Keresés

Részletes keresés

kolbasz 11 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 22798

Köszi mindkettőtöknek,

 

nem akarok vakolható tokos redőnyt, macerásabb, nagyobb a hőhíd esélye is, meg ezeken a mai redőnyöket már nem lehet kihajtani előre, hogy nyáron pl. árnyékoljon is, meg fény is jusson be, uh letettem róla.

Én is a falsíkos beépítést favorizálom egyébként, csak nem volt tiszta ez az xps-es dolog, kérdés, hogy a 10-15cm homlokzati szigetelés elég-e a párkánynak, meg a redőny toknak, hogy ne lógjon ki annyira.

Előzmény: asdf_ (22795)
arpiska82 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 22797

Javítsatok ki!

Ha jól értem a falsíkba épített nyílászáró szigetelést rálógatva külső keretre:

- páratechnikailag jó megoldás

- csökkenti a hőhídat - de a hőszigetelésbe építés hőszigetelési szempontból jobb megoldás?

 

Előzmény: Rihi11 (22796)
Rihi11 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 22796

Előzmény: kolbasz 11 (22792)
asdf_ Creative Commons License 2015.07.16 0 0 22795

Egeszen addig, amig nem akar egy vakolhato tokos redonyt.

Előzmény: Törölt nick (22794)
spielvogel Creative Commons License 2015.07.16 0 0 22793

Kioktat az okostojás a feltolásgátlós biztonsági aluredőny előnyeiről...

Zokon vette,hogy megmosolyogtam(kissé gúnyosan vigyorogtam rá,elismerem.)

Mikor kész lettünk és kifizette,akkor megmutattam neki.

90 másodperc alatt leszereltem a biztonsági redőnyét.....

Szintén vigyorogva közöltem vele,hogy ezt háromféle módon tudom megcsinálni.

Nem mondta, hogy bocsánat -magának volt igaza.

Pedig én sem akartam megtanítani klarinétos Úrnak a Liszt rapszódiát(mondjuk botfülem van....)

Előzmény: kiss_atti (22788)
kolbasz 11 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 22792

Értem, köszi, jogos.

 

Itt találtam egy leírást a RAL beépítésről, de itt nem mutatja, hogy xps-sel is ki kellene rakni a kávát, csak a párazárásra koncentrál. A kávába elég lenne az 5cm xps, vagy a nikecellel is be kellene "fordulni" pár centi vastagon?

Ha esetleg falsíkra teszik az ablakot, akkor is kell/javallott az xps a kávába?

Előzmény: asdf_ (22791)
asdf_ Creative Commons License 2015.07.16 0 0 22791

Ha normalisan csinalod meg a szigetelest (ertsd: radobsz kb. 14-15 centi feher, vagy 11-12 centi szurke habot, valahol ekorul van az optimum), akkor abba en nem raknek ketretegu uvegezest, mert "kilog" belole. A komfortja mondjuk valoszinubb erezhetobb lesz a haromretegunek, mint a megterulese, de akkor is ;)

Előzmény: kolbasz 11 (22790)
kolbasz 11 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 22790

Közben rátaláltam erre :) , meg, hogy a Decco nem ajánlott.

 

Találtam egy másik forgalmazót, aki Aluplast 7000-est, meg Veka Alphaline 90-es típusokat forgalmaz, ezeket dícsérik is, nem nagyon lehet mellélőni. Ezek milyen kategóriát képviselnek?

A 2 és 3 rétegű üvegezés között árban mekkora a diffi, megéri a felárat?

 

Igazából nem passzív házba lesz, hanem egy öreg téglaház(45-ös fal kb) lesz felújítva, szigetelve, érdemes 3 rétegűben gondolkodni egyáltalán, vagy egy precíz beépítéssel a 2 rétegű ablak is tökéletes lehet a maga 1,23-as Uw értékével?

Előzmény: kolbasz 11 (22780)
baramba Creative Commons License 2015.07.16 0 0 22789

fel tudnád tölteni ide ezeket az oldalakat?

ha mailben tudod elküldeni, itt a címem;

fensterthermo@gmail.com.

Előzmény: spielvogel (22772)
kiss_atti Creative Commons License 2015.07.16 0 0 22788

Hát ja,

 

ezzel valóban nehéz versenyezni, az én múlt heti óvónőm a nyomába sem érhet...

:-)

Igaz, ő hozzátette, hogy "szerinte", én meg- mivel éppen ott voltam a srácaimmal -, félve megkérdeztem, hogy hány ablakot épített be eddig, mire elismerte, hogy egyet sem...

:-)

Előzmény: spielvogel (22787)
spielvogel Creative Commons License 2015.07.16 0 0 22787

Tegnap volt a csúcs!

Az Operaház klarinétosa okosított ki ,hogyan is kell ezt az ipart csinálni.

A kolléga majd összecsinálta magát a röhögéstől....

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.15 0 0 22786

Tolóajtó?

Előzmény: mosodas (22779)
kiss_atti Creative Commons License 2015.07.15 0 0 22785

+1.

 

átállok Decco-ra ...

:-))

Előzmény: curiousboy (22784)
curiousboy Creative Commons License 2015.07.15 0 0 22784

Maradunk az olcsó profilnál, hogy kiméljük a derekunkat. ☺😊

kiss_atti Creative Commons License 2015.07.15 0 0 22783

A Kömmerling után

 

emelj meg egy VEKA-t... mindkettőt forgalmazom ( és pakolom, ha úgy adódik), előre szólok ...

:-)

Előzmény: spielvogel (22782)
spielvogel Creative Commons License 2015.07.15 0 0 22782

Már a forberejtnél rájössz.

Kifúrsz ezer  lyukat egy kömmerlingen,utána egyet salamanderen.

Rutinból ráfekszel a gépre és meglepetten konstatálod,hogy "átesett" a túloldalra...

Megemelsz egy 120*150 (mondjuk) kömmerlinget,amit egyedül már combos.(nekem)

Aztán egy ua. salamandert...érezni fogod a különbséget!

A szálanyag árát döntő mértékben meghatározza a profilsúly!

Előzmény: curiousboy (22776)
spielvogel Creative Commons License 2015.07.15 0 0 22781

lízénia merevítő...

Előzmény: mosodas (22779)
kolbasz 11 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 22780

Sziasztok,

 

házvásárlás, és majd felújítás előtt állok, szeretnék egy kicsit képbe kerülni nyílászáró csere ügyileg(is).

 

Még az elején vagyok az olvasásnak, a gázkazános topicban is még vár rám kb. 2000 hsz, és tavaly júniusi hszeknél kezdtem:)

Egyelőre lemértem a régi ablakokat, vagyis a keretek méreteit. Hogyan szokás elkezdeni a tervezést?

Annyit tudok, hogy szeretnék egy kicsit a jövőbe tekinteni, tehát 5cm xps-t beragasztani a keretekbe körbe, RAL beépítés párazáró fóliával belülre, páraátersztő kívülre, stb.. Redőny is lenne pár ablakra.

A kérdésem az lenne, hogy például van két 180x150-es belső redőnyös utcafronti ablak, mi lenne a praktikusabb, meghagyni a belső redőnyt, vagy befalazni, és külső redőnyt rakni? Ha leveszem az 5cm-t az xps-nek, a külső redőnynek mennyit szokás hagyni, tehát erre a 180x150-re mekkora ablakot kéne nekem nézni igazából?

 

Azt tudom, hogy legyen minél kisebb a keret, és minél közelebb legyen a fal az üveghez, meg, hogy legyenek melegperemes távtartók az üvegek közt. A beépítés hova lenne célszerű, feltéve, hogy 10-15cm nikecellt tervezünk a homlokzatra ,sok különbség van abban, hogy a falsíkra, vagy beljebb teszik az ablakot. Ha síkra teszik, rá lehet lógatni a nikecellt, ha beljebb, akkor elég az 5cm xps a beeső élre, vagy ki szokták egészíteni még valamennyi hungarocellel?

 

Ezekből a párazáró, és áteresztő szalagokból melyek az ajánlottak?

Nyilászáró márkákból melyek az ajánlottak? Cél a közép kategória, ami még anyagilag is emészthető.

Itt a közelben gyártanak Decco70-es ablakokat, amik elvileg elérhetők 3 rétegű üveggel is, de azon kívül sok infót nem találtam róluk, mennyire tartósak ezek?

 

Mire kellene odafigyelnem még, mit hagytam ki? Jó lenne valami kapaszkodó az induláshoz.

Nem akarok mindent egyedül intézni, mindenképp beszélni fogok szakival, csak nem szeretnék nulla tudással odamenni hozzájuk, hogy esetleg félre vezessenek, vagy valami rossz minőségű cuccra beszéljenek rá, satöbbi, satöbbi, mindenki tudja, hogy megy ez, ha nem a megfelelő emberhez megy először.

 

Köszi előre is, és bocs a kusza, és hosszú hsz-ért.

 

mosodas Creative Commons License 2015.07.15 0 0 22779

Üdv!

 

Újabb problematika a nagy nyílászárónkkal. Az ablaktól kb. 2 méterre utólagosan bekerült egy ajtó, amit sokat használunk. Mikor egy kicsit erősebben csukódik a nagy ablakban az üveg beremeg, szemre több milliméternek mondanám a mozgást. Azt látom megoldásnak ha csillapítanám az ajtó csapódását.

Milyen módszert javasolnátok? Azt a nagy fém behúzóst kerülném, ha lehet.    

kiss_atti Creative Commons License 2015.07.15 0 0 22778

egyenértékű ez az Argonos üveg, egy Sc fóliással

--

Nen, nem egyenértékű,

 

mert a két dolog tök másra való. Az argon a hőszigetelést javítja az SC fólia pedig a hangszigetelést.

Amíg az EU be nem tiltotta, a hangszigetelésre ( talán 2012 jan. 01-ig) az üveggyártók az Sc fóliáknál jóval olcsóbb SF 6 gázt használták, de ez károsítja az ózonpajzsot, így mennie kellett.

 

Ha nagyon zajos a hely, akkor én egy 4.4.2SC-16-4-16-6-os üvegezést javasolnék ( nyilván ekkor is van az üvegrétegek között Ar-töltés), ha meg nem olyan nagyon zajos akkor szép eredményt hoz egy 6-16-4-16-4-es üvegezés is.

Előzmény: Borg Dolgozo (22777)
Borg Dolgozo Creative Commons License 2015.07.14 0 0 22777

Igen, szerintem is ez lesz a befutó, csak nem tudom tényleg egyenértékű ez az Argonos üveg, egy Sc fóliással? Vagy csak én olvastam túl sokat az sc fóliáról, és nem is annyival jobb?
Zajos út mellett lakok, inkább költök most rá kicsit többet, minthogy utána bánjak vmit.. 

Előzmény: kiss_atti (22759)
curiousboy Creative Commons License 2015.07.14 0 0 22776

Én nem régóta építek be, kb 4 éve. Nem vagyok szégyenlős, ha valamit nem tudok, akkor kérdezek. :) HT salamder-t építünk be.

Beépítéskor, beállítom, (víz, függő) becsavarozom a falba, befújom habbal. Ráakasztom a szárnyat, minden funkció, megfelelően működik, nem kell finombeállítást sem eszközölni.
Na, most kérdezek: :) Ebben az esetben, miből állapítom meg, hogy a termék, nem jó minőségű?

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (22775)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2015.07.14 0 0 22775

Szerintem ami segít, az igen is ide tartozik és kell is publikálni. Pont ez a legnagyobb baj a legtöbb itthoni kereskedővel, hogy ezeket a fontos információkat nem osztja meg a vásárlókkal, aztán meg kiadnak az emberek nem kevés pénzt egy rossz ablakért. Félre ne érts, nekem semmi bajom a HT-vel, sőt, vannak nagyon jó profiljaik, de a Salamander egy köztudottan rossz profil és ez tény. 

 

Ez ugyanolyan dolog, mint az AUDI-nak is van a régi 2.5-ös TDI motorja, amiről mindenki tudja, hogy rossz, hibás, pedig AUDI, de ez van, neki is vannak hibás konstrukciói, pontosabban ugye a VW konszernnek, de ez másodlagos most, és aki ezeket szereli, szervizeli az tudja, és közzé is teszi, hogy kerüljék ezt a motort.

 

Ugyanez a Salamander is, egy jó gyártó, rossz profilja. Ezt ablakosok körében mindenki tudja, aki dolgozott vele, annak nem a legjobb a véleménye róla, de valahogy ezt itt nem szokás publikálni.

 

Remélem, hogy nemsokára a kereskedők is eljutnak odáig, hogy meg merik mondani, melyik profilt érdemes választani, és melyiket nem.

Előzmény: baramba (22760)
curiousboy Creative Commons License 2015.07.14 0 0 22774

Köszi, linkeltem, az érdeklődőnek. :)

Előzmény: -!Gabesz!- (22773)
-!Gabesz!- (X) 2015.07.14 0 0 22773

BSL - Baby Safety Lock (gyerekzár) ... Itthon még nem elterjedt, de Mi már szereljük egy jó ideje. A tokra, illetve a nyílószárnyra egy kis "zárszerkezet" kerül felszerelésre, a szerkezet bukó funkciója használható, de a kisgyermek nem tudja a nyílószárnyat nyíló állapotra nyitni. 

(telefonról vagyok, képet nem tudok beilleszteni, de a facebook oldalunkon lejjebb görgetve találsz róla néhány képet felszerelt állapotban)

Előzmény: curiousboy (22767)
spielvogel Creative Commons License 2015.07.14 0 0 22772

Echte deutche  "salamander" gyártási kézikönyv 108-112 oldal.

Részletes profiladatok....

Profilkeresztmetszeten láthatod a tényleges profilvastagságot.

Sváboknál szokás megadni a tényleges (látható)profilanyag keresztmetszetét.

Kb annyi mint a régi PA 2000-é, de az 58mm-es profilmélységgel tudta ezt.

Előzmény: baramba (22761)
mosodas Creative Commons License 2015.07.14 0 0 22771

ok, köszi szépen

Előzmény: kiss_atti (22765)
curiousboy Creative Commons License 2015.07.14 0 0 22770

Nem rossz megoldás, bár egy kicsit macerás. :-)

Előzmény: kiss_atti (22768)
curiousboy Creative Commons License 2015.07.14 0 0 22769

Tőlünk most kértek, 3×3 méterest. Osztóról hallani sem akarnak. :)

Előzmény: kiss_atti (22765)
kiss_atti Creative Commons License 2015.07.14 0 0 22768

Bukóállásba teszed,

 

és egy csillagcsavarhúzóval leszeded a kilincset...

A szárnyat fölül egy méretre vágott faékkel ki kell támasztani.

:-))))

Előzmény: curiousboy (22767)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!