Keresés

Részletes keresés

toronte Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173694

A tartály fix, már most tudom hogy nem sokáig marad majd a helyén a gép. Lakás vásárlás is tervben van.

Giuseeppe Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173693

Szerintem bátran vegyél hőcserélős gépet, megbánni nem fogod. Nem is feltétlenül kell újat venni, egy vendéglátóipari használatra készült gép évtizedek után is bírni fogja az otthoni felhasználást. Nyilván egy használt gépnél felmerül a műszaki állapot kérdése, abban nem tudok tanácsot adni, hogy kiben bízhatsz meg (eladó, szerviz, szerelő). 

 

Amit érdemes átgondolni, az az, hogy belső tartályosat akarsz, vagy vízhálózatosat (az utóbbival van egy kis macera beszereléskor), meg hogy mennyire fontos a könnyű állíthatóság (kazán- és szivattyúnyomás).

 

Így elsőre ennyi jutott eszembe.

 

 

Előzmény: toronte (173691)
Mylord3 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173692

Az a gond szerintem - de talán nem is gond, inkább vmiféle téveszme talán  - hogy te is kapásból a saját ízlésed, KV-s látásmódot, a tipikus otthoni hobbi barista szemszögéből nézed ezt az egész KV-s világot, pedig szerintem aki kezdőként idejön annak a nagy többsége továbbra is a napi életritmusa egyik részének tekinti csak a KV-zást, és ezen életritmusán belül maradva max az addig megszokott vagy már megunt KV-s ízvilágán akar változtatni minél kevesebb macerával és még kevesebb anyagi és időbeli ráfordítással. Hidd el ez a réteg nem fog kiadni még 100 rugót sem ennek érdekében, vagy mert nem akar, vagy mert egyszerűen nem képes rá. Na nekik pl. ezek a lenti kisgépek jelenthetik az egyik vagy épp az egyetlen alternatívát. Őket nem érdekli a Gaggia utáni űr ki/betöltésének a problematikája.

Előzmény: Katoczi (173689)
toronte Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173691

Sziasztok!

 

Régóta olvasgatok, most tanácsot, vélemény szeretnék kérni. Sajnos a baráti körben nincs akit kérdezhetnék.

Idén elfogott az érdeklődés mélyebben a kávézás iránt. A kezdőszett egy Baratza Encore volt egy Delonghi EC680-al. A Delonghitól hamar megváltam és pár hónapja egy Tecnosystem Magic Coffee-t nyúzok, nagy megelégedéssel. De ahogy ez lenni szokott, kinyílt előttem egy világ és főleg E61-es HX gépekkel szemezek. Őszintén be kell valljam, ez jóval afölött van, amit reálisnak tartok (magamhoz képest), de sajnos maximalista típus vagyok. A Baratza-t azóta lecseréltem egy Mignon-ra, külső unszolásra, de nem érzek nagy ugrást a kettő között. Biztos bennem van a hiba.

 

Tehát a kérdés a szokásos: Milyen gépet?

 

Régebbi Nuova Simonelli Oscar van jó áron, ami minden további nélkül belefér, de pár helyen olvastam hogy megvannak a korlátai, ezért inkább köztes lépcsőnek érzem.

Oscar II van használtan is, elérhető áron, de nem tudom nyújt-e annyival többet, mint amennyivel többe kerül.

Néztem Silvia-t, ajánlottak Gilda-t, de valós feljebb lépésnek egy HX gépet éreznék, ezért az egy kazános vonalat szinte már el is hessegettem.

Amire úgy érzem, hogy nem kéne többet fejlesztésen gondolkoznom, az egy Rocket Appartamento lenne, viszont ehhez még nyújtanom kell az ingerküszöböm. Vajon megéri-e a kispénzű, kelet-európai átlagpolgárnak beruháznia egyszeri nagyobb összeget és hosszú időre letudni ezt a 'problémát'?

Jelenleg nem érzem, hogy valahova is eljutnék arra a pontra, hogy otthonra egy dual boileres gépen gondolkozzak.

 

Nagyon jól jönne egy kis iránymutatás a tapasztaltabb kávé rajongóktól!

H_G Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173690

Frászt, hogy finom legyek.

 

Előzmény: Katoczi (173689)
Katoczi Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173689

Szépet sikerült, finomat nem. Bár a szarvasinál jobb volt azért. Amolyan jobbféle automatás kategória.

Előzmény: BBéci (173684)
H_G Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173688

Azzal nekem is sokszor sikerült, alkalmas rá -- csak nem garantált, hogy mindig jó lesz, nemritkán becsúszik egy hőingadozás, ami tönkreteszi az eredményt.

 

Előzmény: BBéci (173684)
Bazs09 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173687

Utóbbi nagyon is igaz, mostanában nagyon jókat húztam CasMoból a nyomásszabályzós GC-n. :)

Előzmény: Törölt nick (173681)
james006 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173686

Ínnye! Ez a DL ilyet tud? Azt hiszem érdemes lenne több időt rászánni, mint eladni 1-2 kg kávéért...

Előzmény: BBéci (173684)
maximatic Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173685

Elkelt.

Előzmény: maximatic (173641)
BBéci Creative Commons License 2017.10.02 0 1 173684

Lehet, hogy Te nem tudtál jó eszpresszót készíteni az általam használt eszközökkel, nekem sikerült.

MattM325 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173683

Hali!

 

Van egy Delonghi EC 155 típusú kávéfőzőm, a napokban tapasztaltam, hogy enyén ráz. 

Valószínű, hogy a tejhabosító csőbilincs fáradhatott el és onnan került víz a vezetékekre. Működik, de ráz. Pucolást, takarítást és új bilincseket igényel. Én szedtem szét, nem vagyok szerelő, de nem is szándékozom szervízbe vinni, hanem eladnám. Kb. 2 éves, tartozékai megvannak. Havonta vízkőoldózva volt, Delonghi folyadékkal. Kategóriájában kiemelkedő gép.

 

Eladó, érd privát emailben.

nyomásfokozó Creative Commons License 2017.10.02 0 1 173682

Eresszük el srácok ezt a béladolgot.

Katoczi Creative Commons License 2017.10.02 -1 0 173680

A fotón nézhet ki jól, de nem azt fogyasztjuk ugyebár. Ezek a csodaszettek amit említettél nagyobb átverések mindennél, max masszívan robusztás, szenes alapanyagból képesek hasonlót készíteni mint egy rendes gép (nem azért mert abban jók, hanem mert sz.rból profi cuccal is csak sz.rvárat lehet építeni). Ha pedig a linkelt gépet xy keresjedő olyan áron hozza ami jobb mint a többi hasonló gépé, az elkészített ital pedig szintén állja a sarat akkor én teszek rá, hogy neki megéri-e (nyilván igen) és hogy mennyit keres rajta és, hogy melyik városban van a székhelye stb. A Gaggia Classic/Baby után maradt űrt eddig nem sikerült betölteni teljesen nekem mint vásárlónak csak jó, ha sikerül.

Előzmény: BBéci (173679)
BBéci Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173679

 Kezdőknek teljesen jó a DeLonghi BAR14, és a hozzá nagyon hasonló szerkezetek. Cirka 10 évig használtam olyat, kezdetben őrölt téglákkal, majd az itt olvasott készítési módot gyakorolva, elsajátítva, egy egyszerű, 15000 forintos Krups darálóval társítva. Az elkészített eszpresszókról készítettem fotókat, ide betettem párat, ma sem kell szégyenkeznem miattuk.

Előzmény: Mylord3 (173677)
BBéci Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173678

 Kétlem, hogy bárki 1000 forint/kg-os kávét akarna venni.

Annak viszont igenis volt értelme és haszna, amikor a jó ár/érték arányú kávékról és azok beszerzési lehetőségeiről folyt a beszélgetés. Sokkal több ember számára lehetett értékes, mint egy túlárazott, Kínából (is) 200-600 darabos tételben (is) beszerezhető kávégép, amit a hazai importőr, extraprofit reményében, cipőkanállal akar lenyomni a fórumozók torkán.

Előzmény: djboriska (173662)
Mylord3 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173677

James fórumtárs az 173516-os hsz-ében fotóval megmutatva kért segítséget kávégép-őrlő ügyben..., hát, igen, biztosan uncsi lehet a Gaggia- Graef/kúpos őrlő téma sokaknak, de ha a fórumtárs ezzel kapcsolatban tett fel kérdéseket, és várt segítséget, akkor gondolom, mégsem célravezető az, ha mondjuk, a csepegtetős KV-készítés szépségéről kezdünk el neki áradozni, holott biztosan ez utóbbi is tömegeket érintően érdekes és az itteni fórumot felizzító téma.  Mondjuk én speciel továbbra is örülnék, ha lenne egy jó alap-eszpresszó gyári új KV-gép kezdőknek, reális áron a hazai piacon, de ilyent továbbra sem tudok.                                         

djboriska Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173676

Nincs ezzel baj viszont otezredszerre ugyanaz a kerdes nyilvan nem tul izgalmas.

Az, hogy Bela ennyi embernel kivagja biztositekeot inkabb pszichogiai es szociologiai problemara is enged kovetkeztetni, de ez szerintem annyira nem erdekes tema es sokan nem is nem is ertenek velem egyet, szoval vegkepp okafogyott errol diskuralni, meg nem is idevago. Amugy en full filterrel kezdtem. Hala a jo egnek a sotet kaves korszak kimaradt az eletembol. Most is otthon pihen a gaggia baby darabokban amit 12ert lottem meg tavaly az ebay-en. Kazant kene cserelni meg pidet rakni ra, anelkul neki se allnek hasznalni, de valszeg igy se fogom. Kene valami rendes gep pl, mint ami Dewlanak van, de annyit meg nem biztos hogy aldoznek egy pesszogepre. Inkabb vennek egy uj jo brew gepet de az meg nem letezik ami nekem kene. A behmor amit vettem nem rossz csak egy liter alatti adagnal nem az igazi. Na majd ha elerheto lesz a breville precision breweraz talan.

Előzmény: Törölt nick (173666)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2017.10.02 -1 0 173675

Én csak Ballószögit tudok :) De a PH-n biztosan segítenek neked.

Előzmény: hacsu (173672)
hacsu Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173672

továbbra is pesti szervizest keresek... vagy tatabányait...
köszönöm

hacsu Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173670

Sziasztok!
Kb 4-5éve nem voltam itt, előtte a Sides korszakban imádtam a kávéról, gépekről a beszélgetéseket, most is tetszene, de annyira jól működtek a gépeim, hogy inkább csak ittam a kávét. De most már teljesen beszart a LaScala Eroica... szögelgettem én rendesen, évente kapcsolócsere, most szivattyúcsere, nyomáskapcsolócsere, de zárlatos lett a bojler és lecsapja a biztosítékot és szarul néznek ki a vezetékek, cserélni kéne mindet...
Tehát: SEGÍTSÉG kell, bent van az autóban a gép, és a héten szeretném elvinni egy általatok ajánlott szerelőhöz.
Ötletet, tippet kérek. Köszönöm.

blues_fan Creative Commons License 2017.10.02 0 0 173663

Kezd annyira undorítóvá, gusztustalanná fajulni a Lelit téma...

 

Ezzel egyetértek, de ettől még a Lelit nem lesz sem jobb, sem rosszabb.

 

 

Előzmény: BBéci (173661)
djboriska Creative Commons License 2017.10.02 -3 0 173662

Hogy őszinte legyek, végre van érdekes téma a még ha összecsapásokból is adódik, mint az ilyen PC beszélgetések, hogy milyen üszök olasz kávét vegyek 1000 alatt a MediaMarktban. Illetve az ideális kezdőszett a Gaggia Classic meg Baby lehetőleg pid nélkül. Nyilván egyiknek sincs értelme, viszont nekem szórakoztatóbb a harcot olvasni :)

BBéci Creative Commons License 2017.10.02 0 1 173661

 Kezd annyira undorítóvá, gusztustalanná fajulni a Lelit téma, hogy nekem ezek után akkor sem kellene, ha fizetnének érte. Inkább ne igyak eszpresszót az életem hátralévő részében.

 

Az meg röhejes, hogy 10 év fórumos tapasztalattal dicsekszik valaki. Én 2000-2001-táján regisztráltam ide és nem döngetem emiatt féltéglával a mellemet.

Bazs09 Creative Commons License 2017.10.02 -2 0 173660

És az írásom melyik része nem világos? Ugye nem kell azt feltételeznem, hogy nem tudod, mit jelent a CE jelölés, illetve mire vonatkozik? Ha utóbbi kérdésre nem a válasz, akkor javaslom, hogy ne menjünk le dedóba, jobb nem hülyének nézni a fórumtársakat.

 

Szívesen segítek én is szakmai kérdésben, de akár a fórum üzemeltetőjével a kapcsolat megteremtésében is, hogy a reklám a megfelelő helyre kerüljön. Kezdeném azzal, hogy a "banner" lesz a kulcsszó.

Előzmény: avxcafe (173658)
Bazs09 Creative Commons License 2017.10.01 -1 0 173657

Nem siklottam át rajta, csupán a hozzászólásommal kapcsolatban teljesen irreleváns a kérdésed. Tiszteld meg a vitapartnered azzal, hogy ha A a téma, akkor nem kezdesz el B-ről beszélni. 

Előzmény: avxcafe (173656)
Bazs09 Creative Commons License 2017.10.01 -1 0 173655

Mindenféle személyeskedés nélkül: nem érted, vagy nem akarod érteni amit írok. Tovább magyarázni pedig nem sok értelme van.

Előzmény: avxcafe (173653)
Bazs09 Creative Commons License 2017.10.01 -1 0 173652

Bármelyiket. :)

 

Az önreklámot szépen beszúrtad, kár, hogy köze nincs a témához.

Előzmény: avxcafe (173650)
Bazs09 Creative Commons License 2017.10.01 -1 0 173651

Mi köze a CE-nek egy gép áramlástechnikai tulajdonságához? Mondtam már párszor, hogy nálam nem jön be, hogy teljesen másról kezdesz el beszélni. :)

Előzmény: avxcafe (173649)
Bazs09 Creative Commons License 2017.10.01 -1 0 173647

Ezekkel a kínai csodákkal mindig az a baj, hogy csak valamelyik bevált típusnak a másolata. Azoknál pedig valami mindig elcsúszik, jelen esetben én az áramlástechnikai tulajdonságra tippelnék. 

 

A kis GC-t pedig ilyen téren nem nagyon lehet megszorongatni.

 

 

Előzmény: Mylord3 (173607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!