlook-hoz hasonlóan a sorra kattintva megcímezi az új üzenetet. Most ez csak több lépésen keresztül megy.

Előzmény: Dulifuli (226)
Dulifuli Creative Commons License 2009.12.10 0 0 226
És próbáltad már a másik végén kezdeni? Mert lehetséges, hogy ha elindítod a Thunderbird-öt, akkor rákérdez, hogy akarod-e importálni a beállításokat. Sőt, talán még meg is teszi, ha mondod neki. Ha esetleg nem, akkor megpróbálhatod a profil könyvtáradból kitörölni a Thunderbird-re vonatkozó összes bejegyzést (Application Data, illetve ugyanaz a Local Settings alatt is), és utána újra elindítani a programot. Én nem próbáltam ki most, de úgy emlékszem, hogy ezt tudja, és így talán működni is fog.
Előzmény: monitor36 (221)
Dulifuli Creative Commons License 2009.12.10 0 0 225
Ezt az utolsó mondatot lehetne egy kicsit érthetőbben?
Előzmény: Dreher Antal (224)
Dreher Antal Creative Commons License 2009.12.10 0 0 224
Köszi a választ. Be van kapcsolva, hogy letöltse az üzeneteket. A jelenség úgy "működik", hogy letöltöm a leveleket, minden nap kb 10-20 levelet. Aztán egyszer csak jön egy plusz levél, ami már valójában nem is levél...
Előzmény: locsemege (223)
locsemege Creative Commons License 2009.12.10 0 0 223
Lehet, hogy úgy van beállítva, hogy kérdezze le a szervert, de ne hozza le a leveleket. Állítsd be, hogy hozza is le a leveleket.
Előzmény: Dreher Antal (222)
Dreher Antal Creative Commons License 2009.12.10 0 0 222
Érdekes jelenség (számomra): a bejövő üzenetekmappábanl 4 olvasatlant jelez a Thunderbird, de végignézve az összes üzenetet, nincs olvasatlanom. Ez mitől van?
monitor36 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 221

Üdv, üdv mindenkinek!

Segítségeteket, tanácsotokat kérem a következőhöz:

Új gépet kaptam, amire a Thunderbird levelező volt telepíthető. A régi gépen Outlook Express van, amiről a címjegyzéket és a mappákat szeretném áthozni. Már az Outlook Express exportálási tevékenységénél elakadtam.

Segítségeteket előre is megköszönöm

monitor36                                  

flavonmax64 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 220
Köszi a segítséget mindenkinek!
Átállítottam a betűtípust times new romanre, azóta minden olvasható!
Zsűl
locsemege Creative Commons License 2009.12.03 0 0 219
Milyen betűtípusod van? Nekem a central european-hez 16-os serif van beállítva alapértelmezettnek.
Előzmény: flavonmax64 (217)
Dulifuli Creative Commons License 2009.12.03 0 0 218
Gondolom, az Word akart lenni. Na és ott milyen a betűtípus?
Előzmény: flavonmax64 (217)
flavonmax64 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 217
Köszi a választ!
megpróbáltam, puskák maradtak. Ha kijelölöm őket és átmásolom pl. worldbe, akkor olvasható rendesen.
Ki a rák érti ezt?
Előzmény: Dulifuli (216)
Dulifuli Creative Commons License 2009.12.02 0 0 216
Ilyet még nem láttam, de talán a karakterkódolással lehet gond. Esetleg próbáld ki valamelyik Unicode-dal! Vagy ha most az van beállítva, akkor valamelyik másikkal (pl. ISO-8859-2).
Előzmény: flavonmax64 (215)
flavonmax64 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 215
Sziasztok!
Talán tud valaki segíteni: bejövő üzenetekben, jellemzően freemail, betűk helyett puskák és pisztolyok jelennek meg!
Köszi: zsűl
locsemege Creative Commons License 2009.11.30 0 0 214
Igen, itt erről beszéltek a többiek. ;)
Előzmény: Black Dragon (212)
andrago_ Creative Commons License 2009.11.29 0 0 213
Sziasztok!
Hogyan lehet szinkronizálni Nokia okostelefonnal, PDA-val és egyéb mobil eszközökkel a TB cím- és feladatlistáját?
Black Dragon Creative Commons License 2009.11.05 0 0 212
Egyébként úgy sikerült, hogy jobb klikk a linkjeiteken - és mert van az FF alatt Linkification - majd ott "Hivatkozás mentése más néven", aztán ezt az xpi kiterjesztést telepítettem a TB kiegészítőknél.
Működik a cucc :))
Előzmény: Törölt nick (209)
Black Dragon Creative Commons License 2009.11.05 0 0 211
Azért csak megoldottam ám! ;)
Black Dragon Creative Commons License 2009.11.05 0 0 210
Kösz srácok! Hagyjuk....
Előzmény: Törölt nick (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!