Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Adm Creative Commons License 1999.12.23 0 0 653
Én tavasszal ripityára szedem az autot, lakatolás, fényezés, utána teljes hangszigetelés, majd elől a szett mélyeit külön kis méretezett dobozokat csinálok neki, hátulra beugrik még egy brumi, uj végfok... De várom már...
1. normálisan fog kinézni a kocsim
2. nem fog minden elem onnalo eletet elni a zenere.
Előzmény: antforce (652)
antforce Creative Commons License 1999.12.23 0 0 652
adm: de neked nem is kellett 4 napig dolgozni az ajtokon... :))
En mar mindent kivantam mindenhova, uugy untam.. :)
De elhataroztam.. tavasszal a midrangeket felteszem az ajto felso reszebe.. ha szetrobbantom a kocist, tegyem emberesen.. Annak az autonak mar ugyis mind1.. :)
remelem ossszel kesz a haz, akkor beallok a garazsaba es ott fogom az autot szerelni.. az utcvan nagyon gaaazos ez a dolog.. :(

Adm Creative Commons License 1999.12.23 0 0 651
Amugy meg miért ilyen drágák a Rockford erősitők... Meg ez a teljesitményalulspecifikálás... Meg kéne mérni őket igaziból :o)
Előzmény: antforce (648)
Adm Creative Commons License 1999.12.23 0 0 650
Az én CV-im kb negyed órát figyelhettek az asztalomon..... :o)
Előzmény: antforce (648)
Trap Creative Commons License 1999.12.23 0 0 649
Hali...

A duplahulla retkes ügynök jelenti, az "installáció" elkészült ;>>> Bár azt hiszem, nem a legjobb megoldás a csomagolás dobozába vágott lyukakba illeszteni a hangszórókat, de nem bírtam ki sz@rul ;> Nomeg nem HIFI kategória az SB128 sem, de ennek ellenére tetszik a hangkép, bár erős a gyanum, hogy winamp kissé belebuzerál, de mindegy, ez van... A hangja tetszik jól, de bővebbet majd ha a kocsiban van... ;>

Trap

antforce Creative Commons License 1999.12.23 0 0 648
"Amúgy személy szerint mélyláda meghajtására jaánlani tudom a viszonylag olcsóbb kategóriában a magnat erőlködőket, pl ami nekem van, azt csakis rockfordra vagyok
hajlandó lecserélni :))) "

Hajjajj, azert en nem sirnam el magamat egy Xtant vagy egy Precision Power mellett sem. :))

Kulonben grat az MB Q-hoz... En 1.5 honapig neztem itt az orrom elott a hangszoroimat,
hat szar volt bamulni 4 par hangszorot annyi ideig...

Trap Creative Commons License 1999.12.23 0 0 647
Hali...

Sportkipuff ügyben nem jutottam semmire, tudod, itt a karácsony, nem kalkuláltam bele a kiadásaimba ;>>> A szett egy részét is én fizettem, nem akartam sinus live -ot, az ráadásul 10 centis lett volna... Szal kipuff ugrott egy darabig, és még a kocsi vizsgája is hátravan... Első fékbetétcsere tutkó, de nem panaszkodom... ;>

Januárig meg a beépítőkeret miatt kell várni, akkor kapok majd pénzmagot, nyakamon még a mobil meg netszámla, utána nem marad rá... bár ki tudja, hátha eladok ezt-azt a gépemből, a Ladába is úgy lett a hifi egy része ;>>> 128 megás P200 -ról sikerült leépíteni 16 megás P100 -ra, de olyat nem csinálok többet... mostmár munkaeszköz ;>>> Ja, hirszerkesztő lennék egy játékokkal foglalkozó site -on, asszem még nem mondtam ;> És épp akezemben egy jackdugó, és muszáj meghallgatnom, hogy szól ez a Quart, még ha csak így dobozban is... /me javíthatatlan, de a magnat meg a macrom szettel u.ez volt anno ;> Napill...;>

Adm Creative Commons License 1999.12.23 0 0 646
Szasz Trap!

Hát Téged is látni!

Akkor most jól utánozli foglak, és én is Kellemes és örömteli karácsonyi ünnepeket kivánok mindenkinek, meg sikerekben, decibellekben, wattokban és lóerőkben gazdag új évet kivánok! :o)

Gratula az első szetthez. Az az igazság, hogy én nem birnám ki januárig, hogy ne rakjam be :o)

Sportpuff ügyben van valami ujság? Nekem már van.... :o) Nagyon kircsi! :o)

Hogy hol töltöm a 2000.- éve elejét? A munkahelyemen.... Tiszta szivás! :o(
Mondjuk igaz, hogy "csak" éjfélig vagyok, de hát akkor is.... Olyankor már elmenni valahová... Hát nem tom mi lesz...

Ja, mellesleg még egy csomó ajándékot be kéne szerezni, ugyhogy..... Áááá, abbahagyom a panaszkodást....

Előzmény: Trap (644)
Trap Creative Commons License 1999.12.23 0 0 645
Hmmm

A méhekröl jut SZMbe : a méhek nem olyan szorgosak, mint hisszük, csak nem tudnak lassabban zümmögni... ;>

Trap

Trap Creative Commons License 1999.12.23 0 0 644
Halihóóó ! ;>>

Heppi börszdéj tu júúú Heppi börszdéj tu júúú... ja nem, boldog karácsonyt mindenkinek ! ;> Tudom tudom csak holnap van, de gondolom holnap nem fogtok a gép előtt ücsörögni... velem ellentétben hehe ;>

Amugy élek, virulok, és alig vártam hogy hazajöjjek, és elmeséljem, mit hozott a jézuska : egy MB Quart DSC 216 -ot... végre lesz első szettem, alig birok nem kibújni a bőröndből... izé, bőrömből ;> Szal mit mondjak róla ?... Nagyon tetszik :))) Titán dóm, akkora mágnessel, hogy lazán felemeli a woofer rácsát, a dómon is rács van, anyámkínja, szal nagyon tetszik... Ja, persze 16 centis woofer, és 12 dB -es keresztváltó... Gondolkodtam, hogy 10es v 16 -os szettet vegyek, mert végső cél előre egy 3utas rendszer, ajtóban 16os woofer, műszerfal tetején 10es közép a gyári helyre, plusz dóm még nemtom hol, de 16os lett belőle, nem kapni 10es közepet ami jó lenne (már ahol eddig néztem, tény, hogy nem néztem komolyan utána, ötletszerűen történt a meglepésem anyám által, germanizmus meg rulz :) Tudom, szakbarbár módszer, de media marktban vettem, ahol 1,5 órát álltam sorba !!!!!!! oda ne menjetek most hacsak nem muszáj ;< de ez volt az egyetlen hely, ahová el bírtam cipelni mutert, ez van.... ;> Öröm az ürömben, hogy szomszéd sorban volt mit nézelődni ;> Szóval lesz végre első szettem, alig várom, hogy januárban, fizu után vegyek beépítőkeretet, ill nem azt, hanem új térképzsebet, 15ért vesztegetik, de persze már nem is tudom, hogy hol :)))

Amúgy élek, de mostanában kipróbáltam egy új módszert, miszerint éjjel alszom... Hát vannak fenntartásaim a dologgal kapcsolatban, lévén éjjel van lehetőségem ált netezni :)))

Amúgy személy szerint mélyláda meghajtására jaánlani tudom a viszonylag olcsóbb kategóriában a magnat erőlködőket, pl ami nekem van, azt csakis rockfordra vagyok hajlandó lecserélni :))) A másik erőlködőm, a macrom 4*60W sinus alig-alig ér a nyomába, bár közép-magas tartományban kicsit hamisnak találtam a magnatot, mikor kipróbáltam....

A hőelvezetéssel kapcsolatban meg nemtom, ülés alá szvsz annyira nem jó 5let rakni, mármint hő szempontjából. Az az 5-6 centi hely nem igazán elég arra, hogy ott mozogjon a levegő, kivéve ha a Lada Samarához hasonlóan van megoldva az ülésfűtés, mert kapaszkodjatok, ott úgy van megoldva, hogy a kardánbox (ami nem kardánbox mer' nincs benne hátulra menő kardántengely, de azért tudtommal úgy hívják :) két oldalán a boritás alatt fut 1-1 cső, amineka vége az első ülések alá van irányozva... mindenesetre furi megoldás :) Szvsz túlmelegedés esetén érdemes lenne megnézni, nincs -e a csomagtartó egyik oldalában (ált bal szokott lenni asszem) egy szellőzőnyílás a burkolat alatt, akkor azt meg lehetne támogatni valami ventilátorfélével, ami persze szigorúan kifelé fújja a levegőt... Zárt csomagtartónál meg lyukat kell vágni a hátsó ülésen :)))

nahh mostmár tényleg jó meg kellemes meg izé karácsonyt mindenkinek ! ;> Boldog új évet, ha addig valamelyikünk lazsálna ;> Tényleg, hol töltitek a híres 2000. év elejét, remélem nem az autóban zenté hallgatva ;>>> Engem felhiv tegnap haver, akiről nem hallottam fél éve, hogy menjek hozzájuk bulizni, mert fiúhiány van.. A vicc az, hogy eldöntöttem pár hete, hogy vagy valami jó házibuli, vagy átalszom az egészet... Úgy tűnik nem fogok aludni...

Nahh lelövöm magamat jól... Alig várom, hogy beizzítsam a szettet a kocsiba, és haverral keresgéljük a dóm helyét, alig alig alig... hmmm meg kéne hallgatgatni hogy szól, hogy egy dzsekkdugó ? .........

pápá : Trap

Adm Creative Commons License 1999.12.22 0 0 643
A méhek? Hát lehet, hogy önző vagyok, de a méheknek minek zene?
Előzmény: antforce (642)
antforce Creative Commons License 1999.12.22 0 0 642
legalabb a mehkaptarban zene lesz.. :)
Adm Creative Commons License 1999.12.22 0 0 641
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ? MÉÉÉG NEEEEEEEEEEEEEEEE

Nem mondtad, hogy hová dobod. A végén még arra jár egy csövimanó, fölszedi a cuccost, azt elviszi a méhbe.

Előzmény: antforce (640)
antforce Creative Commons License 1999.12.22 0 0 640
Okee.. :))) Dobom.. :)))
Adm Creative Commons License 1999.12.22 0 0 639
Antforce! Dobd ki az egészet! Csak szólj előtte, hogy hová és mikor dobod :o)
Előzmény: antforce (638)
antforce Creative Commons License 1999.12.22 0 0 638
Probaltam allitgatni en is tegnap.. egyre szarabb lett.. :)

Feladom.. Kidobom az egeszet.. beteszek egy olcso magnot azt csa..
2 orat szoptam lenn a garazsban, maszkaltam ide oda aszittem leszakad a labam..
nem nekem valo ez.. raadasuleltuntek azok acdim amelyek alapjan szoktam allitgatni...
grrr

stevie wonder Creative Commons License 1999.12.22 0 0 637
Rugo,

Te legyszives gyogyulj meg!

Ma a fel napot az autoban toltottem, kicsit jatszottam az erosito beallitasaival ;-) Alakul... Foleg jazz zenet hallgattam es immar a melylada hangminosegevel is meg vagyok elegedve. Van egy olyan (demo) lemezem, ahol egy nagybogo szoloban skalazik. Meg az otthoni rendszeremen sem voltak egyforma hangosak az egyes hangok, pedig -- a leiras szerint -- ugy kellene szolnia. Ma az autoban osszejott a dolog! Ez nagyon nagy szam! Kezdek egyre elegedettebb lenni :-))) Aztan persze csak betettem a Bass In Your Face cimu lemezt, amin a zene nem tetszik (Drum & Bass az Anima egyedi i'ze, kreativitasa nelkul), de egy-ket olyan melyhang van rajta... ...amit csak most hallottam eloszor ;-)

Azert a versenyautomban zart doboz lesz ;-)

Trap baratunk ekozben merre jar vajon?

rugo Creative Commons License 1999.12.21 0 0 636
Úgy látszik tényleg nem rossz ez az RF.Sok sikert hozzá Stevie.Sajnos most haldoklom de hívlak ha felépültem.
Előzmény: stevie wonder (634)
Adm Creative Commons License 1999.12.21 0 0 635
HELP!!!

A traffipaxok nappal is szoktak vakuzni? Mert ha nem, akkor asszem szivás van.... :o( Azok a köcsögök a Kerepesi úton a Baross tér után az Esso kutnál, a 70-es tábla elött figyeltek... Ahol elvileg 50, dehát.. A francba, most itt aggódhatok :o(

Na szóval a mélyládák lelki élete....
Nekem az RF teccett jobban... Egyáltalán nem vagyok elfogult :o) A PG-nek valahol szebb illetve tisztább volt a hangja, de valami hiányzott belőle, ami az RF-ben megvolt. Az RF tele volt élettel, dinamikával, megmozgatta az ember füleit, lábait kezeit... A hangok leképzése sajna sokszor nem volt tökéletes, de végülis az ember egy alapszériás hangszorótól nem várhat csodákat. Szerintem egy jobban méretezett doboz javitana a helyzeten.... Ezek az egyenládák nem 100%-osak. Mindenesetre jó vásár volt az RF. Ugy is mondhatnám, hogy KIRÁLY!

Előzmény: stevie wonder (634)
stevie wonder Creative Commons License 1999.12.21 0 0 634
Adm-mal elmentunk tegnap a Komocsy utcaba melyladat venni. Ket tipust probaltunk ki: egyreszt a Rockford 25 centis hangszoroval szerelt reflexdobozat, masreszt egy zart dobozt, 30 centis PG melynyomoval. Tapasztalatok -- Adm is ezt hallotta, ha nem, akkor javitson ki :-)

PG zart doboz: ahogy a nagykonyvben meg vagyon irva: melyebb, tisztabb hangok, bar az erzekenysege alacsonyabb. A kulonbseg viszont korantsem dramai. Raadasul a csomagtartom feltehetoen kicsi volt a doboznak, mert szegeny egy kicsit fuldoklott. Az arkulonbseg az RF-hez kepest 50% plusz lett volna.

RF reflexdoboz: az Autohifi magazin tesztgyoztese, raadasul akcios aron... Ez a doboz is bazi nagy, nem nagyon fer el melle ket sporttaska a csomagtartoba... raadasul huje trapez keresztmetszete van, csak hogy meg tobb helyet foglaljon :-) A hangja dinamikus, bar nehez beallitani: hol egy kicsit tul sok, hol tul keves. Mennyisegileg nagyon ott van, minosegileg, haat... a dallamjatszo kepessege nem nagy szam, es a lekerekitetlen reflexnyilas surrogasa is behallatszik. De volt potencialja, ugyhogy megvettem.

Azota egy kicsit bejaratodott (ez sokat szamit), es az erosito beallitasat is sikerult finomitanom (bar azt hiszem meg nem vegleges), es igy mar nagyon tetszik. Dogos, dinamikus zeneken vidaman ficankol; amolyan kidolgozott, aerobic-os lany hangzasa van ;-)

Rugo, megy a Kenwood! ;-)))

Adm Creative Commons License 1999.12.18 0 0 633
Az erősitő is változni fog, jó ez a daewoo, de azért csodákat nem lehet tőle várni... Lehet, hogy egy PG QX 4150 ;o) De lehet, hogy nem sajnálom a pénzt, és egy egy RF lesz belőle :o) Majd meglátom, hogy a motortuning mennyi pénzt fog elvinni.
Előzmény: antforce (632)
antforce Creative Commons License 1999.12.18 0 0 632
rugo: en a tulemelgedest cpu coolerekkel oldottam meg.. :) azbejott, nem kapcsolt le olyan surun..

adm: ha beugrona megegy midnen okes lenne delehet hogy a daewoo erolkodo mar kicsit gyenge lenne hozza... hiaba a nagyobb ohmikus terheles ha a tap nem birja..:(((
Szovla nem biztos hogy durvabb lenne..:) de mindenesetre egy jobberositovel erdemes megprobalni.. foleg hogy 25-os rf-ekkel szoktak hangminoseg versenyt nyerni.. :))

Adm Creative Commons License 1999.12.17 0 0 631
Nem is vigyorgok ;o)

Örülök, hogy te is a Rockfordosok táborába léptél :o)
Én most éppen azon gondolkozom, hogy mi lenne, ha a 25-ös RF mellé beugorna mégegy ugyanolyan? Vélemény?

Rainbow Reference Line 260.30? Hmmm, jól hangzik.. De azért én ennyire nem vagyok elvetemült, hogy a skodám árának tizszeresét költsem egy első szettre. :o)

Előzmény: rugo (630)
rugo Creative Commons License 1999.12.17 0 0 630
Az ember szépen lassan épitkezik, cserélget, és majd....
Ebben nagyon igazad van Adm!

A lényeg: kiderült a melegedés oka.A papíron 1 ohm stabil erősítőm nem birta a hídban meghajtott 3 ohm-os mélynyomót (Adm ne vigyorogj).
Igyhát visszavittem és szereztem egy RF 30 centiset (58.000) kicsit kevésbé tesz különbséget a mélyek között, de nagyon erőteljes az biztos.A Komocsi úton tették be(autohifi stúdió)Emberünk meghalgatta a zenét : nem rossz de a magas egy kicsit cines a dinamika kevés.Aztán bementem fizetni az asztalra mutat- most vettem - mondja és
nem hittem a szememnek egy fém láda benne Rainbow Reference Line 260.30!!!!!! háp,háp jaa innen nézve lehet cines a magasam.Sose hittem volna hogy látom egyszer élőben ezt a közel másfél milliós szettet a keresztváltója majdnem akkora mint az erősítőm. Kédések tódulnak a fejembe Mi lehet a rendszer többi eleme? Milyen anyagból van a dóm? stb. De csak egyet nyögtem ki mikor lesz berakva? gondoltam aznapra lemondok mindent,
de sajnos csak a jövő héten teszi be.
Még alkudni sem volt erőm
Sziasztok és kösz gratulíkat

Előzmény: Adm (628)
stevie wonder Creative Commons License 1999.12.17 0 0 629
Rugo,

gratula az uj cucchoz, nemsokara "fu:lugyre veszem" :-)

A tobbieknek: a QX tenyleg melegszik. Mondjuk nekem az ules alatt van, de van felette vagy 5-6 centi, eppenseggel disszipalhatna oda...

Előzmény: Adm (628)
Adm Creative Commons License 1999.12.17 0 0 628
Gratula a cuccoshoz Rugó! Csak nekem valahogy az a Sony erölködö akkor is bántja a szemem... Habár sajna a pénz nagy úr, ez tény...
Túlmeleszik? Bele egy ventilátort a csomitartóba :o)
Amugy nekem a Daewoon még nem sikerült aktiválnom a hömegfutás védelmet, sőt, még a biztit sem tudtam kiégetni, pedig azért próbálkoztam már eleget :o)

Amugy a Pio mélynyomok nem is oylan rosszak, csak arra kell vigyázni, hogy hajlamos a membránjuknál a gumiszél elrepedni... Saját tapasztalat :o)

Egyébként szerintem egy jó komplett rendszer nem igy alakul ki... Az ember szépen lassan épitkezik, cserélget, és majd....

Azért valamikor megpróbálok elmenni meghallgatni a kis Audisont, csak sajna időm semmi, és nagyon csábit egy sportpuff.... :o)

rugo Creative Commons License 1999.12.17 0 0 627
Antforce!
Úgy érzem nem egy kategóriáról beszélünk.Azért az LR és a VRx sorozat között van egy hangyányi különbség és gondolhatod, hogy nem azért nem gondolkodom VRx-ben mert nem megy a fabetét a kocsimhoz.Egyébként van ötleted túlmelegedés ellen
Előzmény: antforce (625)
rugo Creative Commons License 1999.12.17 0 0 626
Tényleg igazad volt az audison-nal kapcsolatban.
Szóval megszületett a dolog.Az alap Honda Civic sedan. A kenw és a R5 fix volt és nevesetek ki de a hasonló árkategóriában nem találtam jobb erősítőt a SONY 754-nél (egyébként made in Japan, azt hittem már nincs is ilyen)86.000 üzletben 55.000 hozták be.Magnó, vezetékek be, temészetesen végig ott lábatlankodtam.
Elő a teszt szí-dí ( meg persze egy-két saját )A vájtfülik elhelyezték a dómot. Persze ellenőriztem és- első meglepetés - a kis 13-as gyönyörű teret kreált nem volt fülsértő magas és határozottan élénkebben szólt mint annó a másik autóban a velo 170.
Eddig jó, de a szenvedés csak ezután kezdődőtt.6 ládát próbáltunk be . A DLS 610 és 612-sel keztünk( tudjátok akciós) Primitív kinézet lágy, selymes mélyek, nem tudom, de én a lágyat és a selymeset nem mélynyomóba szeretem.Polaritás váltás: semmi.25-ös MB Quart következett mintha nem is lenne nagybőgő a zenében Úgyhogy kitört belőlem az állati ösztön : mélyeket akarok. A háttérből "RF kéne ide" felhangok. Természetesen az nem vót raktáron.Egyszercsak megjelentek egy kis ládával benne egy alap 25-ös pioneer."Ezt be ne tedd!" arckifelyezésem ellenére már kötötték is befele,
és lássatok csodát volt mélytartomány bár a leképzés nem tökéletes gyorsan be a 30-as változat
és máris felismerhető volt, hogy a MA BAKER '99-es verziója forog és mindez "csak" 35 pénzért. Öröm, takarítás.
Ám hirtelen megszólalt bennem a sznobizmus "há nehomá egy pájóval a csomiba mennyek haza" Ez biz olyan diszkrimináció mint Adm "SONY-t elvből nem veszek" véleménye, de hát mi marad ha az elveinket is föladjuk.Szóval pio ki és mi kerül elő MB Quart 30-as 3ohm-os.IGEN IGEN IGEN ezt akarom a mélyek teltek, megkülömböztethetők, van dinamika és "pincemély" is.Végre. Ja,hogy 65 ezer.
Végül 55-ért odaadták (csak hogy szabaduljanak).
Kocsiba be rá a kakajót első sarok csönd SONY túlmelegszik letilt (ez a te meneted Adm)rátolták a ládát .Húsz centit távolabb, már jó. Most nincs helyem a csomiban de fene se bánja isteni az új cucc.
Sziasztok
Előzmény: stevie wonder (621)
antforce Creative Commons License 1999.12.16 0 0 625
Naaaa, volt nekem 2 db qx 2180-om... meg megvan a garancia leveluk meg a dobozuk. ezeket loptak ki a kocsibol..

hat ossze se lehet hasonlitani az audisonnal, a kozelebe se er.. igaz arban se...

De probaltam DLS R6-al mindkettot ugyanugy beszerelve ugyanabban azautoban.. kb 5 honapig mindkettot.. szoval a PG QX.. haat.. messze nem valami dinamikus, orokke tulmelegszik es letilt, rossz csillapitas, a membran orokke ki akart esni a helyerol,
loudnesses hangkep. Betettem az audisont, iszonyat valtozas volt...

bar lehet hogy akicsi audisonok rosszabbak nem tudom.. aVRX jo, csak olyan szarul van most beallitva meg mindig hogy rossz hallgatni.. :((

valamikormar nekiallok allitgatni..

AntForce

Kpeter Creative Commons License 1999.12.16 0 0 624
Szevasztok!

Ůj résztvevö vagyok, olyan csináld magad típus. Vennék egy új fejegységet a kocsiba. A beszereléshez tudnom kéne, hogy a fejegység hátulján lévö csatlakozónak mi a lábkiosztása!
Ha jól tudom ez egy szabványos csati, Alpine-ék ISO-nak hívják.
Tudna valaki segíteni ebben?

Elöre is köszi

P

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!