Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

rugo Creative Commons License 2000.01.03 0 0 783
ADM
Tényleg nem rossz az új autohifi magazin.
Ez rockford tényleg ennyire,rettenetesen brutális lenne?
Előzmény: Adm (766)
Adm Creative Commons License 2000.01.03 0 0 782
Nekem a sonynak egyetlen szimpatikus terméke van, a joy-ja
Előzmény: rugo (781)
rugo Creative Commons License 2000.01.03 0 0 781
Fargo
Semminek,csak arra jó hogy lássák van mit ellopni az kenwoodomhoz is van egyszer felraktam a kormányra 1 nap után megelégeltem hogy folyton beleakadok .
Azért vannak extra esetek ill autók ahol tényleg nagyon mélyre kell nyúlni hogy elérd a magnót
Előzmény: fargo (771)
fargo Creative Commons License 2000.01.03 0 0 780
Vagy nekem túl hosszú a kezem (nem), vagy a többi kocsinak van messze a középkonzolja, vagy valamit nem tudok :-)

(A Volvo pl. akkora, hogy elôször nem bírtam kivenni a kesztyűtartóból a napszemüvegem -- nem értem el a kocsi másik széléig. A középkonzol sincs túl közel, de a rádiót itt is vakon lehet kezelni.)

Előzmény: Adm (778)
pampalini Creative Commons License 2000.01.03 0 0 779
Én is érdeksenek tartottam... A joy-t is ide kell csatolni...
Adm Creative Commons License 2000.01.03 0 0 778
Jobb helyeken.... De nincs mindenkinek Volvoja ;o)
Előzmény: fargo (777)
fargo Creative Commons License 2000.01.03 0 0 777
Nahát, én azt hittem hogy jobb helyeken oda rakják a kocsiban a rádiót, ahol könnyen el lehet érni. Az legalább mindig fix helyen van, na de ha a távirányító elkeveredik?

Persze csak szôrszálhasogatok....

Előzmény: Trap (773)
Adm Creative Commons License 2000.01.03 0 0 776
Jack-en cd-t vezérelni? Az furi lenne... Ui a cd tár felé eleve vagy 6-7 kanóc megy
Előzmény: pampalini (774)
Adm Creative Commons License 2000.01.03 0 0 775
60-ért tényleg nincs MD-s fejegység, a legolcsóbb a Kenwood, és az is 100 pénz.
A tömörités tényleg sokat fejlődött, de én is inkább maradok a CD-nél...

A távirányitó nem rossz dolog, általában sokkal ergonomikusabban vannak elhelyezve rajta a kezelőszervek, és igy biztonságosabb a vezetés.

pampalini Creative Commons License 2000.01.03 0 0 774
Van a ketyerén egy jack-es bemenet... Állítólag tud CD-váltót is vezérelni ezen keresztül...
Trap Creative Commons License 2000.01.03 0 0 773
Hogy ne kelljen odahajolgatni
Hogy ne kelljen odahajolgatni

;>

Kényelmi szempont, vagy ha pl elmész piknikre és jobb hijján a kocsiból szól némi sallang, ill. bizonyos autóknál / vezetőknél (az üléspozíció miatt)Ö problémás lehet a kijelzőn levő gombok utáni nyújtódzás, viszont távirányítót oda rakod, ahová akarod.....

Trap

Kapsel Creative Commons License 2000.01.03 0 0 772
Trap: "feltétlen muszáj neked olyan a kocsiba ?"

Azért akarok MD-t a kocsiba, mert gyakorlatilag a CC azaz hangkazetta szerkeszthetőségét megtartva egy jobb hangzást, könnyebb kezelhetőséget biztosító vmit szeretnék. Ilyen pedig az MD-n kívül nincs.
A lényeg: nagyon sok cd-m van és általában az autóban az ezekről a cd-kről készült saját válogatásokat szoktam hallgatni (és ezek rendszeresen törlödnek - megunás után - és újjak készülnek helyette). Beláthatod, hogy mindig új CD-t írni egy-egy válogatáshoz badarság lenne, az MD-vel pedig mindez egyszerűen megoldható.

Nem tudom neked milyen MD cuccod volt, de az újjaknál a tömörítési eljárás sokat fejlődött, és ezért SZVSZ az autóban a CD és az MD közötti különbség észrevehetetlen (szobában HighEnd cuccon persze van különbség, de nem erre kell).

Még egy nagyon szubjektív szempont: sok olyan CD-m van amit úgy kellett drága pénzért Japánból hozatni, és hát ha ezeket lopnák ki az autómból hát tökön is szúrnám magam :) míg ha csak a róla készült MD-t az hagyján (persze az se lenne kellemes de túlélhető :)

Sajnos én is úgy látom, hogy 60-ért nem fogok itthon kapni, de akkor meghozatom Németo.-ból vagy Svájcból, ott elég jó kis árak szoktak lenni, csak ki kell fogni.

Előzmény: Trap (769)
fargo Creative Commons License 2000.01.03 0 0 771
Minek egy autórádióhoz a távirányító?
fargo Creative Commons License 2000.01.03 0 0 770
Minek egy autórádióhoz a távirányító?
Trap Creative Commons License 2000.01.03 0 0 769
Hali...

Bár nem vagyok a minidisc nagy szakértője, feltenném a kérdést: feltétlen muszáj neked olyan a kocsiba ? ;> Amugy 60ért asszem nem fox kapni, de nézd meg bármelyik Murányinál, illetve nemtom hol van nagy Kenvood, Alpine lerakat, ők tudtommal csináltak MD fejet...

Nekem személy szerint volt szerencsém MD cuccoshoz rövidebb időre (lakásban, nem kocsiban) de nagyon nem jött be, maradok CD hivő... Az mindenkinek van, nem tömörít, és egy digital audio CDR is olcsóbb, mint egy MD lemez tudtommal... Bár az orromat nem tiszticcsa ;>

Trap

Ja, de hogy a problémákra is megoldást találjunk : sok fejegységen (elsőre talán fura, de pont a gagyikon van legtöbbször) van külső bemenet, amire nyugodt szivvel rádughatunk minidiscet, diskmant, de akár a generátort is, ha nem sajnáljuk a fejegységet.... ;> Ez általában az előlapon nyilvánul meg, néha az előlap hátulján. Nekem is ez a discmanes módszer volt régebben, ha csak minidiscet használsz, akkor azt rákötheted közvetlen az erősítőre, ált van rajtuk line out kimenet. Persze akkor hangerő stb nem lesz, kisérletező hajlamúak kössék rá afejhallg kimenetet, és ne tekerjék fel a hangerőt. Ha nincs erősítő, akkor ez nem megoldás ;>

Másik megoldásként (nálam buhera v4.0 néven szerepelt asszem ;>) hogy egy üres műszerfali kapcsolóhelyre egy nagy forgógombot szereltem, ami kapcsolt két fejegység és a discman között.... Egyik fejben a rádió, másikban a magnó volt szuper... buhera rulz. ;>

Trap

Adm Creative Commons License 2000.01.03 0 0 768
Háááát, azért egy igényesebb rendszernél már nem az igazi megoldás a kazettás adapter.

Egyébként már elég sok cég forgalmaz nálunk MD-s ketyeréket, a mostani ajtóhifi magazinban van is egy összehasonkitó teszt három készülék között, egy Pioneer, egy Kenwood és egy Panasonic. Sőt, az ujság tele van hirdetésekkel, ugyhogy lehet válogatni is.

Előzmény: Kapsel (767)
Kapsel Creative Commons License 2000.01.03 0 0 767
Üdv Mindenkinek!

Szeretnék MiniDisc lejátszót venni az autómba, de nem nagyon látam még ilyet nálunk, tudtok vmi forgalmazót ahol nemcsak kazettás vagy CD-s kütyü van. Továbbá mindezt kb. 60 eFt-ból szeretném megúszni, van ilyen?

Vagy egyszerűen fogjam a hotdozható minidisc-walkmanomat és az ADM által ajánlott kazettás adapterrel oldjam meg a kérdést?

Adm Creative Commons License 2000.01.03 0 0 766
Van uj autohifi magazin... Itt csorog a nyálam... :o) A macskák most nem olyan jók, viszont ezek a ketyerék... Hmmmm :o)
Adm Creative Commons License 2000.01.03 0 0 765
Pampalini, discmant eccerüen kazettás adapterrel kapcsolhatsz hozzá. Kb 2000 HUF, és viszonylag jó minőségben átmennek rajta a dolgok.
Előzmény: pampalini (763)
Adm Creative Commons License 2000.01.03 0 0 764
Cacctok!

Yotza, ebben az árkategóriában a Kenwood KDC-4070 egy jó választás, ezt 58 pénzért vesztegetik az Autohifi studionál. Nagyon jó kis alapkészülék. Viszont mostanában nagyon akciózik a Megavox, Clarion DRX 6575, távirányzitóval, négycsatornás vonalkimenettel és egyéb finomságokkal csak 70 egység.

pampalini Creative Commons License 2000.01.03 0 0 763
Halihoo!

Van 1 Sony XR-2753-as izém. Nem tudtok hozzá valami haszálati utasítást vagy ehhez hasonlót, vagy ha van és lefénymásolhatom az is jó lenne... Még valami ehhez a dologhoz lehet discman-t vagy ilyesmit csatolni?

Előre is kösz a segítséget!

Pampalini

Yotza Creative Commons License 2000.01.03 0 0 762
Sziasztok!

Most keszulok venni a kocsiba egy uj radiot (csak fejegyseg), a tanacsotokat kernem, hogy milyet vegyek.

Amit szeretnek:

- radio + CD lejatszo (magno, CD-tar nem kell)
- RDS
- Leveheto elolap
- max. 60-70 ezerbol meguszni

Udv, Yotza

Adm Creative Commons License 2000.01.03 0 0 761
Fölébredtem, azt benéztem, ugyis mega agép :o)

Szóval azt a 3 hangszoró cuccost én is természetesen 5 nek gondoltam, előlre a komponens szett meg egyértelmü, nélküle eccerüen nem lehet autohifiről beszélni. Csak hát nem bontom szét gondolatban azt az első hangszorót, általában mindig egyről beszél az ember, azt közben egy kompnnens különálló szet.

A Dietz Kácsa Audio nevü cég gyárt mindenféle trükkös kábeleket, pont ilyen cd táras problémákhoz, ui egy pici változtatást mindig szoktak csinálni, nehogy már teljesen komaptibilis legyen minden.

rugo Creative Commons License 2000.01.03 0 0 760
Hallottátok hogy megjelent egy teszt CD 20 bites! felvételek (orgona,gitár stb.), mérőjelek, tér hangzás teszt(kolomp egy koncertteremben)
rugo Creative Commons License 2000.01.03 0 0 759
fargo
Ha van rá kereted azért a több az lehet jobb de!
A hátsó ajtóba felesleges hangsugárzót tenned csak a sztereóképet maszatolja a cél a valósághűség és hát koncerten sem ülsz háttal a színpadnak. Esetleg ha elöl van hely tehetsz két-két mély-közép sugárzót ezzel szerintem javul a dinamika.Egyébként van 3 hangszóróból álló szet is előre.(például most akciós rainbow SLC 360: csipogó,10 centis és 16 centis mélyközép 56990/pár pénz)ez a 6 hangszóró, egy mélysugárzó egy komolyabb 4 csatornás erősítővel igen rendesen meg tud szólalni.
Üdv
Előzmény: fargo (758)
fargo Creative Commons License 2000.01.03 0 0 758
Ezt nem tudtam, hogy az a "szett" az 2-2 hangszórót tartalmaz. Szóval semmiképpen ne tegyek bele nyolcat + mélynyomót?

Megkérdeztem a Volvo szervízben az elektronyos gurut, azt mondja a mezei Alpine CD tár is beszerelhetô, csak valamit trükközni kell a kábeljeivel, már egy tucatnyit csináltak. A gyári valóban 100-140k körül van, esetleg meg lehet próbálkozni Ausztriában / olaszhonban bontóban egy totálkárosból szerezni egyet, vagy hát ha már beleöl az ember 3-400 ezer pénzt, akkor végül is az a plusz 40k, amibe a gyári kerül, az már nem mérvadó.

A Volvonak van olyan gyári fejegysége, amelyik 3 CD-t bír befogadni. Esetleg meg tudnám beszélni valakivel, aki épp most adja el a Volvoját, hogy cseréljük ki a rádiókat. Van tapasztalatotok az ilyen fejegységben-3-CD cuccokkal?

Ja, találkoztam már keménykalapos Volvossal, egy régi szocreál cég fômuftija volt, világoskék dzsörzé-szerű öltöny, olyan széles trapéznadrággal, világossárga ing kitűrt nyakkal, hatalmas, kerek, sárga napszemüveg, echte 70-es évek, de fullos S70-essel járt. Volt benne egy CD tár, de sosenem használta. Kérdezték tôle, nem akarja-e eladni, mondta, hogy az kell neki a navigációs rendszerhez. De hát az nem is működik Magyarországon! Sebaj, az kell! Este állandóan bekapcsolta és kinyitva tartotta, hogy mindenki lássa, neki milye van. Broáf...

Trap Creative Commons License 2000.01.02 0 0 757
Hali

esetleg próbálj meg keresni egy keménykalapos sofőrt aki még örül is, h kiszeded a CDtárat a kocsijából... ;> na jó, de legalábbis óccsóér. Volvo nál szvsz van rá esély, bár keresni kell ;>

rugo Creative Commons License 2000.01.02 0 0 756
Fargo
A leírtak alapján szerintem kiszerelték a rendszert mindenesetre lehet hogy gondban leszel a cd tárral mert a gyári igen húzós (100 pénz körül)a magnót pedig nagyon kár lenne kicserélni és hát mint gondolom tudod álltalában csak saját játszót tud meghajtani a fejegység.Lehet hogy szerencséd van és egy mezei alpine cd tár is jó.
Előzmény: fargo (749)
Trap Creative Commons License 2000.01.02 0 0 755
Hali

Adm : elöl 4 hsz van mindenképp, koax szett is két hangszóróból áll... Lehetne mondjuk próbálkozni az 1 mélyláda + 2 csipogó felállással, de szvsz fura eredménye lenne... hmmm próbáljuk ki ;>>>>

rugo Creative Commons License 2000.01.02 0 0 754
Azthiszem több malomba őrlés esete forog fenn
Az a 3 hangszóró természetesen öt hiszen stevie előre egy magas-mélyközép komponens szetre gondolt
mely tökéletesen alkalmas a sztereó kép leképezésére (természetesen minőség alles über)és a mély:
mélyláda 80Hz körül vágva van, ahol az embernek lokalizációs készége erősen konvergál a nullához
Előzmény: Adm (753)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!