Keresés

Részletes keresés

798081 Creative Commons License 2004.12.29 0 0 303
Nekün olyan infóink vannak, hogy gyorsan fogynak a helyek, plusz a vízumra is a biztonság kedvéért egy hónapot rá kell szánni. OTP Travel kapcsán nincsenek tapasztalataim, akit ismerek az eddig nem panaszkodott.
Előzmény: Törölt nick (300)
798081 Creative Commons License 2004.12.29 0 0 302
Nagyon Köszönöm! Kinyomtatom, és a karomra tetováltatom, hogy ha részegen elveszíteném a papírt, akkor is odataláljak :)
Előzmény: mcord (298)
798081 Creative Commons License 2004.12.29 0 0 301

Köszönöm az infókat!

 

Azért az 5 óra Vinales elég durván hangzik. Oda-vissza az már egy igen kemény nap. Ráadásul a térképen autópályát is jelöl. Tényleg ennyi?

 

A helyszínek már eldőltek, egyszerűen nem tudunk többet bevállalni egy hét alatt. De köszönöm, hogy jelezted, a legközelebbi túrán (remélem lesz ilyen), már Trinidad is sorra kerül.

Előzmény: ajaj (295)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.29 0 0 300
A héten már nem tudjuk lefoglalni, talán hétfőig kibírja a dolog :) Ha nem, akkor keresünk másik ajánlatot, február végére még akad hely. Az OTP Traveles ember szerint a január 6-án induló út tegnap telt be.
Ha valaki le szeretne beszélni az OTP Travelről, mert van ilyen körütazás máshol jobban szervezve, jobb áron, még megteheti :)

A csapvíz és egyéb tragédiák dolgában: bár feleségemmel nem vagyunk nagy utazók, hozzáállás kérdése minden. Van akinek egy esős nap a nyaralásban már tragédia, mi esőben is jól érezzük magunkat bárhol. Horvátországban átvágott minket egy autópálya kapu kezelője, na és túléltük, költse temetésre - ennyi.
Azért Kuba meglehetősen messze van és zéró nyelvtudással nem vállaljuk be, hogy helyben keresgéljünk szállás után így jobb nekünk egy szervezett út; a többi majd kiderül....
Előzmény: 798081 (291)
mcord Creative Commons License 2004.12.29 0 0 299
boccs, elcurtam, cardenasban a főutcán balra, nem jobbra.. végülis tökmindegy
mcord Creative Commons License 2004.12.29 0 0 298

buli van mindenhol, állandóan, ez alapszabály:)

 

"kalandbuli": menj be Cardenasba, főutcán jobbra és bármelyik sörözőbe vagy bárba ülj be

 

"kalandbuli havannában": menj be havannába, parkolj le és sétálj egyet a maleconon...

 

"diszkóhavanna": revolúúúcióóón téren parkolj le és látni fogod a diszkót, ahova berángatnak majd

 

varavero:

 

hétfő: Cueva del pirato

kedd: cueva megint

szerda: mivel a Red bezárt, marad szezonban a rumba

csüt: érdemes beugrani a comparsita-ba

péntek: rumbaaa

szombat: rumbaaa

 

szerda-vasárnap bármikor még lenézhetsz matanzasba, a karaoke bárba, vagy pedig bent a elnemmagyarázomitthogyholvandeodatalálokmégasszem kis helyre de az dugig van mindig

 

ha áramszünet van, gyülekezés a benzinkúton, vagy a másik benzinkúton ami nem balra hanem jobbra van egy utcával lejjebb

 

és utoljára:

 

még nem elégszer...

Előzmény: 798081 (292)
Sonrisa Creative Commons License 2004.12.29 0 0 297

Szia,

a képeiteket meg lehet nézni valahol?

 

Előzmény: Horváthné (272)
ajaj Creative Commons License 2004.12.28 0 0 295
Vinalesbe belefér Soroa, lepattant Ladával 5-6 óra Havannából Vinales. Viszont (te tudod, és biztos megvan rá az okod) én nem szánnék ennyit Varaderora, viszont bevenném Trinidadot. Cienfuegostól már nincs annyira messze, és nagyon megéri az a hangulat. Varadero meg szép-szép, de a strand pl a Playa del Este-n is ugyanilyen szép (szerintem), búvárkodni meg jobb trinidad alatt a karib-tengerben. Havannából Varadero 3 óra busszal, kocsival kb 2 lehet, nagyjából 150 km.
Előzmény: 798081 (293)
ajaj Creative Commons License 2004.12.28 0 0 294
Valóban, sokat beszélgettem is velük, tetszik ez a felfogás, csak kicsit idegen a nyugat-európaitól :o) Ja és kb öt éves kortól kilencvenig minden férfi űzi ezt a sportot, néha már cseng az ember füle a sok füttyögéstől. olyan szinten igaz, hogy kell melléd egy hapsi, hogy a jeggyűrű sem hatja meg őket - ha nincs melletted valóban egy férfi. El nem tudják képzelni, hogy ha van férjem, mit keresek ott egyedül :o)
Előzmény: Törölt nick (290)
798081 Creative Commons License 2004.12.28 0 0 293

Kérem a Kubában már járatosakat, hogy rövid lényegretörő válaszokkal segítsen nekem az alábbiakban:

 

Az útikönyvek és a beszámolók alapján a tervem a következő:

 

3 éj Havanna:

2 nap Havannában

1 nap Vinales-túra

 

4 éj Varadero

3 nap Varaderoban

1 nap Cienfuegos

 

Mindezt bérelt autóval oldanánk meg.

Kérdéseim:

 

Milyenek az útviszonyok? Milyen gyorsan lehet haladni? Milyen távolságra vannak egymástól a benzinkutak? Rendesen ki van táblázva minden?

A vinales-i napon érdemes-e Soroa-t is meglátogatni...van-e rá idő?

Kb. mennyi idő Havannából Vinales?

Mennyi idő Havannából Varadero?

Van-e tippetek Varaderon a búvárkodásra? (klub, helyszín, stb.)

Mennyi idő lehet Varaderóból Cienfuegos?

Van olyan helyszín, amit kihagytam, de érdemes mégnézni? (Havannától és Varaderótól max. 4 óra távolságra?)

 

Ígérem többet nem másolom be ezt, de nagy szükségem lenne a válaszra. :)

798081 Creative Commons License 2004.12.28 0 0 292

Szia!

 

"

-ettem benzinkúton is mindenféle dolgot, hajnalban, buli után, attól sem lett bajom"

 

Merre érdemes bulizni menni Havannában, illetve Varaderoban?

 

"

-részemről spontán indulok mindig havannába, egy rekesz sörrel, sose megtervezett programmal, mert mindig más spontán dolog alakul ki belőle... csak hagyni kell a dolgokat megtörténni"

 

Mindig? Hányszor jártál már Kubában?

Előzmény: mcord (286)
798081 Creative Commons License 2004.12.28 0 0 291

Szia!

 

Gyorsan döntsetek, mert gyorsan fogynak a jobb helyek.

Előzmény: Törölt nick (283)
ajaj Creative Commons License 2004.12.28 0 0 288
hozzáfűznék: szőke nőként, tökegyedül voltam Kubában. A legtöbb problémát a hapsik elterelgetése jelentette :o) Ettem utcai szendvicset, ittam csapvizet, és megtettem mindent, ami általában az útikönyvek tiltólistáján szerepel. Szerintem is agyi hozzáállás kérdése, hogy kivel mi történik - vagy nem.
Előzmény: mcord (286)
mabelle Creative Commons License 2004.12.28 0 0 287

udv mindenki

 

napozokremet mar en is hasznaltam helyit, hat nem tudok rola sem jot sem rosszat mondani...olyan napozokrem:-))))))))))))))))

Előzmény: mcord (286)
mcord Creative Commons License 2004.12.28 0 0 286

rácáfolnék az előzményekre...

 

-ettem utcai pesós szendvicset, semmi bajom nem lett egyszer sem

 

-ettem benzinkúton is mindenféle dolgot, hajnalban, buli után, attól sem lett bajom

 

-naptejet is vettem kint, attól sem lett bajom

 

-sétálgattam tökrészegen havanna sok részén este, voltam sokféle házban, nem raboltak ki

 

-vitatkoztam 6 sör után elég jót a rendőrrel, jólesett:)

 

-van aki úgy áll hozzá hogy ráparázik, fénymásol, tervez, szervez, stb...

 

-részemről spontán indulok mindig havannába, egy rekesz sörrel, sose megtervezett programmal, mert mindig más spontán dolog alakul ki belőle... csak hagyni kell a dolgokat megtörténni

 

u.i.: mielőtt az utcára léptek, jól tervezzétek meg, hátha hullanak a virágcserepek/téglák/stb...

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 285

Igazából már kb egy hónapja nézegejtük a fórumokat, ilyen fajta jótanácsokat nagyon nagyon megköszönünk!

A saját szervezésű úttól a mindennemű tapasztalat hiányában lemondunk inkább. Az OTP Travelnél van egy körütazás, 9 nap 7 éjszaka, február 10 magasságában, nagyon jó ajánlatnak látszik, egyelőre ez vezet...

Előzmény: Törölt nick (284)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 284

Pár jótanács Kubába utazóknak:

1. ha Havannában laksz, akkor lehetőleg legyél közel a Magyar Nagykövetséghez: ezer jó ok van rá: ha baj van azonnal segítenek, van ott egy idősebb hölgy, akinek a férje kubai, ő maga magyar, és nagyon kedves, bármiben szívesen segít, ha szépen megkéred. Érdmes náluk az első nap az útleveled lefénymásoltatni, mert ha azt később ellpoják akkor a fénymásolat alapján kaphatsz automatikjusan egy pótútlevél dokumentumot, amellyel hazamehetsz!

2. privát szállást vegyünk igénybe: sokkal olcsóbb, és soikszor jobb is mint az állami szállodák.

3. a 2es pontban javasoltak vonatkoznak a napi étkezésre.

4. SOHA en használjunk Kubában vásárolt vegyszert, tisztálkodó szert, naptejet, konzervet, tehát semmi olyat amitr megeszünk, vagy magunkra kenünk ha az előrecsomagolt és nem frissen ott és akkor készült. (Borzasztóan megjártam: konzervtől órákig hánytam , és egy helyben vásárolt naptejtől majdnem megvakultam.!!!!!)

5. Utcán SOHA en vegyünk/együnk ételt!!!!! Öngyilkosság!

6. kedvesek a kubaikai de csak a pénzeded akarják, csak akor barátkozz vlkiel ha nem a zsebedre pályázik!

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 283

Hasonlóak a terveink nekünk is. Február végén szeretnénk utazni.

Egyelőre a fórumokat bújom, hogy kell intézni, mit kell csinálni.

Sosem utaztam sehova, sajna nulla tapasztalattal indulunk neki :(

Előzmény: 798081 (263)
mcord Creative Commons License 2004.12.28 0 0 282

amúgy most, hogy sri lanka "kiesett", meg maldív is, körbenéztem, találtam akcijós "ócó" repjegyet "szesölre"... nincs kedve vkinek jönni? jan 7 illetve 10 indulás, 2 hét...

 

hajrá Horváthné, ave Tommy, az erő velünk van:) na meg deszantos barátunkkal :)

mcord Creative Commons License 2004.12.28 0 0 281

szerintem akkor most szavazzunk ki innen sürgősen valakit a "házból"...

 

STARSKY! A többség téged ezennel kiszavazott

 

 

kubainfo Creative Commons License 2004.12.27 0 0 277
A politikai sardobalos Kuba topic mar letezik, de mivel Maxval baratunk nem talal ott eleg beszelgetopartnert, ezert atjott boldogitani minket az emlekeivel. Gratulalok.
Előzmény: mabelle (273)
798081 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 276
A hivatkozott hozzászólásomra is ha tudtok válaszoljatok. Örök hálám!
Előzmény: 798081 (263)
798081 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 275

Sziasztok!

 

Köszönöm a válaszokat a net kapcsán. Ha van tippetek helyszínre, akkor azt is írjátok meg, legyetek oly jók.

mcord Creative Commons License 2004.12.27 0 0 274

hagyjuk meg a károgást "starsky" kiváltságának, egyetértek:)

 

a net sebessége változó, májusban csiga volt, juniusban még csigább, októberben javult, és most decemberben repesztett, tényleg gyorsan bejöttek az oldalak...

 

Előzmény: mabelle (273)
mabelle Creative Commons License 2004.12.27 0 0 273

udv mindenki

 

Kedves Horväthne:-)))mit jelent Neked a gyengebb gep? en Varaderon fel ora alatt eppenhogy az uzeneteimet tudtam megnezni, a nagyobbakat meg ki is hagytam. Ilyen lassu netem meg sohasem volt ,meg az osidokben sem.:-)))))))

 

MÄS:-)) :  egyebkent en is gondolkoztam , hogy kell-e poli-dili topicot csinalni -e vagy sem. En is arra a velemenyre jutottam, hogy ez inkabb a turistaknak szolo Kubat bemutato topic . Fidelrol ha valaki akar nyithat nyugodtan ujat. azt valoszinuleg nem a hobbi, szabadido ,utazas reszbe fogjak tenni:-))))))))))))(egyebkent sem tudom ,hogy mennyivel van nagyobb demokracia Dominican, Jamaican , etc hogy csak azokat a turistaparadicsomokat emlitsem amik a kozelben vannak ,es szemelyes tapasztalataim vannak

 

amugy szerintem is a nagyreszuk olyan szegeny mint a templom egere, ennyi keregetot, ruhat rolam lebämulot mint ott regen lattam (de nincsenek egyedul a kornyeken, es szerintem felesleges europai mercevel -meg magyarral is:-)) nezni oket

 

udv mindenkinek

 

 

 

Előzmény: Horváthné (272)
Horváthné Creative Commons License 2004.12.27 0 0 272

1-2 dolog elég furcsa számomra, amiket írtok.

 

Ma szerintem már a nyaralóknak minden tökéletes, szuper, persze ennek ára is van.

Tudjátok az a furcsa számomra amit ir egy barátunk, hogy ilyen olyan szegények és a vén fasz miatt ez meg az van. Hülyeség. Ott mindenkinek van munkája.

pl.

Aki gázzal főz az havonta 1-2 pesot (kubait) fizet. Lehet, hogy a 80-as évek mások voltak, de ma már ez kit érdekel? Mi magyarok szerintem nyaralni, kikapcsolódni, stb megyünk oda. Nem kevés pénzért. Havannában voltam én olyan CUC-os helyen ahol volt sima kubai is. Ő honnan teremti meg rá a pénzt?

Mindenki ügyeskedik jobban mint mi annak idején. 

Internetezni lehet Varaderoból is, semmi különös nyilvános netkavézok vannak.

Mi a szállodából tudtunk naponta bármennyit netezni, nem sokkal lassubb, mint az itthoni gyengébb gép.

Trinidaodot ne hagyjátok ki, gyönyörű.

Bocs a hosszú szövegemért.

798081 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 271

Szia!

 

Köszönöm a tippet! Trinididba biztosan nem fogunk eljutni :(, de Havannában is inkább olyan hely érdekelne, ami leülős, kényelmes, megbízható...stb.

Előzmény: ajaj (269)
798081 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 270

Persze teljesen egyetértek veled, de most elsősorban praktikussági okok vezetnek.

 

Az időm nagy részét - mint kérdéseimből is kiderült - nem a "turista gettóban" szeretném tölteni. Viszont aludni biztosan ezekben fogok, így ha a szállodákban van net, az is érdekel. Minél gyorsabb, annál jobb.

Előzmény: Törölt nick (268)
ajaj Creative Commons License 2004.12.26 0 0 269
Hát Trinidadban konkrétan van (bazi lassú egyébként), és Havannában is van egy-két nagyobb telefonfülkének álcázott valami, ahonnan szintén lehet, de hát nem nagyon van reklámozva, ottani szemmel érthető okokból....
Előzmény: 798081 (266)
798081 Creative Commons License 2004.12.26 0 0 266

Szia!

 

A Lonely Planet szerint vannak. Pl. Cibercafe Capitolio Havannában.

 

Persze lehet, hogy a könyv nem up-to-date...neked milyen információid vannak?

Előzmény: Törölt nick (265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!