Keresés

Részletes keresés

swordofborsody Creative Commons License 2017.11.01 -1 1 6305

 Ulrich von -nak!

 

1, "Az a furcsa, hogy vannak teljesen élvezhető hsz-id,"   Tudod Ulrich,én is furcsállom hogy élvezed ezt..., de mit tegyek... Igényled..! Hát ha  igényed van rá legyen.

 

2,"meg olyanok, mint 6301. hsz."  Nah,azt látod  Ulrich tényleg elhiszem  azt nem élvezted.

 

3, "Olyan, mintha az egyiket a felkészült ember írná, a másikat pedig valaki a macis, irgum-burgomos csapatból" Én akarok maradni a fétish-ed,és féltékenyen visszautasítom , hogy holmi,"maci",meg "irgum-burgum" "meg "tappancs" elvonja a figyelmed!

 

 

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (6303)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2017.11.01 -2 0 6304

SoB,

Tényleg komoly gondolod, hogy ennyi év fórumozás, egy Wazull-iskola után elkezdek idegeskedni egy ilyen szöveg miatt. (6301.)

"...gondolj sok ember szép pillanatára, volt aki úgy röhögött hogy elejtette a telefont."

Ennek a sok-sok röhögő ember esetleg azt lehetne tanácsolni, hogy menjenek már végre él - öt év után - egy regionális vagy országos versenyre, netalán szervezzenek ilyen versenyeket, engedjék meg, hogy azokon más szablyavívó iskolák is indulhassanak, akkor rögtön kiderülne pár dolog.

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2017.11.01 -2 0 6303

SoB,

 

Az a furcsa, hogy vannak teljesen élvezhető hsz-id, meg olyanok, mint 6301. hsz.

 

Olyan, mintha az egyiket a felkészült ember írná, a másikat pedig valaki a macis, irgum-burgomos csapatból (ezek nicknevek az I. Nagy Vitából).

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2017.11.01 -2 0 6302

SoB,


A dolog egyszerű. Te jöttel ezzel a hüvelykujjas történettel. Már akkor is komoly kétségeim voltak az egésszel kapcsolatban. Mert:

a) vagy mondjuk 1930 körül történt a baleset, és akkor kész csoda (!) vívásilag Bay teljesítménye sérült kézzel, vagy úgy, hogy megtanult vívni a másik kezével;

b) vagy sokkal később történt, akkor pedig totál lényegtelen az egész történet abból a szempontból, hogy mennyire tudott kardvívni Bay.

Közben megkérdeztem olyan embert, akit tanított a TF-en. (Az eredmény negatív.)
Megnéztem számos rendelkezésre álló képet. (Az eredmény negatív.)

Ettől kezdve nem fogok keresni semmit, neked kellene konkrétumokkal előállni, máskülönben az egész történet egy városi legendának minősíthető.

Előzmény: swordofborsody (6300)
swordofborsody Creative Commons License 2017.11.01 0 1 6301

Ulrich!

 

1,"Csendesen szólok, hogy egy ilyen "műremekért" simán repülni lehet a topikból."

 

Ennyire sarokba szorítva érzed magad Bay Béla ügyében??? Nagyon kellemetlen lehet  neked,  hogy Bay:0 Bélánál-nál (ahogy a 30-as években  saját BEAC-os csapattársai hívták) mint versenyzőnél, és vívómesternél,dőlni látszik egy mítosz...,

 

2, "Csak arra lennék kíváncsi, hogy vajon az ilyen hozzászólásokat egyedül írod-e, vagy vannak melletted mások is," Ez annyira klassz...! Egy komplett gyáregység segíti a munkám nem is tudtad?

 

3 "Csak azért nem írok a moderátornak, mert élvezem a veled folyó vitát. Az isten szerelmére kérlek,de dobass ki,mert neked fogalmad sincs arról mennyi derűs órát szerzel csendben olvasó ismerőseimnek  frenetikus és  absolute szakértő hozzászólásaiddal. Légy könyörületes,és gondolj sok ember szép pillanatára, volt aki úgy röhögött hogy elejtette a telefont.

                                                                                                                                                     Sword of Borsody

 

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (6295)
swordofborsody Creative Commons License 2017.11.01 0 1 6300

Ulrich von-nak!

 

 Már mondtam. Keress,találni fogsz szerintem...!

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (6297)
Sch.... Creative Commons License 2017.11.01 -2 1 6299

Lol...elgurult a gyógyszer rendesen☺😆 Abba ne hagyjátok!!!

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2017.11.01 -2 0 6298

SoB írta:
"Nagy tisztelettel felkérek mindenkit, itt és most hogy azonnal kezdjük el Bay Béla valamilyen nevenincs versenyen elért eredményét kaparjuk már elő Ulrichnak!"

1933: tőr, 2.
1935: párbajtőr, 1.
1935: kard, 3.
1936: tőr, 1.; párbajtőr 3.
1937: párbajtőr 1.

(Mind OB egyéni eredmény, a BEAC színeiben.)

Na, ezért kapta meg a Horthy-kupát.

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2017.11.01 -1 0 6297

SoB,

Egyébként érdeklődve várjuk a forrást a hüvelykujjas történetre.

Ennyi bőven elég lenne.

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2017.11.01 -1 0 6296

SoB,

Nem tudom eldönteni, hogy abban a konkrét esetben mennyire volt döntő a csapatkapitány (Piller) szava. Annyi biztos, ha csak tőle függőtt volna a döntés, akkor biztosan nincs kétórás tanácskozás.

A Nemzeti Sport 1940. március 8-ai száma így ír:

"A csapatot egyébként mindenki jónak tartja. Ennél jobbat jelenleg nem tudnánk kiállítani."

"A bizottság nagyszerűen választott, mikor Bay Bélát jelölte ki a csapat hatodik emberéül. Nyugodt és szorgalmas versenyző. Tőrtudása nagy előnyére lesz a jól szúró olaszokkal szemben."

Talán ebből ki lehet olvasni némi elismerést Bay nemlétező kardvívó-tudása iránt.
A többi már ismert tény (lásd a konkrét asszó végeredménye).

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2017.11.01 -1 0 6295

SoB,

Csendesen szólok, hogy egy ilyen "műremekért" simán repülni lehet a topikból.
Na, ez a személyeskedés, moderátori értelemben.

Csak arra lennék kíváncsi, hogy vajon az ilyen hozzászólásokat egyedül írod-e, vagy vannak melletted mások is, mint az I. Nagy Vita során. (Egyes privát közlések szerint, akkor többen ültek a gép mellett, a másik fél képviseletében.)

Ui.:
Csak azért nem írok a moderátornak, mert élvezem a veled folyó vitát.

Előzmény: swordofborsody (6283)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2017.11.01 -1 0 6294

SoB,

Wiki:
"A szalmabábérvelés olyan érvelési hiba, mikor az egyik vitapartner, a racionális vita szabályait megsértve a másik vitapartner torzított álláspontját támadja."

Tehát:
- nem írtam, hogy Bay király lett volna kardvívásban,

Ellenben: "...Bay Béla királykoronázást kardvívásban? Merthogy se király se korona."

- nem írtam, hogy Bay nagyobb vívó lett volna, mint Gerevich,

"Szerintem ezt  a Bay megelőzi Gerevichet szóhasználatot, ne forszírozd!"

Annyit írtam, hogy volt egy db konkrét verseny, ahol Bay olyan olasz vívót győzött le, aki azon versenyen 5:3 verte Gerevichet, és 5:2 Berczellyt. Béla bá' meg további 2 olasz olimpiai ezéstérmessel szemben tudott győzni. Ja, és az egyik újságban az érdeklődő ilyen eredménylistát talál:

"
2. Maszlay _______________ 4 gy., 4 kapott tus,
3. Rajczy dr., ____________ 4 gy., 10 k.t.,
4. Bay dr. _______________ 4 gy., 11 k.t.,
5. Gerevich ______________ 4 gy., 13 k.t.,
6. ..."

 

Megelőzi?    A cikk alcíme: "BAY BÉLA csodát művelt." <eredeti kiemelés!>
Sporthírlap, 1940. március 13.

Ui.:
Egy másik klasszikus szalmabáb:
"...egy fényes külsőségek között megrendezett emlékverseny sokkal többet ér mint egy nyamvadt, mihaszna Amsterdami olimpia!"

Előzmény: swordofborsody (6278)
swordofborsody Creative Commons License 2017.11.01 -1 1 6293

dezsoKE.

 

Mielőtt bárki félreértené,neked mától mindent szabad !  Te vagy itt a kedvencem.

Előzmény: dezsoKE (6291)
swordofborsody Creative Commons License 2017.11.01 -1 1 6292

 

dezsökE!

 

Én mától téged szeretlek!

Előzmény: dezsoKE (6291)
dezsoKE Creative Commons License 2017.11.01 -2 1 6291

Az eredmenyeid benne vannak a konyvben? Maris rakeresek valami fajlmegoszton.

Előzmény: swordofborsody (6290)
swordofborsody Creative Commons License 2017.11.01 0 1 6290

dezsoKE-nek!

 

Már leirtam neked egy könyvel való ismerkedési tanácsaim.De lehet hogy nem voltam érthető.

 

 Így most leírom  neked a szakszerű lépéseket részletesen.

 

1,Szerezd be a Borsody- könyvet

 

2,Olvasd el,alaposan.

 

3,Értelmezd az ott található információkat.

 

Ha ezek után sem kapsz  választ a kérdéseidre választ,nincs további segítség.

 

A Kendóban további sok sikert.

                  

                             Sword of Borsody

 

Előzmény: dezsoKE (6289)
dezsoKE Creative Commons License 2017.11.01 -2 2 6289

Mikoriak az eredmenyek? Melyik jelenlegi tanitvany, oktato, mester erte el? Ne szazeves eredmenyekkel verjuk mar a mellunket, hanem az elmult 10 ev nullaival vagy nem-nullaival. Neked mik az eredmenyeid? A mesterednek mik az eredmenyei?

Előzmény: swordofborsody (6285)
swordofborsody Creative Commons License 2017.11.01 -1 1 6288

Sch...-nak!

 

"Nagyon gáz ez a szektás őrjöngés."

 

1,Tudod mi a gáz,szerintem? A személyeskedő minősítgetésed. Na az tényleg gáz.!

 

 2 ,Hogy jó cimborádnak szegezett nullás listámat egyetlen érvel sem tudtad megtámadni.Na ez is gáz.

 

 3,A legnagyobb gáz meg az, amikor a szablyavívó iskoládba "beleillesztett" combrúgásos videódat közszemlézésre rakod és segítséget kér a nagyérdeműtöl.Mert te is érezted  hogy mekkora de mekkora gáz.

 

                                                                                                                                                                                                         Sword of Borsody

Előzmény: Sch.... (6286)
swordofborsody Creative Commons License 2017.11.01 -1 1 6287

dezsoKE-nek!

 

De ha már forszírozod,ezeket a nullákat megosztok veled egy kedves kis történetet,hátha segít.

 

A tulajod BEAC-os csapattársai is BAY:0 -nak hívták. DR. Zöld Ferenc írja meg egy cikkben, Bay egykori klubtársa,nem valami elfogult "rosszindulatú honvédtiszt".

 

"Volt még két másik „klub beceneve” is. Az egyik; Bay 0 (nulla.) Ő
 volt csapatunk legmegbízhatóbb tagja, az örök „finish” ember, — de egyszer a csapatbajnokságon valamelyik csapat ellen nulla győzelmet „aratott”. — Másnap Rajczy- val, Palócczal ülök a BEAC társalgóbal, amikor beállított. Ekkor Rajczy elővette az újságot és hozzám fordult:
„Te, mi az „O”? Oszkár, Ottó, Olivér? — Mai napig is  az „öreg fiúk” így szólítják."

                                               

                                                                                                                                                                                               New York-i Magyar Élet, 1981 Szeptember 12.

Előzmény: dezsoKE (6284)
Sch.... Creative Commons License 2017.11.01 -2 2 6286

Nagyon gáz ez a szektás őrjöngés.

swordofborsody Creative Commons License 2017.11.01 -1 1 6285

dezsöKe-nek!

 

1, "Ha lassan végzünk az én apukám erősebb mint  a tied játékkal." Ez az "érvelés" annyira ,de annyira gyenge...,ne már.

 

2, "Nektek hány nullátok van? :-) Olvasd el a Borsody a Géniusz c. könyvet, abban pontosan kiderülnek Borsody -rendszer világraszóló eredményei.Nincsenek benne nullák.

 

Előzmény: dezsoKE (6284)
dezsoKE Creative Commons License 2017.11.01 -2 1 6284

Ha lassan vegzunk az enapukamerosebbmintatied jatekkal, esetleg eshetne szo rolatok. Nektek hany nullatok van? :-)

Előzmény: swordofborsody (6283)
swordofborsody Creative Commons License 2017.11.01 -1 1 6283

Ulrich von...-nak!

 

,Most hogy így hosszan és mereven belenéztem a  hajnali táj köddel átitatott perspektívájába,egy hatalmas felismerés  villant át elmémen.

 

1,Ulrich forradalmasította a sport és vívástörténet eredményességi mutatóinak  az egész világon kialakult és egységes alapelveit!

 

2, Innentől csak és kizárólag a falusi spartakiádok,az emlékversenyek,a községi rangadók,és a települési világversenyek alapján számolhatja ki a világ egy sportoló teljesítményét. Másképp nem!

 

Oh, én balga hogy én ezt eddig nem ismertem fel! Életem végéig mélységesen bánt hogy nem tudtam  eddig felemelkedni egy káprázatos elme mesterművéhez!

 

3, De mától minden más lesz! Nem hagyhatom hogy téged az összes szakíró, sportújságíró,besoroljon a "meg nem értett művész" kategóriába!

 

4,Azonnal nekiállok és  erőmet nem kímélve,megnézem a következőket. Volt e Bay-nak valami eredménye:

 

1,A Vidám Kamukirályok Falusi Vívóklubjának Olimpiáján.   

                        

2, A nagyotmondó Anyósok Községi Egyletének  Világbajnokságán.

 

3 ,A Néma Leventék Dalegylet Vívóklubjának   Világrangadóján.

 

 Mindent elkövetek! Free Willy

                                  

 

swordofborsody Creative Commons License 2017.10.31 -1 1 6282

Ulrich von!

 

Javítanom kell magam,Ulrich! Remélem még nem késő,s talán  most az egyszer elnézhető!

 

 

 Van neki egy Európa bajnoki 3. helyezése tőrvívásban.,természetesen nem egyéniben  hanem csapatban!!! De van neki,érted? , Van neki végre valami !!!!

 

Ünnepélyesen,fényes külsőségek között visszavonom a 36 db nullát! 35 db maradt mindössze.

 

Így  ugyebár már a magyar  és egyetemes vívás számára gyökeresen más a kép!

 

Nagy tisztelettel felkérek mindenkit, itt és most hogy  azonnal kezdjük el Bay Béla valamilyen nevenincs versenyen elért eredményét kaparjuk már elő Ulrichnak!

 

Hogy végre, ádáz küzdelem után bebizonyíthassa legalább magának hogy egy fényes külsőségek között megrendezett emlékverseny sokkal többet ér mint egy nyamvadt,mihaszna Amsterdami olimpia!

Free willy!

 

 

Előzmény: swordofborsody (6281)
swordofborsody Creative Commons License 2017.10.31 -1 1 6281

Ulrich von-nak!

 

1,Hogy mindenki teljesen objektíven láthassa Bay történeteit,álljon itt egy valódi is.Idézet Bay Béla könyvéből "Páston és páston kívül" 65. oldal

 

"Én, aki vívószövetség egyik alelnöke voltam,bementem a tiszti vívóklubba,hogy egyik vívóval beszéljek.A parancsnok pedig nem kívánt személynek tekintett,és megkérdezte hogy milyen minőségben vagyok jelen.Mint vívószövetségi alelnök,vagy mint barát...Utóbbi minőségemben ugyanis kivezettet a teremből."

 

(A story folytatódott,miután Bay gyorsan bebújt a vívótisztsége mögé ,végül is nem dobták ki a katonák.)  Ennyibe nézték Bay  Bélát a Magyar királyi honvédség  tiszti vívói.

 

Na, ez a történet a Borsody- féle szóriposztos mesével ellentétben,biztosan igaz.

 

 

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (6272)
swordofborsody Creative Commons License 2017.10.31 -1 1 6280

Ulrich von-nak!

 

1,"Ja, pont a felsorolt adataim alapján került be a FIE hírességek csarnokába." Az biztos hogy valami másnak kellett lennie,a beválasztás okának mint az előbb említett 36 db nullának.

 

2,"Erre készítesz egy szépséges szalmabábérvelést". Személyeskedsz,mínősítgetsz. Innen lehet  mindig tudni hogy mekkora bajban vagy,érvügyileg.

 

3,"Természetesen értem, hogy téged miért zavar annyira Bay: mert leírta, hogy ő milyennek látta az aligazgatót."Ebben is tévedsz,mint annyi mindenben.

Egyáltalán nem érdekel miket nyilatkozott Borsody -őrnagyról Bay Béla.Teljesen mellékes.Nem ezért mutattam rá,eddig rejtett eredménylistájára. Hanem hogy az általad hiteles és megdönthetetlen Bay Béla véleménye a három mesterről s a szerinted közösen létrehozott modern magyar kardvívásról,milyen szakmai alapon áll. Bay Béla ügyében, mint láthatjuk semmilyenen.

 

4, "A topiklakóknak csak annyit tudok ajánlani, hogy vegyék ki a könyvet,olvassák el." Én is okvetlen ajánlom,hogy olvassák el,s mindenki döntse el maga,mennyi esélye lehetett annaka Grimm mesének, amit Bay előad,hogy őt megszólította Borsody s akivel ő szóban riposztozott.Hadd segítsek, semmilyen esélye nem volt Bay-nak a riposztozásra .Ugyanis Borsody egészen biztosan nem állt szóba egy BEAC vívóval. Egész életében egy kivételt tett,azt sem Bay-al.

                                                                               Sword of Borsody

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (6272)
swordofborsody Creative Commons License 2017.10.31 -1 1 6279

 Hogy teljes legyen Bay Béla pályaképe és és ne csak a kardvívással példálózzak,  nézzük azt a mindhárom fegyvernemet.Úgy együtt a maga teljességében. " Bay Béla mindhárom fegyvernemben ,eredményes volt." Idézet Ulrichtól.

 

Kard. 1 fegyvernem

1,Olimpiai aranyérem:  o     Világbajnoki arany:         o        Európa bajnoki aranyérem:     o       

2,Olimpiai ezüstérem:  o     Világbajnoki ezüstérem : o        Európa bajnoki ezüstérem:     o      

3,Olimpiai bronzérem:  o     Világbajnoki bronzérem: o        Európa bajnoki bronzérem:     o    

4,Olimpiai helyezés:     o     Világbajnoki helyezés:    o        Európa bajnoki helyezés   :     o

 

Tőr. 2. fegyvernem

1,Olimpiai aranyérem:  o     Világbajnoki arany:         o        Európa bajnoki aranyérem:     o   

2,Olimpiai ezüstérem:  o     Világbajnoki ezüstérem : o        Európa bajnoki ezüstérem:     o     

3,Olimpiai bronzérem:  o     Világbajnoki bronzérem: o        Európa bajnoki bronzérem:     o      

4,Olimpiai helyezés:     o     Világbajnoki helyezés:    o        Európa bajnoki helyezés   :     o

 

 

Párbajtőr.3.fegyvernem

1,Olimpiai aranyérem:  o     Világbajnoki arany:         o        Európa bajnoki aranyérem:     o   

2,Olimpiai ezüstérem:  o     Világbajnoki ezüstérem : o        Európa bajnoki ezüstérem:     o     

3,Olimpiai bronzérem:  o     Világbajnoki bronzérem: o        Európa bajnoki bronzérem:     o      

4,Olimpiai helyezés:     o     Világbajnoki helyezés:    o        Európa bajnoki helyezés   :     o

 

      Ulrich,szerintem most már tényleg hagynod kéne ezt a Bay Béla story-t.

swordofborsody Creative Commons License 2017.10.31 -1 1 6278

Ulrich von--nak!

 

Ne köszönd,nem inspirációnak szántam hanem ébresztőnek.De úgy látom van bajod rendesen a Bayból. Nomen est omen.

 

Nem kéne abbahagyni ezt a Bay Béla királykoronázást kardvívásban?  Merthogy se király se korona.

Nem ciki ez neked azok után mikor világosan listázva leírom mekkora nímand volt kardban,mint versenyző és vívómester?

 

1,"Minden megvan: eredménylista, ahol Bay megelőzi Gerevichet," Szerintem ezt  a Bay megelőzi Gerevichet szóhasználatot,ne forszírozd !De tényleg...,.ne már! Azért egy hatszoros Olimpiai bajnok Gerevichet egy olyannal aki még válogatott sem volt ?

 

2,"A legfontosabb: a csapat kiválasztása egy kétórás bizottsági ülés (MVSZ) során történt." S mond csak,szerinted ott kinek a szava dönt? Segítek, a csapat összeállításában a csapatkapitány.Ez az egyik legfontosabb dolga.

 

3, "A Sport Hírlap szerényen csak ennyit írt a versenyről: "Világrangadó!" Ulrich ehhez a "Világrangadóhoz" képest  mondjuk a Los- Angelesi Olimpia, amin szegény Bay kardvívásban max.mint néző vehetett részt,biztos csak egy falusi csimbumm cirkusz volt. Na ne már...!!!

 

4, "Meg kell nézni, hogy milyen külsőségek mellett rendezték meg." a fényes külsőségek Terstyánszyky emlékének szóltak nem Bay Bélának. S attól mert fényesek a külsőségek,attól az már nemzetközi világverseny ? Ne csináld már...,

                  

                                                                             Sword of Borsody

 

 

 

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (6276)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2017.10.31 -2 1 6277

SoB,

"Alkalomadtán azért azon tűnődj el, hogy Bay aki egy vadászbaleset során a saját kezének hüvelykujját lőtte el, milyen kardvívó lehetett, hüvelykujj nélkül?" (6194. hsz.)

Átnéztem a Kovács Dénes (2006) könyv színes képeinek kb. a felét. Bay Bélának még 70-80-90 éves korában is megvolt mindkét hüvelykujj.

 

Pontos részeletek majd később. Valakit nagyon csúnyán megvezettek!

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2017.10.31 -1 0 6276

SoB,
Köszönöm, hogy inspiráltál arra, nézzek utána annak a bizonyos 1940-es emlékversenynek.

Az ADT 40 találatot ad Bay Béla nevére 1940-re szűkítve, ennek legalább a fele a versenyről szól.
Minden megvan: eredménylista, ahol Bay megelőzi Gerevichet, rengeteg részlet.

A legfontosabb: a csapat kiválasztása egy kétórás bizottsági ülés (MVSZ) során történt. Erről is vannak pontos adatok.

A Sport Hírlap szerényen csak ennyit írt a versenyről: "Világrangadó!"

 

Egy tét nélküli versenyre nem így válogatják a csapattagokat stb., meg kell nézni, hogy milyen külsőségek mellett rendezték meg.

Részeletek később.

Előzmény: swordofborsody (6274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!