Keresés

Részletes keresés

ildu Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23403

ÉÉÉÉÉÉÉÉÉviiiiiiiiiiiiii,3 nap????Na neeee,gondolj azokra akik 60 órás munkahéttel dógoznak!

Amúgy örülök,hogy előkerültél!

Előzmény: Camea (23373)
kustrae Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23402
:D Lassan kialakulnak a márkajelzések itt a topikon.Olyan Miciset,Cameásat,Szömörcéset ...:D
Én szeretnék látni egy Micis-Ahamás keveréket,tök mindegy,mi az!
illesreka Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23401

Kedves Mici!

A Pigotta csak példa volt, de a leegyszerűsített szm. jó ötlet!

Szerintem a "miciséghez" hozzátrartozik a  bébiplüss, bár most magam ellen beszélek, mert nekem nehezeb dolgozni vele, de akkor is.:-)

Előzmény: szarvasmici (23398)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23400
Ugye az nem baj, ha én csak " Szömörcésen" tudok varrni:) Lehet a végére a csoportban mindenki country baba tulajdonos lesz:D
Előzmény: bvedono-Szömörce (23396)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23399
Most látom, hogy mi volt a felvetés.
Szóval részemről oké, teccik az ötlet. :)

Még azt mondjátok el, hogy rugalmas, vagy rugalmatlan anyagban gondolkodjak?
És akkor csinálhatom is?
Előzmény: LBZS (23367)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23398
A képzettséget úgy tessék érteni, hogy varrni se tanított senki soha!

De a Pigotta Gitta az nem egy bonyolult dolog, és szerintem olyan jó ötlet volt a haja kialakítása. Csak a testét kicsit arányosítani kellene. Megcsináljam? Icipicit komplikáltabb, mint az eredeti Pigotta minta volt, mert a lába is bevarrt, és a karja is, de nem agysebészet.
Előzmény: szarvasmici (23397)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23397
Láttam meg lettem szólítva, de nem olvastam vissza teljesen, csak hogy nagyjából kitisztuljon mit szeretnétek tőlem.
Én nagyon szívesen készítek szm-t. Talán még egyszerűt is tudok, de velem az a baj, hogy nincsen képzettségem, ezért sok dolgot nem szakszerűen csinálok. Ha a látszat csal, az csak jó, de sok mindent sokkal egyszerűbben meg lehet oldani, mint ahogyan én szoktam. Ha ez senkit nem tántorít el, akkor nosza. :)
Most pl. Rumininél kifejezett kérés volt, hogy legyen egy sokkal egyszerűbb, egy könnyebben, gyorsabban kivitelezhető, tehát lényegesen olcsóbb verzió. Hozzá is láttam. Eredmény: 33 cm helyett 15 cm magas, és még mindig levehető a pulcsija! A szemem keresztbeállt, az ujjaimat már nem is használtam, mert már nem fért bele a micurka nyílásokba, de megvarrtam. Ránéztem, és szétröhögtem az agyam. Mondjuk annyival egyszerűbb, hogy nincsenek ujjai, lábujjai. Szóval a részletek bolondja vagyok.
Akartok még miciséget? :) Azért ha összekapom magam, tudok csinálni egyszerű, de nagyszerűt. Babában gondolkodunk?
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23396
Era ez te lelkeden szárad:))

IOkaste
Tallina
Szarvasmici
PaJulcsy
Aledi
Ahama
Skippo
Exiefo
Pági
illesreka
ildu
Ejjkukk
Stigi
Camea
Ktimó
Szömörce-bvedono
ktimó Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23395
Sziasztok! Jó legyen, eddig gondolkodtam, mivel még az előző gurulósból kettőt nem kaptam meg: egy ruhát kellene varrnom és még a sajátom sem érkezett meg. De ha már IO "topik öreg"-nek titulált, nem maradhatok ki :-)))))

IOkaste
Tallina
Szarvasmici
PaJulcsy
Aledi
Ahama
Skippo
Exiefo
Pági
illesreka
ildu
Ejjkukk
Stigi
Camea
Ktimó
Előzmény: Törölt nick (23372)
LBZS Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23394

Köszönöm szépen! Tényleg összeszedem magam és továbbgurítom a gurulósokat!

 

IO: mi sááága ceruzát használunk. :)))

Előzmény: ezkriszti2 (23392)
illesreka Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23393

Szia Stigi!

 

Ez nagyon jó!:-) Most szembesültem azzal - ahogy megnéztem a horgolós videót, hogy én még a horgolótűt sem fogom jól!:-))) Pedig már túl vagyok pár horgolt állatkán, és eddig nagyon népszerűek (az ismerőseim körében)...:-)))))) Ha lesz fotóm róluk, akkor felteszem őket!:-)))

 

Vasalás.......:-((( Bár rám is két adag vár......:-((((((((((( Megyek is!

 

Az expressz 3 nap nagyon durva, abba a körbe inkább profik jelentkezzenek, én biztos nem!:-)

 

Egy "miciség" nagyon jó lenne, akár úgy mint a közös szm. alapján már varrt egyéni alkotás - pl. Pigottához hasonló. Mici? Bevállalsz vagy 30 on-line tanítványt?:-))))))))))) (Bár kétlem, hogy én meg tudnám varrni akár sz alapján is, de az ötlet nagyon feldob és motiváló!:-)))

Előzmény: stigglinnc (23388)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23392
ÁÁÁ, én csak anyatigrisként védtem LBZS-t. Mert nagyon is megértem és szurkolok hogy továbbküldje Cameának.
Előzmény: Törölt nick (23390)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23391
Köszi, megnézem majd... :)
Előzmény: stigglinnc (23388)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23390
Lefotózzam? :D (ÉS azt is, mit csinálz Kata mellette? Mert közben rajzolunk is ám.. zŐŐŐd filccel.. :))

Óóó, lazíts már, csak lelkesíteni akarlak Benneteket... Tényleg nem a nagy tökéletességről szól az egész.. és ha most így kiszálltok belőle, sohasem tudjátok meg, milyen klassz is az egész.. :D De eldugultam. Többet kis sem ejtem a számon a gurulóst a csoportok összeverbuválásáig... :)
Előzmény: ezkriszti2 (23389)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23389
Tényleg vasaltál? Húha. Ez elgondolkodtató.
Én örömmel olvaslak, ha nem a mi kezdő gurulós csoportunk a téma.
Előzmény: Törölt nick (23387)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23388

 

Ez a világ legegyszerűbb cipője (én is kb. 30 éve horgoltam utoljára), pláne meg hogy egy jó kis videóról csináltam:-) jelzem, még így is kell 4 cipőt csinálnom ugyanabból a fonalból ugyanazzal a tűvel, hogy 2-2 (nagyjából) egyformát össze tudjak párosítani...

Videó:

http://www.youtube.com/tjw1963#p/u/62/lKVpKx5qMAg

 

Ugyanez leírva:

http://crochet-mania.blogspot.com/2009/08/crochet-baby-mary-jane-slippers.html

 

 

Előzmény: Törölt nick (23351)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23387
Merthogy menjek már a fenébe? Amúgy a vesémbe látsz, éppen vasalok.. (Lelkesedés a kontinuitásból lemérhető..) Szeretnél Te is házitündérkedni?? :D

Jó, megyek... Ég áldjon Benneteket.. Máskor is szóljatok nyugodtan, ha már inkább mást olvasnátok.. :P
Előzmény: ezkriszti2 (23385)
LBZS Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23386

A határidő miatt. Hétköznap nem tudok varrni, mert mire hazaérek, addigra egy kis kötelező tevés-vevés, vacsoráztatás, fürdetés, altatás fér bele a napba. Hétvégén meg próbálom utolérni magam. Ebbe vagy belefér egy kis varrás, vagy nem. Nem akarok úgy járni, mint most, hogy fél évig üljön nálam egy kupac ufó. Annak meg nincs értelme, hogy másnak kelljen átadnom, akkor inkább nem is jelentkezem.

 

Miciség: azért írtam, hogy valami olyan mintát készítsen, ami neki sem nagy munka és nekünk sem olyan megeröltető elkészíteni, de mégis Miciség.

 

IO: nem tőled vártam a választ, hogy vállalja-e Mici, hanem hogy ti is támogatjátok-e ezt az ötletet. Sajnos én nem tudok szm-et készíteni, csak egyszerűen "valaki után menni", de ha más tud, akkor ezt is felvehetnénk a "táncrendbe", hogy mindig más szm-jét készítsük el. Csak arra gondoltam, hogy kicsit színesítsük a palettát saját ötletekkel. De ez csak egy ötlet volt.

 

Ha elkészülök a gurulósokkal, ezt a pillangót fogom megvarrni:

 

 

kész pillangó

szm1

szm2

szm3

Előzmény: Törölt nick (23384)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23385
IO! Nem kell neked vasalni?
Előzmény: Törölt nick (23384)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23384
Miért nem mersz?
Előzmény: LBZS (23382)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23383
:)) Szerintem erre Micinek kell reagálni- én nem vagyok biztos benne, hogy meg tudnék varrni egy miciséget...szm alapján sem.. :)
Előzmény: LBZS (23382)
LBZS Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23382

Ugyan én most nem merek gurulóst vállalni és azt is látom, hogy most a gurulósozás lázában égtek. De igazán reagálhatnátok a hozzászólásomra. :))))))

Szerintetek Mici vállal fórumos szm készítést? Nem fogja nyomulásnak venni?

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23381
Ez az optimizmus!! :D
Előzmény: exiefo (23378)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23380
Ha extrában megy, és amúgy beszálltok a simába is, akkor én is benevezek (persze, fő a bizalom, el kell higgyétek rólam, hogy képes vagyok rá.. :D)
Előzmény: Camea (23379)
Camea Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23379
Ááááááááá, de jóóó, kösziiii! :o)  Nah még valaki? :o)
Előzmény: exiefo (23378)
exiefo Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23378
Camea én vállalok expresszt !
A múltkoriban is a tökölés miatt nem jelentkeztem.
Most azzal a gondolattal jelentkeztem hogy lesz egy karácsonyi babám :))
De ha lenne expressz..................
Előzmény: Camea (23373)
Camea Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23377

Köszönöm! :o)

Hol a rasztahajúúú? Azt hiszem el kell ugranom a gportal-ra kicsit, mert lemaradtam néhány körrel. :o)

Előzmény: tallina (23375)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23376
A legnagyobb örömmel! Épp ma néztem, hogy jó lenne már frissíteni, azóta szinte mindenkinek inkább blogja van, vagy képtárat váltott. Ha mások is jelzik, hogy cseréljem az övékét, vagy töröljem a már nem működő régit, szívesen megteszem, de nyomozni most sajna, nincs energiám. És. Mindenkitől egy link kéne, hogy ne legyen nagy kavalkád.. Amennyire lehetett, a közös varrásokat, gurulósokat képtár szinten rendbe tettem. PL. feltöltöttem LBZS táskás babáját és Pági szép kismammerjét is. :D Érdemes végignézni a gurulósokat, közös varrásokat, annyira jók! :D
Előzmény: tallina (23375)
tallina Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23375

A 3 nap brutális lenne!!!!!!!!

A 2-3 hetes határidőt viszont be tudom vállalni. Most megnéztem az indexbabán a gurulós-állást, szerintem örüljünk, ha a 3 hetet tartani tudjuk (én is késtem jócskán, szánom-bánom).

A kis raszta-hajúnkra visszatérve: nagyon tetszett a kollégista-lekvárpakolós megjegyzés :-) A lányom  baráti körében láttam hasonló egyetemistákat, sőt, az én diákkoromban is voltak ilyen barátaim, volt idő, amikor szexinek is találtam, csak akkor azt mondtuk, hogy nem a külső számít, hanem a belbecs és a szabadság. Lehet, hogy  a tudatalatti működött a csapatunkban a varráskor:-))

Egy szolgálati közlemény: IO, feltennéd az én blogomat is a topiktagok honlapjai közé? (tallina.freeblog.hu) Köszi előre is!

Örülök, hogy ismét szépszámú gurulóscsapat jött össze és egyetértek azzal is, hogy ez nem verseny! Ez a játékról és az örömködésről szól, senkit nem tartson vissza semmi!!!!!!!!!

Camea, örülök, hogy megvagy :-)

 

Előzmény: Camea (23373)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23374
Feszülten várom a tolongó jelentkezőket.. :D
Előzmény: Camea (23373)
Camea Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23373
Expressz csapat? Mondjuk 3 napon belül továbbküldős? :D Azt bííííííííííírnáááááám! :D Még valaki?
Előzmény: Törölt nick (23371)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23372
Gurulós 2010:

IOkaste
Tallina
Szarvasmici
PaJulcsy
Aledi
Ahama
Skippo
Exiefo
Pági
illesreka
ildu
Ejjkukk
Stigi
Camea


Még két ember, hoyg legyen 4 teljes csapatunk? :D

(Ezkriszti??? :DD) Ktimó, Kaoka , egyéb bújkáló topic öregjei, nem jöttök játszani? (Kustraera sajna, nem ér rá..)

Előzmény: ejjkukk (23338)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23371
:DD Szélvész kiasszony.. :D Csinálhatjuk úgy is, hogy lesz egy expressz csapat.. :D De alapban a két hét szerintem vállalható, és simán kéne működnie.. :D

Mondjuk egy olyan belebonyolódás, mint amit Tallina babájának arcán elkövettem kicsúszhat, de egy hónapba akkrois bele kellett volna férjen.. :D És sztem olyat már nem mernék többet. :D Szóval elég kevés nagy munkaigényű feladat van a pakliban..

MIndenesetre megígérem, ha egy csapatba kerülnénk, én ahogy kézhet kapom, azonnal nekilátok majd a babádnak.. :D
Előzmény: Camea (23369)
Aledi Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23370
Ez tetszik nekem is. Jó ötlet.
Ha más nem lesz a csapatomból én szívesen vállalok besegítést (ha elfogadtok), úgyis szinte minden nap babázom, postára is gyakran járok.
Előzmény: Törölt nick (23368)
Camea Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23369
... hm... én egy hetet gondoltam így hirtelen.... (pirulós izééé)... de te jobban rálátsz ezekre a dolgokra. :o)
Előzmény: Törölt nick (23368)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23368
Ezen már napok óta gondoolkodom. Alapban 2 hete volt ahatáridő, ezeket most is megtartjuk, de kézhezvétel után max, 1 hó múlva tovább kellene küldeni a babát. A csapatok kisorsolása után minden csoportból kellene egy önként jelentkező, aki a más csapatok hatáidőből kicsúszott fázisaiba besegítene...

Mit gondoltok? Így nem csúszna el a játék a végtelenségig, szerintem vállalható, és ha valakinek előre nem látható gondjai akadna, akkor jobb is, ha teetmentesül és nem lelkifurázik hónapokig...
Előzmény: Camea (23365)
LBZS Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23367

A fényképeket nem felejtettem el, sőt, képzeljétek, mostanában szinte minden munkámat lefotózom! Ez nálam hatalmas fejlődésnek számít (persze nem az exponáló gomb megnyomása a gépen, hanem az, hogy mielőtt elajándékozom az adott munkát, lefotózzam).

 

Viszont az jó, hogy eszedbe jutott, hogy mielőtt "vaktában" elküldeném a babákat, kérdezzek rá Alediére, hogy vállalja-e a befejezését. KÖSZI!!!!

 

Dobtam neki egy mail-t a freemail-es címére. Ha addig nem jelentkezik, míg elkészülök a babákkal, vagy nem vállalja, akkor

a) befejezem Aledi babáját,

b) keresünk valakit, aki befejezi Aledi babáját.

 

Tegnap varrtam egy vakondos párnát, majd felteszem a képét. Persze Mici Mazsolás párnájával nem lehet egy napon említeni, de nagyon tetszett a Megrendelőnek.

 

Micivel kapcsolatban tervezek egy olyan merényletet, hogy - bár a blogján írja, hogy szabásmintát nem ad senkinek és ezt tiszteletben is tartom és maximálisan elfogadom az indokait - egyszer készítsen egy mintát (szabadon választott, hogy mit, babát, mesefigurát, állatot, bármit) csak nekünk, fórumozósoknak. Hasonlóan, mint a havi téma. Mindenki készítse el a saját változatát és Mici legyen az utolsó, aki az övét közzé teszi. Engem az szórakoztat a legjobban ezekben a kiválasztott témákban, hogy ahányan vagyunk, annyiképpen tudunk megvalósítani egy-egy babát/figurát. Persze nem valami tuning és nagyon bonyolult dologra gondolok sem a minta elkészítését sem a kivitelezését figyelembe véve. Ti mit szóltok hozzá?

 

Mici: remélem, nem veszed tolakodásnak!!!!!!! Tényleg nem olyan mintára gondolok, amiből már árulsz és csak valami nagyon egyszerű "valamit", csak olyat, ami olyan MICIS. :))) Ha nem vállalod, akkor sincs harag (részemről semmi képpen!!!!)

Előzmény: Törölt nick (23354)
Camea Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23366

Köci! :o)

Leányommal szokta rázni a popsiját, ha együtt vannak. Neki készült annak idején a rózsaszín virágos ló is, ahhoz pont kellett egy klasz kis (has)táncos ruha... és különben is jön a farsang az oviban. :o))

Előzmény: Aledi (23364)
Camea Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23365
:D ....  de legyen határidő szerintem. Ha valaki x napon belül nem tudja megcsinálni, akkor úgy küldje tovább... max megy még egy kört... de belátható időn belül készüljenek el, mert így oda az élvezet... legalábbis nekem... aztán meg ha máshol nem kapja meg az ember lyánya, akkor meg van a bajság. ;D
Előzmény: Törölt nick (23363)
Aledi Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23364
IOkaste,
Lehet, hogy gond van a szememmel (pedig meg volt műtve : ) de nem látom a W. babád hibáját. Kicsit egyenetlen a tömése, de aranyos pofija van, szép rucija, ez az ülős megoldás meg nagyon tetszik, szóval tessék kérem W. babákat (is) készíteni.
LBZS,
Az lesz jó, amire előre gondoltál, nálam mindig az válik be. És nem valami zsűrinek küldöd, hanem nekünk : )

HELLÓ CAMEA!
Mi az, hogy nem tudnál versenyre kelni, nem tudtam róla, hogy itt díjakat osztanak : ) Olyan kunkori lábujjas, fülig érő szájú, sokféle virágos ruhás babát meg, amilyent te készítesz, nem varrt senki más.
És jól tudod, hogy lehet jönni csak úgy is, kávézni, hiányzol ám... Remélem rendben van az új életed.
3 éves hastáncos?
Előzmény: Törölt nick (23351)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23363
Akkor jelentkezel a köv. gurulósra is? :DD Én nagyon örülnék neki ha pl. az én babámba piszkálnál bele.. :D
Előzmény: Camea (23361)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23362
Én akkor kaptam kisebb fajta szívszélhűdést, mikor elszakítottam Tallina babájának arcát.. meg azért izgultam is, nehogy elszúrjam, mert azt már visszabontani nem lehet.. De ez mindig benen van a pakliban.. És a közös babaák szépsége leginkább aközös munkában rejlik, nem az extra technikákban.. :D
Nem árulunk zsákbamacskát, mindneki látja, hogy a többi résztvevő milyen babákat készített eddig, s milyen stlílusra számíthat tőle.. Szerintem nagyon izgalmas.. :D

És hát, igaza van Ahamának, a lepényhallal kapcsolatban.. :D
Előzmény: ezkriszti2 (23357)
Camea Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23361

Krémeket... akalom mondani Kémeket tartok mindenhol! ;DD

Előzmény: Törölt nick (23359)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23360
Most mit piszkálod. Nagyon is szerethető. Csinálj neki olyan ruhát ami jobban leplezi a végtagok arányait. Bő kezes lábas? Különben is el jön az idő, amikor úriasszony már nem mutatkozik bikiniben. Nem kell ruha nélkül mutogatni és akkor nincs gond a töméssel sem.
Előzmény: Törölt nick (23351)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23359
Drágaszágom, eszt meg hogy csináltad?
Legalább annyit írhatnál néha, h. bikkmakk...

Nagyon kíváncsian várom a gurulósod, mert azt írtad, egy újfajta baba... A Ti-annyi-szépséget-varrtok-mostanában típusú rizsát meg hagyjuk... :D Jössz Te még a mi uccánkba.. :D

Kriszti: TESSÉK TOVÁBBKÜLDENI AZ UFÓT!!!!
Előzmény: Camea (23355)
Camea Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23358
... mert kiszámítható vagyok. ;D
Előzmény: ezkriszti2 (23356)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23357
Jóvanna, de nem volt előzetes pszichológiai vizsgálat a jelentkezőknél bírják e a babavarrást más babáján nyomást.
Én fix nem, úgyhogy nem jelentkezik hasonlóra. Vagy ha igen, és meg is bírkózok vele azt az elme és kórbonctan nagy sikerként fogja elkönyvelni. :D Bevonulok a tankönyvekbe mint E.K, középkorú, vidéki asszony esete a gurulóssal. :-))))
Előzmény: Törölt nick (23354)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23356
Tudtam, hogy előkerülsz. :-DD
Előzmény: Camea (23355)
Camea Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23355

... mert időnként újra kell kezdenünk az életünket.. :DD Van aki ezt hétévente csinálja, van, aki évente. ;D

A gurulóst megcsinálom, persze, ha kapom... amúgy most másban utazom....

Tegnap megvarrtam Larácska (aki 3 éves, és az unokahúgom kislánya) (has)táncos ruhájának az alsó részét, ma varrom a felsőt... aztán díszítem. :o) Vica ruháinak maradék anyagaiból készült. :D

...és különben is annyi gyönyörű babát varrtatok mostanában, hogy nem tudnék már versenyre kelni velük... lemaradtam néhány körrel... sajnabajna.  :o)

 

Pusszantás Nektek! :o)

Előzmény: Törölt nick (23353)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23354
Ja, még csak annyit: mivel Camea megint eltűnt, mint az a bizonyos szürke szamár abban a bizonyos ködben, lécci tégy meg néhány óvintézkedést:

1. az ő babáját fotózd le menetkész állapotban, ha esetleg nem jelentkezne ezután sem, mi se maradjunk kép nélkül.. :D

2. a leveledben kérdezd meg tőle, megcsinálná-e még Aledi babáját és csak igenlő válasz esetén küldd azt is tovább. Ha nincs válasz, vagy nemleges, keresünk egy önként jelentkezőt beugrónak.. :D

(Esetleg megemlítheted neki, hogy újabb kört szervezünk.. :D)
Előzmény: Törölt nick (23353)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23353
Itt a válasz a hivatkozott hsz-ban: akinek eddig is gurítottad. Hisz Te már kaptál egy babát, azt is el kellett küldened.. :D Utánad Caema jön.. a ruhát pedig az ő babájára kell megvarrnod.. Ki tudja, talán visszacsalhatod újra közénk.. Képzeljétek, milyen ez a nő.. még a blogját is törölte.. :(

(Korábban meg a képtárát, azelőtt meg a bábjait ajándékozta el. Még szerencse, hogy legalább nem gyújtja fel őket.. de jó, hogy én már idejében beszereztem egy Camea babát!! :D)

Aledi babájának pedig arcot kell csinálnod.. Ezkriszti babájának meg majd hajat.. ha méltóztatik végre útjára indítani az ufóját.. :PPP

Amúgy meg ne görcsölj.. természetes, hogy mindenki szeretné a tőle telhető legszebbre csinálni a másik babáját, de a játék öröme vész el, ha ez átcsap szorongássá.. Eddig is varrtál már bájos babákat, nem meghazudtolnod, túlszárnyalnod, hanem adnod kell MAGADAT!! :D
Előzmény: Törölt nick (23321)
LBZS Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23352

Szánom-bánom bűnömet! Igyekszem a hétvégén befejezni a babákat! Csak abban segítsetek, hogy kinek gurítsam tovább?

Igazából az fogott ki rajtam,amelyiknek ruhát kell varrnom, mert annyira karakteres, hogy nem akarom elrontani. Már kigondoltam a ruháját, de erősen hezitálok, hogy az lesz-e a jó, vagy egy másik. Az is lehet, hogy mindkettőt megcsinálom....

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23351
Mégis túltengek. (Ma is) Nekem is a nyúlós anyag volt a gond, igaz W babázóstól kaptam, de sztem nem alkalmas testnek.. Szét kéne kapni szegénykét, hogy nagyobb lábat és karokat kapjon.. Kikitától próbáltam ellesni a test szm-ját (régen volt neki fotó róla a képtárában, a fenekét meg úgy készítettem, hogy stabilabban tudjon ülni... Jó lenne, csak azok a bizonyos arányok... (Atyám, de bénán tömtem akkoriban.. lehet a nyúlós pamut most se menne jobban.. :P)

Stigi, ugye jössz topictalira?!!! Ott aztán addig kuncsorgok Neked, míg meg nem tanítod ezt a fajta cipőt.. (Botcsinálta horgolós vagyok,de ez asszem,csak rövidpálca..) Fr. Skickling-nél is mindig erre csorgatom leginkább a nyálam..
Előzmény: Aledi (23337)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23350
Tessen feliratkozni. Ha még három ember jelentkezik hét végéig, történelmet írunk, mert négy csapat indulhat. Tulképp már most is, csak 3x3, 1x4. Minden egyes ember jelentkezésével nő a négyfős csapatok száma.. :D



KÖzös varrás, január. Febr. 4-én csütörtökön közös képfeltöltés, februári közös megszavazása. Csók, léptem, mert mindig én tengek túl.. :P
Előzmény: stigglinnc (23348)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23349

 

drukk-drukk:-)

Előzmény: ejjkukk (23346)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23348

 

Ha úgy gondoljátok, hogy nem nagyon rontom el a gurulós babát, én is jelentkezem.

stigglinnc Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23347

PaJulcsi, IOkaste, Aledi, köszönöm!

Szerencsére tudom, mi volt a gond Fügénél, így legközelebb tudom korrigálni: egy új trikóanyagot használtam, ami csak egy irányban nyúlt, szemben a korábbi anyagommal, így a test-láb darab kicsit rövid lett. A karokat akkor csesztem el, amikor felvarrtam a vállra, és láttam is, hogy hosszúak, de lusta voltam lebontani és újravarrni, úgy kell nekem:-)

 

Valamennyit sikerült (a látványon legalább) javítanom azzal, hogy a ruha vállából és a szoknya hosszából elvettem. Hihetetlen mennyit tud rontani  egy rossz szabásvonalú ruha - nem csak a babáknál:-)

 

 

ejjkukk Creative Commons License 2010.01.12 0 0 23346

Naná! Itt is megmutattam! :P

Van egy csomó babaterv a fejemben..... Drukkoljatok, hogy ma elkapjon a hangulat!

Előzmény: Törölt nick (23339)
ahama Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23345
:))), hát persze, mert ugye a "lepényhal először ... "
Előzmény: Törölt nick (23343)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23344
Üzenet az indexbabáról mélben, nektek:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a sok jó ötletet, amit kaptam Tőletek! Két kisfiam lett egy-egy angyalka-babával gazdagabb karácsonyra. :o)
Külön segítség volt nekem a kerettel elkészíthető rövid haj ötlete, melyet kissé tovább fejlesztettem, ezt szeretném megosztani Veletek.
Nem volt semmi eszközöm, amit keretként felhasználhattam volna, így arra jutottam, hogy egy kartonlapból (egy régi falinaptár hátuljából) kivágtam egy olyan széles sávot, mint amilyen a keret lenne, erre tekertem fel a fonalat, és így együtt, kis öltésekkel varrtam össze a közepét. Miután szétvágtam a szélét a fonalnak, a perforált kartonlapot két oldalra egyszerűen ki tudtam húzni, és feltekerni a hajat a baba fejére.
Remélem, tudtam ezzel segíteni azoknak, akik esetleg nem rendelkeznek kerettel.
Még egyszer köszönöm az ötleteket, minden jót kívánok!
E. Orsolya
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23343
De ha nem küldöd tovább, akkor nálatok kimarad mindenkinek egy fázis! Szerintem ne frusztrálódj meg tépelődj, inkább kérdezd meg a többieket, kell-e nekik még egy ufo? :) (Ahamát már nem terheled vele.. :D) Amikor Kata megszületett, én is nagyon elcsúsztam a gurulósokkal, sőt, amikor átköltöztünk, és le voltak dobozolva a cuccaim, hogy semmit sem találtam meg (- féltem is, hogy Ahama babáját nem tudom majd mibe öltöztetni!) nekem is volt miatta lelkifurám, ennek ellenére akkora örömmel csináltam, hogy csak na! Igaz, a varázsából veszít egy kicsit, amikor túl sokat kell várni a következő fázisra, de ez annyira remek játék, hogy még így is megéri. (Hogy mennyire, azt szerintem pont Ahama bizonyítja, ő szegény mindig pontosan küldött minden kört, aztán mégis jópárszor meg lett várakoztatva- ennek ellenére eddig még minden körben jelentkezett! :D )
Amúgy jó tanulási lehetőség is- technikailag, stílusgyakorlatilag is.. :D
Előzmény: ezkriszti2 (23341)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23342
Közben
Előzmény: ezkriszti2 (23341)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23341
Van Ufom. Nálam. :-(( Nem is érdemes továbbküldenem. LBZS-nél ülnek augusztus óta szerencsétlen gurulósok. Azelőtt nálam dekkoltak hetekig/hónapokig míg végül Ahamát megfűztem szánja már meg a többieket. (igaz hogy akkor éppen güriző dolgozó nő voltam. Úgyhogy ha meghallom gurulós, jön a frusztráció ezerrel. Baromi kudarcként élem meg. Hót komolyan. Közbe meg annyira kiváncsi vagyok mit csinált velük ahama!!!
Úgyhogy LBZS szánj meg minket és küldd tovább azt a kettőt.
Előzmény: Törölt nick (23329)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23340
oh, lehet, ez így egy kicsit udvariatlan volt. BUÉK Neked is.. :D
Előzmény: Törölt nick (23339)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23339
És hol a kész baba??? Láttuk már?
Előzmény: ejjkukk (23338)
ejjkukk Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23338

Boldog új évet mindenkinek!- még idén nem is jártam itt! Bocsi!

Hogy itt mennyi szép új baba született! Nagyon ügyik vagytok!

 

Én még adós vagyok egy nálam maradt babával a tavalyi kőrből: sztem a héten továbbszalad a feladójához! :P De már a mienkből volt egy teljesen kész. Az nálam van!

 

És ha lehet, akkor én is csatlakoznék a mostani gurulóshoz:

 

Gurulós 2010:

IOkaste
Tallina
Szarvasmici
PaJulcsy
Aledi
Ahama
Skippo
Exiefo
Pági

illesreka

ildu

Ejjkukk

 

 

Előzmény: Törölt nick (23321)
Aledi Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23337
Stigglinnc,
Nagyon édesek, mint mindig : ) Nekem is nagyon tetszik Kamilla ruhatára. A pofija csudaszép. Fügének tényleg kicsit rövid a lába, de nem hiszem, hogy ez bárkit is zavarna majd, hiszen olyan tüneményes egyébként, igazi kisbaba. Kamilla meg már inkább nagylány. Nagyon tetszenek Füge színei, a kis horgolt cipője tüneményes.
A gurulósba meg nyugodtan beszállhatsz, a varrott arcú babákat könnyebb készíteni, mint a W. jellegűeket.
IOkaste,
Mi volt a bűne szegény első W. babádnak?
Előzmény: stigglinnc (23334)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23336
Stigi! Bár a w-os oldalak sohasem így mutatják, én azt találtam ki a magam megsegítésére, hogy először a testet készítem el, amennyire lehet, ehhez mérve gyúrom meg a fejet, így nem lesz túl nagy vagy kicsi.. A kis Fügénél én a lábát érzem rövidnek, de lehet, hogy kiegyenesítve ez nem is lenne szembetűnő, csak a kép csalóka..

Az egyetlen W. babámat egyébként kudarcként éltem meg, el is van ásva szegényke.. Így még sok fóbiát kell legyőznöm magamban, mire újra nekiállok egynek, pedig egyre nagyobb kedvet hoztok a szép babáitokkal.. :D
Előzmény: stigglinnc (23334)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23335
Édesek! És a ruhatára, a kötött cucc! Nagyon jó!
És igen, Füge karja még egy kicsit hosszú. Ha nem lenne ilyen bájos arca, azt mondhatnánk, fejlődésben lévő kamasz:)))) De a haja és a cipőcskéje, elfed minden apró hibát!
Előzmény: stigglinnc (23334)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23334

 

Köszönöm!

Azért nekem legalább egy hónap kellene a biztonság kedvéért! Lehet, hogy azonnal beugrik valami és már másnap továbbküldöm, de lehet, hogy hosszasan tipródom rajta.... Pláne, hogy én még szinte nem is varrtam más babát, mint Waldorf típusút.

 

Kamilla és Füge született mostanában nálam.

Kamilla, a szőke,  a régebbi szabásmintám alapján, úgyhogy ő 57 cm, Fügét próbáltam kicsinyíteni ...khmmm... némely testrészén sikerült is (43 cm lett végül)...:-)

 

Előzmény: Törölt nick (23319)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23333
OKs, akkor most senki.. :( Mára én is eldugulok, csak még egy utsó: míg kerestem a gurulókat, beleakadtam Ktimó Kippkoppjába és a szm-jába, feltettem a mesefigurák közé, és ha mér ott voltam, feltöltöttem a kisvakondokat is, és Ktimónak évekkel ezelőtt olyan szép volt az adventi naptára, hogy azt is muszáj volt.. Hiába, no, nem lenne baj, ha tényleg valaki karban tartaná a honlapot, lenne mit csemegézni.. :D
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23332
A 2008-as évadból Bvedono, Némakertész és Amaranta babáinak nincs nyoma... Valaki??
Előzmény: Törölt nick (23329)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23331
:DD Legnagyobb csalódás hétfőnként: ha elfogy a második kávé is.. :D Ezt is ritkán engedhetem meg magamnak, mert Kata még komolyan cicizik és lassan koffeinfüggővé válik.. :S Így is annyit pörög éjszakánként, hogy komolyan gondolkodom az orbáncfűtea bevezetésén kávé helyett... csak akkor én hogy maradok majd fent napközben??! :P

Előzmény: PaJulcsi (23330)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23330
De, csak már azon is túl vagyok:) A harmadik majd ebéd után:)
Előzmény: Törölt nick (23329)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23329
Ma senki sem iszik második kávét? :D

Én rákattantam a gurulós témára: a honlap megfelelő fejezetében 2008-as és 2009-es évszámra kattintva megtaláljátok a rendelkezésemre álló babák fotóit. Az évszám alatt csak az elkészült 12 baba látható, a köröknél rézsletezve vannak a fázisfotók és a hozzászólások számára kattintva meg lehet nézni, hoyg anno mit gondoltak a készítők munka közben..

Amint láthatjátok, a 2008-as évről is hiányzik még harmadnyi kép. Tudnátok segíteni? Az lenne a legjobb, ha a megfelelő hozzászólásokat megtalálnánk linkben, de már csak a képek sem jönnének rosszul. Nézegessétek addig is a már elkészült babákat, kapcsolódó sztorikat, hogy kedvet kapjatok az ideihez.. :D Kettő pedig LBZS, Nálad?

És akkor nyomon lehet követni, melyik csapatnak hol akadtak el a babái?

Az első csoportnál nekem még az se világos, hogy végülis elindult-e egyáltalán a négy baba, vagy Ezkriszti ufója meg sem született? :D

Mintha Amaranta azt említette volna, nála 2 baba van... A másik kettő Beszandnál?

Nálunk kettő Pantinál..
Előzmény: Törölt nick (23328)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23328
Az volt Tallináé. Akkor összvissz 3 db? :(
Előzmény: PaJulcsi (23327)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23327
És a napozós baba? Azt hiszem Ktimóé.
Előzmény: Aledi (23323)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23326
Igen, van:) Csak ne február 27. legyen! Bár remélem, néhányótokkal akkor is találkozunk!
Előzmény: Törölt nick (23320)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23325
Hajnikri, drága! Te is átnyergelsz a foltokról a babákra?:))
Előzmény: Hajnikri1 (23293)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23324
Mmm, Fifi. Nagy kedvenc, de én inkább megvettem:)))
Hogy te így neki mertél fogni, le a kalappal!
Előzmény: szabnusi (23295)
Aledi Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23323
IOkaste,
Nálunk tudtommal egy baba készült el (az LBZS-é), amit Ahama fejezett be, érdekes kapucnis rucija volt, Camea készített narancsszínű copfos hajjal, én varrtam az arcát.
Topiktali engem érdekelne, talán idén már nem tévednék el : )
Hajnikri1,
Tündéri kislánybabát varrtál. Kedves a pofija, szép a ruhája, tetszik a cipőcskéje is. Nekem is csak egy kis arcpír hiányzik róla, egyébként tökéletes, szeretnivaló baba lett, gratulálok, mutass még : )
Szabnusi,
Nagyon ügyes vagy, hogy fénykép után ilyen szép babákat varrtál, nem csoda, hogy tetszettek a tulajdonosoknak. A kis tündérbabáknak még a mérete is annyira egyforma, ezért külön csodállak, én csak úgy tudok két (többé-kevésbé) egyforma babát varrni, ha együtt szabom-varrom őket.
Előzmény: Törölt nick (23321)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23322
Ahogy elnézem, még a 2008-asból sincs meg mindnek a fotója.. nem állok épp a helyzet magaslatán honlapszerkesztés ügyileg.. :(
Előzmény: Törölt nick (23321)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23321
Ez volt a tavalyi felosztás:

1, Ezkriszti(Ahama) - LBZS - Camea - Aledi (újonc csapat)

2, Ejjkukk - Ktimó - Amaranta - Beszand (vegyes)

3, Ahama - Tallina - Panti1- IOkaste (veteránok)


MIndjárt meg is nézem, hány baba készült el. LBZS-jére emlékszem, nálunk Tallináé és Pantié van meg.. A másik két babánk Pantinál van, ő sajnos beteg, nem tudom, mikor tud időt szakítani rá, hogy befejezze.. A többi csapaté?

Előzmény: Törölt nick (23320)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23320
NEm lenne rossz. VAn rá igény, érdeklődő? :D
Előzmény: ezkriszti2 (23318)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23319
Ahogy láthatod, a határidő senkit sem rettentett el nagyon.. :( Tegnap gondolkodtam is rajta, hogy lehetne azért kicsit jobban kordában tartani a dolgot, pl. az, aki egy hónapon belül nem készíti el a részét, kötelezően továbbküldi úgy, ahogy van a babát- de kinek? Egy beugrónak? A következőnek?



A játék lényege itt olvasható:
Előzmény: stigglinnc (23315)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23318
Közeledik a topik születésnap is.
Nem kéne szerveződni a hagyományosnak mondható február végi topik talihoz?

stigglinnc Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23317

 

Elképesztően ügyes vagy! Az ikerbabáknak a lábuk anyaga is egyforma? Én se barom eldönteni, melyik az eredeti. Fifi is aranyos!

Előzmény: szabnusi (23295)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23316

 

Nagyon helyeske! A zokniját hogy csináltad?

Előzmény: Hajnikri1 (23293)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23315

 

Eddig a "gurulósból" nálam a határidő szó akadt be és ez elrettentő hatású:-)

Ha valaki röviden leírná a lényegét, szabályokat, megfontolnám.

 

Köszönöm, hogy gondoltál rám!:-)))

Előzmény: Törölt nick (23301)
ildu Creative Commons License 2010.01.11 0 0 23314

Boldog új évet,babások! visszahúz a szívem közétek...csatlakoznék én is a gurulóshoz,úgyis rég varrtam már babát! Cameát rég nem láttam én sem,mikor jó másfél éve összefutottam vele, a hastánc volt a fő :(

És szeretnék segítséget kérni.Szükség lenne turbán varrásához vékony kendőkből leírásra,kemoterápia mellékhatását palástolandó. Aki tud,kérem segítsen! (szerencsére nem nekem kell )

 

Gurulós 2010:

IOkaste
Tallina
Szarvasmici
PaJulcsy
Aledi
Ahama
Skippo
Exiefo
Pági

illesreka

ildu

 

ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23313
Üdv a visszatántoríthatatlan gurulósoknak.
Úgy bánom a befürdést. Cameát, azóta se láttuk. Borzasztó sok baba nem ért még célba.
Előzmény: illesreka (23310)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23312
Szuper baba, dehogy szexi lenne?
Tudja fene, nekem inkább az jut róla eszembe, hogy rendesen eszik ez a gyerek? Pakolok neki a koleszba még néhány üveg lekvárt.
Azt hiszem öregszem :-)))

A haja! IO! Te, nem vagy teljesen 100.
Előzmény: tallina (23290)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23311
Szia Szabnusi!
Üdv a megszólalók közt, szépeket csináltál nagyon, sikere is volt. Mi kell több?
Előzmény: szabnusi (23294)
illesreka Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23310

Sziasztok!

 

Rég jártam erre, mindig csak olvasgatok...de BÚÉK mindenkinek!:-))) és sok-sok szép alkotást kívánok!

Mostanában én inkább horgolok - kisebb a helyigénye :-) + keresem önmagam (???)- majd mutatom, mik készültek.

Nagyon tetszik a hippi fiú, szuper ügyesek vagytok!

 

Csatlakoznék én is, különben ellustulok.:-)

 

Gurulós 2010:

IOkaste
Tallina
Szarvasmici
PaJulcsy
Aledi
Ahama
Skippo
Exiefo
Pági

illesreka

exiefo Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23309
Mindennek eljön az ideje , csak ki kell várni :)
Előzmény: Törölt nick (23305)
pági (prücsök) Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23308

Hát mi bajom lehet!? Csapjunk a lovak közé, jövök én is gurulni - már ha lesz még csatlakozó egy újabb 4-eshez. Vagy három 3-asra alakulunk?

Gurulós 2010:

IOkaste
Tallina
Szarvasmici
PaJulcsy
Aledi
Ahama
Skippo
Exiefo
Pági

 

Szabnusi,

Az ikerbabák között nem sok különbség van, nagyon jól sikerült megvarrnod a tesót az eredeti alapján. Szerintem azért a bal oldali volt a minta.

Fifi is nagyon jó lett, nem kis kihívás elsőbabának, de jó lett. A nyakát kicsit hiányolom, de azz amúgy sem könnyű megcsinálni. Csak így tovább és gyere máskor is!

 

Hajnikri,

Neked is gratulálok a babádhoz. Persze, hogy befogadunk benneteket. Lesz folytatás? Engem valamelyik mese figuráira emlékeztet, de nem tudnám megmondani miért vagy melyikre, csak hogy közel áll a szívemhez.

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23307
Gurulós 2010:

IOkaste
Tallina
Szarvasmici
PaJulcsy
Aledi
Ahama
Skippo
Exiefo

Két négyes csoport!! :)
Előzmény: exiefo (23303)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23306
Gurulós 2010:

IOkaste
Tallina
Szarvasmici
PaJulcsy
Aledi
Ahama
Skippo
Exiefo
Előzmény: Skippo (23282)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23305
:D De jó, de jó!! Én sajnáltam, hogy a mostaniból kimaradtál!! :D

Szömörce, gurulsz? (Ezen vigyorogtam egy jót.. eeegen, mindannyiunknak van egy rejtett sötétebb énje.. hehhe.. :D)
Előzmény: exiefo (23303)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23304
Nagyon jó lett:) Régebben nagyon vonzottak az ilyen " bennszülött" fickók, sőt .... Közben férjnek totál az ellenkezőjét halásztam ki magamnak, de nem bántam meg:)
Előzmény: tallina (23290)
exiefo Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23303
Ha én " öreg motoros" vagyok nem bujkálok, bevállalok , írjatok fel !
Előzmény: Törölt nick (23301)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23302
Szijjja!!De rég jártál erre, neked is BUÉK! Szép lett a babád.. Csak az arcpír hiányzik róla.. (Nem, nem vagyok rögeszmés, csak ezt szoktátok mindig elfelejteni.. :D)
Előzmény: Hajnikri1 (23293)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23301
Stigi, gurulósba nem szállsz be? Pági? Öreg motorosok? Merre bujkáltok?? :)
Előzmény: stigglinnc (23297)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23300
Szia!! Üdv a hozzászólók között! Remélem, ezután már nem fogsz elbújni, és máskor is mutatsz szép babákat!! Ez az igazi értéke annak, ah van valakinek kézügyessége: az unoka bármit kívánhat, szupernagyi megvarrja.. :D Nagyon kedvesek lettek!! :)

(Hogy nálunk is mennyire így van ez, arra két sztori: Sára még három sem volt, mikor egy nyári napon kimentünk málnázni a kertbe. Elég kevés gyümölcsünk volt, mert a bokrok nagy részét ki kellett szedni az átalakítás miatt, így bosszankodtam, mikor Sára leszedte a zöld gyümölcsöt is- Nézd meg, ezt nem lehet megenni még, de mivel leszedted, már nem is fog megérni! Mire a válasz: nem baj, anya, majd visszavarrod, jó? :D A másik most decemberben történt, már javában hangolódtunk a babakonyhás projectre, és javasoltam Sárának hogy a fadobozos sajt csomagolását tartsuk meg, jó lesz majd a babakonyhába, bababoltba. Lányom rögtön belelkesedett: Igen, és majd te varrsz bele sajtot is!! Szóval szerinte bármi megvarrható, s nekem nincs lehetetlen.. még szerencse, hogy nem kéri konzekvensen számon rajtam az ötleteit.. :D
Előzmény: szabnusi (23295)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23299
Na és a ruha részletei! Az övbújtatók, farmer hímzés, és a csatos öv!!! Szuper! Panti helyében én még néhány bőr karkötővel kiegészíteném a szerelést.. :D
Előzmény: Törölt nick (23298)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23298
:DDD A testhímzés nélkül nem is lenne igazi!! Annyira hiteles, hogy akár a Sziget köv. évi kabalafigurája is lehetne: napot sohasem látott, gizda felsőtest, pici pocak, raszta haj, kitűrt ing és gyöngynyaklánc.. :D

Csajok, bocs, ha szerénytelenségnek tűnik, de megint jók voltunk együtt.. :D Csaj sajna, most még inkább sóvárgok a saját gurulósom után.. :D Na, mikor indul a következő??? :D
Előzmény: tallina (23290)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23297

 

Irtó szexi:-)))

Előzmény: tallina (23290)
Vinilka Creative Commons License 2010.01.10 0 0 23296
Nagyon helyesek, ügyes vagy, gratula!:-)Melyik baba az eredeti?
Előzmény: szabnusi (23295)
szabnusi Creative Commons License 2010.01.09 0 0 23295

       Bocs, a beszúr gomb lemaradt.

 

 

szabnusi Creative Commons License 2010.01.09 0 0 23294

Szeretettel köszöntelek bennetek. Még nem szóltam hozzá, de nagyon régen itt vagyok köztetek.

 

Ennek a két (3) babának az elkészítése kihívás volt számomra, azért is mutatom örömmel mindenkinek.

 

Fifi úgy készült, hogy a menyem elém tett egy könyvet, hogy ezt a babát varrjam meg a 3 éves unokámnak karácsonyra. Ő, ha megkérdik tőle, mit kapott karácsonyra, csak egy ajándékot mond: Fifit.

 

A másik története: Egy kolláganőm Angliából hozta az eredetit, de több gyereke van, vita volt mindig a babán. Elhozta, megnéztem, mobillal lefényképeztem, és szerintem jól sikerült. (Szerinte is, mert a kért árat majdnem megduplázta.)

 

 

 

 

Hajnikri1 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 23293

Sziasztok Lányok!

 

Mindenkinek boldog, babákkal teli, és egészséges igazi babákkal teli új évet kívánok.

Ritkán varrok babát, de most született egy és szeretném megmutatni. Remélem a többi klassz baba, amit mostanában alkottatok, befogadja a társaságba. :DD

Aledi Creative Commons License 2010.01.09 0 0 23292
Hú, gratulálok, lányok, őrült jó! Tallina, ez a ruci méltó a baba többi részéhez. Hogy még az öve is többszínű, meg, hogy farzsebet hímeztél neki. Szuper lett!
Előzmény: tallina (23290)
pági (prücsök) Creative Commons License 2010.01.09 0 0 23291

Csajok, ez  a raszta fickó nagyon ott van!

Állati jó lett! Még én is befogadnám. :)

tallina Creative Commons License 2010.01.09 0 0 23290
Akkor én is mutogatok. Kicsit kutattam, de aztán csak a színek maradtak, ez a hajszerkezet viszont nagyon megihletett, és láttam, hogy iszonyú sok munka van benne!!! A testére nekem hiányzott három pötty, így azt ráhímeztem. Négy képet teszek fel, továbbiak nem készültek, azt mindenki képzeletére bízom :-)
katafolt Creative Commons License 2010.01.09 0 0 23289
Nna?!Csak nem Bob Marley lett...?
Előzmény: Törölt nick (23288)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23288
Ja, és most már még kíváncsibb vagyok Tallina kutatásaira- ugyanis azt írta anno, hogy a baba autentikusságához utána kell járjon néhány dolognak.. :D
Előzmény: Törölt nick (23287)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23287
Gyorsan visszakukkantottam, s reméltem, jöttök erre! Ez haláli lett, becsszó, én ismerem is a fickót! :D Az extra hosszú tincsből loptál? :D

Azt azért hadd meséljem el, hogy ezen a babán nem keveset dolgoztam: először feszítő öltésekkel kihímeztem az egész hajas fejbőrt, azokra a szálakra varrtam két- két fonaldarabot, azokat szétszedtem szálaira és hármasfonással befontam (az egész fonal vastagsága túl sok lett volna) aztán a végét még jó sokszor körbetekertem barna illetve az első tincseknél többféle színes cérnával, ezeket pedig még el is varrtam.. Nem volt egy haladós meló.. :D De legalább Ahama rehabilitált a késésért.. D:
Előzmény: ahama (23284)
Aledi Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23286
Ez de jó! Főleg, hogy Pocahontasból indult, nem semmi : ) Kíváncsi vagyok a ruhájára.
Előzmény: ahama (23284)
pági (prücsök) Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23285

Felicity? Igeeeeen!

Na és úgy fest még akár a gurulós is belefér. Nem én kaptam az állást sajnos. :( És bocs az offért.

Előzmény: Törölt nick (23272)
ahama Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23284

Szóval, megkaptam IO-tól a gyönyörű százvarkocsos frizut és gondolkoztam, gondolkoztam, de nekem is csak az indiánkiálylány jutott az eszembe, úgyhogy amikor közeledett a határidő :)P, nekiláttam, hogy lesz belőle Pocahontas. Különösebben nem éreztem ihletettnek magam :L.

 És aztán a hímzés közben magától alkult. Kölcsönvettem az egyik varkocsát és az állára biggyesztettem, máris egy bulizós hippi fickó lett.  ( Az, hogy volt-e szerepe az átalakulásban az akkoriban zajló Sziget fesztiválnak - a 3. kerületben lakunk! - gondolom nem kérdés :)  ).

Előzmény: ahama (23283)
ahama Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23283

Éljen!! Végre gurulós-mutogatás van :)))

Keresem, írom, mutatom.

Skippo Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23282
Sziasztok!
Prági szívesen. :)
Szépek az újabb kreálmányok. :) Az újévi angyalka tüneményes. Aranyos a vakond is. Mazsolát meg egyenesen örökbe fogadnám! :D

Sikerült nem lefotóznom a kétfejű csörgőm, meg egy verdás aplikált ovizsákot, amit karácsony óta csináltam. Majd új gazdáit megkérem, hogy legyenek szívesek pótolni, s akkor majd megmutatom!

A gurulósra én is feliratkozom, ha csak februártól indul. (Addigra ugyanis vége a vizsgaidőszaknak.)

Gurulós 2010:

IOkaste
Tallina
Szarvasmici
PaJulcsy
Aledi
Ahama
Skippo
Előzmény: ahama (23279)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23281
Már van két hármas csoportunk! Mi lenne, ha jövő hét végéig lehetne jelentkezni, így még jan. vége előtt lehet sorsolni.. :D
Előzmény: ahama (23279)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23280
Én is.. :D
Én már alig várom, hogy végre kézbe vehessem a Tiédet, kíváncsi vagyok, mit találtál ki megint.. :D

Tallina, sajna, nem tudom, Panti mikor jön, de mi lenne, ha bemutatnánk az ő babáját? Nekem van róla kezdeti fotóm - és a Te babádnál ő véletlenül elárulta, hogy egy indián lányt képzelt bele... Visszakerestem, ezt írta:
"Az első baba az én ufóm. őt a feje végett választottam, kicsit indiános arcra hosszú fekete hajjal, rojtos ruhával képzeltem el, majd meglátjuk mi lesz belőle. "

http://forum.index.hu/Article/addBookmark?a=90527322&t=9158876 - itt a kép, amit Panti fényképezett.. Akkorra a baba persze már "pályára állt, mert elküldtem hajjal Ahamának, de nagyon le voltam döbbenve, mert elég közel állt az elképzelésünk, én egy esőért fohászkodó sámánt láttam bele, és ilyen hajat csináltam hozzá. Eredetileg földszínekkel szerettem volna a haja végét eldolgozni, a végére tollakat, gyöngyöket fűzni, de nem akartam ennyire leszorítani Ahama mozgásterét- így akár reggie énekes, de még görkoris Barbie is lehet belőle.. :D



Jaj, nem találom a hajas fotót, Ahama, kisegítenél?
Előzmény: ahama (23279)
ahama Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23279

OK, jövök én is .

És ezennel versenyt hirdetek a tavalyi és az ezévi babámnak. Az nyer, amelyik hamarabb ér vissza hozzám :)P.

 

Gurulós 2010:

 

IOkaste
Tallina
Szarvasmici
PaJulcsy
Aledi

Ahama

Előzmény: Törölt nick (23269)
LBZS Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23278

Pihe: Bocs, most olvastam, hogy Bretz-nek tetted fel a kérdést a méretre vonatkozóan, nem pedig IO-nak. Azt hiszem,  kitört a péntek nálam. :))))))

 

Az időjárás most a varrogatásnak kedvez.

Mindenkinek jó hétvégét!

Előzmény: 4Hópihe (23273)
bretz Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23277

35cm a haja nélkül ,örülök hogy tetszik.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23276
:D Egyszerre.. :)
Előzmény: LBZS (23274)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23275
Senki? Akkor megint önkényeskedem: http://indexbaba.gportal.hu/gindex.php?pg=23395985&gid=2651131
LBZS Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23274

Felicity nekem is tetszik! Szerintem nem olyan nagyon nagy (bár a hosszú lábaival együtt lehet, hogy nagyobb egy A/4-es lapnál).

A közös varrásban én is benne vagyok.

 

Köszönöm a kisvakond mintát! Végülis A/3-asra nyomtattam ki és nem is olyan torz. Ha elkészül a vakond, megmutatom.

 

Felicity
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23273
nagyon helyes.. mekkora???
Előzmény: bretz (23270)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23272
De. Lehet a Felicity Fairy?
Előzmény: pági (prücsök) (23271)
pági (prücsök) Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23271

Közös varrás  nem lesz? Abba beszállnék.

A gurulósba nem merek, ne má' hogy én rontsam el mások babáját. :) Most azt várom, hogy lehetek-e megint dolgozó nő vagy sem... Mert akkor aztán lőttek a varrásnak.

Apropó, Kdatta mail címét át tudná küldeni valaki (pagica kukac biatv pont hu)? Még mindig apa gépén vendégeskedem és nem érem el a honlapjáról. Köszönöm.

bretz Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23270


igen én készítettem
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23269
Jaj, Mici, megzabálom őket!! Szebb, mint az eredeti!! Jajjaj!! írok is mindjárt egy mélást emiatt!! :D

Gurulós jelentkezési lista- copypastezzátok alá a neveteket!! :D

(A határidőket nem toljuk ki, általában úgysem veszi őket senki figyelembe, de talán mégis van valami szabályféle benne.. :D)


IOkaste
Tallina
Szarvasmici
PaJulcsy
Aledi
Előzmény: szarvasmici (23263)
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23268

nagyon helyesek...olyan kis hamvasak)

----------------------

bretz ezt a vakondot te csináltaad vagy mintát mutatsz?

Előzmény: szarvasmici (23263)
Aledi Creative Commons License 2010.01.08 0 0 23267
Ó, de édesek, imádnivalóak! Nagyon szeretem őket mesében is, szívesen eljátszanék velük : )
Én is jelentkeznék gurulósra.
Előzmény: szarvasmici (23263)
bretz Creative Commons License 2010.01.07 0 0 23266
kis vakond
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.07 0 0 23265
Ha már így belejöttem a babavarrásba, én is szívesen csatlakoznék. Olyan habitussal, mint Mici:) Lehetne, hogy egy csoportba kerüljünk?:DDD
Előzmény: Törölt nick (23261)
tallina Creative Commons License 2010.01.07 0 0 23264
Ha lesz, én benne vagyok. Bár a második kicsit nyögvenyelősebben ment, mint az első, de azért nagyon jó volt. Talán lehetne kicsit hosszabb a határidő, úgyis csúszunk. Pantival mi van? Még nem mutattuk be az ő babáját...
Előzmény: Törölt nick (23261)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.07 0 0 23263
Egyébként még talán éppen nyolc napon belül vagyok, szóval büntetlenül kívánhatok mindenkinek hűdejó évet! Meg sok babát és egyebeket. :)
Én ma őket hoztam:
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.07 0 0 23262
Ahha! Én szivesen! Már ha van szükségetek valakire, aki baromi lelkesen indul neki mindennek, aztán az utolsó utáni pillanatban meg is csinálja. :)
Előzmény: Törölt nick (23261)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.07 0 0 23261
Gurulósra jelentkezne valaki?
LBZS Creative Commons License 2010.01.07 0 0 23260

Köszönöm szépen! Küldtem neked mail-t. Szerintem nagyon fog örülni a kisfiú, ha kap egy vakondot! Jövő héten lesz a születésnapja, és még az anyukája sem tudja, hogy ka egy igazi vakondot. Lehet, hogy én izgatottabb vagyok.:)))

 

IO: a blogomban fent van a zokni kutya és a története.:))))

 

EZKriszti: de jó, hogy bekukkantottál!

Előzmény: ildu (23256)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 23259
Azért furi az élet. Az ember ül a villamoson, más anyukák is utaznak éppen, nézelődnek...aztán ilyen szép angyalok lesznek a dologból. A néni meg sajnos nem is sejt semmit az egészből.
Előzmény: PaJulcsi (23247)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.07 0 0 23258

 

Nagyon szépséges ez az angyalka a visszafogott színeivel! A frizurája meg elbűvölő! Csodás hajakat tudsz nemezelni.

Előzmény: PaJulcsi (23242)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.07 0 0 23257

 

 

Lányok, annyira röstellem, de valamit nagyon elbénáztam....

 

Írni akarok azoknak, akik mozaikozást szeretnének tanulni, de valahogy sikerült kitörölnöm azt az 5 nevet, amelyeket ez ügyben gyűjtöttem össze. Négy emberkének (akikről sejtettem, hogy köztük voltak) írtam egy kérdő e-mailt.

 

Ha valaki jelentkezett, de nem kapott ma reggel e-mailt tőlem, írjon újra, legyen szíves!

 

Nagy-nagy elnézést kérek!!!

ildu Creative Commons License 2010.01.06 0 0 23256
Nekem is van vakond szabásmintám,még valamikor mesziszi nicnevű topiktárstól kaptam,elküldöm, ha megírod a mélcímed,mert nekem a gépem nem adja ki .
Előzmény: LBZS (23243)
LBZS Creative Commons License 2010.01.06 0 0 23255
Köszönöm szépen!
Előzmény: PaJulcsi (23254)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 23254
Rendben, szívesen! Holnap elküldöm a férjemmel a munkahelyére, hogy szkennelje be és akkor át tudom küldeni.
Előzmény: LBZS (23252)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 23253
Volt szó nemrégiben a gyapjúval kitömött babák tisztításáról.
Rilla írt az ilyen babák tisztításáról, hátha hasznos lehet valakinek.
Ha valaki nem ismerné Rillát: édes öltöztetős Waldorf babákat varr.
LBZS Creative Commons License 2010.01.06 0 0 23252

Tündéri!!!!! Ha szavaznom kellene, most bajban lennék erősen, mert Tompika is nagyon tetszik. Függetlenül az itteni szavazatoktól, én szeretném elkérni a szabásmintáját. Azt hiszem, ez a lányomnak is tetszeni fog!

 

Előzmény: PaJulcsi (23251)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 23251
Most így hirtelen csak a blogomban tudom mutatni.
Előzmény: LBZS (23250)
LBZS Creative Commons License 2010.01.06 0 0 23250

PaJulcsi, Pági: aranyosak az angyalkák!

 

Melyik baba Tompika? Nem emlékszem rá.

PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 23249
Nemesek és egyszerűek. Tetszenek:)

Azt gondolom, hogy igen, rá lehet dolgozni a gyapjút a tűvel sokféle anyagra. Olvastam vagy láttam valahol, hogy hungarocell formát vontak be ily módon gyapjúval. Az én babáim párnatöltelékkel vannak tömve és mondom, Tompikánál tartós, tehát a dolog működik.
Eszembe jutott, hogy mintha Ahama angyipapijának a haja és bajusza is gyapjúból lenne. De hogy ő mi módon rögzítette, nem tudom.
Előzmény: pági (prücsök) (23248)
pági (prücsök) Creative Commons License 2010.01.06 0 0 23248

Julcsi,

A gyapjút bármilyen anyagra rá lehet dolgozni nemezelő tűvel?

Nagyon tetszik ez a megoldás, szép és elegáns. Lehet hogy nekem is ez lenne a testhezálló...

 

Skippo,

Köszi a Felicity-s linket.

 

Nálunk ők a tavalyi év utolsó angyalkái voltak, 23-án este készültek. Lustaság miatt ragasztásos technikával filcből és hungarocell golyóból. Párszor meg is égettem az ujjam a ragasztópisztollyal, de nagyon szeretem őket. Persze Blankám rendelése volt. :) Se szemük, se szájuk, de nekem nem hiányzik róluk.

Amúgy én egyelőre a tavalyi befejezetlen varrásaimon dolgozom, van néhány. :) De aztán jöhetnek az újabb babák!

PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 23247
Neki is gyapjú a haja, amit szintén nemeztűvel böködtem a fejére. Tompikával elég sokat játszik Vercsi és tartósnak bizonyul. Ennek az angyalkának a frizuráját egy idős néni ihlette, akit a villamoson láttam:)
A szárnya pedig egy gyűrűpárnából maradt selyemféleség, azért fényes.
Előzmény: Aledi (23245)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 23246
Szerencsére ebben az évben is van 12 hónap, el tudjuk osztani:) Vagy esetleg 4 évszak:)
én annyira tele vagyok tettvággyal, mert egész decemberben azt hajtogattam, hogy most karácsony és arra kell varrnom, de majd januárban! Úgyhogy én benne vagyok mindenben:)
Előzmény: LBZS (23243)
Aledi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 23245
Ó, de szép ez az angyalka! Szerintem ő az idei első topic szinten is : ) Miből van a haja? Annyira jó. És a szárnya? Gyönyörű a pofija is, meg a ruhája, tökéletes, nagyon tetszik. Szerintem varrhatod őket zsinórban : )
Előzmény: PaJulcsi (23242)
LBZS Creative Commons License 2010.01.06 0 0 23244

Rossz linket szúrtam be, itt a tündér szm-je, amire gondoltam:

 

 

http://picasaweb.google.es/semeistvoAM/MoldeDeFairieNoelleNoEsMoldeOriginal#
LBZS Creative Commons License 2010.01.06 0 0 23243

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget vakond ügyben. Azt hiszem, megvárom a scannel-t változatot, mert a rendelkezésre álló forma egy kicsit torz. Nem tudja valaki, kié az index babán lévő vakond szm? Megkeresném őt mail-ben, hátha el tudja küldeni az eredeti mintát és ha beleegyezik, bescannelem.

 

Gurulós: a tavalyiak nálam akadtak el, de igyekszem most már tényleg tovább gurítani őket. Azt hiszem, én most inkább nem jelentkezem gurulósra. Tartok tőle, hogy nem tudom tartani a határidőket.

 

Havi babavarrásban szívesen benne lennék! Felicity nekem is tetszik, de még ott van IO tavalyi ajánlata is:

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://lh6.ggpht.com/_9IUYkJnBLUk/Siu7dDoH9PE/AAAAAAAADpI/YWAsUREksUU/s144-c/DekotraumeSimilTilda.jpg&imgrefurl=http://picasaweb.google.es/semeistvoAM&usg=__34borwbtlVsqt-0zatcMN2OrWtc=&h=144&w=144&am

 

Hátha valakinek megtetszik.

PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 23242
Erről jut eszembe, hogy meg sem mutattam az idei év első angyalát.
Mármint az én első angyalomat.
Előzmény: Törölt nick (23241)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.06 0 0 23241
Én elvileg benne lennék. aztán, hoyg mi lesz belőle végül... Tompika jó, vagy akár a görbe lábú Felicity is, most úgyis kellene szülinapi ajándékot készíteni egy kisbarátnőnek.. (Az utóbbi két hónapban, szinte alig fényképeztem le valamimet, úgy ment tovább... :( )

Hagyományosan a Gurulós csoportok is januárban kezdenek toborzódni (szép magyarosan), esetleg, ha van még valakinek kedve hozzá, és nem tántorították el a kallódó babák, mondjuk 20-ig össze lehetne szedni egy jelentkezési listát.. :D
Előzmény: PaJulcsi (23240)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 23240
Én szívesen játszóm a hónap témájában.
Ha gondoljátok -hogy IO elveihez hűek legyünk- szívesen odaadom Tompika vagy az angyalom szabásmintáját. Persze nem egy nagy durranás, de egyszerű és így talán sokan megvarrjuk.
Előzmény: LBZS (23237)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.05 0 0 23239
Én teljesen le vagyok maradva, pedig sokfélére lett volna mit reagálni... :D

Megmutatod majd a kutyát? Néztem a blogodon is, de nem láttam semmit.. Hogyhogy hiányolta? Nálunk négy végtagja lett mindkét zoknikutynak.. :D

Amaranta megvarrta, talán polárból.. Bár nem hinném, hogy ő most gyakran járna erre, de talán emilen el tudod érni.. :D Ha van/lesz valakinek scannelt, nyomtatott szm-ja, küldjétek el, felteszem a honlapra..
Előzmény: LBZS (23238)
LBZS Creative Commons License 2010.01.05 0 0 23238

Egy kicsit pörgetem a fórumot (ami most inkább monológ). Egyik barátnőm kisfia kisvakond mániás lett. Az index babán megtaláltam a vakond szabásmintát, amivel kapcsolatban több kérdésem is lenne:

1. milyen anyagból érdemes csinálni,

2. mekkora papírra nyomtassam (A/4 vagy A/3),

3. ha a feltett képet kinyomtatom, nem lesz torz,

4. nincs meg valakinek jobb formátumban?

 

Köszönöm a válaszokat!

 

LBZS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 23237

Sziasztok!

 

Én is nagyon boldog és kreatív új évet kívánok mindenkinek! És persze mindenhez elég időt!!!!

 

Skippo: szuper az oldal, amit belinkeltél! És a csámoás angyalka is tünemény. Lehet, hogy még tavaszig megvarrom.

 

Amaranta: nagyon édesek az ikrek! Gratlálok Andrisnak, hogy ilyen jól kezeli a helyzetet a tesókkal kapcsolatban.

 

IO: a hétvégén elkészültem én is egy zoknikutyával. Babzsáknak nagyon tetszik, bár hiányolja a többi két lábát.:))

 

Nagyon aranyosak a waldorfok is és az angyalkák is. Most, hogy új év köszöntött be, nem térünk vissza a "hónap témájához"? Gondolom, mindenkinek akad varrni valója, de én nagyon élveztem, hogy azonos szabásmintából mindenki mást valósított meg. 

Skippo Creative Commons License 2010.01.03 0 0 23236
Kedves Prücsök!
Tudom, nem tegnap volt, hogy a Felicity nevű (kacskalábú) tündérkét kerested. Én is találkoztam már vele, de csak futó ismeretség volt. De most ismét ráakadtam, s itt a linkje, ahol talán kissé nagyobban megvan, szabásmintával egyetemben:
Felicity
Én a picasaról úgy szoktam vizsonylag használható méretben lementeni, hogy először teljes képernyőre teszem, s megállítom a diavetítést. Aztán jobblkikkel mentegetek, s közben lent léptetem. Presze van más módja is, se nekem ez vált be.
Remélem segítettem!
Üdv:
Skippo
Előzmény: pági (prücsök) (22738)
tallina Creative Commons License 2010.01.03 0 0 23235

Julcsi,

köszönöm a képet. Ennél szebb újévi jókívánságot el sem tudok képzelni. Kívánom, hogy legyen sok öröme a kis Panninak.

Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok, sikert, sok szabadidőt és mindenkinek azt, amire vágyik!

Előzmény: PaJulcsi (23230)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.02 0 0 23234
Szerintem mindenütt készült ilyen kép, hiszen tüneményesek, amikor alszanak:))
Piribabáról csak annyit, hogy azóta teljes test- és arcátültetésen esett át, de az állapota most sem túl rózsás:) És a képen ott lapul a szopizós ujja alatt, csak ő nem látszik annyira:)
Előzmény: Aledi (23233)
Aledi Creative Commons License 2010.01.02 0 0 23233
Ó, de szépek... Én is készítettem ilyen képet a lányomról : )
Megnéztem Piri babát is a blogodon, mit mondjak... Tallina indián-hippi babája kicsit jobban néz ki : )
Előzmény: PaJulcsi (23230)
ktimó Creative Commons License 2010.01.02 0 0 23232
Sziasztok! Én is kívánok mindenkinek egy nagyon szép, tartalmas, kreatív évet.
36évi Creative Commons License 2010.01.02 0 0 23231
Édeseim,

kicsit későn futok, de azért buék és nagy ölelés minden drága babás barátnémnak!
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.02 0 0 23230
Tallinának szeretettel!
(Történt ugyanis, hogy Panni teljesen beleszeretett Tallina Pigotta babájába. Én nagyon megörültem neki az éppen aktuális Barbie-őrület miatt, úgyhogy gyorsan megkértem Katát, készítsen egyet Panni szülinapjára. A baba rendben megérkezett a szülinap reggelén és azóta mindig együtt vannak ők hárman: Panni, Piri és Szofi2)

Nem lehetek elég hálás! Köszönjük!
pági (prücsök) Creative Commons License 2010.01.01 0 0 23229

Sziasztok!

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek és sok szép babát, kézimunkát! :)))

evanet Creative Commons License 2010.01.01 0 0 23228
Sziasztok nagyon boldog új évet kivánok mindenkinek eroben, egészségben
Skippo Creative Commons License 2010.01.01 0 0 23227
Mindenkinek erőben, egészségben, gazdagságban bővelkedő új esztendőt kívánok!

Egy kis off: Stigi nagyon szép kezdeményezés. S nem is az eredmény a lényeg, hanem a szándék. S szerintem előbb-utóbb értékelni fogják az igyekezeted, s majd akadnak követők. Ne add fel! Én is gondolkodom egy kis freecycle beindításában lakhelyemen, de még csak terv. Bár az APEH, s honatyáink ettől tépnék a hajukat, ha ez nagyban működ(het)ne. :D Mi lenne a sok jövedéki adóval, amitől így elesnek?! Bár úgy lenne...

Julcsi. Nagyon édes ez az újabb kis angyalka. Mennyei. :))) Lassan összejön az Angyalok Serege. :)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.01 0 0 23226

 

Bűbájos lett ő is, tetszik ez a visszafogott színpaletta. Kézzel varrod ezeket a pici teremtményeket?

Előzmény: PaJulcsi (23218)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.01 0 0 23225

 

Kívánok minden szépet és jót nektek az új évben, nekünk meg sok gyönyörű babát itt a topicban!

Némakertész:) Creative Commons License 2010.01.01 0 0 23224
BÚÉK-BÚÉK Csajok, mindenkinek sok puszi!
Nagy ölelés és pompás Új Évet kívánok minden tekintetben!
ildu Creative Commons License 2010.01.01 0 0 23223
Kedves régi és új játszótársak,bár a varrógép és a babák mellől elsodort a munka,de mindenkinek szívből kivánok eredményekben gazdag új esztendőt erőben-egészségben!
beszand Creative Commons License 2009.12.31 0 0 23222

Tervekhez szerencsét,

munkádhoz kedvet,

minden földi jóból a legkedvesebbet!

Kérem a Jóistent küldjön áldást Rátok,

hogy az új év minden napján vigyázzon Rátok!

B.Ú.É.K. !  Andrea

Aledi Creative Commons License 2009.12.31 0 0 23221
BÚÉK nektek is lányok!

Ahama köszi a húzogatóst, nagyon jó ötlet volt : )
PaJulcsi,
Nagyon szép ez az angyalka is. Szépséges a pofija, és nagyon tetszik a haja is.
Stigglinnc,
Nagyon jó ötlet , amit írsz az újrahasznosításról. Szerintem egyébként csak idő kérdése és itthon is rájönnek az ízére.

Na, megyek és megpróbálok magamból (2X)húsz éves éjkirálynőt varázsolni estére. Jó bulizást (pihenést) mindenkinek.

Előzmény: PaJulcsi (23220)
PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.31 0 0 23220
Mondom mindenkinek:)))))
Hiába, nem lehet elégszer hangsúlyozni ezt, éfjél felé közeledve:)))
Előzmény: PaJulcsi (23218)
ahama Creative Commons License 2009.12.31 0 0 23219
BÚÉK Mindenkinek, és akit érint: jó bulizást!
PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.30 0 0 23218
Na még egy utoljára:)

(Kollázs róla a blogomban.)

Ezzel kívánok mindenkinek békés, boldog új esztendőt mindenkinek!
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2009.12.30 0 0 23217
Én úgy tudom ebből élnek, plusz a biciklis bolt.
Előzmény: stigglinnc (23216)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.30 0 0 23216

 

Megnéztem, rokonszenves.

Én amúgyis híve vagyok az újrahasznosításnak, de azért kíváncsi lennék, ők meg tudnak-e élni ebből, vagy legalább említésre méltó jövedelem származik-e ebből nekik? (Internetes tapasztalataim szerint, ez "külföldön" nagyon menő.)

 

Bocs, hogy kicsit OFF vagyok, de muszáj elmondanom, hogy én is próbálkozom a településemen kféle újrahasznosítással.... mérsékelt sikerrel. Nem mondom, hogy nulla az érdeklődés, de qrvasok energiát kell belefektetni abba, hogy a következő évben egy hajszálnyival növekedjen az érdeklődés.

Nem reménytelen, mert a kerti növények/szaporulatok ingyenes felajánlása/örökbefogadása már kifejezetten jól sikerült (3. év), de az egyéb cuccok átpasszolása a fogadóhoz még csak jövőre indul egy lomtalanítás előtti '"vásár"ral, aminek a sikere részben rajtam fog múlni:-)

 

A mozaik nálunk nem megy...:-(

 

 

Előzmény: bvedono-Szömörce (23213)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.30 0 0 23215

 

OK, most megy.

Előzmény: pági (prücsök) (23214)
pági (prücsök) Creative Commons License 2009.12.30 0 0 23214

Stigi,

Kérlek dobj egy mailt, hogy kiderüljön a mail címed. A gépem cserélődik, a pároméról meg nem tudom megfejteni. pagica kukac biatv pont hu

Köszi

bvedono-Szömörce Creative Commons License 2009.12.30 0 0 23213
Nem babavarrás, de érdemes megnézni. Tettem fel a blogomba pár képet újrahasznosításról:)

www.szomorce.blogspot.com
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.29 0 0 23212

 

De édesek!!! Tartsál ki, már csak 20 év és kirepülnek :-)

Előzmény: A maranta (23200)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.29 0 0 23211

 

Pihém, annyira szeretem a kis figuráidat! Mindig látszik rajtuk a gondosság, a rá fordított figyelem és fantázia - nagyon szerethetők!

Előzmény: 4Hópihe (23188)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.29 0 0 23210

 

Nagyon tetszik ez a rendhagyó babafej, biztos örült neki a modell:-)))

Előzmény: PaJulcsi (23185)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.29 0 0 23209

 

Szerintem se rossz ez a baba, pláne, hogy a kis megajándékozott is örült neki. Legközelebb majd más hibákat fogsz elkövetni, mint előttem már mondták is :-) Szerintem semmit se lehet tökéletsen megtanulni, de minden darabbal fejlődik az ember.

 

A bólogató nyakhoz szeretnék hozzászólni a saját, erősen korlátozott számú, tapasztalataim alapján, ha megengeded. Szerintem, ha a babafej egybe van szabva a testtel és finom töltőanyaggal van kitömve, csak idő kérdése, hogy a nyakból az anyag fel v. levándoroljon, pláne mivel a kis gazdák hajlamosak a nyakuknál megragadva cipelgetni őket.

 

Nekem szerencsém volt, mert ez a fej kialakítás teszett meg már az elején és mindig így csinálom, ami azért jó, mert a testbe kerülő erősen kitömött rész rögzítve van, tehát megtartja a nyak stabilitását. Német nyelvű ugyan, de a képekből kikövetkeztethető az egész folyamat (alul nyomj rá, úgy lép a következő oldalra):

http://www.hobby-handarbeit.de/waldorfpuppe/text/sowirdsgemacht.html

 

Méterben vehetsz ilyen vlies-t, többféle vastagságban.

 

Ilyen fejeket csináltam az eddigi babáimhoz ezzel a módszerrel:

 

Előzmény: Skippo (23199)
ktimó Creative Commons License 2009.12.28 0 0 23208
Amaranta! Nagyon édesek, gratulálok :-) Ne aggódj, csak az eleje ilyen kemény. Kitartást, és sok örömet kívánok a picikhez!
Előzmény: A maranta (23200)
Aledi Creative Commons License 2009.12.28 0 0 23207
Na igen, vagyunk így páran. Bár nekem általában fene nagy önbizalmam van : ) Cserébe viszont mikor magam alatt vagyok, az is 100 %-os, olyankor nincs nálam kövérebb, rondább, ügyetlenebb, szerencsétlenebb a világon, és elég ha szegény férjem megjegyzi, hogy kicsit sós a leves, máris kifakadok. Ilyenkor aztán elbújok a világ elől, nehogy más is észrevegye, hogy nem vagyok tökéletes : )
A babád meg elsőnek nagyon is rendben van, jól látod a hibáit, a következőnél ezeket már nem követed el, lesznek helyette mások, hihi... gonosz is vagyok nemcsak beképzelt : )))

Lányok, most már elárulhatom, hogy Ahama húzogatósán Pági húzta a nevem, így tőle kaptam ajándékokat. Ahama képtárában megnézhetitek, nekem nagyon tetszettek : )
http://picasaweb.google.com/ahamaa/A2009EsKaracsonyiJatekAjandekai#5414793328389185522
Előzmény: Skippo (23206)
Skippo Creative Commons License 2009.12.28 0 0 23206
Igazad van. Csak, tudod én ilyen kis nyomi vagyok. :) Egyrészt még nem bocsátottam meg magamnak, hogy nem vagyok tökéletes. (Bár dolgozok rajta.) Másrészt ez egyfajta önvédelem. Félek a kritikától, s inkább én kimondom, mielőtt más mondaná… :)
Sajna már így oda kellett adnom. Nagyon utolsó percben lett kész. A nadrágra már nem jutott idő. :( A fotózás is látogatáskor történt már. Tehát ez így maradt.
Egyébként baby szabásmintát próbáltam kicsit átszabni, de nem jött össze. :)
Előzmény: Aledi (23202)
4Hópihe Creative Commons License 2009.12.28 0 0 23205

szerintem  last-minut elsö babának nem rossz, a hibákat amit észleltél lehet utólag javitani..   bébis arányai vannak tul képp igy fest egy kb 1600gros baba.. de te kislányosnak öltöztetted, ha átruházod bébisre  és egy csepp szájat is elhelyezel rajta, neked is jobban fog tetszeni....

 a tűtű jóóó

:o)

Előzmény: Skippo (23199)
4Hópihe Creative Commons License 2009.12.28 0 0 23204

de jó,hogy elhoztad öket megmutatni)) gyönyörüek és bájosak igy összebujva))))

 

Előzmény: A maranta (23200)
Skippo Creative Commons License 2009.12.28 0 0 23203
Igaz nem ismerjük egymást, de már nagyon kiváncsi voltam a csöppségekre. :D Szívből gratulálok, nagyon szépek. Kitartást, harmóniát, s jó egészséget kívánok nektek az új esztendőben is! :)
Előzmény: A maranta (23200)
Aledi Creative Commons License 2009.12.28 0 0 23202
Skippo,
Van egy kollégám, akinek a felesége mindig úgy tálalja az ebédet, hogy el van sózva, oda van égetve, meg úgy ehetetlen az egész, ahogy van. Na most, ezek után még akkor sem ízlik szegény embernek, ha amúgy finom... : )
Szóval, én az egészből csak azt tartom problémának, hogy nem tömted ki eléggé a nyakánál, és ezen is lehet segíteni. Kicsit meg lehet bontani a varrást, és jobban megtömködni. Szerintem nem túl vékonyak, és nem túl hosszúak a végtagjai, a feje meg egyáltalán nem nagy. Talán kicsit hosszabb ruhát, vagy külön szoknyát, nadrágot adtam volna rá. Az arcát meg szépen ki lehet pirosítani utólag, mindjárt más lesz az összhatás. Nem látom mi a gond a hajával, jó az a masni rajta.
Nekem van normális fényképezőgépem, mégsem tudok jó képeket készíteni. Mindig kimegyek az erkélyre, hogy legalább a fény jó legyen, de most már fagyok meg odakinn. Pedig férjecském vett nekem reflektort, de nem tudom rendesen állítani a gépet hozzá, mindig túlexponálom. De ebben is van valami jó, általában azt mondják, élőben jobbak a babáim, mint képen, jobb, mintha fordítva lenne : )
A textilpuzzle pedig tökéletes, nagyon tetszik. Tüneményesek az állatkák, jók a színek is. A tütü meg szuper ezen az apró manócskán, nagyon édes : )
Előzmény: Skippo (23199)
Aledi Creative Commons License 2009.12.28 0 0 23201
Ó...... szóhoz sem jutok!
Most már szép lesz az ünnep az biztos : )
Hihetetlenül szépek, Te meg szuper vagy, hogy ránk is gondoltál, és megmutatod Őket. Nagyon sok erőt, kitartást, és persze boldogságot hozzájuk.
Előzmény: A maranta (23200)
A maranta Creative Commons License 2009.12.28 0 0 23200
Utólag is és előre is, Boldog Ünnepeket Mindenkinek!

Csak egy gyors bejelentkezésre van erőm, a blogomra tettem fel képet az ikrekről, teszek egyet ide is. Most még egy darabig nem leszek aktív topiklakó, az biztos! Nem semmi két gyereket etetni egyszerre csajok, pedig apa is besegít.

Szerencsére Andráska nagyon jó testvér (remélem nem kiabálom el: kop, kop, kop).

Szóval Aura és Agenor (csak, hogy szokjátok a neveket :-DDD) összebújva:

összebújva
Skippo Creative Commons License 2009.12.28 0 0 23199
Sziasztok
Végre lementegettem a képeket. Nem túl élesek, nem túl szépek. Sajna nincs egy normális fényképezőm. A kamera, meg a telefon nem szép képeket csinál. :( A színkezelés valami borzalmas, de sajna nem tudom hol, s hogyan kellene beállítani.
Nos az első babám, ami nagyon last minute-ben, s elég betegen is csináltam. Látszik is rajta szegényen. Sápatag, mert elfelejtkeztem a pirosításról. A végtagjai túl vékonyak, s túl hosszúak. A feje túl nagy. A haja borzalom. A nyakánál nem tömtem meg eléggé, így egyfolytában bólogat. Az arca se úgy sikeredett ahogy terveztem. De legalább a tulajdonosa (unokahugi) jól fogadta.Baba 1Baba 2












Készült Textilpuzzle is, kisebb módosításokkal. 2. cicc helyett kengurut csináltam. Persze ez sem tökéletes. Jah, s a színei valójában nem ilyenek. Textilpuzzle









No és az ígért tütü-képek.Tütü 1Tütü 2
PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.28 0 0 23198
Vagy nem hagynak:)))
Előzmény: mehike (23195)
PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.28 0 0 23197
Hű, Kata! Ezek nagyon szépek! Maga a blog is nagyon hangulatos, de a képei csodaszépek.
Előzmény: katafolt (23196)
katafolt Creative Commons License 2009.12.28 0 0 23196
Lányok,ismeritek Salley Mavor aprócska babáit ?
A hölgy a blogját egy tüneményes baba-képpel indítja:

Self-Portrait: a personal history of fashion by Salley Mavor
mehike Creative Commons License 2009.12.28 0 0 23195
Eszméletlen jó lett.Látom nem tudsz aludni:-))))
Előzmény: PaJulcsi (23185)
PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 23194
A pici apró részletek, már megint:) És a rojtos gatyája!
Előzmény: 4Hópihe (23188)
PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 23193
Köszi, lányok!

Aledi! Az unokaöcsémnek készült a 17. szülinapjára. Hasonló kinézetű:)

Pihe! Láncos kulcstartót varrtam a haja közé, aztán még böködtem egy kicsit körülötte a nemezelő tűvel, így nem látszik annyira.

Cic! Fő az inkognitó:)))))
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.27 0 0 23192
KI
Tudom, lassú reakcióidő, de én meg most jöttem rá, hogy ki vagy, miután a blogodon már megnéztem a kis brutálfiút. :-DDD
BE
Előzmény: PaJulcsi (23185)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 23191
Köszi, hogy a topik nevében készítetted, meg küldted el ezt a szép lapot Amarantának.
Jajj, de tetszik ahogy domborgatni, meg szépen ragasztani tudsz.
Előzmény: 4Hópihe (23189)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 23190
Julcsi, ez brutál jó! :DD Ez a hajzat, meg a pircingek...
Előzmény: PaJulcsi (23185)
4Hópihe Creative Commons License 2009.12.27 0 0 23189

és van még egy restanciám. elfelejtettem megmutatni milyen képeslapot készitettem amarantha ikreinek születése alkalmából amit a topik nevében küldtem el

http://kep.tar.hu/hopihe/50486968/38995554#2

4Hópihe Creative Commons License 2009.12.27 0 0 23188

nagyon mókás!!!! hol rögzül a kulcsokhoz????

-----------

nekem utolsó pillanatban lett hóemberkém

Előzmény: PaJulcsi (23185)
Aledi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 23187
Ez haláli! Ki a boldog tulajdonos?
Előzmény: PaJulcsi (23185)
katafolt Creative Commons License 2009.12.27 0 0 23186
:-D Ez ijesztően jó !
Előzmény: PaJulcsi (23185)
PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 23185
Szép jó reggelt!
Remélem mindenki "kiheverte" a karácsonyi ünnepeket és vidáman, felfrissülve, ajándékokkal teli lát hozzá a szilveszteri előkészületekhez:)))) És az újabb takarításhoz:))))
Nos, én ennek fényében, afféle kedvcsinálónak mutatnék egy alkotást (ha egy kulcstartót annak lehez nevezni:D), ami már messze nem angyali:))

Skippo Creative Commons License 2009.12.26 0 0 23184
Szintén jókívánságaimat szeretném kifejezni - mégha nem késő. :D Legyen Békés Karácsonyotok (még a második nap is!), s ezt követően sikerekben és babákban bővelkedő, egészségben gazdag, Boldog Új Évet Kívánok!
tallina Creative Commons License 2009.12.26 0 0 23183

A karácsonyi jókívánságokkal már elkéstem, de remélem, mindenkinek boldog és békés volt a karácsonya. A "sikeres, boldog új év" kívánság azonban még jól jöhet, ezért ezt kívánom nektek, meg sok szabadidőt, hogy sok-sok babát varrhassunk :-)

Mvirág Creative Commons License 2009.12.25 0 0 23182
Áldott, békés, boldog karácsonyt kívánok mindenkinek, meleg szívvel.
beszand Creative Commons License 2009.12.25 0 0 23181

A kép lemaradt!

Előzmény: beszand (23180)
beszand Creative Commons License 2009.12.25 0 0 23180
Áldott, békés karácsonyt kívánok Mindenkinek! Andrea
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.12.24 0 0 23179
A fenyőfa lemaradt , de pótolom :-) :

Előzmény: zöldtengerszem (23178)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.12.24 0 0 23178
Szerbusztok !

Időnként olvasgatlak titeket , és megcsodálom az alkotásaitokat , most Áldott karácsonyt szeretnék kívánni nektek az általam készített fenyőfával :-) ...

szarvasmici Creative Commons License 2009.12.23 0 0 23177
Sziasztok Mindenki!

Jó sok mindenről lemaradtam, de jön a vakáció (nekem is), és megpróbálom visszaolvasni a történteket.

BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!

Puszi,
Mici
evanet Creative Commons License 2009.12.23 0 0 23176

Szép estét, sziasztok

 

Nagyon boldog, békés karácsonyi ünnepeket kivánok mindenkinek

PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.23 0 0 23175
Ja, vagy úgy! Bevallom, utánanéztem és csak ilyeneket találtam, mint amit Berthe (Köszi!:) ) is mutatott és ezért nem értettem:)))))))))))) De így már minden világos:)))

Stigi! Eszemben sincs visszafogni magam:)) Nagyon élvezem:)))
Előzmény: katafolt (23173)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.23 0 0 23174

 

Ja, köszi:-)))

Előzmény: katafolt (23173)
katafolt Creative Commons License 2009.12.23 0 0 23173
Ó,hát az ilyen szarvacska-szerű kontyot is hívják diabolónak :-D
Előzmény: PaJulcsi (23165)
ejjkukk Creative Commons License 2009.12.23 0 0 23172

Igaz még korai, de sztem én mostmár csak a konyhában fogok tevékenykedni a következő 2 napban.

 

Boldog, Örömökben és Harmóniában gazdag Karácsonyt kívánok Mindenkinek!

berthe Creative Commons License 2009.12.23 0 0 23171

most talaltam, szerintem nagyon jo!

 

ez!
berthe Creative Commons License 2009.12.23 0 0 23170

Ez egy diabolo!! ??

Előzmény: stigglinnc (23169)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.23 0 0 23169

 

 

(... én is kíváncsi vagyok, mi az a diaboló...)

Előzmény: PaJulcsi (23165)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.23 0 0 23168

szerika, ezek tündériek!

Úgy megnézném azt a hímzett táskát is élesebb képen (pláne függőlegesen:-), de a Mikulás is nagyon bejön!

Előzmény: szerika0122 (23143)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.23 0 0 23167

 

Ne tiltakozz, amikor az ösztönök babagyártásra sarkallnak:-)))

Nagyon édes és nekem is a haja, frizurája tetszik a legjobban.

Előzmény: PaJulcsi (23139)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.23 0 0 23166

 

Nagyon helyesek! Így egymás mellett fotózva őket, jól látszik, mennyire különböző egyéniségek.

Előzmény: ahama (23137)
PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.23 0 0 23165
Csak a beállítás kedvéért térdepel, egyébként ugyanaz a szabásminta, mint Tompikáé. Csak már ismertem Tompika gyenge pontjait, ezért ez az angyal már kezelhetőb, mozgathatóbb.
Te, Kata! Azt nem nagyon értem: hol van diaboló az angyalkámon?! Bocsáss meg, talán a karácsonyi hajszoltság (ami minden ellenállásom ellenére mégis utolért:( ), de nem fog az agyam:)
Előzmény: katafolt (23164)
katafolt Creative Commons License 2009.12.23 0 0 23164
:-D,mazochizmus ? Biztosan...de egy már letudva,tegnap vizsgáztam :-))).
A második az a suli,ami igazából kellett nekem,az elsőt csak megcsináltam,mert adódott...persze,ha előre tudom,hogy ilyen pokoli évvégem lesz,neki se fogok egyiknek sem.Arra volt jó ez a hajtás,hogy leszámoljak(megint ) egy illúzióval:nem tudnék sokat, jól varrni és közben dolgozni is.Április elejéig el kell döntenem,melyiket választom.

Azt a piros csíkosat mikor láthatjuk ?


Julcsi,jól látom,ez az angyalka térdepel :-) ?És azok a diabolók ,egy angyakán :-)))),
tünemény !


Ahama,ezek szerint a babák a lányok hasonmásai ? Nem lehetett könnyű...


Adél,ez a baba igazi vigasztaló !


Nem tudom,jövök-e még holnap,inkább most kívánok mindenkinek békés,áldott ünnepet !
Előzmény: Törölt nick (23123)
ahama Creative Commons License 2009.12.23 0 0 23163
igen, a tejszűrő a test és a szm semmi különös, csak annyit szűkül, amennyi a síkban rajzolt nyakból adódik.
Előzmény: PaJulcsi (23160)
ahama Creative Commons License 2009.12.23 0 0 23162

Köszi, én azt csodálom, kis irígységgel:), hogy ilyen lendülettel tudod varrni a jópofa babáidat - bevallom nekem már ez a három is együtt egy kicsit tömény volt :).

 

Julcsi, elég sok öltéssel van rögzítve és magában is viszonylag kemény a fonal.

Előzmény: Aledi (23157)
PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23161
Nektek is köszönöm, Pihe és Aledi! Mint mondtam, imádtam csinálni és már tömöm a következőt, ami sokkal nagyobb. és még valamit, holnap talán be is fejezem és mutatom.
PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23160
Na de mitől ilyen jól fésült?:)
A tejszűrő anyag maga a test?
Előzmény: ahama (23156)
PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23159
Édespofa és kreatív:))))))
Hagyd érvényesülni!:)
Előzmény: ezkriszti2 (23155)
4Hópihe Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23158

nagyon bájos))))

a hirhez meg csak gratulálni tudok.. jóóó babákat gyártani)

 

 

Előzmény: PaJulcsi (23139)
Aledi Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23157
4Hópihe,
Köszönöm. Nem nagy a manócska, legalábbis az én fogalmaim szerint : ), 28 cm.
Stigglinnc,
Neked is köszönöm. És, ha elgondolom, hogy milyen sokfajta baba van, amit még nem varrtam...
Ahama,
Gyönyörűek a babáid! Szépséges kislányok, akiknek egyéniségük van. Nagyon-nagyon tetszenek.
PaJulcsi,
És milyen jó, hogy megmutattad! Különösen a haja tetszik, de a ruhája, meg a pofija is szépséges. Mázlista, aki kapja : )
Szerika0122,
Mennyi szépség! Nekem a hóemberek a kedvenceim.
Ezkriszti2,
Tényleg jópofa ez a hóember. Szerintem fogsz még babát varrni, Vera is elkezdhet babázni, megkívánja majd az ovistársaktól. De, ha nem akkor is maradj : )

Lányok mindenkinek szép, nyugodt, pihengetős Karácsonyt!
Előzmény: 4Hópihe (23134)
ahama Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23156

:), nagyon Julcsis, a haja is nagyon tetszik:)

A legkisebb babám haja zsenília fonal.

 

Szerika, ez aztán a mennyiség, és teljesen profik!

 

A babáim fejének titka az anyag, még kb.10 éve vettem egy függönnyi tejszűrő anyagot, az ideális babavarráshoz. Nagyon rugalmas, de mégsem túl laza, ha jól megtömöm, szépen kiaja az áll formáját. sajna már csak nagyon kevés van belőle.

A ruhaanyagok részben sk. festettek.

Előzmény: PaJulcsi (23139)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23155
Tudom, hogy már mindenki készülődik, de még egyet mesélek.
Amikor csináltam az Unicefes pigotta babát rögtön kettő ufót csináltam, hogy a másikat majd megvarrom kislánynak leányomnak. (A remény esete...)
Szombaton akartam mutatni a készet. Erre egyik nap jön a lánykám lelkesen kiabálva, hogy Anya! Csináltam sellőbabát!! Megyek sietve! :-)) Az ufo baba lábára ráhúzta a fehér gumirozott cérnakesztyűmet, mint uszony, a testére meg rácsavart egy türkiz zsinórt, amit a melegítőmből zsákmányolt. Teljesen kész voltam. Kesztyű-uszonnyal leterített. 4 éves.

Julcsival ellentétben én nem leszek babagyártó. Azért maradhatok? ;)
Hoztam ám mutatnivalót is. Igaz, hogy nem én csináltam, hanem Paminától kaptam, de nagyon ötletes. Mexikói hóember, vidám poncsóval.


ezkriszti2 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23154
Ó, de szépeket csináltál! Jöhetnél gyakrabban mutogatni. :-)
Előzmény: szerika0122 (23143)
pági (prücsök) Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23153
Látom nagyon sokan serénykedtek még a varrógépen így az utolsó pillanatokban. :) Kicsit irigy is vagyok, de én már a konyhatündér szerepébe bújtam. Na jó, tegnap még varrtam egy zászlót, ami 3 hónapos elmaradásom volt Blanka kis barátjának, a Salamon szigeteké.

A rénszarvas team nagy kedvencem, nagyon szeretem a rénszarvasokat.
Az imádkozó kisangyal mesterien ki van dolgozva. Bűbájos.
A babatrió ruhái jól gondolom, hogy s.k. festett anyagok? Nagyon klasszak! A frizurájuk is szuper. Amúgy a leendő tulajdonosaikra hasonlítanak?
Egy hóember pedig csak legyen csálé. :) Attól olyan igazi hóemberforma.

Én is mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánok, legyen békés és szeretetteljes mindenki ünnepe! :D


PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23152
:)
Pont te rendelnél, aki olyan szépségeket varr?! Persze nagyon szívesen varrok, ha szeretnél!:)
Előzmény: bvedono-Szömörce (23146)
PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23151
Elfelejtettem: nekem a rénszarvasaid tetszenek nagyon. Egyben vannak?
Előzmény: szerika0122 (23143)
PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23150
Köszi!
Mintát lehet kérni, de ne várj tőle nagy csodát, saját tervezés:)
Előzmény: szerika0122 (23143)
PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23149
Köszönöm!:)
Előzmény: tölgy (23140)
szerika0122 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23148

Köszi Hópihe.

Én is pont ezt akartam írni Ahama-nak. Nagyon helyesek a babáid, és milyen szép kerek fejük van. Kíváncsi vagyok a titokra...

vamme Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23147

Ahama nagyon szépek a lányok,és mindenkinek az alkotása, jó benézni tényleg ide...nekem sajnos a kreativitásom kimerül a mézeskalácsgyártásba..:) bár ezt is szeretem csinálni.

 

Én is mindenkinek Békés Boldog Karácsonyt kívánok!

 

Előzmény: ahama (23137)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23146
Annyira jó és nagy kár, hogy nem engem húztál... Muszáj lesz egy ilyet majd rendelnem:)

Julcsi, Era nem kapom meg a leveleiteket:(
Előzmény: PaJulcsi (23139)
4Hópihe Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23145

szépségeket hoztál a zsákocska tetszik a legjobban)) a mikulás a csikos zoknival igazán divatos)a puttó kövérségü szárnyasok huncut haja.

a rénszarvascsokor- mind mind igazán kedves darabok))

Előzmény: szerika0122 (23143)
4Hópihe Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23144

én még mindig azon csodálkozom,hogy a fenébe oldod meg,hogy a contry babafej ennyire elöre tudjon domborodni ne legyen majdnem egy skban a nyakával..csajosak lettek a babák nagyon klassz....

 és irok is mindjárt mélt neked!!!!

Előzmény: ahama (23137)
szerika0122 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23143

Julcsi, nagyon helyes az angyalod.mintát lehet kérni?

 

Megmutatom mit varrtam én, és ezzel szeretnék is boldog karácsonyt, szép ünnepet és sikeres új évet, sok szép babát  kívánni Mindenkinek  ;-))

KicsiKató82 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23142
Kedves Topiclakók!

Szeretnék Nektek áldott karácsonyt kívánni, élvezzétek ki az ünnep minden pillanatát!

Szeretettel: KicsiKató
PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23141
Hogyan lett ilyen a haja a szőkésbarnának? Keményítővel?
Előzmény: ahama (23137)
tölgy Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23140
deszééép!
Előzmény: PaJulcsi (23139)
PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.22 0 0 23139
Nem bírom ki, muszáj megmutatnom az angyalkámat. A karácsonyi húzogatós ajándékom, csak reménykedhetek, hogy a párom nem jár erre:)
Imádtam csinálni, különösen a haját. Ma hozzákezdek egy nagyobb angyalkához. És azt hiszem, végérvényesen babagyártó leszek:)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2009.12.21 0 0 23138
:)
Előzmény: ahama (23137)
ahama Creative Commons License 2009.12.21 0 0 23137

Varrtam így még az év végére egy babatriót, három lánytestvérnek. Alternatív marionettek, azért a kis fémkarika a fejükön és csuklójukon.

 

És velük kivánok Mindannyiótoknak nagyon szép, boldog, békés Karácsonyt!

stigglinnc Creative Commons License 2009.12.21 0 0 23136

 

Mozakkal mindent lehet díszíteni, ami nem szalad el előlem:-)

Előzmény: Aledi (23133)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.21 0 0 23135

 

Mvirág, egy hóember nem lehet csálé! Vagyis lehet, de ő "életben" se tökéletesen szimmetrikus, úgyhogy a tieid abszolút kedvesek, édesek:-) Nem csodálom, hogy rögtön lett gazdájuk.

 

Aledi, annyira kedves ez a baba is! Most újból, sokadszorra rácsodálkoztam a képtáradra és még mindig el vagyok bűvölve attól, milyen termékeny vagy és hogy minden alkotásod mennyire más és mégis mind "te" vagy!

 

Pihe, köszönöm a szép üzenetet!

 

Kívánok én is mindenkinek békés, boldog, meleg Ünnepeket, kinek családi nyüzsgést, kinek nyugalmas órákat -  amit választ!

 

4Hópihe Creative Commons License 2009.12.21 0 0 23134

nem birom csak szó nélkül csodálni.. nagyon klassz a babácskád, ugye ez nem nagyon nagy????

-----------------------------------------------------

ha már nem jönnék vagy akik korábban mennek el -kivánok szép ünnepet!!!!!

----

Áldott legyen a Fény,
 mely Rád világít, és az is,
 mely Benned van.
Az áldott napfény sugározzon be Téged,
 és melegítse fel szívedet,
 míg úgy nem lobog, mint a kandallók tüze,
 hogy ha kell,
minden barát és idegen melegedni jöhessen Hozzád.
 Sugározzék szemedbol a Fény,
 mint ablakba állított gyertyák fénye,
mely az élet viharában az eltévedt vándorokat hívja megpihenni.
 Áldott legyen a Rád hulló lágy és édes-élteto eso.
 Hulljanak lelkedre a cseppek,
 és csíráztassák abban az élethez oly szükséges
 boldogság-virágokat, hogy mindnyájunk örömére
 illatukkal megteljék a levego.
 Szeresd az embereket,
és ne feledd, hogy nincs ellenség, csak Tanító van.
 Aki rosszat tesz, az is tanít valamire.
 Áldd meg ot is, mert mindannyian
 egy léleknek gyermekei vagyunk
és mert sorsunk is közös ezen a földön,
 ha menedékünk az Úr.

(Elöd László)

 

Előzmény: Aledi (23133)
Aledi Creative Commons License 2009.12.20 0 0 23133
Hú lányok, mennyi minden! Pacik, babák, angyalok, hóemberek. Csak úgy kapkodom a fejem, de jó!
Mvirág,
Én nem látom, hogy bármelyik is csálé lenne. Néhány hete én is próbáltam hóembert varrni, és a kukában végezte : ( 17 évesen még nyugodtan lehet babázni (40 évesen is : )
Kdatta,
Én meg még azt hittem magamról, hogy gyorsan, és sokat varrok. Te aludtál egyáltalán? És ha elgondolom, hogy ráadásul mindegyik táska más, egyedi, és gyönyörű. Le a kalappal!
Katafolt,
Nálam is a 2. baba a befutó. Nem csak a haja miatt, hihetetlen az arca is. A másik kettő se semmi. A 3.-nak is olyan elégedett mosolya van, szeretem az ilyent. Az 1. meg abszolút Katafolt baba, bárhol megismerném : )
Ktimó,
Hidd el, munka mellett is varrnál : ) Nehéz abbahagyni. Én is azt mondtam, hogy most egy hónapig nem varrok babát, de már van újabb megrendelés, és már látom is magam előtt, szerintem a két ünnep között is születik baba : )
Beszand,
Ezek a kis duci babák nagyon tetszenek, főleg az angyalka. Eszembe nem jutna piros kockás ruhába öltöztetni egy angyalkát, pedig milyen jó.
KicsiKató82,
A paci is jó, de az abrakos zsák hozzá szuper!
Illesreka,
Szerintem nem feltétlenül kell a varrott arcú babáknak orr. A nagyobb (40 centis) babáknak szoktam varrni, de a kicsiknek csak akkor, ha kérik, szerintem aranyosabbak anélkül. Tetszik a királykisasszonyod, nagyon jó ez a modell.
Kaoka,
Végülis elég egyetlen angyalka is, ha az ilyen aranyos : ) Miből van a haja? Férjecském valami hülye szűrőt tett a gépre, nem tudom kinagyítani a képeket : (
Stigglinnc,
Én eddig azt hittem mozaikból csak régimódi asztalkákat készítenek. Ezek az angyalok meseszépek.
Kustrae,
Ezek a pacik szuperjók. Csak most bánom igazán, hogy míg a gyerekeim ovisok voltak nem varrtam babákat.

Képzeljétek. Megkaptam Ahama húzogatós játékából az ajándékot. Csak a külső csomagolást bontottam le, de nem néztem meg mi van benne, majd Karácsonykor. A képeslapot viszont elolvastam, és valaki innen a topicról : ))) Még nem árulom el, hogy ki, majd ha kibontottam, és akkor mutatom is, ha szabad.

Mutatok én is valamit. Ugyan hasonló már készült lányban, de most fiút kértek. És... a plüss anyagot hozzá abban az üzletben vettem, amit Szarvasmici ajánlott. Mondtam a hölgynek, hogy babavarró adta a címet, és rögtön tudta, hogy Mici az : ) Köszi szépen Mici, nagyon szép anyagaik vannak, és rengetek fajta. Ráadásul elég közel van, el tudok menni autóval, ami nálam nagy dolog : )

Skippo Creative Commons License 2009.12.19 0 0 23132
Ui.: Végül, de nem utolsósorban megint egy sor szépség született. Már én is régóta vágyok pacit csinálni. Jövőre talán már a lánykám is örülni fog egy példánynak.
Skippo Creative Commons License 2009.12.19 0 0 23131
Sziasztok! Én legutóbb, mikor Pesten jártam a körúton vettem 390-ért tüllt. Van lágyabb, keményebb változat, több színben. Egy elborult pillanatomban csináltam a kishölgyre tütüt, mert az vicces. Kb. fél óra. Csíkozós megoldással. Tényleg zabálja az anyagot. Jóval több ment bele, mint gondoltam. Mivel csak 16 hónapos, úgy gondoltam elég lesz fél méter (150 szélesből). Bár kissé gömbölyded a hölgyike mostanság. :D 50-es gumira raktam, ami azért kicsit még bő. De nem annyira! Szóval jól el van eresztve a lánykám derékban. :D De belement mind az egy méter! A tapasztalatom: gumira jó csinálni. Én 10 centi széles csíkokat vágtam. Azzal nincs baj, csakhogy a keményebb változatból készült. Szvsz szebb lenne a lágyabból. Nem fekszik úgy ki, mint gondoltam. De Prüntyim így is imádja. Ha lesz erőm csatolok képeket. Csak most a változatosság kedvéért influenzával küszködök. A textilpuzzlet végül megcsináltam, a kétfejű csörgő is szinte kész. Majdnem adventi naptár is lett - ha nem betegszem le folyamatosan. :( Abból is kb. 1 óra munka van már csak hátra. Bár már minek, legfeljebb jövőre már nem kell. :) Most magammal küzdök, hogy megbíjam még karácsonyig csinálni a vágyott babaajándékokat. Később képekkel mellékelem a dolgokat.
Előzmény: kustrae (23126)
Mvirág Creative Commons License 2009.12.19 0 0 23130

Hóemberek, még a hóesés előtt születtek. A nagyobb kicsit csálé, de ők már csak ilyenek, aránytalanok, ezért olyan szépek és imádni valók. Ja, a nagy kajla fiam rögtön lenyúlta őket (17 múlt).
Kaoka Creative Commons License 2009.12.18 0 0 23129
Igen nagyon meglepődtem, nem is számítottam rá. :) Köszönöm neked, hogy velem együtt örülsz. :)
Előzmény: tölgy (23128)
tölgy Creative Commons License 2009.12.18 0 0 23128
dejóóó!:-)
Előzmény: Kaoka (23127)
Kaoka Creative Commons License 2009.12.18 0 0 23127

Ma kaptam köszönőlevelet a Pigotta baba tulajdonosától. :)

kustrae Creative Commons License 2009.12.18 0 0 23126
Mivel csak horror áron kaptam tüllt,azt is csak fehérben,keveset vettem.Meg hozzá egy kis rózsaszín organzát,mittudoménmért.Most a szatyorban állnak,és várják az eszement percet,amikor hozzáfogok.Köszi a tapasztalatot a csíkozással.Pedig jónak látszott...
A kisebbik lányom szeretne tütüt.A nagyobbik még mindig dínó-és szörnyrajongó :)
Néha ,,jó csajnak,, öltözik:rózsaszín bizsutömeg,nájlon csipkeruci,meg ilyenek.Ugye minden rendes lányos háznál vannak ilyen kellékek?
Katafolt!Nekem az utolsó babád a kedves!:)
Előzmény: Törölt nick (23122)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.18 0 0 23125
Lányok, tegnap tettem egy felfedezést a ragasztófátyol kiváltására- talán másnak már evidens, nekem nagy AHA-pillanat volt.. :D Mivel hosszú szöveg, nem írom be még egyszer, részletek a blogomon.. :D

http://vacskakucko.blogspot.com/2009/12/elfogyott-ragasztofatyol-kerj-apatol.html
Előzmény: Törölt nick (23124)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.18 0 0 23124
Beszand, nagyon édesek lettek! :D És olyan jó, hogy jönnek újra a régi motorosok is! :D

Réka, szerintem sincs gond a nagy baba orrával, a kicsire pedig tényleg nem is kell.. De ha a kis gombóccal nem vagy megelégedve, próbáld meg hímezve az orrát... Itt láthatsz jónéhány verziót erre is.. :D
Előzmény: beszand (23108)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.18 0 0 23123
Nekem is a második a favorit.. Nagyon jó a rongyhaja...És képzeld, Nálam is egy egybenbaba készül és a harisnyája pont olyan csíkos anyagból van, mint a Tiéd karja, csak piros, és nem sárga.. :D

Számomra már teljesen nyilvánvaló, hogy a mazochisták körében tartozol.. :D Még egy suli?? :o
Előzmény: katafolt (23117)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.18 0 0 23122
Nagyon korrekt.

Kdatta, én is így terveztem- szakaszonként varrni,de nekem nincs meg az önfegyelmem hozzá: A szeretem részeket sittysutty megcsinálom, a nemszeretemeket meg napokig halogatom: már festenem kéne a köv. adag babatestet, és még mindig nem tömtem ki hét baba kezét-lábát... Van egy csomó zöldségem is, de a leveleket szárakat úgy agyonbonyolítom, hogy ezeket is csak utsó pillanatban fogom befejezni.. Atyám! HA belegondolok , rengeteg félkész holmim van... Nem jó ez így.. Legalább tegnap 3 szettet készre varrtam.. :D

Ktimó, igen, lehet, igazad van, már csak fél évig kapom a GYED-et, utána én is kereshetek.. :S (Ha találok valamit..) A mostani kismamáknak meg még rosszabbak a kilátásaik..


KUSTRAE!! Remélem, vagy errefelé: (a többiektől bocs a kifejezésért), akkorát szívtam a tütüvel, mint a ház!! Annyira csábító volt a csíkozós megoldás, hogy kipróbáltam, de valami eszetlen módon zabálta az anyagot, a két szoknyára való belement egybe, de még így is trükköznöm kellett, hogy elég legyen, de még mindig férne rá.. Szaténszalagra nem jó kötni, mert folyton csúszik le a gyerek derekáról, szóval gumiöv lett a vége.. Nem vagyok nagyon megelégedve vele. Viszont, amitől féltem, hogy nagyon vastag lesz a dereka, nem okozott gondot.. Te csináltál már valamit a tüllből? És a másik kérdésem, ami csak tegnap takarítás közben merült fel bennem: a TE LÁNYOD balettszoknyát akar???!! Nem mesélnéd el, ez hogy történt???? :D
Előzmény: kdatta (23121)
kdatta Creative Commons License 2009.12.18 0 0 23121
Most érkezett ez a levél az UNICEFTŐL:

Szeretném tájékoztatni Önöket a Rongybaba program jelenlegi állásáról.

A programot azért indítottuk, hogy az ENSZ Gyermekjogi Egyezményének 20. születésnapja alkalmából rendhagyó módon emlékeztessük a központi és a helyi döntéshozókat a gyermekek jólétéért, jogaik tiszteletben tartásáért viselt felelősségükre.

Az UNICEF felhívására közel 2500 rongybaba született: készítettek rongybabát iskolákban, óvodákban, családokban, a készítők között egyaránt voltak fiatalok, idősek.

Az első babákat az Országgyűlés elnöke, Katona Béla és Pelczné Gáll Ildikó alelnök november végén az UNICEF genfi hivatalának vezetőjétől, Philip O'Brientől vette át a parlamentben. Ezt követően pedig a többi parlamenti képviselő is rongybabát kapott egy-egy gyermekjogokkal foglalkozó üzenet kíséretében.

Eddig 42 megyei, városi és kerületi képviselő testület tagjaihoz közel 1900 rongybabát juttattunk el, sok testületi ülésen az UNICEF Magyar Bizottság képviselői is jelen voltak és felszólaltak.

Néhány önkormányzat azt kérte, hogy a babaátadásra inkább jövő év elején kerüljön sor.

Ezért kérném azokat, akiknél még vannak babák, legyenek még türelemmel. Minden babára számítunk, mert szükség lesz rájuk!

Bár volt néhány önkormányzat, mely elzárkózott a babák fogadásától, az ezeken a helyeken készült babákat másutt fogjuk felhasználni.

Köszönjük a programban való eddigi lelkes részvételüket, a sok szép babát.

Év elején ismét küldünk tájékoztatást a program alakulásáról.

Békés ünnepeket kívánunk!

Üdvözlettel:

Sebestyén Erna
kdatta Creative Commons License 2009.12.18 0 0 23120
Eleinte én sem tudtam, aztán rájöttem, hogy fázisokban kell dolgozni. Egyszerre szabok ki mindent 1 este,köv. este összevarrom az alapokat,másnap este táskaformájú lesz az összes, aztán pedig este bélelek, összeállítok. Egy hét alatt így meg lehet varrni ~10-15 táskát. Persze a toleráns család nélkül ez nem menne! És rendszert sem szeretnék belőle. A wampok miatt kellett a hajrá. Ilyenkor Csabi átnézi a leckét, vacsit készít, mos, takarít és segít a táskák körül is, közben a gyerekek is ott vannak mellettünk, tudunk beszélgetni.
Mostanában Panni pl egyfolytában főz, a szülinapjára is szeletelhető zöldségeket és reggeliféléket kapott, így azt eszem varrás közben. :o))

Előzmény: ktimó (23116)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.18 0 0 23119

 

De édesek! Különösen a 2. tetszik nagyon a borzas hajával! Szépek és kedvesek az arcok is.

Előzmény: katafolt (23117)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.18 0 0 23118

 

Megkaptam, a yahoo utaztatta egy kicsit.

Pedig bekerültél!:-)))

Előzmény: ezkriszti2 (23115)
katafolt Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23117
Lányok,milyen jól feléledt itt a babaszalon :-).Kár,hogy most csak olvasni járok ide,azt is csak félszemmel.Szombat-vasárnap vásár,ma elkezdtem egy újabb sulit(vállalkozásszervezés,és jónak tűnik),hétfőn megint suli,kedden vizsga,lesz másfél napom karácsonyi készülődésre.A látszat ellenére nem vagyok túlhajszolt,csak kicsit fáradt.A vásári portékám elfér egy nagyobb dobozban.Nem baj,az idén ennyit bírtam.Az ünnep meg jó lesz tízféle aprósütemény nélkül is.
Nem sorolom fel a sok szépséget külön-külön,mindenki nagyon ügyes :-)).
Réka narancsszínű babájáról jutott eszembe,hogy most nálam is teste-ruhája egy
fazonú babák készültek.Nem sok,de majd jövőre jobban körüljárom a témát.
Egybebabának hívta a lányom az ilyent és hatéves koráig nem is szerette az öltöztethető babákat.















ktimó Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23116
Én is itt vagyok, minden nap elolvasom, amit írtok :-) Lassan véget ér a karácsonyi hajrá, már látszik a vége.

Minden nagyon szép, amiket készítetek, jó ide benézni és gyönyörködni.

IO! Varrás vagy munka témához: nyilván, a varrásból befolyó bevétel sincs "ingyen". Vannak olyan időszakok, amikor nagyon nagy a hajtás, de (a magam nevében beszélek) még ekkor sem varrok napi 8-9 órát, mintha munkahelyem lenne. Szóval nekem megéri, hogy reggel nyugodtan indulunk oviba, sétálva, beszélgetve. Napközben mindent elintézek (házimunka, bevásárlás, varrás stb.) és este ovi után már semmi dolgom. Ez így gyes mellett nagyon jó. Szerintem próbáld ki, amíg Katával otthon lehetsz gyes-en. Most úgy gondolom, hogy munka mellett viszont már nem varrnék (bár azt sem tudom, hogy le tudnék-e állni egyáltalán), az tényleg kiszúrás a családdal. El sem tudom képzelni, Kdatta hogyan csinálja?

ezkriszti2 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23115
Már délben írtam. Nem kaptad meg?
Nem akarok mappába kerülni!! Még fiatal vagyok hozzá!!! :D
Előzmény: stigglinnc (23112)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23114

 

A blogírás a rákfenéje a közzösségek széthullásának, szerintem:-)

Nekem nincs blogom, se weboldalam, pedig mindig csesztetnek, hogy kéne. Úgy érzem azonban, hogy a Flickr átnézegetése, a többiek blogjánal elolvasása, a topicok követése máris annyi időmet igénybeveszi, hogy alig marad az élet többi örömének élvezésére:-)))

Amikor a saját nemlétező blogomon gondolkozom, annyi ötletem van, hogy azokat egész nap írhatnám... egyfelől... másfelől viszont az én jelenlegi hozzáállásom önzés, hiszen én bezzeg a blogokból lesem el a jó ötleteket, trükköket, tippeket, szabásmintákat...Szóval, nem tudom, mi az egyetlen üdvözítő megoldás, talán nincs is:-)))

Hogy egy kicsit be is tegyek a közösbe (amit azért mindig is fontosnak tartottam), beteszek egy linket, amit azok olvasgassanak, akik fontolgatják a mozaik technikával való ismerkedést. Az oldalt egy igazán önzetlen barátom, ismerősöm (Antal László, megérdemli, hogy a nevét közhírré tegyük) indította és tartja karban teljesen nonprofit módon, de néhány tutorial leírásában segédkeztem én is:

http://anton.extra.hu/html/index.php

 

Sajnos, babából még nincs mit tanítanom:-)))

stigglinnc Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23113

 

Köszi, Réka!

Nekem kifejezetten és nagyon tetszik a narancsruhás baba arca. A képen nem tűnik rossznak az orrmegoldás, persze te látod élőben.

Mi lenne, ha az angyalkának nem lenne orra egyáltalán? Azon az ezernyi képen, amit én megnézegettem, az ilyen típusú babáknak semmi orruk nincs:-)

Előzmény: illesreka (23106)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23112

 

Írj egy e-mail, légyszíves, hogy be tudjalak tenni a mappába, nehogy elfelejtselek:-)

Előzmény: ezkriszti2 (23102)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23111

 

Rendben, jövőre pontosítunk:-)

Előzmény: mehike (23105)
4Hópihe Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23110

ha gondolod abba hagyhatjuk  a képgyüjtést, azt sem   tudom a tár anyagilag hogy áll,hogy mennyi fér még el és meddig elég amit besms-eltünk utoljára....pénzt.

végül is motivációs anyag van fennt dögivel -aki eltud indulni a lapon... a z oldal ide vezet itt is lehet mazsolázni.  célszerübb linkeket és és izgalma kihivások tutorialjait feltenni.... nem tudom mennyi   a látogatottság egyáltalán- a te idöd is véges....

gondoljad át.. nekem nem tart semeddig sem leszedni és átküldeni a fotókat

de ott vannak a képtárak blogok is az indexbabán- bárki mazsolázhat szabadon...

Előzmény: Törölt nick (23093)
4Hópihe Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23109

nekem is az orrokkal van a bajom.. szokjál át a banya varrásra , ha nem waldorfot készitesz oorra is van és ahhoz ugyan nem anyag golyó hanem kampos kupocska kell,  és nincs probléma...

én is az arcoknál döglök ki mindig és ugy eltudom rontani vele az egészet,hogy ihaj...pedig hiába a legszebb baba és legszebb ruha az arcától ronda lesz ha elrontom/elrontjuk 

Előzmény: illesreka (23106)
beszand Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23108

Itt vagyok én is olvasóban, most van is mit mutatnom. Borcsamamának varrtam egy babát, a foltos topicon már be is mutatta. Ő Kicsiborcsa az én Rózababám testvére akit Borcsamama nagyon megdícsért még Tihanyban.

 

Egyébként én is azt gondoltam már itt vannak az újak és .... szóval én is itt vagyok!

 

Ezt a babát a tombolára varrtam a csoport kiállításunkra.

 

 

A blogomon engem is  megtaláltok, de ígérem jelentkezni fogok én is többet.

http://www.beszand.blogspot.com/

KicsiKató82 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23107
Sziasztok!

Még én is olvaslak titeket, a régiek talán még emlékeznek rám, az egyszerűség kedvéért váltottam le az itteni teokata nicket is KicsiKatóra.

Mindig sóhajtozok magamban, milyen szépeket csináltok és hogy én már sose varrok semmi témába vágót... és csak most esett le, látva a hatalmas lókupacot, hogy ilyet én is varrtam nemrég, hozzá egy kistáskával (tudjátok, az abrakot is kell valamiben tartani:) A fogadtatásról a blogomon vannak képek.

http://kicsikato.blogspot.com/2009/10/most-komolyan.html


Karácsonyra pedig beterveztem magamnak egy kis angyal- és mézeskalácsvarrást, remélem összejön. Egyszer csak eljön az én időm is, hogy legyen kinek babákat varrni. Addig meg továbbra is hűséges olvasótok maradok:)))

Már csak egy hét, így áldott karácsonyt kívánok nektek!
illesreka Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23106

Sziasztok!

Hú, látom, hogy pörög a topik - pár napig nem olvasok, aztán már le is maradtam!

Stigi nagyon édesek az angyalkák!:-))) A mozaikosok meg egyszerűen profik!:-) És köszi az effekt-fonal tippet, mert az új anygalkám haja iyenből készült!:-)))

 

A lovacskák is nagyon jók lettek! Jó látni, ahogy örülnek a gyerekek! (Nálunk a mac aratott sikert az oviban - még kellett varrnom, olyan hamar elkapkodták:-)))

 

Aledi, egyébként nekem jobban tetsznek a Te babáid a kis csipkés szoknyájukkal - legalábbis, ha gyerek lennék, én inkább olyannal játszanék, mint az én farmerosaimmal...

 

Pági - ezek a kis sapik csak úgy jönnek - nincs hozzájuk minta... Viszont most nagyon tetszenek az amigurumi állatkák/babák, de nem tudok eligazodni a leírásukban...:-((( Honnan lehet megtanulni "olvasni" ezekben a kitekben? (Van egy kötős könyvem, de a sima és a fordított után lemaradok minden eírásánál...:-((()

 

Töltök fel én is pár alkotást, mert szeretnék segítséget kérni! Én az arcnál leginkább az orral vagyok bajba... Azt általában 3-4 szer biztosan szétbontom....

 

A narancsárga királykisasszonynak sem jó az orra még (ezt láttam papírképen, és olyan aranyos volt, hogy muszáj volt megvarrnom 3D-ben is), valamint a rózsaszín angyalka (ez szm. alapján készült) orrát is már 2-szer kibontottam, pedig anyunak lesz, és tökéletesre kéne...:-(((.... (Ezért jók a W-babák - odateszek egy anyaggombócot és kész:-)))

 

 

 

mehike Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23105
Stigglinnc Nagyon csábító ajánlat.Szeretnék én is élni vele
Előzmény: stigglinnc (23099)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23104

 

:-)))

Mindent lehet, emilben egyeztessünk.

Előzmény: ezkriszti2 (23102)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23103
Arc készítés.
Az biztos, hogy az a kulcsa az egésznek. Nem mondanám ki kerek perec, hogy a közelülő szem szúrós. Láttam én már olyanból is jót. Valahogy az egész nagyon rendben volt.
A te babáiddal úgy vagyok, hogy látom én hogy milyen távol ülnek azok a szemek, látom én, de el nem hiszem, hogy jól látom. Aztán mégis működik.

Én még nagyon keresem mekkora szájat, milyen arcot varrjak. Másolni meg nem bírok.
Úgyhogy nagyon elkelne majd egy arcvarró tanműhely is, némi pirosító használattal.
Mindenki hozhatna arc nélküli babákat, aztán ott alakulna a dolog.
Előzmény: Törölt nick (23093)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23102
Én is! És lehet majd kérni hogy kustraerával egy csoportban legyek? Jó lenne, már csak a sok közös téma miatt is.
Előzmény: kustrae (23101)
kustrae Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23101
IO!Én jelentkeztem Stigihez!Carpe diem! :DD
Előzmény: Törölt nick (23098)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23100

 

Tetszik ez a pöttyös anyag! Édes lett a borzas hajával.

Előzmény: Kaoka (23089)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23099

 

Nagyon köszönöm a tanítgatást, nagyra értékelem, hogy időt szántál a leírására, pedig tudom, millió dolgod lenne. Menjetek szánkózni, nálunk is van hó és süt a nap!!!

 

Amit a mozaikról írtál, centire úgy van, de, hogy senki ne érezze úgy, hogy kimaradt valami jóból, felajánlom, hogy januárban/tól szívesen fogadlak benneteket! Ne is hívjuk tanfolyamnak, inkább ismerkedésnek a mozaik technikával, aztán majd mindenki eldönti, hosszabb távra is berendezkedik-e rá otthon:-)

A műhelyemben rajtam kívül még 2 (max 3) emberke fér el (nyáron talán 4 is), úgyhogy ilyen csoportokban lehetne jönni.

 

Szóval lányok, asszonyok, írjatok majd e-mailt, ha jönnétek! Egyébként a helyszín Pilisvörösvár és legalább 6 órát itt kéne töltenetek ahhoz, hogy valami egyszerűbb mozaikkal térhessetek haza. Én hétköznap is itthon vagyok (általában).

 

Előzmény: Törölt nick (23098)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23098
:DD Te! Ne lázíts!! Örülök, hogy még van egy kis hely a lakásban, ahol nem a kreacuccaim vannak.. :D Tudod Te, hogy a mozaikhoz mennyi eszköz és alapanyag kell? És ezek között nem szerepel sem a tű, sem a textil..

Esetleg ha Stigi időnként szervezne a műhelyében oktató és továbbképző lehetőségeket.. :D Beneveznék egy varangylakra, egy kisasztalra, meg egy... megy egy .. jajnekem, jobb, ha leállok, itt van 6 babám, három neszim és két tucat zöldségem félig készen.. (és akkor a kötős projectek és a retextil próbálkozásom még szóba sem került..) kell ez még nekem?? :D

(Bájdövéj, itt figyel mellettem a második kávém.. bár lassan már a végére jár, és nem bocsátanám meg magamnak, ha nem indulnánk hamar a lányokkal SZÁNKÓZNI!!! Mert mindent beborít a HÓÓÓÓÓÓÓ!!)
Előzmény: kustrae (23096)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23097
Nagyon édes lett! Én lehet, több rétegben tenném rá az organzát.. :)

Kdatta, akkor már Te is megfelelően befordult lehetsz.. :D
Tudom, hogy pont most pont ez nem hiányzik Neked, de a későbbiekre, akarat megacélozása céljából: arra kell gondolnod, hogy a család ugyanúgy kérlel, csak némán hagyd a táskákat már másra.. :D Persze, a Te családod angyal, de akkor is... Egyébként ez engem eléggé elkeserít, mert azt terveztem, megpróbálnék én is varrogatni, hogy itthon lehessen keresetem, és maradhassak még egy kicsit a lányokkal, de csak azt látom, akik ebből pénzhez jutnak, azok otthon ugyanannyit robotolnak, s a gyerkőkre, családra ugyanúgy nem marad idő.. :(( A tanfolyamhoz nagy drukk, hogy bejöjjön, ollllyan jó érzés, és Bp-en azért több helyen lehet lehetőség, ah egyszer elkezded!! :D Én nagyon szerettem csinálni..
Előzmény: Kaoka (23089)
kustrae Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23096
Addig nem múlhatunk ki,míg ezt ki nem próbáltuk,nem?
Előzmény: Törölt nick (23094)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23095
Jaj.. megnyugodtam. :) MI..? Három hete nem is alszol? :D
Előzmény: kustrae (23091)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23094
Biztos, hogy kell ez még neked??? :D Én már évek óta hadakozom magammal, hogy a gyöngyfűzéstől, mozaiktól távol tartsam magam.. :D
Előzmény: kustrae (23092)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23093
De szépek!!

A régiektől bocsi, én mindig ugyanazokat a dolgokat ismételem, de az újaknak talán hasznos lehet: a babaarc attól bájos, hogy bébiszerű.. (kivéve, ha abszolút elutasítod a "cuki" dolgokat és a horrorbabákra utazol). A bébik arca pedig olyan, hogy a szem-száj távolság pici, minden közel van egymáshoz, az orr rövid vagy pisze, ahogy tetszik.. :D (kisbabát nem tudsz ábrázolni úgy, hogy egy hosszú vonalat húzol orr gyanánt..) A túl közel ülő, apró szemek szúrósak, gonoszak, néha kancsi hatásúak akkor is, ha nincs szembogár.. A túl távol ülőek, vagy túl nagyok meg bamba, bárgyú hatásúak lehetnek..
(Mondom a TÚL távol ülőek.. az enyémek nem olyanok!! :D)

Ha pici babánál készítesz arcot, inkább szedd szét a fonalat, amennyire lehet: a francia csomónál a pont méretét ugyan csak úgy lehet növelni, ha a fonal vastagságát növeled, de ilyenkor is érdemes a kevesebbtől elkezdeni a próbálkozást. Szájnál meg inkább csak egy szállal, akár többször átvarrva alakítani ki a megfelelő vastagságot. Régebben nagyon számon tartottam, hogy ki milyen babát varrt, sajnos, ennyi info után már nekem is keverednek a dolgok, de talán Ahama csinál olyan szájakat, ahol két vékony fonalcsík egymás alatt külön ajkakat alkot.. Ez is nagyon filigrán megoldás!

Épp a túl sok info és némi kimaradozás miatt már nekem is lehetnek olyan emlékezetcsalásaim, mint Exi belépésének ideje.. :D Sőt, asse tudom, vajon Pamina tényleg varrt-e Fannit? Bár Pihe nagyon áldozatkészen és hihetetlen szorgalommal gyűjti nekem a babák fotóit, sajnos, nagyon kevés az időm, hogy ezeket mind feltöltsem az Indexbabára.. Sőt, a tevékenységem összesen arra korlátozódik, hogy egy-egy érdekesebb linkkel kiegészítsem az oldalt, most pl. a babakonyhás részre gyűjtök anyagokat, mert önző dög vagyok és most ez vág az elevenembe.. :D
Esetleg ha valaki jelentkezne képfeltöltő segédként... :D (?)

Előzmény: stigglinnc (23087)
kustrae Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23092
Khm...lenne mégegy jelentkező,ha esetleg mozaik-tanfolyamot tartanál.Nagyon tetszenek!
Előzmény: stigglinnc (23087)
kustrae Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23091
Fenéket!Vagy 3 hete készülnek.
Előzmény: Törölt nick (23086)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23090
Nagyon frappánsan oldottad meg a dolgot.. Azon morfondíroztam, hogy egy pár lila zokniból, egy kis zöld és fehér filccel meg lehetne csinálni Barneyt.. A blogomon van egy zonkikutyi leírása, kb. azon az elven meg lehet csinálni ezt is.. A második zokniból alsó állkapcsot csinálni neki,(a kettő közé fehér filcből fogsort), meg karokat, lábfejet, farkat.. A zöld filcből hasit, sárga fonallal hímezni körmöket... De persze, ez csak elmélet...
Előzmény: mági55 (23080)
Kaoka Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23089
Jaj kdatta lemaradt a mosoly és így másként néz ki. :) Nekem is inkább fehér bot kell már nem szemüveg. :) És akkor bocsánat, hogy nem láttam. :) Minden visszaszívva, talán az Én koromban megbocsájtható. :) És ezt küldöm mindenkinek. :) Ez mostanában az egyetlen angyalkám.
Előzmény: kdatta (23072)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23088

 

Lehet, hogy a szemeit is kiszedem és távolabbra varrom, mert így nagyon szigorú.

Előzmény: stigglinnc (23087)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23087

Hát, igen, az arcokkal nagy bajban vagyok, pláne, ha kicsik.

 

ezkriszti, hogy is múlhatna el egy Karácsony új angyalka nélkül:-) Ünnepek után ő is megy az angyalka-gyűjteményembe, de addig pihenget ezen a somvesszőkből tekert koszorún, az ablakban.

(Azért termeltem már 1-2 angyalkát az idén, csak mozaikból...)

 

 

Előzmény: pági (prücsök) (23081)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23086
Mondjuk,kevés erősebb lény van egy óvodásnál :))

Hehe.. Nagyon szuperek lett! Azt akarod mondani, hogy EGY éjszaka alatt elkészítetted a hatot? ezzel asok zabladísszel, sörénnyel, zakkumpakkal?
Előzmény: kustrae (23084)
kustrae Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23085
:D Én is loptam :D
Előzmény: stigglinnc (23083)
kustrae Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23084
Ha csak egyet szeretnél,az hamar megvan.Seprűnyél,polyfoam,széles erős ragasztószalag,meg az anyag a fejhez,nyél bevonásához.Egy délután alatt kész.
Én éjjel dolgoztam rajtuk,hogy a saját csemetéimnek is meglepetés legyen.Így azért elvoltam vele egy darabig...Ott azért elhibáztam a dolgot,hogy minden lónak van csengettyű,vagy gyöngy dísze,amit már leamortizáltak néhányról,akármilyen erősen is varrtam oda :( Mondjuk,kevés erősebb lény van egy óvodásnál :))
Előzmény: Pamina (23076)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23083

 

Lehetsz is!

Tündériek a pacik, de ezek a kis a zsokék meg is érdemlik:-)

Lehet, hogy lopom az ötletet, persze csak ha megengeded.

Előzmény: kustrae (23075)
ahama Creative Commons License 2009.12.17 0 0 23082
:)), állati jók!
Előzmény: kustrae (23075)
pági (prücsök) Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23081
Stigi,
Olyan meseszép lett ez az angyal, mintha a század elejéről csöppent volna ide. Mutatsz új képet, szájműtét utánit? :D
Arcot csinálni a legnehezebb - szerintem. Ott áll vagy bukik, hogy az lesz-e a babából, amit beleálmodtunk vagy nem, azt tükrözi-e, amit szeretnénk. Én ezért nem is nagyon merek hímezni. Az illanófilcet is legalább 10x leradírozom, mire egyszer véglegesíteni merem. De majd megtanulom ezt is.

Kustrae,
Nagyon jók ezek a lovak. Elhiszem, hogy volt nagy öröm az oviban. :)
Felírom a jövő évi projektek közé. Úgyis csúszik egy halom.

Kdatta,
37 táska egy hónap alatt!? Nem vagy semmi! Le a kalappal előtted. Persze nem csoda, hogy ekkora a kereslet, mert gyönyörűek.

Ma elméletben már gazdagabb lettem egy kifordítótűvel. Januárban jöhetnek az elmaradt babák, majd újévi ajándék lesz belőlük. :) Alig várom.
Sajnos idénre már csak függöny jut, a teraszajtóé hosszú lett. :( A 180 centis anyag viszont csak 175 centi. :(((( Miért gondolják, hogy nekem nem kell az az 5?

Összecsavarható zongora? Ha nem látom, nem hiszem el, hogy ilyen van. :) Állati jó ötlet, biztos sikere lesz.

Anyósok... Én nem panaszkodom, mert az enyém waldorfos óvónő volt, de azért ő is egyfajta szélsőség. És vásárlásfüggő, ha az unokáiról van szó.
Az anyukám viszont egy kezes bárány, azt vesz, amit megbeszélünk. :) És olyan csodaszép rénszarvasos bögréket fogok kapni tőle karácsonyra! (Sajnos megtaláltam. :) :()

Év elejére nem dobunk fel egy közös varrást, ha már így előkerült megint mindenki? Olyan jó olvasni, hogy mindenki megvan és én nagyon örülnék neki. Időm egyelőre úgyis, mint a tenger, sajnos :(

Előzmény: stigglinnc (23053)
mági55 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23080

Igen, én kerestem Barney szm-t, de sajna semmire sem jutottam.

 

 

Végül egy applikált párna lett az ajándék, szerencsére örült neki a kisunokám.

Előzmény: Törölt nick (23034)
ejjkukk Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23079

Tök jóóóóóó! Én már azt hittem a legtöbben nem is akarnak babázni.....

IO! Nálunk a férjem akar szintit (kalapácsmehanikás, zónázható, saját hangú, tekerentyűs kötyüt.......). Nálam is a hely kérdés volt az első: hova is tennénk? Már csak a csilláron nincs rumli! ......

...... Főleg, hogy hozzám már megérkezett a Jézuska! Meghozta a konyhám felét! És egy szupi NAGY tűzhelyet is becsomagolt! http://www.markabolt.hu/aeg/aeg_tuzhely/keramialapos_60_cm_szeles_tuzhelyek/aeg_competence_41056_vh-mn_tuzhely.html

Rájött a család, hogy egy 1 darab lappal működő tűzhely nem alkalmas a karácsonyi sütéshez, főzéshez.

 

De hogy mikor lesz időm főzni...... Fogalmam sincs! Most annyi a megrendelés és a munka, hogy január is tele van.

ezkriszti2 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23078
Szép estét a hölgyeknek!!
Tényleg jól összejöttünk. Stigi! Úgy vártam mikor kezdesz az angyalka varrásba! :-) Jajj, de szépek azok a csipkék!
Era lovai meg pazarak! Szombatig babával jelentkezem én is. Örök kezdő kategóriában.
Előzmény: tallina (23077)
tallina Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23077

Sziasztok, jelentem megvagyok, csak úgy összaszaporodott a munka, hogy nemcsak írni de olvasni sem volt időm és a napi 2 óra alvást már nem bírom olyan jól :-(. Azért végigpörgettem a hozzászólásokat kutyafuttában, látom, hogy sok új taggal gyaraposott a babások tábora és sok szép új babuci született, beleértve Amaranta ikereit is :-) Jó karácsonyi készülődést kívánok mindenkinek, azt hiszem, nálunk a karácsony az idén sk. ajándék nékül telik el, sajnos. Még a húzogatós játék ajándékát is csak most tudom megvarni, de annak remélem, örülni fog as párom.

IO, nálam már nincs gurulós, mindent továbbküldtem. A Panti-félét nekem kellett volna először mutatnom? Mindig elfelejtem a sorrendet. HA igen, akkor holnap este. Sajnálom, hogyPanti beteg, remélem, hamarosan meggyógyul...

Pamina Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23076
gratulálok a méneshez! mennyi idő egy ilyet elkészíteni? belefér még karácsonyig?
Előzmény: kustrae (23075)
kustrae Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23075
Ímhol a ménes(azaz egy része,ahogy sikerült az oviban utólag lefotóznom).Száruk belül egy darabig fa,utána polifoam.Állítólag nagy sikerük van.Most boldog vagyok :D
Pamina Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23074
Az enyém is eltűnt!!!!











De talán azért, mert én nem is varrtam :P
Nem is tudom, én régi darab vagyok? Nem nagyon számít, mert ezer éve nem varrtam semmit (illetve egy valamit, ahama húzogatós játékára, de az még nem publikus, mert csak holnap indul útnak :D )
Előzmény: kdatta (23072)
Kaoka Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23073

Jé! Előkerült.

Előzmény: kdatta (23072)
kdatta Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23072
Nekem egészen úgy tűnik, hogy ott van az az angyal, és egyébként sem gondolnám, hogy bárkit is zavart volna...
linkelni nem tudok, bocsi: http://indexbaba.gportal.hu/picview.php?prt=505811&gid=2169721&index=31
Előzmény: Kaoka (23071)
Kaoka Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23071
Aledi, nem is tudom mit mondjak, Én mint kezdő régi. Talán mindenki megtalálta a saját társaságát. :) A Fanni angyalkám is eltűnt a Gportálról, nem tudom kit zavart.:(
Előzmény: Aledi (23043)
ahama Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23070
:)))))) nem semmi egy este volt :)))))))
Előzmény: exiefo (23066)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23069

 

Lányok, átvarrtam a két angyal száját apró csókosra, hihetetlenül jót tett nekik, köszönöm a tanácsokat mindenkinek!:-)

kdatta Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23068
az a baj, hogy nem egyedül osztom be... és néha bejön egy csomó extra dolog. Tegnap pl 8-tól este 6-ig dolgoztam, utána már nem volt időm/erőm varrni is... Pedig ha tudom tartani a tervet, akkor elkészülök mindennel.
Ja és arra jöttem rá, hogy mindig kevés az idő, bármikor is kezdi el az ember a karácsonyi készülődést. :o) Na, mekkora okosságra jöttem rá?! :o))))))
Előzmény: Aledi (23065)
kdatta Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23067
Az a baj, hogy az elhatározás megvolt, csak épp nem tudok nemet mondani. Látom az arcát, ahogy ragyog a megrendelőnek és egyszerűen nem tudom azt mondani, hogy nem, nem lesz karácsonyra táskád. ;o) Elvileg tudom tartani a tempót, ill. ezért sem wampozok már a hétvégén, pedig szerencsére óriási volt a siker. :o)))
Befejezem a varrást, karácsonyig mindenki megkapja a tatyóját, utána csak januárban veszem elő a gépet... ja és márciusra nekem is van már rendelésem... :o)
és nem akarom elkiabálni, de bent tartani sem birom, de lehet hogy indul febr. magasságában egy babavarró tanfolyam, amin én leszek a tanítónéni. :o)) De ez még nem biztos. Tehát úgy tűnik, hogy a babák sem tűnnek el az életemből, csak most egy kissé háttérbe szorultak... (Egy hónap alatt 37 táskát varrtam... :-O
Előzmény: Törölt nick (23061)
exiefo Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23066
Igen Ahama emlékszem ! és TE arra mikor a mammeremtől volt kiakadva mindenki és dőlt a röhögéstől ?
Évinél van Ő a keresztanyja.
Igen jó volt együtt !
Előzmény: ahama (23052)
Aledi Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23065
Úgy látszik csak egy kis nosztalgiázás kell, mindjárt megélénkül a topic : )

Stigglinnc,
Szerintem mindkét angyalka tüneményes lett, és egyértelmű, hogy az arcukon kell finomítani, a többi részük nagyon kecses.
Kdatta,
Pedig én azt hittem te már jól beosztod az idődet, nem ez az első Karácsonyod.
Én most szűröm le a tanulságokat. Ti., hogy jóóó nagy angyalkészletet kell felhalmoznom jövőre, és UFOkat kell gyártanom, amiket aztán hamar a megrendelő kívánságára tudok alakítani. Ugyanis hiába van kész egy tucat baba, valamit biztos másképp kérnek. De legyünk őszinték, azért jó érzés, ha sok a megrendelés : )))
Én meg úgy vágyom valami másra, mint babavarrásra. Ezkrisztitől megkívántam a selyemfestést.
Vamme,
Nem értem a gondod. Lehet, hogy már írtam, de nem győzöm ismételni: nagyon tudom csodálni, mikor kisgyerek mellett valakinek jut ideje másra is, én annak idején örültem, hogy élek.
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23064
Ez egy ilyen időszak.. el kell fogadni, és valamelyest bele kell törődni. Én hajnalban elővarrok géppel, éjszaka tv mellet csinálom a kézimunkát. Van, hogy tűvel a kezemben alszom el.. :D
Előzmény: vamme (23062)
vamme Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23063
Prücsök látom te kérdezted, bocsi akkor neked ment a pántlikás válasz
Előzmény: pági (prücsök) (23038)
vamme Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23062

Aledi sajna már nem tudom,nem csináltam róla fotót :( amúgy simán le volt varrva és egy kész masni volt odarögzítve.

 

 

Olyan szépek ezek az angyalkák, igazi karácsonyi hangulatot árasztanak, én is megpróbálok majd készíteni egyet lehet hogy csak jövőre, annyira hiányos a készletem, sok mindent kellene vennem majd...

 

Annyira szép a topánkája az angyalnak

 

Kicsit úgy érzem én kilógok a sorból,annyira nem tudok alkotni, az egy évesem csinál nekem programot, újabban csak napi egyszer alszik és amikor ébren van matat,pakol :)

Előzmény: Aledi (23043)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23061
Én a férjemet, akik szintén el vannak havazódva a rengeteg meló alatt, csak azzal tudom biztatni: ennél már csak az lenne rosszabb, ha nem lenne munka.. Katám, a profik úgy csinálják, hogy jó előre kiírják a honlapjukra, hogy pl. dec. 10-ig fogadnak csak el megrendeléseket idénre.. Aztán dec. 17-én kikapcsolják a számító és varrógépüket, és felé sem néznek januárig.. :D

Fröken Stickling pl. múltkor azt írta, májusig nem már teljesen be van táblázva, de már 2010 karácsonyára is megérkezett az első foglalása.. Ebből gondolom, hogy megvan az a normája, amit akkor sem lép túl, ha világvége közeleg.. :D
Előzmény: kdatta (23059)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23060
nekem is nagyon hiányoznak a kávézások, ahol meg lehetett egy csomó mindent beszélni:))
kdatta Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23059
Én is csendben olvasok, mert mutogatni azt nem tudok. Pedig annyira vágyom már egy kis babavarrásra...de egyszerűen nem megy. Annyi táska vár még karácsonyig, pedig nem akartam, csak egyszerűen nem tudok nemet mondani... még. Egyszer azt is meg kell tanulnom! :o)

IO! A kávézások nekem is hiányoznak. :o) Mostanában folyton kihűl mellettem az íróasztalon....

Előzmény: kustrae (23054)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23058

 

Ez a csipke is valami hagyatékból van és azt vettem észre, hogy álltában is öregszik, szakadozik, pedig annyira óvatosan tárolom. Ezért döntöttem úgy, hogy mielőtt atomjaira esik, felhasználom valamire. Ez eredetileg is ilyen ekrü volt, de teával próbálnam néhány, álltában besárgult fehéret megfesteni, kicsit foltosak lettek, de nem vészes.

Előzmény: Törölt nick (23055)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23057
:D Jó, de ha rád hagytuk volna, akkor mit gondolsz? :P
Az én babáim arca többnyire három pötty, mégis van, amikor többször is visszabontom.. :D

Era, de nehogy elfeledd a fényképet!!
Előzmény: stigglinnc (23056)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23056

 

Csak vicceltem te! Hány smájlit rakjak ki???:-)))

Honnan tudtad, hogy az arcukkal vagyok a legelégedetlenebb? Köszi az ötletet, le is fogom bontani és újracsinálom (a szájukat).

 

Előzmény: Törölt nick (23055)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23055
:DD Tudom én ám! Ahama is rögtön megszólalt.. :P

Stigi, ugyan, dehogy, ne butáskodj már!! Minden szakaszban érkeznek olyan újak, akik újra feldobják a hangulatot.. Szerintem a topicok fejlődésével ezek a stációk valóban elkerülhetetlenek, kivédhetetlenek.. :D

A kicsi angyalod száját hímezd csak egyszálas hímzőcérnával, akkor nem lesz túl vastag! (terhes hehe... :D) Nekem is mindig nagyon nehezemre esik egyszerűt csinálni, mondhatni képtelen vagyok rá...valamelyik pontos csak agyonkomplikálom a történetet... Szerintem ez külön művészet. :D A csipke csodálatos.. én is szemezgetek egy halomnyi hagyatékkal (köztük egy csodás hímzett hálóing, ami kávé nélkül is igen antik... eddig mindig megremegett a kezem, ha ollót közelítettem felé, pedig hordani biztosan nem fogom.. :D)
Előzmény: kustrae (23054)
kustrae Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23054
Le merném fogadni,hogy a többi ,,régi,, is sutyiban folyamatosan követi az itteni eseményeket,akárcsak én :)) Max.alkotni,hozzászólni nincs idő,energia.
Amúgy elkészültek a balesetmentes vesszőparipáim!8 db lett,igazi ménes :D Ma vittem be az ovis karácsonyra,amit-az influenzás helyzetre való tekintettel-csak gyerekeknek tartottak meg.Persze,a nagy adni vágyásban elfelejtettem lefényképezni őket,de délután pótolom,ha megyek a lányokért.
Előzmény: ahama (23052)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23053

 

Azért remélem, hogy nem haragszotok az újakra, akik befurakodtak közétek?:-)))))))))

A Mozaik topikban mi is átéltük többször a feldobottság és a kihűlés állapotát és mindig örültünk egy-egy friss húsnak, bár legtöbbször csak átmeneti volt a fellángolás részükről, sajnos...

 

Én is varrtam néhány apróságot (ahelyett, hogy készülnék az ünnepekre, vagy a havat söpörném az utcán:-))), egy tehes angyalkát meg egy antikosat...

Az első egy vicc lett (még gyakorolni kell! 15 cm), a másodikon (25 cm) meg nagyon látszik a koncepció hiánya. A szép öreg csipkéből indultam, egy egyszerű figurára akartam rábütykölni, de munka közben fejlődött, három napig csináltam végül:-)

 

ahama Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23052

:)), igen, az egy különleges, emlékezetes, intenzív, ihletett korszak volt. Egyébként mi Exivel szinte napra pontosan ugyanakkor kezdtük a babázást a topikon.

Az, hogy mindig jönnek újak azt jelzi, hogy "van benne valami", és nagyon örülök, hogy nem szakadt meg a hagyomány. Érdekes figyelni, hogy mi ugyanaz minden kezdőnél és mik az újdonságok amit hoznak.

 

(jövök én is mostanában babával, sőt úgy alakult hogy mindjárt többel is )

 

Remélem Panti hamarosan jobban lesz.

Előzmény: Törölt nick (23046)
Aledi Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23051
IOkaste,
Teszvesz-ről vettük egy újat, de találtunk boltban is, ott 6800 Ft. Mi is a szintit néztük, de az nagyon nagy. Ami nekem nagyon tetszik még rajta, hogy van fülhallgatója : ) Ahogy elnéztem pont elég egyelőre egy 7 éves manónak. Aztán, ha tényleg érdekli, és van tehetsége hozzá (zeneosztályba jár:) akkor majd meglátjuk. De ahhoz előbb nagyobb lakás kell.
Hintalovat!!! Nekem is volt, imádtam, abban aludtam el kiskoromban : ) De nagyon nem örültem volna, ha valaki meglepi vele a gyerekeimet.
Nagyi ügyben én félig szerencsés vagyok. Anyukám már évek óta megkér, hogy vegyem meg a gyerekeimnek az ajándékot, ő meg kifizeti. Tuti siker, mindig odavannak a gyerekek, hogy Mama honnan tudja ott a messzeségben, mire vágynak : ) Anyósommal sajnos nem működik, az ő ajándákai rendre a kukában végzik (műanyag helikoptert vett a lányomnak(!), egymás után kétszer, háromszor borzalmas zenélő kütyüt, hogy a méretben teljesen kicsi, vagy borzalmasan nagy tiszta műszálas pulóverekről, és ránézésre kieső kezű barbikról már ne is beszéljek)
Előzmény: Törölt nick (23049)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23050
Nem akarok telhetetlennek látszani... de azért amikor fél kilenc körül többen egyszerre letelepedtünk ide pletyizni a kis reggeli kávénkkal... leírhatatlan hangulata volt.. :D Meg ugye a közös varrások, gurulók..

(Emlékeztek? Szegény Néma mindig azokon a napokon jutott kávészünetben a géphez, mikor nem volt itt senki.. :D)

Apropó, guruló: Ahama, kedves, írtam Pantinak, sajnos nem javul a válla.. :( De azt írta, ahogy tellik tőle, küldi majd.. :) (Tallina? )
Előzmény: Aledi (23048)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23049
Erről az összecsavarható zongoráról írnál még? Ár, bolt, később majd tapasztalat.. Anyósom ijesztget azzal, hogy Sárának majd zongorázni kellene tanulni, akart is venni idén egy mini szintit.. Mondtam neki, ha hozzájuk befér a zongora és jöhet a gyerek gyakorolni, akkor semmi gond, de hozzánk ne hozzanak terjedelmes ajándékokat.. :D Végül pénteken mondta, megvannak az ajándékok. Szorongva kérdeztem Tőle, ugye NEM vette meg a szintit. Válasz: ááá, nem, nem akart kiszúrni velem... Akkor mit talált ki? Egy hintalovat! Bakker, levette a lényeget... :S (Balázs kérdezte, akarok -e valamit még a lányoknak a babakonyha mellé... Szó sem lehet róla!! A nagyiknak Karácsony körül a CSAK EGY AJÁNDÉK - ból csak az EGY szó értelmezhetetlen.. :P)
Előzmény: Aledi (23043)
Aledi Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23048
De hát ez nem szomorú, inkább jó dolog. Mert a régiek is babáznak még, csak talán kevesebbet. Viszont jönnek újak, szóval egyre többen leszünk : ) És remélem lesz megint topictali, amire majd jönnek régiek, újak, sok-sok babával...
Előzmény: Törölt nick (23046)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23047
Talán nem is baj.. az önreklámozóknak nem kell extra kattintással növelni a forgalmát.. :S
Előzmény: Aledi (23045)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23046
Aledi, én úgy számoltam, a topic lassan 3 éves fennállása óta ez már a 3. generáció. :D
Az első a kezdő csapat volt (meg néhányan, mint Ahama és Camea kicsit később csatlakoztak- talán akkor volt az "aranykor" :D , a második Ti voltatok- Amaranta, Exiefo, aztán Katafolt, LBZS, Te.. És most pedig egyszerre ismét sok újabb topicos jött. :D A régiek többsége visszament kisgyerek mellől dolgozni, vagy/és eladásra is dolgozik.. kevés az idejük.. Hüpppp.. :(
Előzmény: Aledi (23043)
Aledi Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23045
Nekem le is fagyasztotta a böngészőt az oldal!!!
Előzmény: Törölt nick (23044)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23044
A saját honlapodon találtad? :/
Előzmény: Jenka (23042)
Aledi Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23043
Pági (prücsök),
A kreatív ajándékból végülis egy nagy fém dobozos (48 darabos) színes ceruza lett. A Művészellátó raktáráruházában vettem, kiderült, hogy 10 percre lakunk tőle : ) Vettem még hozzá egy tömb jó minőségű akvarellpapírt, arra rajzolhat, festhet. Minden más kreatívkodó készlete van már, de mivel a legtöbbet úgyis rajzol, örülni fog ennek is.
A nagyobb ajándéka meg Apuci ötlete alapján kis elektromos zongora lesz, összetekerhető, mivel kevés nálunk a hely. Nem is tudtam, hogy létezik ilyen. Fura, de jópofa, és szép a hangja, összetekerve meg alig foglal helyet.
Nagyobb gyerekeknek lehetetlen jó ajándékot venni, én a bátyám kamasz gyerekeit már évek óta egyszerűen oldom meg, pénzt kapnak, és örülnek neki nagyon (vagy nem Katafolt: )

Most már én is lélegzethez jutok, még egy kis manócskát kell varrnom idén, de azt már nem Karácsonyig. Azt hiszem év elején kicsit mást kreatívkodom, sálat festek, vagy táskát varrok... bár W. babát rég varrtam : )

LBZS,
Jobbulást a druszámnak! Az én lányom sem volt soha az a nagy babázós, inkább csak alváshoz használja őket, de azért mindig örül, ha varrok neki : )

Kaoka,
Mi az, hogy nem mersz ide írni? És ez az új társaság is nagyon lelkes, és tehetséges, a régiek meg időnként be-be néznek, akárcsak te. Meg kikérem magamnak, lassan egy éve jelen vagyok én is, az is régiség : )

Stigglinnc,
Jó ez a link, kedvesek a babák. Mindig örülök, ha látom, hogy nem csak torz arcú szörnyeket varrnak : )
Előzmény: pági (prücsök) (23038)
Jenka Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23042
Jenka Creative Commons License 2009.12.16 0 0 23041
Találtam egy OKJ-s Textiltermék összeállító képzésen belüli textil-játék készítés oktatását.
Kaoka Creative Commons License 2009.12.15 0 0 23040
Tényleg, hogy eltünk Ktimo és a többiek, Tallina, Ildu, Camea és még sorolhatnám. :( Én már nem is merek ide írni, annyira új társaság alakult ki. Talán már csak Te vagy egy lelkes babás a régiek közül. :)
Előzmény: Törölt nick (23034)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.15 0 0 23039

 

Én is mentettem le párat, csak bunkó módon nem köszöntem meg, bocsi:-)

Engesztelésül egy kis nézelődnivalót hoztam. Sajnos, szabásminták nem nagyon vannak, de némelyik baba gyönyörű:

http://www.flickr.com/groups/455144@N21/pool/

Előzmény: Törölt nick (23034)
pági (prücsök) Creative Commons License 2009.12.15 0 0 23038
Sziasztok!
Látszik, hogy finishben a Karácsony, mert kevesebb a hsz. :) De legalább tudtalak benneteket követni így utólag. Blankával párban lerobbantunk múlt héten, de holnap már ovi, nekem pedig készülődés. Az utolsó idei bevásárlólistám elkészült, csak a végére kell járnom.

Amarantáéknak hatalmas gratula az ikrek születéséhez! Szép nagy babák lettek! Jó egészséget, sok tejcit és rengeteg örömöt, boldogságot kívánok nekik és velük a kis családnak - így utólag.

Szömörce,
Nagyon jópofa lett a Mikulás zsák. Nálunk is elkelt volna egy ekkora, bár épp ma gondoltam, hogy jövőre Mikulásra is kiosztom mit lehet venni. Hónapokra elegendő édesség gyűlt össze :(, pedig akár gyümölcslé, gyümölcs, kifestő is lehetett volna helyette, árban ugyanott lennénk.

Vamme,
Nem mutatod meg a pántlikát hátulról? Vagy már nem tudod? Biztos sok öröme lesz Annának ebben a csodaszép pörgős szoknyás, mosolygós babában.

Mamazsu,
Nem kis kihívás lehetett ez a zsák figura. Sose láttam, kicsit meg is ijedtem tőle elsőre. :) A babád viszont bűbájos. Igazi karácsonyváró, ünneplősbe öltözött kislány - szerintem.

Aledi,
Sikerült találnod valamit a lányodnak? Valami klassz kézműves tanfolyam ajándékként...? (Én is küzdök a tesóm gyerekeivel, ahogy nőnek, egyre nehezebb nekik találni valamit.)

Réka,
Nagyon klasszak lettek a tinilányok. Látom a pigotta babád harisnyájából is még maradt. ;) És irigy is vagyok, hogy helyből horgolsz ilyen kis sapikat, én horgolásban nem vagyok ilyen bátor, pedig én is most tanulom.

Lbzs,
Jól fel van adva a lecke. Én is nem is ismerem ezt a mesét. Hol adják? Nálunk most Trafi papa a menő Traff parkból.

Én a karácsonyi varrást befejeztem. :( Sajnos babák és tündérek nem fértek és talán nem is férnek már bele. Bár ha a látogatóba készülő barátommal tudnék hozatni egy kifordítőtűt... Majd meglátjuk, mennyire leszek ügyes. Még át kéne szabnom a régi függönyömet anyának, az újat épp ma varrtam meg - Blanka türelmének hála.
Mvirág Creative Commons License 2009.12.15 0 0 23037
Ja, a "Ginger baba", az valami király. "Isten tartsa meg jó szokásodat!"
Előzmény: LBZS (23035)
Mvirág Creative Commons License 2009.12.15 0 0 23036
Te csak azt gondolod!!! Egy csomó dolgot lementettem, kinyomtattam, nagyítottam. Pedig DOLGOZNOM KELLENE!!!! :-))
Előzmény: Törölt nick (23034)
LBZS Creative Commons License 2009.12.15 0 0 23035

IO: köszi a tippet, körülnézek.

 

DEHOGYNEEEEM! Szuper az oldal sok mindent lementegettem onnan. Aranyosak a babák is. LEgnagyobb bánatomra Babzsák nem babázik, de nem tudom, miért vagyok ezen kiakadva, mikor én sem babáztam...:D

 

Ki hol tart a karácsonyi készülődéssel? Ünnepi menü, varrások, ajándékok?

 

Mi most éppen heveny középfülgyulladással küzdünk. :(( Csütörtöktől én vagyok Babzsákkal otthon, most apájával vannak otthon.

Előzmény: Törölt nick (23034)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 23034
Valaki kb. egy hónapja keresett már Barney szm-t, vagy itt vagy a varróson, de sajna, ne tudom, jutott-e valamire.. Az INdexbabán az egyéb állatoknál találsz néhány sárkány szm-t, de talán Ktimó sárkánya áll a legközelebb hozzá. Ha esetleg találsz valahol, küldd el a szmt, felteszem az indexbabára. :)

Látom, a Tilda nem hozta lázba az olvasóközönséget... :S
Előzmény: LBZS (23033)
LBZS Creative Commons License 2009.12.15 0 0 23033
LBZS Creative Commons License 2009.12.15 0 0 23032

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Babzsák lányom Barney megszálott, de inkább BJ a kedvence. Szeretnék neki varrni egy olyan, vagy legalábbis hasonló dinót. Ha van valakinek használható dínó szabásmintája, azt megköszönném! Íme az eredeti BJ (a sárga):

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.13 0 0 23031
Akinek még nem sok a Tilda Én már bevallom, levesztettem a fonalat a gyűjtésben.. :P
Kaoka Creative Commons License 2009.12.13 0 0 23030
Itt is szállingózik. :)
Előzmény: Törölt nick (23029)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.13 0 0 23029
Esik a hóóóóóó!! :D

Puszi Amaranta, nem mertelek még hívni, mert nem tudom, ki mikor alszik, vagy ordít.. :D
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2009.12.13 0 0 23028
Lehet, hogy nem kellene itt reklámoznom:), de van egy felesleges ausztrál baba és maci varrós újságom:) Ha valakit érdekel mailben küldök róla fotót.

stigglinnc Creative Commons License 2009.12.13 0 0 23027

 

ejjkukk, köszönöm a kedves szavaidat! A gyapjút tképpen azért vettem, hogy jövendő  babáimnak mindenféle apró kiegészítőt csináljak. Elsőre a tűnemezelés tűnt egyszerűbbnek, azt egyedül is tudom próbálgatni, de januárra be van tervezve egy kis tanfolyam az "igazi" nemezelésből.

 

Ha a Flickr-en nem a Mosaic art from Hungary, a Favorites vagy a Galleries képtárakat nézted, akkor az én saját mozaikjaimat láttad:-) Januárban/től szívesen látlak a műhelyemben, írj emilt, ha komolyan gondolod.

Előzmény: ejjkukk (23024)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.13 0 0 23026

 

Amaranta, te egy hős vagy! Köszi, hogy erősen limitált mennyiségű szabad percedből arra is szántál, hogy minket tudósíts! Babaázni klassz lehet, de mindjárt kettővel... hááát... mégse tudlak irígyelni:-)

Kívánok neked mielőbbi felépülést, sok tejet, jó egészséget!

 

Beleolvastam a blogodba és teljesen beleszerelmesedtem a Levendula Tündéredbe:-)

Előzmény: A maranta (23022)
ejjkukk Creative Commons License 2009.12.11 0 0 23025
Lányok! Ha kell gomb, zipp, cérna vagy szalag, akkor kb. ezerrel tessék szaladni a Kondorosi útra, mert 15-én bezár a bazár!!! (Mondjuk ehhez képest nagyon sok jó cucc van még! Kár lenne veszni hagyni.)
ejjkukk Creative Commons License 2009.12.11 0 0 23024

ÓÓÓÓÓ! Te fáradt vagy? Hiszen még ide is írsz, meg 3 apróságnak teszel eleget..... Hidd el: le a kalappal! Nagyon sok jót kívánok nektek!

 

 

 

Stinglic! Már néztem a képtáradat és leesett az állam! Neked aztán van kreatív érzéked. Tuti nagyon jól megy majd a tűnemezelé is. Már nagyon várom a képeidet!

Amúgy azok a mozaik képek a te munkáid? Mert ha igen, akkor beiratkozom hozzád gyorstalpalóra! (A varrásból már munka lett, most kell valami hobbí is....)

Előzmény: A maranta (23022)
szarvasmici Creative Commons License 2009.12.11 0 0 23023
Erre igazán nem számítottam, hogy ilyen korán tudsz majd íni ide is! Gratulálok a picurkákhoz is, és ahhoz is, hogy ilyen stramm mami vagy! A tejci miatt meg ne stresszelj, lesz bőven, csak csináld a világ legtermészetesebb módján. Minden rendben lesz, ügyesek vagytok mindhárman! És gyönyörű neveket talált apuci!
Sírásmentes boldog perceket/órákat/napokat kívánok nektek! :)
Előzmény: A maranta (23022)
A maranta Creative Commons License 2009.12.11 0 0 23022
Sziasztok Lányok!

Nagyon szépen köszönöm a sok-sok jókívánságot amit kaptam tőletek! Itt köszönöm meg egyenlőre sz SMS-eket és a méleket is, mert még nem vagyok a legfittebb, de egy pár napon belül talán sikerül képet is feltennem róluk.

Pihe!
Nagyon szépen köszönjük a gyönyörű képeslapot is, már jó néhányszor megmutatta nekik a bátyjuk.

Jól vannak mindketten, sajnos a tejcsim nem elég, ezért pótlást kapnak egyenlőre, de dolgozunk az ügyön :-)

Egyenlőre elég fáradt vagyok.

Nem nick nevek :-DDD, apuci találta őket!
4Hópihe Creative Commons License 2009.12.11 0 0 23021

kreativ barkács csomagok több féle korosztálynak vannak az opitec hu-n. is.németországból jön a cucc kb egy hét mire az opitec kipostázza a megrendeléstöl számitva.

 

Előzmény: Aledi (23020)
Aledi Creative Commons License 2009.12.11 0 0 23020
Köszönöm a sok tanácsot, linket lányok. Ahogy időm engedi tanulmányozom őket.
Stigglinnc, IOkaste,
Ez a beváltható csekk tetszik : ) Bár inkább én kérném Apától. A gyerkőcök szerencsére nagyon önállóak, inkább magukban játszanak. A fiam szokta néha kérni, hogy társasozzunk, de jobban szeret az apjával, engem simán megver : )
Illesreka,
Nagyon jók a babócák, már néztem a Meskán. Tetszik, hogy ilyen "menő" ruhájuk van. Azt hiszen nekem is kell varrnom néhány divatosabb babát, a csipkés alsószoknya már kicsit divatjamúlt : )
Előzmény: vamme (23012)
kustrae Creative Commons License 2009.12.10 0 0 23019
Köszönöm!
Előzmény: mamazsu (23007)
illesreka Creative Commons License 2009.12.10 0 0 23018
De szépek ezek a színek! Egyre joban tetszik ez a nemezelés!:-))))
Előzmény: stigglinnc (23015)
illesreka Creative Commons License 2009.12.10 0 0 23017

Sziasztok!

 

Hú, ez nagyon jó ötlet pasiknak karácsonyra! bár én még kapcsoltunk hajnalán Kívánság-dobozban csináltam ilyet, de abban nem voltak ennyire konkrét dolgok!:-) Bevethetem én is az ötletet?

 

Aledi, ha nem ragaszkodsz a kreatív játékokhoz, akkor képességfejlesztőt ajánlanék:

www.katica.hu

www.fairplaytrade.hu

 

vagy esetleg, ha szeretik a kreatív társasokat, akkor ezt:

 

http://www.jateknet.hu/index.php?main_page=product_music_info&products_id=3546

 

illetve a www.jateknet.hu-n van egy csomó új Crayola kreatív szett!

stigglinnc Creative Commons License 2009.12.10 0 0 23016

...

... ma tied a távirányító...

...

Ezek milyen aranyosak!:-))) Nagyon tetszik, lehet bevetem karácsonykor, ha nem baj.

Előzmény: Törölt nick (23014)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.10 0 0 23015

 

A hétvégi vásárban vettem ezeket a gyönyörű gyapjúkat.

Tanulom a tűnemezelést (egyelőre), bár az kevésbé való gyereknek, mert az ember eleinte sűrűn bök a saját ujjába:-), de a normál, szappanos nemezelés veszélytelen.

 

 

Előzmény: stigglinnc (23013)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.10 0 0 23014
Leginkább Ahama tudna tanácsot adni, az ő lánya nagyon ügyes, és sokfélét csinál- talán emlékszik még rá Márti, hogy 7 évesen mit csinált már.. Tipp még- gyöngyfűző készlet, körmöcske témába vágó kreatív könyvvel, fonalakkal, pici szövőszék...

Stigi, nálunk a férjem kapott így ajándékot- 30 szívességkártyát, ami kritikus helyzetekben beváltható (pl. ilyeneket: ma egyedül fürdetek; kimenő haverokkal; ma a Tiéd a távirányító; kedvenc sütidet megsütöm, 10-ig nem kell felkelned..a legnagyobb sikere persze a hátmasszázs- talpmasszázs kártyáknak volt... :))
Előzmény: Aledi (23003)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.10 0 0 23013

 

Nekem lenne ötletem, csak az nagy-nagy áldozatkészséget kíván a szülőktől:-)))

Kaphatna egy csekkfüzetet 10 Apaórával és 10 Anyaórával. Az egyes csekkeket olyankor használhatná fel, amikor Anya/Apa éppen nyűgös, fáradt, nincs kedve vele foglalkozni, játszani, pedig ő meg nagyon szeretné. Olyankor, amikor Apa/Anya önszántából is boldogan játszik, kreatívkodik, nem ér elvenni tőle csekklapot:-)))

 

Persze, tudom, hogy te valami materiális dologra gondolsz, de olyasmi nem jut eszembe.

 

Bár... Nemezelés? Gyönyörű színes gyapjú kapható, lehet pancsolni, gyömöszkölni...

Előzmény: Aledi (23003)
vamme Creative Commons License 2009.12.10 0 0 23012

sziasztok

 

én a Steiner baba webshopból szoktam rendelni babatestanyagot, amit én rendelek, ezer ft.Kb másfél m azt hiszem. Egész jó.

 

Aledi esetleg kisühető gyurma? vagy szalvéta technikás szett? üvegfestő? bár gondolom az utóbbi van:)

mindenképp valami kreatívat szeretnél? hmm...gondolkodom.

Batikolós szett? azt nagyon szeretik a csajszik:)

 

Nagyon szépek az új babák, mindenki!!!! külön egyéniségek.

Előzmény: Aledi (23003)
illesreka Creative Commons License 2009.12.10 0 0 23011

Szia Stigi!

 

Nem is csodálom, hogy már elkeltek a babáid, de ne aggódj, biztosan jó helyük lesz!:-))) Én mindig úgy készítem őket, hogy közben azon gondolkozom, hogy milyen lesz az új kis tulajdonosa, hogy játszik majd vele.:-)

A babák 32 cm-esek - nem túl nagyok -, de kiscipő még hiányozna nekik, csak valahogy olyat még nem csináltam...

Egyébként a sapik is életem első horgolmányai, de ezeknek  a csajoknak nagyon kellettek!:-)))

stigglinnc Creative Commons License 2009.12.10 0 0 23010

 

vamme,

édes lett a babád azzal a fülig érő mosollyal és nagyon ötletes a copfok csomózása (ha jól látom:-)!

 

mamamzsu,

tündéri a göndörhajú baba, kösz, hogy betetten a fotókat a készítéséről! Tetszik a zoknija és a szép kis cipője is!

Az első nem az én világom, de a fiatalok biztosan értékelik:-)

 

illesreka,

köszönöm! Azóta valaki megvette Borókát és Melódiát is, azóta is aggódom, hogy jó helyük lett-e...:-)

Hihetetlenül szorgalmas és gyors vagy! Nem elég, hogy ennyi babát megvarrtál, de még milyen alaposan fel is öltöztetted őket! Jól állnak nekik a sapik! Mekkorák?

 

stigglinnc Creative Commons License 2009.12.10 0 0 23009

Nagyon jó lett ez a hatalmas zsák! Még 2-3 kistesó ajándékai is beleférnek majd:-)

A blogodban jobban meg tudtam nézni, milyen gyönyörűen varrtad körbe a rátétet!

Előzmény: bvedono-Szömörce (22990)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.09 0 0 23008
Nem tudom, milyen körülmények közt készült ez az első kép, de a baba hihetetlenül jópofa. A második pedig nagyon szép... Ha Hajnikri járna erre.... neki ezek a babák a gyengéi. Mellesleg a legeslegelső babapróbálkozásom - szm nélkül, csak bele a vakvilágba, egy ilyen jellegű baba volt.. Khm... abortált szegény félúton... valahogy a szemeit sem sikerült ilyen kedvesre megcsinálnom..
Előzmény: mamazsu (23000)
mamazsu Creative Commons License 2009.12.09 0 0 23007
Szia!
Kérted a kék ruhás baba leírását.
Azt tudod-e, hogy innen loptam?:D (itt nincsenek szmájlik?..csak így magyarul)



Előzmény: kustrae (23001)
illesreka Creative Commons License 2009.12.09 0 0 23006

Sziasztok Lányok!

 

Kicsit eltűntem, de azért olvasgttalak Benneteket!;-)

 

GRATULÁLOK AZ IKREK SZÜLETÉSÉHEZ, SOK-SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK AZ EGÉSZ CSALÁDNAK!

 

Stigi, nagyon aranyosak a babáid, mindegyik tiszta egyéniség és olyan kedvesen ölelgetnivalóak!:-)))

 

És a többi babák is mind-mnd szuperek - egy csomó ihletet lehet meríteni belőlük.:-)))

 

Köszi a sok-sok feltöltött karácsonyi szm-et is, párat le is mentettem, de szerintem már csak jövőre...:-)

 

Elkészültek a "Luca-babáim" is... borzasztó lassan ment, igaz közben varrtam egy csomó mást is... ők készültek megrendelésre Hédi tinilány mintájára. Egy kikötés volt, hogy "csajosak" legyenek. Ja + Lencsi babám, szintén kérésre egy születendő kisbabának. Szóval így sikerültek:

 

 

szerika0122 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 23005

-Szia!

Épp most kérdeztem meg a Meseboltot, de elfogyott nekik - én Tildas figurához kerestem volna- és az idén már nem is lesz .

Hogy most megszólítottál, hadd dícsérjelek meg! Már jó párszor nézegettem a figuráidat, nagyon teszenek, aranyosak, bájosak. Nagyon ügyes vagy.

 

Előzmény: szarvasmici (23004)
szarvasmici Creative Commons License 2009.12.09 0 0 23004
Ez nehéz kérdés, én is gondban vagyok miatta, mert égen-földön kerestem. Egy helyen találtam egyfalas pólóanyagot, ami nem stretch, de sajna kb. 7 mm-es csíkozású. Viszont nagyon szép. Lelőhelye: Minitex, Soroksári út 110.
Előzmény: szerika0122 (23002)
Aledi Creative Commons License 2009.12.09 0 0 23003
vamme,
Tündéri, vidám baba lett Anna. Tetszik a csillagszeme meg a mosolya. Biztos nagyon örült neki az igazi Anna. Kedves ötlet, hogy ráhímezted a nevét.

mamazsu,
Ez a kék baba gyönyörű!!! Nagyon tetszik. Hogy készült az orra, nem látom rendesen? És a haja is nagyon szuper, horgolva van? Csuda ügyes vagy.
Én is szeretek minél többféle babát varrni, pedig már nagyjából látom mi áll jól nekem : ), de unom, ha mindig hasonlót kell varrnom.

Lányok hogy álltok a karácsonyi bevásárlással? Én sajnos gyengén. Most a lányomnak keresek, de nem sok ötletem van. A játéküzletből hamar kijöttem : ( 7 éves a kis hölgy, babázni, meg úgy igazán játékkal játszani már ritkán szokott. Inkább alkot, de már mindenféle kreatív készlete van. Nincs valami jó ötletetek?
Előzmény: vamme (22997)
szerika0122 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 23002

Igaz ritkán írok, de kérdésem lenne.

Nem tud valaki olyan boltot, ahol piros-fehér csíkos anyag kapható- a csíkok max 0,5 cm szélesek?

 

Amarantáéknak jó egészséget kívánok !

kustrae Creative Commons License 2009.12.08 0 0 23001
Mamazsu!Nagyon tetszik nekem ez a második baba.Nem tudsz véletlenül mintát adni hozzá?
Előzmény: mamazsu (23000)
mamazsu Creative Commons License 2009.12.08 0 0 23000
Szervusztok!

Itt vagyok ám, hűségesen olvaslak benneteket.
Dolgoztam sokat és kínlódtam vele sokat.
A nagyobbik unokám valami buliba ment és ha már annyira szeretek babákat varrni, küldött egy képet msn-en, "lécci csináld már meg, olyan jó poén lenne"
Ez egy zsákból készült figura, valami animációs filmből.
Hááát...az ujjaim már úgy összeszurkáltam...de megérte, irtó jól sikerült.
Sajnos elfelejtettem lefényképezni, mobillal csináltak képet róla, de annyira sötét, azt nem tudom megmutatni.

A másik babát egy az egyben koppintottam valahonnan, mert izgatott a haj technikája és a teste is más mint az eddigieké.
Muszáj mindent kipróbálnom, mert még nem találtam meg az igazit...

vamme Creative Commons License 2009.12.08 0 0 22999

nem ragasztottam, a fején van egy kis pántlika, és az hozzá van varrva lehet h az tatja olyan jól:)

Előzmény: Mvirág (22998)
Mvirág Creative Commons License 2009.12.08 0 0 22998
Szép az Annácskád! No és a haja, hogy oldalt is szépen áll, ragasztottad vagy valami más trükk?
Előzmény: vamme (22997)
vamme Creative Commons License 2009.12.08 0 0 22997

sziasztok

 

rég jártam erre talán kicsit ki is lógok,mert inkább csak olvasok...

a kislányom beteg volt így most az is kimaradt:(

 

Amaranta ikreinek nagyon jó egészséget kívánok, a kis családnak pedig soksok bodogságot:) szép súllyal születtek a babák:)

 

varrogattam most is, egy babácskát, egy Anna nevű kislánynak.maradék anyagokból de annál nagyobb szeretettel készült.

 

mindenkinek további jó varrogatást

bvedono-Szömörce Creative Commons License 2009.12.07 0 0 22996
A rátétet kétoldalas ragasztó segítségével, kézi pelenkaöltéssel csináltam.
Igen csengettyű:)
Azt gondoltam ki, hogy minden évben ebben hozza majd a Mikulás az ajándékot, de előtte novemberben majd el is viszi egy levélkével ( kívánságlista) együtt:)))
Aledi Creative Commons License 2009.12.07 0 0 22995
bvedono-Szömörce,
Szuper ez a zsák. És nagyon jó lehetett aki kapta, mert jó méretes :) Tényleg, hogyan készült a rátét, nincs róla közeli? Csengettyű van a sapiján?
Előzmény: bvedono-Szömörce (22990)
pumukli9 Creative Commons License 2009.12.06 0 0 22994
Kipp kopp kopogok, pumukli vagyok

 

BOLDOG MIKULÁST!!!!!!!!

 

http://www.jacquielawson.com/preview.asp?cont=1&hdn=0&pv=3111940

Klikk a linkre,aztán a
kismadárra

csáknir Creative Commons License 2009.12.06 0 0 22993
Gratula! Gratula! Isten éltesse erőben egészségben az egész családot!
Előzmény: Törölt nick (22963)
Mvirág Creative Commons License 2009.12.06 0 0 22992

Szömörce!

Nagyon szépek a munkáid, csodállak! Próbálkoznék én is a rátétmintával. Ha jól látom, azt te kézzel készíted. Hogy is? Minta kivág, hátlapjára flízerint és pelenkaöltés vagy esetleg valami más fortély?

Előzmény: bvedono-Szömörce (22990)
Mvirág Creative Commons License 2009.12.06 0 0 22991

Olvastam a jó hírt...hát megjöttek! Nem korábban! Karácsonyra az anyuka megerősödik, egymásra hangolódnak, szép lesz az ünnep.

Add át Amarantának: Isten éltesse a kis nagycsaládot, boldogságban, örömben!

Előzmény: Törölt nick (22963)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2009.12.06 0 0 22990
Amarantának nagy gratula és sok-sok tejecskét kívánok nekik:)

Varrtam Mikulásra egy zsákot, ami már majdnem baba:)
36évi Creative Commons License 2009.12.06 0 0 22989
Lányok! BoSZü mindkettőtöknek! :) :*
4Hópihe Creative Commons License 2009.12.06 0 0 22988

neked is köszönöm.

----------------

pamina eszterházy torta jó lesz????

Előzmény: Törölt nick (22987)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.06 0 0 22987
Egyszerre van a szülinapotok??? :) Isten éltessen Benneteket!!
Előzmény: Pamina (22985)
Skippo Creative Commons License 2009.12.06 0 0 22986
Én is csak gratulálni tudok, s jó egészséget kívánok az egész családnak! Ikrekhez képest nagyon szép súlyt hoztak. Büszke lehet rá az anyukájuk! :) Persze császár után kicsit tovább tart a felépülés, de azért reméljük hamar helyrejön! Minden jót nekik!
Pamina Creative Commons License 2009.12.06 0 0 22985
Köszönöm és viszont kívánom :)

(crome-ban írok, úgyhogy képet nem tudok beszúrni -nincsenek szerkesztőikonok- de képzelj ide egy szép nagy tortát)
Előzmény: 4Hópihe (22984)
4Hópihe Creative Commons License 2009.12.06 0 0 22984

Pamina ha erre jársz

Boldog szülinapot kivánok

 

kdatta Creative Commons License 2009.12.06 0 0 22983
Amarantáéknak én is szívből gratulálok és sok sok boldogságot kívánok nekik!


Maple! De jó, hogy te már kaptál is értesítőt! :o) Beszéltem az Unicefes hölggyel,aki azt mondta, hogy kb dec. végén fejeződik be az akció. Szerencsére nagyon sok helyen fogadták a babókat. A babákat pl. önkormányzatokhoz, képviselőkhöz viszik el, ők fogadják örökbe majd. Elvileg lesz róla infó a honlapon is. :o))
maplesyrup Creative Commons License 2009.12.06 0 0 22982
Országgyülési képviselőasszony.
Előzmény: stigglinnc (22978)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 22981
Ó, de jó! Épp tegnap jutott eszembe, hogy milyen ügyes Amaranta, hogy még egyben vannak. :-) Na, majd ha erre jár naaaaagy-naaaaagy gratula az egész családnak. És sok örömet meg csupa jó dolgokat kívánok.
Előzmény: Törölt nick (22963)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.05 0 0 22980
naaaagy-nagy gratulációözön! :-))))
ahama Creative Commons License 2009.12.05 0 0 22979
húúú!, nagy gratula és minden jót Amaranta népes családljának :))
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.05 0 0 22978

 

Unicefmariska új családjáról megtudhatnánk valamit bővebben? Milyen kedves, hogy írtak.... annyira jólesik egy kis levélke, de sokan nem is gondolnak rá...

 

Előzmény: maplesyrup (22976)
maplesyrup Creative Commons License 2009.12.05 0 0 22977

Gratula Amarantának, jó egészséget mindannyiuknak!

 

(lehet, hogy nicknevek) :o)

 

 

Ja, és az unicefesmariskámról írtam.

maplesyrup Creative Commons License 2009.12.05 0 0 22976

Sziasztok,  tegnap kaptam levelet  Mariskám új családjától. Jó helyre került. :))

 

LBZS Creative Commons License 2009.12.05 0 0 22975
Nagyon nagy gratula Amarantának! Igazán szép nagy babák. Nőjenek nagyra!!!!!
Azt hiszem, én ilyen teljesítmény mellett nem "kicsit" lennék bágyadt! Nagyon ügyes volt Amaranta!
Előzmény: Törölt nick (22963)
Kaoka Creative Commons License 2009.12.05 0 0 22974
Sok boldogságot kívánok a kis-nagy családnak. :)
Előzmény: Törölt nick (22963)
katafolt Creative Commons License 2009.12.05 0 0 22973
Ez aztán a jó hír !!!
Sok boldogságot és sok türelmet Amarantáéknak !
Előzmény: Törölt nick (22963)
PaJulcsi Creative Commons License 2009.12.05 0 0 22972
Isten hozta őket! Minden szépet és jót Aurának, Agenornak és családjuknak!
Csodás nevek és csodás méretek!:)
Előzmény: Törölt nick (22963)
4Hópihe Creative Commons License 2009.12.04 0 0 22971

gratula amarantának a babákhoz.

jókedvet és egészséget kivánok mindnyájuknak...

"Olyat nem is bírnék tán feltalálni,

 Min megbotránkoznának a szülők,

 Nem messiás-é minden újszülött,

Fénylő csillag, mely feltűnt a családnak"

(Madách Imre)

Előzmény: Törölt nick (22963)
ejjkukk Creative Commons License 2009.12.04 0 0 22970
NAGY-NAGY hír!!!!!! Gratula nekik! Hát tényleg minden elismerés Amarantának, hogy ilyen nagy csodákat cipel. Nem semmi! De ezek a nevek....... Hát attól nem kell félni, hogy sok Aurával és Agenorral találkoznak!
Előzmény: Törölt nick (22963)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.04 0 0 22969

 

Atyagatya! Két ekkora gyerkőcöt cipelni! Nagy gratula neki főleg, de azért a büszke családnak is!

Előzmény: Törölt nick (22963)
36évi Creative Commons License 2009.12.04 0 0 22968
Pont a napokban jutott eszembe nekem is, és nagyon megmelegedett a szívem. :)
Előzmény: exiefo (22875)
36évi Creative Commons License 2009.12.04 0 0 22967
Tejószagú!
Csak hüledezek, mostanában nem jártam errefelé, de bánom, micsoda csodák vannak itt kéremszépen! És az a hegedű...?! Az arca meg annyira, de annyira tetszik!
Előzmény: stigglinnc (22944)
36évi Creative Commons License 2009.12.04 0 0 22966
Óriási gratula, és hüledezés: tejóég, micsoda csodás méretek!
Mind az ötüknek nagy ölelést küldök és jó egészséget kívánok!
Előzmény: Törölt nick (22963)
kustrae Creative Commons License 2009.12.04 0 0 22965
:)) Nagy lehet a megkönnyebbülés...
Isten hozta a kis jövevényeket!
Előzmény: Törölt nick (22963)
Aledi Creative Commons License 2009.12.04 0 0 22964
Hóhó, de jóóó... Ilyen nagy ikrek, hú!!! Nagyon örülök, ez szuper. Jó kis Mikulás ajándék : )
Előzmény: Törölt nick (22963)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 22963
Köszi! Postás nem jár... de már kitaláltam, hogy oldom meg, már csak azt kéne kisütnöm, mikor.. :D

De nem is emiatt jöttem most! A NAGY HÍR:

Amaranta ikrei tegnap császárral megszülettek, szépek, nagyok, egészségesek. Van tejci is, bár a kismama még kicsit bágyadt, kimerült..

A kislánya, Aura 51 cm-es és 2420 g-os, a kisfiú, Agenor pedig 54 cm-es és 2820 g-os.. :D

Innen is hatalmas gratula, sok boldogságot nekik!!



Előzmény: ejjkukk (22962)
ejjkukk Creative Commons License 2009.12.04 0 0 22962

Pamutvászon :A meseboltban van piros-fehér kockás anyag 1300-ért (ez a legvékonyabb), a Wesselényi utcánál van, kockás és pöttyös (kartonok, csak avatva finomodnak) és nekem van itthon csíkos anyagom.

Nekem sem a legvékonyabb, de sztem köténynek nagyon jó és lazább, mint az ikejás! És én szívesen küldenék is belőle, ha kérsz (elég sokat sikerült vennem, félek, hogy anyakamon marad), csak nem tudom, hogy odaér-e vasárnapra..... Egyáltalán jár a postás hétvégén?

 

Amúgy én 2 hete jártam ikejában és vettem nagyon szép anyagokat, csak nincs fent a honlapon. Az egyiken hegyek és madarak vannak, a másikon róka és házikó! Ezek is inkább zsáknak valóak.  

Előzmény: Törölt nick (22960)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.03 0 0 22961

 

Az árukból ítélve ezek vastagok. A vékony kartonok sokkal olcsóbbak.

Előzmény: Törölt nick (22958)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 22960
De drága vagy! Direkt miattam ne menj, csak ha másként is arra jársz.. Annyira jók ezek az anyagminták.. miért gondolják azt, hogy mindenki csak kanapét akar behúzni?? :D

Még futok egy kört itt is a méteráru boltokban, de piros fehér kockás, csíkos anyag zéró.. :( Örülök, ha legalább pöttyöset kapok..

A lányoknak szeretnék kiskötényt varrni - eredetileg Mikulásra... de most döbbentem rá, hogy az már itt van a nyakunkon.. Lehet, hogy szimplán valamelyik adventi nap kapják meg... (De még mindenképp karácsony előtt, mert már most kell(ene) sütnünk a mézest!)
Előzmény: Aledi (22959)
Aledi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 22959
IOkaste,
Két napja jártam ott : ( A Snöa-t még meg is néztem, emlékeim szerint vastag, de nem vennék mérget rá. Ha ráér jövő héten, hétfőn, vagy szerdán be tudok menni.
Előzmény: Törölt nick (22958)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 22958
Pesti lányok! Nem megy valaki véletlenül a héten (ma :D) az IKEÁba? Esetleg valaki olyan, aki utána nekem küldene egy anyagcsomagot is? :D Aki gyakran jár, az fejből meg tudja nekem mondani, hogy ezek az anyagok vékonyak vagy huzatnak valók-e? (Sofia és Snöa) azt tudom, hogy a Berit és a Berta vastag .. sajnos... ahhoz képest ez a kettő?

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/20160035

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/20165429

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/60165366
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.02 0 0 22957
:-) Köszönöm neked is!
Előzmény: ezkriszti2 (22954)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.02 0 0 22956

Köszönöm, Pihém!

Én nem bátorkodnék ennyire messzire menni, de eszembe  jutott, hogy egyszer régen a húgommal beszélgetve mondtam, hogy ha egyszer sok időm lenne, babákat szeretnék készíteni. A pontos dátumot nem tudom visszaidézni, de a rendszerváltás, a tömeges álláselvesztések idejére datálom. Szóval, úgy tűnik, régen érik ez bennem :-)

Az állásomat ugyan nem vesztettem el, de nem éreztem jól magam benne, így, az első adandó alkalommal élve, elmentem előrehozott öregségi nyugdíjba és azóta a mozaikjaimmal és a babákkal életem legkreatívabb, legboldogabb időszakát élem.

Be is oltattam magam, hogy sokáig tartson:-)))))

Előzmény: 4Hópihe (22955)
4Hópihe Creative Commons License 2009.12.02 0 0 22955

gyönyörü lett....

 éppen ma hallgattam egy előadást,arról,hogy minden bennünk van .szunnyad és valamiféleképpen ébred,és aktivizálodik...a kollektiv tudattalanban rejlik minden információ az ös tudás az azonos lelkekben.és mivel egy levegöt szivunk "lélegzünk" de ezt a szót "k" val mondjuk ami ilyenformán már tartalmazza a lélek szót. mi lelkek egy levegöt lélegzünk és a tudás áramlik,

de nem akarok offolva belebonyolodni-ez is az amit hasznos narkotikumnak neveznek,mert senkit nem károsit...és benned ripsz -ropsz aktivizálodott-és ha ez még fokozható akkor gyorsan mesterségeddé lesz)))))

Előzmény: stigglinnc (22944)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 22954
Akkora hétmérföldes léptekkel haladsz, hogy álszerénységnek itt már helye nincs.
Ettől a hegedűstől kész vagyok.
Előzmény: stigglinnc (22953)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.02 0 0 22953

Köszönöm neked is!

Nem, nem vagyok művész, csak megszerettem a kortárs mozaikokat és szívesen pepecselek vele, bár az utóbbi hetekben erősen a háttérbe szorult az ismert okokból:-)))

Szívesen látlak, ha egyszer erre jársz!

Előzmény: pági (prücsök) (22951)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.02 0 0 22952

 

IOkaste, Aledi, katafolt, köszönöm szépen, örülök, hogy tetszik nektek!

Aledi, ne szégyeníts meg, épp tőletek tanulom folyamatosan a babakészítést, a mesterek Ti vagytok!:-)

pági (prücsök) Creative Commons License 2009.12.02 0 0 22951
Stigi,
Ez zseniális! Melódia a kis hegedűművész egy csoda. Végig is néztem végre elejétől a képtáradat és csak ámultam, bámultam. Eddig csak a béka lakokat láttam. Ezek szerint te képzett/végzett iparművész vagy? Beleszerettem a munkáidba, nagyon jó érzéked van a színekhez, a részletekhez, a harmóniához. Nem csoda, hogy a babáid is ilyen megszólásáig emberiek és szívet melengetőek. Azonnal indulni akarok Pilisvörösvárra! :)
Előzmény: stigglinnc (22944)
katafolt Creative Commons License 2009.12.02 0 0 22950
Ó,hát ez zseniális!A baba is csodás,de ezzel a hegedűvel... :-)))
Előzmény: stigglinnc (22944)
Aledi Creative Commons License 2009.12.02 0 0 22949
Anyááám! Stigglinnc, most ezek után hogy álljak neki babát varrni? Eszméletlen, csudaszép, és szuper ötletes. Teljesen odavagyok, most már végképp. Méghogy hegedű...őrület...szóhoz sem jutok. Abszolút tökéletes!!!
Előzmény: stigglinnc (22944)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.02 0 0 22948
Miii, hogy a hegedűt is... asssztaaa!
Előzmény: stigglinnc (22946)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.02 0 0 22947
Nagyon szép! Stigi, az őstehetség! :D
Előzmény: stigglinnc (22944)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.02 0 0 22946

 

Köszönöm! Magam se tudom, hogy vette a fejébe ezt a hegedűt :-) (nekem sajnos nem sok közöm van a zenéhez úgy általában) A hangszer filcből, meg egy fekete anyagból van, kartonpapír merevítéssel.

(Meseírással még nem próbálkoztam:-)

 

Szerencsére jó barátságba került Borókával:

 

Előzmény: Skippo (22945)
Skippo Creative Commons License 2009.12.02 0 0 22945
Sziasztok!

Hát Stigglinc! Bűbájosak a kis teremtményeid! Látom, azért ők is kellőképpen elvarázsoltak. Írj hozzájuk kis meséket! A háttér már megvan hozzá, már nem sok cselekményt kell hozzá tenni. :) Hegedű!!! Ezt nevezem fantáziának! Szabad tudni miből van, s hogyan készült?

Aledi! Köszönöm az együttérzést! Szerencsére nem a röfis vírust nyaltuk be, csak egy szimpla vírusos torokgyuszit. De - főképp nálam - ez is elég bajt okozott. Szerencsére Prünty csak egy napig volt lázas. Még egy kis orrfolyás... De már jól vagyunk, s ez a lényeg. :)
Van egy ilyen közmondás, ami nagyon igaz: "Az egészség a korona az ember fején, de csak a beteg láthatja meg azt."

Alkossatok sok szépet, meg nagyot! Mint ahogy eddig is...
/Szájtépés helyett nekem is járhatna inkább a kezem. :)/
Előzmény: stigglinnc (22944)
stigglinnc Creative Commons License 2009.12.02 0 0 22944

 

Szép napot Nektek!

Csináltam Violának zöld kabátot, de most meg a kék cipő nem megy a többihez, abból is ződ kell, nehéz az élet...... A Boróka név nagyon tetszik, úgyhogy asszem, mire teljesen átöltözik a név is átalakul:-)

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

 

Ez a kislány is nagyon kitolt velem már menet közben. Egyfolytában azt susogta a fülembe, hogy ő nagyon szeret hegedülni ... A gyakorlással sincs baja, de a legszívesebben fellépéseken vesz rész, mert akkor felveheti a legcsinosabb ruháját és a lakkcipőjét...  Jóvan, legyen neki, de akkor meg Melódiának fogom hívni - legalábbis, amíg velem van.

57 cm

 

 

katafolt Creative Commons License 2009.12.01 0 0 22943
Igeeen? Honnan ? :-D
Gyermek tegnap délben nagy fáradtan hazaért.

Örvendek,hogy tetszettek a kékes angyalkáim.Az aljuk egy külön bevarrt kör.

Nekem is tetszik ám Viola is,meg az a kópé legény is,csak jrni nem nagyon van időm...
Nem minden baba kíván nevet,s ha igen,meg is gondolhatja magát később :-)

Előzmény: Aledi (22941)
ezkriszti2 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 22942
Szerintem a névadás is olyan mint az arc készítés. Nagyon érzékeny terület. Nem biztos hogy erőltetni kell. Illetve valahogy kiérződik ha mégis erőltetett. Néha jön a név, néha nem.
Előzmény: stigglinnc (22936)
Aledi Creative Commons License 2009.11.30 0 0 22941
Katafolt,
Tüneményesek, szeretem az ilyen egyszerű, de nagyszerű babákat. Nekem is van ilyen anyagom, és fonalam : )
Férjem tegnap találkozott a fiaddal.
Előzmény: katafolt (22935)
pági (prücsök) Creative Commons License 2009.11.29 0 0 22940
Én is szeretnék neki egy zöld kardigánt. Hiába gyönyörű ez a világoskék, nem az ő színe. Pedig amúgy nagyon csinos.
A neve pedig lehetne Boróka...

Kata,
Nagyon eredetiek ezek a kék hajú angyalok! És csudajól sikerült a frizurájuk! Kicsit irigy is vagyok. :) A "talpuk" is egyben van varrva a testükkel?

Kdatta,
Ezeket a babáidat én még nem láttam, gyönyörűek!
Előzmény: stigglinnc (22928)
stigglinnc Creative Commons License 2009.11.29 0 0 22939
Nagyon helyesek! Jók a kék hajak és tetszik a finom, egyszerű vonaluk is.. Hasonló árnyalatú kék pulóverem vár bontásra:-)
Előzmény: katafolt (22935)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.29 0 0 22938
Imola, Rózsa, Iringó, Ibolyka, Hortenzia (bár ez talán kicsit komor..)

Sárát kérdezem, hogy hívják ezt a szép babát- szerinte Rézi.. Végülis.. van rézvirág is.. :D
Előzmény: stigglinnc (22936)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.29 0 0 22937
Álomszépek!!
Előzmény: katafolt (22935)
stigglinnc Creative Commons License 2009.11.29 0 0 22936

 

Köszönöm, lányok, mindenkinek a tanácsokat és észrevételeket!

A kék kabát úgy jött, hogy pont olyan árnyalatú kis kék virág is van a ruhában, meg én szeretem a kéket a barnával (haj), de tökéletesen igazatok van, úgy látszik a zöld szeme mindezt felülírja! Én csak azt éreztem, hogy nem áll jól neki:-)

 

Azóta is keresgélek a lehetőségeim között, de még nem találtam meg az igazit:-)

A névvel is bajban vagyok, mert szeretném, ha a babáim virágok, növények neveit kapnák - majd gondolkodom...

 

katafolt Creative Commons License 2009.11.29 0 0 22935
Nem tudom,mindkét számot tudja.Közben,gondolom,beszéltetek már...

Angyalkodtam egy kicsit...a blogomon megnézhetitek a a frzuráikat is :-)



Előzmény: Aledi (22934)
Aledi Creative Commons License 2009.11.28 0 0 22934
stigglinnc,
Én elfogult vagyok a babáiddal, nekem a kék kardigánban is tökéletes. Csodaszép. És a ruhája mintájában van zöld is, ami illik a szeméhez : )
Vamme,
Nagyon édes lett a kis angyalkád, és szerintem is kell rá arcpír. Én is a saját arcpirosítómat használom. Kell vennem majd újat, mióta babázom gyorsan fogy, addig jó ha félévente egyszer használtam : )
Krisztimaci,
Ez a pasi-baba eszméletlen, nagyon jó ötlet, naná, hogy tetszett a megajándékozottnak. Az a figura is nagyon jó, amit a fiadnak akarsz készíteni, majd mutasd őt is. Én valahogy nem tudok ilyen kópé babákat varrni, nekem mindenik kedvesre sikeredik.
Skippo,
Fogadd együttérzésem. Iszonyú rossz érzés nézni, ahogy szenvednek ezek a kis manók, és mi nem igazán tudunk segíteni. Jobbulást nektek!
Katafolt,
Majd szólok, ha jelentkezett a "csemetéd" : ) Kit fog hívni, engem vagy férjecskémet?
Előzmény: stigglinnc (22928)
Krisztimaci Creative Commons License 2009.11.28 0 0 22933
Tegnapi nagy netátkutatásomban találtam egy babát a fiamnak (24 éves). Mutatom.

Vámpírka

Ma el kellett mennem a szmogos pázába, hogy vegyek hozzá anyagot, és neki is állok. Drukkoljatok, hogy szépre :) sikerüljön.
Krisztimaci Creative Commons License 2009.11.28 0 0 22932
Viola nagyon csinos. Kapjon egy meleg árnyalatú kabátkát is ami passzol a szeméhez. És akkor tudja váltogatni. :)
Előzmény: stigglinnc (22928)
szarvasmici Creative Commons License 2009.11.28 0 0 22931
Aranyos. És a ruhái is tökéletesek. De tényleg a Viola név inkább lila színeket hív. És hát a zöld szem... ebben én is betegesen következetes vagyok, de zöld szemhez nagyon furcsa a kék ruha. Mondjuk nekem nem tűnt volna fel, de mivel IO írta, előkaptam a szemüvegem, és tényleg zöld.
Előzmény: stigglinnc (22928)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.28 0 0 22930
Még mindig nagyon szép! A ruha szerintem oké, de a zöld szeméhez inkább a narancsos- zöldes és az antikrózsaszín esetleg lila színek passzolnának.. PL. a kiskabát zöldben..? (ehhez a kékhez meg csinálj egy szőke babát..:D)

Amúgy a babád nekem teljesen Rebeka... még ha nem is vörös, de a zöld szeme minden mást felülír.. :D
Előzmény: stigglinnc (22928)
4Hópihe Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22929

Viollád nagyon bájos.

a harisnyadarabokat nemcsak babafejformázásához hanem nagyobb méretü drótvirágoknál is használják a drót adja a virágsziromkeretét és azt behuzzál a harosnyával.... rendkivül mutatos darabokat lehet késziteni a két tényezö összekomponálásával...

Előzmény: stigglinnc (22928)
stigglinnc Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22928

 

Azt hiszem, ezek nem tapogatni való babák. Én meg mindig azt vizionálom, hogy valami beleakad a nylonharisnyába és lefut a szem az arca közepén...:- Pedig amúgy foglalkoztat, mire is lehetne használni a viselésre alkalmatlan nylon harisnyanadrágokat, zoknikat. Eddig még csak kíméletes, rugalmas  kerti kötözőszerként hasznosítottam egy-két csíkot belőlük.

 

Violának varrtam csipkés bugyit, ruhát, kis kabátot, cipőt... Úgy látom, ezek a pasztell színek nem állnak neki olyan jól, mint az élénkebbek, de ne válogasson:-). Jó kislány különben, eddig még nem beszélt vissza.

 

Előzmény: Törölt nick (22920)
kdatta Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22927
Édes kis pirospozsgás, vidám anygalka lett. :o)

lányok!
Köszi a névnapi kedvességeket. :o)
Ha valaki szeretne is ez alkalomból játszani velem, akkor a blogon még megteheti vasárnapig. :o)

http://raczkevikata.blogspot.com/2009/11/jatszunk-o.html
Előzmény: vamme (22923)
Krisztimaci Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22926
helyes kis tündérke!
Előzmény: vamme (22923)
Krisztimaci Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22925
Köszi a segítséget, valahogy így képzelem én is. Valószínű majd menet közben fog teljesen egyértelművé válni a dolog...
Az arc formázás mondjuk eddig is az volt. És igen engem a kihívás része motivál, nem a szépsége. :D
Előzmény: Törölt nick (22920)
stigglinnc Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22924

 

Nagyon édes lett Tündér Kata:-)

Előzmény: vamme (22923)
vamme Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22923
köszi szépen gyorsan kimentem ,megkerestem a pirosítóimat és tettem egy kicsit tündér Katára máris egészségesebben néz ki.
Előzmény: kdatta (22922)
kdatta Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22922
Én egy kellemes terrakotta színű színes ceruzát használok, de volt már olyan babám is, amin igazi pirosítót használtam, sőt, volt amelyiken rózsaszínű szemfestéket. :o) (pl. Tündér Lonkánál vagy Rebekánál)

Rebeka:
http://1.bp.blogspot.com/_LqIQFGI4tdc/SBCzhmYI3VI/AAAAAAAAAa4/FO040QtAB-o/s1600-h/IMG_5160.jpg

Tündér Lonka:
http://2.bp.blogspot.com/_LqIQFGI4tdc/R_zVhbmqifI/AAAAAAAAASE/DvO1VXuCaew/s1600-h/Felicity+wishes.jpg
Előzmény: vamme (22921)
vamme Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22921

igen abból szerettem volna de venni nem akartam így maradtak azok az anyagok amik voltak itthon.:(

az arcpírt mivel szoktátok csinálni?

Előzmény: Törölt nick (22915)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22920
:PP Hiába, szerintem sokat dob rajta- ahogyan a nagyobb szemű babák szemébe is kell az a pici fehér pötty.. :D

Nézem ezt a könyvet- ne haragudjatok, de tőlem annyira távol állnak ezek a babák, ahogy elképzelem a tömőanyag és a nejlonharisnya együttes tapintását..bbbrr.. Szóval nekem nem vonzóak, bár technikailag igencsak szép kihívás lenne. :)

A fejet pedig úgy csinálja, hogy egy vékony harisnyacsőbe tesz egy nagy gombócot, meg egy keményebbre gyúrt kicsit a közepére (51.oldal)- Az utolsó képen mutatja, hogy tűvel utólag még lehet igazgatni az orrgombócon. A csövet kétoldalt lezárja, aztán elkezdi varrni, formázni, gyúrnia az arcot. Amikor készen van, formáz még egy gombócot, és az előre elkészített, beburkolt vázon a fejhurok részt közrefogva összevarrja. Az összevarrt fejet a már elkészült testhez is hozzávarrj anyakrészen. A varrásvonalakat hajjal takarja.

Az arcformázások szerintem jó kivehetőek!

Berthe, örülök, hogy Te is bekukkantottál! Mizújs, nem mutatsz új babákat? :D
Előzmény: kdatta (22918)
stigglinnc Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22919
kdatta Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22918
:o)) Nem röhögök, csak mosolygok, mert akárhányszor babát varrok (na jó, mostanság Peti volt az utolsó) akkor mindig eszembe jut a figyelmeztetésed az arcpírrel kapcsolatban, ami teljesen jogos! :o)))
Előzmény: Törölt nick (22915)
Krisztimaci Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22917
De, persze, valamennyire...de pl nem értem, hogy amikor a fejet készíti, először egy vékony réteget formáz, s majd utána lesz a fejből kerek. Hiába lesem a képeket, nem értem hogyan. :)
Pedig a vicc az, hogy én inkább vizuális vagyok. :)
Előzmény: 4Hópihe (22916)
4Hópihe Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22916
a képek alapján nem tudnál eltájékozodni?????
Előzmény: Krisztimaci (22913)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22915
Nagyon kedves az arca! Az ilyen típusú babákhoz inkább ne rugalmas dzsörzét, hanem egyszerű vásznat használj, sokkal könnyebb kezelni, nem deformálódik olyan könnyen tömés közben! (És - régiek, ne röhögjetek!! - megpróbálkozhatsz egy pici arcpírral, attól még élőbb lesz.. :))
Előzmény: vamme (22911)
Krisztimaci Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22914
Köszönöm mindenkinek a sok dicséretet! Igazán jól esik.
Előzmény: vamme (22912)
Krisztimaci Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22913
Köszönöm, sajnos ez ugyanaz ami nekem is megvan. Olvashatatlan. Nem mintha értenék dánul de talán a lényeges dolgokat online fordítóval le tudnám fordítani...ha látnám :)))
még1x köszi a fáradozást.
Előzmény: berthe (22901)
vamme Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22912
Krisztimaci annyira aranyos ez a baba:) igazán szeretnivaló
Előzmény: Krisztimaci (22885)
vamme Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22911

sziasztok,olvasgatok,csak sajnos időhiány miatt nem mindig tudok válaszolni.

 

Ez az afro angyalka tényleg nagyon édes:) szuperül néz ki.

Én is hoztam egy angyalkát, tegnap varrtam a lányomnak,van neki szárnya is,majd hátulról is fotózom.

Ő már varrógéppel készült, nem kézzel.

talán belejövök a használatába

 

stigglinnc Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22910

 

Köszi:-)

Egy másik topicban ketten is arra szavaztak, hogy lyukhímzéshez használják a lyukak kíméletes tágításához.

Előzmény: Törölt nick (22909)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22909
A segédtű teljesen másként néz ki, sokkal vékonyabb, két végén hegyes.. Ötletem sincs, hogy mi lehetett az eredeti funkciója, amire viszont használni lehet esetleg, arra mind vannak jobb helyettesítő szerszámok.. (Da pl. baba kéezébe - nagyobb gyereknek- adhatod, mint kötőtű.. :D)
Előzmény: stigglinnc (22907)
ahama Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22908

:)), nagyon klassz volt

 

Az idők, körülmények, emberek folyamatosan változnak, ez itt a topikon is jól megfigyelhető.  De nem kell keseregni, biztosan kialakul még sok új remek dolog, mert az alapunk megvan hozzá :).

Előzmény: exiefo (22872)
stigglinnc Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22907

 

Köszönöm a tippeket a két rózsaszín valamire!

Domborító szerszám nem lehet, mert anyum sose csinált olyasmit, meg régebbiek is, mint a technika, segédtűnek meg rövid szerintem...

stigglinnc Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22906
Fantasztikus ez a baba! Micsoda egyéniség! Elhiszem, hogy örült neki a modell:-)
Előzmény: Krisztimaci (22885)
stigglinnc Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22905

 

Itt is nagyon szívesen!:-) Legyen az őrangyalod:-)

Előzmény: 4Hópihe (22894)
katafolt Creative Commons License 2009.11.27 0 0 22904
:-),annyi szerencsém legalább van,hogy mégis szombat-vasárnap lesz a vásár.
Hétköznap,sulival sok lett volna kicsit.Szerencsére a lányom imádja,szívesen segít.

Örülök,hogy jól vagytok ! Tegnap itt jártak a szüleid,elhozták a pakkocskát,csemetém ma este indul.Majd fel fog hívni.
Előzmény: Aledi (22873)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!