Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Adm Creative Commons License 2000.02.06 0 0 1053
Egy 16 centis szett nem fog korrektem lesugározni egy 40 Hz-es hangot, akkor meg tök felesleges ráengedni! És mellesleg szarrá ég szegény hangszoró, ha egy nagyobb végfokrol meghajtod, amit egy alulvágó szürővel meg röhögve elbir.
Előzmény: lous (1051)
Fec Creative Commons License 2000.02.06 0 0 1052
Hello Aetius

En megvettem a gyerektol a kormanytaviranyitot. Szinten a Lurdy hazban :) En is gondolkoztam, hogy vajon lopott-e a cucc, de aztan a gyari doboz meggyozott hogy nem. Lattam a ladat is. Szerintem egy kisse tulmeretezett volt. Oldalrol trapez alaku, elol 2 "bassreflex" nyilassal. Az egesz valami padloszonyegszeru anyaggal volt bevonva.

Előzmény: aetius (1049)
lous Creative Commons License 2000.02.06 0 0 1051
Igen. Általában hallgathatatlan. Én 16 centis szettre gondoltam az jól elhelyezve gond nélkül megbírkózik a 40 Herz-el. persze ha jó a hangszóró. Maga a mögé bezárt levegő fogja megoldani a mélyvágást.
Előzmény: Trap (1023)
aetius Creative Commons License 2000.02.06 0 0 1050
Trap, te amugy reálisnak tartod az árakaz a ládára és az erölködore?
aetius Creative Commons License 2000.02.06 0 0 1049
1800 kor találkozm a gyerekkel a lurdi házban. a láda ügyében. remélem nem lopott a dolog. Azt mondta, hogy jó állapotban van az erölködo, és a láda is. Az erositon látszik, ha már szétszedték egyszer, a csavarokon szokott látszani. De ez a 40 centis jbl láda piszkálja a fantziám, a gyerek szerint szépen szól.
Trap Creative Commons License 2000.02.06 0 0 1048
Hali

na mivan, mindenki a szabadban, én szedek itt egyedül bérescseppet ? :)

Trap

Trap Creative Commons License 2000.02.05 0 0 1047
Rere

Ja, és jut eszembe: ha két hangszórót teszünk egy _közös_, megfelelően méretezett ládába, akkor az alsó határfekvencia lejjebb megy, mint amit egy hangszóróval lehetne egy ládában elérni. Tehát ideális esetben így el lehet érni egy nagyobb membránú hangszóró frekvenciáját, esetleg az alá is menni... Bocs, kicsit pongyola a megfogalmazás, de most ennyire tellik ;>

Trap

Trap Creative Commons License 2000.02.05 0 0 1046
Hali...

a magnat erőlködőkről: nekem van egy, és bár a magnatokat szeretik toronymagasan felülspecifikálni, az én classic 240 -em, ami hidban 240 -et tud az erőlködő felirata szerint, az a tapasztalatok szerint egy mélyet sokkal jobban meghajt, mint a macrom 4*60 -as két csatija hídba kötve. Pedig a macromokat annyira nem szoktál túlspecifikálni, az a dokumentumok szerint 4*60 -at sinusban tudja... Hát ennyi most :)

Erősítőt, ha lehet, szedesd szét, és nézd meg, nem forrasztgattak -e bele kézzel.... Ha egyikőtök sem ért hozzá, akkor inkább ne... :)

Mélynyomó építését anno már kiveséztük, a lényeg: ha csak egy láda kell, akkor vegyél készen egy olyat, amit ki tudsz próbálni a kocsidban, és jól szól! Csak akkor kezdj el építgetni, ha többet is akarsz csinálni, próbálgatni, stb.... Amúgy _nem_ érdemes.

nahh asszem msot ennyit magamból, pá :)

Trap

Adm Creative Commons License 2000.02.05 0 0 1045
Egy jó kis Punch DVC-nek ugyanugy van 5 centis membránmozgása, ha jól tudom :o)

Amugy azoknak a hangositásra szánt cuccosoknak az a bajuk, hogy a hangminőségük már nem a legkorrektebb.

Előzmény: aetius (1040)
Adm Creative Commons License 2000.02.05 0 0 1044
Egy jó kis Punch DVC-nek ugyanugy van 5 centis membránmozgása, ha jól tudom :o)

Amugy ezeknek a hangositásra szánt cuccosoknak az a bajuk, hogy a hangminőségük már nem a legkorrektebb.

Előzmény: aetius (1040)
aetius Creative Commons License 2000.02.05 0 0 1043
Holnap megnézem azt a ládát meg az erolködot.
aetius Creative Commons License 2000.02.05 0 0 1042
Márvány hangfal? Van ismerosöm, o csiszolta az otthoni erolködom márvány elolapját (nem akarja valaki összeépiteni?), meg tudná csinálni, csak vidéken lakik, és egy m2 márvány olyan 40kFt. Nem nézne ki egyszeroen az biztos. Igaz, hogy targonca kéne, hogy hazavidd. Ezek ilyen 1m3 márványtömbök, tehát ha az extremitásokba mozdulunk, akár szép ovális hangfalad is lehet. hm, nem is rosz ötlet. Kicsikét sokba kerülne. De már láttam ilyet valahol.
aetius Creative Commons License 2000.02.05 0 0 1041
most találtam: http://www.digitel2002.hu/admate/sub.htm
aetius Creative Commons License 2000.02.05 0 0 1040
Zárt doboz zárt helyen végül is jól érzi magát, hiszen ami hátrafelé sugároz, azt jól elnyeljük.
A videoton márkaboltban láttam jóféle passziv membránt, 1600 forint, vagy ilyesmi el lehetne vele szórakozni.

Próbált valaki profi lavórt ui. iparit (koncert) kocsiba tenni? k..rva drágák, 70-100k, de vanaminek 5 cm a membránmozgása.

aetius Creative Commons License 2000.02.05 0 0 1039
Köszi a tanácsokat. Hát, épiteni nem könnyu játék, ugyanis már a dls tervezoprogramján látszik, hogy adott paraméterekkel rendelkezo hangláda pl. adott membránméret mellett akár fizikailag nem is létezhet. Érdemes elolvasni a klinger hangszóróépités könyvét, csak az alapdolgok miatt is. pl. 103. ik oldal a több hangszóró beépitésérol. UI. végtelen hangfalnál ha kétszerezzük a membránfelületet, megnyégyszerezodik a hangteljesitmény.

Autóban isten módon lehet végtelen hangfalat generálni, felfogás kérdése. Végül is olyan, mintha egy mélyláda belsejében ülnél.... csak lukat kell vágni kifelé, és nem lehuzni az ablakot.

Ja, ebben a könyvben van a nagy szerelmem, egy fostex fw800 lavór, 80 centis átmérovel:) minimum 600 literes láda kell neki. Egy kombiba éppen befér, csak meg kell oldani a menet közbeni ablakcserét, meg a min. 2kW-os belenyomott teljesitményt. Na, ez nem puffogna.

Ha valakinek, tényleg ilyen jóféle ütos mély van a kocsijában, meg némi bizalom benne, szivesen meghallgatnám, mert nem szeretnék vásárláskor mellényúlni.

Fec Creative Commons License 2000.02.04 0 0 1038
Trap, megtalatam... az Aproban... :))))
Előzmény: Fec (1033)
Adm Creative Commons License 2000.02.04 0 0 1037
Na ja, a zárt doboznál csak egy jobb dolog van, a végtelen hangfal, de az sajna nem fér bele a kocsiba :o)

Amugy a zárt dobozokkal csak az a baj, hogy tapasztalat szerint jó nagy csomirató kell nekik, zárt helyen nem igazán érzik jól magukat.

Előzmény: antforce (1035)
Adm Creative Commons License 2000.02.04 0 0 1036
Nekem is két kissebb lesz :o)
Előzmény: Fec (1034)
antforce Creative Commons License 2000.02.04 0 0 1035
aetius:
hmm.. Ezen en is gondolkoztam.. Idaig ami szamitott:
Jo melynyomo, zart lada, jo erosito, jo tapellatas..
Kb ennyi kell az igenyelt melyeknek..
Mostanaban figyeltem, annyi de annyi puffogo autot lehet hallani az utakon.. Ha en olyan erovel kihallatszo zenet szeretnek hallagni mar tokre suket lennek... valoszinuleg a jo puffogo melynyomoknak koszonheto..
Bar igazabol a puffogasra van igeny, nekem ugy 5-6 ismerosom volt aki azt mondta hogy az a jo autohifi aminek a puffogasat mar messzirol lehet hallani...
Fec Creative Commons License 2000.02.04 0 0 1034
Hat en nem hiszek abban, hogy a jo melyhez nagy atmeroju membran kell. Ez szerintem csak akkor igaz, ha az a mely qrva draga. Ugyanis minel nagyobb a membran, annal nehezebb megfelelo merevsegure csinalni. A puha membrannal meg masszava olvadnak a kemeny dinamikus melyek. Szoval szerintem inkabb 2 kisebb mint 1 nagyobb. Igaz hogy igy nem mennek le olyan melyre, de amit leadnak az legalabb szepen szol. Persze az is lehet hogy tevedek... :)
Előzmény: aetius (1030)
Fec Creative Commons License 2000.02.04 0 0 1033
Trap

Telefonszam nem volt? Kerestem a hirdetest, de nem talaltam. Erdekelne az a kormanytaviranyito...

Előzmény: Trap (1025)
Adm Creative Commons License 2000.02.04 0 0 1032
Hmmm, az alábbi hirdetés... Jó kérdés, egy 40 centis JBL biztosan szép nagyot rottyant, de én, főleg mélynyomot nem vennék használtan. Ki tudja, mennyire hajtották meg, vagyis mennyire van elszenesedve a lengőtekercs.... Szóval rizikos. Pl erősitőt viszont érdemes akár használtan venni, ui egy elektronika igazán nem nagyon tud meghibásodni a túlhajtástól, ha mégis, akkor az általában könyneb javitható. Az a Magnat erősitő viszont kissé picinek tünik egy brumihoz. Persze az is kérdés, hogy milyen 200 W az? Gondolom csúcs, mert mindenki azt szeretni megadni :o) Ha sinusban tud 200-at, az már korrekt.

Mélyládát szerintem érdemesebb, és főleg jóval olcsóbb otthon épiteni, persze kell hozzá némi kreativitás, asztalos tudás jellegü valami, egy jó méretező progi és némi önbizalom.

aetius Creative Commons License 2000.02.04 0 0 1031
Ja van még 1 kérdésem: Érdemes épiteni mélyládát, vagy jobb ha a boltban veszünk 1et, az ugyis jobb lesz?
aetius Creative Commons License 2000.02.04 0 0 1030
Kérdésem a következo: a membránméreten kivúl mitol függ hogy olyan klassz kis mélyeket kreáljunk? Sok tütüt hallottam már, de olyan igazi gyomorrengetoset még nem hallottam. Mindegyik csak ugy puffogot valahogy. Ja egy bogárba épitettet láttam, de az 1 misibe került.
Annak jó volt a mélye. Én az olyan detonációszeru mélyeket szeretem, ami hirtelen jön és ugyanúgy távozik. Na ez egy kicsit homályos volt.
Az a bajom, hogy egy lábgépnél, az összes mély amit hallottam olyan volt, mintha egy reumás dobos nyomná.
aetius Creative Commons License 2000.02.04 0 0 1029
Nekem egy balaupunkt new orleans van cd tárral, hozzá 4 db balu cx szett. Namármost, emitten van ez a hirdetés, itt alább, érdemes ezzel a ládával és erölködovel foglalkozni?
Adm Creative Commons License 2000.02.04 0 0 1028
Bizony, bizony, ez egy nagyon yo topic! :o)
aetius Creative Commons License 2000.02.04 0 0 1027
Ez egy érdekes topic. Teccik.
Előzmény: pampalini (1026)
pampalini Creative Commons License 2000.02.04 0 0 1026
Najóreggelt!

Egy kicsit számolgattam elméleti síkon. Ha -3dB-es határértéket alapul véve, a 80 Hz-es vágási frekvenciához egy 703.37212199773911683999936797387 uF/50V-os kondi kell sorosan a mélyközép elé. A mélyláda elé pedig egy kb 5.8-6.2 mH-s tekercs kell. (ez csak elmélet)

Egy kis kiigazítás: "A határfrekvencia az a frekvencia, ahol a kimeneti jel értéke ELŐSZÖR esik 3dB-t az 1 kHz-en mért jelhez értékéhez képest."
Tehát nem lényeg a jel nagysága. Profi, és audiofil rendszereknél 0.2-0.5 dB ez az érték. Lengyelpiaci, stb cuccoknál pedig 12-15 dB.

Az általam ismert mérési módszer:
Bemenet:
Szinuszos jelgenerátor (hangszórónál teljesítmény generátor)
Feszmérő
Kimeneten:
Feszmérő (hangszórónál 1m-re lévő mérőmikrofonnal)
Oszcilloszkóp (hangszórónál 1m-re lévő mérőmikrofonnal)
Műterhelés (csak erősítőnél)

Mérés menete:
Megméred a kimeneti jelet 1kHz-en. Utána addig tekergeted a hanggernerátort amig 3dB-t esik a jel. (gyök2-vel elosztod a jelnagyságot). Ennyi.

Bocsi, ha hosszú voltam...

Trap Creative Commons License 2000.02.03 0 0 1025
Hali... Hogy valami érdemlegessel is hozzájáruljak ma a fórumhoz, most találtam ezt ahirdetést, talán valakit érdekelhetnek a cuccok:

18.) JBL 40cm mélyláda, Magnat 2x80W vagy 1x200W
erősítő és egy Pioneer kormánytávirányító eladó. (35e
Ft, 15e Ft, 5e Ft)

Hely: Budapest
Feladás dátuma: 2000-02-03

Feladó: dennis18@freemail.hu

hirnet.com -on van amúgy.....


Trap

Trap Creative Commons License 2000.02.03 0 0 1024
Ja, és a legalsó keresztezési frekvencia általában 80 Hz vagy e körüli szokott lenni... Csak eghy nagyon jó mélyládával leeht lemenni 50 Hz -es keresztezésig, meg persze egy nagy teljesítményű (leginkább 3 utas) szettel érdemes próbálkozgatni......

Amelyik mélyláda nem bírja a 80 Hz -es keresztezést, azt asszem elveszíteném a budafoki-nagymányoki sarkán, kipottyanna a csomagtartóból hipphopppppppppppppppppppppppp

Trappppppppppppppppp

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!