Keresés

Részletes keresés

Mulan Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2664
A gnocchi=krumplisnudli fordítással vitatkoznék:-))
A gnocchi krumplis nokedli (Nockerl, galuska), a nudli (Nudeln, hivatalosan "burgonyasodralék", egéssssssségükre) nem ugyanaz, bár biztosan van olyan olasz ház is, ahol gyúrt-sodrott tészta a gnocchi)

Ebben az a lexebb, hogy a nokedli, galuska, nudli olyan, de olya szép ősmagyar szavak - és a nudli szerintem mégis jobb a sodraléknál:-(

Előzmény: joy (2654)
Mulan Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2663
Lyól elvoltam, visszafelé igyexem:

Újkrumpli:
Mekkora - milyen agg - mit készülsz csinálni belőle????:-)))
Nagyon zsengét csak súrolom (pláne, ha mogyoróapró, egészbensütésre), öregebbjét én hámozom.
Kettő között marad a vízes vakargatás, egy speciális kiegészítéssel: belerakom a vájdling vízbe, de egyenként kikapdosva belőle, a mosópitli mellett elhelyezett reklámújságra vakargatok. Így a krumpli éppoly vizes, viszont jobban látom, mit művelek, és uszadékos vizem sem lesz.
Persze legkényelmesebb a (2654) - és roppant férfias módszer:-))))

joy, kedves! (2648)

Rosszabb: serpenyős burgonya van az étlapon:))) A serpenyős rostélyos az kivert párolt marhaszelet "serpenyős burgonya" körettel:-(((((

joy Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2662
Az eredeti beírásom:

Ha jólvedlő krumpli, akkor vízben-kaparg, ha apró-körömkefe. Újabban gyakran kapni valamilyen sárgavékonyragaszkodó rumlit, azt "kínlódik a fene", meghámozom.

A végén a (2654)-es maradt.
Az is egy trükk!
:o)

Előzmény: kicsi emma (2661)
kicsi emma Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2661
joy: ez jó volt!

bd, nekem is mindig bevált a vízben kapargatós módszer. Lehet hogy nem elég új a te újkrumplid?

Előzmény: joy (2660)
joy Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2660
Egy jólbevált trükk:

"Leugrok kenyérért, addig pucold már meg a krumplit, Drágám!"
:o)))

Előzmény: Törölt nick (2659)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2659
vízben kapargatni; így nem fogja úgy meg a kezed, nálam nagyon bevált módszer
Előzmény: bd (2658)
bd Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2658
Konyha-trükköt kérek ujkrumpli tisztításra.
Próbáltam az alábbiakat
késsel kapargatni
drótszivaccsal dörzsöl
nejlonzacskóban fülleszt előtte egy fél napig
tömény sós vízben áztat

Ki hogyan csinálja?
bd

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2657
bokor!

praktikus tanács a bodzához - sokáig virágzik ugyan, de sajnos a tetvek nagyon hamar (!!!) meglepik, úgyhogy minél előbb leszeded, annál jobban jársz!!

(nekem már ott figyel a spájzban 12 liter bodzaszörpi! :-))) )

Előzmény: bokor (2646)
bd Creative Commons License 2001.05.19 0 0 2656
Bizony sokszor flancos nevekkel adnak el egyszerű étket.
A salátákat különösen misztifikálják ahelyett, hogy az ízekre figyelnének.
Pl. milyen csodálatos a márványsajt-krém neggyed dióval, paradicsompaprika-gerezdben!
Kapcsolódó kontra:
a nagyobb élelmiszerboltokban pár éve elheztek egy nyolcrekeszes salátabárt, különböző ízekkel.
Mára mindegyikben ugyanaz a szecskázott silótakarmány van, legföljebb a sárgarépa és a lilakáposzta színe dominál itt-ott (mintha a vörös és a narancssárga párt között tennénk különbséget)
Ez is ország"image".
bd
joy Creative Commons License 2001.05.19 0 0 2655
Nincs receptkönyv közelemben, de egy ismerős Caesar-salátaként ezt a kombinációt kínálta jégsaláta nagyobb levelein tálalva körben olívabogyókkal díszítve: Szecskázott saláta, uborka, paradicsom, újhagyma, alma, narancs, sonka, sajt, lazac leöntve joghurt, citrom-narancslé, méz, olivaolaj, só, bors, zöldzöld, oreganó, bazsalikom, fokhagyma keverékével.

A belevalókat vagy []-ra, vagy vékony laskára kell szelni, az öntebe pedig nagyon apróra, a fokhagymát zúzva kell keverni.

Előzmény: Cyd (2652)
joy Creative Commons License 2001.05.19 0 0 2654
Most keményen illúzió romboló leszek. Gyakran a hangzatos olasz nevek mögött régtől ismert magyar kaják lapulnak, illetve olyanok, amelyeket régi eleink is készítettek, csak nem pizzának, hanem lángosnak hívták.
(Nem az olajosra, a kemencésre gondolok, melyet nagymamám még rendszeresen sütött kenyértésztából.)
Ilyen a sonkástészta - pármai spagetti, vagy a gnocchi - krumplisnudli.
Egyébként nem az elnevezés ellen vagyok, csak jelezni akarom, hogy sok hangzatos recept nem különleges, bonyolult dolgot takar, hanem köznapit!

Csak az olyantól áll föl a szőr a hátamon, mint a "serpenyős rostélyos". Ki volt az a tinó aki így #elte el a paprikásrumlit?

joy Creative Commons License 2001.05.19 0 0 2653
Sajtkrémleves:
A zacsi tartalmát lobogó forró vízbe öntöd...

Ahogy én szoktam:
2 eka búzakeményítőt 5 dgk vajon megfuttatok, só, bors, szerecsedió, fölengedem 1/2 l vízzel, beleszórok 15 dkg reszelt trapistát, u.a. reszelt füstölt sajtot föleresztem fél liter húslevessel.
Pir. zsem. []-t adok mellé.

Pármai spagettit sajna nem szoktam készíteni, mert nagyon drága itthon a pármai sonka, és a parmezán.
Ehelyett sonkásspagettit szoktunk készíteni.
Az 1*űbb:
Spagettit főzök, hidegvízfürdő, leszűröm, olvasztott vajra dobom, pohár tejföllel összekeverem apróra vágott sonkát szórok rá, reszelt sajttal tálalom.
A 2*űbb:
Mint fenn, csak kivajazott, morzsázott jénaiba teszem, pohár tejfölben elkeverek 2 tojást, mesózom, borsozom, ráöntöm, reszelt sajttal megszórom, és középmeleg sütőben ~30 perc alatt pirosra sütöm.
Húsvétkor úgy tálaltam, hogy a tejfölös spagettit tálra borítottam, fészket kapartam a közepébe, odaborítottam a sonkát, tetejébe a reszelt sajtot.

Parmezán.hu: szárazsajt (a hűtőben csupaszon 2-3 hét alatt megszárad) csak q. nehéz lereszelni. Pannoniából igazán fini, de a trapista is yóóó.

Előzmény: Darkmoon (2650)
Cyd Creative Commons License 2001.05.18 0 0 2652
S.O.S.
Kedves Főzőcskézős Társnőim és Társuraim !!!

Valaki legyenszíves segítsen ki egy Caesar (vagy Cézár) saláta recepttel !
Különös tekintettel az öntet leírására lenne szükségem.
Köszönettel: Cyd

Csupka Creative Commons License 2001.05.18 0 0 2651
Azt hiszem, a Kudliknak AMC-je van, de ha jól tudom, a Zepter és az AMC nagyjából kompatibilis egymással,(trükkök, úgymint fülek és egyebek, illetve főzési technika tekintetében) ugyanolyan tornyokat lehet belőlük építeni szűrőfazekak, kombitálak és egyéb okosságok segítségével. Nekünk AMC-nk van, most próbálgatjuk. Nagyon klasszakat lehet benne alkotni.
Előzmény: joy (2649)
Darkmoon Creative Commons License 2001.05.18 0 0 2650
Irja meg valaki nekem a
pármai spagetti receptjét..
meg sajtkrémlevesét..
meg fokhagymakrémlevesét...
éhes vagyok :))
joy Creative Commons License 2001.05.17 0 0 2649
Nekem yóval olcsóbb fémkotláim vannak. Áruld el, mi a zepterben olyan drága? Mert én is kacsingatok vele, de először az otthoni PCmet akarom rendberakni, mert most gyatra szegényke.
Ja, meg melyik az, mert van az, amit Kudlik bemutatott egykori műsorában, vagy a toronyrendszerű?
Előzmény: nogea (2644)
bokor Creative Commons License 2001.05.17 0 0 2648
1 bokor 1-2 hétig virágzik. Ez jó :-)
Előzmény: joy (2647)
joy Creative Commons License 2001.05.17 0 0 2647
Szaladj!
De csak akkor szedj, ha a méhek is szedik! Akkor biztos érdemes, ha nekik tecc.
Egyébként változó a virágzási idő. Szeged környékén szinte augusztus végéig látni nyílókat. Persze nem 1*-re. 1 bokor 1-2 hétig virágzik.
Előzmény: bokor (2646)
bokor Creative Commons License 2001.05.17 0 0 2646
Tudom, hogy van egy teljesen bodzaszörp-specifikus topik, ott már fel is tettem a kérdést, de ez egy forgalmas hely, lehet, hogy itt hamarabb válaszol valaki. Szóval, mennyi ideig virágzik a bodza? Szaladjak-e a hétvégén szedni, vagy van még egy kis időm???
bokor Creative Commons License 2001.05.17 0 0 2645
És mi volt a menü? Most már komolyan érdekel!!! :-)
Előzmény: nogea (2644)
nogea Creative Commons License 2001.05.17 0 0 2644
De igen !!! Szombaton ballagtam, vagyis a nevelt fiam !!!
Rajtam maradt 20 kg kaja !!!
Ráadásul péntek este megjött az áhított zepter edény így a pácolt hús abba sült !!! Tök jó volt !!!
Nincs valakinek zeptere ???
Kéne az eszmecsere no meg a tapasztalat !!!
Köszi a ballagási segítséget mindenkinek !!!!!
Előzmény: joy (2628)
joy Creative Commons License 2001.05.17 0 0 2643
Én is így...
Előzmény: Mulan (2642)
Mulan Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2642
A vékony cérnáról jut eszembe: ha a piacon befőttesgumival csokrozva vetted: ne húzd le róla, hanem vágd el, már félig úgyis összetört. A közönséges varrócérna egyébként jó, csak nem kell megszorítani.
Előzmény: joy (2640)
Mulan Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2641
Én a fehéret sem cukrosban - de szokás az szokás, azért írtam - biztosan van, aki arra esküszik:)
Előzmény: joy (2640)
joy Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2640
Zöld spárga:
Csak az alsó szemtelen részét kell kissé megkaparászni óvatosan, hogy el ne törjön.
Összefogod, hogy a fejek egymagasságba legyenek,
vékony cérnával összekötöd spirálosan, az alját egyformára vágod. Fazékba annyi vizet öntesz, hogy 2/3-ig érjen, csipet sóval, vagy vegetával fölforralod, beleállítod fejjel fölfelé a köteget, mellé szórod a darabokat. 5-8'-ig (vastagságtól függ) főzzed fedő alatt.
Sonkaszeletekbe tekerd 4-5 szálával őket, megvajazott-morzsázott tűzálló tába fektesd. Készíts 1/2 l tejből készíts besamelt, amibe sót, borsot (fehér), szerecsendiót szórsz a liszttel együtt! (kicsit jó, ha megpirulnak), a levágott darabokat összeturmixolod, belekevered a besamelba, öntsd nyakon, szórd meg reszelt sajttal, és süsd aranypirosra.

Cukros víz a fehérspárgához kell, amit viszont alaposan meg kell tisztítani a fás-szálkás részétől!

Előzmény: GPF (2636)
Pipitér Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2639
És hogy legyen egy jó kis fűszeres recept is, leírom nektek a perzsa kukut. Tulajdonképpen ezzel a recepttel akartam beköszönni hozzátok, de a spárgára válaszoltam előbb, azt ugyanis nagyon de nagyon szeretem, otthon általában én szedegetem lefele a kertből, ideiglenes helyemen sajnos nem.
Szóval a kukut nemrég ettem, perzsa ismerősök alkották, és tulajdonképpen omlettet jelent, amit mindenfélével dúsítanak: zöldborsóval, padlizsánnal vagy zöldfűszerekkel. A lényeg egy perzsa fűszerkeverék, az advieh lenne, amitől nem kell megijedni, otthon is kapható hozzá minden fűszer.
Az általam készített variáció a zöldborsós és a zöldfűszeres keresztezése.
Kell hozzá kb. 30 deka zöldborsó, 4-6 tojás, 5 nagy gerezd fokhagyma, 2-3 szál zöldhagyma, nagy csokor petrezselyem és menta, fél teáskanál sütőpor,és vaj.
A fokhagymát, a zöldhagymát és a többi zöldet apróra vágjuk, a felvert tojásba forgatjuk.
És most jön a csintalankodás: az advieh szinte ételenként más és más, a következő kombinációt próba-szerencse alapon gondoltam ki, és teljesen olyan lett a kuku íze, mint a perzsa ismerősök által gyártotté. Egyedül a szárított rózsaszirmot hagytam ki, na az nem volt. Keverj össze egy teáskanál kurkumát, kaprot, sót, borsot, zúzott koriandermagot, római köményt és fél teáskanál őrölt fahéjat, szerecsendiót és kardamom-magot, és add a tojásokhoz.
A borsót a vajon melengetjük, viszonylag magasabb peremű serpenyőben, beleöntjük a tojásos-zöldfűszeres masszát, amibe a sütőport is belekevertük, és olyan 180 fokos, előmelegített sütőben 30 percig sütjük.
Ekkor nyolc részbe kell vágni és megfordítani, úgy sütni tovább 10 percig. És nagyon finom, teljesen ismeretlen íze van, a fűszerek nagyon jól kiegészítik egymást.
Mulan Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2638
Nem kell hámozni (nem is nagyon lehet), mint a fehéret, de főzni ugyanúgy tanácsos: a fejét csak gőzben, tehát állítva. Ha a szára hosszú, vágd le, tedd a lébe főni: nem rossz az sem.
Recept? Így, ha húslevesben megfőzted, jó köret, ahogy van - de van, aki szerint cukros-sós vízben kell főzni.
De, ha már megfőtt: tekerhetsz a nyakára sonkát/ésvagy/sajtot, netán leöntheted sajtos besamellel, és átsütheted....
Előzmény: GPF (2636)
Pipitér Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2637
A felhasználás határát valószínűleg itt is a képzeleted szabja meg!
A mi legkedvesebb variációink a spárgaleves (habarva), és a sima vízben főtt spárga hajában főtt\sült krumplival és besamelmártással. A spárga főzőlevéből és néhány szál feldarabolt spárgából lesz a leves.
A spárgát grillezheted, vajban párolhatod, beletekerheted vékony szalonna- vagy sonkacsíkocskákba, eheted rántottába, teheted rakott ételekbe, sajttal palacsintába, összesütheted apróra vágott csirkedarabkákkal és zöldségekkel a la csájníz konyha.
Arra érdemes figyelni, hogy ne nagyon fűszerezd, hogy a spárga finom, zsenge ízét ne nyomja el semmi. Szóval szerintem só és bors,szerecsenydió a maximum.
Előzmény: GPF (2636)
GPF Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2636
Zöldspárga receptek kellenének.
Vettünk, de nem tudom, hogy jó.
Vega meg nem vega recept is kellene.
Csupka Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2635
Nálam az alábbi a biztos befutó:
6 tojásfehérje habbá verve 6 eka cukorral, egyenként beleforgatni a 6 tojássárgáját és 6 eka réteslisztet (én csak ezzel szoktam) 1/2 sütőport, óvatosa, hogy ne törjön össze.
Vajazott-lisztezett tepsiben nyitogatás nélkül tűpróbáig (a sütés megegyezik a Joy által leírtakkal.)
Ez eddig még mindig sikerült, azt vettem észre, hogy minél keményebbre veri az ember a tojásfehérjét, annál szebb lesz a pitykóta.
Előzmény: bozsi (2634)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!