Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Adm Creative Commons License 2000.01.18 0 0 923
Nincs valakinek egy felesleges autorádiómagnója? RDS, odavisszajátszós, rca kimenet, ennyi... Ja és olcsó legyen, és csak majd februárban lesz aktuális a dolog
Adm Creative Commons License 2000.01.18 0 0 922
Na ez igy már mindjárt szebb jobb meg minden
Előzmény: pampalini (921)
pampalini Creative Commons License 2000.01.18 0 0 921
Egy ilyenre gondoltam:

Csak azért alpine, mert nagyker áron tudok magamnak szerezni.
Adm Creative Commons License 2000.01.18 0 0 920
Nem, lejebb, egész közel a müszerfalhoz
Előzmény: pampalini (919)
pampalini Creative Commons License 2000.01.18 0 0 919
Kb fülmagasság?
Adm Creative Commons License 2000.01.18 0 0 918
Vagy a müszerfal sarkainak tetejére, vagy az első oszlop oldalára majdnem le a müszerfalhoz.
Nagyon magasra senniképp ne tedd, a fejed alatt legyen azért.
Előzmény: pampalini (917)
pampalini Creative Commons License 2000.01.18 0 0 917
Ha veszek egy komponens szettet, akkor a csipogót hova tegyem? Műszerfal teteje, esetleg a szélvédőre a felső sarkokba, vagy az elefántfülre?
Adm Creative Commons License 2000.01.18 0 0 916
De hát középnek nem az igazi egy koax, pláne nem egy Sony... Az igazi megoldás egy komponens cucc. Multkor meg azt mondtad, hogy pénz nem számit, ugyhogy ez alapján meg teljesen.
Előzmény: pampalini (915)
pampalini Creative Commons License 2000.01.18 0 0 915
Maradna bent a sony 16,5-ös cuccos az ajtóban + felülre a műszerfalra kerülne egy csipogó. A hangváltó (passzív crossover) meg ugye nem árt...
Adm Creative Commons License 2000.01.18 0 0 914
Elég lenn egy csipogó meg hangváltó? Na ezt nem értem
Előzmény: pampalini (913)
pampalini Creative Commons License 2000.01.18 0 0 913
Akkor elég lenne egy csipogó + 1 hangváltó.
Adm Creative Commons License 2000.01.18 0 0 912
Az ajtóbe ne koaxot rakjál, hanem egy komponens szettet. Minek lentre egy kétutas, amikor az ugyis csak a közepet nyomja, az a plusz magas csak összekuszálja a hangképet.
Előzmény: pampalini (911)
pampalini Creative Commons License 2000.01.18 0 0 911
A Sony helyére, az ajtóba. Vagy nagyon hülye ötlet?
Adm Creative Commons License 2000.01.18 0 0 910
És hová akarsz te koax hangszorót rakni?
Előzmény: pampalini (909)
pampalini Creative Commons License 2000.01.18 0 0 909
Nya ő lenne az:
Alpine DDS-R17G
pampalini Creative Commons License 2000.01.18 0 0 908
Najóreggelt!

A Villcompnál egy kicsit körbenézegettem. Egész jó dologok vannak. Az Alpine DDS-R17G-ről mit tudtok? (az év koaxiális cucca, egész türhető frekvenciamenettel, és 92 dB-es érzékenységgel).

Szerintetek nagyon vad dolog lenne az ajtókat belülről, és az utasteret 5mm vastag filccel bevonni? Talán még jól is nézne ki...

Törölt nick Creative Commons License 2000.01.18 0 0 907
Urak,

Audi 90 '88-as autoba szeretnek valami hang tuningot veghezvinni.
Ami eddig van:
- Kenwood KDC 7060 fejegyseg + 10-es tar
- Magnat Bandit 400 erosito
- Elol gyari hangszorok
- Hatul valami altalam nem ismert nevu (kinezetre kicsit gagyi), de egesz jo hangot produkalo
hangszoropar (Ezt majd megnezem es leirom.)

Szoval a kerdes az, hogy:
- Ezekbol szerintetek mit csereljek?
- Mi kellene meg hozza?
- Ha van valakinek gyakorlata az elhelyezesben ebben a tipusban, es esetleg tudna javaslatot adni, azt nagyon megkoszonnem. (Az erosito mar 4 honapja a szobamban van becsomagolt, meg nem hasznalt allapotban, es lassan mar hasznalni is kene esetleg. ;-))

A cel nem az, hogy az osszes uveget minel hamarabb kitorjem, hanem, hogy szepen szoljon. Magaval a fejegyseggel is jol szol, de azt hiszem talan lehet meg fokozni a dolgot.

Egyebkent vigyazzatok a Magnat-okkkal, mert nagyon sok a hamisitvany az orszagban.

Elore is koszi a segitseget.

Adm Creative Commons License 2000.01.17 0 0 906
38 centis brumi? Szép fogadtatás :o) Mondjuk egy állat amerikai kocsiban el is fér....
Előzmény: stevie wonder (905)
stevie wonder Creative Commons License 2000.01.17 0 0 905
Itt vagyok Amerikaban, az internet $12 orankent, de azert beneztem hozzatok. Az elso elmeny: a repteren a buszunk elott allo autoba pakolnak. Csomagtarto fel, onnan figyel egy szemre 38 centis melynyomo lavor... Kezdetnek nem rossz.

Penteken ujra Europabol irok...

style Creative Commons License 2000.01.17 0 0 904
Bocs de ma nenm erek rá figyelni mert a Peugeot-om 13.00-ra megy müszakira és persze még nincs kész.Holnap válaszolok a feltett kérdésekre.
A verda Ford Consul MKII + seb.kormányváltó és európai típusként 1.7b motor van benne.De azert jobbkormányos.Van róla képem majd felrakom.
Üdv

Style

Adm Creative Commons License 2000.01.16 0 0 903
Én ;o)
Előzmény: Trap (902)
Trap Creative Commons License 2000.01.16 0 0 902
Hmmm vajon ki lesz az ezredik... ? ;>
Trap Creative Commons License 2000.01.16 0 0 901
Ahh a fele persze kimaradt a nagy ráindulásban ;>

Szóval felteszem a Mac -ek subok, így tipusnév nem mond hirtelen semmit... Jól tévedek ? ;> Hány centis ? típusból ítélve 30... Ezeknek érdemes lenne egy fix ládát építeni a csomagtartóba, ezekben a régi kocsikban általában elég jól meg lehet oldani, hogy a csomagtartó hátsó részébe rakva egy oda beméretezett ládát jól néz ki, hely is marad, etc etc....

Mielőtt össze lenne rakva a kocsi, mindenképp vedd meg hozzá a kábeleket (mármint a hifihez is ;>) és a kocsi kábelezésénél azt rakasd be, persze ennek is megvannak a maga trükkjei, asszem erről is volt szó régebben, de egy szétszedett kocsinál elég könnyű elehlyezni őket (nagy vonalakban: nem jó, ha minden kábel egymás mellé kerül, táp, hangszórókábelek zavarhatják a jelkábelt).

Ezen kívül az erősítők elhelyezését is ki kéne találni jól, talán a csomagtartó két oldalának a lecsippentése lenne a legjobb megoldás, ott a kasztni gömbölyülete alatti részt leválasztva ott békésen elférnek az erősítők, akár plexi alatt is. Egyik oldalra erősítők, másikra aksi, emelő pl...

ahh jóvan leállítom magam, csak a régi kocsik a gyengéim, bevallom... :o)

rezgéscsillapítás terén meg ha mindenhol le van fújva bitumenes rezgéscsillapítóval, akkor nem lesz nagy gond szvsz.... Ha a kipufogó alatt nincs hőpajzs, akkor azt azt hiszem, megérné csináltatni, 52 körül asszem még nem volt divat... Ez egy egyszerű fémlemez, ami a kocsi alsó lemezéstől 2-5 centire helyezkedik el, a kipufogó vonalát követve (tehát a kasztni és a kipuff között) ez nemcsak hő, hanem hangszigetelés szempontjából is jótékony hatású bír lenni...

Trap

Trap Creative Commons License 2000.01.16 0 0 900
Hali

STYLE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Milyen Ford ? Gondolom egy amcsi nagy batár... Imádom őket ;>
Írd le kérlek a típusát, milyen moci van benne, milyen váltó, bár offtopic, de mivel ennyire érdekel engem, a többiek talán elnézik ezt nekünk ;>

Ezen kívül nagyon szívesen segítenék a beépítésben (a megtervezésben mindenképp, aztán hogy hogyan tovább azt meglássuk ;>) és szívesen megnézném a kocsit élőben, ha darabokban van, akkor is... /me türelmetlen :o)

Ha az első ajtóban van 20 centis és 16 centis hely is, akkor szvsz érdemes lenne 3 utas szetten elgondolkodni, az a teljesítmény miatt is jól jönne... Rainbow és Magnat gyárt jópofi 3 utasokat, bár Magnat -al szemben kicsit szkeptikus vagyok szettek terén... Ja, ezek jó drágák, asszem mindkét típus 100 pénz körül van... ;<

RTO ra mindenképp a mélyeket kösd, az RTO -t teljesítményre gyártják, nem annyira hangminőségre, bár nem rosszak amennyire ismerem őket...

Szóval Style mikor találkozunk és hol ? :o)

Trap

style Creative Commons License 2000.01.15 0 0 899
Az interconti nem rossz,közepes kategória,a magasokat szebben hozza mint az RTO.
Eddig a mostani automban az RTO 2x300W hidba mélynyomókra,az interconti pedig 1-1 csatorna JBL GTO 963 és a Pájókra.A JBL-től megváltam ahelyett kéne v.mi.
Van 2 Visaton 20cm is,azt az előbb kihagytam.
Az első ajtóban van két szerelőnyilás 20cm és 16cm hangszórók alakitás nélkül beférnek..Mélységre is van hely,jó nagyok az ajtók.Meg ha kell,alakítom.Ez nem akadály.
Adm Creative Commons License 2000.01.15 0 0 898
Az Interconti erősitőket nem ismerem.

Első szett? Hááát, ekkora erősitőhöz valami bika kell, nehogy elpiruljon. MIvel érzésem szerint az autód valami szép termetes jószág, szerintem simán elfér benne elől egy háromutas szett. Tipusok? Pl Focal, Cerwin Vega, Rainbow, Rockford... Habár a Rockford igazából állitólag egy picit szakbarbár, leginkább tücc tücc zenén érzi jól magát. A mélyközepe legalább 16-os legyen. Most láttam ujságban a Párdi sounddesignál egy Massive Audio nevü cuccost, kinézetre elég bizalomgerjesztő.

Cd tár ügyben azt tapasztaltuk, hogy általában a cd-s fejegységeknem szebb hangja van, mint a táraknak, ugyhogy lehet hogy jó lenne lecserélni e fejet efy cd-sre.

Ennyi erősitő mellé szerintem kevés az a 400000 mikros kondi, jo lenne melle megyegy. Habar igaz, hogy az Optima remek aramforras, es ez kompenzalni tudja.

Előzmény: style (895)
style Creative Commons License 2000.01.15 0 0 897
Csak 1x akartam de igy is jó
style Creative Commons License 2000.01.15 0 0 896
Ezt nekem megoldták akkoriban.Minden üreg ki van kenve v.-mi bitumenszerű anyaggal.(4-5 mm vastagon)A küszöbök meg fullra öntve ugyanezzel.
Az ajtóban a rudazat és a lemez közt durva filcszerű anyag van.
Megvan:
-Pioneer KEH-P 7400-R fej
-Interconti 4x100W
-RTO 4x150W
-Mac Audio MW-3030(2db)
-Pioneer háromutas 16cm(tipus fejből nem megy)
-400000mikroF kondi
-Optima 850 akksi

Kell még min.:
-előre v.mi komponens szett
-CD tár

style Creative Commons License 2000.01.15 0 0 895
Ezt nekem megoldták akkoriban.Minden üreg ki van kenve v.-mi bitumenszerű anyaggal.(4-5 mm vastagon)A küszöbök meg fullra öntve ugyanezzel.
Az ajtóban a rudazat és a lemez közt durva filcszerű anyag van.
Megvan:
-Pioneer KEH-P 7400-R fej
-Interconti 4x100W
-RTO 4x150W
-Mac Audio MW-3030(2db)
-Pioneer háromutas 16cm(tipus fejből nem megy)
-400000mikroF kondi
-Optima 850 akksi

Kell még min.:
-előre v.mi komponens szett
-CD tár

Adm Creative Commons License 2000.01.15 0 0 894
A legfontosabb dolog a rezgésmentesités, az az alap, és ráadásúl ilyenkor lehet könnyen és jól megcsinálni, amikro amugy is szét avn szedve a kocsi.

Milyen cuccosaid vannak? Habár itt az a közvélemény, hogy mi az eccerü rendszereket szeretjük :o)

Előzmény: style (893)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!