Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7609

Egyetlen egyszer voltam nyitott MR-be, de minden orvos félre dobta, hogy ez értékelhetetlen, pedig annál kaptam kontrakszt anyagot, viszont CT-n még nem voltam az nem tudom milyen.

Előzmény: luci71 (7607)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7608

Van 1 történetem ezt meg kell osztani. A gerincműtétem elött volt 1 műtétem, bent vagyok a kórházba jön a doki az mondja, menjek ki a folyosóra jobb oldalt van a lift  menjek fel a 4 emeletre, lifttel szembe a várószoba oda menjek be, gondoltam fel megyek a lépcsőn, elindulok egyszer csak hallom, hogy kiabál utánam az orvos, hogy hölgyem azt mondtam lift, mondom bacca meg. Beszállok a liftbe megnyomom a 4 es gombot, szakad rólam a víz kezem lábam remeg, de szerencsésen felérek, bemegyek a várószobába jön az altató orvos, rám néz azt mondja, maga ennyire fél a műtéttől? Mondom dehogy félek, dehát maga remeg, mondom, persze, mert lifttel jöttem fel. Besz@rás.:-D

Előzmény: luci71 (7607)
luci71 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7607

Szia!

 

Nem fogok nevetni, én még szerencsére nem ragadtam liftbe de nagyon utálom.

De sajnos a lépcsőzés néha nagyon rosszul esik.

Azt viszont nem tudtam hogy nem olyan jó képeket csinál.

Én eddig mindig zártba voltam,akár gerinc akár koponya,és hát én se 1x2x. CT annyival jobb hogy az nem zárt,de nem mindenél jó. 

Előzmény: Törölt nick (7606)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7606

Azt mondták, hogy a nyitott MR nem olyan jó mint a zárt, állítólag az jobb képeket csinál.

 

Lehet nevetni fogsz.:-) Gyerekek voltunk és lakótelepen laktunk, akkoriba építették a 10 emeletes házakat és nagyon megtetszett nekünk, hogy abba van lift és elmentünk liftezni, csakhogy be ragadt a lift és vagy 3 om órát voltunk a liftbe, mire ki szedtek minket, na azóta van bezártsági érzésem, azóta nem merek egyedül liftbe menni, csak, akkor, ha van velem valaki, de, akkor is parázok még felérünk vagy le.:-)

Előzmény: luci71 (7604)
robertov72 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7605

Én úgy tudom a zárt gépek 3-szor erősebbek és akit műtöttek már csak azzal lehet pontosabb képet kapni . Én egyszer feküdtem benne ,ha nem 1 hónapot vártam volna rá az első 30 másodpercben kijöttem volna ,szerény 195 centimmel és a 110 kilómmal sejtheted, volt vagy 5 cm a fejem felett és a vállam össze kellett húznom mikor ment befelé a gép utána már volt egy pár centi helyem. Az első pár perc után mikor megnyugodtam ,majdnem el is aludtam bent nyugtató nélkül:)

 

Előzmény: luci71 (7604)
luci71 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7604

Szia!

 

Nem birod a bezártságot?

Én ugy tudom létezik nyitott Mr-gép,olyan helyen nem lehetett volna kérni a vizsgálatot?

 

Előzmény: Törölt nick (7602)
luci71 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7603

Szia!

 

Én kb.12 éve járok Dr.Klemencsics Z.hoz.Utoljára most kedden voltam nála.Similisnek is ajánlottam.Igen,ő mindent megprobál nem a műtét az első nála.Ha olyan a probléma helyre rakja.Nekem pár éve ugy mondta műtét csak akkor ha 50-50%az esély,és nincs más lehetőség, mielött tolokocsiba kerül az ember.

 

Nekem nem orvos mondta hogy fejbe rendezzem a dolgokat.És szerencsére még eddig nem voltam olyan orvosnál sem aki nem hitte el hogy ennyire fájhat,vagy hogy beképzelem csak a fájdalmat.

Előzmény: manni0 (7592)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7602

Látod Similis fel is húztam magam. Inkább meg próbálok valami szépre gondolni. :-) Bár, ha tudok, mert holnap megyek MR-re. Én úgy félek abba a gépbe, pedig már 6 szor voltam, de nem tudom megszokni, majd veszek be 1 dili bogyót, na arra jó lesz.:-D

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7601

Én nagyon haragszok rá nem is szeretek rá gondolni. A life- ot szoktam olvasni, nem is tudtam, hogy Ő azon az oldalon szakértő, megláttam a képét, hát olyan ideges lettem, hogy ki is léptem, akkor az oldalról, mert olyan szinten húztam fel magam, hogy nem tudtam tovább olvasni. Tele van a net a szép kis leírásairól ez mind szép és jó, csak azt vettem észre, ha simán megy minden, akkor jó, ha viszont akadályokba ütközik azt kudarcnak éli meg és olyankor már nem is érdekli tovább a dolog. És ez nagy baj, mert szerintem az ilyen orvos dobja ki a diplomáját.

Előzmény: similis (7598)
similis Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7600

Abszolute jól látod :)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (7599)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7599

A számból vetted ki a szót. Pont ezt akartam leírni amit írtál, attól, hogy agyilag eltompítanak a fájdalom ugyanúgy megmarad. Én is már keresztül mentem ezen a hülye fájdalom szindrómás dumán, sőt fájdalom ambulancián is voltam, ahonnan meg elküldtek a bánatba, hogy ez nem az. Nem a pszichés dologtól fáj, hanem a fájdalomtól lesz az ember pszichés beteg, legalábbis én így látom. Megáll a tudomány és, akkor jön a fájdalom szindrómás duma.

 

 

Előzmény: similis (7597)
similis Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7598

Nekemm dettó ugyanezt mondta, hogy nem akarok meggyógyulni, bla, bla, de mondjuk én nem borultam ki tőle, annál jobban ismerem magam, viszont alaposan felhúztam magam rá, ami azóta is tart...

 

Csak egyenlőre még nem tudom mit tehetnék.

Előzmény: Törölt nick (7596)
similis Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7597

Köcsögség, pont ez az amiről beszéltem, ha megáll az orvostudomány többi ága akkor rögtön pszichés minden.

 

Ettől függetlenül jót tehet a pszichiáter mert az embert lelkileg is megviseli a dolog, de a fájdalom attól nem fog elmúlni. Ill. mondjuk az antidepresszánsok tömkelegétől csökkenhet vmivel, mivel eltompítanak, de köszi.

 

Pont egy hete tán beszélgettem egy nővel akinek már nem tudom 2 vagy 4 műtétje volt, ő szed antidepresszánst, de ettől még fáj neki. Max. kevésbé zavarja az egész :(

Előzmény: malvin82 (7595)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7596

MR :-O nem szeretem, de muszály. Én is úgy tudom, hogy az arthrózist injekciózni szokták, de nem kaptam soha és az a baj, mikor megtornáztatnak, akkor utána tök jó, aztán mikor megpihen, na, akkor nagyon tud fájni.

 

Azt hittem a méltán híres csak nekem mondja ezt a pszichés dolgot. Oda mentem nagy magabiztosan és úgy belém beszélte ezt a pszichés dolgot, hogy mikor kijöttem tiszta depis lettem, hazáig sírtam a kocsiba, hogy be vagyok kattanva. Nem segített, hanem olyanokat mondott, hogyha addig nem is voltam depis utána az lettem, hát a magabiztosságom azt kapásból elvette. És a legszomorúbb amit mondott, hogy Ő úgy látja, hogy én nem is akarok meggyógyulni, ha tudná, hogy mit nem küzdöttem, hogy odáig el jussak amilyen állapotba oda mentem hozzá, gyógyszer mentes voltam, ültem az autóba a kezelése után meg már csak feküdni tudtam azóta szedem a gyógyszereket. És, akkor azt mondja szakmailag már nem érdekli, hát köszönöm szépen. El nem tudom képzelni, hogy mi történt ott, hogy ilyen állapotba kerültem és az akupunktúra után.

Előzmény: Malagurski75 (7593)
malvin82 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7595

    A helyzet a következő: voltam az idegsebésznél. Elképedve nézte és hallgatta a kezelések sorát amin átmentem, részt vettem egy év alatt, majd elővette a tavalyi MRI- felvételt és újra megnézte. Ismét megállapította, hogy nem túl szerencsés hozzányúlni a heghez, majd egy új MRI- felvétel készítését javasolta. Aztán, mivel a panaszaimat kiterjesztettem a derék- és lábfájásról, zsibbadásról a hátközép fájdalmaival és a nyak- és karfájdalommal és zsibbadással, előállt azzal, hogy bár érthető a  gerinc fizikai elváltozása miatt, hogy többféle panaszom van , DE a szétszórt fájdalomérzés(diffúz fájdalomszindróma) miatt indokoltnak tartja a pszichiátrai vizsgálatot is(larvált depresszió? ). Mivel az összes kezelésre irányítottak, nem érzem úgy, hogy magam erőszakoltam ki a különböző gyógyterápiákat.

 

    Mit szóltok ehhez?

Előzmény: Malagurski75 (7594)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7594

A fejbe rendbe tenni és a pszichoszomatikustól én is megőrülök!Ez a méltán híresnek volt a dumája!

Malagurski75 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7593

Gica! Holnap már MR és nemsoká megtudjuk mi van Veled! Az artrózist ha jól tudom injekciózni szokták,úgyhogy ezt majd a Veresel megbeszélem.Elmegyek CT-re 16-án,azzal megyek a Tanár úrhoz vissza.

Előzmény: Törölt nick (7591)
manni0 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7592

Sziasztok!

 

Édesapám hasonló problémákkal küzd mint amiket leirtatok. Először voltunk Lázár László dr.-nál...majd Varga Péter Pál dr.-nál és végül eljutottunk Dr.Klemencics Zoltánhoz aki véleményem szerint,fantasztikus orvos Ő volt az első aki nem rögtön mütétre akarta küldeni. Felirt 2 db gyógyszert amitől sokkal jobban van édesapám, azelött alig birt járni, most meg elképesztően jol van. 

Bárkinek merem ajánlani, nagyon emberséges és tényleg segiteni akar és segitett is!!!!!!!!

Nem akarok én semmi rosszat mondani az előző kettő dr.-ról sem... Viszont érdekelne kinek kilyen tapasztalata volt-van rolluk???  vagy esetleg valaki más is ismeri-e Klemencsics dr-t?

 

Remélem mind mihamarabb gyógyulni fogtok!!!! Tiszta szivből kivánom, mert láttam édesapám mivel ''küzdött'', remélem már vége...

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7591

Szia Malagurski!

 

Nagyon örülök, hogy ilyen szépen erősödsz. Szerintem csökkeni fog az a fájdalmad is, csak még kell, hogy teljesen vissza erősödjél.

 

Nekem 2 oldali kisizületi arthrózisom van és teljesen le van tapadva az izület meg az izomzat. Azzal szenvedtünk a gyógytornásszal, hogy azt ki mozgassuk, mikor ott tartottunk, hogy egyre jobban oldódik az a merevség, akkor meg vissza esek. amit addig elértem az most mind vissza esik.

Előzmény: Malagurski75 (7586)
similis Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7590

Szia,

 

jaj, na ne, ha mégegyszer valakitől ilyet hallok hogy fejben kéne rendbetenni, megőrülök. A 13 mm csúszásod biztos azért fáj mert nem gondolkodsz pozitívan. Ez csak az orvosok rossz szövege olyankor mikor csődöt mondtak.

 

Én csak kimondottan a "fogorvos effektusra" gondoltam, de az nem egy hosszú távú dolog...

 

Azt elhiszem hogy esetleg belgyógyászati elváltozásoknál számíthat hogy gondolkodsz, de ilyen gerinces témáknál amikor bizonyítottan idegeket nyom vmi, nehogy már pszichésen fájjon.

 

Különben is én kicsit se gondolkozok pozitívan, és az MR-szerinti állapotomhoz képest szerintem kimondottan kutya bajom.

 

 

Nem voltam még az orvosnál az az igazság teljesen elfelejtettem utána, csak most jutott eszembe h. kicsit visszaolvastam, de majd bejelentkezek vmikor.

Előzmény: luci71 (7589)
luci71 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 7589

Szia!

Már nekem is többen mondták hogy "fejbe" kéne rendett tenni és lehet hogy más lenne.Mert a fájdalmak lehetnek pszihések.De ennyire?Ajánlottak akupunktúrát,cérna beültetést stb.Pránanadi kezelést viszont kiprobáltam,az jó volt bizonyos ideig.

 

Tényleg a dokinál jártál már akit írtam?

Én tegnap voltam nála,megkaptam a szokásos (gerincbe) injekciót,amivel talán most a kezelésekkel eggyütt egy darabig kibirom.És majd talán rehab.vagy fürdős kezelés,ha lesz hely.

 

Malagurski,nagyon örülök hogy ilyen jól haladsz a rehabbal.Még mennyi van hátra?És a toválabbi kilátások?

  

Előzmény: similis (7583)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 7588

Amíg nem MUSZÁLY ne műttesd meg! Az egyéni tornától van izomlázam....eléggé elvannak sorvadva az izmaim....de egyre többet bírok!

Előzmény: János55 (7587)
János55 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 7587

Szia!

Milyen az a rehab. miket csináltatnak, hogy ilyen erős izomlázad van?  Mennyire tudsz már mozogni? Írtam, hogy próbálom a gerincpadot na meg reggel este fél,- egy óra torna. Az esti torna után nagyon jól érzem magam, de reggel és délelőtt szinte, vagy teljesen ugyanolyan minden. Harmadik hónapja nem változik, igaz talán rosszabb se lett. Mütétet "még" egyik sebész sem javasolt, de rettenetesen idegörlő az állandó fájdalom, ami nem olyan erős, hogy ne tudnék dolgozni. Ülőmunkát végzek - iroda - szerencsére akkor mozgok vagy állok fel amikor akarok. Érdekes, hogy mindenki azt mondja, ülve ugyanolyan rosz mint állva, de nekem ülve - ékpárnán ülök - szinte nem fáj. A dokik azt mondták, ha rosszabbodik jelentkezzek. De nem rosszabb csak ugyanúgy fáj mint amikor kezdődött. Nem tudom eldönteni mit csináljak.

Előzmény: Malagurski75 (7586)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 7586

Szia Gica! Megöl az izomláz...egyre erősebb vagyok!Egy dolog nem múlik:mindegyik műtétem jobb oldali volt és lett egy bal oldali arthrozisom,kis izületi porc kopás...Elkezdtem terhelni és az fáj.....hogy azért ne legyen olyan marha egyszerű!

Előzmény: Törölt nick (7585)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 7585

Én mindennap tornáztam, súlyzóztam, imádtam táncolni. Nő létemre nagyon izmos voltam, büszke voltam, hogy a mozgástól milyen szép a testem. És most bele nézek a tükörbe és 1 fonnyadt test néz vissza, arról nem is beszélve, hogy a derekam milyen csúnya, ökölnyi luk van rajta. :-( Már ez nem is érdekelne, csak tudnék mozogni. Remélem az is eljön, csak ettől az időpontoktól tiszta rosszul vagyok, hogy folyamatosan csak várok, ha csökkentenék a fájdalmam, akkor legalább a gyógytornát tudnám csinálni, hogy ne sorvadjak már el. Novemberbe kaptam blokád injekciót 1 hónapig tudtam csinálni a gyógytornát, igaz fekvés mellett, de az is valami, csak aztán ismét mozdulni sem bírtam.

 

Malagurski! Hogy vagy?

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 7584

Igen pénteken megyek MR-re. Milyen panaszaid maradtak?

 

Engem is elkeserít, hogy már nem leszek olyan amilyen voltam. Az életem a kirándulás a mozgás, sokszor gondolok arra, hogy mi lesz, ha soha többet nem  tudok menni, pedig tudom, hogy nem erre kéne gondolnom, hanem arra, hogy igenis felépülök és fogok tudni menni, csak olyan nehéz. :-(

Előzmény: similis (7583)
similis Creative Commons License 2011.03.02 0 0 7583

Hát én nem vagyok azért olyan rosszul fizikailag általában mint sokan közűletek, de viszont azért azt sem mondhatom hogy tünetmentes, és lelkileg nagyon kikészít az egész, mert a hétköznapokban úgy-ahogy elvagyok általában, de én aktív, sportos életet éltem versenyeztem is és ennek úgy tűnik vége, pedig a méltán híres esküdözött égre földre hogy milyen jól leszek, és mostanra el is felejtem az egészet.

Pedig tényleg már ha azt mondaná valaki hogy kézenállva járja ezentúl azt is megtenném, csak elfelejthessem végre ezt az egészet.

 

Biztos hogy az ilyen kézrátétes orvosok pszichésen hatnak. Én is általában mikor megyek orvoshoz tök jól vagyok, és kb. még ki se tettem a lábam a rendelőből és már romlik :( Főleg ha sokára van új időpontom...

 

Mikor mész MR-re, pénteken?

Előzmény: Törölt nick (7581)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 7582

Nem mondod, hogy felajánlotta, hogy ingyen is csinálja? Hát ez is ritka én mikor mondtam a természet gyógyásznak, hogy nincs már pénzem, csak lesett rám bambán és annyit mondott, hogy pedig még sokat kell mennem, hogy teljesen meggyógyuljak. Mondjuk volt 1 beszólása amin meglepődtem. Férjemmel a házaséletünk ugyanúgy meg van mint régen. Igaz van, hogy bénázunk, hogy hogy lenne a legjobb, de mindig megoldjuk. Azt mondja a természetgyógyász mikor rám néz, hogy a maga szexuális élete romokban hever, rá néz a férjemre és meg kérdezi, hogy miért nem szeretkeznek? Szeretkezzenek minél többet, akkor a férjemmel egymásra néztünk és csak nevettünk. Na, akkor azt mondtam, hogy ez az egész 1 humbuk. Lehet, hogy rossz helyen voltam? :-) Semmit nem tudott megmondani rólam, csak annyit mondott, hogy a csakráim nem működnek, köveket rakott a hasamra és azt mondta, hogy van itt 1 kis redő a bőrömön, válaszoltam igen a császármetszésem helye. Én azt éreztem, hogy beszélgetünk és attól 1 kicsit jobb a hangulatom. Aztán lehet, hogy valakinek jó.

Előzmény: robertov72 (7580)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 7581

Hát abba én sem nagyon hiszek, hogy a sérv elmúlik, talán a fájdalom csökkentés, hát nem tudom. Az az igazság, hogy az embert lelkileg nagyon megviseli a derékfájdalom a mozgás korlátozottság. És ezzel az orvosok nem nagyon foglalkoznak, szét tárják a kezüket, hogy ez van és, akkor jön a kilátástalanság, hogy ilyen maradok és olyankor bizony erősödik a fájdalom is. Talán ebbe segített a természet gyógyász, mikor kijöttem olyan erősnek éreztem magam, dehát ez csak pszihés dolog legalábbis szerintem. Ez olyan mint mikor iszonyatosan fáj a fogad elmész fogorvoshoz már nem is fáj a fogad, volt, hogy ott is hagytam haza mentem és vissza kellett mennem, mert azt hittem meg veszek a fájdalomba. Érdekes az is mikor vizsgál a doki, akkor nem fáj nem zsibbad, ahogy kijövök a vizsgálatról már kezdi is. Igaz mikor megyek orvoshoz már tiszta ideg vagyok az adrenalin szintem az egekbe van. Azért örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt, mert lelkileg már iszonyatosan a padlón voltam, teljesen más olyan embereknek megírni a panaszom, akik ugyanúgy átélték ezt a fájdalmat vagy benne vannak, mert aki nem volt benne az nem is tudja elképzelni, hogy milyen ez.

 

A munkatársam mondta, hogy a fejembe rendet kell tenni és elmúlik a derékfájdalmam, mondtam is neki, hogy persze vissza húzódik a sérvem és már nem is fog fájni. Bírom mikor olyan ember ad tanácsot, akinek fi..ja nincs az egészről, mert nem volt benne.

 

Amúgy, hogy érzed magad? Elmúlt az az erős fájdalmad?

 

 

Előzmény: similis (7579)
robertov72 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 7580

Én a Gyurcsók-nál voltam pár alkalommal ami már utolsó kínomban történt és nagyon pesszimista voltam vele kapcsolatban,de az első 30 perc után kezdtem elhinni a dolgot főleg mikor tőlem 3 méterre ülve mondta na most csavarunk egyet a gerincen és tényleg éreztem a dolgot egy pár másodpercig rossz volr,de utána határozottan jobbban lettem. én se voltam igaz sokat nála nem is pénz miatt ,mert pár alkalom után mondtam neki nem tudok jönni nincs pénzem erre azt mondta menjek és akár ingyen is csinálja tovább csak valahogy elfogyott a türelmem .

Előzmény: similis (7579)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!