Keresés

Részletes keresés

jaki24 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 771

Légyszi, légyszi, ne reagáljatok rá, mert arra élvez. Ha levegőnek nézzük, akkor csak leakad egy idő múlva.

Előzmény: MEGTORLÓ (770)
MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.14 0 0 770

Köszi! Szépen megfogalmaztad!

Egyébként azért figyelmeztetett  jaki, mert ha valaki 100féle néven nyomul(főleg ilyen stílusban, ami miatt én is elkönyveletem őt)  és 100szor csapják ki, mert az nem normális.(Crohnika, Medroller, Barokker, egyikmai, knyszr, Mrlr, azovi, amit  így hirtelen fel tudok hozni 2-3 hónapra visszamenőleg, de van még).

Van egy egyszerű módszer a dolgok megállípítására.

Ha azt mondja rólam 1 ember, hogy hülye vagyok, megsértődöm és azt mondom ő a hülye. Ha 2-3 mondja, megsértődöm, mert ők lehet, hogy ők a hülyék, de elgondolkodom, ha szinte mindenki hülyének mond, akkor lehet, hogy tényleg hülye vagyok és a többi nem. Lehet mérlegelni.

 

Előzmény: bibike30 (769)
bibike30 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 769

bocsánat! AKINEK a véleményére adok....  /elírtam

 

Az őszinte segíteniakarást az ember megérzi, bármilyen stílusban íródik is vagy hangzik el!

 

 

 

Előzmény: bibike30 (768)
bibike30 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 768

Anyuka örül neki, hogy kicsit szebb stílusban megy a diskurzus itt!

 

Anyuka naív, de nem hülye :) és a megérzései általában bejönnek!

A káoszban is láttam rögtön a lényeget, írtam is korábban...

Nem véletlenül írtam Crohnikának! Aztán jött Jaki figyelmeztetni, hogy nézzem már milyen stílusban és hány név alatt írkál az az ember, aminek a véleményére kíváncsi vagyok.... :) Hát erre mit mondhatnék? Az indulatosabb sorai között tudtam olvasni, mint ahogy Megtorló segítőkész sorai között is! :O 

 

A mi történetünk jól végződött, mert a kisfiam ép maradt!! Nem hittem az orvosnak, nem hittem az ijesztgetésnek, csak bíztam és cselekedtem, mert ez a dolgom a gyerekem érdekében!

 

 

 

MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.14 0 0 766

Javul a kommunikációd, de még nem az igazi.

Az, hogy az anyuka rád hallgatott és nem rám és a Jóvágásúra, ebben a formában nem igaz.

Én egy percig nem mondtam, hogy a metélés az egyetlen megoldás, sőt örülök neki, hogy ilyen gondos anyuka volt, tájékozódott és hozott egy bölcs döntést, ami bevált.

Jóvágású barátom pedig elmondta a saját véleményét.

Szóval ne ferdítsd az információt, főleg a hitelességgel és az üzleti fixa ideáddal!

Az, hogy bekategorizáltál péniszpumpásnak, mintha bármi jelentősége volna ennek, azzal magadat minősíted. Ha nem szállsz le erről akkor én kénytelen leszek Kérgesfőnixnek nevezni... esetleg lehetne ez a következő neved....

Előzmény: Törölt nick (765)
jaki24 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 764

OFF

A fórumtémára kellene koncentrálni. A naponta új nickes hozzászólásokhoz, és mailes megkereséshez: NO COMENT!

ON

MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.14 0 0 762

Szerintem jól működik. 

Szabályok vannak és azokat betartatják.

Megkérdezném, de felesleges, mert tudom, hogy neked milyen kompetenciád van a topic témájában.

Az általad említett"hivatalosnak tűnő" honlapok számomra nem tűnnek hivatalosnak, lévén, hogy semmilyen minisztérium, hivatal, szervezet, vagy vállalkozás nem áll mögötte, csupán olyan emberek, akik vállalják a meggyőződésüket. Ha valakinek fitymaszűkülete van, az adott oldalakon egy bizonyos szemszögből tájékozódhatnak a témában. Ha ez valakinek nem tetszik, lehet csinálni olyat, ami másik aspektusban tárgyalja a témát. Ismerd meg a lehetőségeidet a lehető legszélesebb spektrumban!

Előzmény: Törölt nick (761)
jaki24 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 759

Én nem mondok erre semmit, és optimista sem vagyok, de legalább tudjuk, hogy jól működik az oldal moderálás szempontjából.

Előzmény: MEGTORLÓ (757)
MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.13 0 0 757

Na itt a főnixünk. Vele kevertelek össze. 

Én nem vitázom vele és ha eltér a véleményed, akkor te se tedd!

A moderátorok előbb-utóbb ki fogják törölni, úgyhogy tényleg jobb ha nem folysz bele. Én kifolynék, de ez a "Főnixmadár megragadta a karom a kérges karmaival és nem ereszt!"

Szóval, ha fityaszűkülettel kapcsolatban érdekel 1 darab ember(ez lennék én) véleménye, akkor szívesen megosztom a tapasztalataimat, hacsak nem vagy olyan szűklátókörű, hogy ne is vedd figyelembe 1 ember véleményét, akinek az a bűne, hogy van álláspontja és kicsit perverz, ja és felvetettem a stílusa alapján, hogy kamugép. Ez halálos bűn volt. 

Előzmény: Törölt nick (754)
MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.13 0 0 755

Rendben! Bocs, ha megsértettelek!

Téged érint a fitymaszűkület, vagy van kompetenciád a témában?

Előzmény: Törölt nick (754)
MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.13 0 0 753

Te meg miről beszélsz?

Milyen számonkérő?

Elmondom, hogy TE is értsd!

Egy anyuka abba a kényszerhelyzetbe került, hogy a kisfia beszűkült, az orvos meg metélni akart. Anyuka viszont ügyesen megoldotta kenőccsel.(pont)

Én meg azt kívántam neki, hogy ne kelljen megint ilyen helyzetbe kerülnie.(pont) 

Ennyire egyszerű.

Egyébként meg déjá vu-úm van. Csak nem egy poraiból feltámadt főnixhez van szerencsém?

Előzmény: Törölt nick (752)
MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.12 0 0 750

Szia!

 

Már használom rendesen, de még van javulni való a seben. Mivel ez a topic nem erről szól, majd a másikban teszek ki képet, ha érdekel, de azt csak 1-2 hónap múlva, ha telesen begyógyult. 

Remélem nem kerülsz mégegyszer kényszerhelyzetbe már a gyerekkel!

 

Előzmény: bibike30 (749)
bibike30 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 749

Mi újság? Meggyógyultál már?

 

Szerencsére a kisfiamnál minden ok!

Előzmény: MEGTORLÓ (745)
MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.12 0 0 745

:-) Úgy látom elmegy itt minden a régi kerékvágásban nélkülem is!:-)

Már kezdem megijedni, hogy elsüllyed a téma harcosok híján...

 

Zergekoros Creative Commons License 2011.04.12 0 0 743

na jóvan maradjatok meg. ha nem tetszik valami akkor mér oda írod ahogy jóságvan? itt gerjeszted feleslegesen a a konfliktust.

a terjesztésről meg anynit hogy én se meg sztem senki se egy fórumtól fogja eldönteni hogy megcsinálja e ezt a műtétet avagy sem.

Nem azért írtam ijeneket hogy tovább fűzetek hozzá valami kérges negatív szöveget. 

üdv

Zergekoros Creative Commons License 2011.04.11 0 0 739

Nagyon ritkán irritál de am semmi hozzászokott az új környezethez

 

jaki24 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 738

És elégedett vagy az eredménnyel? Megszoktad már? Az alsó nem irritál?

Előzmény: Zergekoros (737)
Zergekoros Creative Commons License 2011.04.10 0 0 737

Na szerintem meggyógyultam. már csak hegek vannak semmi sebb semmi varrat és semmi duzzanat semmi.

Szerencsére a tesztnél se volt vele probléma.

Most ahogy vagyok per pillanat örülök hogy megcsináltattam ezt  a műtétet bárki bármit is mond.

üdv mindneki 

bibike30 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 736

Óvatos vagyok és természetesen merevebb állapotban nem is erőltetem, nem szeretném, hogy berepedjen a bőre!! A krémezést folytatom, mert még van egy pici letapadás a makkon, az extra beszűkülés előtt is ilyen volt, de ez már nem jelent gondot szerintem, idővel ez is megoldódik. 

A tisztálkodást tudja már, de biztos ami biztos még mi is megmossuk neki öblítéskor, nehogy gond legyen. A krémezés is rutin. Vigyázunk a kincsére mi is, Ő is! :)

Előzmény: MEGTORLÓ (735)
MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.04.04 0 0 735

Gratula4

Még azért óvatosan vele!

Nehogy úgy hagyd neki hosszabb időre, mert egy kisebb merevedéskor is még megakadhat a makk mögött, abból lesz a paraphimosism, ha nem megy vissza.

Egyelőre örülj az eredménynek, és csak tisztogatásnál húzd hátra és még nem árt ha tovább krémezed egy darabig, bár erről az orvost kérdezd.

Ha elég nagy hozzé, akkor ideje megtanulnia jól használni és nem lesz gond remélhetőleg.

Ha megérti magyarázd el neki, hogy erre mindig figyeljen és tartsa tisztán!

 

Előzmény: bibike30 (734)
bibike30 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 734

Tegnap este csodák csodájára kisfiam fitymaszűkülete elmúlt!!!!  :) Éppen krémeztem volna a Diprosalic nevű hámosítóval, mikor hátra csúszott a fitymája, legnagyobb meglepetésemre! Nem hittem volna, hogy ilyen hamar megoldódik a problémánk! Ha az orvosra hallgatunk, 6. napja teljesen körül lenne metélve..... ápolgathatnánk a sebét...

 

 

 

 

 

 

 

jaki24 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 733

Majd elmúlik. Kicsit még meg lehet duzzadva.

Előzmény: Zergekoros (731)
MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.03.28 0 0 732

Lehet, gyulladástól és az abból lerakódott váladéktól. 

Az is lehet, ha betadine-t használsz, hogy attól.  Ha nem múlik el, miután már kijött az összes varrat és már nem kötözöd, akkor kérdezd az orvost. Ha kötözöd, az is lehet, hogy túl szorosan kötöd. 

Előzmény: Zergekoros (731)
Zergekoros Creative Commons License 2011.03.28 0 0 731

Na szerencsére szépen gyógyulok a varatok kb fele kipotyogot már .csak egy baj van hogy a hugycső niyllásom minidg valamiért összeragad. ez mitől lehet?

MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.03.26 0 0 728

A legutolsó mondatoddal tökéletesen fejezted ki magad.  Mindenkinek a szemlélete számít. Így kell vizázni! 

Respect!

Előzmény: bubbbba (726)
bubbbba Creative Commons License 2011.03.25 0 0 727

Hát én igencsak drasztikus lettem volna az illető orvossal már csak a szándéka láttán is, a megvalósításig tuti, hogy nem jutott volna el, mert tíz körömmel estem volna neki:((((((((( Iszonyú barbárság:((((

 

Előzmény: bibike30 (725)
bubbbba Creative Commons License 2011.03.25 0 0 726

Jó, svédek helyett írhattam volna hollandokat, ott sincs kukihúzogatás, és a hollandok egységes genetikájáról sem lehet beszélni, hiszen a világ egyik legkevertebb népe:)

 

Tehát jó pár országban nemhogy 2-3 évesen, hanem utána sem, egyáltalán abszolút nem foglalkoznak a kisfiúk fütyijével (ahogy lejjebb írtam, ezt valami barbár keleti szokásnak tekintik), ahogy a kislányok csiklójával sem (bár azzal szerencsére nálunk sem).

 

Sőt, pont azt tartják, hogy éppen a kiskori húzogatások, tépkedések, pláne vagdosások okozzák azokat a mikro-(vagy nem is annyira mikro-)sérüléseket, amik a szűkületek valódi okai.

 

Mindegy, persze, nem akarok hitvitát, de a számomra inkább ez a szemlélet lett a meggyőző.

Előzmény: MEGTORLÓ (724)
bibike30 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 725

2-3 éves korig felesleges húzogatni... hát sajnos ezt a mi gyerekorvosunk nem tudja! Majd elmondjam neki? :P Kb. ezzel kezdi első találkozás alkalmával (a csecsemőn!), bemutatja hogyan tornáztassuk a kukiját, mert az milyen nagyon fontos és még tép is rajta egyet, hogy több irányba beszakadjon... kicsit vérezzen... :( Aztán oltások alkalmával (ami kis korban kb. havonta van) ugyan ezt megcsinálja és figyeli mit haladt előre a dolog. Még az a jó, hogy ahogy nő a gyerek, egyre kevesebbet kell vinni oltásra, kontrollra és már a doki is abban a hitben van, hogy anyuka tudja a dolgát ilyen téren és már nem foglalkozik vele annyira, ami külön öröm szülőnek és gyereknek egyaránt!, max. rákérdez, hogy odalenn mi újság... és el lehet mismásolni a dolgot egy: minden ok-val. Nálunk ez megy, nem tudom más gyerekorvos mit csinál? 2x csináltam ezt végig. A kisebbikkel ugye még nem vagyunk a végén, sőt most erős visszafejlődés, de nem adom fel!

A smegmáról annyit tudok elmondani, hogy amíg a bőr le van tapadva a makkra, szépen várakozik ott bezártan. Semmi gond nem volt ezzel még idáig. Akkor sem, ha valahol már elvált a bőr! Óvatosan ki lehet onnan apránként, több alkalommal csalogatni a faggyú-kígyócskát, nekem sikerült különösebb kínzás nélkül. De szerintem akkor sem lett volna baj, ha ott marad, csak volt hozzá bátorságom, rutinom a szakmám miatt és sikerült.

MEGTORLÓ Creative Commons License 2011.03.25 0 0 724

Lehet, nem tudom. 

Én az urológusomtól hallottam, hogy 2-3 éves korig felesleges húzogatni. Nem kell addig aggódni, ha nem jön fel a bőr, ezt követően viszon érdemes lehet lassan, finoman tornáztatni, ha nagyon olyan a helyzet.  Azt is mondta, hogy az ő gyereke 3 éves és csak most kezdte el finoman. Mivel nem nekem mondta, hanem telefonban egy aggódó szülőnek, így nem volt pofám belekérdezni, hogy ezt kenőccsel, vagy anélkül teszi. 

Lényeg, hogy figyelni kell, hogy mi a helyzet és időben cselekedni. Azt, hogy mit arról megoszlanak a vélemények. Svédország egy másik kúltúra, ettől még foglalkozhatunk azzal, hogy hol mit csinálnak. Izraelben, meg 99,99%-ot körülmetélik. Szerintem ebben sem lesz soha egyetértés, mint a vallásban, művészetben és egyéb tudományban stb. Az a fontos, hogy az ember a meggyőződése szerint a legjobban cselekedjen és a saját, vagy gyermeke boldogsága akadálytalan legyen. Persze a dolgok nem mindig szeretnek úgy alakulni, ahogy szeretnénk, ezért kell ismerni az összes aspektust.

Az is lehet, hogy a svédeknek más a genetikájuk, mint a magyaroknak és ezért eltérő számban vannak problémáik.

Előzmény: bubbbba (723)
bubbbba Creative Commons License 2011.03.25 0 0 723

Hát ez valami nagyon szórványos női probléma lehet, amit belinkeltél. Lehet, hogy egészen kirívó higiéniás problémák ide is vezethetnek, de a szokásos higiénia mellett még csak nem is hallottam soha ilyesmi problémáról a környezetemben.

 

Mindenesetre az tuti, hogy sehol nincs benne a kisgyerekgondozási protokollban, hogy a lányok csiklóját húzogatni-tépkedni kellene. Nyilván nem is kell. Szerintem a kisfiúk fütyijét sem.

 

A google-ban arra is elszántan keresem a találatokat, hogy pl. Svédországban, ahol nem szokás a kisfiúk fütyijét abajgatni, mert az a tapasztalat, hogy a tinédzserkori változások során magától megoldódik a probléma, szóval hogy ott a felnőtt férfiak fajlagosan nagy része küzdene péniszproblémákkal (mint ahogy Magyarországon viszont állítólag igen).

 

Előzmény: MEGTORLÓ (719)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!