Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

DonLee Creative Commons License 2000.02.01 0 0 1013
Hi!
Eloször is köszi a válaszokat! Ki fogok próbálni mindent és szólok, ha megvan a gáz!
pampalini Creative Commons License 2000.02.01 0 0 1012
Halihoo!

A 16,5-ös dologgal én is szívtam. Csak úgy fért be, hogy ha a kaszniba fúrtam a rögzítőcsavarok helyét. Szerintem így jobb lett, mert rendesen oda lett fogatva (csak az ablaktekerő kar zörög). Ja, Skoda 105s-ről van szó...

Most csak ennyi...

Fec Creative Commons License 2000.02.01 0 0 1011
Hi Trap (es tobbiek :))

En voltam a faszi aki kerdezte a 13 vs 16 centis komponenseket.

"számít a hang karakterisztikájában hogy 13 vagy 16, mert a mélyközepek szólnak elvileg 80 Hz től,"
Ezt ugy erted, hogy 80 Hz-tol mar a komponens veszi at a szerepet a ladatol? Megneztem a specifikaciot. A 13-as 49 Hz-tol, a 16-os meg 42 Hz-tol indul (gondolom -3 db). Gondolom mindkettonek boven sikerul elerni a 0 db-t 80 Hz-nel. Ebben az esetben sem mindegy melyiket teszem be?

"Amúgy mindenhová befér a 16 -os, csak fűrész, ragasztó, és pár egyéb cuccos kérdése... :))) "
Nagy igazsag... :)))

Előzmény: Trap (1010)
Trap Creative Commons License 2000.02.01 0 0 1010
Hali...

A fej lesz a pio -ban a hibás mindenképp, ha leveszi a hangekvalizálást akkor megjavul, ez egyértelmű... Amúgy ha csak a mélyek mennek el, az nem igazán lehete az erősítő hibája, mivel akkor az egész hangtartományt torzítaná (halkítaná?) csak fej vagy hangszóró. Először hangszóróra gondoltam, hogy a mélytekercs kábele lesz vacak, de most így belegondolva nem is hülyeség :))) Mikor a bumper ládámat széthajtottam, akkor először kis időkre elment, majd visszajött a basszus, utána halt meg teljesen... Egy pio hangszórót meg erőlködőről mélyekkel együtt megküldve, hát el tudom képzelni. Viszont valószínűbbnek tartom a fej hibáját, mivel ugyebár ha az ekvalizációt elveszi, akkor megszűnik. Ki kellene próbálni más hangszóróval, vagy ha garisak a cuccok, azonnal visszavinni őket (persze erősítőt kikötve, mert rögtön arra fognák a dolgot :) Ha viszont az erősítőt kikötöd és megszűnik a jelenség, akkor mégis az lesz a hibás... Ez egyszerű hibakeresés... :)

Ganxta: használt cuccnál úgy számíts, hogy lehet, hogy jövő héten tönkremegy, és akkor szívhatod a fogadat ezerrel....

aki a 13 -as hangszórót kérdezte: számít a hang karakterisztikájában hogy 13 vagy 16, mert a mélyközepek szólnak elvileg 80 Hz től, vagy ahol a keresztezési freki van. Nagy gáz azonban nincs, már csak azért se, mert egy ilyen 13 vagy 16 -os kérdés kevésbé befolyásolja a hangot, mint pl az, hogy milyen hangszórót veszel (márka)... Amúgy mindenhová befér a 16 -os, csak fűrész, ragasztó, és pár egyéb cuccos kérdése... :)))

Trap

Adm Creative Commons License 2000.02.01 0 0 1009
A kontakthibák nagyon furák és alattomosak tudnak lenni...

A Wattok pedig tényleg nem számitanak, de ezt elmagyarázni.... Hát inkább nem vállalkoztam most rá...

Előzmény: stevie wonder (1007)
stevie wonder Creative Commons License 2000.02.01 0 0 1008
22-ert tenyleg jo lehet, de azert meg kene tekinteni, nincs-e belebuzeralva -- lattam en mar karon varjut, lattam en mar fuben nyuszit etc.

A wattok pedig nem nem nem es nem szamitanak! Egy keves wattszamu erosito nagyobb kart tud okozni, mint egy bivaly specifikacioju!

DonLee es Adm, ha kontakthiba lenne, akkor idonkent elmenne a hang menet kozben is, nem?

Előzmény: Adm (1006)
stevie wonder Creative Commons License 2000.02.01 0 0 1007
22-ert tenyleg jo lehet, de azert meg kene tekinteni, nincs-e belebuzeralva -- lattam en mar karon varjut, lattam en mar fuben nyuszit etc.

A wattok pedig nem nem nem es nem szamitanak! Egy keves wattszamu erosito nagyobb kart tud okozni, mint egy bivaly specifikacioju!

DonLee es Adm, ha kontakthiba lenne, akkor idonkent elmenne a hang menet kozben is, nem?

Előzmény: Adm (1006)
Adm Creative Commons License 2000.01.31 0 0 1006
GanXstaZolee, 22-ért megéri.

DonLee, kontakthiba gyanus a dolog, az viszont jo kérdés, hogy merre lehet az a hiba... Mondjuk az is furcsa, hogy mind a két csati megy el... Én valami erősitő gondra tippelnék.

Amugy tuti nem a kondi hiánya miatt van a dolog, attól még meglennének a hangok, csak legfeljebb halkabban. De kondig igazából csak akkor fog kelleni, ha már mélyládád is van.

GanXstaZolee Creative Commons License 2000.01.31 0 0 1005
Hi!

Véleményetekre lennék kíváncsi, adott egy pioneer 4*75W-os erősítő, 22k az ára, hídba köthető. Megéri, neméri, egyébként 4db 150W-os hangszórót szerettnék vele hajtattni. Előre is kösz.

DonLee Creative Commons License 2000.01.31 0 0 1004
Sziasztok!

Adott 1 Kenwood AX1100 erosíto (2*100) ami két 3utas Pioneer hangszórót hajt, ha a fejegységen leveszem a magas és a közép hangokat a rear csatornáról[(FIE,a fejegység is Pio) márpedig csak így szól szépen, mert különben háttal ülök a zenének] akkor néha elmarad a basszus erosítése (pl funky számoknál elofordul, hogy sokáig nincs basszus, majd hirtelen megjelenik, no ilyenkor nállam az elso 2 dob ütés nincs, mintha az erosíto némítana a jelgyenge idoszakban) Ha kikapcsolom a FIE -t vagyis a teljes freki tartományt hátra küldöm, akkor minden tökéletes.
1ébként az erölködo hidalható, de 1enlore nincs pénzem ládára, ezért úgy még nem tudtam kipróbálni.. Lehet hogy kellene 1 kondi?

DonLee Creative Commons License 2000.01.31 0 0 1003
Sziasztok!

Adott 1 Kenwood AX1100 erosíto (2*100) ami két 3utas Pioneer hangszórót hajt, ha a fejegységen leveszem a magas és a közép hangokat a rear csatornáról[(FIE,a fejegység is Pio) márpedig csak így szól szépen, mert különben háttal ülök a zenének] akkor néha elmarad a basszus erosítése (pl funky számoknál elofordul, hogy sokáig nincs basszus, majd hirtelen megjelenik, no ilyenkor nállam az elso 2 dob ütés nincs, mintha az erosíto némítana a jelgyenge idoszakban) Ha kikapcsolom a FIE -t vagyis a teljes freki tartományt hátra küldöm, akkor minden tökéletes.
1ébként az erölködo hidalható, de 1enlore nincs pénzem ládára, ezért úgy még nem tudtam kipróbálni.. Lehet hogy kellene 1 kondi?

Fec Creative Commons License 2000.01.31 0 0 1002
Gyerekek

Szivom a fogam mint allat amiert nem fer az ajtoba 16-os szett, hanem csak 13-as. Aztan meg azon gondolkoztam, hogy ez ugyis csak a mely hangokra van kihatassal, a kozep valoszinu ugyanolyan szepen szol majd. Mivel meg melylada lesz a kocsiban, az kompenzalni fogja nekem az igy kiesett dolgokat es a vegeredmenyben nem veszitek semmit.
Jol gondolom, vagy baromsag ??? (vigasztaljatok meg :))

Trap Creative Commons License 2000.01.31 0 0 1001
Hali

Affranc, itt vartam egy oran at hogy en lehessek az 1000.dik, csak nem volt pofam 3 hozzaszolasnyit idefloodolni, dumaltam mar eleget ;>

Nembaj, nem az a lenyeg, hogy ki hanyadik... Pl en voltam az elokelo 994. is ;>>>

Trap

Adm Creative Commons License 2000.01.31 0 0 1000
Na jó, leszek az 1000.-ik :o)

Ime, egy gyönyörüség, amit azthiszem mindenki elviselne az autójában....

Adm Creative Commons License 2000.01.31 0 0 999
Hát igen! Gratulálok Stevie, remek kis forumot csináltál, persze ebben minden hozzászolónak része volt, de meg kell mondanom, amióta ez a fránya netkapcsolat nem az igazi az indexnél, és kevesebbet szólsz hozzá... Hát meg kell mondanom, hiányzanak a hozzászolásaid (phuuu szóismétlés, de igy hajnali egykor eléggé szét van esve az agyam :o)

A hangszigetelés téma nekem is nagyon teccett, remélem, hamarosan a gyakorlatban is csinálhatom az automon.

Ahogy végignézek az autos topicocon, hát nem sok jut el az 1000-es számig... De mi ott vagyunk, és ne szomorkodj Stevie, majd a 2000-ik hozzászólás a Tiéd lesz :o)

Na megyek alcsizni, én voltam a 999-ik, ki lesz vajon az ezredik? :o)

További jó mindent, sok sok decibelt kivánok!

Üdv...Ádám

PS: csak valaki végre megmondaná, hogy vajon milyenek azok a Phonocar erősitők.... De asszem ez már végleg titok marad számomra... :o)

Előzmény: stevie wonder (998)
stevie wonder Creative Commons License 2000.01.31 0 0 998
Mivel en most elmegyek csicsikalni, sajnos nem lehet meg az az oromom, hogy en lehessek az ezredik hozzaszolo :-( Na mindegy. Ezzel egyutt el kell mondjam, nagyon megszerettem ezt a kis tarsasagot, kar hogy meg nem mindenkit ismerek szemelyesen.

Szeptember 1 ota alig-alig offtopicoltunk, viszont egy csomo embernek sikerult (remelhetoleg) hasznalhato tanacsokat adnunk, mikozben elvitazgattunk az autohifi egy csomo kerdeserol. Nekem a hangszigetelesi es az RDS-es vonulat tetszett a legjobban, de a sajat tesztek, keszulekleirasok is bejottek.

Ugyhogy elore a 2000-ik hozzaszolasig, ahogy Trap javasolta, hiszen van meg temank boven.

Udv mindenkinek,
Stevie, az "alapitoatya" ;-)

Trap Creative Commons License 2000.01.30 0 0 997
Stewie : hát hazajöttél USAból ? ;>

Vagy nem is te voltál... ? /me már örexik és hülyül... :)

jaja, jön az ezer, de majd akkor lesz jó mikor azt énekeljük, hogy "jön kétezer, ott leszel te is..." ;>>>

Adm Creative Commons License 2000.01.30 0 0 996
Sirály! :o)
Előzmény: stevie wonder (995)
stevie wonder Creative Commons License 2000.01.30 0 0 995
Off: Mert lassu lett ez a huje index Bulgariaban... ;-)

On (?): Mit szoltok, kozeledik az ezredik!

Előzmény: Trap (994)
Trap Creative Commons License 2000.01.30 0 0 994
Szia Stewie téged is ritkán látni ;>

Arról nem is beszélve, hogy mélyvágó szűrő nélkül borzalmasan torz hangokat bír leadni egy szett, ill. aaaaaaaaaaaaa mittudoménhirtelen milyen effektus (elvileg doppler.. ? mikor a hullám kiindulási helye változik, tudja valaki mire gondolok ? a mélyhang modulálja a magasabbakat) miatt nagyobb hangerőn a közepes hangok szörnyen bírnak szólni... Még nagyobb hangerőn u.ez, ha a mélyközépről nincsenek levágva a csipogóra menő hangok, valamennyit lesugároz belőle, és nagyonnagy hangerőn ez borzalmas... :)))

trap

stevie wonder Creative Commons License 2000.01.30 0 0 993
Golyo,

Neked kulonosen szukseged lehet egy melyvago szurore: ha a frontsugarzok olyan mely frekikkel is birkoznak, amit az Isten se nekik talalt ki, akkor az bizony a tranziens-atvitel (tobbek kozott) rovasara megy. Ugyhogy ez a Gelhard erosito nem valo elore... :-(

Előzmény: Golyo (989)
Trap Creative Commons License 2000.01.30 0 0 992
Amúgy ajtópanellal nincs sok fejlemény, sajna dekopírfűrészt még nem hozta a főnök... amint az megjön, darálok ezerrel ;>

Trap

Trap Creative Commons License 2000.01.30 0 0 991
Hali......

Első szettre tényelg igényesebb erőlködő javallott, pl egy Macrom nem rossz választás szvsz....

Első szett megvan már ?...

Adm Creative Commons License 2000.01.30 0 0 990
Az első szetthez szerintem inkább valami komolyabb erölködőt vegyél, ugyanis az érzékenyebb a jó erősitőre.

Jelen voltam a Signat első bekapcsolásakor. :o) A harsány fény és szagjelenségeke elmaradtak :o) Van még mit álitani azon a cuccoson, viszont igy elsőre érezni, hogy van kraft abban az erölködőben. :o) Ugyhogy lehet, hogy nálam is egy ilyesmi abajgatja majd a mélyládákat :o) Majd beszámolok a beállitás utáni benyomásokról.

Előzmény: Golyo (989)
Golyo Creative Commons License 2000.01.30 0 0 989
Adm

Igen, valóban érdekes a design. Nincs is olyan neki. Egyszeruen csak ronda! :-)

Ez az RF láda viszont elég jól szól vele. Nagyon bírja a feszes tempót. Nem bántam meg, hogy ezt választottam.

Azt viszont nem tudom, hogy az elso hagszórószetthez is ilyen erölködot vegyek-e. Csak egy magasvágó van rajta, slussz.

Adm Creative Commons License 2000.01.29 0 0 988
Ugyan már, 100 pénz alatt is remek erősitőket lehet kapni.
Előzmény: Fec (987)
Fec Creative Commons License 2000.01.29 0 0 987
Megvalami. Az elobb emlitett elado faszi szerint a jobb minoseghez a 100e forintos Cadence erosito elengedhetetlen :-O Telleg ennyit kell fizetni ha az ember egy kicsit igenyesebb zenet szeretne (marmint nem disco) hallgatni?
Fec Creative Commons License 2000.01.29 0 0 986
Koszi az infot. Csak azert kerdeztem, mert az elado srac nagyon meggyozoen beszelt, de hallani szerettem volna valami gyakorlatiasabbat is :)
Előzmény: lous (984)
Adm Creative Commons License 2000.01.29 0 0 985
Cacctok!

Haverom most vett egy Signat erölködőt, ugyhogy most jól irigykedek. Este már állitólag meg is lehet hallgatni :o) Én meg a jovő héten asszem meglátogatom a lakatsot, mert csak utána kezdek neki a hifi upgrade-nek, ha már a kocsi teljesen egybe van.

A Gelhard cuccok álitólag nem rosszak. Mondjuk ugy egyáltalán nem halottam róluk túl sokat, látni meg csak annyit, hogy egyes készülékek design-ja igen érdekes...

lous Creative Commons License 2000.01.28 0 0 984
Próbáltam jó pár dolgukat. Igazán megérik az a pénz, amit kérnek értük. Most éppen egy Solo szub nyomul nálam zárt ládában, és partiban van 2-3szor drágább cucokkal is.
Előzmény: Fec (982)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!