Keresés

Részletes keresés

Lud Creative Commons License 2005.06.22 0 0 86
a fogyokuratablettaknal igernek ilyen kardinalis valtozasokat 3 het alatt:)
a petisozas meglep. kerteszetben azt mondtak csak akkor nyuljak ilyenhez, ha nagyon-nagyon locsolom. nekem a fubol rengeteg komposzt jon ossze, a babermeggy, a hamisciprus, meg a kuszotujak egesz megtaltosodtak tole.
Előzmény: agi521 (85)
agi521 Creative Commons License 2005.06.22 0 0 85

sziasztok, reg voltam :(  mellekelek Nektek ket fotot a tujaim (smaragd) 3 eves novekedesi eredmenyerol.. a locsolasrol annyit, hogy ebben a melegben egy heten 2x kiadosan meglocsolom a tovuket, ez cirka,de inkabb tobb, mint fel m3 vizet jelent a huszondb thujara. megvasarskor nem voltak fel meteresek sem, most gyakorlatilag 1.50-1.80 magasak.tapasztalatom szerint augusztus a novekedesi stadium csucsa minden adott evben. jahh, tavasszal es aug. kozepen kapnak petisot is. mindenkinek sok sikert es kedvet kivanok. meg egy gondoltat; elso telen a huszonhat thujabol 7 vagy 8 kifagyott. ezek nemesitett un. ezustosek voltak. normal smaragdokkal potoltam oket.   

 

 

 

Lud Creative Commons License 2005.06.22 0 0 84
Koszi. En is shrubblert vettem. Godolloi vagyok, gondolom hasonlo a talaj, mint nalad Mogyorodon, megkerdezhetem, h te milyen gyakorisaggal locsolod az 1 meteres novenyeidet? A Gardematicnal azt mondtak heti 1-2x, nem tudom nem jobb-e ilyen szaraz idoben, mint most napi 5-10 liter.
Előzmény: thuja (82)
thuja Creative Commons License 2005.06.20 0 0 83

Sziasztok!

 

Mindenkinek aki szereti az örökzöldségeket ajánlom a honlapom: http://thuja.tar.hu

thuja Creative Commons License 2005.06.20 0 0 82
Szia!
 
Szerintem az a lényeg, hogy a föld mindíg nedvesen maradjon!
Hogy  konkrétice mennyit kell locsolni, arra szerintem lehetne bonyis számításokat végezni, de szerintem nem célravezető.  A javaslatom a következő, próbáld ki egy valamilyen adagú locsolással, és ha a mulcs alatt kellemesen nedves a talaj akkor OK, ha nem, akkor kicsit növeld az adagot. Én a gardematic-tól vásároltam össze a cuccot, és nekem a Shrubbler jött be, bokrokhoz.  ennél lehet egyénileg szabályozni a vizkibocsájtást.
 
Baros László
 
PS: Nézzétek meg a honlapom (http://thuja.tar.hu), örökzöldekről szól, kritizáljátok meg, hogy javíthassak rajta :-)
 
 
 
 
Előzmény: Lud (78)
ziko3 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 81

Csak tipp volt,de lehet,hogy nem is igy van...(((

 

Mi még gondolkodunk ezen az öntözőrendszeren,félő,hogy a kutyák kicsit átalakitanák.

 

Előzmény: Lud (80)
Lud Creative Commons License 2005.06.20 0 0 80
meghogy ingyenes? az asszony mar otthagyott v 50 rugot :)
addig is amig elvetodok arrafele szivesen veszek minden szemelyes velemenyt.
Előzmény: ziko3 (79)
ziko3 Creative Commons License 2005.06.20 0 0 79
Hát sok tanácsot ebben nem tudok adni,de azt tudom,hogy pl. a NEW GERDENBEN van ingyenes szaktanácsadás.Foglalkoznak kertrendezéssel és öntözőrendszerekkel is.
Előzmény: Lud (78)
Lud Creative Commons License 2005.06.20 0 0 78
Most tervezem automatizalni a cserjek es fak ontozeset. Ezzel kapcsolatban a locsolas modjarol eleg eltero tanacsokat kaptam a hetitol a napiig. Vki hozzaerto kisegitene, h mennyi vizet kuldjek egy mikroszorofejjel a tovere egy alkalommal, ill. milyen gyakran tegyem ezt? Van thuja, boroka, hamisciprus, selyemfenyo, buxus (meg nyar, alma, barack, nyir, fuz, mogyoro, meggy de ez itt off). Az orokzoldeket tavasszal, ill. tavaly ultettuk ki, kb 1m magasak, meg vannak kuszotujak is. Eddig ha tudtuk naponta-ketnaponta kb. 10liter vizet locsoltunk a tovukre, de volt a ki megfenyegetett, ha igy kenyeztetjuk nem fejlodik a gyokerzetuk. Ja es meg annyi, h a tobbsegnek a tanyerjat par centi vastagsagban mulcsoztuk.
Bardock Creative Commons License 2004.08.12 0 0 77
Űdv! Érdekes hogy enyire nem birják egyes helyeken a tuják a klimát nálunk Pécsen van 4 tök hagyományos tuja ebböl kettő min 50 éves, ezeken kívűl van még 5 más tuja és 3 boroka nagyon elvannak.
ziko3 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 76
Vannak még ezüstfenyőim is. Sajnos több helyem nincs örökzöldek ültetéséhez.
Előzmény: Tozatu (75)
Tozatu Creative Commons License 2004.08.10 0 0 75
Tényleg igazi tujád van,vagy más is,ami örökzöld,mint hamisciprus,boróka,stb.
Előzmény: ziko3 (74)
ziko3 Creative Commons License 2004.08.10 0 0 74
A  tujákat nem én ültettem,hanem már igy vettük a házat. Egyébként 3 féle tujánk van,a többiek burjánzanak,minden tavasszal meg kell öket nyesni.Egyetértek veled!!! Szivem szerint nem ezt ültettem volna,de most már kár lenne lecserélni,mert már elég nagyok.Köszi a tanácsot.
Előzmény: endru (73)
endru Creative Commons License 2004.08.06 0 0 73

Miért tuját ültettél. Ez nem a mi kertjeinkbe való. Menj egy jobb kertészetbe és kérdezd meg mit ajánlanak, csak ne tuját, ne tuját. Cseréld le a tujáidat.

Amiről irtál az lehet valamilyen kártevő pl. atka. Vigyél be egy ágat egy vetőmag (Hermes) boltba ahol van növényvédelmi tanácsadás, ott szert is adnak rá.

 

Előzmény: ziko3 (71)
Tozatu Creative Commons License 2004.08.04 0 0 72
Mivel tápozod?
Előzmény: ziko3 (71)
ziko3 Creative Commons License 2004.08.04 0 0 71

Gömbtujáim kezdenek "rozsdásodni",annak ellenére,hogy locsolom és tápozom őket. Tud valaki tanácsot adni,hogy mit tegyek velük???

 

Tozatu Creative Commons License 2003.11.16 0 0 70
A hamisciprusokból kiábrándultam szintén,ezüstborókákat vettem a helyükre.Az a magjuk,ami tényleg rengeteg szárazság esetén.
Előzmény: andzsin (68)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.16 0 0 69
Én néhány száz éve (na, jó, néhány 10: a 60-as évek közepén) az ált. isk-ben úgy tanultam, hogy jégkorszak felé tartó, de 2-300 éves átmeneti felmelegedési periódusban vagyunk.
Előzmény: endru (67)
andzsin Creative Commons License 2003.08.04 0 0 68
A hamisciprusokról annyit, hogy van olyan fajtájuk, amely voiszonylag jól megélnek nálunk, de mi éppen nem ilyet vettünk, ráadásul 20 rongyba került és télen nem bírta és mostanra teljesen kiszáradt, úgyhogy mi többet hamisciprust nem veszünk, nem erre az éghajlatra való, Angliában minden bizonnyal gyönyörűek...

Vannak nyugati tujáink, amik tele van apró sárgás bogyókkal, azt olvastam valahol, hogy ezek a szárazság miatt szaporodnak el rajtuk, igaz ez?

endru Creative Commons License 2003.08.03 0 0 67
valamiért mindig ijesztgetni kell az embereket. állandóan bűnbakokat kell találni. Igy van a tiszafával. (Különben rák elleni gyógyszert állitanak elő belőle). Ilyen bűnbak pl. a parlagfű, pedig a szobadiszként is használt sárga amerikai mimóza legalább annyira allergén. Ijesztgetnek a globális felmelegedéssel és hogy a széndioxid okozza. Semmi bizonyiték nincs erre, (persze lehetséges), de a geológusok szerint most egy jégkorszak utáni felmelegedés van, tehát bármit csinálunk, melegszik.
Irtad, hogy nem hülye, csak gyerek, sok felnőtt pedig nem gyerek :-((
Ha megfigyeled a pesti játszóterek, parkok is tele vannak mérgező és szúrós növényekkel.
Előzmény: Szimat (66)
Szimat Creative Commons License 2003.08.01 0 0 66
Igazad van, hogy ketlaki meg hogy csak a magkopeny mergezo. En csak azon gondolkodtam vajon miert a tiszafa lett a mumus.
Off
Az en lanyom a cseresznyemagot sem kopi ki. Valoszinuleg a tiszafaeval sem tenne maskepp. A kertunk tele van angyaltrombitaval, a lakas pedig diffenbachiakkal ...stb
Megsem felek, mert nem hiszem hogy meg akarna enni oket. Nem hulye, csak gyerek - ahogy egy orvos ismerosom szokta mondani.

Udv,
Szimat

Előzmény: endru (65)
endru Creative Commons License 2003.07.31 0 0 65
bocs. a tiszafának minden része mérgező kivéve a maghúsa. A madarak is szivesen fogyasztják. Különben kétlaki, tehát van lányfa - ennek van magja - és van fiúfa ezen ilyen nem fejlődik. A levelét meg nem hiszem, hogy valaki is eszi.
Előzmény: Szimat (64)
Szimat Creative Commons License 2003.07.31 0 0 64
Szerintem a sok mergezo noveny kozul azert a tiszafa lett a kozellenseg, mert a termese olyan vonzo lehet a kicsiknek, hogy megkostoljak.

Udv,
Szimat

Előzmény: bernat01 (62)
bernat01 Creative Commons License 2003.07.31 0 0 63
endru
A felsorolásodban a hamisciprusok helyett inkább tujákat kell "ene" irni. A hamisciprusok talán még a tujáknál is igényesebbek, ha a párás, nedvesebb élőhelyre gondolunk.
--------- Nagyon sok vásárlónk panaszkodik a tujákra, de végűl kiderült, hogy nem öntözte, hanem inkább trágyázta a talajt a környéken - ettől remélve a gyorsabb fejlődést. Ez pedig , ha túlzásba viszik = a gyors pusztulással.
Előzmény: endru (59)
bernat01 Creative Commons License 2003.07.31 0 0 62
Sziasztok.

Ha tudnánk arról, hogy hány féle-fajta növény mérgező hatású pl. az évelők között is található jónéhány, akkor ezeket is száműznénk kertünkből ???
A tiszafa közismert, ezt a növényt talán ezért kerülik többen. Az oldalunkon van egy lista a mérgező növényekről, de nem is mertem beírni az összes, felsorolt nevet - csak egy kivonat.
------------------------

agi521 Creative Commons License 2003.07.30 0 0 61
meg a mergezo is kizart, pl.tiszafa
Előzmény: endru (59)
agi521 Creative Commons License 2003.07.30 0 0 60
szuros a kisgyerekek miatt kizart! legyszi ajanl
vmi (disz)fat, lehetoleg keppel. egy nyirfa es egy fekete erdei fenyo melle!

koszi
z

Előzmény: endru (59)
endru Creative Commons License 2003.07.30 0 0 59
pedig örültem, hogy elfelejtettétek a tujákat. Nem a mi kertünkbe való. Mindenkinek ajánlom, hogy inkább más örökzöldet ültessetek: hamisciprus, Leyland ciprus, boróka, tiszafa, tsuga, pseudotsuga, stb.
Előzmény: agi521 (58)
agi521 Creative Commons License 2003.07.28 0 0 58
Tisztelt erdeklodok!

Gondoltam megtorom az 1eves csendet! :)
Nezzetek mennyit fejlodtek hazikedvenceink...
Elnezest a fotok szerkeszteseert,de itt nem feltetlen a tujak fotozasa volt a cel.Csak Neketek probaltam ollozni, szemleltetni.

t1
t2
t3

z

Lord Iffy Creative Commons License 2002.07.11 0 0 57
azthiszem megtaláltam az okát. szegény szerencsétlen a napi egy öntözéstől fáradt meg.:O)
most reggel is kap, meg délután és azthiszem kezd észheztérni.

Előzmény: Törölt nick (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!