Keresés

Részletes keresés

HENZA103 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 46074

Köszönöm. Akkor itt csak kevés lévát veszek, inkább ott váltok majd euroból.

Előzmény: stevie-13 (46070)
gambl-R Creative Commons License 2014.07.15 0 0 46073

Nem remenytelen, de azert jol korul kell nezni. Szeretnek trukkozni egyes penzvaltok...

Előzmény: stevie-13 (46070)
gambl-R Creative Commons License 2014.07.15 0 0 46072

Akkor azt javaslod, uogy borotvapenge-ugyben akkor nezzek korul majd a nyaralas soran? :-)

Előzmény: stevie-13 (46065)
stevie-13 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 46071

Hát az a 400 Ft ilyen hosszú útnál szerintem már nem oszt,nem szoroz semmit

 

 

Valóban nem. De ha váltottatok dínárt, biztosan nem jártatok rosszul :-)

Előzmény: É-B Anita (46069)
stevie-13 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 46070

mennyiért lehet lévát venni Naposparton? És ha esetleg van valami tapasztalat, melyik pénzváltónál érdemes, vagy melyik bankban? Mi a központban leszünk, és most azon gondolkodom, mennyi lévát vegyek forintért, mert úgy tűnik, jobban járok, ha ott euróból váltok lévát. 1,95 eur / léva árfolyamot hallottam, ez reális? Úgy emlékszem, hogy tavaly csak 1,82-1,85 körül tudtunk váltani.

 

 

A leva árfolyamát a német márkához kötötték 1997-ben (1 DEM = 1 BGN), aztán az euró eljövetele után már persze az euróhoz van kötve, megőrizve a márka akkori árfolyamát, ami 1.9553. Olyan váltót nem reménytelen találni, ahol 1.93-1.95-ben váltják az eurót.

Előzmény: HENZA103 (46068)
É-B Anita Creative Commons License 2014.07.15 0 0 46069

Hát az a 400 Ft ilyen hosszú útnál szerintem már nem oszt,nem szoroz semmit.Ahogy számolgattunk,a benzinkutaknál,kb 480 Ft-ra jött ki egy liter benzin,persze nem ott tankoltunk.viszont Bulgáriában még az autó pályán is olcsóbb volt a benzin.

Előzmény: stevie-13 (46067)
HENZA103 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 46068

Köszönet a beszámolóért. Mi vasárnap indulunk, megírnád, hogy mennyiért lehet lévát venni Naposparton? És ha esetleg van valami tapasztalat, melyik pénzváltónál érdemes, vagy melyik bankban? Mi a központban leszünk, és most azon gondolkodom, mennyi lévát vegyek forintért, mert úgy tűnik, jobban járok, ha ott euróból váltok lévát. 1,95 eur / léva árfolyamot hallottam, ez reális? Úgy emlékszem, hogy tavaly csak 1,82-1,85 körül tudtunk váltani.

Előzmény: É-B Anita (46066)
stevie-13 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 46067

Szerbiában az autópályán drága a benzin,drágább mint itthon. Azt olvastam,mielőtt mentünk,érdemes dínárt váltani,úgy olcsóbban jön ki az autópálya díj,és a tankolás.Nem jön ki olcsóbban,mintha eurót vittünk volna.

 

 

A "drága" és az "olcsó" mindig relatív fogalmak.

 

A Lukoil-nál egy liter 95-ös jelenleg 152.6 dínár, az autópálya mellett 154.4. Az árakat a legegyszerűbb a lukoil.rs oldalon ellenőrizni, a nyitólapon láthatóak a friss árak. Az "Autoput" fülre kattintva jönnek az autópályás árak. A Lukoilt csak azért használom példának, mert a Mol vagy az OMV szerb oldalán nincsenek pillanatnyi árak, de nyilván azok is hasonlóak.

 

Szerbiában az euró középárfolyama ma 116.32 dínár, 115-öt mindenhol adnak érte.

 

Az Index címoldala szerint az EUR árfolyama itthon 309.3 ft, venni szerintem 311-ért lehet.

 

Így egy dínár 2.704 forintra jön ki. A "városi" benzinár így 413 forint, az autópályás 417.5.

 

Ez nagyjából a magyar árak magassága, illetve egy kicsit alacsonyabb...

 

Ha kártyával fizetsz, akkor az átváltás nem valuta-, hanem deviza árfolyamon történik, ez egy liter benzin árára vetítve további 1-2 forinttal jobb árakat jelent.

 

Ami az autópálya díjakat illeti, háromféleképpen lehet fizetni: dínárban, euróban vagy kártyával.

 

A dínár árak a három kapunál dínárban 330 + 240 + 730, azaz oda-vissza összesen 2,600 dínár, 7,030 forint. Ugyanez euróban fizetve 2.50 + 3.00 + 6.50, azaz oda-vissza 24 EUR, 7,464 forint. Kártyával fizetve a dínár összeget vonják le, de kedvezőbb átváltással, biztosan 7,000 ft alatt marad.

 

 

Előzmény: É-B Anita (46066)
É-B Anita Creative Commons License 2014.07.15 0 0 46066

Sziasztok!12-én jöttünk haza Napos partról.A tenger tiszta volt,az idő kiváló.Az árak szerintem nem olcsók.Szerbiában az autópályán drága a benzin,drágább mint itthon.Azt olvastam,mielőtt mentünk,érdemes dínárt váltani,úgy olcsóbban jön ki az autópálya díj,és a tankolás.Nem jön ki olcsóbban,mintha eurót vittünk volna.

stevie-13 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 46065

Mit lehet/érdemes manapság Szabadkán vásárolni?

 

 

Ez mondjuk engem is érdekelne :-)

 

Én elég sokat járok át, és be szoktam menni a Rodába vagy a 024-be, de leginkább csak olyan termékekért, amik nálunk nem kaphatóak, pl. a Plazma keksz vagy a kedvenc montenegrói boraim. Körülnézve ezekben a hipermarketekben nem csap meg az olcsóság szele. A 8 százalékkal alacsonyabb áfa az élelmiszereken kevéssé érezhető, mert nagyjából ennyivel kerül többe, hogy a kereskedelem rendszere kevéssé hatékony.

 

Ahol én jelentős különbséget látok, azok a kozmetikumok, például az a borotvapenge, amit én használok, az odakint bő 20 százalékkal olcsóbb - de nyilván értelmetlen lenne csak egy ilyenért kitérőt tenni.

 

Ráadásul pont az, ami olcsóbb Szabadkán. az még egy picit olcsóbb Bulgáriában :-)

Előzmény: gambl-R (46064)
gambl-R Creative Commons License 2014.07.15 0 0 46064

Mit lehet/érdemes manapság Szabadkán vásárolni?

Előzmény: glen76 (46063)
glen76 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 46063

20-án indulunk az NBS-be szerbián keresztül szabadkai vásárlással esetleg valaki jön ebben az időpontban?

Béci 72 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 46062

Sziasztok!

 

Sajnos visszamondtak egy foglalást,így lenne egy szabad hét(9 nap) aug.16-25-ig a négyfős(max.5),naposparti jól felszerelt apartmanunkban.Ha valakit érdekel,írjon emailt.

 

Üdv.:Béci

Béci 72 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 46061

Sziasztok!

 

Ma reggel értünk haza Napospartról,magyar idő szerint 7-kor indultunk az apartmanból,és reggel 8-kor már itthon voltunk Fehérváron.Dugig volt a kombink,ráadásul 5 fő és tetőbox is növelte a súlyt,így nem mentem sehol sem 120 fölött.

Nagy szerencsénk volt,mert szinte senki nem volt az utakon(feleségem mindig azt mondja,hogy kevés ilyen hülye van,mint én,aki éjjel vezet.)A határokon talán összesen 5 percet kellett várnunk,a lefelé menő forgalom viszont nagyon erős volt.

Tavaly kihagytuk a bolgár nyaralást,idén némi fejlődést véltem felfedezni,nem tudom,másnak feltűnt-e:

Napospart egész területén 40-el lehet közlekedni,és az autósok vezetési morálja kezd kicsit javulni,néha már átengednek a zebrán gyalogosokat is.idén lényegesen nagyobb létszámú takarító személyzettel találkoztam az utcákon,akik az éjszakai bulik maradványait próbálták eltűntetni.

Amúgy a tenger viszonylag tiszta volt,kb.25 fokos,jól éreztük magunkat.

 

Üdv.:

endrun Creative Commons License 2014.07.13 0 0 46060

Sziasztok

Tegnap jöttünk meg Napospartról. A tengert még soha nem láttuk ilyen tisztának, mint most. Ebben biztos szerepet játszott a korábbi hetek rossz időjárása is- nincs zöld alga. Van viszont sok apró kis rákocska ami marhára tud csípni ( már ha azok csipkedtek egyáltalán mindenkit a vízben). A strandon találkoztunk honfitársakkal akik a Planetában voltak és elég lesújtó volt a véleményük róla. Lehet, hogy eddig csukott szemmel jártunk  ott, de a pár évvel ezelőttihez képest hivalkodóan megszaporodtak a szexshopok, erotikus bárok stb. :((

Sziszka84 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 46059

Sziasztok!

 

A Párommal augusztus végén megyünk Napospartra a Hotel Fórumban lesz a szállásunk. Eddig nagyon sok hasznos információt megtudtam innen a fórumról. Akik esetleg mostanában voltak kint abban tudnának segíteni, hogy  a vízi sportok, mint pl. vizibicikli, jet ski, banán stb. kb milyen áron vehetők igénybe? Előre is köszönöm.

Balla Gábor Creative Commons License 2014.07.13 0 0 46058

Sziasztok. Az lenne a kérdésem,hogy a Robinson toursal kapcsolatban van valakinek valamilyen tapasztalata?Mi Bulgáriába megyünk velük augusztusban,busszal(milyen hosszú a buszos út?).(allinclusiv ellátással).

Esetleg az is érdekelne,hogy volt e már valaki a Hotel Devaban,s milyenek ezzel kapcsolatban az észrevételei,véleménye,tapasztalat,mert nem igazán lehet ezzel a szállodával kapcsolatban információt találni.

(milyen messze van a strand a szállodától,központi elhelyezkedése,ellátás stb)

 

Válaszokat előre is köszönöm.

hozásszoló Creative Commons License 2014.07.13 0 0 46057

Attól függ, hogy hagsúlytalan vagy hangsúlyos szótagban van.

 

Hangsúlytalan szótagban úgy, ahogy a szakértő az előbb leírta. Azaz pont mint az "e" ejtése az angol "open" szóban.

 

Hangsúlyos szótagban viszont kicsit hátrább és magasabban.

 

Hozzáteszem: a hangsúlytalan А és Ъ ejtése a bolgárban azonos. Az iskolázatlan bolgár embert onnan lehet megismerni, hogy keveri a kettőt írásban, ez olyan mint magyarban a j és az ly, egyforma az ejtés. Persze csak hangsúlytalan helyzetben, hangsúlyosban egész más az ejtésük, úgy már nem keverednek.

 

Magyarul: pl. Várna nevét le lehetne írni ВАРНА és ВАРНЪ formában is, a kettő ejtése azonos, a kiejtés alapján nem állapítható meg melyik a helyes. Еzt egyszerűen tudni kell.

 

A bolgár kisgyerekeknek úgy tanítják a helyesírást e két betű esetében, hogy azt mondják: találj olyan szóváltozatot, melyben a magánhangzó hangsúlyos és akkor tudni fogod mit kell írni, А vagy Ъ betűt. Sok esetben ez működő módszer.

 

A bolgár helyesírás nem mindig tükrözi az ejtést. Pl. a névelőben és az igék végződésében valójában Ъ van, de А vagy Я írandó. Ennek oka történelmi.

 

 

Előzmény: Sztbeni (46053)
tanita34 Creative Commons License 2014.07.12 0 0 46056

Sziasztok!

Augusztus elején megyünk a Midia resort hotelba Aheloyba. Valakinek információ,tapasztalat a hotelről???

Sztbeni Creative Commons License 2014.07.12 0 0 46055

Köszönöm. Magánhangzót akartam írni, nem mássalhangzót :). A román "ă"-t ismerem, szóval akkor ennek is menni fog az ejtése :)

Előzmény: stevie-13 (46054)
stevie-13 Creative Commons License 2014.07.12 0 0 46054

A bolgár nyelvben hogy ejtik a "ъ" betűt? Az oroszban ez a keményjel, de a bolgárban elvileg egy külön mássalhangzó.

 

 

Ez egy sok indoeurópai nyelvben előforduló, teljes értékű magánhangzó. A román "ă"megfelelője. Az angolban a "ǝ" (schwa) hangra hasonlít (Schwa van pl. a helyesen ejtett "open" szó hangsúlytalan szótagjában), de a schwával ellentétben a "ъ" (er goljam, cirill eredetiben ер голям) tud hangsúlyos pozícióban is állni. A magyarban az "ő" és az "a" közötti hang.

Előzmény: Sztbeni (46053)
Sztbeni Creative Commons License 2014.07.12 0 0 46053

A bolgár nyelvben hogy ejtik a "ъ" betűt? Az oroszban ez a keményjel, de a bolgárban elvileg egy külön mássalhangzó.

zsuzsó75 Creative Commons License 2014.07.12 0 0 46052

Sziasztok!

Mi jelenleg a Mena Palace hotelben vagyunk. A szálloda szobái tágasak, tiszták. Az ételek változatosak és finomak. A személyzettel sincs semmi gond, segítőkészek és mosolyognak. A medence viszont mély és a vize hideg. A tengerpart kb. 5 percnyi sétára van. A minigolf kaució fejében működik. Billiárd is üzemel, de azt még nem próbáltuk ki.

Előzmény: moli75 (46000)
W 211 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 46051

Szia!

 

 

A magas üzemanyag árak valószínűleg a rossz váltásból illetve a közvetlen autó pályán történő tankolásból jöhetett ki.

 

Ha közvetlenül az autópályán tankolsz, amíg vársz hogy lehűljön a turbó, azzal az üzemanyaggal, illetve idő alatt a pálya mellett is tudsz tankolni, olcsóbban.

 

 

Váltási információ:

 

http://www.menjacnica.rs/srb_latin/index.php

 

Üzemanyag ár:

 

http://whatgas.com/petrol-prices/index.html#.U7_Cl5R_vv0

 

http://www.euro-petrol.com/pumpe/

 

 

Előzmény: MonteCarlo2 (46027)
Wilzon Creative Commons License 2014.07.11 0 0 46050

Köszi ezt néztem, de itt sem tudok jegyet venni online. Bár az az érzésem, hogy inkább csak a helyszínen tudok venni majd bármilyen jegyet is :)

 

gambi-R: Nem, megnézni Belgrádot, Szófiát, Thesszalonikit :), repülőről az előbbi kettőt elég nehéz.:)

Előzmény: gy_cs (46048)
mepetya Creative Commons License 2014.07.11 0 0 46049

Üdv Régi Motoros!

 

Ó azok a régi emlékek. kb. 3 éve még volt ott egy büfé, ahol mondod, Snack Bárnak hívták. Azóta lebontották. Így júliusban a kemping még nem annyira zsúfolt, bár hétvégére megtelik rendesen a környékbeliekkel. Mi vasárnap szoktunk menni, hogy tudjunk válogatni a sátorhelyek között. Faház szerintem szokott lenni üres és ott helyben is kivehető, ahogy a hotel szobái is. Van sokféle variáció. Az árak, a sátorozást kivéve kint vannak a neten a Calisto honlapján. Itt megnézheted. Szerencsére eddig még nem loptak el tőlünk semmit, de annak idején a madarai kempingben reggelre nekünk is lifegett az ladában az elefántfülön a kilincs. Mi már a készülődés hevében vagyunk. Holnap reggel indulás. Először Erdély, aztán hétfő már Szozopol.

Előzmény: regimotoros1 (46041)
gy_cs Creative Commons License 2014.07.10 0 0 46048
Előzmény: Wilzon (46038)
gambl-R Creative Commons License 2014.07.10 0 0 46047

Es odafele, mi a cel? Minel kenyelmetlenebbul utazni? :-)

Előzmény: Wilzon (46046)
Wilzon Creative Commons License 2014.07.10 0 0 46046

Visszafele W6-al jövök:)  

(ahogy nézem az árakat életem legdrágább W6 útja lesz )

Előzmény: gambl-R (46042)
gambl-R Creative Commons License 2014.07.10 0 0 46045

Az igaz! :)

Bár a repjegyvadászat is tud izgalmas lenni. :)

Előzmény: solozo (46043)
tunde43 Creative Commons License 2014.07.10 0 0 46044

Sziasztok! Mi júl 19-24ig megyünk Nessebarba,( repülővel Burgaszba és onnan tovább Nessebarba) az apppolon apartmanba. Esetleg van-e valakinek infója róla?

Milyen árakon vannak az éttermek?

Köszönök minden tájékoztatást előre is. Tünde

solozo Creative Commons License 2014.07.10 0 0 46043

Abba semmi kalandos nincs. :-)

Előzmény: gambl-R (46042)
gambl-R Creative Commons License 2014.07.10 0 0 46042

Nem lenne egyszerubb venni egy BUD-SKG repjegyet? :-)

Előzmény: Wilzon (46040)
regimotoros1 Creative Commons License 2014.07.10 0 0 46041

Üdv mepetya!

 

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál.

Szinte magam előtt látom a kempinget még ennyi idő után is. Lehet, hogy bekötött szemmel is végig tudnám járni.

Még előttem van az a teknős, amit a kukások elől mentettünk meg ürítéskor (valaki beletette a kukába mielőtt haza indultak) és levittük a Ropotamo folyóhoz és ott elengedtük. De az is előttem van mikor a szomszéd sátrát éjszaka felvágták. Vagy amikor a kocsikat feltörték és elvitték a Törökben vásárolt cuccokat.

Vagy a kötélre száradni kitett farmernak lába kelt.

Én az utolsó évi kint tartózkodásunk utolsó napjainak éjszakáit a kocsiban töltöttem. Egyik éjjel arra ébredtem, hogy matatnak a kocsi ajtaján, de mikor megmozdultam eltűntek.

De azt sem tudom elfelejteni amikor megnyitották a Magyar határt és az ott tartózkodó NDK turisták micsoda örömmámorban voltak. Abban az időben szerintem még a magyaroknál is többen jártak ebbe a kempingbe. Természetesen mi is velük együtt örültünk.

Gondolom megvan még az a büfé ami a főbejáraton mikor bemegyünk és az étterem előtt ahogy jobbra befordulunk a sátorhelyekhez.

Arról van e infód, hogy lehet e ott a helyszínen faházat bérelni, vagy a kőházban szobát?

Mennyire zsúfolt most ez a kemping, mennyi magyar jár ide. Gondolom inkább a Bolgárok látogatják.

 

Üdv.

 

 

 

Előzmény: mepetya (46033)
Wilzon Creative Commons License 2014.07.10 0 0 46040

Köszi szépen a választ.

 

Nem ragaszkodok egyáltalán a vonathoz, jólenne busz is. Esetleg, tudnál valami oldalt ajánlani ahol lehet online foglalni buszra jegyet? 

 

Vagy mivel sűrűn közlekednek a buszok elég lehet a pályaudvaron vagy a sofőrnél venni?

 

oroszt értik valamennyire ? :) 

Előzmény: stevie-13 (46039)
stevie-13 Creative Commons License 2014.07.10 0 0 46039

Az oldal szerint az egy irányú út ára 703RSD, szerintetek ha helyben próbálom megvenni a szerb pályaudvaron sikerrel járok?  (a vasút oldalán online is lehetne, ha működne, de jelenleg nem megy)

 

 

A Balkánon vonatozni nem egyszerű. Minden nagyon lassú és közepesen kiszámíthatatlan. A vasúti hálózat Szerbiában és Bulgáriában is romokban van. A 10-es folyosó (ez a Bp-Belgrád-Nis-Szaloniki vonal) felújítása a szerb vasutak egyik nagy projektje, ami még nem kezdődött el. 

 

A Balkánon inkább buszozni szokás.

 

Ha valahova nem megy vonat, busz akkor is megy.

 

Ha ragaszkodsz a vonathoz, Belgrádban alternatíva lehet, hogy ne közvetlenül Szófia legyen az irány, a napi egy vonattal, hanem Pirot esetleg Dimitrovgrád. Pirot viszonylag nagy város, közel a bolgár határhoz, és biztosan több vonat jár oda. Dimitrovgrád pedig a szerbiai bolgárság városa, onnan 100% van naponta többszöri busz összeköttetés Szófiába (60 km). Ha nincs közvetlen BGD-Dimitrovgrád vonat, vagy Pirot-Szófia busz, akkor is biztosan van Pirot-Dimitrovgrád járat.

 

Szófiában pár éve vettem utoljára vonatjegyet, akkor nem lehetett kártyával fizetni, de ez azóta megváltozhatott. Euróval biztosan sehol nem lehet fizetni. Viszont Belgrádban is, Szófiában a pályaudvar környéke tele van éjjel-nappali pénzváltókkal. Arra azért készülj fel, hogy a vasúti alkalmazottak közül senki nem fog nyelveket beszélni, tehát a kommunikáció kaland lesz.

 

Ja, Thesszaloniki bolgárul "Szolun" :-)

 

 

 

 

Előzmény: Wilzon (46038)
Wilzon Creative Commons License 2014.07.10 0 0 46038

Sziasztok!

 

Tervezek egy Budapest-Belgrád-Szófia-Thesszaloniki utat. A BP-Belgrád értelemszerűen MÁV-al tervezem, viszont utána nem tudom.

 

Ezzel kapcsolatban lenne pár homályos pont.

 

1.Belgrád-Szofia vonalat a szerb vasúttársaság honlapján néztem, ami szerint van egy db közvetlen red-eye vonat. Az oldal szerint az egy irányú út ára 703RSD, szerintetek ha helyben próbálom megvenni a szerb pályaudvaron sikerrel járok?  (a vasút oldalán online is lehetne, ha működne, de jelenleg nem megy)

 

 

2. A Szófia - Thesszaloniki vonalon a görög vasúttársaság honlapját néztem ahol szintén ez a helyzet, nem lehet online foglalni. 

 

Valakinek esetlen van valamilyen tapasztalata a Szófiába érkező/induló vonatokkal kapcsolatban? Mennyire egyszerű megvenni a jegyet az induló állomásokon? Szófiában pl lehet euróval fizetni, esetleg kártyával? Mennyibe kerülhet egy Szófia-Thessaloniki jegy?

 

Ha valaki hasznos információval tudna szolgálni azt nagyon megköszönném!

gambl-R Creative Commons License 2014.07.09 0 0 46037

A szállás árak természetesen olcsóbbak, mint főszezonban. Egyébként meg minden ugyanannyi, mint máskor.

Előzmény: jeszko (46035)
gambl-R Creative Commons License 2014.07.09 0 0 46036

Kb. mint itthon.

Előzmény: jeszko (46034)
jeszko Creative Commons License 2014.07.09 0 0 46035

primorszkoba mennénk szeptember elején! hogy alakulnak az árak akkor?

jeszko Creative Commons License 2014.07.09 0 0 46034

Sziasztok! azt kérdezném,hogy szeptember elején milyen idö van bulgáriában?

mepetya Creative Commons License 2014.07.09 0 0 46033

Üdv Régi Motoros!

Igen, én is jártam 89-ben a Kavaciban, de utána a legtöbbünk biztonsági okokból szüneteltette a bolgár tengerpart látogatását. Időközben a tengerparton a legtöbb kemping lepusztult vagy megszűnt. Nem tudom, van-e a bolgár parton még egy olyan kemping, ahol van melegvíz és angol WC is. A kempingben nem sok minden változott, viszont a területe a felére csökkent. A kőépülettől az Apollonia beach felé eső részt most bozótos lepi. Régen az étterem volt a kemping közepénél. Az Apollónia beach-nél a sarkon van egy étterem, a főnök, Igor a 80-as években pincér volt a kőépületben. Emlékszem, egy révkomáromi zenekar játszotta ott minden este az "Álmodj királylány"-t. A dollárboltot már ne keresd a bejáratnál a sarkon, azoknak már ott is lejárt az ideje. Már lehet Coca kólát kapni a többi boltban is. :) Visszatérve a jelenre, a kemping állapota szerintem elfogadható. A vizesblokkot pár éve újították fel. Van benne angol WC és meleg víz is többnyire. Azért lehet még pottyantós WC-t is találni, aki azt keres. Villany is van általában. Még hogy bírják azok a 30 éves porcelán biztosítékok az elosztó dobozokban! :) A kemping területén van egy csomó bungalló és egy hotel is a parton. Van sok étterem, büfé és 3 kisbolt is. Az árak olcsóbbak, mint itthon. Nem is szoktunk kaját vinni, mert ugyanazt megkapjuk kint olcsóbban. Odafelé a burgaszi LIDL-ben megvesszük a karton tejet, ásványvizet, sört, a többit meg ott helyben. Szozopolban van CBA is. A városba kocsival, gyalog vagy a tuk-tukkal (gumikerekű kisvonat, 2 leva) szoktunk bemenni. A kemping is olcsó, 30 leva/nap négyünknek a sátorozás. Az öböl még mindig gyönyörű, nem véletlen, hogy annyian járunk oda vissza.
Ha még lenne kérdésed, állok rendelkezésedre.
üdv.

Előzmény: regimotoros1 (46030)
őrel Creative Commons License 2014.07.08 0 0 46032

hétvégén, legalább is szófiában, egy picit drágább az üzemanyag

Cini06 Creative Commons License 2014.07.08 0 0 46031

Örömmel olvasom, hogy többen jártatok már Szozopolban, és most is van néhány utazó oda.

Mi vonattal indulunk férjemmel és kislányommal kedden, 15-én, így másnap kedden érkezünk meg Burgasba. Onnan tovább busszal megyünk át Szozopolba. Az óvárosban lesz a szállásunk, a House Dimitroviban.

Még nem tudom az árát a menetjegynek, de bízom benne nem lesz sok. Épp most várom a szállásadó válaszát is, mennyiért biztosítana transfert nekünk.

Nekem sikerült itthon váltanom levát 162 Ft-ot, és viszünk eurot is. Gőzöm nincs elég lesz-e a pénz, amit viszünk magunkkal, ha nem, akkor majd néhány helyen bankkártyával fizetek, vagy veszünk ki automatából.

Már nagyon várjuk. Köszönöm nektek a sok infot, amit itt olvastam, vagy utaltatok más oldalakra.

Mindenkinek szép nyarat, jó pihenést, sok szép élményt kívánok.

 

regimotoros1 Creative Commons License 2014.07.08 0 0 46030

Üdv mepetya!

 

Örömmel olvasom, hogy neked is kedvenc helyed a Kavaci kemping.

Én a 80-90 -es években törzsvendég voltam ott, szinte minden évben 3-4 hetet töltöttem ott. Sajnos biztonsági okokból megszakadt akkor ez a dolog.

Örömmel venném ha egy kis ismertetőt adnál arról, hogy mílyenek most ott a lehetőségek, árak.

Ennyi év kihagyás után szeretnék még egyszer oda elmenni nosztalgiázni, ugyanis nagyon sok élmény tör fel az emberben még ennyi év után is mikor eszembe jut ez a kemping.

 

Üdv.

Előzmény: mepetya (46025)
mepetya Creative Commons License 2014.07.08 0 0 46029

Igen, ugyanazon az árfolyamon. Náluk a deviza eladási árfolyamon váltják az eurót forintra, ami tegnap  312,94135 forint volt. Ez nem túl jó, viszont a Mastercard váltja a levát euróra elfogadható árfolyamon (tegnap 1.956247).  Így összességében 159,97 forintra jött ki tegnap a leva, ha valaki vásárol, vagy kártyával pénzt vesz ki ott Unicredit ATMből.

Előzmény: MonteCarlo2 (46028)
MonteCarlo2 Creative Commons License 2014.07.08 0 0 46028

Szia!

 

Apartman.

 

Mi is Unicreditesek vagyunk. Pénzfelvételnél milyen árfolyamon váltanak? Ugyanaz, mint vásárlásnál?

Előzmény: mepetya (46025)
MonteCarlo2 Creative Commons License 2014.07.08 0 0 46027

Szia!

 

Én 166 forintos levával számoltam. Kalotinánál emlékeim szerint is 2,57 volt, onnantól viszont mindenhol 2,58 leváért láttuk a Shellt (Szófia belváros, autópálya, Burgasz…). Az általunk ismeretlen helyi kutaknál se volt olcsóbb a gázolaj.

 

Szerbiában 155,9 és 158,9 dínárt láttunk sok helyen kiírva, és interneten úgy láttam 2,9-3,0 forint körül lehet dínárt váltani.

Előzmény: W 211 (46026)
W 211 Creative Commons License 2014.07.08 0 0 46026

Szia!

 

 

Véleményem szerint az üzemanyagok árát valahogy elszámoltad....

 

Szabadkán, de szinte mindenhol, akár az autópálya mellett is az euro dízel 153.9 din, azaz kb. 415.-Ft.

 

Bulgáriában, ahogy belépsz, szinte a határon ott van az első SHELL kút, ahol 2.57 leva a gázolaj, ami kb 410.-Ft, mindez 310.-Ft-os euróval számolva....

 

Bulgáriában beljebb még jobb árakat is tudsz találni....   

 

 

Előzmény: MonteCarlo2 (46024)
mepetya Creative Commons License 2014.07.08 0 0 46025

Sziasztok!

 

Mi szombat reggel indulunk Szozopolba már hatodszor. Hétfő délután már remélem mi is kinn ülhetünk a tengerparton a Kavaciban. Én is úgy néztem, hogy magyarországon érdemes teletankolni a verdát mert a románoknál és a szerbeknél is drágább. Mostanában nem volt ilyen. Odafelé 2 éjszaka még sátrazunk Zernyestben. Megnézzük Brassó környékét. Kell egy kis kultúrprogram. :) De legalább hétfő reggel biztos egy élmény lesz Bukarestnél a közlekedés.

Idén szerencsére megint nem kell az eurót számolgatnom mert az Unicreditnél megint ingyen van a külföldi pénzkivét 07.01-08.31 között. Az meg van Romániában és Bulgáriában is.

 

MonteCarlo2 - Kemping vagy apartman?

MonteCarlo2 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 46024

Sziasztok!

 

Tegnap 21:30-kor indultunk Szigetszentmiklósról Szozopolba, Szerbián keresztül. A police.hu határinfója szerint Röszkénél 2 órás várakozással kellett számolni, ezért Kecskemétnél letértünk Soltvadkert-Kiskunhalas-Tompa irányába. Ez volt az egyetlen alternatíva, mivel az esti órákban a közeli kis határátkelők már mind zárva vannak. Az eredmény egy kb. 40 perces, pár kilométeres kerülő, és várakozás nélküli határátlépés. Szabadka után tértünk vissza az E75-ösre. Mindenkinek bátran ajánlom ezt a "kerülőt" a röszkei csúcsok idejére.

 

Belgrádon és Szófián Stevie bibliája alapján (Ezer köszönet érte!) keresztülvágtunk. Szófiába helyi idő szerint 7 óra magasságában értünk, de szerencsére még zökkenőmentes volt az átjutás. A sebességhatárokat körülbelül betartva, 3db 10 perces és 1db 1,5 órás pihenővel magyar idő szerint 12:30-kor értünk Szozopolba. Néhol ugyan kicsit hepehupás az autópálya, de ezt leszámítva az út minőségével sehol sincs probléma, kátyúkkal nem találkoztunk.

 

És még egy észrevétel. Dízel üzemanyagárak (Shell): Tegnap Budapest 412,9Ft, ma Szerbia kb. 455Ft, Bulgária kb. 428Ft. Tehát megéri még a szerb határ előtt tankolni egyet.

 

Bármilyen kérdés esetén állok rendelkezésetekre!

atina71 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 46023

Köszönjük a segitséget. Ugy számoltuk kb 22-24 óra körül érünk oda bizunk benne,hogy nem lesz addigra ut lezárás. Még egyszer köszönjük .

tunde43 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 46022

Sziasztok! Mi júl 19-24ig megyünk Nessebarba, az apppolon apartmanba. Esetleg van-e valakinek infója róla, az étterem  milyen áron van? A reptérről a transzferrel érdemes menni vagy busszal is el lehet jutni? Köszönök minden tájékoztatást előre is. Tünde

zsazsi30 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 46021

Szófia szuperül ki van táblázva, még én (hírhedt eltévedő vagyok) is simán tudtam értelmezni! :-)

Előzmény: atina71 (46017)
babi15 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 46020

Szia Anita!

Nis után, Pirot előtt 7 km-re van építés (felüljáró hidakat tesznek le), ezért időszakosan 2-2 órára lezárják az utat. Ha éjszaka mentek át Szófián, akkor valószínű, hogy nem fogtok belefutni a lezárásba. Ki lehet kerülni, de az út elég rossz, kb 20-25 km, mert meg kell kerülni a hegyet. Szófiában nagyon jól ki van táblázva út, jól lehet utána menni, a körforgalom építése nem okozott gondot, csak egy kicsit lassította a haladást. Stara Zagora után csak pihenőhelyek vannak, a benzin kutakat most építik, el-vissza egyet-egyet (egyik oldalon már kész van, de nem emlékszem melyiken). Az autópálya kiváló. Jó utat kívánok!!!!

Előzmény: atina71 (46014)
jollép Creative Commons License 2014.07.06 0 0 46019

Elnézést,most látom hogy erre már válaszoltál.Köszönöm ...

Előzmény: Markov (46010)
jollép Creative Commons License 2014.07.06 0 0 46018

Markov, Rodore:  köszönöm szépen a válaszokat. Úgy hallottam  a  "rendes" strandhoz kb. 400-500 métert kell menni, a félsziget túlpartjára,a szálloda felőli parton nincs esetleg strand? Köszönöm...

atina71 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 46017

Köszönöm az infot,mi Tzarevoba megyünk és Szerbián keresztül. Remélem mire vissza felé jövünk addigra kész lesz a pálya javitás. Még egy kérdésem lenne Szofián keresztül mennénk éjjel ki van táblázva rendesen a város? Köszi az infót .

 

Előzmény: Vahurka1 (46016)
Vahurka1 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 46016

Szia.

 

Honnan (megye), melyik országon keresztül (Szerbia vagy Románia) és melyik üdülő helyre mentek. Ezen információk nélkül nehéz neked segíteni.

 

Ha Szerbián keresztül mentek ajánlom stevie-13 írását átolvasni és megfogadni a benne leírtakat.

 

Mi Szerbián keresztül jöttünk-mentünk és tegnap délutánra már elterelték Újvidéknél a Szeged felé menőket az E75-ös útról útépítés miatt, hely kis utakra, melyeknek néhol elég siralmas volt az állapota. Ez az állapot várhatóan hosszabb időt fog igénybe venni...

 

Szófiában a város nyugati részen több helyen körforgalmat építenek, de lehet haladni.

 

Plovdiv és Burgasz között mindössze 2 db benzinkút van, de ezek Burgaszhoz vannak közelebb. A visszaútnál csak Plovdivnál vannak benzinkutak először...

 

Jó utat!

Előzmény: atina71 (46014)
áim Creative Commons License 2014.07.06 0 0 46015

A reptér igazából nem Burgaszban, hanem Burgasz és a Napospart között van. Onnan már csak 6 leva a jegy, és csak a 10-es busz jár azon az útvonalon. Jegyet a kalauznál válthatsz majd.

A termináltól ki kell sétálni balra kb 200 métert, onnan már látni fogod a felüljárót, az alól indul a busz.

A felüljáró alatt van egy nagy körforgalom, a reptérhez közelebbi oldalán Burgasz felé mennek a buszok, a távolabbin Nessebar és Napospart irányába. Az egész a terminál ajtajától a buszmegállóig kb. 300 méter séta. 

A buszokon angolul is rajta vannak az útirányok.

Előzmény: RioF (46013)
atina71 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 46014

Sziasztok! Valaki segitene két hét mulva indulunk Bulgáriába autoval . Utakon vannak le zárások vagy ahol sokat kell várakozni? Persze a határokat leszámitva.Köszi előre is. Attila

RioF Creative Commons License 2014.07.06 0 0 46013

Nagyon köszi a segítségedet!! :D

Akkor izzítom a WizzAir Burgaszba!

Előzmény: áim (46009)
stevie-13 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 46012

Hoppá, ezt nem ide akartam.... de végülis a szomszédban van...

Előzmény: stevie-13 (46011)
stevie-13 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 46011
Markov Creative Commons License 2014.07.05 0 0 46010

Egy hetet töltöttünk ott, pont ma jöttünk el Rila érintésével a hegyekbe (Bansko).

Családomnak nagyon pozitív élmény volt a Sveti Georgi: a szobánk kellemesen berendezett, a reggeli és vacsora nagyon bőséges és széles választékú, esetleges hűvösebb idő esetén van medence, szauna, fitness-terem. Pomorie nem annyira bulizós hely, inkább családi nyaralásra alkalmas - de arra nagyon! Azért a hotel környékén bőven van élet esténként - nem vészesen, csak amennyire kell. A hotel ugyan a part mellett van, de fürdéshez kb. 500 m-re, a félsziget túlsó partjára érdemes átbattyogni - ott kellemes, lassan mélyülő homokos part van.

Mi nagyon örültünk, hogy ezt választottuk, kirándulásokhoz is ideális kiinduló hely volt: bejártuk a Naposparttól a Ropotamo-folyóig (Sozopoltól délre) eső partszakaszt.

Ha valami még erdekel, kérdezz!

 

Előzmény: jollép (46005)
áim Creative Commons License 2014.07.05 0 0 46009

Van természetesen.

10-es számmal rajtol a közvetlen, és a  22-es ami Kableskovon keresztül megy.

A jegy 7 leva a közvetlen járaton, a másikon talán 9 vagy 10.

Előzmény: RioF (46008)
RioF Creative Commons License 2014.07.05 0 0 46008

Sziasztok!!

Valaki tudna abban segíteni,hogy Burgaszból van valami buszjárat a Naposparthoz?? Vagy csak taxival lehet eljutni??Esetleg az árát,hogy nagyon ne verjenek át,mert nem jártam még Bulgáriában,és picit fogalmatlan vagyok az ügyben! :D

Másik kérdésem,hogy ebben a Hotelben lakott-e valaki innen,és mi a véleménye a Hotelról!Köszönöm ha segítetek!

 

Relax Holiday Complex & Spa

 

 

hozásszoló Creative Commons License 2014.07.05 0 0 46007

"Ugyanígy nincs központi jegypénztár sem"

 

De van és sok cég jegyét árulja.

Előzmény: stevie-13 (46004)
rodore Creative Commons License 2014.07.05 0 0 46006

Lányomék tavaly voltak abban a szállodában, jól érezték magukat. A város nem egy nagy durranás, de elmentek Sozopolba és Nesszebárba is. (bár ott már voltunk együtt korábban) Jobb árak vannak, mint Naposparton.

Előzmény: jollép (46005)
jollép Creative Commons License 2014.07.04 0 0 46005

Üdv.

 

Pomorie településről,illetve a Sveti Georgi szállodáról tud valaki valamit nyilatkozni? Köszönöm...:)

stevie-13 Creative Commons License 2014.07.04 0 1 46004

Van valami menetrednek.hu-hoz hasonlító bolgár oldal? Ahol a busz és a vonat menetrendet tudom megnézni.

 

 

Naprakész nincs, és nem is lehet.

 

Bulgáriában nincs Volán, hanem mikrovállalkozások biztosítják a távolsági buszközlekedést. Azaz a délelőtti buszjárat egészen más vállalkozás busza, mind a délutáni.

 

Innentől kezdve nehéz menetrendről beszélni. Ha megtelik egy busz, akkor el is indul. Ha nem telik meg, akkor a vállalkozó ácsorog még öt, tíz, húsz percet, hátha befutnak még utasok.

 

Ugyanígy nincs központi jegypénztár sem, jegyet váltani gyakorlatilag csak a sofőrnél lehet/érdemes.

 

A vonat kicsit más, ott azért van egy menetrend, de a vonatközlekedés egy másik világegyetem része. Először is, a tengerparti járatokra hetekkel az indulás előtt elfogy(hat) az összes jegy. Pénteki, szombat reggeli indulással felejtős. Az előre váltás szintén nem egyszerű, mert az online vásárlás nem megoldott, a jegypénztárakban pedig senki nem beszél semmilyen idegen nyelvet.

 

 

 

Előzmény: Sztbeni (46001)
ditranol Creative Commons License 2014.07.04 0 0 46003

*Sarafovo Reptér - Burgas város 1leva/fő a buszjegy, 15ös számú busz :)

Előzmény: ditranol (46002)
ditranol Creative Commons License 2014.07.04 0 0 46002

Sziasztok! 

 

Mi jelenleg Primorskoban vagyunk. Voltam már Sozopolban és a Napos parton is. Ha a Napospart a nyugatiak bulihelye,akk Primorsko a bolgároké. Sztem mi vagyunk egyedül itt magyarok :D (lehet,h nagyon lejöttünk délre :D ),mki orosz meg bolgár. Az idegen nyelv tudás siralmas...mindenütt mutogatnom kell és a szerb tudásomat előbányászni, az angol esélytelen. A tengerpart nagyon szuper, nagyon hosszú,finom homokos strand,bőven jut elég hely mkinek :)). Az árak szuperjók. Nagy gyros 5leva, pizza szelet 2leva, étteremben (középkategóriás) vacsora 1-1itallal két főnek 2500Ftökörül van. Napernyő bérlés 5 leva, ha veszel a bazárban akkor 9leváért már van :). Burgas-Primorsko óránként jár busz 7leva per fő a jegy. Reptér-Burgas buszjegy 2leva/fő.

Ma bementünk az egyik étterembe,ahol hoztak egy szlovák és bolgár nyelvű étlapot. Mondtam a szimpatikus mosolygós pincér csajnak,h sajnos egyiket sem beszélem, angol van esetleg?! Zavarában mosolygott és mondta, h itt ilyen nincs, kénytelenek vtunk kijönni és más helyet keresni, ez meglepett kicsit :D.

Ennyi tapasztalat után negyedszerre biztosan Sozopolt választanám ismét, az városka egy ékszerdoboz :)!

Sztbeni Creative Commons License 2014.07.04 0 0 46001

Van valami menetrednek.hu-hoz hasonlító bolgár oldal? Ahol a busz és a vonat menetrendet tudom megnézni.

moli75 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 46000

Szia Laci1998!

Nagy örömmel olvastam hozzá szólásod a Mena-palace hotellal kapcsolatban!Ha lehetne egy pár sorban írd már meg milyen a szálloda, a tisztasága, étel-ital minősége mire figyeljünk oda. A gyerekeknek a mini golf mennyibe kerül van-e biliárd. A szállodához tartozó medence hideg vizű-e és valójában milyen messze van a tengertől?Köszönöm válaszod!

Előzmény: Laci1998 (45951)
hozásszoló Creative Commons License 2014.07.04 0 0 45999

Kb. így lehetne összefoglalni a bulgáriai bolti árakat.

Ha Budapest átlaga 100, akkor:

  • Szófia átlaga 80,

  • a bolgár vidék átlaga 65,

  • az északi tengerpart átlaga 150,

  • a déli tengerpart átlaga 70,

  • a kiemelt üdülőhelyek átlaga 200.

 

Magyarul: a legfelkapottabb, elsősorban nyugati turistákra számító legdrágább üdülőhelyeken a szófiai árak 2,5-szeresa van, ami abszurd, de így is olcsó a nyugatiaknak, szóval a piac megengedi ezt az árszintet. Míg a déli tengerparton, ahol a legtöbb turista belföldi, sokszor Szófiánál olcsóbbak az árak.

 

Én 2007 dolgozom Szófiában. Tavaly is megdöbbentően olcsónak tűntek mind az üzletek, mind az éttermek a déli tengerparton. Az étermekben a szófiai árak 70-80 %-a volt jellemző.

 

Viszont a kiemelt üdülőhelyeken a jellemző hozzáállás a vállalkozók részéről, hogy elmegy a legközelebbi hipermarketbe, ott megveszi a terméket, majd rátesz alapból 100 %-ot és így árusítja a kisboltban. Az ott nyaraló bolgár úgyse veszi meg, ő is elmegy inkább a hipermarketbe, a nyugatinak meg így is jó.

Előzmény: targibaby (45992)
W 211 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 45998

Felhívom a figyelmedet, hogy Plovdiv után tankoljál, ne hagy magad kényeztetni, hogy pár kilométerenként benzinkutak vannak!

 

Plovdivtól kb 40-50 km-re lesz az utolsó benzinkút, utána 220 km-t utazva az autópályán NINCS BENZINKÚT.....

Előzmény: endrun (45994)
W 211 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 45997

Szia!

 

 

Nagyon jól megfogalmaztad a tengerparti helyzetet. Szinte minden pontosan úgy van ahogy leírtad.

 

Mi is All Inclusive-ban voltunk a Meridian Hotelben, így sokat boltokban, éttermekben nem jártunk, nem volt miért.

 

Bárokban a sör 1.50-1.60, gyerekeknek a kis csavart fagylalt 1 leva, a nagy csavart fagyi 2 leva.

 

 

Meg kell jegyeznem, hogy azt a Menta likőrt amit a Naposparton vettem 10 leváért, a burgaszi Lidl-ben 5.70 volt....

 

 

Előzmény: stevie-13 (45993)
stevie-13 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 45996

Mi nem Bpestről megyünk is Röszkét eleve kihagyjuk. Pécs alatt megyünk át Horvátországba Eszék-Zábráb-Belgrád-Nis-Kalotina-Szófia-Napospart.

 

 

Röszkét megússzátok, de Sidet nem (horvát-szerb határ). A Magyarországtól északra fekvő országokból, Hollandiából, Belgiumból, a skandináv térségből és Németországból valóban Magyarországon keresztül mennek haza a vendégmunkások, de Ausztria egyes részeiből, Svájcból, Olaszországból, Franciaországból és Spanyolországból meg délen, éppen ezen a Zágráb-Belgrád-Nis útvonalon.

 

Ott is tud néhány órás torlódás kialakulni.... :-(

Előzmény: endrun (45994)
tokajkincse Creative Commons License 2014.07.03 0 0 45995

Boltból kevés? Mi nem nagy területet jártunk be, de a szoba ablakából 5-6 boltot azért meg lehetett számolni + 3 volt abban az utcában is, ahol voltunk. Szerintem nem kevés és nagyon jól fel vannak készülve a nyaralókra. Ha azt vesszük, hogy a falunkban van két bolt, szerintem nagyon is sok van :D :D :D 

Előzmény: stevie-13 (45993)
endrun Creative Commons License 2014.07.03 0 0 45994

Mi nem Bpestről megyünk is Röszkét eleve kihagyjuk. Pécs alatt megyünk át Horvátországba Eszék-Zábráb-Belgrád-Nis-Kalotina-Szófia-Napospart. Szófia tranzitszállás: Galant Hotel. Reggel 6-kor indulunk Pécsről.

Előzmény: targibaby (45991)
stevie-13 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 45993

Nekem az árakról írnál? Gondolok itt az éttermi, bolti árakra.

 

 

Napospart a bolgár tengerpart egyik kiemelten drága települése, itt magyarországi, Budapest belvárosi vagy balatoni árakra kell készülni. Boltból kifejezetten kevés van, mert nincs rá igény - Napospart nyaraló település, nincsen saját lakossága, az ott dolgozók a közeli falvakból vagy Burgaszból járnak ki. Télen például teljesen kihalt, csak biztonsági őröket látni. (A Fekete-tenger nem olyan mint a Balaton: télen rendkívül kellemetlen, metszően hideg, szeles a klímája, ezért a téli turizmus ismeretlen fogalom.)  A nyaralók nagy része pedig eleve All Inclusive-ban van, vagy pedig tehetősebb nyugat-európai, esetleg orosz, aki naponta háromszor étkezik étteremben, mert neki ez így is piszkosul olcsó.

 

Néhány tíz kilométerrel arrébb 20-30 százalékkal olcsóbban lehet kijönni.

 

Nagybevásárolni Burgaszban érdemes

 

Előzmény: targibaby (45992)
targibaby Creative Commons License 2014.07.03 0 0 45992

Szia! Nekem az árakról írnál? Gondolok itt az éttermi, bolti árakra. Köszi! :)

Előzmény: W 211 (45974)
targibaby Creative Commons License 2014.07.03 0 0 45991

Mi is holnap (pénteken) megyünk :) Hány óra körül indultok? Mi úgy terveztük, hogy a Röszkei dugót inkább Ásotthalom fele elkerüljük. Hol szálltok me?

Előzmény: endrun (45972)
xiqifex2 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 45990

annyi a fejlemény hogy kifizetik a buszjegy árát talán, 125 eurot. a repülő árát eleve nem kellett fizetni. 

Előzmény: tokajkincse (45989)
tokajkincse Creative Commons License 2014.07.03 0 0 45989

A helyszínen bejelentetted a történteket? Mert a mi biztosítási feltételeinknél ott volt, hogy a helyszínről kell telefonálnod, de x órán belül mindenképpen be kell jelentened a dolgot és akkor fogadják csak el. Nálunk jegyzőkönyveztek is. Ha őket hívod onnan, akkor ilyen esetben szállást és utazást is nekik kellett volna leszervezniük. Nekem benne volt a telefonomban a biztosító száma, előre kell készülni, mert hamar megtörténik a baj. 

Sajnálom ami történt, próbálj meg írni a reptérnek / kórháznak, hogy igazolják a történteket írásban. De számlát nem kaptatok az ellátásról?

Előzmény: xiqifex2 (45987)
marci3_ Creative Commons License 2014.07.03 0 0 45988

Egy irásos fellebbezés, ha arra nem fizetnek, akkor egy ügyvédtől egy fellebbezés és rögtön fizetnek.

Melyik biztosító?

Előzmény: xiqifex2 (45987)
xiqifex2 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 45987

Szombaton délelőtt be akarunk csekkolni a BURGASZi reptéren és a pultnál a gyermekem elvágódott és rosszul lett. Nem engedték felszállni a Schwechati gépre. Elvittek a kórházba és ott kapott infúziót, majd elengedtek. Kimentünk ismét a reptérre és Münchenbe tudtunk csak menni, a reptéri orvos hozzájárulásával. Szereztünk interneten 3 helyet egy magyar buszra, ami naponta ingázik. Vasárnap hajnalban érkeztünk a Schwechati reptéri parkolóba, átszálltunk a saját kocsiba és hazajöttünk. Mindezek a történések egymás után sorban, óriási szerencsének köszönhetően úgy zajlottak le, hogy perceken múlott csak, hogy elérjük az járatokat.

 

Volt erre biztosításunk, nem akarnak fizetni - mindegy is.

Marcsi1953 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 45986

Köszönöm a segítségeteket!

tokajkincse Creative Commons License 2014.07.02 0 0 45985

Leghamarabb az utazás előtt 30 nappal tudod megcsinálni az utasfelvételt, addig ne is keresd :)

Előzmény: Marcsi1953 (45981)
gambl-R Creative Commons License 2014.07.02 0 0 45984

Nem kuld a wizzair semmit! Neked kell a profilodba belepve megcsinalnod az utasfelvetelt, majd a beszallokartyakat kinyomtatni, es az utazas alkalmaval magaddal vinni.

Előzmény: Marcsi1953 (45981)
Robi es Noemi Creative Commons License 2014.07.02 0 0 45983

Halliiihooooo.... Ki jön az augusztus 16-i Wizz air jarattal Burgaszba???? ;)

zsazsi30 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 45982

a wizzair.hu-n jobb oldalon felül a my wizz (vagy vmi hasonló nevű) részen lesz olyan, h utasfelvétel, kattints rá, kérni fogja a nevet, amire foglaltál, illetve a visszaigazoló kódot (ez a visszaigazoló emailben benne van), ott mutatni fogja a foglalásod. megadod a kért adatokat, és ugyanúgy végig vezet a folyamaton, mint a jegyvásárlásnál. A végén pedig választhatsz, kinyomatatod, letöltöd a gépedre... viszont ha már megtörtént az utasfelvétel, nem lehet módosítani semmit. sok sikert. :-)

Előzmény: Marcsi1953 (45981)
Marcsi1953 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 45981

Új vagyok a fórumon.Most először foglaltam interneten keresztül repülőjegyet.

Augusztus végén utaznánk Burgaszba. Vissza is igazolták a kóddal a foglalást.

Az elektronikus számlát is megküldték az e-mail.-re.

Azt olvasom, hogy internetes utasfelvétel esetén a saját beszállókártyát ki kell nyomtatni. Ezt hogyan tudom megoldani? Vagy küld még valamit a WizzAr?

Segítségeket előre is köszönöm.

 

És  érdeklődnék ha van Új info a Golden Rainbow.-ról illeteve a Burgasról ?

zsazsi30 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 45980

szivesen, jó buli volt, még lőttek is! :-)

 

a szállást a bookingon ketresztül foglaltam, jó helyen volt, amelyik főúton beérünk Szófiába, még mielőtt elkanyarodnánk a központ /vásárcsarnok felé, van egy piac (azt hiszem egy zsinagóga is van azon a környéken) Épp a piac elején, a főútnál egy régi házban volt a hostel, egy bolgár öreglányé, ő a konyhában lakik, a többit kiadja. Csak bolgárul beszél, mikor ott voltunk, éppen oroszok laktak ott, estére vizespohárból itták a vodkát... az egész hostel rettentő ócska volt, viszont tiszta, reggel még kávét is kaptunk. :-) A környék meg... tiszta 8 ker... sétából hazafelé  már zárva volt a piac, csak cigányok korzóztak ott, aztán kialakult valami vita, aztán lőttek, mi meg iszkoltunk vissza  a szállásunkra. :-) egy kis helyi folklór. Bár legalább a gyerekeim mindig emlékezni fognak. :-)))

Egyébként nekem ezzel együtt is tetszett Szófia, meg Bulgária is. A bolgárok nagyon szimpatikus emberek, Bulgária pedig nagyon szép. Nagy élmény volt a Sicevo kanyon elején az ebéd, bár az Szerbia, de az sem baj. Ezért is megyünk idén is, ugyanoda Csernomorecbe, csak most Plovdivi megállóval odafelé, hazafelé pedig a tavalyi szállásunk, és Novi Sad... .-)

 

Lehet, megcáfolsz, és az nem is Szófia leggázabb része volt. ;-)

Előzmény: stevie-13 (45978)
W 211 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 45979
Előzmény: endrun (45972)
stevie-13 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 45978

mióta tavaly sikerült Szófia leggázabb részébe foglalnom egy meglehetősen "egzotikus" szállást, inkább kérdezek...

 

 

Ezt elmeséled?

Előzmény: zsazsi30 (45977)
zsazsi30 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 45977

Plovdivi tranzitszállás ügyben van tippetek? 5főnek, nem puccos, egyszerűen megközelíthető, központhoz közelit keresünk... esetleg az Ulpia House-t ismeri valaki? (mióta tavaly sikerült Szófia leggázabb részébe foglalnom egy meglehetősen "egzotikus" szállást, inkább kérdezek...) :-)

stevie-13 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 45976

Pénteken indulunk Bulgáriába Szerbián keresztül.  Milyen vendégmunkás forgalommal lehet előzetesen számolni? Van valakinek aktuális infója? 

 

 

A júliusi hétvégi napok mindig problémásak :-(

 

Ha fent vagy a Facebookon, jelöld be a Határfigyelők - (Röszke) csoportot, ők egyrészt figyelik a magyar és a szerb hivatalos oldalakat, illetve élőben is sokan adnak információt.

Előzmény: endrun (45972)
rodore Creative Commons License 2014.07.02 0 0 45975

Én szégyenlem magam.

Előzmény: monaco2 (45973)
W 211 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 45974

Sziasztok!

 

 

Tegnap értünk haza a Napos partról, a Meridian Hotelból, ami nagyon szuper volt.

 

Ha valakinek szüksége van friss infóra, írjon!

 

Pénzváltás a Napos parton: egy euróért a pénzváltók általában 1.91-1.92 levát adnak.

 

Én még Szófiában váltottam 1.955-ért levát....

 

FIGYELEM! Olyan helyen kell váltani, ahol ez az ár a VÉTELI ÁR, és nem az eladási ár! Néhány helyen trükkösen vannak kiírva a pénzváltóknál az árak....

monaco2 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 45973

Szia!

Igen müködik a dolog de nem mindnél,mi  tegnap este probáltuk,benyelte mint kacsa a nokedlit.

 

Előzmény: Tomm1970 (45966)
endrun Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45972

Pénteken indulunk Bulgáriába Szerbián keresztül.  Milyen vendégmunkás forgalommal lehet előzetesen számolni? Van valakinek aktuális infója? Előre is köszi

Tomm1970 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45971
Mindenképpen rosszabbul jársz pénzváltónál ! Szerintem ! Neki is a bankod utal és ő sem ingyen ül a bódéba ! Kezelési költséget számolnak fel ! Ha eurót váltasz levára akkor sem a kiírt összeget kapod !
tokajkincse Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45970

A kérdés az, hogy ebben az esetben mennyiért számítják a levát. Kint is 163-165 ft volt a váltás kb, míg ATM-ben 158 ft + az ATM használat, így jött ki nekünk a 168 ft. Tehát 100 levánál 300 ft a különbség, amiért én nem kockáztattam, hogy a kártyámat beadjam nekik :D Bár a szálloda aljában lévő pénzváltóval gondunk nem volt, de számlát nem kaptunk soha, míg az ATM papírt azért eltettük, ha gond lenne.

Előzmény: Miranka (45969)
Miranka Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45969

Nem OTP-s lévén engem is érdekel ez a pénzváltóban kártyával venni levát kérdés, nem árt felkészülni minden lehetőségből.

A Crown honlapja szerint ők foglalkoznak ilyennel, remélem hamarosan lesz majd gyakorlati információ is erről, ha valaki elég bátor, hogy kipróbálja. :)

Ebben a formájában úgy gondolom, hogy a konverziónak ugyanúgy kell működnie, mint amikor a bolgár boltban lehúzzák a kártyámat, csak nem kenyeret adnak, hanem levát. Viszont nincs a nem elhanyagolható mértékű tranzakciós díj az ATM használat miatt, a bank által felszámított deviza eladási árfolyam pedig megegyezik mindkét esetben. De még nem mélyedtem el teljesen a részletekben, ezért várnék a bizonyosságra.

gambl-R Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45968

Gratulálok!

Előzmény: Tomm1970 (45966)
tokajkincse Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45967

Nekem nem jutott eszembe kipróbálni....

Előzmény: Tomm1970 (45966)
Tomm1970 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45966
Sziasztok!
Tavaly az 1levás automaták nagyon szerették a 10 forintost ! ) Működik még ez a fajta tranzakció ?! Nem tudjátok ?
zlaky Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45965
Előzmény: szerelo32 (45961)
tokajkincse Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45964

Mondjuk mi nem használtuk ki a lehetőséget, de szerintem lehet bankkártyával pénzváltóban fizetni... Mivel ki van írva, hogy kp-t és credit card-ot is elfogadnak meg még pár dolgot. :) Mondjuk az ATM nekem biztonságosabb megoldásnak bizonyult, így mi eurót és forintot váltottunk csak. A forintot azért, mert a lányom pont akkor törte össze magát, amikor 2 leva volt már csak nálunk és a férjem leszaladt hátha váltanak forintot a szállodában és sikerrel járt. 

ottakring Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45963

http://www.online-szallas.com/varna/varna_delfinarium.html

A google használata nem ártalmas az egészségre.

Előzmény: É-B Anita (45958)
ottakring Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45962

Mint a nevében benne van, pénzt váltunk pénzre, pénzváltónál a bankkártya felejtős. A Glarusban van pénzváltó, a főbejárathoz képest jobbra, a recepcióval szemben. A legegyszerűbb, egyúttal biztonságos és korrekt pénzváltás egyébként a szállodákban van.

Előzmény: pilla71 (45953)
szerelo32 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45961

Sziasztok!

 

Hétvégén megyünk a családommal Bulgáriába. Előre láthatólag péntek este/éjszaka indulunk el Szegedről. Kicsit tartok attól, hogy a határon rengeteget kell sorban állnunk a török vendégmunkások miatt. Volt valaki mostanában autóval? Mi a helyzet a határokon?

Az apartman amibe megyünk biztosít ingyenes parkolót. Ezek őrzöttek lehetnek? Esetleg jobban járok, ha magam keresek őrzött parkolót?

gambl-R Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45960

Cash back-nek hivjak ezt a funkciot. Angliaban is mukodik. Sot! A magyarorszagi Tesco penztarak is tudjak ezt a szolgaltatast, csak nem reklamozzak. :-)

Előzmény: hozásszoló (45956)
HENZA103 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45959

Szia. A hídpénz Romániából Bulgáriába tavaly Giurgiunál, 15 vagy 20 lej volt (4 vagy 5 euró), erre már nem emlékszem pontosan.Visszafele kevesebb, ez tuti, 4 leva / 2 euró. Bankkártyás fizetés szerintem nincs, mert ülnek egy kuckóban, kezét kinyújtva elveszi a pénzt, nem hiszem, hogy működne a terminálos dolog, araszolgató sorban, türelmetlen autósokkal. Még a visszaadás sem igazán, pontos összeget kérnek. Ha jól rémlik, euróból nem tudtak visszaadni, valaki mesélte és ki is volt írva. Mi hétfőn reggel mentünk át, gond nélkül, szembe viszont hosszú sor várakozott.

Előzmény: pilla71 (45934)
É-B Anita Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45958

Valaki tudna nekem abban segíteni,ha egyedül látogatjuk meg a delfináriumot Várnában,mennyi a belépő? Köszönöm!

stevie-13 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45957

Még annyi lenne a kérdésem a Glarus-al kapcsolatban, hogy ha a szálloda parkolójában nem tudok parkolni, akkor a közelben tud-e valaki ajánlani biztonságos parkolót ?  Ezekben a parkolókban magasabb az ár a szállodához képest ?

( a katalógusban 8 leva/napot ír és korlátozott számot )

 

 

Bulgáriában tipikusan mindenki őrzött parkolókban tartja az autóját, minden lakótelepen is vannak őrzött részek. Ennek megfelelően Napospart is rendelkezik annyi kapacitással, hogy az autókat el lehessen helyezni.

 

Bulgáriában az őrzött parkoló = biztonságos parkoló.

 

A főút túloldalán több őrzött parkoló is van. Minél többet vagy hajlandó sétálni a főúttól kifelé, annál olcsóbb. Én napi 5 levára emlékszem, és az pár perc séta volt.

 

 

Előzmény: pilla71 (45954)
hozásszoló Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45956

Ilyen lehetőséget eddig csak Skandináviában láttam. A nagyobb üzletekben lehet, hogy fizetésnél többet fizetsz a kártyáddal, s a különbözetet odaadják készpénzben, magyarul: a bolt ATM-szolgáltatást biztosít. Bulgáriában az ilyen lehetőség ismeretlen. Sőt, ha próbálkozol, esetleg el se fogadják többet a kártyádat, hiszen mindenki azt fogja hinni, hogy loptad a kártyát, nem tudod a PIN-t és ezzel a trükkel próbálsz pénzt lehívni róla.

Előzmény: pilla71 (45953)
stevie-13 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45955

Az lenne a kérdésem, hogy a szállodákban lévő pénzváltó helyeken általában bankkártyával tudok-e fizetni a leváért ? Konkrétabban a Glarus érdekelne, hogy ott van-e pénzváltási lehetőség ?

 

 

 

A rendszer nem így működik.

 

Ha külföldön használod a kártyádat, az mindig a helyi pénznemben számol (általában EUR, ritkábban USD közvetítő devizanemmel). Tehát egy bulgáriai szálloda csak levát tud levonni a kártyádról. Azt valószínűleg nem nagyon akarják csinálni, hogy leehúznak a kártyádról x levát, és azt odaadják készpénzben.

 

Erre való viszont az ATM, a pénzkiadó automata: bedugod a kártyádat és kiveszed a levát (ha Bulgáriában vagy).

Előzmény: pilla71 (45953)
pilla71 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45954

Még annyi lenne a kérdésem a Glarus-al kapcsolatban, hogy ha a szálloda parkolójában nem tudok parkolni, akkor a közelben tud-e valaki ajánlani biztonságos parkolót ?  Ezekben a parkolókban magasabb az ár a szállodához képest ?

( a katalógusban 8 leva/napot ír és korlátozott számot )

pilla71 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45953

Üdv a fórumozóknak !

 

Az lenne a kérdésem, hogy a szállodákban lévő pénzváltó helyeken általában bankkártyával tudok-e fizetni a leváért ? Konkrétabban a Glarus érdekelne, hogy ott van-e pénzváltási lehetőség ?

János 2 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 45952
Az etkezokocsi ugyeben ha van egy pici idod sziveskedj irni David Ilona vezerigazgato asszonynak. Nagyon buszke arra hogy a MAV uzemelteti ujra az etkezokocsikat. Ha nincs benne semmi kar jaratni.
Udv
Előzmény: Laci1998 (45951)
Laci1998 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 45951

Mindenkinek jó estét! Most voltunk másodszor a napos parton a Mena Palace-ban. Vonattal voltunk. A múlt évben nagy "3-4 órás késéssel közlekedtek a vonatok. Az idén Burgaszba 30 perc,vissza "0" perc volt a késés. A baj csak annyi volt,hogy a kalaj nem szólt,hogy Lőkösházára érve 1 vonat 10 perc múlva indul Bp keletibe így 1 órás várakozás után indultunk tovább.Jelzem az Elvirán fellelhető menetrend szerint nem így van.Nem értem miért nem frissítik. A másik negatívum az étkezőkocsi.A múlt évben oda-vissza ettünk.Gondoltam most is úgy teszünk,de közben a MÁV visszaveszi a hasznot lehúzó vállalkozótól a  használatot "várható,hogy a privatizált cégeknél pl: áram,gáz,víz stb "ez várható. Étlapot kértünk és rögtőn kiderült,hogy kb duplája az ár a múltévinek. Mindegy akkor rendeljünk,kiderült nincs fagyasztó ezért gyakorlatilag "semmi" nem volt az étkező kocsiban.Ráadásul egy pokróc nő volt a felszolgáló.A vissza úton már kávé sem volt,na ennyit erről.A napospart nagyon rendben van, a Mena Palace még többet adott mint a múlt évben,átalakították az éttermet gyönyörű lett.A választék is emelkedett az ár nem.A kiszolgálás tökéletes persze pár leva borravaló nem árt.Mindenkinek ajánlani tudom.

adnaw Creative Commons License 2014.06.30 0 0 45950

Szia, a HOTEL SLAVEY-ben voltunk. Várna belvárosát nem érintette az esőzés, inkább a part közelében volt gond. Pénzváltással kint nem szoktunk foglalkozni, itthon váltunk levát, idén 163 ft volt, de még a bazársoron is lehetett euróval fizetni.

Előzmény: Vaccci (45949)
Vaccci Creative Commons License 2014.06.30 0 0 45949

Szia!

Mi már többször voltunk az Aranyhomokon, idén is ide megyünk július 13-tól. Illetve egy hetet Várnában leszünk a Hotel Aquaba lesz szállásunk (szeretjük ezt a várost), egy hetet pedig az Aranyhomokon töltünk a Hotel Bonitában.

Hol volt a szállásotok? Várnában voltatok-e? Mennyire regenerálódott a nagy vihar után? Pénzváltási tapasztalatok? Várnából egy kis hajókirándulást tervezünk valahová, én  Nessebart néztem ki, de más hely is szóba jöhet, mivel már többször voltunk itt a Napospartról. Páréves menetrendet találtam csak.

Minden friss infó érdekel.

Előre is köszi!

Előzmény: adnaw (45948)
adnaw Creative Commons License 2014.06.30 0 0 45948

Sziasztok, az elmúlt hét után csak ajánlani tudom Bulgária Aranyhomok részét is. A Naposparthoz képest itt tényleg kedves mindenki, ha meghallják hogy magyar vagy nem "hurrognak" hanem csodálkoznak.

hozásszoló Creative Commons License 2014.06.30 0 0 45947

Szófia (nyugati buszpályaudvar) – Szapareva banja

Hétköznap, szombaton – 14:20
Vasárnap – 17:00

 

Előzmény: Bontakun27 (45945)
Bontakun27 Creative Commons License 2014.06.29 0 0 45945

Sziasztok!

 

Egy olyan kérdésem lenne, hogy Szófiából Saperava Banyaba tömegközlekedéssel (busz) el lehet-e jutni?

Kerestem gugliba de csak résztávokat találtam, és a maradék távot csak taxival írja. Sajnos egyelőre mást nem találtam de keresek tovább.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

zlaky Creative Commons License 2014.06.29 0 0 45944

A biztositás.hu oldalon elég nagy a választék . Mindenki megtalálhatja az igényének és pénztárcájának megfelelő  utasbiztosítást .

 

Előzmény: zsuzsó75 (45937)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.29 0 0 45943

MOSZ tagsághoz jár, mi sem tudtunk róla, csak férjemnek mondták véletlenül. Utazás előtt 10-14 nappal kell kérni egy telefonszámon és küldik a papírokat mailben. 

Előzmény: János 2 (45942)
János 2 Creative Commons License 2014.06.29 0 0 45942

Üdv!

 

Én azért, ha ne vagyok indiszkrét  megkérdezném hogy van ez az ajándék biztosítás? Én még nem halottam róla.

 

János

Előzmény: tokajkincse (45941)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.29 0 0 45941

Nekünk is szükség volt rá... Union biztosításunk volt, prémium kategória, ajándék volt a vasúttól. A lányom elesett a játszóházban és varrni kellett az állát. Kértük, hogy ők intézzék az ellátást ( ha nem beszélsz bolgárul célszerű, mert így olyan orvoshoz visznek, aki beszél angolul ) Nekünk sem kellett semmit fizetni, még a ragtapaszt is kifizették volna számlával...

Mindenképpen még utazás előtt kérdezz rá, hogy Sunny Beach-en hol van szerződött partnerük és ha gond van, akkor oda viszed rögtön. Mi első este körbenéztünk orvosilag azért. Végül mentő jött a lányomért, bevittek minket, össze is varrták és vissza a szállodába. Azért az ember nem több százezerrel megy nyaralni, hogy előre ki tudja fizetni és majd utalják.... Családi biztosítás 12-13000 ft és egy példa: egy kislány allergiás lett a szállodában, kapott szurit és gyógyszert és két órás megfigyelést... 320 euro... Szóval mindenképpen kell és meg kell nézni mire fizet és hogy kik a szerződött partnerek. 

Tomm1970 Creative Commons License 2014.06.29 0 0 45940
Szerintem ezt orvosa ill kórháza válogatja ! Történt egy kis balaset velünk is , a medence szélébe hátraszaltózott a gyermekem ! Mentő egyből egy magán kórházba vitte ( szerencsére ) röntgen , varrás ! Aztán 2 napig reggel-este jött a mentő érte ami mellesleg szintén magán és török ! 1780 euro volt a számla ! Itthon utalt utána a posta bizt! De ha eub lett volna az fizette volna a mi taxi költségünket is !
csaba9400 Creative Commons License 2014.06.29 0 0 45939

Ezen nem szabad spórolni ! Mi évek óta UNIQA . volt már olyan ,hogy szükség volt rá egy fillért sem kellett fizetni !

Előzmény: zsuzsó75 (45937)
rodore Creative Commons License 2014.06.29 0 0 45938

Bulgáriában már szükség volt rá :-( többször le is írtam. Posta biztosító, semmit nem kellett fizetnünk és kifogástalan volt az ellátás.

Előzmény: zsuzsó75 (45937)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.29 -1 0 45937

Sziasztok!

Kinek melyik utasbiztosítás vált be?

Mielőtt megkötnénk valamelyiket, kíváncsi lennék, hogy szoktatok e biztosítást kötni, ill. kellett -e már használni?

Mi  tavaly azt tapasztaltuk( nem a családunkban, de a velünk együtt nyaralók körében fordult elő), hogy szükség van rá, de mi olyan biztosításban gondolkodunk, aminél nem nekünk kell baj esetén megelőlegezni az ellátás összegét, hanem a biztosító lerendezi.  A kérdés azért merül fel, mert a velünk egy helyen nyaralók  és kéztörést elszenvedő családnak több mint 100000 Ft összegű levát kellett fizetni a baleset esetén az orvosi ellátásért, amit csak itthon rendezett a biztosító. Nem tudom, hogy ez e a biztosítók által általánosan kínált lehetőség, vagy ez más kondíció esetén másképp van.

stevie-13 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 45936

http://444.hu/2014/06/27/terjed-a-bolgar-bankpanik-ujabb-penzintezetet-rohamoznak-az-ugyfelek/

 

Egy picikét meg is kommentáltam, hogy Újpéter barátom és ex-katonatársam ne érezze már magát olyan jól :-)

zlaky Creative Commons License 2014.06.28 0 0 45935
Előzmény: pilla71 (45934)
pilla71 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 45934

Üdv mindenkinek !

 

Tudja-e valaki pontosan, hogy Romániában lej-ben mennyi az útdíj szgk-ra ? (1 hetes)

Bulgáriában elvileg 10 leva ha minden igaz.

Az lenne még a kérdésem,hogy a hídpénz pontosan mennyi a  határon és bankkártyát elfogadnak-e vagy csak eruval lehet fizetni.

zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 45933

Mindenkinek köszi!

Előzmény: Jeff. (45932)
Jeff. Creative Commons License 2014.06.27 0 0 45932

DSK BANK ATM a Naposparton:


http://goo.gl/maps/b4Nyb

Előzmény: zsuzsó75 (45912)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 45931

Az OTP kártyát OTP-s csoporton belüli kp kivételnél 1,88 Euro / tranzakció. Ha nem ilyen automatát használunk, akkor 3,6 Euro fix díj+ 1,82 %-a a felvett összegnek. Az árfolyam a napi deviza eladási árfolyam, ami ma 159,21 Ft. A kártyás vásárlásokért nem számítanak fel külön díjat.

Előzmény: zsuzsó75 (45929)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 45930

A férjem éppen most  néz utána az OTP-nél a kártyahasználat, kp felvétel díjának. Ha sikerül megtudni valamit tőlük, akkor leírom.

 

 

1.88 EUR :-)

 

https://www.otpbank.hu/static/portal/sw/file/Bankkartya_Lak_H_20140505.pdf

 

 

Előzmény: zsuzsó75 (45929)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 45929

Sziasztok!

Váltottam levát cirka 165 Ft + kezelési költség áron Budapesten. Ez így 170 Ft -ra jött ki. A férjem éppen most  néz utána az OTP-nél a kártyahasználat, kp felvétel díjának. Ha sikerül megtudni valamit tőlük, akkor leírom.

tokajkincse Creative Commons License 2014.06.27 0 0 45928

Itthon 163 ft volt, szerintem az az 5-6 ft már nem oszt, nem szoroz....

Előzmény: zlaky (45918)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 45927

http://goo.gl/maps/vq38i

 

DSK Bank / OTP csoport tagja/

 

ATM a bank zárt előterében

 

Napospart végén Nessebar "újváros" részében buszmegállónál

 

1-es busz: napospartról 1 leva

Előzmény: eszel49 (45926)
eszel49 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 45926

Az én OTP kártyámmal DCK automatából történő felvétel 1,88 Euró /feltételezem ez több OTP kártyára is igaz lehet/. Budapesten a héten több helyen is lehetet 160 Ft-ért Levát venni, én a kedden a szinkron change-be vettem az V. kerületbe. A valutacentrum.hu-n kerestem pénzváltót. /Érdemes előte oda telefonnálni, ez a tapasztalatom több pénzváltónál is./

Úgy ítélem meg 160 Ft már közel ugyanaz azár, mint Bulgáiában Eurót váltani vagy DCK automatából felvenni, de még a kártyás fizetéshez is közelit.

Előzmény: tokajkincse (45917)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 45925

Sajnos 6-ig biztosan nem fogunk odaérni,akkor marad a Tiszasziget

 

 

Tiszasziget is csak este 7-ig van nyitva :-(

 

Ami szóba jöhet, az Tompa, de ellentétben Ásotthalommal és Tiszaszigettel, ahol csak magyar és szerb személyek mehetnek át, Tompa rendes, nemzetközi átkelő. Tompa időben és km-ben is viszonylag komolyabb kitérő (M.o-n valahol Kecskemét után már le kell jönni a sztrádáról, illetve eleve az 51-esen kell elindulni Pestről, át kell menni Szabadka belvárosán, meg ilyenek), de a várakozás tényleg kevesebb lehet, mint Röszkén. 

 

 

 

Előzmény: Béci 72 (45924)
Béci 72 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 45924

Köszi szépen!

Sajnos 6-ig biztosan nem fogunk odaérni,akkor marad a Tiszasziget,vagy esetleg Röszke.

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: stevie-13 (45923)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 45923

Ma este indulunk Bulgáriába kocsival.Attól tartok,hogy sokan lesznek Röszkénél,mert tegnap Bécsből hazafelé jövet egy csomó megpakolt kisbuszt kerülgettem.  Valószínű, hogy szerb,bolgár,román vendégmunkások voltak.Merre érdemes átmenni a határon?Tiszaszigetnél?Hol várható a legkisebb tumultus,mit írjak a Gps-be?

 

 

Ma este nem lesz egyszerű...

 

Ha Pest felől mentek, akkor irány Ásotthalom, de az csak 7-ig működik, és nagyjából 6-ig oda kell érnetek, hogy biztosan átérjetek.

 

Az iGO (TopMap) alapú navik még nem ismerik ezt a határátkelőt, Ásotthalom viszont megvan nekik is. ÁH városközpontját kell megadni köztes célpontnak, akkor a határ előtti második lejárónál lehoz az autópályáról, aztán ÁH központja elérése után persze összezavarodik és visszafordítana, de addigra már ki van táblázva a határátkelő (Backi Vinogradi), nem lehet eltéveszteni. a túloldalon meg gyorsan magához tér a navi, és Hajdukovón keresztül szépen felvisz az autópályára. Ez összességében alig pár km kerülő.

 

Tiszasziget/Djala akkor jó, ha Szegedről indulnál, vagy Szegedtől keletre valahonnan.

 

Amúgy a Facebookon van egy megbízható csoport,  az a nevük, hogy HATÁRfigyelők - (Röszke), ott más júzerek töltenek fel friss infókat, és ha átértél, te is megírhatod a várakozást.

Előzmény: Béci 72 (45919)
János 2 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 45922

Én is használtam kint az ATM-et 100 Levát vettem fel. Az én tapasztalatom szerint  azonban az SMS ilyenkor csak tájékoztató jellegű a pontos költséget elszámoláskor látjuk. Nekem eddig mindig okés volt, most meglátjuk!

 

Jó nyarat mindenkinek.

 

János

Előzmény: zlaky (45918)
rodore Creative Commons License 2014.06.27 0 0 45921

Valóban, de csak azokat a hozzászólásokat mutatja, amiben az ominózus szálloda szerepel.

Előzmény: Törölt nick (45916)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 45920

Mi most 100 levát vettünk ki, 1170 ft volt a bankautomata használat

 

 

Az a kérdés, milyen banknál vagy, és milyen bank automatáját használtad :-)

 

Az OTP teszi lehetővé, hogy a saját nemzetközi hálózatán belül nagyon olcsó legyen a pénzfelvétel díja. Ez a közelmúltig 1 EUR volt, és azt tudom, hogy emelték, de nem tudom, mennyire.

 

Az OTP bulgáriai bankja a DSzK.

Előzmény: tokajkincse (45917)
Béci 72 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 45919

Sziasztok!

 

Ma este indulunk Bulgáriába kocsival.Attól tartok,hogy sokan lesznek Röszkénél,mert tegnap Bécsből hazafelé jövet egy csomó megpakolt kisbuszt kerülgettem.Valószínű,hogy szerb,bolgár,román vendégmunkások voltak.Merre érdemes átmenni a határon?Tiszaszigetnél?Hol várható a legkisebb tumultus,mit írjak a Gps-be?

 

Köszi előre is,mindenkinek szép nyarat kívánok!

 

Üdv.:

Béci

zlaky Creative Commons License 2014.06.27 0 0 45918

Így 1 leva kb 169 ft-be került ? Akkor meggondolandó a kinti  ATM-ből kivenni pénzt !

Előzmény: tokajkincse (45917)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.27 0 0 45917

Mi most 100 levát vettünk ki, 1170 ft volt a bankautomata használat ( itthon 500 vagy 600 ) és 158 ft-ért számolták a levát. 

Nekem nem rémlik ez az automata, amit mondtok. A Burgasz aljában lévő rossz és mi elég sokat keresgéltünk, mire találtunk. Aztán néztem a pénzváltóban is fizethetsz kártyával...

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.26 0 0 45916

köszi!-ide vezet vissza!...

Előzmény: rodore (45911)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 45915

Mennyit számítanak fel kezelési költségnek, ha így veszünk fel levát?

 

 

Ha OTP-s a kártyád, akkor egészen a közelmúltig 1 EUR volt a felvétel díja, és egy alkalommal max. 400 levát lehetett felvenni.

 

Most annyit tudok, hogy az összeg változott, de a pontos összeget passzolom, már nem vagyok OTP ügyfél.

 

Nézz utána, és az eredményt írd meg ide is ;-)

 

Előzmény: zsuzsó75 (45912)
nessebar Creative Commons License 2014.06.26 0 0 45914

Természetesen megvannak-e még !!

 

Előzmény: nessebar (45913)
nessebar Creative Commons License 2014.06.26 0 0 45913

Tavaly a Burgas , és a Tiara beach utca felőli részén találtunk . Az idén nem tudom , majd megírom , hogy meg vannak-e még .

Előzmény: zsuzsó75 (45912)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 45912

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy Naposparton hol találunk OTP-s vagy "helyi  OTP-s " bankautomatát? Mennyit számítanak fel kezelési költségnek, ha így veszünk fel levát? Köszi a választ!

 

rodore Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45911

Neked is csak azt tudom ajánlani, írd be a jobb oldali keresőbe és ezt kapod:

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9162096&aq_ext=1&aq_text=sunny%20garden

 

Előzmény: Törölt nick (45910)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45910

Sziasztok!

Itt volt már valaki?

http://hotel.invia.hu/bulgaria/napos-part-sunny-beach/sunny-garden/

 

Aki igen az mesélne róla dolgokat?

 

Robi es Noemi Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45909

Utazgato magyar!

 

Mi mindig augusztus közepén szoktunk menni és soha semmi gondunk nem volt az időjárással.

Véleményem szerint biztosabb az augusztusi időpont,de elhamarkodottan ne dönts szerintem...

A hotel tuti befutó lesz,erről kezeskedhetem! ;) Meglátod milyen érzés lesz a full tengeri panoráma a szobátok teraszáról!!!! :)

Előzmény: utazgató magyar (45905)
katka75 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45908

Köszi!

Előzmény: rodore (45907)
rodore Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45907
Előzmény: katka75 (45906)
katka75 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45906

A Trakia Plaza Hotelben volt valaki? Vélemények?

utazgató magyar Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45905

Szia, Robi! Kösz a választ!

nagyon örülök, hogy megerősítetted a jó véleményeket!

Most már csak azon tipródok, hogy maradjak-e a késő augusztusi időpontnál. Milyen időszakban voltál?

Előzmény: Robi es Noemi (45902)
bognaradam23 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45904

Szia,

 

mi tavaly voltunk a Diamant Residence-be. A szálloda teljesen korrekt, új, a tavalyi volt az első szezonja :)

Az étel jó, a választék nagy, nincs olyan, hogy elfogyjon valami, azonnal töltik fel. A személyzet is segítőkész volt mindenben, angolul szinte mindenki tud, németül csak a recepción. A szobák egy kicsit lehetnének nagyobbak, viszont tiszták, napi takarítás van. A szálloda a napospart Nessebar felé eső végén található (gyalog max fél óra Nessebar) így csendes, a strand pedig max 10 perces séta a dűnéken keresztül.

A hotellel szemben van a buszmegálló, a közelben egy penny market. 

 

Tehát mi meg voltunk elégedve, panaszra nem lehet ok.

Ha esetleg lenne kérdésed valami konkrétumra, kérdezz nyugodtan.

Előzmény: kroos (45881)
HENZA103 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45903

Szívesen. Nálam is az egyik gyerek felnőttnek számít, a másik még "ingyen van". Ha gondolod, Neckermann katalógusban megtalálod, Sun City a hotel neve.

Előzmény: csilla37 (45891)
Robi es Noemi Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45902

Szia utazgató magyar és üdvözlök mindenkit,ugyanis új vagyok a fórumon! :)

Évek óta visszajárunk Bulgáriába,egyszerűen imádjuk! ;)

utazgató magyar! A Hotel Mirage fantasztikus!!! Ha jól emlékszem 2011-ben voltunk ott és mindennel teljesen elégedettek voltunk!Azért az szerintem megfizethetetlen,amikor a hotelből a tengerpartra sétálsz ki! :)

Nem fogtok csalódni,nyugi!!!!! ;)

Előzmény: utazgató magyar (45890)
zsazsi30 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45901

...akkor képzeld el mindezt kb. 50%-kal olcsóbban....

(nem akarok győzködni senkit, én nem mennék Napospartra, és nem az árak miatt, ki mi jön be. Még jó, hogy van ilyen is olyan is...) :-)

Előzmény: tokajkincse (45900)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.25 0 0 45900

Hát én Naposparton 10 leváért vettem Nivea Kids 30-as naptejet, ami ugye 1600 ft, míg itthon 4500... Szerintem a hazai árak köszönnek vissza a kis supermarketekben, nem vészes. Ha délebbre olcsóbb az öröm a magyarnak, de ha már nem sokkal több, akkor az már fél siker. Egyedül a kinder tojás ára volt számomra meglepő a maga 2,5 levájával, de nem létfontosságú dologról van szó. Törcsi 15 leva, napernyő 10 leva, gyékény 6 leva, pólók 10 leva, tehát teljesen jó árak vannak ott. 

 

 

gambl-R Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45899

Csak azokat nem a wizz fizeti, es nem a burgaszi repteren.

Előzmény: stevie-13 (45898)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45898

Azert ezeket a horrorisztikus repteri dijakat az utazasi irodak szeretik hiresztelni...

 

 

Én elég sokat repkedek a világban, sohasem fapadossal, és bizony a jegyeken fel van tüntetve a reptéri díj is mindig....

Előzmény: gambl-R (45896)
zsazsi30 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45897

nyugisság szempontjából (is) egyetértek, tavaly Chernomoretsből mentünk át Nessebarba szárnyashajóval, nagy ballépésnek bizonyult! A szárnyashajó borzalmas volt (amellett nem is olcsó), számunkra Nessebar is elég nagy megpróbáltatás volt, mindenhol el akartak adni valamit nekünk, vagy becsábítani egy étterembe, nagy öröm volt, mikor visszaértünk a mi kis nyugis falunkba (pedig ott is zajlott esténként az élet rendesen. ) Nekünk Sozopol sokkal jobban tetszett, mint Nessebar, sokkal hangulatosabb, és igazibb. Egyébként az árak is észrevehetően drágábbak voltak Nessebarban, sztem egy +20-30% tuti volt rajta, el tudom képzelni, mi lehet Naposparton (oda végképp nem kívánkoztunk)

A legjobb programunk a falu melletti szirthez tett hajókirándulás volt, idén is megnézzük. Kiváncsi vagyok, ugyanis bizánc kori város nyomait találták meg ott a régészek, a pletykák szerint tele van kinccsel a tengerfenék (épp ahol tavaly kagylót gyűjtöttünk)

Aki esetleg arra jár... :-)

http://www.novinite.com/articles/141220/Archaeologists+Discover+Bulgarian+Herculaneum

Előzmény: stevie-13 (45895)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45896

Azert ezeket a horrorisztikus repteri dijakat az utazasi irodak szeretik hiresztelni...

Előzmény: stevie-13 (45895)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45895

Párommal és 3 éves kislányunkkal szeretnénk repülővel Neszebarba utazni jul. közepétől. Elsődleges kérdésem, hogy vajon a tapasztalatok alapján mennyire fog változni még a repjegy ára? Érdemes még várni, vagy ennél olcsóbb már nem lesz?

 

 

A fapados repülőjegy teljesen kiszámíthatatlan, az árat jelentős részben a még eladatlan helyek darabszáma határozza meg, ezt az adatot azonban nem ismerhetjük. Ha idén eddig több helyet adtak el, mint az előző években, akkor már csak felfelé mennek az árak. Ha kevesebbet, akkor még csökkenhetnek, de lesz egy alsó határ.

 

Azt nem árt tudni, hogy minden jegyben benne van a repülőtér-használati díj, ami Ferihegy + Burgasz vonatkozásában kb 15-20e ft. Tehát a 20e forintos jeggyel utazó még egy fillért sem fizetett az utazásért, csak a repülőtéri díjat fizette meg.

 

A minden járatra időnként elérhető filléres jegyek effektíve veszteséget jelentenek a légitársaságoknak, hiszen az olcsó jeggyel repülő utasok után is ki kell fizetniük a teljes repülőtéri díjat, de az olcsó jegy a légitársaságok egyik marketing költése. (Mikor láttál utoljára WizzAir reklámot tévében? Na ugye. A fapadosok inkább egy pár tucat jegyet szponzorálnak meg, nem a Mónika-showt.)

 

 

ha Nesszebarban nem találok szállást a Naposparton tudtok e ajánlani olyat, amely nem zajos éjszaka.

 

 

Fogtok találni szállást, nyugi :-)

 

Az orosz és ukrán vendégek idén nem annyira fognak utazni, és sok szerbiai vagy boszniai vendég is elmarad az otthoni árvizek miatt. A kinti lapok szerint ez tavalyhoz képest 10-15 százalékkal kevesebb vendéget jelent.

 

Napospart egyébként nem való kisgyerekeseknek. A part menti szállodák zajosak, a főút túloldalán lévők meg viszonylag messze vannak - egy hároméves kisgyerek tempójával számolva legalább fél óra a strand, de inkább több.

 

Aki a nyugit keresi, az Burgasztól inkább délre induljon el, Szozopol már egész jó választás lehet, de ha délebbre mentek, egyre kevesebb részeg német és brit tinédzser üvöltözésben lesz részetek, ellenben egyre tisztább és érintetlenebb a természet. Egészen délen vannak sok kilométeres, beépítetlen homokos strandok is, Coca-Cola napernyők és bazársorok nélkül - persze éhen halni itt sem kell. Az árak a naposparti árak fele-harmada körül alakulnak.

 

Kisgyerekekkel talán Albena a legjobb választás, ezt a szinte zárt, de hatalmas üdülő települést kifejezetten gyerekes családoknak tervezték - más kérdés, hogy az utazási irodák nem vesznek róla tudomást. Itt is sok tucat szálloda van, egy nagy, ősparkos ligetben szétszórva, mindenfelé tágas közösségi terekkel, meglepően alacsony "népsűrűséggel." (Igaz, viszonylag drágán.)

 

A felkapott üdülőhelyek közötti kis tengerparti települések is ajánlhatóak kisgyerekeseknek. Itt is van egy-egy kellemes strand, pár kellemes büfé kellemes árakkal, de ezek nem buliközpontok, hajnalig dübörgő diszkóval. Az árak is egész meglepően alacsonyabbak lehetnek, mint 5-10 kilométerrel arrébb...

 

 

 

 

 

 

Előzmény: bogi201009 (45888)
utazgató magyar Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45894

Köszönöm a választ!

Előzmény: stevie-13 (45893)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45893

A személyes tapasztalatokban jobban bízom, mint az ilyen-olyan statisztikai adatokban. Előre is köszönöm! A legfontosabb: milyen az időjárás és a tenger Nesszebárnál augusztus végén? 

 

 

Márpedig a személyes tapasztalatok csak egy-két évre vonatkoznak, a statisztika meg - definíció alapján - sokéves objektív tapasztalat...

 

Bulgária időjárása alapjában nem tér el sokban Magyarországétól. Augusztus harmadik harmada már ott sem igazi nyár, az esték hűvösek, de napközben simán lehet 30 fok feletti hőmérséklet.

 

Az viszont elég jelentős pszichológiai különbség, hogy pl. a Balaton az augusztus 20-i tűzijáték után egyszerre kiürül, sok bolt, bazár ilyenkor bezár, miközben Bulgáriában szeptember 6 ("Az egyesülés napja") az a nagy nemzeti ünnep, ami a nyári szezont lezárja. Tehát effektíve három héttel hosszabb a nyár.... A bolgár tengerpart augusztus utolsó napjaiban is gyakorlatilag teljes kapacitáson üzemel, vannak gyerekes családok, stb, azaz nincs az a halott nyárvégi hangulat, mint itthon.

 

Előzmény: utazgató magyar (45890)
csilla37 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45892

Szia! Mi tavaly szeptember 6-14 ig voltunk, Nesebartol pár kilométerre. Nagyon jó idő volt 28-29 fok, lehetett napozni, nem volt tűző nap. A víz kellemesen langyos, nem volt algás, tiszta. üdv, Csilla 

Előzmény: utazgató magyar (45890)
csilla37 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45891

Köszönöm Henza! Ez nem is rossz ötlet! Mondjuk nekem az is emelte az összeget, hogy a fiam betöltötte a 14 évet, és felnőttnek számít. Tavaly pedig még ingyen utazott. Köszi a tippet! :)

Előzmény: HENZA103 (45886)
utazgató magyar Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45890

Infókat kérek!!!

A személyes tapasztalatokban jobban bízom, mint az ilyen-olyan statisztikai adatokban.

 

Előre is köszönöm!

 

 

A legfontosabb: milyen az időjárás és a tenger Nesszebárnál augusztus végén?

Befizettem egy hetet aug.25-szept. 1.-ig a Hotel Mirazsba, de félek a rossz időtől. Nem akarok sokat a napon sülni, denagyon rosszul érezném magam, ha már nem lenne  elég  meleg a tenger.

Fontolgatom, hogy ráfizetésssel egy-két héttel korábbi turnusban mennnk.

 

 

Járt valaki már a Hotel Mirage-ban? Az utazási iroda az egekig dícsérte a fekvését és a strandját. A nete-en ezt elismerték, az ár-érték arány mégis viszonylag alacsony volt.

gambl-R Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45889

Julius kozepere mar ne varj nagy arcsokkenest! De eppen ma van a wizz-nek 20%-os akcioja.

Előzmény: bogi201009 (45888)
bogi201009 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45888

Üdvözlök Mindenkit! Párommal és 3 éves kislányunkkal szeretnénk repülővel Neszebarba utazni jul. közepétől. Elsődleges kérdésem, hogy vajon a tapasztalatok alapján mennyire fog változni még a repjegy ára? Érdemes még várni, vagy ennél olcsóbb már nem lesz?A másik, hogy ha Nesszebarban nem találok szállást a Naposparton tudtok e ajánlani olyat, amely nem zajos éjszaka.

É-B Anita Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45887

Köszönöm szépen Attila a felvilágosítást!most egyenlőre nem jut eszembe újabb kérdés,de ha neked eszedbe jutna valami lényeges,azt szívesen várom. :)

Előzmény: m.attila06 (45850)
HENZA103 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45886

Szia Csilla. Mi is hasonló "cipőben jártunk". Tavaly  teljes ellátással voltunk, partmenti szálloda, de idén 200 euróval több lett volna. Én egy hétvégét rászántam, elolvastam minden infót az éttermi árakról és arra jutottunk, hogy négyfős családnak nem jövünk ki jobban ellátás nélkül. Ezért köztes megoldásként olyan helyet foglaltunk, ahol lehet választani all. incl és félpanziós ellátás között, így a társaság egy része (pasik + kis gyerekek velük ingyen) kérte a teljes ellátást, a női szektor csak fél panziót kért, mert nekik tavaly sem jött be a gépi üdítő, gyenge kávé. Így 50 euróval került többe. Nem part melletti, 200 m, központ, de a nagy gyerekeknek ez jobb, mert tavaly egyszer mentünk be autóval Napospart központjába.

Előzmény: csilla37 (45849)
áim Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45885
Aki ma jön haza repülővel, az ebedelhet nyugodtan, a gép Pestről 2 óra késéssel indul.
HENZA103 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45884

Szia. Mi is ezt választottuk, július 21-től megyünk.  Először a Lionba akartunk menni, ami mellette van, de ennek jobb volt az értékelése, valaki azt írta, hogy jobb az étterme. Kíváncsian várom a tapasztalatokat.

Előzmény: kkatica (45843)
Vaccci Creative Commons License 2014.06.24 0 0 45883

Sziasztok!

 

Valaki tudna segíteni Várnából hajóval hová lehet eljutni? Pl. Nesseberba? Menetrend, ár infók?

Delfinárium: Ige lehet  a delfinekkel úszni, külön fizetős, úgy emlékszem 100 leva.

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.23 0 0 45882

Sziasztok!

Itt volt már valaki?

http://hotel.invia.hu/bulgaria/napos-part-sunny-beach/sunny-garden/

 

Aki igen az mesélne róla dolgokat?

 

kroos Creative Commons License 2014.06.23 0 0 45881

Sziasztok,

 

Diamant Residencben volt valaki tavaly v már idén? kis infot tudna küldeni?

Illetve valaki nem tudja hogy a várnai delfináriumban lehet e a delfinekkel úszni??

Előre is köszönöm.

 

balzsoma3 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 45880

Szia Szandi 777! Mi Július 12.-én megyünk a Golden-be. Tavaly a Dune residenc-ben voltunk, úgyhogy most minden véleményed érdekel. Ebben a szállodában van külön medence? Milyen? Vannak itt külön bárok, vagy mindenért a Burgasba kell menni? Egyébként nekünk a Dune is nagyon jó volt, mindennel meg voltunk elégedve. Ha van időt írj, légyszi, nagyon jó időt és kellemes nyaralást kívánok nektek!

 

Előzmény: szandi777 (45874)
Idlet Creative Commons License 2014.06.23 0 0 45879

köszi

Előzmény: tokajkincse (45878)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.23 0 0 45878

Mi Neckermannál foglaltunk, már megvoltak a szobáink amikor mentünk. Szerintem az a jó, ha minél fentebb vagy, mert annál csendesebb. Azért éjfélig így is elég zaj van. Mi a 17.-en voltunk, nem volt gond. Este 6-ig működnek a csúszdák elvileg, de ugye mikor mi voltunk erre esély sem volt az időjárás miatt. Váltottunk pénzt a szállodában, egyszer eurót, utána forintot. De vettünk is le pénzt bankautomatából, így 168 ft volt a leva, szerintem teljesen jó. 20 euróért 37,50-et kaptunk emlékeim szerint. Kaja teljesen rendben van, a fagyi tényleg nem a legjobb, ahogy a kávé és a tészta sem, de a többi magyar ízlésnek megfelelő. A húsokat eszméletlenül puhára tudják megcsinálni, tejesen mindegy, hogy csirke, marha, bárány.... Most már van magyar animátor is, aznap jött reggel amikor mi jöttünk el, de pasi :D 

 

Igen, a röpipálya környékén nagyon jól fogja a wifit, jelszó:  sbhh 

Előzmény: Márti(Cs) (45877)
Márti(Cs) Creative Commons License 2014.06.23 0 0 45877

Szia! lenne egy pár kérdésem, mi 30-án megyünk a Burgasba. Az érdekelne, hogy hogyan intézzek jó és szép szobát ? Nem szeretnénk nagyon magasban lévőt. A medencénél a csúzdák mikor működnek ? Váltsunk-e pénzt a szállodában, vagy inkább bankban.  Reméljük, hogy jó lesz az időnk, már elég lesz a hűvös, esősből. Van-e magyar animátor ? Gyerkőccel megyünk mi is, a kajákról már sok jót olvastam, talán a fagyi nem annyira jó, de azért remélem, hogy nem fogunk csalódni.  Ha írsz egy bővebb beszámolót, nekünk hasznos lesz, de biztos másoknak is.  Nagyon köszönöm, köszönjük. Üdv. Márti.

Előzmény: tokajkincse (45861)
Idlet Creative Commons License 2014.06.23 0 0 45876

Szia!

 

Mit értesz az NBS játszóterén? A röplabdapálya környékét?

Beírhatnád a jelszót is. :)

Ha minden igaz akkor jövő hét végefele már mi is ott leszünk.

Előzmény: tokajkincse (45875)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.23 0 0 45875

Wifi a játszóházban tökéletesen működik, illetve a szállodától 250-300 méterre a hajó irányában, illetve az NBS játszóterén... :D Magában a szállodában nem igazán... 

 

Előzmény: szandi777 (45874)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45874

Golden Rainbow-ban, de az AI a Burgas Beach-ben.

Előzmény: tokajkincse (45873)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45873

Teljesen természetes,hogy jó az idő mert mi már eljöttünk :D Melyik szállodában vagytok?

Előzmény: szandi777 (45872)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45872

2 napja vagyunk a Naposparton, az idő kiváló, a tenger is, a kaja bőséges és finom, az animátorok kedvesek, a szállásunkat semmi panasz nem érheti.Tehát minden jól alakul. Ha kérdés van, én is szívesen válaszolok, amikor végre rá tudok csatlakozni a wifire.

halley Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45871

A kacsintós szmájli az smafu?

 

"látom téged valami ócska telepek érdekelnek"

Az idén spec. Bjala az úticél...

Előzmény: Hidvegi55 (45851)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45870

Kosz a valaszokat! 25 ajro vallalhato. :-)

Jeff. Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45869
csaba9400 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45868
Előzmény: gambl-R (45866)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45867

Minket a buszmegállóból a reptérre 40 leváért akart elvinni. De annyira kényelmes a busz és olyan közel van a megálló, hogy mi inkább a buszt választottuk. Ha több csomagom lett volna, akkor biztosan taxizunk. 

gambl-R Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45866

Ha mar szoba kerultek a kulonbozo transzfer lehetosegek... Mennyi az iden a korrekt taxi tarifa a repter es a Napospart kozott?

Jeff. Creative Commons License 2014.06.22 -1 0 45865

Ezt fogod látni: Buszmegálló a burgasi reptérnél.

 

http://goo.gl/maps/vMy0Y

 

Esetleg ez is egy jó lehetőség lehet: Transzfer Burgas repülőtérről A Napospartra!

 

http://www.foxtransfer.eu/from-burgas-airport-to-slanchev-briag-sunny-beach.hu.html

 

 

Előzmény: venzo (45858)
borkasga Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45864

A 10-es busz megy Napospart központjáig.

Előzmény: venzo (45858)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45863

Pedig az NBS olyan jónak tűnik... Legalábbis nekem tetszett. :D Jövőre gondolkodtam benne, de a Tiara Beach is jól néz ki. 

Előzmény: Vahurka1 (45859)
gradinar Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45862

Vraca egyszerűen nem az a hely, ahová turistákat küldünk

 

Engedtessék meg azért megjegyeznem, hogy Vracában a Történeti Múzeumban tekinthető meg Bulgária egyik legjelentősebb trák ezüstkincse, az ú.n. Rogozeni lelet.

Maga a város egyébként tényleg nem egy nagy durranás, viszont ha bárki túrázni akar, a mellette emelkedő Vracai Balkánban elképesztően szép környezetben teheti azt meg.

 

G.

Előzmény: stevie-13 (45794)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45861

Itt találod a menetrendet : 

http://www.sbavto.com/index.php?option=com_content&view=article&id=58&Itemid=71&lang=en

 

Az időpont nem azt jelöli, hogy mikor van ott, hanem hogy a központból mikor indul. Ha háttal állsz a reptérnek, akkor át kell menned a parkolón, már látni fogsz egy felüljárót, az alatt átsétálsz és ott a megálló. De segítenek a buszosok, ha megkérdezed. 

Előzmény: venzo (45858)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45860

10-es számú, kék színű busz. A jegy 6 leva / fő.

Előzmény: venzo (45858)
Vahurka1 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45859

Szia.

A Park hotel Continental parkolója néha tele van (tavaly alig fért be oda a kocsink), de van még a közelben két őrzött parkoló. Az egyik az Iberostar Tiara Beach mögött van - ez egy félbehagyott vasbeton épület, aminek az aljában van egy kisbolt is, és a másik oldalán a Magura étterem van, a képen csak az éttermet jelölik -, a másik pedig tőle a főútvonal felé kifelé haladva egy nagyobb-tágasabb hely (ott árnyék is van) az Oriera étterem mellett van (nem az étteremé a parkoló).

 

http://www.visitbulgaria.net/en/mapof/sunny_beach/

 

Az ár 10 leva/nap körül van szinte mindenhol. Mi a Meridian hotelbe megyünk nemsokára - mivel az NBS-ből túlfoglalás miatt áttettek minket oda...

 

 

Előzmény: szandi777 (45815)
venzo Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45858

Sziasztok !

 

Hamarosan indulunk Burgaszba repülővel. Cél a Hotel Bellevue , érdeklődnék melyik busz visz a reptértől a Napospartra? Előre is köszi a válaszokat.

 

Üdv: Venzo

stevie-13 Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45857

Bocsi, én nem írtam Napospartot csak egyszerűen  óvárost, gondoltam a "tapasztalt kolléga" érti.

 

 

A kérdés, amire válaszoltál, egyértelműen a Napospartra vonatkozott:

 

"Egy hét múlva indulunk Napospartra, busszal. [...] Először járunk majd Bulgáriában, gyűjtögetjük az infókat mindennel kapcsolatban, de ha van olyan, amire esetleg jó, ha odafigyelünk/kipróbálunk, stb. akkor szívesen venném a segítséget."

 

Erre írtad, hogy

 

"Szerintem ami a legfontosabb a pénzváltásra odafigyelés! Az Óváros megnézése."

 

Na mindegy, nincs jelentősége - javaslom, lépjünk ezen túl :-)

 

 

Előzmény: Hidvegi55 (45855)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.22 0 0 45856

Mi itthon már...

Ha valakinek kérdése van a Hotel Burgas Beach-el kapcsolatban, az nyugodtan kérdezzen, de majd próbálok írni egy összefoglalót róla.

Tegnap megérkezett a magyar animátor, napról-napra javul a személyzet, így szerintem júliusra teljesen rendben lesz! 

Hidvegi55 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 45855

Bocsi, én nem írtam Napospartot csak egyszerűen  óvárost, gondoltam a "tapasztalt kolléga" érti. Mint ahogy írtam ahelyett hogy számomra érthetetlen bejegyzést írt, inkább a kérdezőnek tett volna szívességet hogy megnézendő dolgokról ír. Komolyan mondom nem értem az embereket, sokszor van hogy én is kérdezek (mint ahogy tettem, tőled is) Azok az emberek nem olvassák végig csak reagálnak valamire és nem én kértem a látnivalókról információt, én csak javasoltam.

Előzmény: stevie-13 (45853)
zlaky Creative Commons License 2014.06.21 0 0 45854

Hidvegi55 !

 

Ajánlom figyelmedbe  a " hibernia és Zpress " kiadótól megjelent Bulgária Atlaszt , amiben van egy pár leírás városokról és látnivalókról .

Előzmény: Hidvegi55 (45851)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 45853

Ha te csak ezt láttad benne, "sajnálom" biztosan sokan vagyunk akiknek nagyon tetszik.

 

 

Halley kolléga tapasztalt Bulgária-utazó, és csak arra reagált, hogy valaki Napospart óvárosát ajánlotta megtekintésre. Napospart egy üdülőtelep, ráadásul alig pár évtizede létezik csak, óvárosról tehát nem érdemes beszélni vele kapcsolatban. A közelben Neszebarnak ellenben van óvárosa, érdemes is a figyelemre, de az pár kilométerrel Napospart mellett található (bár a tengerparton lassan összeépülnek).

 

 

Itt nem kritizálni kellene hanem aki igényli segíteni és javasolni megnézésre alkalmas dolgokat és helyeket.

 

 

Az a baj, hogy miközben Bulgária tele van érdekesebbnél érdekesebb látnivalókkal, ezek nem a tengerparton vannak.

Előzmény: Hidvegi55 (45851)
János 2 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 45852
12.40-es busszal megyunk. Szama 10.
Előzmény: tokajkincse (45834)
Hidvegi55 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 45851

Ha te csak ezt láttad benne, "sajnálom" biztosan sokan vagyunk akiknek nagyon tetszik. Igaz mivel olvasom rendszeresen látom téged valami ócska telepek érdekelnek, hát akkor maradj annál.  Egyébként is a hócipőm tele az ilyen hozzászólásokkal. Itt nem kritizálni kellene hanem aki igényli segíteni és javasolni megnézésre alkalmas dolgokat és helyeket.

Előzmény: halley (45848)
m.attila06 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45850

Kedves Anita!

Koordináták 42 42'14.58"É   27 43'12.01"K.Pontosan a szálloda bejárata elé visz.Fél kör íves a szálloda előtt ha van hely bárhol meg lehet állni,a recepción felírják a rendszámodat és ha útban vagy szólnak.Ha mentek be a szálloda felé jobb oldalon volt egy fizető parkoló de nem tudom az árakat mert volt hely.A medence nem meleg vizű nem is használtuk.Kaja nekünk teljesen megfelelt csak a halak nem ízletek.Ha normális kávét szeretnétek inni vigyetek valami kávéfőzőt mert ami van az nagyon gyenge.Kajálni ne menjetek nyitásra mert az oroszok letaposnak azt gondolják nincs több kaja.Autóval voltunk horvátország-szerbia útvonalon mentünk,este 8-kor indultunk Keszthelyről másnap du 2-kor a szállodánál voltunk.Tankolni kajálni kávézni álltunk meg,a határokon 5 perc alatt átmentünk.Idén is megyünk a Bellevue hotelbe.Ha tudok még segíteni csak kérdez.

Attila  

Előzmény: É-B Anita (45822)
csilla37 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45849

Sziasztok! 

Csendes szemlélője vagyok az oldalnak, tavaly jól jött a segítségetek utazás előtt, sok kérdésre megtaláltam a választ, amit ezúton is megköszönök. 

Tavaly all. inc. ellátással voltunk egy hotelben, de idén nem sikerült hasonló árban találnom.

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy tudnátok e olyan szállást ajánlani ami nyugis helyen  van, nem zajos, igényes, tiszta, és a közelben olcsón tudnánk ebédelni, vacsorázni. Jó lenne  közvetlen tengerparton . 2 felnőtt és 2 kiskamasz gyerek utazna. 

Előre is köszönöm a tippeket, ajánlatokat. Privátban várom : nedcsilla@gmail.com. e- mailre. Üdv mindenkinek. Csilla

halley Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45848

Napospart...

"Óváros megnézése"?

 

Az miféle szerzet?

A '70-es évekbeli hotelek?

;^)

Előzmény: Hidvegi55 (45844)
rodore Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45847

Bulgáriába utazóknak alapmű, amit már többször linkeltünk:

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=955

És a Szerző blogja is. Szinte minden úgy van, ahogy le van írva :-)

http://hurrabulgaria.blog.hu/tags/stevie

Jó utat!

Előzmény: kkatica (45843)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45846

A tripadvisor-on talalsz frissebb tapasztalatojat (tavalyiakat). Nagyjabol kozepes a szalloda ertekelese.

Előzmény: kkatica (45843)
Hidvegi55 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45845

Igaz a Zefirben sem foglalkoznak azzal milyen szobát rendeltél!

Előzmény: János 2 (45842)
Hidvegi55 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45844

Szia! Szerintem ami a legfontosabb a pénzváltásra odafigyelés! Az Óváros megnézése.

Előzmény: kkatica (45843)
kkatica Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45843

Üdv :)
Egy hét múlva indulunk Napospartra, busszal. A Sun City Hotelban fogunk megszállni. Visszakerestem a hozzászólások között, és 2011-es a legközelebbi infó. Esetleg azóta nem volt valakinek újabb, közelebbi tapasztalata ezzel a szállással kapcsolatban?

Először járunk majd Bulgáriában, gyűjtögetjük az infókat mindennel kapcsolatban, de ha van olyan, amire esetleg jó, ha odafigyelünk/kipróbálunk, stb. akkor szívesen venném a segítséget. Előre is köszi :)

János 2 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45842
Oke. Zefirben ertem
Előzmény: Hidvegi55 (45841)
Hidvegi55 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45841

szandi777

 

Hotel Zefir

 

János

 

Nem gyerek ebben nincs 4-fő felnőtt 2szoba és nem "S" hanem A2A, csak biztosításokat nem tartalmaz. Ezeket én külön kötöttem, és most még hozzájött 40 euro név változtatás miatt. Ez viszont nem semmi!

Előzmény: szandi777 (45835)
HENZA103 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45840

Mi tavaly Bukarest mellett szálltunk meg, Giurgiu fele vezető úton, ha jól rémlik, Bucharest West motel, de majd megnézem pontosan, készült ott egy fotó. 100 lej volt egy éjszakára egy családi szoba, széles franciaágy, hűtő, fürdőszoba. Non-stop, éjfél körül estünk be, és kora reggel mentünk tovább. Őrzött parkoló, nem pakoltunk ki az autóból, a személyzet kedves volt. Ha itt nem állunk meg, Giurgiuig nem lett volna más szállás.

Előzmény: pilla71 (45738)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45839
solozo Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45838

Nem szaharázni kell, hanem ha ennyire időjárásparátok van, mert eddig évekig szar időben nyaraltatok, akkor nem júniusban kell menni Bulgáriába (É-Olaszországba, Horvátországba stb.).

Július közepétől augusztus végéig gyakorlatilag 90%, hogy feketére sültök a napon Bulgáriában. Ha meg a pénz ennyire számít, akkor tessék elgondolkodni, jobb-e olcsóé' ülni a hotelben és bámulni az esőt, mert erre akkor kb. 50% az esély...

 

Előzmény: tokajkincse (45833)
János 2 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45837
A mai nap kivetelevel minden nap tengeren strandoltunk. A szalloda vedett belso es udvari tere eleg nagy. Igazan rossz ido csak ma volt.
Előzmény: Erijaki (45829)
János 2 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45836
Ez az ar nagyon jo! Egy valamit nem tettel hozza: 2 felnott + 2gyerek. Mi tudjuk hogy a gyerek itt ingyen nyaral max 10-12 ezer ft a plusz a gyerekre. Persze sajnos otthon nem igy van. Ezert itt nagyon megeri. En 2013 -rol kaptam 40 euro jovairast igy repulovel kevesebb mint 120 ezer ket felnott+7 ezer biztositas plusz ketszer 6-6 leva busz. Otthon 800-800 ft ic potjegy plusz 4 buszjegy. Azt hiszem minden koltseget osszeszedtem.
Előzmény: Hidvegi55 (45832)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45835

Melyik szállodába mentek ennyiért ? AI is benne van ?

Előzmény: Hidvegi55 (45832)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45834

Igen, én írtam.... Megyünk haza szombaton... Nem tudom, jövőre talán Szahara... Ott legalább örülnének az esőnek...

Előzmény: adnaw (45827)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45833

De örülök, hogy nem csak én érzem a német- magyar megkülönböztetést! 

Remekül elvagyok a játszóházban már napok óta... Lényegében ebből áll a nyaralás. Ma egész nap esik és nincs remény javulásra. Mindenki kabátot és pulcsit vásárol.... Hát ez egy vacak nyaralás lett és akkor finoman fogalmaztam...

Hidvegi55 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45832

Szia!

 

Köszönöm válaszodat. Egyetértek veled, csupán az bánt hogy mi már pár éve ide járunk és látjuk hogy mennyit romlott a színvonal évről-évre. A németek viselkedése szerintem mindenhol ilyen és mivel bőségesen lejattolnak ezért mindent elnéznek nekik. Mi következő héten megyünk 4-en 2 hétre 360000Ft ami azt jelenti45000Ft/1hét/fő, igaz erre még bőven rakodik költség de összehasonlítva más szállodákkal és hazai AI. szállodákkal szerintem is nagyon jó ár.

Előzmény: János 2 (45821)
ottakring Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45831
ottakring Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45830
Erijaki Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45829
Bocsi, úgy érzem, még rosszabb időt hoztunk. Ti hogy töltitek e zimankós napokat?
Előzmény: János 2 (45813)
É-B Anita Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45828

Köszönöm szépen Béci az infot!

Előzmény: Béci 72 (45825)
adnaw Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45827

Ha jól emlékszem Te írtad egyszer hogy évek óta esőben nyaraltok. Nyugtass meg hogy 21-28-ig már nem leszel Bulgáriában :D :D :D

Előzmény: tokajkincse (45805)
Béci 72 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45826

Szia!

 

Vasárnaptól már nyugodtabb időt ír a net,eső nélkül,25-26 fok.

Előzmény: fekete és fehér (45823)
Béci 72 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45825

Szia!

 

Mi tavaly aug.elején voltunk ott,simán volt hely.Egyébként ne várjatok túl sokat,akkor nem csalódtok.Maga a várnai tengeri park szép lenne,egzotikus növényekkel,csak sajnos gondolom nincsen pénzük öntözőre,így száraz a fű.

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: É-B Anita (45824)
É-B Anita Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45824

Köszönöm szépen mindenkinek az autópálya díjakról az infot!a delfináriumról kérdeznék.Meg kell venni előre a jegyeket,vagy úgy is lesz hely,ha oda megyünk?

fekete és fehér Creative Commons License 2014.06.20 -1 0 45823

Sziasztok!

Elérkezett a mi napunk! Ma délben indulunk Napospartra, és most olvastuk a neten, hogy Várnában ítéletidő van, sajnos haláleset is történt az iszonyatos vihar miatt. Reméljük, már levonult a rosszidő, de nagyon sajnáljuk az ott élőket és nyaralókat. Tudna esetleg valaki segíteni, hogy változott-e az időjárás este óta, vagy még mindig tombol az ítéletidő? Aki most indult klasszabb időt a mostaninál, szép nyaralást, aki itthon van, minden jót kívánunk. Sziasztok.

É-B Anita Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45822

Kedves Attila!Köszönöm szépen a segítséget!Igen,lenne pár kérdésem.Ha épp nem tudunk a szálloda előtt parkolni,akkor van a közelben parkoló,és mennyiért?Ezenkívül kíváncsi lennék,a belső medencéjük meleg vizű?A kaja egyhangú,vagy van azért miből válogatni?A GPS kordinátákat megköszönném!Ti is autóval mentetek,Szerbia,vagy Románia felé?

Előzmény: m.attila06 (45812)
János 2 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45821
Mindenkinek ajanlani tudom, mindazoknak akik a realitas talajan elnek. Ket medence sok napaggyal hatalmas zold arnyas kert a tengerpart mint az nbs-nel.
Kaja nekem kifogastalan nincs az a dozsi mint a butgasba sem kajaban sem sutibe sem gyumolcsbe. Azonban ami szukseges megvan es kifogastalan.
Ami nem tetszik a nemetek viselkedese. Tovabba a gyerekeket sem az animatorok sem a szuleik nem foglaljak le. Animator szinte nulla.
Előzmény: Hidvegi55 (45820)
Hidvegi55 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45820

Szia!

 

Mi már voltunk párszor itt és most is megyünk. Írnál pár sort, érdekelne a véleményed.

Előzmény: János 2 (45819)
János 2 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 45819
Szakad! A Zefirben. Nekunk tokeletesen megfelel. Elmult ket evben a Burgasban voltunk. Nagyon draga lett ebben az evben es 2013 ban afferunk is volt. Nem az eloirt szobat adtak es meg meg is akartak magyarazni hogy nincs igazunk. Oke akkor ide tobbet nem jovunk. Au NBS is sokat dragult.
Itt ugyanabban az idoszakban felebe sem kerul.
Előzmény: Hidvegi55 (45816)
ottakring Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45818

Nem szabad hozzájuk menni. Kínálati piac van, a jól beválthoz sem szabad mindenáron ragaszkodni. Mi is voltunk a Naposparton többször olyan szállodában ami tökéletesen megfelelt, de már nem járunk oda. Az utóbbi 3 évben folyamatosan emeltek árat, már dupláját kérik ugyanazért. Van helyette más.

Előzmény: halley (45810)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45817

A Continental parkolója 60 Leva egy hétre

Előzmény: szandi777 (45815)
Hidvegi55 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45816

Szia!

 

Te most melyik szállodában vagy?

Előzmény: János 2 (45813)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45815

A naposparton (Rainbow, Burgas Beach környéke) a parkolást hogy oldjátok meg , aki kocsival megy ? Túl soknak találom a napi 5-10 eurót. 140 eurot csak parkolásra költeni nagyon húzós 14 napra. Az több, mint 40 ezer ft. Lehet parkolni ingyen is ? Mennyire veszélyes ? Volt már valakinek negatív tapasztalata ?

Köszi!

őrel Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45814

szerbia egy irányba 12 eur  

 

bg  egy hét 5,5 eur 

Előzmény: É-B Anita (45806)
János 2 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45813
Ne tolkatok tobbet esik most is.
Előzmény: Erijaki (45798)
m.attila06 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45812

Szia.

2013-ban voltunk ár érték arányban teljesen jó volt,közel van a part,az étkezés jó volt.Gáz csak akkor van ha medence oldali szobát kaptok mert akkor estig elég hangos.Adtunk szoba takarítónak 5 eurót minden nap cseréltek törölközőt és porszívóztak a szobában.Ha egyénileg utaztok és Robinzonnál foglatatok nem jók szálloda gps koordináták amit adnak,ha szükséged van rá nagyon szívesen elküldöm.Parkoló ami nem fizető pár darab van a szálloda előtt,szerencsénk volt 3 kocsival voltunk  és pont elfértünk.Bármi kérdés van a szállodával kapcsolatban csak bátran kérdez.

Attila.   

Előzmény: É-B Anita (45807)
zlaky Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45811
Előzmény: É-B Anita (45806)
halley Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45810

Kedves Utazók!

 

Hogy lehet kijátszani azt a hülyeséget, ha egy szálloda a díj 50%-át előre kéri átutalni?

(Egy olyan, országbelső elhelyezkedésű helytől ezt pofátlanságnak tartom, ahol már harmadik évben - azaz ötödik alkalommal - szállnánk meg és eddig nem volt ilyen fóbiájuk.)

halley Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45809

Érdekes, a perverzió hangjaiból semmi nem hallatszott át hozzánk.

;^)

Előzmény: gambl-R (45804)
halley Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45808

Na, ne mondd, hogy nem emlékszel már rá!

Még 2005-ben épp Te dobtad be Bobov Dol városát a köztudatba, az akkori régi-bolgár-topicon, Giurgiu említésével párhuzamba állítva.

"Giurgiu-ban ... teljesen orwelli a hangulat. Eletem no.2. leglehangolobb varosa. /A no.1. Bulgariaban van: Bobov Dol, egy elfelejtett, isten hata mogotti kis banyaszvaros, brrrr./"

Utána lévő évben, mit ad Isten, volt alkalmam arra kerülni, mivel Perniktől délre akkoriban nem lehetett lehajtani a sztrádaépítés miatt, hanem egy kiadós kerülőre kényszerült mindenki. No, akkor én vérszemet kaptam és a mellékutakon vágtam át, richtig Bobov Dol felé.

 

Utána azt írtam egy - Pomorie láttán fanyalgó - hozzászólónak, hogy:

Na, az a döbbenet ! Nem Pomorie...

 

De leginkább ez a véleményem zanzásította az ott látottakat:

amúgy istenigazából egy ottani-külvárosilakótelep-hangulatú-átlaglepukkadt-kilátástalanságú-leépítettiparú hely

 

És, ahogyan visszaemlékszem így utólag, azért volt még egy benyomásom, mégpedig az, hogy a bolgár nők közül eléggé sokan még az ilyen kilátástalannak tűnő helyeken is hajlandóak kiöltözni, akár csak a szomszéd asszonnyal közös babakocsi tologatáshoz is. (Habár ez az egész országban látható, de itt azért volt feltűnő, mert a környezetből meglehetősen kirítt.)

 

Ja és van egy érdekes kép, ami a retinámba égett, az a vasúti keresztezés, az ímmel-ámmal legallyazott fából készült, eltört és szigetelőszalaggal toldott sorompóval.

De egyébként ez is lehetett volna bárhol másutt Bulgáriában, még nyolc évvel ezelőtt...

 

Előzmény: stevie-13 (45803)
É-B Anita Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45807

Esetleg van valakinek valamilyen tapasztalata a Hotel Strandja-ról?

É-B Anita Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45806

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!Még annyi kérdésem lenne,hogy kb mennyi az autópálya díj Szerbiában,majd Bulgáriában?mert olvastam egy bejegyzést,ahol Szerbiai autópálya díjhoz 60 EUR volt írva,amit kicsit sokallok...igaz e ez?

 

tokajkincse Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45805

Ma napos idő volt, így egy kicsit jobban érzem magam. A tenger is jó, csak baromi mocskos. De ne akarjak már jó időt és tiszta tengert is! :D AZért most is szakad az eső, csak hogy egy nap se múljon el nélküle...

gambl-R Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45804

A hollandok perverzek. :-)

Előzmény: halley (45802)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45803

Ellenben amikor Bobov Dol korábban szóba került, az annyira kíváncsivá tett, hogy legközelebb direkte arra kerültem. És végülis nem bántam meg...

 

 

És milyen volt? ;-) Mesélj :-)

Előzmény: halley (45801)
halley Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45802

"Vracáról alapvetően lebeszélnélek, mint ahogy egy külföldit is, ha pont Ózdon akarna megszállni"

Hm, érdekes!

Amikor mi, egy pár éve Aggtelek és környéke bejárására szánt hétvégénken épp Ózdon szálltunk meg, akkor egy holland házaspár lakott a szomszéd szobában, akik állítólag már többször is ott töltöttek néhány napot.

Előzmény: stevie-13 (45742)
halley Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45801

Mondjuk a negatív dobogósként említett Dupnica pont útba esik azoknak, akik Görögország felé Bulgárián keresztül tranzitálnak.

(Igaz, nem sokan kerülgetnek be az útmenti városokba.)

 

Ellenben amikor Bobov Dol korábban szóba került, az annyira kíváncsivá tett, hogy legközelebb direkte arra kerültem.

És végülis nem bántam meg...

Előzmény: stevie-13 (45794)
halley Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45800

Az odáig okés, hogy Vracát nemhogy nem ajánlod, hanem a jelentős megkerülését javaslod.

Na, de!

Ha van róla néminemű tapasztalatod/emléked, akkor ugye kérhetek egy tippet tőled, hogy melyik út a jobban járható, vagy látványosabb Várnától Vidin felé?

(Őr.El. már felhívta a figyelmemet Pleven-re, meglehet, hogy jó lenne arrafelé venni az irányt. - Mégha a körképre tán nem is jutna idő...)

Előzmény: stevie-13 (45794)
halley Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45799

Köszi a megerősítést, a korábbi útjaink során én is mindig ezt tapasztaltam!

(És, mint olvashattad is már tőlem, mi sem mindig a túristakedvenceket szeretjük csak megnézni, rendre belevittünk egy kis fricskát, valami jóféle letérőt. És ezek eddig kellemes emlékekként maradtak meg, ezért is akarnék az idén is ilyet.)

 

Viszont a Vaskapu-szoros, illetve Vidin és környéke eddig mindig kimaradt, örülnék neki, ha most azt is útba ejtenénk. És nem bánnám, ha ezt egy kis al-dunai szakasszal is össze tudnánk kötni...

(Aztán Vraca - S.W. által közzétett - elrettentőségének olvasatán persze elgondolkoztam. Sebaj, úgysem ez a város volt az úticél!)

Előzmény: őrel (45789)
Erijaki Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45798

Jövünk, és magunk előtt eltoljuk a randa időt! Kitartás! :)

Előzmény: János 2 (45796)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45797

ha jól láttam, a front most hagyja el Bulgáriát, holnap, holnapután már jó idő lehet

Előzmény: János 2 (45796)
János 2 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45796
Most esik rendesen! Nem jol indul a nap.
János 2 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 45795
Ejjel zivatar volt esett. Most felhos nem tul jol indul a nap.
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45794

semmiféle olyan biztonsági kockázat nincs, ami ne lenne pl. szófiában vagy akár várnában...

 

 

Vidin persze más tészta, de azért Vracáról kérdezd meg a feleséged :-)

 

Az még a békés zsivkovi szocializmusban is igen kemény helynek számított. Ráadásul az utóbbi időben rohamosan romlott a közbiztonság, mert aki teheti, elköltözik, az ingatlanárak a béka feneke alatt vannak, és ezek az ingatlanok a legszegényebb rétegeket vonzzák.

 

Sztefan barátom sokat látott szociológus, ráadásul a Ljulinban nőtt fel, és persze bolgár, tehát nyelvi- meg kulturális gondjai nincsenek, de amiket mesélt az ottani friss kutatásairól, azok alapján Vraca egyszerűen nem az a hely, ahová turistákat küldünk.

 

De mondjuk Pirot és Dupnica meg Bobov Dol is a dobogósok a listán - de azok legalább nem esnek útba.

Előzmény: őrel (45789)
rotes Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45793

Köszi a sok infót.

Előzmény: T-boy01 (45787)
Erijaki Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45792

Család vagyunk, párommal mi, plusz 1 egyetemista srác, és egy 14 éves lány.

Előzmény: rozsaszindelfin (45791)
rozsaszindelfin Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45791

Ott foglaltam szállást, de terveztem kirándulásokat, Neszebár, Napospart,Szozopol....Csak jó lenne időnként csatlakozni valakihez, egyedül nem az igazi.Akkor holnap egy helyen leszünk:)Ti baráti társasság vagytok vagy egy pár?

Előzmény: Erijaki (45784)
Miranka Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45790

Akár jó is lehetne, ha az 1-es út mellett helyezkedne el. Ráadásul még túl közel van a határhoz, nekünk az még csak 500 km megtételét jelenti. Két ágyért nem hiszem, hogy érdemes lenne kitérőt tenni. Azért köszönöm a javaslatodat!

Az első napra azt tervezem, konkrét kitűzött úti cél nélkül, hogy inkább addig megyünk míg kényelmesen tart a kedvünk és lehetőség szerint Szófia se legyen már messze, így az út nagyobbik felét magunk mögött tudjuk. 

Rövid kitérőt inkább a Orsovánál tennék a Kazán-szoros felé, azt szívesen szemrevételezném a maga valójában:)

Előzmény: halley (45786)
őrel Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45789

jaj bazz...

 

semmiféle olyan biztonsági kockázat nincs, ami ne lenne pl. szófiában vagy akár várnában...

 

bárhova el lehet menni, nem állnak betyárok az út szélén, ráadásul a bolgárok, főleg vidéken, igencsak segítőkészek

 

keresztül kasul bejártam már bulgáriát magyar rendszámú kocsival és soha nem történt semmi kriminális

 

vidin is jó

 

 

Előzmény: halley (45788)
halley Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45788

Sztív!

 

Írtad, hogy:

"Bulgáriának ez az északnyugati része egész Európa egyik legszegényebb régiója, ennek minden hátrányával"

 

Vidin is problémás ilyen téren? (Pld. tranzitszállás gyanánt?)

És milyen úton érdemes odajutni Várnától? (Pleven felől, vagy a Duna partja mentén?) - Nem a térképi infókra gondolok, hanem a személyes véleményekre, haladhatóság, útminőség, vagy akár a szegényrégió miatti biztonság dolgaira...

Előzmény: stevie-13 (45742)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45787

9 юли до 8 септември 10:30, 12:00, 15:30, 17:00 часа

 

előadások naponta

 

belépő: 2 év alatt ingyen

 2 - 12 14 Leva

 

12 felett 20 Leva

 

fotójegy 5 Leva

Előzmény: T-boy01 (45785)
halley Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45786

"Vidintől Szófiáig ... valahol a kettő között szeretnénk tranzitszállást"

 

Belogradcsik nem jöhet szóba?

Előzmény: Miranka (45741)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45785
Előzmény: T-boy01 (45783)
Erijaki Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45784

Szia! Mi is holnap megyünk a wizzairrel Napospartra. Te Burgaszban maradsz?

Előzmény: rozsaszindelfin (45781)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45783

VÁRNA DELFINÁRIUM térképen:

 

http://goo.gl/maps/6ZcTI

 

 

Előzmény: rotes (45780)
János 2 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45782
Mi tortent? Jobulast.
Ma delig ogazan jo ido. Nyugodt tenger szinte szelcsend. Delbe hatalmas zuhi. Most lementunk nehanyan furdenek talan 20 fok lehet. A tenger hoz ki nemi piszkot.
Janos
Előzmény: tokajkincse (45778)
rozsaszindelfin Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45781

Sziasztok, holnap megyek Bulgáriába, Burgaszba Wizzairrel egyedül 7 napra nyaralni. 27 éves lány vagyok.Csatlakoznék valakihez ha úgy adódik közös programokra. Emailem: birozsuzsanna87@gmail.co 

rotes Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45780

Sziasztok

22-én megyünk az Aranyhomokra. Érdeklődöm, hogy volt-e valaki busszal onnan Várnában.  Milyen messze van a buszállomástól a Delfinárium?

balzsoma3 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45779

Mi tavaly nyaraltunk a Dune Residenc-ben. Nagyon jól éreztük magunkat, nekünk nagyjából minden tetszett. Most július közepén a Goldenbe készülünk. Most Iliyan elmondása alapján felújították a Burgas éttermét, és a központi helyeket. Szerinte az ellátás minősége is jobb lesz. Majd meglátjuk!!!??? Szívesen mesélek, ha valaki részletekre kíváncsi.

tokajkincse Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45778

Konditerem engem nem érdekel túlzottan, de tényleg van. Biliárd fizetős, teniszpálya, röpipálya a közelben fizetős ( 40 leva / óra talán ).

Mivel fos idő van, így az animátorok semmit sem csinálnak. Egy kis tánc, egy kis labdázás, este remélem lesz tánc a gyerekeknek. 

 

 

Felhívtuk a megadott biztosító számát , a csaj kérdezte, hogy ők szervezzék meg az ellátást vagy mi. Férjem kérte, hogy ők. Fél óra múlva hívtak, hogy 10 perc múlva itt az orvos, de utána már angolul az asszisztens is. Sok orvos van a környéken, de a gyerek annyira üvöltött, hogy miután megnyugodott elaludt fél órára, így addig nagyjából elkészültünk, csak a papír maradt fent... Így nem kell szla, mivel szerződött partnert küldtek ki. Ha te szervezed esetleg fizetsz, kérsz számlát és itthon rendezik. Érdemes előre érdeklődni a biztosítónál. Mi ezt ajándékba kaptuk a MÁV-tól, de elsőre felvették a telefont és tényleg viszonylag gyorsan leszervezték a dolgot. Nincs nemzetközi EU kártyánk, de ingyenesen ki lehet váltani. 

Erijaki Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45777

Köszi szépen a részletes hőjelentést, nyugodtabban indulunk az útnak. Ha az esők között megjavul az idő, és a tenger is fürödhető, az tök jó. Jövünk! :)

Előzmény: János 2 (45765)
rodore Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45776

Szia! Ugyan nem engem kérdeztél, de pár éve Naposparton nekünk is volt biztosítási eseményünk. :-( EU kártyát nem kérték (nem is volt) a biztosítási papírokat igen. Az orvos maga hívta fel az asistant szolgálatot, mindent megbeszéltek, nekünk semmit se kellett intézni és fizetni sem. Kiváló ellátást kapott a férjem és másnapra visszarendelték kontrollra is és kapott telefonszámot, ha éjszakára szükség lenne segítségre. A bizosítótól másnap felhívtak minket, hogy minden rendben van-e. Posta utasőr biztosítás legolcsóbb kategória. Mindenkinek szép nyaralást kívánok!

Előzmény: fekete és fehér (45773)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45775

a Burgas Beach -ben van kondi terem, az emeleti bárban billiárd asztal

 

a Burgas mögötti Dune Residence dünék felőli oldalán játszótér, homokozó

 

a burgas medencéjében az animátorok vezetésével rendeznek:

 

vizitornát, vizi röplabda, vizilabda mérkőzéseket

Előzmény: szandi777 (45774)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45774

Köszönöm mindenkinek !

Sporttal kapcsolatban: nincs egy foci, vagy röpi pálya vagy egy ping-pong asztal sehol ? Még játszótér se a közelben ? Ott a sok szálloda és sehol semmi ? Az egész (Napos)parton sincs semmi ? 

Tokajkincse: A lányodnak jobbulást ! Biztos hamar rendbe jön.

fekete és fehér Creative Commons License 2014.06.18 -1 0 45773

Köszi a sok infót, tényleg leírtad, amit lehetett, és nagyon sokat segítettél vele. Sajnálom a picit, nem elég, hogy nem fürödhet a tengerben, hanem még fájdalmai is lehetnek, igaz, a gyerkőcök gyorsabban regenerálódnak, mint mi, felnőttek, de így már nektek sem olyan a további pihenés, ha a gyermeke nem teheti azt, amit szeretne. Ha nem veszed tolakodásnak, még segítenél annyit, hogy a nemzetközi egészségbiztosítási kártyát is kérték az utasbiztosítás mellett, vagy arra nem volt szükség, ugyan is azt mondják, hogy az eu kártyát is vinni kell magunkkal. Azért próbáljátok még kiélvezni a maradék napokat, és a napok alatt a napsütést is értem!

(Amúgy, már bennünket is vár a Golden Rainbow, már csak két nap, és ott vagyunk.)

 

Előzmény: tokajkincse (45770)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45772

Ha mar szoba kerult (sajnos) a biztositas... Egybol elfogadtak a biztositast, vagy meg kellett elolegezned az ellatas koltseget, es utolag terit a biztosito?

Jobbulast a gyerkocnek!

 

Előzmény: tokajkincse (45770)
őrel Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45771

szerbiában gyakorlatilag leálltak az átutazók basztatásáról

 

1-2 rendőrautót lehet látni az egész út folyamán 

 

 

bg-ben sok helyen mérnek, van pár fix trafi (kitáblázva), de a mellény, izzókészlet , stb. ellenőrzésére én nem is emlékszem

 

bg-ben a sebességet , övek bekapcsolását, mobilozást figyelik

 

de azért a saját érdekünkben jó ha van nálunk felszerelés

Előzmény: szandi777 (45766)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45770

Borzasztóan rossz a wifi kapcsolat, így csak nagyjából tudtam átfutni mit kérdeztetek, nem tudom ezt is mikor tudom megosztani veletek, de kedden este írom.

Kaja: Nagyon jó, minden este van sült krumpli vagy kerek krokett szerű krumpli, rizs. Teljesen magyar szájíz szerint főznek, gyerekek tudnak enni. Eddig mindig volt rántott hús is. Hol csirke, hol malacka… Reggelire is van minden,  a müzlitől a bundás kenyérig. Felvágottban nem erősek viszont. Minden reggel u.az van, nem érdemes első nap bekajálni, mert ezt fogod enni egy hétig. Ma bolgár est volt, egyedül ma volt szar a vacsora választék, de ma nem is bírtam enni, de erről később.

Pool bar-ban ( snack bár is egyben )  hot-dog és melegszendvics van, mást még nem láttam.

Italok érdekesek, a cola, fanta stb… jó, a sör, rövidek kicsit olcsó minőségűek. Koktélból mindösszesen 4 félét készítenek el, nem egy világbajnok egyik sem.

Beach bar nincs ( már ?) fel kell jönnöd a 2. emeleten lévő pool bar-ba.

Játszótér szintén nincs, ahogy semmi sportolási lehetőség sem. Ha szar idő van, meg vagy halva lényegében, mert semmit sem tudsz kezdeni.

Hétfőtől van főszezon,így sok új ember került elő, ők már beszélnek angolul is. Mi két pincérnőt kifogtunk magunknak, akik normálisak, mosolyognak, előzékenyek és csak az ő asztalukhoz ülünk már ( vadászni kell a helyeket, nagyon sokan vannak) . De a gyerek pl. egy pincér mellett ejtette le a villát, nem vette fel, simán elment, de u.ez a bébijátékkal is előfordult. Neked kell kikerülnöd őket, ő nem fog téged…

Nem mondom, hogy nem javult a helyzet a főszezon miatt, lehet régebbi, bejáratott emberek vannak már, de ez nem 4 csillagos személyzet. Kár érte…

Animátorok teljesen cserélve lettek, egy lány maradt csak ( magyarok mondták, akik visszajárnak )Egy lány, Lia beszél nagyon jól angolul. A játszóházban be is mutatkozott, játszott a gyerekekkel. A lányom elesett a kis műanyag motorral, kicsattant az álla, rögtön hozott kötszert, fertőtlenítőt stb… Végül orvost kellett hívni, megkértem, hogy jöjjön fordítani nekem, segített egy szó nélkül. Bolgár orvosnő jött a mentővel, egy szót nem beszélt angolul, de nagyon kedves volt, törölte a könnyeit, simogatta a mentőben, fogta a kezét, mert üvöltött végig ( 6 éves ). Ahová vittek ott a doki és az asszisztens beszélt angolul középfokon, összevarrták, visszahoztak a hotelbe, mert a biztosítás papírját nem vittem magammal a nagy sietségben és a recepción nem engedték lemásolni nekik a dokumentációhoz . Na csak ennyire gyökér a személyzet, mert ott volt a másoló… Még azt sem lehet mondani, hogy nem értették meg, mert bolgárul beszéltek.  Itt történt a baleset, a recepción vártuk az orvost, szóval azt sem lehet mondani, hogy fogalmuk nem volt a kialakult helyzetről. A doki majd jön kiszedni a varratokat. Nem fürödhet már szegénykém. De az ellátás teljesen rendben volt, gyors volt a szervezés is ( Union biztosítás ) , szóval le a kalappal előttük ebben a tekintetben, bár nem volt tervben az orvosi szolgáltatás kipróbálása, de hát ez van.

Arról már csak fél mondat, hogy hétfőn a villám pont ide csapott be az épületbe, nem volt áram 2-3 órát… tehát net, tv, lift, kólagép…. sem…. Kicsit káosz volt és hát a németek ordibáltak, hogy nem kapnak sört… Hát ennyit a magyarokról. Nem bírták megérteni, hogy nem megy a gép sem áram nélkül és a poharak is elfogytak ( víz, gyümölcslé volt )De nem reagálták le a jól a helyzetet, nem csináltak az animátorok sem semmit ( tánc, közös játékok )Látszik, hogy ilyenre nincsenek felkészülve.

Tisztaság rendben van, kaja teljesen, szóval emiatt nem kell aggódnotok. Szerintem az idő miatt sem, mert mi már nem leszünk itt…

Hát nem mondom, hogy nem lesznek emlékeink….

Golden Rainbow miatt nem kell aggódni, most beszéltem egyetemista társammal, ők ott vannak most, teljesen rendben van a szoba. Ellátás pedig. u.ez ugye. 

Vahurka1 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45769

Egyéb kötelező dolgok és más finomságok itt is vannak: http://napospart.com/terkep.php?lang=hu

 

Ami tuti kell az az izzókészlet, eu baleset bejelentő nyomtatvány, eü doboz, láthatósági mellény és TŰZOLTÓ készülék. Nekem benne van még egy fekete műanyag zsák is, ha netán kérnék a hullazsákot bemutatni... (ezt nem tudom kell-e még, de biztos ami biztos)

Előzmény: Vahurka1 (45768)
Vahurka1 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45768

Szia.

 

Az útiokmány rész nem korrekt, mert a plasztik kártyás személyit ők is elfogadják, akárcsak a bolgárok. Az egy komoly kérdés egyébként, hogy lehet a pótkerék kötelező, ha a legtöbb új autó esetében már nem a szériafelszereltség része, hanem csak defektjavítót adnak az autóhoz.  

 

Szerintem több helyet nézzél meg, nem elég csak az autóklubora hagyatkozni.

 

Üdv és jó utat.

Előzmény: szandi777 (45766)
zlaky Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45767

              

SZANDI777 !

Talán ezen az oldalon tudsz infót gyüjteni  !

 

http://autoklub.hu/content/szerbia

 

szandi777 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45766

Szerbiában és Bulgáriában mi kötelező a kocsiban ? Mo.-n már csak az elakadásjelző a kötelező tartozék.

Hol lehet ezeket megnézni ? Szeretném, ha a rendőr nem büntetne meg, ha megállít, és nem hivatkozna olyan dolgokra ami nem is kötelező, de kihasználja, hogy nem tudok szerbül vagy bolgárul.

János 2 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 45765
A tenger homerseklete megfelelo. En eddig minden nap furodtem. Hinar nincs tegnap zold zaszlo volt. Hideg nincs a felhos idoszakban sem azonban szinte minden nap esett. Tegnap ket oraig gyonyoru ido majd felhosodes es borzaszto nagy eso. Elalt utanna jo ido ujra mentek furodni mi pedig csavarogni. Az ido ma es holnap lesz a legrosszabb varhatoan es majd lassan javul. Ma reggel is azonban enyhe az ido de borult. Majd talan kiderul kesobb. Bizakodjatok. Osszessegeben elfogadhato az ido a nap azert megkapott bennunket.
Janos
Előzmény: Erijaki (45757)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45764

szabolcsba sem szabad menni, az is veszélyes...

 

 

Mondjuk inkább úgy: nem az egyszeri, nyelvet nem beszélő, a kultúrát nem ismerő, a tengerpart felé életében először arra járó turistának való.

 

Így oké?

 

Előzmény: őrel (45761)
Miranka Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45763

Óóó, akkor már biztos jártál többször azon a vidéken. :) Láttam néhány képet az Iskar vidékéről, amelyek annyira szépek voltak. Meg az egész környék tetszik nekem. Még ha az életszínvonal alacsony is, de a természeti környezet szép.

 

Egyébként most egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy akkor merre is legyen az arra. Menetben mindenképpen két napos úttal kalkulálunk és nem Szerbia felé tervezzük venni az irányt. Valahogy nekem szimpatikusabb a Vidin-Szófia-Burgasz útvonal, mint a Ruse-Sumen-Burgasz, még akkor is, ha Vidin és Szófia között változó is az aszfaltburkolat minősége. Meg szeretnénk egy kicsit látni is, nem csak autópályán rohanni végig. Arra ráérünk hazafelé is.:)

Előzmény: őrel (45759)
atina71 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45762

Sziasztok mi is júliusban megyünk és Szerbián keresztül .Én gyorsabbnak tartom majdnem végig autópályán lehet menni. Árak azok olcsobbak mint itthon igaz mi délre Tsarevoba megyünk

Előzmény: É-B Anita (45747)
őrel Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45761

szabolcsba sem szabad menni, az is veszélyes...

Előzmény: stevie-13 (45742)
őrel Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45760

a másik egy "falu" PRAVETS   правец

 

 

 

 

ez todor zsivkov szülőfaluja  , ott van a régi ház is ahol született

 

 

 

 

 

 

Előzmény: őrel (45759)
őrel Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45759

BOTEVGRAD ! kedvenc kisvárosom

 

 

 

szép hely, szép központtal

(anyósom onnan való)

Előzmény: Miranka (45741)
pilla71 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45758

Köszi az infókat

Erijaki Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45757

Holnapután jövünk NBS-be, Tokajkincse, János, nyugtassatok meg időjárást illetően. Ugye jobb már?! :) Tenger hője milyen, mennyire élvezhető?

zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45756

Mi kb. kényelmes tempóban 8 óra alatt meg szoktuk tenni a Brassó Várna útvonalat. Persze megállásokkal, pihenőkkel. Az első alkalommal egyhuzamba levezettük( felváltva vezettünk a férjemmel) a Pest megyei lakóhelyünktől Aranyhomokig tartó utat. Elég kemény volt. Akkor eldöntöttük, hogy egy éjszakát valahol beiktatunk. Ez 2008-ban volt. Azóta egy kivétellel mindig Bulgáriában nyaraltunk.

Előzmény: zsuzsó75 (45755)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45755

Mi tavaly nagyon meglepődtünk, mert Ploesti ( kb 1 óra Brassótól hegyi autóúton) után Bukarestig autópálya szerű úton haladtunk, amit éppen akkor adhattak át.  A forgalom nagyon gyér volt és az útfelfestések is hiányoztak még. Igaz, hogy a kitáblázást akkor hiányoltuk, de azóta már eltelt egy év, talán pótolták. A Bukarest elkerülő nagyon nyomvályús és kevésbbé van kitáblázva, de mi már kétszer is melléfogtunk és megnéztük a román fővárost. Bukarestből két úton is eljuthattok a tengerhez. Mi a Ruse felé vezető többnyire 2x2 sávos útat választottuk, de van ismerősöm, aki a Constanca felé vezető autópályán haladva megy a tenger felé és a part vonalát követő úton talán E 87 halad várnáig. Szerintem ez hosszabb út.

Jegyzeteléseim alapján mi a Brassó-Giurgiu ( Ruse határátlépés a híd után) utat többszöri megállás( tankolás, eü. szünet, étkezés) kb. 4 óra alatt tesszük meg.

Előzmény: pilla71 (45754)
pilla71 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45754

Köszönöm az információt, megnézzük majd.

 

Kérdésem lenne még, ha tudnál benne segíteni, hogy mi a pontos útvonal, amin szoktatok menni (nagyobb települések), mert az útvonaltervezőben megnézve több lehetőség is van. Bulgáriában Várna felé ajánlják az utat, erről mi a véleményed ?

Brassóból kb: mennyi idő a Napospartra érni ?

Előre is köszi.

 

 

Előzmény: zsuzsó75 (45753)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45753

Szia!

Mi tavalyBulgáriába menet Brassóban szálltunk meg egy éjszakára. A bookingon foglltunk szállást. A Laura panzió ( román a tulajdonos és a személyzet) teljesen jó választás volt. Brassó külvárosi részén, a Metró áruház után, de az útvonalunktól kb. 100m-re letérve, a hágó kezdetén. Zárt parkolóval, tisztasággal, reggelivel és nagyon kedves személyzettel várt bennünket. Csak ajánlani tudom. Innen Bukarest kb. 160 km, amit hegyi szerpentines úton és autóúton tehetsz meg. Az útvonal csodaszép hegyeken és fenyveseken keresztül vezet. Mi ezt az útvonalat már 6 alkalommal választottuk, és nem bántuk meg. Igaz, hogy hosszabb, mint ha Szerbián keresztül mennénk, de a látvány és a csodás hegyi levegő feledteti a fáradságot.

Előzmény: pilla71 (45738)
solozo Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45752

Órában Szerbia.

Előzmény: É-B Anita (45747)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45751

Így van pozitívan kell hozzáállni, sztem nem lesz gond.Nem fogom mindenben a rosszat keresni, mert az teljesen elronthatja az egész nyaralást.Rajtunk múlik igazán, hogy jól érezzük-e magunkat vagy sem.

Előzmény: fekete és fehér (45746)
Miranka Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45750

Még jó, hogy nem a félig kész felüljáró felől szeretnénk menni. :)

Előzmény: T-boy01 (45743)
rodore Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45749
Előzmény: É-B Anita (45747)
Miranka Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45748

Ha ennyire súlyos az a vidék, akkor Vidintől elmegyünk Szófiáig és ott szállunk meg. Nincs kőbe vésve Vratsa, csak nekem tetszett meg a környezete a google alapján. 

No majd még mélázunk a dolgon, köszi a figyelmeztetést.

Előzmény: stevie-13 (45742)
É-B Anita Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45747

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni?Júliusban utaznánk Bulgáriába autóval.Merre lenne érdemes menni?Románia,vagy Szerbia felé?Este indulnánk,és nem szállunk meg sehol.A lényeg az lenne,hogy órában merre gyorsabb,mert kisgyerekkel mennénk.Ezenkívül még érdekelnének a Bulgáriai árak,mennyivel drágábbak mint nálunk.Köszi a segítséget!

fekete és fehér Creative Commons License 2014.06.17 -1 0 45746

Reméljük, azóta a szél megszűnt, és csak a Nap sugarai ontják rátok a fényt, és minden jól alakul! Az, meg hogy majdnem mindenki magyar, a felkapott helyeken mindig ez van! Lásd Sarti, ahol már szinte könyörögsz, hogy fedezz fel más népet is, mint a sajátodat! De most ez sem érdekel, csak legyen jó időnk, és tiszta legyen a szálloda. Na meg persze legyen étel is, még ha nem is olyan igazi AL. Légyszi jelezd, hogy van-e azóta változás! Érezzétek nagyon jól magatokat.

Előzmény: tokajkincse (45711)
fekete és fehér Creative Commons License 2014.06.17 -1 0 45745

Reméljük, amilyen kedves volt Ilyan, olyan szuper a hely, az ellátás, és minden! Ugyan, nem ez derült ki a topikos társak leírásából. Az, hogy a gyerekeid elevenek, az csak jó, legalább ha nem lennének olyan jók a programok, szórakoztatják egymást, meg aztán a tenger, az Tenger! Rántott hús viszont tényleg van, mi is minden alkalommal ettünk, mikor Bulgáriában voltunk, amikor egy kicsit nosztalgiázni akartak a gyerekek, vagy én. Azt hiszem, az idő a hivatalos mérték arra, hogy a 10 nap jól-, vagy kevésbé jól fog telni! Legyünk optimisták. Minden jó lesz, hiszen az ember 1 évig vár egy ilyen újabb lehetőségre! Nem lehet más! Csak Jó! Miután egyszerre leszünk a szállodában, akár még találkozhatunk is. 

Előzmény: szandi777 (45721)
fekete és fehér Creative Commons License 2014.06.17 -1 0 45744

Hát, mégis sikerült elvenni a kedvünket! Vagyis sikerült bedőlnünk az "olcsó húsnak híg a leve" mondásnak! Nem elég, hogy nagyon kedvező volt az ár -  1 főre 72.000.-Ft -, hanem még a hét utolsó két napján át is kell költöznünk másik szobába, mivel "későn" jelentkeztünk, és már csak így lehetett megoldani! A nyaralás elején a 6.emeleten-, a végén: a 2.emeleten kaptunk szobát, illetve apartmant. Ha még ehhez az is párosul, hogy az idő sem kedvez, úgy aztán rendesen "befürödtünk".

Előzmény: gambl-R (45712)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45743

www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1507997&page=51

 

egyébként épülget a bolgár oldalon az út a Vidin - Botevgrad útvonalon

Előzmény: Miranka (45741)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45742

talán Vratsa lesz a kiválasztott település

 

 

Vracának rettenetes a híre, olyan, mint nálunk Ózdé, csak lehetőleg még sokkal durvább :-(

 

Szóval Vracáról alapvetően lebeszélnélek, mint ahogy egy külföldit is, ha pont Ózdon akarna megszállni, "mert tetszenek neki a hegyek" *

 

Azt sem árt tudni, hogy Bulgáriának ez az északnyugati része egész Európa egyik legszegényebb régiója, ennek minden hátrányával (látható szegénység, lepusztult infrastruktúra, megélhetési bűnözés). Az egyik szófiai barátom arrafelé végez szociológiai kutatásokat, és egy egész estét sztorizott az ottani viszonyokról.

 

Amúgy "The crime rate is the highest in the regions of Vidin, Vratsa, Montana, Pleven and Sofia Region."

 

http://www.novinite.com/articles/157974/Bulgarian+Police+Vow+to+Finally+Tackle+Common+Crime

 

A nyelvet nem beszélő, a helyi körülményeket, szokásokat egyáltalán nem ismerő tengerparti turistaként én nem ragaszkodnék ehhez az útvonalhoz...

 

 

 

*Amikor én ezt még nem tudtam, egyszer megszálltam ott, és semmi különös nem történt (csak annyi, hogy a recepciós hölgy nem tudott már este pénzt váltani, ezért adott kölcsön húsz levát vacsorázni). Ez mondjuk Jugoszlávia bombázása idején történt, tehát 15 éve, és akkoriban nem nagyon volt B-terv Budapest és Szófia között autózni.

 

 

 

 

 

Előzmény: Miranka (45741)
Miranka Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45741

Na ez jó hír, hogy Romániában jó az út Temesvártól Calafat felé. Köszi az infót! :) Akkor összességében az a durván 200 km-nyi vegyes minőségű, ami Vidintől Szófiáig vezet Botevgradon kereszül. Úgyis valahol a kettő között szeretnénk tranzitszállást találni majd egy éjszakára, talán Vratsa lesz a kiválasztott település, tetszenek ott a hegyek. :)

Előzmény: őrel (45694)
Vahurka1 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45740

Sziasztok.

 

Mi a helyzet a szerb autópálya bővítéssel? Arrafelé éjszak is dolgoznak vagy este 6 után leteszik a lapátot és a rend éber őrei veszi át a helyüket sasolva, hogy ki sérti meg a sebességkorlátozást?

Vahurka1 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 45739

Szia.

 

Ha csak az hiányzik nem baj, mivel Szófiánál rámész az autópályára és csak a táblákat követve is le tudsz menni Burgaszig. Onnan az útvonal már régi.

Én tavaly Szófiát elhagyva már lekapcsoltam a navit - minek menyjen feleslegesen - és emlékezetből eltaláltam az NBS-hez. Igaz a parkolás miatt az egyik egyirányú utcában szembe mentem vagy 10m-t ...

 

 

Előzmény: Markov (45730)
pilla71 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45738

Üdv minden fórumozónak !

 

Valaki tudna ajánlani Bukarest környékén szállás lehetőséget 1 éjszakára ? A Napospartra autóznánk Miskolcról és több mint fele út levezetése után pihennénk. Egyébként július 03-án indulnánk a Glarusba. Ebből az irányból  megy valaki ezen az útvonalon ?

solozo Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45737

:-D

Előzmény: őrel (45735)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45736

Kösz, jól néznek ki, biztos finom is.

Előzmény: őrel (45734)
őrel Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45735

medence vize.... :-)

 

na abba mindenki belehugyozik, főleg este a részegek

 

bár ártalmatlan mert nagyon profi klórgáz adagoló rendszer van mindenhol, plusz még nagyon erős az ellenőrzés

 

nincs a vízben indikátor ami a belehugyozást elszínezi, mert az emberi jogokat sért :-) jó mi? :-)

 

ottani szállodás barátaimtól tudom

 

egyszer voltam egy ilyen gépházba és hallani lehetett ahogy pörög fel a gépezet (a forgató , klórozó)  mondja a haverom : na most sokan pisáltak... :-)

Előzmény: Márti(Cs) (45729)
őrel Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45734

szokott lenni

 

виенски шницел - vienski shnicel

 

шницел по виенски - shnicel po vienski

 

 

 

ami nagyon jó és sok helyen van: csirke falatok cornflakes-ben kirántva

 

пилешки хапки с корнфлейкс - pileshki hapki s kornfejks

 

Előzmény: szandi777 (45726)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45733

A google útvonaltervezője jól mutatja, igaz ? Vagy az sem ?

Előzmény: stevie-13 (45732)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45732

De a Bulgáriára vonatkozó térkép ebben a csomagban 2012-es :-(

 

 

Hoppá, tényleg....

 

https://www.naviextras.com/shop/portal/newCatalog?view=item&salesPackageCode=53060

 

Akkor Garmin... :-)

 

(Mondjuk nagy gáz nem lehet a 2012-es térképpel sem, csak az új autópálya-szakaszok fognak hiányozni, de Burgaszt minden kijáratnál jelzik, és a város előtt újra útra rak, mert az a szakasz már elég rég készen van.

Előzmény: Markov (45730)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45731

Köszi!!!!!

Előzmény: monaco2 (45702)
Markov Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45730

Nekem is. De a Bulgáriára vonatkozó térkép ebben a csomagban 2012-es :-(

Előzmény: stevie-13 (45728)
Márti(Cs) Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45729

Egy kicsit most elkeresedtem én is. Mi 30-án megyünk, nagyon várjuk az utazást, reménykedünk abban, hogy nem fognak csúnyán nézni ránk. Szeretnénk valami jó szobát, ezt hogyan intézzük ? Meg persze a jó időt is várjuk, a medence vize milyen most ? Köszi a választ. üdv. Márti.

Előzmény: tokajkincse (45713)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45728

Melyik GPS-térképet ajánljátok? A TopMap legutóbbi csomagjában szereplő Bulgaria_83_MMCN_2012.07_120918.fbl nem tűnik épp a legfrissebbnek...

 

 

Nekem 2013 Q3 Topmap térképem van.

Előzmény: Markov (45727)
Markov Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45727

Sziasztok!

Jövő szombaton indulunk családommal Pomorie-be, Szerbián át.

Melyik GPS-térképet ajánljátok? A TopMap legutóbbi csomagjában szereplő Bulgaria_83_MMCN_2012.07_120918.fbl nem tűnik épp a legfrissebbnek...

szandi777 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45726

Jó, hát azt tudom, de hasonló biztos van gondolom :)

Előzmény: solozo (45724)
János 2 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45725
Meg nem neztem majd megnezm. Szerintem a 12.50 boven eleg. Me lehet ebedelni. Meg messze van.
Előzmény: tokajkincse (45719)
solozo Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45724

Szerintem a rántott hús ott ismeretlen fogalom.

Előzmény: szandi777 (45721)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45723

Szia !

Pár mondatot írnál ?

Gyerekeknek van játszótér ? Sportolási lehetőség ? (ping.pong, tenisz, foci, röpi pálya ?)

Tehát milyen szórakozási lehetőségek vannak ? (gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt) Köszi!

Előzmény: tokajkincse (45719)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45722

Ez csak összesen 1 vélemény :) Majd, ha megérkeztünk, én is megírom a véleményem.

Előzmény: gambl-R (45712)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45721

Mi családosan megyünk öten (3 gyerek) . Igen az ajánlat rendkívül kedvező volt és Ilyan nagyon segítőkész.

Nem szoktunk AI ellátással menni nyaralni, eddig csak 1x volt így. Az AI ellátás  Hotel Burgas-ban lesz , remélem a személyzet  kedves lesz, és nem bun...k, ahogy tokajkincse írja. Mert a gyerekeim elég elevenek :) Számítunk a jó animátorokra is, és, hogy jó kis programokat találnak ki a gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt.

Tokajkincse:  Majd írj már pár mondatot erről, ha megkérhetlek.Remélem azóta már változott a véleményed.

Akkor a Burgasban a kaja jó ? Picit válogatósak a gyerekek , a rántott hús, sajt sült burgonyával a menő, remélem azért nem maradnak éhen :)

Az idő remélem addigra javul, és a tenger is melegszik. 

Előzmény: fekete és fehér (45710)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45720

Ok.Most már publikus az email cím.

Előzmény: monaco2 (45625)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45719

Jó helyen szálltunk le, a következőben. 

Pedig mára mond még délutánra napsütést, utána még gázabb lesz. Nem tudom mit tettünk, hogy ezt érdemeljük évek óta... Amúgy csodás a zivatar a tenger felett, de a napot jobban szeretném.

Reptérre melyik busszal mentek? 12.10 vagy 12.50? Ezt a kettőt néztem, de a 12.10-es csillagos és lövésem sincs mit jelent. :D Bár ha esni fog, akkor taxizunk. 

Előzmény: János 2 (45718)
János 2 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45718
A szemelyzettel szerintem nem kell foglalkozni. Nekem eddig egy rossz szavam nincs semmire. Most az ido igaz nem a legjobb. Jo helyen szalltatok le a buszrol mert vegul is meg ket megallo. Mindjart teggeli. Itt vegul is az etterem tarva nyitva bemehetsz nem szol senki de a kajat csak idore teszik ki.
Előzmény: tokajkincse (45717)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45717

Ah, a személyzettel van a gond, ha nem jövünk ide vissza, annak ők lesznek az okai.

Előzmény: János 2 (45716)
János 2 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45716
Udv. Ugy latom az elso panaszaid megvannak a Burgasra. Nekem eddig semmi panasz. Nincs sokfele kaja ami van az nagyon jo. Pia oke kornyezet nagyon jo.
Janos
Előzmény: tokajkincse (45707)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.16 0 0 45715

Jó az értékelése, nagyon sok kollégája volt itt a férjemnek és van is, mert találkoztunk velük. Ők évek óta ide járnak, tavalyról egy ismerős arcot találtak a pincérek között, úgyhogy ez ilyen. Alapból sok dolgon átsiklok, de azért na.... Lehet ma mindent németül kérek :D :D :D 

Amúgy a szoba tiszta, tágas, a kilátás csodás, az ételek mennyisége, minősége kifogástalan. A személyzettel van a gond, ide értve az animátorokat is. A játszóházban a játékok 80 % törött, sérült. Nem lehet rajzolni, csak figurákat és pólót festeni ( fizetős persze ) Ahol eddig voltunk otthon minden játszóházban beszéltek angolul, németül, szlovákul, csehül... Na itt... Bár a kedvességhez nem kell nyelv... Ha rámosolyog a gyerekre és nyújtja a kezét, majd felajánlja, hogy mit játszanak a gyerek megy és megérti mit akar. 

SZóval érzéseim vegyesek, ha már itt van ez a szépen felújított hotel ilyen csodás környezetben, akkor a személyzetre oda kellene figyelni... 

Előzmény: gambl-R (45714)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45714

Hmmm... Bosszanto az ilyen nagyon. Javaslom

mindenkinek a szallasertekelo oldalak (tripadvisor, holidaycheck) olvasasat foglalas elott!

 

Előzmény: tokajkincse (45713)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45713

Na jó a Hotel Burgas személyzete is hagy kivetnivalót... Konkrétan baromi bunkók... Egy mosolyt még nem láttunk, szinte hozzád sem szólnak, ha megköszönsz valamit se mukkannak meg. Észrevehetően a német turistákra vannak ráállva, pedig 10 családból 6-7 magyar, szóval illene minket is emberszámba venni, hiszen u.úgy fizetsz. Elintézik azzal, hogy " Ungarn... Ungarn .... ) Na nem sokon múlt, hogy nem osztottam ki az egyiket. A gyerekek 12 körül benyitottak az étterembe ( most ebédeltünk először ugye ) és úgy rohant az egyik muksi, mintha valami tűzvész lenne... Majd közölte, hogy 12 óra... Rápillantott az órájára, 12.05 volt, szóval ne pofázzon nekem, majd hangosan megjegyezte, Ungarn, Ungarn... Azért a 8 éves gyereket ne szólja már meg, ha bemegy...Hozzá kell tenni a fél személyzeten nem volt formaruha, sima kockás ingben voltak, nem tudom honnan kellett volna a gyereknek is tudnia, hogy ők még a kaját pakolják ki vagy turisták... Bezzeg 18 óráig van fagyi ( ami borzalom ), de 17.50-kor már fintorog a csaj, hogy meg kell mozdulnia... Személyzetileg ez sem 4 csillag... Ma lopás is volt, magyaroktól, úgyhogy széfet használni ( bár nem tudom mennyit ér... ) 

Idő kijavult, le is égtünk.... 

gambl-R Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45712
Előzmény: fekete és fehér (45710)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45711

Már süt a nap, de most borzasztó szél van :D Golden R. majdnem üres, éppen rá néz a szobánk... 

Igen, késett a gép, 12.15 körül már indulni kellett volna Pestről, de akkor kezdtük meg a beszállást.

A szálloda majdnem 70-80 % magyar, szóval tökéletesen megértjük egymást :)

Előzmény: fekete és fehér (45710)
fekete és fehér Creative Commons License 2014.06.15 -1 0 45710

Sziasztok!

 

Akkor bízzunk a jó időben, mi is 21-től leszünk a Golden Raimbow-ban 8-an felnőttek. Még nem voltunk ebben a szállodában, és most is csak azért megyünk ide, mert kihagyhatatlan ajánlatot kaptunk az all-inclusive-ra, mivel csak 2 x annyiba került, mint ha apartmant béreltünk volna. Hihetetlenül olcsó volt, majd most meglátjuk, hogy tényleg azt kapjuk-e érte, mint amit a neten lehetett olvasni erről a szállodáról. És Ti? Szintén a kedvező ár miatt? Vagy mindig all-inclusive ellátásra mentek?

Előzmény: szandi777 (45611)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45709

Én tegnap jöttem haza a Napospartról és az egy hetes nyaralásból 2-3 napon volt nagyon kicsi eső ami kb 10percig tartott és fél óra múlva máris ugyanolyan meleg volt (27-32 fok). A tenger is megfelelő volt igaz olyan 19-21 fok között volt, viszont nagyon tiszta. A mi csapatunkat nem zavarta az, hogy nem 24-25 fokos volt a tenger, mert a medencék se szoktak sokkal melegebbek lenni, mint a mostani tenger hőmérséklete volt. Ha van valakinek kérdése és tudok rá válaszolni csak nyugodtan :)

Az utazásról ennyit röviden:

Kifelé sajnos busszal tudunk csak kijutni és mivel kötött volt nagyjából ez a hét emiatt nem volt más választásunk, de valószínű többet nem lesz buszos utazásunk :)

Visszafele:

W6 2480 - HA-LWS     LF: 69 utas     ár: 49 leva
Sajnos késve érkezett meg a gép és a kevés utas ellenére sem sikerült javítani a helyzeten és a késést sikerült megtartani, emiatt a hazafelé induló vonatot nem sikerült elérni csak egyel későbbit, persze ez köszönhető a reptéren nem működő bkv automatának is!

gambl-R Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45708

Akkor jobb időt nektek!

Előzmény: tokajkincse (45707)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45707

Arra keltem, hogy a vállfákat csapkodja a szél ( 17. emelet ) az erkélyen és már nem tudok aludni... De most megy a wifi, ki kell használni! De az ágy tényleg baromi jó és a párna is! 

Előzmény: gambl-R (45706)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45706

Meddig aludnal, ha nem volna kenyelmes az agy? :-)

Előzmény: tokajkincse (45705)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.15 0 0 45705

Hát idén sem sikerül napos időben nyaralnunk... Csepergő esőben érkeztünk, most is erősen felhős az ég... Ez a mi formánk... 

A hotel jó, vacsora finom volt, ágy nagyon kényelmes, csak ez a ki......tt időjárás...

halley Creative Commons License 2014.06.14 0 0 45704

És vajon mennyire reális, vagy irreális elképzelés az autóval egy nap alatt való eljutás Veliko Tarnovo-ig?

(Úgy, hogy még estére az előre lefoglalt szállásra lehessen érni. Kicuccolás és egy jó vacsora azért még beleférjen...)

 

Vagy mindez majd csak akkor lesz okés, ha megépül a sztráda Nis-től a határig és onnan Szófiáig, sőt a Hemus is továbbépülne???

halley Creative Commons License 2014.06.14 0 0 45703

Mi máskor az alsó úton mentünk. Márcsak azért is, mert az egyik kedvencem Trojan, amit arról lehet jobban megközelíteni. (Hogy a város miért is olyan jó, azt gondolom, Neked nem kell ecsetelnem.:)

 

Viszont úgy látom, hogy a két kelet-nyugati út forgalma együtt adná a tervezett autobahn kihasználhatóságát, ami rá is férne egy olyan útra, ami a két szomszédos ország fővárosát is összeköthetné. (De akkor miért is sima gyorsforgalmi úttal akarnák Rusze felé befordítani? - Na, mindegy, vannak olyan balkáni gondolatok, amiket innen nehéz lenne megérteni.)

 

Egyébként én meg méginkább északabbra szeretnék egyszer egy kiadósat kódorogni, minél több szakaszon a Duna mentén. Márcsak Nikápoly-t is jó lenne egyszer útba ejteni...

(Persze lehet, hogy ez még évekig csak terv marad.)

Előzmény: őrel (45692)
monaco2 Creative Commons License 2014.06.14 0 0 45702
Előzmény: zsuzsó75 (45697)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45701

Köszi!!!!

Előzmény: gambl-R (45699)
pamag Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45700

Sima reklám volt... :(

És ahogy írod, hazug is, tehát lehúzós :(

Más topikban leszedik az ember fejét érte.

Előzmény: halley (45664)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45699

Gugli a barátod! :)

 

https://www.google.hu/search?q=sunny+beach+hotel+map&hl=hu&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=cFObU7WNB-fR7AbGhIGYBg&ved=0CB8QsAQ&biw=1280&bih=665

Előzmény: zsuzsó75 (45697)
pamag Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45698

Hááááát...... kösz.

Akkor marad a recepciós... csak szerettem volna előre tudni .

A helyiek között utazni meg közben tájékozódni azért más élmény.

 

Előzmény: stevie-13 (45662)
zsuzsó75 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45697

Sziasztok!

Nincs valakinek ötlete, hogy Napospart szállodáiról hol találok használható térképet?

Köszi a segítséget!

pamag Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45696

Hát hogy esetleg Románia felé... de nézegettem közben a térképet is, valóban csak hosszabb és lassabb útvonal van. Majd egyszer máskor kalandvágyból...

Előzmény: stevie-13 (45661)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45695

Sumenben még nem jártunk, de meglehet, hogy az idén is megkerüljük.

(El tudnám képzelni ottidőzős tranzitként, ha az északi autópálya pár év múlva továbbépülne és így egycsapással megközelíthetőbbé válna számunkra a város.:)

 

Egyébként két éve pont azon a környéken határozott, autópálya építésre emlékeztető nyomok voltak...

Előzmény: őrel (45693)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45694

kiváló , szó szerint

Előzmény: Miranka (45672)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45693

sumen - kossuth ház  (vegyétek meg a könyvecskét , érdekes dolgok vannak benne magyarul )

 

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45692

mert ez az út a plevenen keresztül vezető bukaresti út  (ruszei híd)

 

jablanica után , tarnovo felé nagyon gyér a forgalom sumen-ig

 

ha a felső úton mentek ne hagyjátok  ki plevent

 

központja nagyon szép szökőkutas  , (a háttérben a mauzóleumban 30ezer török orosz harcos csontja van eltemetve. érdekesség: később a már vén ősz veteránoknak találkozót szerveztek...) 

 

 

 

+ van egy panorama nevezetű emlékhely, ami a mi feszty körképünk bg megfelelője a pleveni orosz török csatát elevenítik meg (pici múzeumban amerikai winchesterek is vannak, mivel a törököket az amik fegyverrel segítették)

 

kívülről

 

 

belűről

Előzmény: halley (45689)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45691

nem tudom, arra nem voltam

 

orjahovo-t  valamennyire ismerem mert többször kompoztam ott

 

szép lehet a duna mellett, mert pl. orjahovo magasan van , rálátni a ro alföldre

Előzmény: halley (45688)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45690

én bemegyek temesvár központjába és onnan  Sânnicolau Mare (cenad) felé , így aradot kikerülöm , autópályával nem találkozom

 

lassú a haladás mert a hosszú falvakban 50-60 km korlátozás (kivéve a kamion mögött:-)) 

Előzmény: halley (45676)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45689

Igen ezt a pályaszakaszt én is nagyon komálom!

Tisztára olyan, mint Olaszhonban: alagútból ki - viaduktra fel! (Illetve fordítva. Borzasztó látványosan váltogatják egymást.)

 

Viszont az érthetetlen számomra, hogy ha már ezt összehozták a '80-as években, akkor a Lovecs-menti síkságot miért is nem vették be azóta sztrádaépítéssel???

Előzmény: őrel (45686)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45688

És a BG-oldali részen mennyire érdemes Kozloduj (ill. Nikápoly) felé kódorogni?

Van annyira fontos/kiépített, ill. jól járható környék, mint idehaza Paks?

Előzmény: őrel (45684)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45687

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45686

hemus  -  autópálya

 

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45685

szófia - bp. románián keresztül háztól házig 901 km

 

 

 

 

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45684

orsova után jobbra be a kárpátok...

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45683

orsova felé

 

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45682

vaskapu (ott hátul )

 

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45681

szép az az út, próbáld ki... 4 év sok idő...

Előzmény: halley (45679)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45680

maglavit csak 8 km re van a hídtól

 

turnu severin (hun felé) után nagyon sok a kamion , viszont mindenhol 90-nel mennek

 

én beállok egy mögé és takarásban megyek utána   :-)

 

azon a részen kevés rendőr van, de 1 is elég...

Előzmény: halley (45676)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45679

Ha megint ritka bunkók, akkor majd élménybeszámolok, némi válogatatlan kifejezéssel. ;^)

(Már évek óta kacérkodom ezzel a csapással, de sajna mindig kimaradt. - Hátha az idén összejönne...)

Előzmény: őrel (45675)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45678

Előzmény: őrel (45677)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45677

turnu elött

 

 

halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45676

Vaskapu ismeretében Maglavit útminősége is indifferens lenne.

Viszont Portile de Fier-től Temesvárig eszerint csak jóra számíthatunk.

De Románia-szerte megszokott módon szintén cefet lassú? (Hosszanti falvak, ekhós szekér, stb.?)

Temesvár előtt is van már autópálya, vagy még mindig csak az Arad-Temesvár szakaszon? Sőt: Arad után a határ felé?

Előzmény: őrel (45673)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45675

szerintem nem érdemes, mert a bregovó-i határon a szerbek ritka bunkók voltak

 

de már régen voltam arra, lehet , hogy már mások vannak ott :-)

Előzmény: halley (45674)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45674

"híd 6 eur"

Mi a Vaskapunál csurognánk át.

Érdemes még arra menni?

Előzmény: őrel (45670)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45673

calafat és maglavit közötti pár km út brutál szar , valamit túrnak...

 

viszont maglavit-tól temesvárig kiváló az út 

Miranka Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45672

Köszi az infókat, mi is erre tervezzük a tengerpart megközelítését. A Temesvár-Calafat közötti útszakasz minősége milyen volt?

Előzmény: őrel (45670)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45671

Nos, ettől nem lettem sokkal okosabb, egyelőre...

Ha írnál néhány A4-es oldalnyit róla (akár a romániai szakaszról is) , innám soraidat...

 

"nem mindenhol jó az út"

Na és?

Ennyire azért vagyok még bevállalós!

(Emlékezhetsz is rám a különböző fórumokból, az elmúlt tíz évben magam is 9x voltam az országban.:)

 

" 'baba vida' vár, érdemes megnézni"

Kötelező gyakorlat lenne nekünk is!

Előzmény: őrel (45669)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45670

híd 6 eur    (ro útdíj 3 eur)

 

a bg és ro határőrség a ro oldalon van

 

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45669

bolgár rész vegyes, falvakban nem mindenhol jó az út , de a nem lakott területeken nem vészes, egyes részeken kitűnő az út

 

montana - itt mindig túrnak valamit...

 

 

vidin egy része fel van túrva , a hídról jövő (menő) elkerülő, új, tökéletes

 

 a duna parton a "baba vida" vár, érdemes megnézni 

 

 

Előzmény: őrel (45665)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45668

Ja, 2004-ben pedig Plovdiv-ban találtunk, útközben keresgélve megfelelő tranzitszállást.

(Akkor a kicsi még csak két éves volt.)

Előzmény: halley (45666)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45667

Nyert!

Majdnem ugyanezt a csapást néztem ki én is magunknak, de BG-ben kissé Duna-kanyarulati fílinggel, mert nem Szófia lenne a szálláshely, hanem vagy Byala, vagy Veliko Tarnovo. (Attól függően, hogy oda-, vagy visszafelé lesz ez az utunk.)

Útközben viszont Vidin (a magyar történelmi Bodony) lenne a kitűzött tranzitszállás helye.

Előzmény: őrel (45665)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45666

"A legkisebbik 3 éves :) úgyhogy kaland kilőve..."

 

Ne légy már ultra-konzervatív!

Ez az ország nem erről szól, a kisgyermek láttán méginkább segítőkészek az emberek.

Mi, 2005-ben, amikor a legkisebb fiam volt szintén három éves, akkor simán útközben kerestünk (és találtunk) jó, sőt, nagyon jó szállást.

(Nehezítve a dolgot: ötfős család vagyunk és még csak nem is a főváros környékén keresgéltünk, hanem Szvilengrádban, ami véletlenül sem egy túristaparadicsom. - Ugyanis mi Görögországból ugrottunk át a bolgár partszakaszra, egy sokak által mindmáig ismeretlen határátlépő felől.)

Előzmény: 408 (45400)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45665

szófia - botevgrad - montana - vidin - calafat - turnu severin - orsova - caransebes - temesvár - cenad - makó - szeged - budapest

Előzmény: halley (45663)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45664

"a dalai láma vagyok"

 

És énekled a Láma dalait?

;^)

 

Nos, valóban eléggé hülyén hangzik az, hogy:

"10éjszakára mentünk 4fővel Napospartra SvetVlas-ba SunSet Beach nevezetű csúcsszuper komplexumba Neseber-tól 1,5km-re az ára 250euró volt"

- Pro primo: Vlas nem 1,5 km-re van Nessebar-tól, mivel a közte lévő Napospart magában 6 km-es partszakasz, majd egy sziklás kanyarulat következik.

- Pro secundo: Ez az ár fejenként és éjszakánként a tavalyi áron épp 750,- Ft.

- Pro tercio: Ezért az árért a Balkánon nem szokás csúcsszuper komplexumba szállást kapni, tehát vagy a hely nívója hibádzik, vagy az ár. Kivéve, ha április 4-iki felszabadulás napi ünnepi turnusról van szó, amikor a kutya sem megy arrafelé...

 

Az itt beírt hirdetés tehát vagy hamis, vagy hazug! (Többszörösen is.)

Előzmény: pamag (45023)
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45663

Csak nem Románia/Vidin felé mentél utoljára?

(Mert, ha igen, akkor Te vagy az én emberem! ;)

Előzmény: őrel (45657)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45662

A kijjebb fekvő szálloda előtt pont van egy megálló, kézenfekvő, hogy azt használjuk városnézés céljára. (Kínlódjon a fene belvárosi parkoló keresésével.)

 

 

Taxi. (Filléres.)

 

 

Előzmény: pamag (45658)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45661

Nis és a bolgár határ között a útépítés miatt mekkora a fennakadás? Érdemes alternatív útvonalat keresni vagy annyira nem vészes?

 

 

Hát, alternatív útvonal nemigen van :-)

 

Előzmény: pamag (45659)
solozo Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45660

Jó utat, majd írj beszámolót. Aggódtál eleget, kíváncsi vagyok, hogy sikerült. :-)

Előzmény: tokajkincse (45653)
pamag Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45659

Még:

 

Nis és a bolgár határ között a útépítés miatt mekkora a fennakadás? Érdemes alternatív útvonalat keresni vagy annyira nem vészes?

pamag Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45658

Nekem másik kérdésem van:

 

Plovdiv tömegközlekedés.

A helyijáratú "BKV" buszokon milyen a jegyrendszer?

  - kalauz van?

  - előre kell venni valahol jegyet?

  - pénzbedobás?

 

A hozzászólások között is csak taxira találtam utalást. Megvan a helyi "BKV" honlapja, menetrendekkel, útvonalakkal, de a jegyekről egy árva betű sincs. Az áráról se.

A kijjebb fekvő szálloda előtt pont van egy megálló, kézenfekvő, hogy azt használjuk városnézés céljára. (Kínlódjon a fene belvárosi parkoló keresésével.)

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45657
szundizok egyet és megírom,
még májusi képeim is vannak
halley Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45656

Óriási kérdéseim:

- Utazott-e mostanában valaki a Vaskapu felől? Mennyire jól járható? A romániai autópályák készültségi fok a hol tart?

- Vidin milyen? Megállásra, ottidőzésre mennyire érdemes?

- És alternatívaként: A Szófia-Várna szakaszon az autópályák valamelyike tovább épült-e az elmúlt években?

őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45655
stevie, a várnai strandon mikor voltál utoljára? :-)
János 2 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45654
Oke. Mi Szolnokrol Takta IC vel megyunk. 11 korul leszunk a trminalnba.
Jo utat. Ha mashol nem a megalloba talalkozunk. Ha osszefutnank a 2013-as taxissal esetleg egyutt el is mehetnenk. Multkor 6 fo 40 Leva volt a szallodaig. Megprobalom anevjegykartyajat megkereni. Jo utat.
Janos
Előzmény: tokajkincse (45653)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45653

Mi fél 4-kor indulunk Nyíregyházáról Pestre, szóval már minden készen áll! 11-kor vasalás közben pont arra gondoltam, hogy indul a vonat, mi pedig még itthon. :D Holnap elvileg találkozunk. Ha egy szemüveges nő ordibál a két rohangáló gyerekére az én leszek! :D :D :D

Előzmény: János 2 (45652)
János 2 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45652

Most kimentem és megnéztem a vonatot, 1 első osztályú ülős három kusett egy háló. Az étkező is ott van bizonyosan, de nem figyeltem. Klímás kocsi nincs /az étkezőt nem tudom/. Viszonylag sokan vannak rajta 40-50%  kihasználtságnak gondolom AZ ülősbe kevesen vannak!

Holnap inkáb repülő

 

János

Előzmény: tokajkincse (45639)
adnaw Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45651

Szia, mi is 21-én megyünk, repülünk, és idén az Aranyhomokra. Előző évben voltunk a Zefírben :)

Előzmény: monaco2 (45604)
Vaccci Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45650

Köszi. Már többször voltunk Várnában. Mivel kétszer egy hétre megyünk, így mi direkt választottuk az első hetet itt, nem elsősorban a strand miatt, bár a bevált strandhelyeket valószínű most is felkeressük. A második hetet meg közvetlenül a tengerpart mellett töltjük. Az Aqua hotelt viszont nem ismerjük. Erről infó?

Előzmény: stevie-13 (45648)
Vaccci Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45649

Az biztos, nem egy 5 csillagos luxushotel a vonatos hálókocsi, más élmény! Szeretjük a kényelmet, luxust, de nekünk mindig egy nagy kaland vonattal menni. Mindig akadnak váratlan dolgok, utolsó vonatos utunknál (Szerbián keresztül) a visszautunk nagyon kalandos volt, nem sima út, még sem vette el a kedvünket, sőt...Sokan egy ilyen út után azt mondanák, soha többet vonattal. Nem egyformák vagyunk. Gyerekkoromban sokszor voltunk Bulgáriában vonattal, nagyon szép emlékek... A saját gyerekeink ugyanezt élik át.  Lehet pont azért élmény nekik, mert más élmény, mint amit megszoktak, kalandosabb...Nem akarok nagy szavakat, de higgyétek el, nevelési célzattal sem rossz.

Előzmény: solozo (45624)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45648

Várnában a Hotel Aqua szállodáról és az Aranyhomokon a a Hotel Bonitáról tud valaki valamit???

 

 

Én elég sokat jártam Várnába, de Várnának szerintem nincs -- a klasszikus értelemben vett -- strandja. Illetve ami van, az amolyan "városi strand," a tengerparti üdülőhelyekhez nem is hasonlítható. (Kerítés mögött van, pici, nem is jók az adottságai, és rettenetesen zsúfolt.) A "búnáknál" pörgős éjszakai élet van, de strandolni a várnaiak is inkább Aranyhomokra vagy Albenába járnak.

 

Ha a foglalás előtt kérdeztél volna, erősen lebeszéltelek volna a várnai szállásról. Ha városnézés a cél, az más, de Várnára egy hét.... hát, annyit nem tud.

Előzmény: Vaccci (45647)
Vaccci Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45647

Köszi! Sokszor csak a repcsi marad, így igyekszünk kihasználni, ha van más lehetőség is. Egyébként semmi gond a repüléssel, pláne, ha az idő is számít, kevés a szabadság, stb... Más élmény!

Várnában a Hotel Aqua szállodáról és az Aranyhomokon a a Hotel Bonitáról tud valaki valamit???

Előre is köszi.

Előzmény: János 2 (45619)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45646

nis utáni szakaszt majd járd végig mert nagy változások vannak :-)

 

 

Végig fogom járni, mert idén megyünk arra, de jobb lenne, ha te leírnád, mi történik arrafelé.

 

A görögös útleírás már nagyrészt a görögös topik tapasztalatainak eredménye (ezt fel is tüntetem a bevezetőben), én csak szintetizálom, amit a többiek írnak a szaktopikban, majd a kész változatot felteszem a topikba megvitatni, kommentelni.

 

Sajnos (hálistennek?) vége annak az időnek, amikor sűrűn autóztam Bulgáriába, mostanában, ha megyek, akkor repülővel megyek (Bécsből, vagy újabban Belgrádból).

 

Előzmény: őrel (45644)
nessebar Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45645

Hajdu-Biharból megyünk , Ártándnál szoktunk átmenni Romániába .Többször megtettük már ezt az utat ,

az idén is erre fogunk menni . Tavaly átadták a Calafat-Vidin  Duna hidat / igaz voltak később problémák /

de sajnos az oda vezető autópálya csak szakaszokban készült el . Ezért érdeklődtem az autópályáról .

Információm szerint kb 60 km autópályát adtak át , Sibiu környékén . Nagyon várnánk már a Transsilvániai

autópálya elkészültét , meg a többi  útfejlesztést .

Előzmény: őrel (45640)
őrel Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45644

kártyával a nis-i fizetés akadozott , de csak azért írtam, hogy ne rémüljön meg senki, ha ilyen történik (mert én kurvára ideges voltam mikor kapom az sms-eket, hogy levonták az összeget , a fickó meg pénzt kér... persze éjjel...)

 

kifejezetten a szerbek jobban szeretik a szem.igazolványt mert kevesebb a macera vele pl. nem kell belepecsételni, meg lapozgatni... 

 

mikor busszal jövök a sofőrök szólnak, hogy aki teheti az a kártya igazolványát adja ne az útlevelét

 

 

az elkerülő így van a leírásodban, de miközben olvastam úgy éreztem , hogy nem elég erélyesen van benne az elkerülő elkerülése  :-)

 

 

nis utáni szakaszt majd járd végig mert nagy változások vannak :-)

 

 

 

Előzmény: stevie-13 (45643)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 45643

szerbiában az alagutas részek után (bg határig szakaszonként)vadul építik az autópályát rengeteg kőszállító teherautó, helyenként jelzőlámpás félútlezárás,  néhol bazi kátyúk

 

 

Jó hír, hogy építik a pályát :-) Ezt akkor beleírom.

 

 

kártyával jártam úgy, hogy 2 x is lehúzta , levonta, hibás fizetést jelzett, kp-ban kifizettem, de kb.fél óra múlva visszaterhelődött

 

 

Én mostanában csak Belgrádig járok, de azt meglehetősen sűrűn. Soha nem volt problémám a kártyás fizetéssel. Ha nagy a gond, a bankoddal meg tudod beszélni, a rosszindulatú kártya lehúzásra van egy pénzügyi keretük...

 

 

mindegyik határ gyorsabb személyi igazolvánnyal

 

 

Ezt viszont nem teljesen értem.

 

 

belgrádot elérve az első lehajtónál el kell menni a város felé (beograd, aerogara, center) mert az elkerülő az katasztrófa...

 

 

Igen, ez így van a leírásban is.

 

Amúgy az aerogara az szerbül aerodrom, a center meg centar.

 

(Most csináltam egy középfokú nyelvvizsgát szerbből, a szóbelin a csinos vizsgáztató néha rámmosolygott, hogy ez vagy az a szó tényleg így van bolgárul, de vajon a szerbek hogyan mondanák :-) ...... )

 

Előzmény: őrel (45641)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45642
Előzmény: Sztbeni (45638)
őrel Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45641

gondoltam csiszolok egy kicsit az útikalauzon...

 

szerbiában az alagutas részek után (bg határig szakaszonként)vadul építik az autópályát

 

rengeteg kőszállító teherautó, helyenként jelzőlámpás félútlezárás,  néhol bazi kátyúk

 

nyáron garantált a bazi nagy dugó...

 

srb autópálya pontosan 12 eur , 10 centig elfogadják az aprót.

 

kártyával jártam úgy, hogy 2 x is lehúzta , levonta, hibás fizetést jelzett, kp-ban kifizettem, de kb.fél óra múlva visszaterhelődött 

 

 

bg ben pontosan 5,5 eur  (10 leva) a matrica

 

mindegyik határ gyorsabb személyi igazolvánnyal

 

 

belgrádot elérve az első lehajtónál el kell menni a város felé (beograd, aerogara, center) mert az elkerülő az katasztrófa...

  

őrel Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45640

nincs oda vezető autópálya ,  

 

honnan indulnátok?

Előzmény: nessebar (45632)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45639

Melegszik nekünk remélhetőleg.... 21 fok a net szerint, hát.... Medencézni fogunk ha így halad...

Előzmény: János 2 (45637)
Sztbeni Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45638

Ilyen ha jól látom nincs errefelé. De azt írják, hogy a Sberbank fiókokban is lehet utalni így, és számla se kell. Ez így van?

Előzmény: gambl-R (45636)
János 2 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45637

Milyen a tenger?

János

Előzmény: T-boy01 (45627)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45636
Előzmény: Sztbeni (45635)
Sztbeni Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45635

Foglaltam egy szállást, és azt írják, hogy MoneyGram-al kell az előleget küldenem. Ez hogy működik?

gambl-R Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45634

Akkor jó pihenést!

Meglátod, a repülés után eszedbe sem jut majd legközelebb, hogy esetleg vonattal menj. :)

Előzmény: tokajkincse (45633)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45633

:) Hobbi és nagyon sok ismerős gyereknek van szülinapja a hétvégén + ballagás... Kicsit túlvállaltam magam, de hát ez van :D Legalább lesz mit kipihenni! 

Előzmény: gambl-R (45631)
nessebar Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45632

Szia !

 

Ha jól emlékszem tavaly Te írtál a Vidin-Calafat határátkelőről . / Persze az oda vezető autópályáról beszélek /

 

Van valamilyen naprakész információd ezzel kapcsolatban ?  Ha most  autóval utaztatok  , melyik utvonalat vá-

 

lasztottátok ?

 

Jó pihenést , és jó időt kívánok .

Előzmény: T-boy01 (45629)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45631

6 torta??? Nem lesz az sok? Annyira nem hosszu az ut. :-)

Előzmény: tokajkincse (45630)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45630

Köszi! :) Már félig be vagyok pakolva, de még 6 tortát kell elkészítenem, így rohanás lesz holnap... De indulunk du. négykor Pestre.... Izgi... :D

Előzmény: T-boy01 (45629)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45629

A Burgas Beach ben megszűnt a wifi szoba

 

Konditerem lett belőle

 

A hotspot működik

T-boy01 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45628

Wi-fi:

 

SBHH_hotspot

 

Jelszó: SBHH

 

hotelburgas.eu ra kell belépni ott kéri a jelszót

Előzmény: T-boy01 (45627)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45627

A Burgas Beach gyermek medencéje mellől írok

 

Idöjárás: árnyékban 30 fok futó zápor utána 27 fok

 

Gyerekek nyugodtan csúzdáznak

 

Csak a wifi akadozik iitt kint 

 

 

Előzmény: tokajkincse (45602)
borkasga Creative Commons License 2014.06.12 0 0 45626

Szia!

Biztos sokkal extrább szolgáltatások vannak a magasabb kategóriájú szállodáknál, de 4 felnőtt, mert sajnos már a gyerekeink elérték ezt a kort, esetében jóval magasabb összeget kellene rászánni. Igazán soha nem maradtunk éhesek, szomjasak, a tisztaságra nem lehetett panaszunk, mindig jól éreztük magunkat! Nehezítette az is a helyzette, hogy nagyobb "csoporttal" megyünk. Azért remélem nem csalódunk nagyot!

A névváltoztatáshoz nem tudom mit szólnának a Zefírben. Mi nem mertük ezt megkockáztatni. Ha így döntötök, érdekelne az eredmény. Ti mikor mentek?

Előzmény: Hidvegi55 (45622)
monaco2 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45625

Ok talizhatunk.Burgas melletti szállodában lesztek , honnan indultok?

Priviben majd irok,ha publikus az email még nem néztem.

Előzmény: szandi777 (45615)
solozo Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45624

Már úgy értem, éjszaka volt borzalmas, nem lehetett aludni a hőségben, a saját levemben főttem... Napközben elnézelődtünk, az nem volt rossz.

solozo Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45623

Én egyszer vonatoztam, hálókocsiban, nem volt légkondi, kánikula viszont igen - borzalmas volt.

Előzmény: Vaccci (45618)
Hidvegi55 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45622

Szia!

 

Látom néha te sem voltál valami elégedett a Zefirrel, de végül mindig győz a gazdaságosság. Ott szerinted mit szólnának a névváltozáshoz?

Előzmény: borkasga (45621)
borkasga Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45621

A Nekinél 10 %-ot kértek módostási díjként.

Előzmény: Hidvegi55 (45620)
Hidvegi55 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45620

Sziasztok!

 

Azt kérdezném, kért-e már valaki utazási irodánál név változtatást? Szerintetek hogyan járok jobban? Ha itthon kérem vagy elég ha kint a szállodánál jelzem?  A négy utas közül egy fő változás lenne.

János 2 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45619

Tiszteletben tartom a véleményed!

A repcsi egy más élmény:

Jó utat János

Előzmény: Vaccci (45618)
Vaccci Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45618

Az élmény megér annyit. A repcsi rövid, unalmas, nem látsz semmit, nincs élmény... Ha csak a gyorsaság számít oké.

 

 

Előzmény: János 2 (45617)
János 2 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45617

Ti tudjátok. Jó utat.

Magánvélemény: Én ennyit nem adnék a vonatért.

 

János

Előzmény: Vaccci (45616)
Vaccci Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45616

Sziasztok!

 

Mi már többször megyünk két gyerekkel Bulgáriába. Már utaztunk mindennel, repülővel, autóval, vonattal. Az idén megint vonattal megyünk, mivel nagy élmény volt pár éve, nagyon élvezték a gyerekek a hálókocsit.

Már meg van a jegyünk. Két nagyobb gyerek (kicsi kedvezmény csak egyikre van már, az is minimális). Oda-vissza 4 jegy + 4 hálókocsi felár 130. 000 Ft. Várnába megyünk, ott leszünk a Hotel Aqua****-ba 7 éjszakát (állítólag gyalog pár perc a pályaudvartól) Utána pedig 1 hetet az Aranyhomokon a Hotel Bonitában.

Várjuk a vonatozást, külön élménye van...

szandi777 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45615

Akkor mi pont 1 nappal korábban indulunk. Nekünk ez az első utunk Bulgáriába és az első kocsival.Remélem az úton minden rendben lesz. Ahogy látom a Zefír nincs túl messze tőlünk, egy kis séta, ha gondoljátok összefuthatnánk.

 

Előzmény: monaco2 (45613)
Hidvegi55 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 45614

Szia!

 

Eddigi tapasztalatom szerint, 4-szer voltunk,  kérni kell 12-kor a karszalagot és megkapod, ehetsz ihatsz!

Előzmény: monaco2 (45613)
monaco2 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 45613

Szia!

Szombaton este indulunk,zalából kb:6-7 órakor. Nekünk 22.-étöl van foglalásunk,többször megjártuk ezt az utat,de:11-12 körül érkezük meg.Szoba elfoglalása a Zefirbe,csak 2órátol lehetséges ezt be is tartják.

A karszalagot ekkor kapod,ebéd uszott!

Előzmény: szandi777 (45612)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 45612

Monaco2 : Pontosan mikor indultok kocsival ? Mi 20.-án délután, este, hogy 21.-ére már ott legyünk.

Előzmény: monaco2 (45604)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 45611

Mi jún.21-től-júl. 05-ig (2 hét) leszünk a naposparton Golden Rainbow-ban öten (3 gyerek)

Előzmény: tokajkincse (45593)
áim Creative Commons License 2014.06.10 0 0 45610

A reptéri élmény nem nagyon mozgat, de ha sikerült a '80-as évek beli vasútállomásokat idéző mosdókat megújítani, akkor már megérte az egész építkezés :)

Előzmény: ditranol (45608)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.10 0 0 45609

Múltkor írtam én is, hogy mennyire jó és erre válaszoltátok, hogy nem nagy durranás... Hát akkor ezért. Én már az újat láttam a honlapon. ;)

Előzmény: ditranol (45608)
ditranol Creative Commons License 2014.06.10 0 0 45608

Kicsit OFF:
Most néztem a burgaszi reptér honlapját, és a régi 1es terminált teljesen bezárták, mindent az újan felépült, decemberben átadott EU színvonalúnak mondható 2es terminál szolgál ki.
Nekem hiányozni fog kicsit az 1es, annyira retro volt, jó volt oda érkezni :)!

János 2 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45607

Onnan jövünk 21-én.

Előzmény: monaco2 (45604)
borkasga Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45606

Mi is ide megyünk augusztusban. Hazaérkezésed után várjuk a friss infókat! Előre is köszönjük!

Előzmény: monaco2 (45604)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45605

Ez fért bele anyagilag és eredetileg vonattal mentünk volna. ;) Így már + 100-nál tartunk a repcsi miatt... Ha ezt tudom előre, akkor valószínű, hogy nem ide megyek, hanem Spanyolországba, de már így alakult.... 

Előzmény: áim (45603)
monaco2 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45604

Sziasztok!

Juni 21.-én jön valaki Bulgáriába? Zefirbe megyünk,autóval.

 

áim Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45603

De ha ennyire foglalkoztat az időjárás, akkor miért a szezon legelejére foglaltok, vagy miért pont ide???

Június közepén Görögország déli részén már rekkenő hőség van, és ugyanennyiért van ott is szállás. Vagy lehet augusztus elején is nyaralni Bulgáriában, akkor kb. 0% esélyetek van az esőre. 

 

Előzmény: tokajkincse (45602)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45602

Ha 4-5 éve esőben és hidegben nyaralnál, akkor talán téged is érdekelne, hogy milyen idő lesz ;) 

Előzmény: solozo (45601)
solozo Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45601

Nem szabad ennyire rágörcsölni erre az időjárás témára.

Előzmény: tokajkincse (45600)
tokajkincse Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45600

Igen, tudom! Ha így alakul a tenger hőmérséklete sokat nem fogunk pancsolni benne azt hiszem... Hét elejére lehűlést mond, de utána egész meleget! Időjárás ellen nem tudok tenni, de úgy szeretnék egy igazán meleg, napsütéses nyaralást! 

Előzmény: János 2 (45599)
János 2 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45599

Mi is ott leszünk!

Előzmény: tokajkincse (45593)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.08 0 0 45598

Hova siessek? Van kinalat boven. :-)

Előzmény: tokajkincse (45596)
mezak Creative Commons License 2014.06.08 0 0 45597

Sziasztok!

 július elejére van foglalásunk a Hotel Slavey nevű szállodába. A hely Várnától északra van kb 20 km-el. Naturista strandot keresünk a közelben. Régi, nem kellően pontos leírások szerint Albena nevű üdülőhelyen található egy, aki járt már a környéken, kérem íra meg, hogy milyen tapasztalatai voltak.

tokajkincse Creative Commons License 2014.06.08 0 0 45596

Hát nem kapkodtad el! :D 

Előzmény: gambl-R (45595)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.08 0 0 45595

07.29. Mi még nem készülődünk. :)

Illetve, én igen. Lázasan keresem a legmegfelelőbb szállást. :)

Előzmény: tokajkincse (45593)
Béci 72 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 45594

Sziasztok!

 

 

Augusztus 2-9-ig lenne még egy szabad hetünk a naposparti négyszemélyes apartmanunkban 60.000 ft-ért.Szép,klímás lakás,ingyenes parkolás az udvarban,kb.500 méter a strand.Valamint szept.5-től 40.000 ft-ért.Ha valakit érdekel,írjon emailt.

 

Üdv.:

tokajkincse Creative Commons License 2014.06.08 0 0 45593

Ki mikor is indul? Mi jövő héten már ott leszünk, lázasan készülődünk! Többiek? 

őrel Creative Commons License 2014.06.06 0 0 45592
mikor voltál utóljára ezen az úton?
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 45591

Ja, és frissítettem az útvonal-leírást is :-)

 

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=334

 

stevie-13 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 45590

Melyik jobb útvonal a Napospartra ? Szerbián keresztül vagy Románián ?

 

 

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=955#22

 

 

 

Előzmény: szandi777 (45589)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 45589

Melyik jobb útvonal a Napospartra ? Szerbián keresztül vagy Románián ?

Szerbián keresztül kb. 200 km-rel hosszabb az út, oda vissza akkor 400 km, ami már nem elhanyagolható.

De fogalmam sincs Románián keresztül milyen az út, mennyi ebből az autópálya, mennyire problémás a határ, stb.

Időben a Google szerint kb. ugyanannyi. Ha valaki járt már mindkettő útvonalon, írja már le a véleményét.

Köszönöm.

gambl-R Creative Commons License 2014.06.05 0 0 45588

Most eppen 66.000 dc-vel harmotoknak. De nem akarlak rabeszelni a repulesre! :-)

Előzmény: zoli913 (45552)
viharfok Creative Commons License 2014.06.05 0 0 45587

Sziasztok!

 

Szombaton délben Belgrádban kellene lennem.

A kérdésem az, hogy megy-e valaki abba az irányba egy üres hellyel az autójában, amelybe költségtérítés ellenében beférnék?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Üdv,

Nagy Zoltán

rodore Creative Commons License 2014.06.05 0 0 45586
408 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 45585

Milyen autó? Én is vennék.....

mi 80e számoltunk lábujjhegyen oda vissza...... természetesen pálya díjjal.

2.0 d 130km/h  6.5l fogyasztással.

Előzmény: Maci58 (45579)
Sztbeni Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45584

Április óta nagyon felment a benzinár. Több, mint itthon 

Előzmény: Maci58 (45579)
stevie-13 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45583

Ja meg persze a javát nem itthon tankolom, hanem kint ahol olcsóbb Pl. románban  

 

 

Nem tudom, mikor voltál legutóbb, de újabban a romániai benzin nem olcsóbb, mint az itthoni...

 

Előzmény: Maci58 (45579)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45582

Julius 15 kifele szinten 8.000.

Előzmény: 408 (45578)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45581

Most eppen 16.000-ert is van. Egy db csak ugyan, de akkor is bosszanto kicsit...

Előzmény: 408 (45578)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45580

El ne add soha! :-)

Előzmény: Maci58 (45579)
Maci58 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45579

Tényleg nem a vita kedvéért! Igaz mi Békés megyéből megyünk, a kocsi benzines,több évre visszamenően 5,2-5,4 fogyasztás jön ki átlagban, mindig deciliterre mérem (és a pályán nyomom 130-cal) Szerbián (1200 km) és Románián (1000 km) keresztül is is ez az átlag jött ki. Így ha a tengerparton nem mászkálunk sokat kijön az 50. e, de a 60-at még sose haladtuk meg. Ja meg persze a javát nem itthon tankolom, hanem kint ahol olcsóbb Pl. románban   

Előzmény: ottakring (45573)
408 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45578

Igen, ez bosszantó egy kicsit

Nekem júli. közepére még mindig 30e huf

Még várok türelmesen, de azt már látom hogy előtte és utána is volt jelentősen olcsóbban jegy.

Én a 25e. jegynek már nagyon örülnék.

De kivárom lesz a mi lesz.

Előzmény: gambl-R (45577)
gambl-R Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45577

Ugyanezeket a jegyeket most 19.000-ert vehetnem meg...

Ennyit arrol, hogy az arak csak felfele mehetnek az ido elorehaladtaval. :-)

 

Előzmény: gambl-R (45532)
T-boy01 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 45576

http://goo.gl/maps/Gy7d6

 

egy útvonal Nagyvárad,  Bukaresten keresztül Napospartra

szandi777 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 45575

Ott volt a válasz is, nem figyeltem :) Sorry...

 

Előzmény: szandi777 (45574)
szandi777 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 45574

Sziasztok !

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=334  Eszerint mennénk kocsival Bulgáriába a napospartra jún.21.-én.

Kérdés: Lehet-e kártyával fizetni az útdíjakat  az autópályán mindenhol vagy váltani kell vagy eurót is elfogadnak? Hogy jobb, hogy gazdaságosabb ? 

 

Előzmény: stevie-13 (45569)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!