Keresés

Részletes keresés

Zoltanuss Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7860

 Egy dolgra választ kaptam a Sch. tól :

 Ez a jegesedés általában a kémény nélküli kivezetéseknél fordul elő, főleg ha hosszú aszigeteletlen cső.

 Viszont amásik nem teljesen igaz :

 

 "Bármilyen fűtőanyagot égetünk, a füst jelentős mennyiségű vízgőzt tartalmaz."

 

 

 Hát ez a kokszra nem igaz. Abban nem hogy víz, de más illó sincs !! Azt már korábban kinyerték  !!

Előzmény: kod1111 (7852)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7859

 "A fedlapon én nem látok ilyen bemélyedést(vízorr) akkor nekem kell külön rátenni még valamit?"

 

 ja hogy már meglenne ?

 hát lehet beléje vágni megfelelő szerszámmal, de csak lent, fent ilyet csinálni hülyeség.

 Mond a seperőknek neked jó az ötven év helyett csak 15  is  ( igaz a jó fedlap akár 100 -at is kibir ) és finoman kérdezd meg : közük  ??

Előzmény: Gautrau (7855)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7858

 Megáll az ész !

 Mán vízorrt is kérnek ezek a derék emberek.

 Tény hasznos a vízorr, de azért ne túlozzuk el.

 Azt a kémény falat és fedlapot kivülrők sok hatás éri. A csapadék és a fagy.Na de egy tökéletes, azaz tartós fagyálló anyagból készített fedlep ( a jó beton olyan ) és a fagyálló téglából épített kéményfal  azt a kis plusz esővizet csak kibirja. És van még az un. csapódó eső is az ellen a vízorr nem véd.

 Egyéként nem egy nagy művelet. Vagy úgy mint mondák útólag, de jobb ha készítésnél teszed beléje. Eccerű : beteszel egy nádszálat vagy más hengeres testet a megfelelő helyre és kizsalúzsás után óvatosan kiszeded.

 

 Fedlap megoldások : kész vásárlása, helyszini előre gyártás lent, vagy fenn kiöntés megfelelő betonból, vagy műkőből.

 Az első kettő hátránya, hogy nehéz felvinni (van vagy 35 -50 kg). Így a fenti kiőntés a praktikus.

 És nem árt megvasalni sem azt a fedlapot. Valami lágyvas huzal megteszi - csak ne legyen túl vastag !

 

 

 

  'két sorát újra kell építeni mert elcsúszott a felső 2 sor(többi szerencsére rendben)'

 

  Hát igen . A kémény errózió márcsak ilyen, mindig felülkezdődik és halad lefelé. Ez mind a gonosz fagy műve és a téglák kifelé (soha sem befelé ) vándorolnak, mig eccer csak leesnek.

 De ha már lúd, akkor legyen kövér : bonts vissza három sort ,  ha már ott fenn vagy - és ez kettő emberes munka (általában).

 A kész falat kifugázod és zsákszövettel  ledörzsölőd. Szebb lesz mint újkorában.

 

 Jó munkát  !!

Előzmény: Gautrau (7853)
Gautrau Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7857

Tökéletes választ kaptam!

Előzmény: Wolframe (7856)
Wolframe Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7856

Nőből vagyok és nem építőiparos, - csak szenvedője az építőiparnak - de így láttam, hogy a vízorr az egy horony 1-2 cm-re az ablakpárkányok és a kéményfedlapok szélén alul. azért hogy a víznek ne legyen kedve felfelé kúsznia, hanem inkább lecsepegjen. az alsó sarkokon. Ha nincs eleve a kőben vagy a fedlapon alul, akkor a köves itt nálunk egy lapos köszörűvel köves csiszolókoronggal vágta bele és úgy készítette el helyben. remélem segítettem.

Előzmény: Gautrau (7855)
Gautrau Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7855

köszönöm! A fedlapon én nem látok ilyen bemélyedést(vízorr) akkor nekem kell külön rátenni még valamit?

Előzmény: kod1111 (7854)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7854

A google nagy barát, ha beütöd a kereset szót akkor mindent megértesz, ezt és ezt is.

http://www.marvanygranit.hu/ablakparkany/

 

 

Előzmény: Gautrau (7853)
Gautrau Creative Commons License 2010.12.06 0 0 7853

Jó estét!

 

Mi a vízorr?

Illetve a kéményfedlap az vízorr-e?

 

Kérdésem oka az, hogy meglévő kéményünk felső két sorát újra kell építeni mert elcsúszott a felső 2 sor(többi szerencsére rendben)

és vízorrt kértek a kéményre a kéményseprők.

Falazni még tudok 2 sort de itt megállt a tudomány:)

 

Köszi!

kod1111 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 7852

Ilyesformán néz ki? Sajnos ez a jegesedés ezeknél télen természetes jelenség.

http://www.schiedel-kemeny-tuzep.kelepker.hu/index.php?rovat=kemenyproblemak

Előzmény: Notes (7845)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 7851

Természetesen be lehet kötni egyből is, de úgy kevesebb hőt ad le bennt és többet a kéményben.

Előzmény: Mickey04 (7829)
Mickey04 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 7850

Köszönöm, hogy a kérdésemre senki nem válaszolt!

Wolframe Creative Commons License 2010.12.06 0 0 7849

Még valami eszembe jutott, lehet talán tartalék kéményre engedély kérni? Mert van egy régi gázkazános kémény is. Az is rozsdamentessel bélelt kémény.

 

Wolframe Creative Commons License 2010.12.06 0 0 7848

Szerintetek ha nincs még meg a kandalló égéstér vagyis maga belső szerkezet, csak a teljes tisztítóajtókkal és minden egyébbel ellátott bélelt kémény arra egyáltalán adnak a kéményseprők használatbavételi engedélyt? Mert magát a kandallót csak tavasszal akartuk megvenni, a polgármesteri hivatalnak meg kell a kéményseprők papírja. Akkor most mi a helyzet?

Előzmény: Zoltanuss (7838)
WendelkeS Creative Commons License 2010.12.06 0 0 7847

Köszönöm a választ!

 

A huzat az jónak tűnik , persze ez csak egy hozzánemértő megfigyelés. A lényeg, hogy szó szerint fütyül a szél, a tisztótónyíláson, illetve a még jelenleg rákötött vegyestüzelésű kályha ajtajának kinyitásakor is. 

Előzmény: SolnesN (7846)
SolnesN Creative Commons License 2010.12.06 0 0 7846

 Ok.

Ezek szerint megvan a szelvény !

 Akkor a teljesítményhez jó.

 A huzat ?

 Hát az meg a magasságtől függ elsősorban.

  "kb. 5 cm nagyságú tégladarab van belefaragva, azaz minden oldala ennyivel szélesebb."

 Jó a megfigyelésed.

 A normál 14 x14 belső szelvényű kémény kivül 40 cm -es.

 Ez egy bővített szelvény .

 Sok sikert.

 Kipróbálni, és ha valami gubanc van csak akkor lépni tovább.

 Ha  megfelelően tüzelsz, a bélelés is felesleges ( az itt amúgy se jöhet számításba a szelvény csökkenés miatt !!   )

Előzmény: WendelkeS (7844)
Notes Creative Commons License 2010.12.06 0 0 7845

A turbós gázkéményünk vége jegesedik, szép nagy jégcsapok nőttek rajta. Ez természetes jelenség, vagy valamit nem jól csináltunk?

WendelkeS Creative Commons License 2010.12.06 0 0 7844

 

Nos a következő a helyzet.

 

A házunk 1980-83 között épült. A tetőgerinc kb. 11 méter magasan van. Három szintes, szuterén-földszint-emelet, iletve még a padlástér is. A kazánhoz tevezett kémény, a tetőgerincen megy ki, és kb. (nem mértem meg) 40-60 cm-el magasabb a gerincnél. Ha jól számoltam 8 sorban vannak a gerinc felett a téglák, a beton kéményfedlapig. 

 

Szóval a kéményt csak alkalmanként használtuk egy vegyestüzelésű kályhával, ha télen a garázsban barkácsoltam, akkor fűtöttem be vele.

 

A szuterénben lévő tisztítóajtón kukkantottam be a kéménybe, és itt mértem, kalkuláltam ki a 16x16-os méretet. Gyanús volt nekem is a dolog ezért máshol, az emeleten is megmértem a tisztítóajtónál. Na itt már kb. 18x18 cm nagyságú. Én egyébként 20x20 cm-nek tippeltem eredendően. 

 

A szuterében nem mérhető a kémény külmérete, mert fallal egy síkban van, és mögötte már föld van, a terplejtés miatt. De az első kb. 2.8 méteren, tehát a szuterénben, 14-15x17-18 cm keresztmetszetű a kémény. (Ezt kalkuláltam 16x16 cm nagyságúnak, nem biztos, hogy okos ötlet volt.) 

 

Majd a földszinten az emeleten és a padlástérben mérve vakolt állapotban 46x46 cm a külső mérete a kéménynek. Tehát itt szerintem felbővül már legalább 18x18 cm-s méretre, mintegy 8.6-8.8 méter hosszban, tehát a kémény tetejéig.

 

A kémény 4 téglás, de úgy, hogy minden sorban további 4 darab ránézésre kb. 5 cm nagyságú tégladarab van belefaragva, azaz minden oldala ennyivel szélesebb.  

 

Szóval a szuterében úgy tűnik, hogy kisebb mérettel indult el anno a kőműves, majd a következő szakaszokban már legalább 18x18 cm keresztmetszetű a kémény, egészen a tetejéig.

 

Tehát a terv szerint a füstcső bekötétől számolva lesz majd kb. 9.5 m kéménymagasságom, ami az első 1-1.2 méteren szűkebb, majd azt követően kb. 18x18-as átmérőben folytatódik.

 

Remélem érthető voltam! Előre is köszönöm a válaszokat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: SolnesN (7843)
SolnesN Creative Commons License 2010.12.06 0 0 7843

 Biztos 16 x 16 -os az a szelvény ?

 És főleg végig  ?

 Mint az előttem szóló is jelezte : határ eset  !!

 Ki kell probálni . Ha kevés a huzat akkor jöhet az új. De ne béleltesd, azzal még rontasz a helyzeten !!

Előzmény: WendelkeS (7840)
WendelkeS Creative Commons License 2010.12.06 0 0 7842

Köszönöm a választ!

 

Az alábbi kazánt néztem ki, de még egyenlőre képlékeny a dolog. A leírása alapján tetszik, élőben is láttam, 0.3 mbár található a kazánról készült vizsgálati adatokban. (A cikk megtalálható a lenti link menüjében)   Illetve még kellene találnom pár "elégedett" tulajdonost aki ilyen kazánnal rendelkezik. Nem régi kazán, így kevés róla az infó. Egyébként ugyanaz mint amit a Hajdú árusít, azt is a Sárkány-ék csinálják, csak kicsit drágább.

 

http://www.sarkanykazan.hu/index.php?lap=sarkany_kazan_30

 

 

Előzmény: kod1111 (7841)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 7841

Láthatalanban, még épp elmegy, de a 180-as  jobb lenne, az adatlapja alapján mekkora a huzat igényeigénye, milyen típusu kazán ez.

Előzmény: WendelkeS (7840)
WendelkeS Creative Commons License 2010.12.05 0 0 7840

Sziasztok!

 

A következő kérdésem volna. Szeretnék egy vegyestüzelésű kazánt beépíteni, amely egy 16x16-os kb. 9,5 m hasznos magasságú kisméretű téglából rakott kéménybe csatlakozna. Egy 35kW-os kazánt néztem ki, ami fára max 30 kW-ot tud ( gyártó szerint)  A kazán 160-as füstcsővel csatlakozik.

 

Ebbe a kéménybe mehet ekkora kazán? Előre is köszönöm a segítséget.

 

 

 

Wolframe Creative Commons License 2010.12.05 0 0 7839

Köszönöm, egyensúlyozok akkor köztük

üdv

Előzmény: Zoltanuss (7838)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.12.05 0 0 7838

 Aha, akkor valami lakhatási vagy más engedélyhez kell.

 Hát akkor elkerülhetetlen !

 Amit leírtam igaz : nem mindenki építhet kéményt és nem bármiből. lehet ugyan az az építő a szakmának a mestere és lehet az az anyag kitűnő  a seprők elég bürokratíkusak. De itt nálad így elkerülhetetlen. Most már csak az a kérdés a jattott a seprőnek adod vagy a jogosultnak útólag. Mind a kettőnek ára van.

Előzmény: Wolframe (7837)
Wolframe Creative Commons License 2010.12.04 0 0 7837

Nagyon köszönöm a válaszodat. A Polgármesteri Hivatal építésügyi osztálya kéri. Pontosan úgy kellett volna már nekem is írnom, ahogy te tetted. Ezek az ismérvei a kéménynek. Csak azért trasalok az egésztől mert egy barátom építette minősített cégtől származó rozsdamentes alkatrészekből a bélést, csak mellette megy a majdan megépítendő kandalló levegőellátó légcsöve és egy harmadik cső is utoljára, ami a konyhai légelszívó csöve. Ez mind rozsdamentes. igazából csak azért izgulok, mert annyi rosszat hallottam ezekről a kéményseprős ügyekről, hogy itt is félek belekötnek majd mindenbe. De egy profi minősített kéményépítő aki segített az építésnél, már megigérte ott lesz az átvételnél is és ad specifikációt. kicsit azért megnyugtattál e is. köszönöm

Előzmény: Zoltanuss (7835)
boci7 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 7836

köszi kod. De ha fűtök 70fokon 25-26 fok van ez döglesztő. boci7

Előzmény: boci7 (7828)
Zoltanuss Creative Commons License 2010.12.04 0 0 7835

Mindenütt azok.

Ez egy  200mm belsőátmérővel, rendelkező hőszigetelt  béleltkémény lehet. A bélés rozsdamentes acél, a szigetelés ásvány gyapot.

 Általában nem azt nézik, hogy jó e, hanem, hogy ki építette (engedélyes e a kéményépítő ) aztán a felhasznált anyagok minősítve vannak e ??  Stb.

De mond kinek a kell az a szakvélemény ??

 

 Működik ?

 Biztonságos ?

 El van látva a szükséges szerelvényekkel ? Akkor most építettétek sz  vagy mással ?

 Ha mással kérd meg tőle a szükséges papírokat, ha sk. akkor is kérhetsz egy kéményes cégtől  pénzért- tudod ők is a piacról élnek  !

Előzmény: Wolframe (7830)
Wolframe Creative Commons License 2010.12.04 0 0 7834

Bocs én voltam a skót egy nullát spóroltam 200mmm az igazi...

 

Előzmény: kod1111 (7833)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.03 0 0 7833

 Az  már ütős átmérő(20mm), rozsdamentes kőzetgyapot is tetszik, bocsi nagyon jópofa.))))))))))

Majd kiderül, ha minden  előírásnak megfelel akkor nincs gond, ha valami nem tökéletes, akkor kiigazítjátok és kész.

Előzmény: Wolframe (7831)
kod1111 Creative Commons License 2010.12.03 0 0 7832

Ha van kedved visszaolvasni, akkor mindenre választ kapsz,( csak 7828 hsz)))) ha nincs akkor  leírom: a rezes  bírja a nagyobb hőmérsékletet, nálam is  22-es rézzel van csinálva. Amennyit le tudsz takarítani kaparóval, azt szed le, a többi meg el fog tünni ha jól tüzelsz, nem lefolytva, száraz fával.

Előzmény: boci7 (7828)
Wolframe Creative Commons License 2010.12.03 0 0 7831

Elnézést elfeljtettem ideírni, hogy épített tégla kémény 20mm-es rozsdamentes kőzetgyapottal szigetelt béléssel.

Előzmény: Wolframe (7830)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!